Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

stawski 23.10.2009 21:34

Czy radny Kośmider, jako były bankowiec nie rozumie że wstrzymanie tej inwestycji to strata 370 milionów złotych?? Niech rozliczają kogo trzeba (wiemy kogo) ale kasa miasta bardziej ucierpi na wstrzymaniu inwestycji, niż jej dokończeniu! Ja już nie mówię o naszych emocjach, ale o czystym rachunku ekonomicznym. No niestety, trzeba odłożyć remont torowiska i jakiejś szkoły. Bo inaczej za kilka lat nie wyremontuje się żadnego torowiska, żadnej szkoły, a pieniądze trzeba będzie przeznaczyć na rozbiórkę nowego "szkieletora" na Reymonta...

PvD 23.10.2009 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 806978)
Poza tym, przed wyborem Obtułowicza nikt nie miał zielonego pojęcia, że spitoli on projekt.

Przed wyborem nikt nie wiedział, bo nie było wiadomo kto będzie projektował. :-D

a tak poważnie to wątpię, że nikt nie miał zielonego pojęcia, że spitoli projekt. Architekci się znają i mają pojęcia czy dany architekt, biuro będzie w stanie zrealizować projekt profesjonalnie czy też nie.

Gdy pojawiły się pierwsze informacje kto to będzie robił to od razu słychać było glosy że stadion to nie kościół czy muzeum i wybór tego Pana to porażka.

Kuba 23.10.2009 21:41

dokładnie

nawet nie trzeba było być architektem żeby zauważyć, że Obtułowicz nie ma żadnego doświadczenia w projektowaniu tego typu obiektów

Ar222 23.10.2009 21:48

Nie jest dobrze. Z tych co mi odpisali, to tylko Olszówka stwierdził, że jego absolutnie nie trzeba przekonywać do dokończenia stadionu. Pozostałe maile już tu wrzucone zostały.

M89 23.10.2009 21:50

Oby skończyli chociaż jedną trybunę i pozwolili nam grać u siebie od przyszłego sezonu... Bo z ostatnich doniesień prasowych, czy chociażby maila, którego wkleił Kuba, wynika że będziemy świadkami kolejnej politycznej przepychanki, szukania przyczyn, winnych, wzajemnego oskarżania się i całkowitego braku konkretnych działań w celu doprowadzenia budowy do końca. Bo przecież "prawda najważniejsza"! A CHVJ mnie za przeproszeniem ta prawda obchodzi!

Kuba 23.10.2009 21:56

Jesli tylko list nie jest szczegolnie pofny to zacytujcie tego Olszówke.
Z góry dzieki

rav 23.10.2009 22:03

Ja podpisuje się obiema rękami pod tym co napisał Kośmider, przy czym od razu zaznaczam, że mam na myśli tylko ten list, nie porównuję go z innymi jego opiniami, wypowiedziami, głosowaniami i poczynaniami tego pana.

Zdecydowanie - jak najszybszy audyt, sprawdzający czy Polimex nie chce nabić sobie dodatkowych pieniędzy. Dodatkowo ustalenie co jeszcze trzeba zamówić i za ile.

Polimex trzeba zapewnić, że dodatkowe pieniądze dostaną, więc niech prowadzą prace, a na początku grudnia będzie wszystko wiadomo. Ile dostaną - to wykaże audyt plus negocjacje w przypadku dużych rozbieżności. Na szczęście Polimex prowadzi dokumentacje o niebo dokładniejszą niż architekt, audyt ich papierów nie powinien być kłopotem.

Markus, audyt to już nie są tak wielkie koszty. Specjaliści muszą się wypowiedzieć w tej sprawie. Za dużo rzeczy już było robionych "na czuja".

Kolejna sprawa to jak najszybsze odsunięcie od prac projektowych biuro Obtułowicza. Zagrozić jeszcze wyższymi karami, a odda prawa autorskie do projektu "od strzała". Jak nie, to podziałamy inaczej... Ten gość nie powinien już mieć nic wspólnego z tym stadionem! Nie oddaje pracy w terminie, trzeba po nim ciągle poprawiać - to go dyskwalifikuje. Za to sądami straszyć umie. Ale na proces już niejedna redakcja nie może się doczekać.

A Majchrowskiego łapać na niekompetencji na końcu.

Ku pokrzepieniu serc

willow 23.10.2009 22:21

Rav, ale czy nie można przeprowadzić kontroli po zakończeniu inwestycji? Ja też jestem za tym, aby wszystko odbyło się w sposób zgodny z prawem, transparentny i bez szkody dla każdej ze stron, ale obawiam się, że ten audyt, jeśli zostanie przeprowadzony teraz, stanie się kartą przetargową w grze politycznej na linii Majcher - Rada Miasta i może spowodować zatrzymanie inwestycji... A priorytetem jest dokończenie stadionu.
Jak oddadzą stadion do użytku, niech sobie kontrolują co chcą i kogo chcą. Jeśli okaże się, że coś jest nie tak, można zawsze Polimexowi nie wypłacić kwoty zatrzymanej z tytułu gwarancji a Obtułowiczowi z tytułu wynagrodzenia...

Popatrz na inwestycje w Poznaniu czy Warszawie, tam też koszty rosną i nikt nic nie mówi. Jestem święcie przekonany, że gdybyśmy mieli prezydenta z PO, kasa znalazłaby się natychmiast...

P.S. W Poznaniu, żeby było śmiesznej, też nie uwzględniono w kosztorysie murawy. A w przeliczeniu na 1 krzesełko, nasz stadion jest jednym z najtańszych: 13,5 tys zł

fond 23.10.2009 22:33

Drobna różnica polega na tym, że w Poznaniu i Warszawie nikt
nie zaryzykuje wstrzymania budowy bo mają Euro - koszty sobie
mogą rosnąć.

Wojtas 23.10.2009 22:35

Tego calego pana Obtlulowicza i jego "biuro" to trzeba jak najszybciej na taczkach wywiesc ,bo przez jego nieudolnosc mamy STALE i CIAGLE jakies problemy z tym stadionem.
Ten czlowiek spitolił by nawet projekt Toi-Toia a co dopiero stadionu pilkarskiego.

Ze tez nie mozne to wszystko powstawac normalnie,bez przepychanek i klotni politykow ??

Zreszta po tym jak pol roku D stala pusta bo niedogadano sie co do jej odbioru ,mysleliscie ze tak "zwyczjnie" wejdziecie na caly nowy stadion??To jest Polska,Krakow ...welcome in hell.

gooro33 23.10.2009 22:37

Cytat:

Jesli tylko list nie jest szczegolnie pofny to zacytujcie tego Olszówke.
Z góry dzieki

Dariusz Olszówka:

Cytat:

dziekuje bardzo za wsparcie! staram sie walczyc o to odkad jestem radnym.
pewnie nikt nie wie ze jestem pomyslodawca budowy stadionu Wisły i od 2003
roku skladam poprawki do budzetu miasta o zwiekszenie srodkow na budowe
stadionu. mozna sprawdzic kiedy skladalem pierwsze interpelacje i poprawki
w tej sprawie. konsekwentnie i uparcie walcze co roku. niestety inni jak
np. prezydent, ktory byl niechetny temu, teraz uwaza ze to jego pomysl.
podpinaja sie tez pod to niektorzy inni politycy jak np. fedorowicz.
wszystkie moje wystapienia, glosowania mozna przeczytac ze stenogramow
sesji rady, ktore sa nagrywane. teraz rowniez jako jeden z dwoch radnych
na komisji budzetowej we wtorek bylem za kwota 30 mln zwiekszenia. reszta
byla przeciw! walczylem o stadion Wisły jeszcze przed tym kiedy mowilo sie
o euro i dzieki temu mamy juz czesc stadionu gotowa, a nie mamy problemu
jak zaprzyjazniony wroclaw czy gdansk. moje dzialania w tej sprawie nie
wynikaja z wyrachowania politycznego czy checi podlizania sie kibicom, ale
dlatego ze od dziecka chodze na R22 i mam biala gwiazde w sercu. walczylem
rowniez o to zeby nasz symbol biala gwiazda byla na krzeselkach pomimo ze
to stadion miejski, a takze zebysmy grali mecze w krakowie a nie sosnowcu
(niestety w tym przypadku nie udalo mi sie przekonac prezydenta)- mozna w
tej sprawie rowniez przeczytac moje interpelacje. mam tez na sobie wyrok
kibicow cracovii, bo bylem jedynym radnym przeciw nazwaniu ich stadionu
imienia Jana Pawła II. zaskarzylem decyzje rady i sad podzielil moja
argumentacje oraz nazwa tak jak moze nie wszyscy wiedza zostala odebrana.
niestety do dzisiaj mam grozby od kibicow, ktorzy rozdaja moje ulotki ze
zdjeciem oraz umieszczaja moje dane na forum cracovii. mysle ze warto bylo
walczyc w kazdej z tych spraw. ciesze sie ze sa prawdziwi kibice ktorzy
doceniaja starania i udzielaja wsparcia. musimy sie trzymac razem zeby
bylo nas wiecej!!! dziekuje za wsparcie i pozdrawiam serdecznie!
ps. moze stadion Wisły nie bedzie architektonicznie najpiekniejszy ale
liczy sie atmosfera ktora tam panuje i to ze mamy najlepszych kibicow!!!
Drugiego maila z pozdrowieniami nie wrzucamm :)

pirat.z.karaibow 23.10.2009 22:39

Ten Pan dobrze prawi, flacha dla niego.

royalmichael 23.10.2009 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 807060)
Jesli tylko list nie jest szczegolnie pofny to zacytujcie tego Olszówke.
Z góry dzieki

Proszę, wszystko to co dostałem:
Cytat:

dziekuje bardzo za maila! mnie nie trzeba przekonywac bo juz dawno (od
dziecka) jestem przekonany... od zawsze na R22!!!
ps. jestem pomyslodawca budowy stadionu Wisły od 2003 r.

kot 23.10.2009 23:01

morgenes

Na Wiśle na dziś tj. przy dotychczasowym wydatku 370 milionów zł i pojemności 33.600 stadionu - jedno krzesełko kosztuje 11 tys 011 zł. Przy dołożeniu 80 milionów zł i kosztach ostatecznych w wysokosci 450 milionów zł - jedno krzesełko będzie kosztować 13 tys 390 zł.

Przykładowo na Cracovii przy budżecie 197 milionów zł, jaki ustalono i pojemności stadionu 15,600 - jedno krzesełko kosztuje 12 tys 620 zł i nie będą to ostateczne koszty, gdyż do końca prac w 2012 roku, wynikających z harmonogramu, jest niemal pewne, że koszty wzrosną, choćby z powodu wzrostu cen materiałów i energii. Nie mam nic przeciwko stadionowi Pasów, ale podaje te dane dla zobrazowania sytuacji.

Jak widać na dziś, stadion Wisły jest najtańszy w kraju, nie tylko z tych budowanych w klasie " Elite".

Ps. mimo, że już wspominałem o zdrowym rozsądku w tej sprawie Radnego Olszówki, to jeszcze raz muszę stwierdzić, że jeśli szukaliśmy kogoś naszego, to błądziliśmy, bo mimo, że jest on tylko Radnym i prawnikiem po Uniwersytecie Jagiellońskim, to jest on naszym cichym bohaterem prawdziwym, innym niż wyłącznie afiszujący się Wiślackością posłowie z pierwszych stron gazet.

Ja nie będę zamieszczał odpowiedzi osób publicznych w tej sprawie się wypowiadających, gdyż traktuje to jako korespondencję prywatną pomiędzy mną a nimi.

spartan 23.10.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 807089)
O. przysłal mi........

Jeśli przysłał to Tobie, niech to tak zostanie... Czy pytałeś czy chce abyś się dzielił tą informacją? Jest osobą publiczną a nie ziomem z sektora więc po cholerę fundujesz mu kłopoty?

rav 23.10.2009 23:36

@michelangelo10 - nie nabijaj.

Co powiem? Wkleję, bo najwyraźniej nie doczytałeś: "Ja podpisuje się obiema rękami pod tym co napisał Kośmider, przy czym od razu zaznaczam, że mam na myśli tylko ten list, nie porównuję go z innymi jego opiniami, wypowiedziami, głosowaniami i poczynaniami tego pana."

Innymi słowy: nie znam go, nie śledzę jego poczynań, nie sprawdzałem jego wiarygodności a oceniam tylko i wyłącznie odpowiedź na maila.

Grzesiek7 24.10.2009 00:02

Te zacytowane mail'e nie są raczej oficjalnym stanowiskiem. Nie sądzę tak tylko na podstawie szaty graficznej, ale przede wszystkim - treści.
Chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że na to forum, żeby zajrzeć, nie trzeba się nawet logować.
Zdajecie sobie też chyba sprawę z tego, że to, co tu wrzucacie, za godzinę, dwie, może wylądować na forum u pejsów...
Jeśli nie jest jeszcze za późno, powywalajcie te wpisy i, zwłaszcza, cytaty...

royalmichael 24.10.2009 02:04

http://img29.imageshack.us/img29/2235/zxdzsfdf.jpg
Dobrze namalowałem linie?:shock:

northrop 24.10.2009 03:50

tak porownojac "na oko" do tego zdjecia, to pewnie o wiele sie nie pomyliles:

http://img41.imageshack.us/img41/5420/36944625.jpg

zauwaz tylko, ze to jeszcze bedzie troche obnizone i lekko przesuniete, wiec roznie to moze wygladac na koncu.

sawko 24.10.2009 05:49

Brakuje jeszcze pieniedzy na murawe, kołowrotki, monitoring ktorych zabrakło w przetargu, a czy ktos sie orientuje czy oswietlenie jest uwzglednione w przetargu? czy tez ktos o tym zapomniał?

gooro33 24.10.2009 06:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzesiek7 (Post 807106)
Te zacytowane mail'e nie są raczej oficjalnym stanowiskiem. Nie sądzę tak tylko na podstawie szaty graficznej, ale przede wszystkim - treści.
Chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że na to forum, żeby zajrzeć, nie trzeba się nawet logować.
Zdajecie sobie też chyba sprawę z tego, że to, co tu wrzucacie, za godzinę, dwie, może wylądować na forum u pejsów...
Jeśli nie jest jeszcze za późno, powywalajcie te wpisy i, zwłaszcza, cytaty...

Ja zostawam ten cytat z maila ktory dostalem od Pana Darka z prostej przyczyny. Jak sam pisze ma przez pejsow wydany na siebie ''wyrok'' co oznacza ze nie moga sie z tego maila dowiedziec nic nowego w stosunku do tego co wiedza.
Natomiast mysle ze warto zeby kazdy to co wkleilem przeczytal, poniewaz mysle ze ten Pan zasluguje na poparcie z naszej storny.

Przeczytalem ten link ktory wrzucil michelangelo10:
http://www.cracovia.krakow.pl/read.p...322224,1323710
Pejsy pieknie wylawiaja ludzi ktorzy sa z nami zwiazani mam nadzieje ze przy nastepnych wyborach u nas zostanie zalozony podobny temat , tak zeby kazdy mial mozliwosc poznania tych osob ktore znajda sie na listach wyborczych a niekoniecznie sa ''zwiazane'' z naszym klubem...

rav 24.10.2009 07:12

Oświetlenie, jako część każdej z trybun jest.

Gordian 24.10.2009 07:25

Mnie się wydaje, że podając newsa że Wisła może grać przy niewykończonej trybunie, mieli na myśli, że np wnętrze wyższych kondygnacji nie będzie wykończone w trybunie głównej. Coś na kształt tego co jest na D obecnie, choć tam to jest bonanza bo nawet klatek schodowych nie ma.

Suma 400 mln zostanie przekroczona, to już nieuniknione. Do brakujących pieniędzy na murawę, kołowrotki, monitoring należy dodać jeszcze system nagłaśniający, a także takie rzeczy jak telebimy i wszelkie systemy teleinformatyczne itd. Jak się zmieszczą w 450 mln to obecnie będzie to cud. Pan O. powinien odpowiedzieć za to co wymodził. Nie chodzi tu już o sam projekt ale o jego realizację. Jak przeczytałem że do tej pory ten pseudo architekt nie dał budowlańcom skończonego projektu i że sami muszą nanosić poprawki to mnie szalg trafił. Powinni go wywieść z tego miasta na taczkach a potem wyp.... gdzieś w kieleckim.

Jeżeli kwota dojdzie do 500 mln to będzie to tragedia już nie tyle dla Wisły, czy dla Nas co przede wszystkim dla tego miasta. Łącznie ze stadionem Pasów cena osiągnie ok 700 mln. Może wam się to nie spodoba,ale ja coraz bardziej żałuje, że Majchrowski nie przeforsował Areny Kraków. Przy dobrym projekcie, z tych 700 mln, mielibyśmy obecnie stadion na jakieś 40.000 widzów i hale w Czyżynach na 15.000.

Bronex 24.10.2009 09:07

Witam,

Moim zdaniem to co się dzieje wokół budowy stadionu Wisły ,opierając się na tym co czytamy w gazetach ,to przede wszystkim wojenka polityczna na poziomie samorządowym. To jedna sprawa. Druga to okoliczności wyboru Obtułowicza i konsekwencje tego wyboru. Wybaczcie ale jeżeli ktoś firmuje swoim nazwiskiem projekt w którym drzwi (jakoweś) są metr od podłogi to coś tu jest nie tak. Poza tym stadion musi spełniać jakieś standardy techniczne narzucone przez organizacje międzynarodowe a z tego co tu widać to projektant ma je za nic. Do tego nie wywiązuje się z terminów. Dostał zlecenie po znajomości to teraz leje na to wszystko ciepłym moczem. Ja tak dalej będzie ta inwestycja prowadzona to w Sosnowcu chyba będziemy grali przez najbliższą dekadę. Do tego szczytem perfidii jest żądanie od "operatora" dodatkowych inwestycji . Miasto niech wybuduje stadion od a do zet i czerpie z niego zyski. Mnie to jeszcze dziwi taka sprawa. Jest niby kryzys finansowy o skali globalnej. Wiadomo ,że jakby tutaj nam płemieł z Tusk Vision Network rzeczywistości nie zaklinali i tak wcześniej czy później się to nas odbije bądź już odbija. Tymczasem zamiast władze Krakowa zdecydować się na wybudowanie jednego stadionu z prawdziwego zdarzenia dla obu klubów, decydują się na równolegle prowadzenie inwestycji i dla Wisły i dla Cracovii. Według mnie Cracovia również zasługuje na to ,żeby mieć przyzwoity, nowoczesny obiekt ale gdzieś tutaj trzeba zachować hierarchiczność i zdrowy rozsądek. Co znaczy Wisła w polskiej piłce a ile Cracovia. Przecież patrząc na ostatnie lata to całe środki powinny być zogniskowane na Reymonta ,żeby ukończyć obiekt. Szlag człowieka trafia jak się słucha takich ignorantów ,którzy bredzą o tym ,żeby zatrzymać inwestycję bo się pieniądze skończyły a gdzieś tam trzeba kawałek chodnika wybudować czy dziury w asfalcie zasmarkać. Koszty budowy będą rosły ale to jest pokłosie właśnie zaniechań jakich dokonano u zarania. Trzeba było zamówić jakiś gotowy projekt u firmy ,która ma przede wszystkim doświadczenie w tego typu sprawach. Ciężko to wszystko widzę. Jak Wisła będzie mogła grać na stadionie w czerwcu to będzie cud.

LukL 24.10.2009 10:01

w ramach off-top załączam zdjęcie z naniesionym boiskiem
od razu zaznaczam, że plac gry naniosłem przy uwzględnieniu jego obniżenia o 80cm

http://img269.imageshack.us/img269/6130/boisko2.jpg

b. źle nie jest, choć na 30tys - typowo piłkarskim stadionie tak być nie powinno...

flamengista 24.10.2009 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 807122)
Jeżeli kwota dojdzie do 500 mln to będzie to tragedia już nie tyle dla Wisły, czy dla Nas co przede wszystkim dla tego miasta. Łącznie ze stadionem Pasów cena osiągnie ok 700 mln. Może wam się to nie spodoba,ale ja coraz bardziej żałuje, że Majchrowski nie przeforsował Areny Kraków. Przy dobrym projekcie, z tych 700 mln, mielibyśmy obecnie stadion na jakieś 40.000 widzów i hale w Czyżynach na 15.000.

Wszystko fajnie, tylko że my żyjemy teraz i tutaj, a nie w jakimś abstrakcyjnym świecie. Też bym wolał, żeby relacje między nami a kibicami Pasów były takie jak np. w Mediolanie, ale tak nie jest. I chyba długo nie będzie.

Nie można budować dla jakiejś grupy ekskluzywnej restauracji, w sytuacji gdy ci ludzie nie umieją nawet posługiwać się sztućcami. Nie można budować jednego nowoczesnego stadionu dla zwaśnionych kibiców - bo go zniszczą. I niestety nie mam tu na myśli jedynie kibiców Pasów, zachowanie niektórych Wiślaków też pozostawia sporo do życzenia. Póki wszyscy krakowscy kibice się nie ucywilizują, pomysł na wspólny stadion jest i będzie nierealny.

Zamiast tego strategia zbudowania dwóch osobnych stadionów, a następnie ucywilizowania kibiców wydaje mi się bezpieczniejsza. Z resztą czas pokazał, że Majchrowski nie miał racji - zachowanie kibiców Pasów na derbach było przedsmakiem tego, co by się działo na Arenie Kraków.

Ten stadion nie byłby ani Wisły, ani Cracovii. A więc dla przeciętnego kibica byłby niczyj, czyli że nie trzeba o niego dbać. Teraz co bardziej krewkich przed wandalizmem powstrzymuje fakt, że jest to stadion Wisełki. Na Arenie ci ludzie robili by bydło.

elomike 24.10.2009 11:10

wchodzę dzisiaj na wisla.krakow.pl- a tam "widok z narożników". Błagam, powiedzcie mi, że te okienka zostaną usunięte...http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3129935433.jpg

LukL 24.10.2009 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 807163)
wchodzę dzisiaj na wisla.krakow.pl- a tam "widok z narożników". Błagam, powiedzcie mi, że te okienka zostaną usunięte...

w dokumentacji przetargowej nie zawarto demontażu owych kratownic...
Gdyby ta kwestia została ujęta, to już dawno te elementy zostały by usunięte. Z reszta chyba o wiele wygodniej jest zdemontować to w trakcie budowy mając do dyspozycji żurawie, niż bawić się w to, gdy stadion będzie już gotowy (z krzesełkami)

rafalek 24.10.2009 11:29

Było już kilka razy mówione, przez Rava między innymi, że te kratownice będą usunięte, więc nie ma co siać paniki.

Tenzen 24.10.2009 11:46

Co z drugim wjazdem dla autobusów na trybunie zachodniej?

Bo nie dość, że nie wykony to jeszcze zastawiony tymi bekami podporowymi.
Chyba, że ktoś ma jakieś nowsze zdjęcia tego miejsca?

marcinaski 24.10.2009 11:49

Czy ktoś kto ma dostęp do dokumentacji i potrafi ją odczytać, byłby tak miły na zdjęciach z różnych miejsc np. środek C, narożnik EC mogłby wyrysować przewidywaną linię boiska z naniesieniem proporcjonalnego ludzika. Wiem, że to dużo roboty ale może ktoś kto się zna i troche czasu dałby radę? Z góry dzięki.


ps. Chodzi mi o coś takiego co zrobił LukL tylko z "ludzikiem" z różnych miejsc.

Oldpara 24.10.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 807169)
w dokumentacji przetargowej nie zawarto demontażu owych kratownic...
Gdyby ta kwestia została ujęta, to już dawno te elementy zostały by usunięte. Z reszta chyba o wiele wygodniej jest zdemontować to w trakcie budowy mając do dyspozycji żurawie, niż bawić się w to, gdy stadion będzie już gotowy (z krzesełkami)


Ooo.. znaleźliśmy dodatkowe 2 mln do kosztów :/

LukL 24.10.2009 12:39

http://img26.imageshack.us/img26/8753/ludziq.jpg
..ale z tym ludzikiem to tak "pi" razy oko

Q13SON 24.10.2009 12:48

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...3129932578.jpg

Ostatni rząd - miejsca leżące, dla karłów lub bilety 50% tańsze bo widać tylko 50% boiska...

marcinaski 24.10.2009 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 807198)
http://img14.imageshack.us/img14/4749/ludzikg.jpg
..ale z tym ludzikiem to tak "pi" razy oko


Dziękuję:piwko: Ale obawiam się patrząc na betoniarkę, że z tym ludzikiem nie będzie, aż tak dobrze ( w sensie wielkość )

sayek89 24.10.2009 13:00

Nie wiem czy to rozwiąże problem ale murawa jeszcze będzie obniżana.

LukL 24.10.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 807204)

Ostatni rząd - miejsca leżące, dla karłów lub bilety 50% tańsze bo widać tylko 50% boiska...

bez przesady... boisko jest widoczne w całości, aczkolwiek dach z pewnością będzie rozpraszał uwagę.
Na pocieszenie... podobny motyw jest w Dortmundzie....
http://www.stadionwelt.de/sw_stadien...k/blick_07.jpg


Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 807212)
Nie wiem czy to rozwiąże problem ale murawa jeszcze będzie obniżana.

ale to jest nakreślone z uwzględnieniem obniżonej już murawy!
Zresztą 80cm przy tak dużej przestrzeni to jest nic....

ReymontBoy 24.10.2009 13:39

"Ostatni rząd - miejsca leżące, dla karłów lub bilety 50% tańsze bo widać tylko 50% boiska..."--->w czym problem tam ma być sektor gości(tak słyszałem)

sayek89 24.10.2009 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ReymontBoy (Post 807222)
"Ostatni rząd - miejsca leżące, dla karłów lub bilety 50% tańsze bo widać tylko 50% boiska..."--->w czym problem tam ma być sektor gości(tak słyszałem)


Oprócz tego jeszcze dwa narożniki będą tak wyglądać, gdzie nie zasiądą kibice gości tylko My. I coś mi się wydaje że te szyby po bokach trybun E i D nie zostaną usunięte.

Sami 24.10.2009 15:46

Mam pytanie: kiedy zacznie się stawianie konstrukcji dachu?
Musimy czekać na poprawki szanownego pana O. ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl