![]() |
Cytat:
|
Wygramy 5 meczów na 8, a dotychczas wygraliśmy 3 na 7? Bardzo odważne plany :D Tym bardziej jeśli w Płocku będzie porażka to zostaje do wygrania 5 na 7. A tak póki co to nie umiemy nawet 2 razy pod rząd w lidze wygrać.
|
W meczu z Resovią 23.04, Podbeskidziem 26.04 to oni będą myślami w Pucharze, w Sosnowcu będą po pucharze, a potem gramy z Lechią u siebie, w Katowicach i ostatni z Brukiem gdzie będą powoli dochodzić do siebie myślami że zaraz urlopy :-). Jak oni po 2tyg przerwy grają na pół gwizdka z Chrobrym bo jest półfinał z Piastem, to teraz muszą się bardziej oszczędzić żeby nie wypaść przez głupią kontuzję :lol:
|
Cytat:
Więcej, wskazuje że poziom trudności jest po zaj***** wysoki, a konkurencja nie śpi. Jak nie będziemy punktować do końca to po nas Wygranie 5 z 8 to będzie wyczyn. Ale też się nie oszukujemy że będzie nam łatwiej z Gieksa która wygrywa 6 spotkań pod rząd niż z Resovia czy PBB które generalnie więcej przegrywają niż wygrywają. Cytat:
|
jak szybko spadły nasze aspiracje Jeszcze tydzień temu walczymy o bezpośredni awans dzis juz liczymy i brakuje do baraży
|
Kto liczył na bezpośredni awans tydzień temu?
Chyba kosmita, bo nikt rozsądnie patrzący na to jak gramy + terminarz, kontuzje, kartki etc nie liczył na żadne top2. |
Prezes.
10 znaków |
Czekamy na zestawienie wyników Rudego i Sobola przez wolfika.
Rude to ma chyba 1,375 średnia, mecze 3-2-3, gole 11-11. Niesamowity trener. |
Cytat:
|
W tym klubie nie działa nawet nowa miotła.
Średnia pkt. Rude w klubach po pierwszych ośmiu meczach ligowych: Alajuelense - 2,5 Castellon - 2 Wisła - 1,37... |
Bo Rude jest cienki. To poziom Sobola. Miał dobre kluby w cienkich ligach i notował tam normalne wyniki. Teraz ma cienki klub w cienkiej lidze, gdzie rządzi oszołom JK więc tu z automatu trenerom średnia spada o 0,5 pkt. Także Rude robi wynik na swoim słabym poziomie, bo się do dupy nadaje. Zwykły trener, raczej analityk. Tu trzeba kozaka co umie zrobić wynik na 2,2 pkt, czyli przy JK miałby wynik 1,7 na mecz.
|
Cytat:
Żeby się jednak nie pastwic to powiem coś optynistycznego. Można mieć tak fatalny bilans jak Rude, zdobyć 1 pkt z 9 w 3 ostatnich meczach i być 3 pkt od 3 miejsca. Ta liga jest komiczna. |
Cytat:
Chociaż też nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy przeciętniak odpali. Np. taki Stano robi bardzo przyzwoitą robotę w Łęcznej, a nasz przeciętniak po prostu nie odpalił. Kozaka na tym etapie sezonu już nie znajdziesz. Jedyny rozsądny ruch, jaki jest w ogóle możliwy, to zamienić Rude i Jopa rolami, ale znając Jarosława, to zrobi to dopiero na dwie kolejki przed końcem, kiedy będziemy już w czarnej dupie. |
Kozak może odpalić w normalnym klubie. Nasz jest patologiczny. Pokaż mi trenera nawet uznanego, co ulepi coś z GÓWNA. My zimą sprowadziliśmy jakiegoś Bregu, który ma chyba astmę, dziecko bo chyba liczyliśmy na 800 plus - Dziedzica, grubasa Omraniego bo chyba chcemy być klubem tolerancyjnym, i jakiegoś cienkiego bramkarza, który nawet nie może grać.
Jednocześnie w kadrze mając całą plejadę połamańców jak Junca, Żyro, Basha, Sapała i kolejnych jak Talar czy Gogół, którzy dołączyli do ekipy połamanych i chyba dopiero wtedy (już nie chce mi się sprawdzać) następowały te super wzmoceninia zimowe (oprócz Bregu, który przyszedł wcześniej) To jest wariatkowo. Tutaj psycha by wysiadła papieżowi albo nawet Chrystusowi. Także tym bardziej człowiek, który potrzebuje optymalnych/dobrych warunków do pracy, rozwoju, szybko tu zwija mandżur i myśli tylko jak uciec. |
Cytat:
|
Myślę, że stąd, że:
- mimo wszystko ten skład powinien walczyć o top 2 - nie tyle piłkarze są winni co Królewski więc pojawia się frustracja, że nie umie on w żaden sposób tego klubu przygotować do sezonu (chore transfery zimowe) - dużo Jaro gada, wiele obiecuje, wymyśla ciągle nowe bajki np o AI itp. czym jedynie rozbudza te nadzieje, że teraz może, z tym nowym pomysłem, to ruszy Skład mamy spokojnie na awans (powiedzmy, ż 15 graczy na poziomie jest) ale są demobilizowani postawą JK, Kiko i 20 ćwoków z szatni. To tworzy tę toksyczną atmosferę, która nie pomaga ani tym 15 graczom, ani trenerowi. My gramy w I lidze. To jest poziom półzawodowy. Nie oszukujmy się, że tu trzeba jakichkolwiek cudów. W miarę normalna atmosfera, 15-20 kopaczy normalnych i szczególnie na przestrzeni 2 sezonów można awans zrobić. Myślę, że wiele osób ma takie rozumowanie. Ja np. się wkurzam na JK za to, że takie gówno ulepił, sprowadza jakiegoś analityka na trenera, cuda obiecuje i bajki wymyśla, a na konie sprowadza grubasa itp. zamiast się wziąć za konkretną robotę. Ludzie co kilka sezonów pograli w Football Managera by to lepiej ogarnęli. |
Cytat:
|
Może nie rozmywajmy dalej statystycznego... Pepe już chyba zwątpił w jakiekolwiek wyliczenia (i ciężko mu się dziwić).
|
To już nie temat statystyczny. Pepe zwątpił, wolfy zamknął mordę więc można temat zamykać.
|
Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 7 kolejek.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 3,00 pkt/mecz Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,71 pkt/mecz Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 2,00 pkt/mecz Średnia ligowa Rudego: 1,38 pkt/mecz... Klasyfikacja Wolfy'ego: Rude 1,375 vs Sobolewski 1,250 P.S. Rude zdobył na przestrzeni 8 meczów 1 (słownie: jeden) punkt więcej od Sobolewskiego (powszechnie uznawanego tutaj za nie-trenera), ale utrzymuje tę przewagę już drugą kolejkę z rzędu. Można to zatem zaliczyć jako już drugą serię za jego kadencji (poprzednia to dwie ligowe porażki z rzędu). Może to wlać pewien optymizm w osoby, które są przekonane, że jesteśmy w stanie wyciągnąć serię 7 zwycięstw z rzędu do końca sezonu, co statystycznie da nam awans bezpośredni. Trener jest bowiem zdolny do seryjnych osiągnięć, to już potwierdzone. P.P.S. Mam nadzieję, że na baraże uda się przygotować jako tako wszystkich do gry, w czym (o ile w międzyczasie doczłapiemy do baraży) upatruję najwięcej szans ewentualnego awansu. Nie wierzę już w żadne opowieści o trenerze, który potrafi wyciągnąć głęboko ukrywane pokłady hiszpańskiego potencjału na zewnątrz, tym niemniej indywidualne wielu umiejętności zawodników - o ile będą gotowi do gry w najważniejszym momencie - zawsze mogą przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę. Oby wszyscy byli do gry. |
Cytat:
Ale dla porządku, Rude watch: Rude 1,375 Sobolewski 1,250 Miało być w poniedziałek żeby dać jeszcze hejterom potriumfować. Ja ocenię sezon na koniec, a awans z 6-go miejsca jest wart tyle samo co z pierwszego. Jeśli się nie obsramy w barażach na rzadko to już będzie postęp :> |
Cytat:
Generalnie w ogóle nie miałem jakoś od wczoraj ochoty cokolwiek pisać. Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, żeby Rude odpalił, a Hiszpanie weszli z drzwiami do ekstraklasy, zamykając niewiernym Tomaszom usta. Cytat:
|
Rude nie miał walczy o awans fartem z 6 miejsca, tylko bić się o top2, ewentualnie wejść do baraży ale po jako takim punktowaniu lub z dobrym stylem gry, który by dawał nadzieję na łatwe przejście baraży. Obecnie jesteśmy na etapie "panie Boże daj baraże, a później wygrajmy fartownie dwa razy".
Jeśli po to tutaj przychodził Rude, jeśli to jest ta jakość która miał dać to nie mam pytań. Równie dobrze mógł zostać Sobol, Jop albo przyjść ktokolwiek inny, bo grać większego gówna niż obecnie i punktować z Wisłą, w I lidze, gorzej niż 1,4 to już ciężko. |
Cytat:
To, że Królewski - jak zwykle - postanowił zrobić po swojemu i spróbować udowodnić całemu światu, że nie zna się na piłce... eee... znaczy że ma swoją wizję zarządzania klubem, w której ryzyko zamiast minimalizować to się maksymalizuje, a jako strażaka zatrudnia się trenera, który potrzebuje długiej, spokojnej pracy żeby wdrożyć jakąś (nieprzystającą do realiów I ligi zresztą) wizję, to zupełnie inna sprawa. W tym wątku zastanawiamy się ile statystycznie nam brakuje do awansu i dlaczego tak dużo. |
Cytat:
Ja w sumie nie mam jakiegoś doła, byłem chory po Miedzi bo to był ewidentny wał. Ale jak nasi przegrywają przez brak walki i wunderkidy zachowujące się jak półamatorzy... Był czas przywyknąć, Krzyżanowski zamiast Gruszkowskiego czy Wachowiaka, poza tym jeden wuj... |
Cytat:
- w 6 tematach pisze się o tym samym - przed meczem z Płockiem większość i tak brała remis w ciemno lub typowała porażkę - więc, skąd takie zdziwienie? - dalej z jakiegoś dziwnego powodu nie mamy przegranej szansy na baraże. Ba. Z terminarzem jaki mamy to byłoby całkowite dyletanctwo/kompromitacja/nieudacznictwo gdybyśmy go nie wywalczyli. - zawsze można sobie po prostu wygrać ostatnie 7 spotkań i awansować bezpośrednio, niczym Radomniak w sezonie 20/21 który zanotował dokładnie taka serie w ostatnich 7 kolejkach* *Proszę nie traktować ostatniego zdania całkowicie serio |
Serio, nie serio, ale w obecnej sytuacji nawet siedem wygranych z rzedu moze nam nie dac bezposredniego awansu:D
|
Jeśli przy takiej stawce zespołów 63 pkt nie wystarcza do awansu to... Trenerzy Grabowski i Łobodzinski pozamiatali. Nowa PMS się obroniła, bo nie powiem absolutnie że zarządzanie w tych klubach, szczególnie w 1 części sezonu.
Mówiło się o tym, że w tej lidze nikt nie ma szans tak odskoczyć stawce, a tu zrobiły to zdecydowanie dwie drużyny. Patrzmy na grafik: Lechia: Łęczna (w), Polonia (d), Stal (w), GKS Tychy (D), Wisła (w), Arka (D), Miedź (w) Mogą zdobyć max 10 pkt z 21. Czyli 3 zwycięstwa -1 remis i 3 porażki. Arka: Płock (D), Znicz (w), Resovia(D), PBB (w), Sosnowiec (D), Lechia(w), Gieksa D) mogą zdobyć max 11 pkt, czyli 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki Jedna z tych druzyn wygra ligę z 65-67 pkt na koncie -.obstawiam że to będzie Arka. Druga drużyna zdobędzie 63-64 pkt i nasza jedyna nadzieją jest zrównać się z nią punktami. Tak czy siak, wygranie przez nas 7 meczów z rzędu to jakaś abstrakcja, ale z 3,1% szans na to mamy (wg P. Klimka z X). |
Jak będziemy mieć serię trzech wygranych z rzędu to możemy powoli zacząć się zastanawiać czy seria siedmiu starczy do bezpośredniego awansu. Bardzo POWOLI :>
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl