Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 18.03.2024 13:34

Głogow to był początek końca Brzeczka i fatalnej serii bez zwycięstwa. Fatalny Fernandez, fatalne sędziowanie, parady Colleya. Chyba nie było lepszego symbolu zeszłego sezonu jak właśnie Głogów. Suma wszystkich nieszczęść.

Parę osób w składzie ten mecz musi pamiętać i oby było żądni rewanżu.

Vuko 18.03.2024 13:45

Dobrze, że Głogów puknął Tychy, więc nie mają noża na gardle.

pepe72 18.03.2024 15:12

Z okazji przerwy na reprezentację i przetasowania w top6 garść aktualnych statystyk.
Mecze w podziale na segmenty:
Kod:

      mecze Z R P
top6 - 7/10  3 2 2
mid6 - 9/12  4 3 2
bot6 - 8/12  4 3 1

Tabela dzieli się na top10, który statystycznie się utrzymał (mają 36 punktów) ale nadal walczy o top6, i 11-19 "walczące o spadek". Drużyny 11-13 mają 29 więc byłaby niezłą sensacja jakby ktoś z nich jednak spadł.

Nasz stosunek do top10 - z GKS Tychy i Odrą niekorzystny.
Kod:

  zespół  mecze  pkt  r.bramk
1  Lechia    1    1    0
2  Arka      2    4    4
3  GKS T.    2    0    -2
5  Motor    1    3    3
6  GKS K.    1    3    1
7  WPłock    1    1    0
8  Odra      2    3    -1
9  Górnik Ł. 2    4    4
10 Miedź    2    4    2


FraMat 18.03.2024 15:21

Wolfy
Cytat:

Będę musiał chyba zacząć cytaty wklejać jak Markus FraMat-owi, bo z relacji wynika że wszyscy Rude ze spokojem i godnością kibicowali Ale czego tu się po Was chłopaki spodziewać...
Wklej cytat, w którym piszę, że nie kibicuję Rude, albo jestem przeciwny jego zatrudnieniu.

wolfy 18.03.2024 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vuko (Post 1618469)
Dobrze, że Głogów puknął Tychy, więc nie mają noża na gardle.

To prawda, do meczu z nami podejdą w dobrych nastrojach, mają 7 punktów przewagi nad trzecią od końca Polonią, a z Tychami wyciągnęli więcej punktowo niż realnie mogli wcześniej liczyć w dwumeczu z GKS-em i nami (myślę, że liczyli na 1-2 punkty). Oszukali system.

roki9 18.03.2024 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618486)
9 Górnik Ł. 2 3 4

Pepe - z Łęczną mamy 4 punkty w dwóch meczach (remis tam + wygrana u siebie). Różnica bramek się zgadza, więc pewnie literówka, ale rzuciło mi się w oczy ;P

pepe72 18.03.2024 23:21

To jeszcze mecze top6 do końca rundy:
Kod:

  Wisła      4  Arka        2  Lechia      1  GKS T.      3  Motor      5  GKS K.      6
25 w Chrobry  13  w Miedź    8  d Odra      9  w Motor    5  d GKS T.    3  w Zagłębie 18
26 d Motor    5  d Chrobry  13  w GKS K.    6  d Wpłock    7  w Wisła    4  d Lechia    1
27 w Wpłock    7  w Motor    5  d Bruk-Bet 12  w Znicz    11  d Arka      2  d Odra      9
28 w Znicz    11  d Wpłock    7  w Górnik Ł 10  d Resovia  15  w Miedź    8  w Bruk-Bet 12
29 w Resovia  15  w Znicz    11  d Polonia  16  w Podbesk. 17  d Chrobry  13  d Górnik Ł 10
30 d Podbesk. 17  d Resovia  15  w Stal    14  d Zagłębie 18  w Odra      9  w Polonia  16
31 w Zagłębie 18  w Podbesk. 17  d GKS T.    3  w Lechia    1 w Wpłock    7  d Stal    14
32 d Lechia    1  d Zagłębie 18  w Wisła    4  d GKS K.    6  d Znicz    11  w GKS T.    3
33 w GKS K.    6  w Lechia    1  d Arka      2  w Bruk-Bet 12  w Resovia  15  d Wisła    4
34 d Bruk-Bet 12  d GKS K.    6  w Miedź    8  d Górnik Ł 10  d Podbesk. 17  w Arka      2
kolejka-dom/wyjazd-zespół-obecne miejsce

1 liga ma teraz 3 dość mocne kolejki, 3 kolejki "na uspokojenie" i mocna końcówka w 4 ostatnich.

pepe72 19.03.2024 11:32

Progi od P. Klimka:
https://twitter.com/pklimek99/status...73693917299133
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pklimek99
Dla I ligi rozpiska na 10 kolejek do końca, ile punktów co powinno dać.
Najbardziej prawdopodobne progi:
do utrzymania - 34
baraży - 54
top2 - 63

Praktycznie muszą dać oczekiwany cel:
utrzymanie - 37
baraż - 57
awans bezpośredni - 67


Karherop 19.03.2024 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618526)
To jeszcze mecze top6 do końca rundy:
1 liga ma teraz 3 dość mocne kolejki, 3 kolejki "na uspokojenie" i mocna końcówka w 4 ostatnich.

Te kolejki "na uspokojenie" to takie z dużym nawiasem.

Już nawet nie wspomnę o tym że top 6 to się zmieni jeszcze tak minimum 7 razy.

Tak czy siak thx za podsumowanie bo wygląda to bardzo przejrzyście.

tommiyacht 20.03.2024 13:44

Tak pacze na ta tabele i mysle - juz jeb.ac zawalona zimę ale jeden głupi mecz z Tychami na 3 pkt i jak by to wyglądało. TOP3 i reszta.

pepe72 20.03.2024 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618584)
Te kolejki "na uspokojenie" to takie z dużym nawiasem.

Już nawet nie wspomnę o tym że top 6 to się zmieni jeszcze tak minimum 7 razy.

Tak czy siak thx za podsumowanie bo wygląda to bardzo przejrzyście.

Co prawda szansę na top6 mają zespoły do 10 miejsca i zapewne, na co bardzo liczymy, urwą punkty faworytom (byle nie nam :>) ale bez clickbajta to temat umiera :)

Cymes 20.03.2024 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1618274)
Na wiosnę 2023 grę Sobolowi wieźli świeżo sprowadzeni Hiszpanie + kosmita Fernandez (kosmita jak na warunki I ligi, przypomnijcie sobie w ilu spotkaniach strzelał bramki z niczego), którzy jeszcze nie zostali zarżnięci przez jego sztab. W momencie, kiedy Fernandez nieco obniżył loty i przestał w pojedynkę wygrywać mecze, do tego ze składu z powodu kontuzji wypadł Mula, skończyła się ładna gra i przyszły porażki.

Dyskusyjne. Mocno życzeniowe i takie powiedziałbym...bardzo wiślackie? W stylu - gdybyśmy grali z tym i tym to paaanie to rozjebalibyśmy wszystkich. Albo pamiętacie tego? O kurła! Ten to dopiero, on to sam w pojedynkę by tu awansował.
https://www.transfermarkt.pl/luis-fe...L2/verein/4000
Z Fernandezem Gdańszczanie zrobili 1,45pkt/mecz w 11 spotkaniach, a bez niego 2,38pkt/mecz w 13 spotkaniach. Statystyka na sporej próbie, którą przez jej rozmiar ciężko zlekceważyć, a różnica w punktowaniu jest prawie dwukrotna. Kwestia terminarza? Nie bardzo, wręcz połówka grana z Fernadezem wygląda na łatwiejszą. Nawet bez jakiejś dogłębnej analizy widać, że bez Luisa Lechia przestała tracić punkty z zespołami spoza top6.

Po rundzie jesiennej 22/23 zwracałem uwagę na podobny problem u nas.
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=7793
Za Brzęczka znacznie lepiej punktowaliśmy bez Fernandeza, albo z Fernadezem na 9. Przyjście Rodado i przesunięcie Luisa na 10 jak się później okazało było początkiem końca Wuji w Wiśle.
W pakiecie można dorzucić mecz z PBB z zeszłej wiosny, chyba nasz najlepszy w tamtej rundzie i jedyny grany bez Fernandeza.

Wydaje się, że coś z Luisem jednak jest nie tak. Co takiego? Myślę, że w tej lidze 10tka musi jednak mieć solidny wkład jeśli chodzi o walkę w środku pola. Przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. Zwróć uwagę, że ani Arka, ani Lechia nie mają 10tki z jakimiś wybitnymi liczbami w kanadyjskiej, a właśnie klasycznych ligowych zapierdzielaczy. Luis pod tym względem jest po prostu słaby, żeby nie powiedzieć tragiczny. Ludzie masturbują się jak głupi jego liczbami jeśli chodzi o asysty i bramki oraz faktem, że wygra w pojedynkę jeden na cztery/pięć meczy. Uj z tego wszystkiego jak wyciągasz chłopa ze składu i drużyna zaczyna punktować 2x lepiej. Ja chciałbym zobaczyć jego liczby jeśli chodzi o takie typowe pierwszoligowe mięsko w środku pola i porównać je na przykład z Rodado w meczu z Miedzią. Jakoś mam wrażenie, że szybko okazałoby się, że z tej perspektywy z Luisem w składzie wychodziliśmy w dziewiątkę w polu, a tutaj tak się po prostu nie da. Tak jak pisałem - przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. To w tej lidze jest fundament, bez którego nie zbudujesz powtarzalności. Czasem wygrasz, czasem przegrasz i tak się kręcisz w tabeli jak gówno w betoniarce.

Odnośnie reszty panów.
Mula po niewypale w Grecji gra w tej chwili ogony w trzeciej hiszpańskiej. W Lamii to miał nawet problem załapać się na rezerwe, ale w kilku spotkaniach wszedł z ławki. Polecam odszukać skróty z Grecji, a zobaczysz chłopa skrajnie przyklejonego do linii bocznej, więc wiele wskazuje, że jego sposób gry i poruszania się w strefach, którymi wszystkich tak zachwycał były jednak efektem pracy sztabu, a nie indywidualną umiejętnością.

Igbekeme radzi sobie trochę lepiej, to znaczy po zakończeniu kontraktu z Saragossą, też skończył w trzeciej hiszpańskiej, ale mniej lub bardziej regularnie wychodzi w pierwszej jedenastce. Co nie zmienia faktu, że przy hajpie jaki mu tutaj towarzyszył oczekiwałbym więcej. Wydaje się, że obaj panowie z finansowego punktu widzenia mogli być w naszym zasięgu. Igbekeme latem, Mula zimą. Wygląda, że nasz DS miał jednak inną, niż niektórzy ocenę na temat ich niesamowitej zajebistości niewykorzystanej przez nasz sztab. Zresztą patrząc gdzie i jak skończyli wygląda, że nie tylko nasz DS miał problem z tą ich zajebistością.

Jak dla mnie to grzebanie w trupach, które średnio ma sens. Tylko śmieszy mnie narracja pod tezę, gdzie ludzie twierdzili, że po zmianie Sobolewskiego z marszu zaczniemy grać 2-3 razy lepiej. Tak się nie stało, więc teraz mamy logiczne fikołki, że Wisła z zeszłej wiosny była personalnie 2x lepsza. Nie była. Tegoroczna liga jest bardziej wyrównana, ale moim zdaniem to wyrównanie nastąpiło w górę i jest mocniejsza niż w zeszłym roku. To po pierwsze. Po drugie, czysto personalnie również Wisła jest mocniejsza niż w zeszłym roku, ale z powodu tego pierwszego wydaje się, że jest inaczej. Drużyna jest bardziej dojrzała odnośnie świadomości jak w tej lidze grać. Zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Z taką Miedzią całą pierwszą połowę trwała ostra młócka w środku pola, którą Rude ładnie nazwał chaosem, a w której dopiero pod koniec meczu zaczęliśmy zdobywać wyraźniejszą inicjatywę. Gdybyśmy w piątek wyszli z Fernandezem i Igbekeme zostalibyśmy zwyczajnie przemieleni w środku pola i wyłączeni na skrzydłach podobnie jak z Ruchem rok temu i tyle.

Wybiegając w przyszłość. Jeśli trójce Carbo, Duda, Rodado starczy zdrowia jestem dużym optymistą w kwestii awansu. Brakującym elementem układanki stał się tutaj Rodado na 10, ale bynajmniej nie ze względu na walory ofensywne - kreacje czy wykończenie, które ma na conajmniej wystarczającym poziomie, ale fakt, że w fazie defensywnej czy właśnie takiej młócce o środek pola zmienia się pełnoprawną zdublowaną ósemkę. Coś czego moim zdaniem Wiśle z Fernandezem/Goku tragicznie w tej lidze brakowało.

Drozd 20.03.2024 20:01

Najlepszy dowód na powyższe to odbiór Rodado po kretyńskim rozegraniu Ratona z Dudą w ostatnim meczu. Dzięki niemu zamiast dramatu pod własną bramką mieliśmy kontrę, która powinna się skończyć bramką dla nas.


Fernandez jedyne co miał to w miarę pewny strzał z okolic 16.

Elendil 22.03.2024 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cymes (Post 1618614)
Dyskusyjne. Mocno życzeniowe i takie powiedziałbym...bardzo wiślackie? W stylu - gdybyśmy grali z tym i tym to paaanie to rozjebalibyśmy wszystkich. Albo pamiętacie tego? O kurła! Ten to dopiero, on to sam w pojedynkę by tu awansował.
https://www.transfermarkt.pl/luis-fe...L2/verein/4000
Z Fernandezem Gdańszczanie zrobili 1,45pkt/mecz w 11 spotkaniach, a bez niego 2,38pkt/mecz w 13 spotkaniach. Statystyka na sporej próbie, którą przez jej rozmiar ciężko zlekceważyć, a różnica w punktowaniu jest prawie dwukrotna. Kwestia terminarza? Nie bardzo, wręcz połówka grana z Fernadezem wygląda na łatwiejszą. Nawet bez jakiejś dogłębnej analizy widać, że bez Luisa Lechia przestała tracić punkty z zespołami spoza top6.

Po rundzie jesiennej 22/23 zwracałem uwagę na podobny problem u nas.
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=7793
Za Brzęczka znacznie lepiej punktowaliśmy bez Fernandeza, albo z Fernadezem na 9. Przyjście Rodado i przesunięcie Luisa na 10 jak się później okazało było początkiem końca Wuji w Wiśle.
W pakiecie można dorzucić mecz z PBB z zeszłej wiosny, chyba nasz najlepszy w tamtej rundzie i jedyny grany bez Fernandeza.

Wydaje się, że coś z Luisem jednak jest nie tak. Co takiego? Myślę, że w tej lidze 10tka musi jednak mieć solidny wkład jeśli chodzi o walkę w środku pola. Przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. Zwróć uwagę, że ani Arka, ani Lechia nie mają 10tki z jakimiś wybitnymi liczbami w kanadyjskiej, a właśnie klasycznych ligowych zapierdzielaczy. Luis pod tym względem jest po prostu słaby, żeby nie powiedzieć tragiczny. Ludzie masturbują się jak głupi jego liczbami jeśli chodzi o asysty i bramki oraz faktem, że wygra w pojedynkę jeden na cztery/pięć meczy. Uj z tego wszystkiego jak wyciągasz chłopa ze składu i drużyna zaczyna punktować 2x lepiej. Ja chciałbym zobaczyć jego liczby jeśli chodzi o takie typowe pierwszoligowe mięsko w środku pola i porównać je na przykład z Rodado w meczu z Miedzią. Jakoś mam wrażenie, że szybko okazałoby się, że z tej perspektywy z Luisem w składzie wychodziliśmy w dziewiątkę w polu, a tutaj tak się po prostu nie da. Tak jak pisałem - przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. To w tej lidze jest fundament, bez którego nie zbudujesz powtarzalności. Czasem wygrasz, czasem przegrasz i tak się kręcisz w tabeli jak gówno w betoniarce.

Odnośnie reszty panów.
Mula po niewypale w Grecji gra w tej chwili ogony w trzeciej hiszpańskiej. W Lamii to miał nawet problem załapać się na rezerwe, ale w kilku spotkaniach wszedł z ławki. Polecam odszukać skróty z Grecji, a zobaczysz chłopa skrajnie przyklejonego do linii bocznej, więc wiele wskazuje, że jego sposób gry i poruszania się w strefach, którymi wszystkich tak zachwycał były jednak efektem pracy sztabu, a nie indywidualną umiejętnością.

Igbekeme radzi sobie trochę lepiej, to znaczy po zakończeniu kontraktu z Saragossą, też skończył w trzeciej hiszpańskiej, ale mniej lub bardziej regularnie wychodzi w pierwszej jedenastce. Co nie zmienia faktu, że przy hajpie jaki mu tutaj towarzyszył oczekiwałbym więcej. Wydaje się, że obaj panowie z finansowego punktu widzenia mogli być w naszym zasięgu. Igbekeme latem, Mula zimą. Wygląda, że nasz DS miał jednak inną, niż niektórzy ocenę na temat ich niesamowitej zajebistości niewykorzystanej przez nasz sztab. Zresztą patrząc gdzie i jak skończyli wygląda, że nie tylko nasz DS miał problem z tą ich zajebistością.

Jak dla mnie to grzebanie w trupach, które średnio ma sens. Tylko śmieszy mnie narracja pod tezę, gdzie ludzie twierdzili, że po zmianie Sobolewskiego z marszu zaczniemy grać 2-3 razy lepiej. Tak się nie stało, więc teraz mamy logiczne fikołki, że Wisła z zeszłej wiosny była personalnie 2x lepsza. Nie była. Tegoroczna liga jest bardziej wyrównana, ale moim zdaniem to wyrównanie nastąpiło w górę i jest mocniejsza niż w zeszłym roku. To po pierwsze. Po drugie, czysto personalnie również Wisła jest mocniejsza niż w zeszłym roku, ale z powodu tego pierwszego wydaje się, że jest inaczej. Drużyna jest bardziej dojrzała odnośnie świadomości jak w tej lidze grać. Zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Z taką Miedzią całą pierwszą połowę trwała ostra młócka w środku pola, którą Rude ładnie nazwał chaosem, a w której dopiero pod koniec meczu zaczęliśmy zdobywać wyraźniejszą inicjatywę. Gdybyśmy w piątek wyszli z Fernandezem i Igbekeme zostalibyśmy zwyczajnie przemieleni w środku pola i wyłączeni na skrzydłach podobnie jak z Ruchem rok temu i tyle.

Wybiegając w przyszłość. Jeśli trójce Carbo, Duda, Rodado starczy zdrowia jestem dużym optymistą w kwestii awansu. Brakującym elementem układanki stał się tutaj Rodado na 10, ale bynajmniej nie ze względu na walory ofensywne - kreacje czy wykończenie, które ma na conajmniej wystarczającym poziomie, ale fakt, że w fazie defensywnej czy właśnie takiej młócce o środek pola zmienia się pełnoprawną zdublowaną ósemkę. Coś czego moim zdaniem Wiśle z Fernandezem/Goku tragicznie w tej lidze brakowało.

Bardzo dobra analiza. Żeby było śmieszniej, zamieniliśmy Fernandeza na grajka o takim samym profilu, tylko z gorszym strzałem (Goku), więc z nim w składzie wychodzimy w 10. Cieszy jedynie, że Rude dość szybko się o tym zorientował, więc raczej Goku będzie do końca już tylko zmiennikiem.

Karherop 22.03.2024 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1618717)
Bardzo dobra analiza. Żeby było śmieszniej, zamieniliśmy Fernandeza na grajka o takim samym profilu, tylko z gorszym strzałem (Goku), więc z nim w składzie wychodzimy w 10. Cieszy jedynie, że Rude dość szybko się o tym zorientował, więc raczej Goku będzie do końca już tylko zmiennikiem.

Przy naszej krótkiej kołderce? Z 11 (12) spotkań do końca to spokojnie w połowie wyjdzie w 1 składzie.

Na dzisiaj macie kontuzjowanego i Baene i Villara, wypada jeszcze jeden z ofensywy i Goku ma bez względu na formę pierwszy skład.

pepe72 22.03.2024 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618718)
Przy naszej krótkiej kołderce? Z 11 (12) spotkań do końca to spokojnie w połowie wyjdzie w 1 składzie.

Na dzisiaj macie kontuzjowanego i Baene i Villara, wypada jeszcze jeden z ofensywy i Goku ma bez względu na formę pierwszy skład.

Każdy zespół w 1 lidze ma podobne problemy więc długa ławka to jest duży atut.
Poza tym owszem, Goku ma obecnie wahnięcie formy ale z 10 golami jest na 4 miejscu w 1 lidze:

14 - Rodado, Sekulski (WPłock)
12 - Czubak (Arka)
11 - Bergier (GKS K.), Kobacki (Arka)
10 - Goku

https://gol24.pl/1-liga/strzelcy/

ciacho 30.03.2024 20:28

Ile to wyliczeń nie było, że gramy z dołem tabeli i mamy najłatwiejszy terminarz:lol::lol::lol:

Karherop 30.03.2024 20:30

Były też wyliczenia że przy tej liczbie wyjazdów na wiosnę to nie mając 2-3 pkt przewagi po zimie to można co najwyżej walczyć o baraże.

wolfy 30.03.2024 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1619077)
Były też wyliczenia że przy tej liczbie wyjazdów na wiosnę to nie mając 2-3 pkt przewagi po zimie to można co najwyżej walczyć o baraże.

No i tak wychodzi.

Rude watch po 6 meczach:
Rude 10 punktów/1.6(6) pkt na mecz
Sobolewski 6 punktów/1 pkt na mecz

Mało prawdopodobny awans bezpośredni (nikt z tym składem takiej serii nie wykręci, zwłaszcza bez Rodado), baraże też niepewne.

Jaroo1 31.03.2024 08:54

Wolfy, to nie ty w tym tygodniu pisałeś że średnia Rude to 2,2 czy ileś tam? Strasznie szybko mu ta średnia spada hahaha.
Dostaliśmy w mordę od cieniasów jak to się mówi ja wiedziałem że tak będzie. Analityk Rude idzie na taką średnia pkt na mecz jaka plus minus zakładałem. W Wiśle powinien punktowac minimum 2.0 na mecz, takie mamy wymagania i aspiracje w I lidze, ale analityk trzyma plus minus swoją średnia z egzotycznych lig jak kostarykańska czy III hiszpańska. Egzotycznych czyli cienkich. Także na wyższym szczeblu z przeciętnym na tle reszty ligi składem miałby jeszcze słabsza średnia.

MaLk 31.03.2024 13:13

Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 9 kolejek.

Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 2,44 pkt/mecz
Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,44 pkt/mecz
Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,67 pkt/mecz

Średnia ligowa Rudego: 1,67 pkt/mecz

Na tę chwilę to wyjaśnia na jakiej ścieżce w stosunku do oczekiwanego celu gramy.

MaLk 07.04.2024 17:25

Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 8 kolejek.

Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 2,75 pkt/mecz
Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,63 pkt/mecz
Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,88 pkt/mecz

Średnia ligowa Rudego: 1,43 pkt/mecz

Co ciekawe, statystyka fajnie została potwierdzona rzeczywistym obrazem tabeli - automatycznie wraz z pogorszeniem średniej wylecieliśmy z miejsca barażowego.

P.S. w "klasyfikacji Wolfyy'ego" Rude ciągle lepszy od Sobolewskiego. Porównując mecz do meczu (ci sami przeciwnicy) średnia Rudego to 1,43, średnia Sobolewskiego 1,29.

P.P.S. Rude zanotował też pierwszą serię. Niestety, nie dwóch ligowych wygranych z rzędu, ale dwóch przegranych.

wolfy 07.04.2024 18:06

@MaLk - O! Widzę że mnie wyręczyłeś. Czekałem aż po tym wale sędziego przestanę widzieć wszystko (nomen omen) na czerwono...

Jeszcze to nie nastąpiło.

Karherop 07.04.2024 20:51

No to tak czysto subiektywnie:

8-0-0 - mamy awans z 2 miejsca
7-1-0/7-0-1 - mamy pewne 3 miejsce o ile nie przegramy z GKSem
6-1-1 mamy 3 miejsce o ile wygramy bezpośrednio z GKSem
6-0-2 / 5-1-2 - mamy max 4 miejsce
5-0-3 / 4-2-2 - 5-6 miejsce
4-1-3 i gorzej - wypadamy z baraży

Najbliżej mi teraz wariantu że zakręcimy się w okolicach 5-1-2

Typowalem przed startem wiosny 3-4 miejsce i tego się dalej trzymam, choć po tym meczu to nawet ten "optymistyczny" wariant jest już co raz mniej realny. Choć i tak byłem jechany za swój "pesymizm"

Kurz 07.04.2024 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1619871)
No to tak czysto subiektywnie:

8-0-0 - mamy awans z 2 miejsca
7-1-0/7-0-1 - mamy pewne 3 miejsce o ile nie przegramy z GKSem
6-1-1 mamy 3 miejsce o ile wygramy bezpośrednio z GKSem
6-0-2 / 5-1-2 - mamy max 4 miejsce
5-0-3 / 4-2-2 - 5-6 miejsce
4-1-3 i gorzej - wypadamy z baraży

Najbliżej mi teraz wariantu że zakręcimy się w okolicach 5-1-2

Typowalem przed startem wiosny 3-4 miejsce i tego się dalej trzymam, choć po tym meczu to nawet ten "optymistyczny" wariant jest już co raz mniej realny. Choć i tak byłem jechany za swój "pesymizm"

Moim skromnym zdaniem będzie nam trudno osiągnąć więcej, niż nasza wiosenna średnia, czyli maks 11 może 12 punktów. Na co to wystarczy zobaczymy. Ale o ile baraże wydają się realne, trudno mi uwierzyć w to, że wyjdziemy z nich zwycięsko.

Elendil 07.04.2024 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1619874)
Moim skromnym zdaniem będzie nam trudno osiągnąć więcej, niż nasza wiosenna średnia, czyli maks 11 może 12 punktów. Na co to wystarczy zobaczymy. Ale o ile baraże wydają się realne, trudno mi uwierzyć w to, że wyjdziemy z nich zwycięsko.

Biorąc pod uwagę, że w pucharze potrafimy wychodzić skoncentrowani w meczu o stawkę, to daje to jakiś optymizm przez barażami. Jest jeden problem: trzeba wygrywać, żeby się do nich dostać. Z tym jest już kiepsko.

Karherop 07.04.2024 22:44

Zakładając że musimy wygrać minimum 5 spotkan z 8 żeby mieć "pewne baraże"

To mamy przed sobą:

Płock (w)
Znicz (w)
Resovia (w)
Podbeskidzie (D)
NARODOWY
Sosnowiec (w)
Lechia (D)
Katowice (w)
TBB (D)

Znicz, Resovia, PBB, Sosnowiec, TBB - to wygrywany i mamy baraże
Płock, Lechia, Gieksa, potencjalne wp*****le , przy czym Lechia moze już z nami grać o nic i pewnie remis będzie ją zadowalał.

Tak czy siak trzeba wygrywac seryjnie by myśleć o jakichkolwiek barażach

FraMat 07.04.2024 23:05

Dokładnie to samo było mówione przed spadkiem.
Musimy wygrywać seryjnie.

MaLk 07.04.2024 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1619882)
Dokładnie to samo było mówione przed spadkiem.
Musimy wygrywać seryjnie.

Ale już obowiązkowo od następnej kolejki!

Karherop 08.04.2024 07:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1619882)
Dokładnie to samo było mówione przed spadkiem.
Musimy wygrywać seryjnie.

Wtedy się mówiło o tym że trzeba wygrać cokolwiek, a nie 1 mecz z 15.

Trudno żebyśmy mieli gdziekolwiek awansować na porażkach i wygranych w co 4 spotkaniu. To jakiś nonsens.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl