![]() |
Ekstraklasa mogłaby liczyc 12 zespołów, po rozegraniu 22 kolejek(mecz i rewanz), następowałby podział na grupe walczącą o mistrza i o utrzymanie(po 6 zespołów), i tu kolejne 10 kolejek(mecz i rewanż).Raz podniosłoby to poziom drużyn z czołówki poprzez dodatkowe 10 meczy z najlepszymi zespołami i zwiększenie bezpośredniej rywalizacji o mistrzostwo, dwa niebyłoby drużyn środka które na 10 kolejek przed końcem nie maja juz o co walczyć.Razem mielibysmy 32 kolejki z czego 2/3 to mecze z czołówką, Z tak "mocnej" ektraklasy bezposrednio leciałby jeden zespół a drugi walczyłby w barażach z drugim w tabeli I-ligowcem.
Wybudowanie nowych stadionów, może tylko zwiekszyć przepaść między budżetami czołowki mającej duże nowoczesne stadiony, a zespołami nie posiadającymi takiej infrastrukury, w wyniku czego cześć meczy traktowana bedzie jako tzw. spacerki. |
Belzebub i micmac - ten temat też już był wielokrotnie wałkowany, sporo osób pisało swoje wersje idealnej Ekstraklasy, ale przecież realnie patrząc i trzeźwo rzecz ujmując - takie pomysły nie zostaną zrealizowane. Bo po 1. liga zostanie lada moment zwiększona, a po 2. taka reforma tak, czy inaczej zostałaby najwcześniej za 5-7 lat zrealizowana, a po 3. (do micmac'a) - PZPNu nikt nie rozjebie.
|
Wiem o tym ;) To są tylko nasze wyimaginowane wizje ekstraklasy niestety...
Doskonale o tym wiem ale o marzeniach zawsze warto pisać:D |
Czy ja wiem, skoro ktoś kiedys podzielil ekstraklase w absurdalny sposób na grupy i rozegraliśmy tak caly sezon, to może coś co byłoby wstanie podnieść poziom tej ligi jak i cała jej otoczke tez by przeszlo :)
Liga zostanie zwiększona? Od kiedy i na jakich zasadach? |
3mam kciuki za lecha Poznań , liczę na wygraną 2:0
pozdrawiam :-P |
Cytat:
Co zaś do pomniejszania ligi to równie głupiego pomysłu nie słyszałem. Chociaż nie. Słyszałem głupszy o budowaniu w oparciu o najpopularniejsze kluby z każdego województwa ligi zamkniętej. Ale fantastyka to nie jest moja mocna strona. |
Pomniejszenie ligi, to rozwiązanie dla krajów znacznie mniejszych niż Polska. U nas powinni ligę zwiększyć, ale w zamian za to dać restrykcyjne przepisy co do gry w niej(stadion, murawa, finanse klubowe) i egzekwować je bez wyjątków(bez licencji warunkowych). Takie wymogi, pociągnęły by za sobą rozwój, ale oczywiście nie natychmiast, bo tak, to się nic nie da zrobić.. Rozwój struktur - rozwój gry.
|
Cytat:
|
Widzę mnóstwo rzeczy od pomniejszenia liczby drużyn młodzieżowych(w skali kraju) poprzez obniżenie konkurencji, jeszcze większe rozleniwienie działaczy klubowych aż do pogorszenia sytuacji budżetowej(w okresie długoterminowym). Jest bardzo dużo o niebo lepszych pomysłów. Ale to nie jest wątek dotyczący polskiej ligi i wizji reform, załóż/podlinkuj odpowiedni wątek to Ci rozpiszę wszelkie za i przeciw.
|
Panowie, pomysły reform ligi ciekawe, ale czemu w tym wątku?
|
Jesli bramkarz Arisu bedzie tak samo dobry jak bramkarz PAOKu to Jaga ma dużą szanśe. Kto widział bramke Ajaxu ten wie.
|
A ja mysle ze Jaga i Ruch nie maja zadnych szans. Oczywiscie chcialbym sie mylic, szczegolnie jesli chodzi o Jage ale nie chce mi sie wierzyc aby sredniaki z polskiej ligi daly rade ograc Austrie Wieden czyli dosc mocny klub czy Aris Saloniki czyli (dokladnie sie nie orientuje) ale to chyba taki sredniak ligi greckiej. Po prostu mi sie wierzyc nie chce. Jak na moj rozum to w polskiej pilce jedynie powalczyc moga obecnie Wisla i Lech. Legia mysle ze jesli skonczy wojne z kibicami i bedzie tak inwestowac w klub jak w tym sezonie to tez za rok i w dalszej przyszlosci jest w stanie po prostu rywalizowac w Europie ze sredniakami i nadrabiac braki pilkarskie ambicja tak jak to nadrabia Lech (sezon 2008) czy Wisła np mecze z Tottenhamem, Barca itp Po prostu jestesmy w czarnej dupie i jedynie jak bedziemy zapierdalac to mamy szanse powalczyc ze sredniakami europejskimi a wmoim przekonaniu jedynie nadaja sie do tego Wisla, Lech i mysle ze Legia za rok
Reszta to jest naprawde amatorka nad amatorki. Ruch boryka sie z problemami finansowymi, Jaga obecnie wielka niewiadoma ale nawet jak u siebi ewymecza 1,2:0 to pewnie na wyjazdach dostana ze 3 bramy, Polonia Warszawa to niezrownowazony prezes, co pol roku nowy trener, brak kibicow wiec po co w ogole grac, GKS Bełchatow, tak samo za malo kibicow zeby cos rozkrecic itd itd Jeydnie 3 kluby w Polsce troche pachna profesjonalizmem i w nich mozna upatrywac jakies nadzieje, reszta to jest nie 100 a 200 lat za murzynami :) |
Które 3 kluby pachną profesjonalizmem ?
|
My, amika i Legia pewnie ;)
|
o pozostałych dwóch zespołach nie wypowiadam się, bo za mało wiem.
Ale w przypadku Wisełki mówienie o profesjonalizmie to jeszcze trochę za szybko, niech Basałaj dłużej popracuje i zbuduje to , o czym opowiada. Po prostu mamy szczęście, że BC to kibic Wisły , trochę grosiwa miał i zechciał w tę zabawę włożyć. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jaroo żaden z tych klubów nawet nie ociera się o profesjonalizm. Najgorszy współczynnik budżet/punkty(pardon najgorszy miała Polonia/Groclin), brak spójnej wizji rozwoju klubu, słabe szkolenie młodzieży(od 2005 roku żaden z wyżej wymienionych nie miał finalisty MP Juniorów Starszych, a tylko raz Lech/Amica miał finał MP Juniorów Młodszych), chaotyczne działanie na rynku transferowym, brak inwestycji w infrastrukturę, brak inwestycji w sztab szkoleniowy młodzieży etc.. Na prawdę pisanie o Wiśle, Lechu/Amice lub Legii że są profesjonalnymi klubami mija się z celem. Wysokie miejsce w lidze te kluby zawdzięczają dużym budżetom które są wspomagane pieniędzmi właścicieli, nie zaś wypracowanymi przychodami. I każdy z tych klubów jest zadłużony po uszy z tymże Lech/Amica wobec Amica SA, Wisła wobec Telefonica Kable, zaś Legia wobec Grupy ITI. Różnica pomiędzy długami np. Ruchu a takim polega na tym że dług ten jest ukryty.
|
Cytat:
|
Cytat:
nie kumam o co chodzi ;-) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ciekawe co zdziałają jutro Wisła, Ruch i Jaga w PE...
Osobiście życzę Ruchowi blamażu, bo tylko w ten sposób Sobiech i Sadlok mogą zmienić klub. Daję im 5% szans z Austrią. Co do Jagi to może być to spora niespodzianka in plus, bo mają kilku młodych ambitnych zawodników i starego wyjadacza Frankowskiego. Wisła powinna wygrać, ale pogromu się nie spodziewam. |
Cytat:
Austria męczyła się z Siroki Brijeg i to dwukrotnie, więc to raczej przypadek to nie był.I tu widze szanse na powalczenie Ruchu, ale tylko w pierwszym meczu, bo na wyjeździe będzie ciężko o korzystny wynik. Jeśli chodzi o Jage to widze naprawde realne szanse na dobry wynik.Ich forme można oceniać tylko po sparingach, ale tam mieli naprawde dobre rezultaty z solidnymi druzynami, porownywalnymi z Arisem. A Wisła to Wisła.Obstawiam przynajmniej dwubramkowe zwycięstwo:-p |
Cytat:
P.S. Wisła Kraków Lidze Europejskiej 2010/2011 - 1273 posty w ostatnim miesiącu Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn - 1590 postów w ostatnim miesiącu Widzę, że dyskusje o porażkach rywali (i toczenie kłótni przy okazji) są atrakcyjniejszym tematem niż sukcesy własnej drużyny :) |
Cytat:
Gratuluję odwagi, bo co do tego że będzie mnóstwo ataków - nie mam wątpliwości. Cytat:
|
Cytat:
Chyba nie doceniasz Austrii. Rozkręcają się z meczu na mecz, a Linz jest w formie (4 bramki w 4 meczach). |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiscie, choc kompletnie tego nie rozumiem, zdaje sobie sprawe ze sa wsrod kibicow tacy ktorzy zycza dobrze tez innym polskim druzynom. I to obojetne czy sa to kibice Wisly, Legii, Lecha, a moze i nawet ktos z Cracovii by sie taki znalazl. Dziwne to zjawisko jednak nigdzie indziej nie ma miejsca tylko na naszym forum. Pewnie dlatego ze gdzie indziej istnieje wieksza swiadomosc odpowiedzialnosci zbiorowej i nawet jesli w takim Poznaniu ktos nam dobrze zyczy to nie wyjezdza z tym na forum bo wie ze nie wypada i nie zycza sobie tego najbardziej zaangszowani kibice. Prosba do takich ludzi o zachowanie swoich przemyslen dla siebie jest prosba banalna do spelnienia. Zebys przypadkiem nie myslal tez ze to prosba w jedna strone, kasowanych jest sporo wypowiedzi obrazliwych bo celem tego tematu jest spokojna, bezemocjonalna wymiana zdan. Chcesz pogadac, rob to. Ekscytacje zachowaj na inne strony. I jeszcze odnosnie tej sprytnej statystyki. Jest piec powodow czemu tak jest. 1. Inne druzyny do tej pory rozegraly 7 spotkan, Wisla 2. 2. Podczas meczow Wisly najpierw blisko 600, a potem 5 tysiecy bylo na stadionie. Do tego dodaj kilkanascie tysiecy ogladajacych w pubach czy u znajomych. Nikt normalny nie siedzi wtedy na necie. 3. Mecze Wisly niosa ze soba wiekszy ladunek emocjonalny i ci ktorzy ogladaja w domu przed tv sa bardziej na nich skupieni. Podczas meczow innych druzyn spokojnie mozna rownolegle robic mnostwo innych rzeczy bo nie sa one dla wiekszosci tak frapujace. 4. O Wisle jest na forum kilkadxiesiat/kilkaset tematow i dyskusja rozklada sie na wsxystkie z nich w zaleznosci o czym sie chce pogadac. O innych druzynach z Polski sa bodaj trzy tematy (ten, ekstraklasa i transfery). 5. Obecnosc w tym temacie kibicow polskiej pilki sprawila ze milczaca wieksxosc postanowila pokazac swoja ilosc przez wpisy. Wiem to i z privow i z rozmow ze znajomymi, ktorzy wlasciwie na forum sie nie udzielaja ale mierzi ich to co tu sie dzieje. W tych warunkach w ogole nikogo nie powinno dziwic gdzie jest wiecej postow. |
Cytat:
|
Cytat:
Dlaczego? Otóż jako moderator mam zapewnić, by dyskusja na tym forum toczyła się na odpowiednim poziomie. Tymczasem te wyrazy przyjaźni dla Amiki Poznań noszą wszelkie znamiona prowokacji i prowadzą do tego, że poziom dyskusji sięgnął bruku. Rozsądny forumowicz jak widzi, że jego argumenty nie spotykają się z dobrym odbiorem [eufemizm], to po napisaniu 3-4 postów daje sobie spokój. Ktoś, kto ciągnie taką dyskusję jest zwykłym pieniaczem, nie kontrolującym swoich emocji i powinien od forum odpocząć. Piszesz - 1590 postów. Ja sam [a kasowali też inni] wykasowałem przez ostatnie dni ponad 50 postów, jak teraz przekopałem temat to uważam, że powinno być tego min. 2 razy tyle. Jak nie wierzysz, popatrz 4-5 stron wstecz. Wątek zamienił się w czat sportowy połączony z dyskusją, która zamieniła się we wzajemne obrzucanie błotem. Dodam tylko, że na 1 posta zawierającego wyrazy sympatii do Amiki były 2 posty krytyczne, z czego większość polegała na zwykłym obrażaniu oponenta. Te też były kasowane, mimo że w sprawie amikofilii mam jasno określone poglądy. Wracając do właściwego tematu: po jednym w miarę udanym występie media zaczynają kreować Kamila Dyrgasa na gwiazdę. Już pisałem przed meczem, zaraz chłopak gotów dostać powołanie od Smudy: Cytat:
Ja rozumiem, że mamy posuchę jeśli chodzi o młodych piłkarzy, ale chłopakowi robi się prawdziwą krzywdę. Żeby nie skończył jak Strąk. |
Cytat:
|
Cytat:
http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=pon-pia |
Cytat:
@micmac myślę że takim jak w temacie "Wisła Kraków w Lidze Europejskiej 2010/2011" :) |
Cytat:
|
Albo mam jakies dziury w głowie albo mimo wszystko coś się (przypadkiem, niewazne) zmieniło. Chyba nie było tak już jakiś czas, żeby nasze 4 drużyny grały w pucharach (po iluś tam wczesniejszych rundach), z czego az trzy z fajnymi europejskimi ekipami, których nazwmy coś mówią - Sparta Praga, Austria Wiedeń, Aris Saloniki. Normalnie prawie jak końcówka lat 90tych.
P.S. No to trzymamy kciuki za Azerów, Greków i sędziów meczu Ruch-Austria :) |
Cytat:
|
Cytat:
No puchar Francji to byl wyjątek :D |
Cytat:
|
Cytat:
Poza Wisłą rzecz jasna i Jagą nie kibicuje w tegorocznych pucharach nikomu. Ruch mi jest obojętny. Lech niech odpadnie i święto. :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl