Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

jabadabaryba 10.10.2010 01:35

całkiem fajny mecz jest, gdyby jeszcze bardziej dokładne były podania i strzały to już całkiem.

gool. ten to ma nogę ułożoną;) ale co za idioci odpowiadają za kamery to ja nie wiem, jakość do dupy, powtórki jakieś przyśpieszone, kamera na wysokości jak graliśmy na Litwie z Szawle.

wonski_eNHa 10.10.2010 01:38

Matuszczyk... tego nam brakowało. Lewandowski, stoperzy i prawy obrońca do kosza! :]

pysio 10.10.2010 01:57

bardzo dobry szybki mecz. pomału zaczynam się przekonywać do Smudy, widać, że ta drużyna ma jakiś pomysł! jedynie obrona słabiutka, ale poza tym mamy naprawdę wartościową drużynę.

Lewandowski powinien buty nosić Frankowskiemu!

Wygramy, mówię Wam! :)

jabadabaryba 10.10.2010 01:59

faktycznie, jestem zaskoczony poziomem meczu. Obrona jest okropna, ale mam nadzieję że jak dojdą Boenisch, Głowacki i Perquis to będzie to o niebo lepiej wyglądało :)

wonski_eNHa 10.10.2010 02:05

Wygrać, nie wygramy. Z taką obroną nie ma na to szans. Chyba że mamy na ławie jakiegoś napastnika, który strzela gola co mecz i już grał przy takiej publiczności... ;]

Co do Głowackiego. Ten piłkarz już nie będzie grał w kadrze. Na pewno nie w finałach Euro 2012.

aNouc 10.10.2010 02:05

To Wy w ogóle słyszycie co komentatorzy mówią? Jakość obrazu i dźwięku katastrofalny, nie da się tego oglądać. Jakieś tam skomlenie Szpakowskiego jeszcze usłyszę ale tego drugiego to nie ma mowy, obraz też zostawia wiele do życzenia, mało przyjemnie się to ogląda, wiem że daleko ale jest mnóstwo innych programów nadawanych z USA i obraz wyśmienity, i operatorzy kamer, najebani są czy co? trzepie nią jakby miał dilerkę, a i wyżej mogli ją postawić, powtórki też dobre, mega szybkie przewijanie taśmy, gra nawet dobra, zważając na brak aklimatyzacji, obrona nie ten teges no i oczywiście skuteczność

wonski_eNHa 10.10.2010 02:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 992570)
To Wy w ogóle słyszycie co komentatorzy mówią? Jakość obrazu i dźwięku katastrofalny, nie da się tego oglądać. Jakieś tam skomlenie Szpakowskiego jeszcze usłyszę ale tego drugiego to nie ma mowy, obraz też zostawia wiele do życzenia, mało przyjemnie się to ogląda, wiem że daleko ale jest mnóstwo innych programów nadawanych z USA i obraz wyśmienity

Pewnie Polonia robi tą transmisję :D nakupowali kamer po przyjeździe 20 lat temu i do dziś jadą na vhsce. Także na HD nie ma szans

blanco 10.10.2010 02:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 992570)
To Wy w ogóle słyszycie co komentatorzy mówią? Jakość obrazu i dźwięku katastrofalny, nie da się tego oglądać. Jakieś tam skomlenie Szpakowskiego jeszcze usłyszę ale tego drugiego to nie ma mowy, obraz też zostawia wiele do życzenia, mało przyjemnie się to ogląda, wiem że daleko ale jest mnóstwo innych programów nadawanych z USA i obraz wyśmienity, i operatorzy kamer, najebani są czy co? trzepie nią jakby miał dilerkę, a i wyżej mogli ją postawić, powtórki też dobre, mega szybkie przewijanie taśmy

Dokładnie, żenua jednym słowem.

crapmaster 10.10.2010 02:48

Zajebiscie Kuba

1q2 10.10.2010 03:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 992570)
To Wy w ogóle słyszycie co komentatorzy mówią? Jakość obrazu i dźwięku katastrofalny, nie da się tego oglądać. Jakieś tam skomlenie Szpakowskiego jeszcze usłyszę ale tego drugiego to nie ma mowy, obraz też zostawia wiele do życzenia, mało przyjemnie się to ogląda, wiem że daleko ale jest mnóstwo innych programów nadawanych z USA i obraz wyśmienity, i operatorzy kamer, najebani są czy co? trzepie nią jakby miał dilerkę, a i wyżej mogli ją postawić, powtórki też dobre, mega szybkie przewijanie taśmy, gra nawet dobra, zważając na brak aklimatyzacji, obrona nie ten teges no i oczywiście skuteczność

Co do wizji nie miałem zastrzeżeń, zjebana fonia na plus, tak jak i reprezentacja.Spodziewałem się grubego w.......u a tu remis i to całkowicie zasłużony.

Syn Kangura z 1984 10.10.2010 03:12

Na Kube zawsze mozna liczyc :P Tylko ciekawe co bedzie jak go zabraknie bo 99% groznych akcji idzie przez niego

Sylwek1906 10.10.2010 03:14

Okazja żeby sie przekonać jak nasza reprezentacja gra bez Kuby już w środe z Ekwadorem :D

piotrek chicago 10.10.2010 05:02

dwa szybkie zdjecia z trybun gdzie duzo Wislackich barw 90% pikniki cieszy bramka Kuby ktory czesto pozdrawiany przez Wislacki sektor jak i czesto pozdrawiany tez pzpn
http://img85.imageshack.us/img85/3529/pa090007h.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/5858/pa090009.jpg

Maciuś 10.10.2010 08:33

Obrone mamy na poziomie Wysp Zielonego Przylądka.

brylant17 10.10.2010 09:10

Żuć ktoś skrótem, nie chciało mi się wstawać bo każdy zakładał, że przegramy a tu peszek :P

Titto 10.10.2010 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 992569)

Co do Głowackiego. Ten piłkarz już nie będzie grał w kadrze. Na pewno nie w finałach Euro 2012.

Ja myślę jednak, że będzie mógł grać, gdyż w 2012 r. będzie miał 33 lata i przed nim dwa lata gry na najwyższym poziomie. Tylko pytanie z kim będzie grać w duecie Żewłakow będzie już wtedy miał 36 lat, a nie wyobrażam sobie, żeby na stoperze grał Glik lub Sadlok bo to by była kompromitacja! Szczerze mówiąc najlepszy, obecnie rozwiązaniem jest Perquis.

maro olTSkul 10.10.2010 09:37

a kto taki ten Perquis, panowie ? bo nie byłem ostatnio na bieżąco z kadrą

murray 10.10.2010 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maro olTSkul (Post 992606)
a kto taki ten Perquis, panowie ? bo nie byłem ostatnio na bieżąco z kadrą

Gra w Sochaux. Smuda mówił kiedyś, że mu Obraniak powiedział, że Perquis chce u nas grać. Pytanie tylko, czy przywiązywać dużą wagę do tego, co mówi Franz.

SZYMEK_TSW 10.10.2010 10:08

Chyba najlepszy mecz za Smudy, szczerze to podobała mi się gra kadry, wreszcie grali jak piłkarze, ogólnie bardzo fajny szybki mecz

neq. 10.10.2010 10:45

obrona jest jak u nas w Wiśle albo nawet słabsza :) mecz w sumie dobry, ale lewandowski? co on wogóle robił?

AYALA 10.10.2010 10:48

Głowa musi wrócic do obrony bo bez niego nasza defensywa dziurawa jak ser szwajcarski

4fan_player 10.10.2010 11:05

Głowa musi wrócić? Stwierdzenie wrócić w jego przypadku jest trochę nie na miejscu bo tak naprawdę nigdy nie był na stałe kadrowiczem.

felipe 10.10.2010 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 992622)
obrona jest jak u nas w Wiśle albo nawet słabsza :) mecz w sumie dobry, ale lewandowski? co on wogóle robił?

Lewandowski jest wciąż młody, a osiągnął już sporo (Brożek w jego z grubsza wieku kopał sie po czole na jakichś wypozyczeniach, tak dla kontrastu). Wszystko przed nim, warto w niego inwestować bo potencjał ma. Nie mamy wielkiego wyboru w ofensywie (więcej na 100% potrafi Jeleń, co do reszty śmiem wątpić), by takim piłkarzem gardzić. NIe mamy też z drugiej strony presji eliminacji, by wstawiać tylko aktualnie wyróżniających się piłkarzy (np. Niedzielan obecnie).

Smuda wyslekcjonował już kilku "pewniaków" do meczu otwierającego turniej. Robert jest wśród nich. Ja osobiście takie rozwiązanie popieram. Bo widać, że nawet te miernoty (w skali europejskiej) potrafią się zgrać, tak że coraz ciekawiej to wszystko wygląda - bo to przyznać trzeba obiektywnie. Brak jeszcze zwycięstw, ale widać styl, widać akcje, widać grę z pierwszej piłki itp - a to wszystko dzięki temu, że trzon już jest- oni na zgrupowaniu nie widzą się zwykle pierwszy raz, nie muszą uczyć się nowego ustawienia. Wchodzą do kadry jakieś Pietrasiaki itp, ale raczej w formie uzupełnień. Trzon już jest.

Reasumując - w sytuacji reprezentacji Polski wolę by Robert regularnie wychodził w podstawowej jedenastce na dwa lata przed turniejem i marnował "setki" niż w tym samym okresie szukać co chwilę nowych rozwiązań. Bo gdy przyjdzie turniej taki Lewandowski będzie miał 40-50 spotkań na koncie, a to da szansę, że nie ugnie się przed presją 50 tys widzów. Wolę teraz przegrać zremisować z kadrą młodą a zgrywającą się niż wymęczyć zwycięstwo 1:0 opierając ją na weteranach. Nawet jeśli aktualnie są lepsi.

emj10 10.10.2010 11:21

Mecz mi się podobał, choć oglądałem bez głosu. Co to miało być, kto to realizował?

W pomocy jest nieźle, jakiś bramkostrzelny napastnik się może wyklaruje na turniej za dwa lata, ale nasza obrona to dramat.

Nie wiem czy jest jakaś recepta na ten stan rzeczy, ale tu trzeba zaczynać od podstaw, bo nie wiem czy Żewłakow ma szansę grać na EURO2012 ze względu na wiek i formę, Głowacki nigdy nie był pełnoprawnym kadrowiczem, Bosacki, Lewandowski, czy Bieniuk również są za starzy i forma nie ta, o Pietrasiakach i innych Brzyskich to powinno się w ogóle zapomnieć.

Patrząc na młodych:
- Kokoszka
- Augustyn
- Glik
- Sadlok
- Rzeźniczak

To człowiek zaczyna rozkładać ręce.

Może Jodłowiec po kontuzji? Uważam, że to jest kawał grajka, ale nie wiadomo, czy się rozwinie do ME.

rw88 10.10.2010 11:56

Środek obrony zdecydowanie Głowacki - Perquis, na zmianę trójka Żewłakow, Jodłowiec, Wojtkowiak, który w sumie do tej pory grał w kadrze na środku solidnie, bez błysku ale też bez większych wpadek. Dodatkowo może wystrzeli ktoś z grona Augustyn, Glik, Sadlok, chociaż mało prawdopodobne.

bonawentura 10.10.2010 12:22

Bez przesady - Żewłakow zagrał w dzisiejszym - właściwie to dzisiejszym, jak dla nas - meczu bardzo dobrze, nie popełnił większych błędów. Także jak dla mnie ewentualnie do Żewłakowa trzeba dopasowywać drugiego zawodnika - mógłby to być ktoś młody - Sadlok, Glik, Kokoszka...

emj10 10.10.2010 12:43

Jednak Żewłakow ma obecnie 34 lata i 6 miesięcy, więc podczas EURO2012 będzie miał już ponad 36 lat. Nie wiadomo, czy utrzyma formę do turnieju, niby w ciągu kariery kontuzje go omijały, ale w tym wieku wszystko jest możliwe.

Na chwilę obecną pewniakami w reprezentacji są Boruc, Kuba, Murawski i Lewandowski.

For_FuN_ 10.10.2010 12:51

Czym powinnismy imponowac przede wszystkim? Oczywiscie gra obronna calego zespolu...a tego nie ma. Gdybysmy dzisiaj zagrali z Hiszpania czy Niemcami, wynik bylby podobny do ostatniego ze starcia z tymi pierwszymi. Amerykanie to "ogorki", patrzac przez pryzmat zespolow jakie bedziemy miec w grupie. Bede to powtarzal do finalow EURO 2012...najpierw obrona, potem atak. Gramy jakies dziwne sparingi, ktore nam nic nie dadza. Czekam na mecze z Wlochami, Anglia, Portugalia, Francja, wspominanymi Niemcami, Rosja. Naprawde jest z kogo wybierac, uczmy sie grac z najlepszymi.

P.S - Powolywanie takich ligowych sredniakow, jak Pietrasiak czy Mierzejewscy(obaj), to jakies kuriozum.

emj10 10.10.2010 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 992674)
P.S - Powolywanie takich ligowych sredniakow, jak Pietrasiak czy Mierzejewscy(obaj), to jakies kuriozum.

Jak najbardziej sięz tym zgadzam. Koniec próbowania, a czas zawęzić grupę do minimum. Grecy nie zdobyli ME dzięki indywidualnościom, ale tworząc kolektyw, a do tego potrzeba setek godzin treningu.

bonawentura 10.10.2010 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 992669)
Jednak Żewłakow ma obecnie 34 lata i 6 miesięcy, więc podczas EURO2012 będzie miał już ponad 36 lat. Nie wiadomo, czy utrzyma formę do turnieju, niby w ciągu kariery kontuzje go omijały, ale w tym wieku wszystko jest możliwe.

Na chwilę obecną pewniakami w reprezentacji są Boruc, Kuba, Murawski i Lewandowski.

Nie wiem czy nie lepiej trzymać tego Żewłakowa w reprezentacji, nawet gdyby nie grał i był tylko zwykłym rezerwowym; on jednak robi dobrą atmosferę w drużynie. Wiadomo, że dobrze by było by drużyna miała jakiegoś doświadczonego obrońcę, jak może i Głowacki, ale jakoś nie uważam go za kogoś tak dobrego, jak Żewłakow. Poczekajmy - może Arboleda dostanie obywatelstwo na Euro, to on będzie grał w środku.

felipe 10.10.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 992674)
Czym powinnismy imponowac przede wszystkim? Oczywiscie gra obronna calego zespolu...a tego nie ma. Gdybysmy dzisiaj zagrali z Hiszpania czy Niemcami, wynik bylby podobny do ostatniego ze starcia z tymi pierwszymi. Amerykanie to "ogorki", patrzac przez pryzmat zespolow jakie bedziemy miec w grupie. Bede to powtarzal do finalow EURO 2012...najpierw obrona, potem atak. Gramy jakies dziwne sparingi, ktore nam nic nie dadza. Czekam na mecze z Wlochami, Anglia, Portugalia, Francja, wspominanymi Niemcami, Rosja. Naprawde jest z kogo wybierac, uczmy sie grac z najlepszymi.

Nie przesadzaj - USA/Ekwador/Australia to poziom np. takiej Danii czy Szwecji, na które też spokojnie możemy trafić w grupie (będziemy wszak losowani z najsilniejszego koszyka !). Z takimi rywalami tez trzeba umieć grać, ba - to z nimi rozstrzygać będziemy losy 2/3 miejsca w grupie. Więc na wszystko przyjdzie pora, do Euro jeszcze ze 20 sparingów :) Będą otwierane areny na Euro - na pewno skusi się silne reprezentacje (choć generalnie nie jest to proste, bo one w "terminach UEFA" grają póki co eliminacje...).

Słaba ekipa musi do wielkich rywali dojrzeć. Żeby potem nie powtórzył się casus jaki znamy z wiślackiej rzeczywistości - jakieś sparingi z Liverpoolem, a potem wpie**ol od Levadii. Wszystko krok po kroku, te chłopaki rok wstecz przegrywały Z KAŻDYM niemal oprócz San Marino...

Cytat:

P.S - Powolywanie takich ligowych sredniakow, jak Pietrasiak czy Mierzejewscy(obaj), to jakies kuriozum.
Tu zgoda. Na szczęście to tylko uzupełnienia, trzon już widać, że jest.

tofik 10.10.2010 14:01

Dania i Szwecja to dla nas poziom nieosiągalny. Z resztą te Australie i inne Ekwadory w meczach o stawkę też by nas zawsze wciągnęły nosem.

felipe 10.10.2010 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 992700)
Dania i Szwecja to dla nas poziom nieosiągalny. Z resztą te Australie i inne Ekwadory w meczach o stawkę też by nas zawsze wciągnęły nosem.

Masz w podpisie, że za dużo na forum marudzenia, a sam siejesz jakiś chory defetyzm.

Nieosiągalni dla nas to są Niemy, Argentyńczycy czy Hiszpanie, a nie Dania czy inne Ekwadory. Już nie przesadzajmy, wiem, że malkontenctwo jest zawsze trendy na tym forum ale miej chłopie umiar...

tofik 10.10.2010 14:43

A z kim ostatnio dostawała Polska reprezentacja jak nie z Australią Danią Szwecją i Ekwadorem :)
Napisałem co każdy widzi, nie marudzę. Jestesmy słabsi od tych drużyn. Szczególnie jeśli brać pod uwagę mecze o punkty. Wtedy to już w ogóle pełne gacie i więcej jak 3 podania nie umiemy wymienić.

felipe 10.10.2010 14:53

Ostatnio dostawaliśmy tez ze Słowenią, Słowacją, Irlandią Północną - tez napiszesz, że grają piłkę "nieosiągalną dla nas" ?

Byliśmy w ciemnej dupie, ale to nie musi trwać wiecznie. Są przesłanki do optymizmu - nie mówię tu o pykaniu NIemców, ale takich Duńczyków np. Oni nic wielkiego nie grają - średni poziom europejski do jakiego my aspirujemy. Jak najbardziej osiągalny.

tofik 10.10.2010 15:09

Młody, czy naiwny ? Jaki optymizm...po meczach towarzyskich ? :)) Z Ekwadorem też był optymizm po friendly game, a w meczu o stawkę baty.
Szkoda. Widzę znowu dużo ludzi pompuje balon, a później jak zwykle .......nie to z hukiem.
Nauczony doświadczeniami lat poprzednich nie oglądam tego badziewia. "występy" pokrak na Euro również odpuszczę.

0 22 10.10.2010 15:52

Felipe - serio nie pamiętasz paru meczów z Danią, które kończyły się porażkami (Boniek, Leo) lub klęskami (Janas)? Nie pamiętasz porażek ze Szwedami w eliminacjach do euro 2000 i euro 2004? Te dwie ekipy to dla nas jedni z najbardziej niewygodnych przeciwników. Właśnie obok Niemiec czy Anglii i jak podejrzewam Holandii.

1q2 10.10.2010 17:57

Prawda że z nimi nam wyjątkowo nie szło, ale też prawda że nie są to jakieś wielkie zespoły
Tak w ogóle to przyznam się że byłem w szoku, to co w nocy zobaczyłem, pomijam że trochę popłynąłem na kasę ale to miał być mecz z gatunku 'szybki w.......' a było lepiej niż przyzwoicie, szczególnie że Amerykanie jak to mają w zwyczaju, potraktowali to spotkanie poważnie.

Choć ta podróż do USA nadal wydaje się dosyć poronionym pomysłem(gdzie po takim meczu, trza jednak stwierdzić że może to sens ma), to jedno czego nie można krytykować to dobór przeciwników czyli zespoły albo solidne albo bardzo dobre.

W tej sytuacji w której jesteśmy nie ma sensu grać z dziadami bo na Euro tych dziadów mieć nie będziemy w grupie.

felipe 10.10.2010 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 992733)
Felipe - serio nie pamiętasz paru meczów z Danią, które kończyły się porażkami (Boniek, Leo) lub klęskami (Janas)? Nie pamiętasz porażek ze Szwedami w eliminacjach do euro 2000 i euro 2004? Te dwie ekipy to dla nas jedni z najbardziej niewygodnych przeciwników. Właśnie obok Niemiec czy Anglii i jak podejrzewam Holandii.

Owszem niewygodne. Ale nie są to absolutnie ekipy poza zasięgiem Polski, jak to sugerował tofik, co moim zdaniem było już totalną przesadą. A tego nie lubię po prostu.

AYALA 11.10.2010 15:30

Smuda po 2 latach sie zorientował że zastał spaloną zimie.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl