![]() |
Głogow to był początek końca Brzeczka i fatalnej serii bez zwycięstwa. Fatalny Fernandez, fatalne sędziowanie, parady Colleya. Chyba nie było lepszego symbolu zeszłego sezonu jak właśnie Głogów. Suma wszystkich nieszczęść.
Parę osób w składzie ten mecz musi pamiętać i oby było żądni rewanżu. |
Dobrze, że Głogów puknął Tychy, więc nie mają noża na gardle.
|
Z okazji przerwy na reprezentację i przetasowania w top6 garść aktualnych statystyk.
Mecze w podziale na segmenty: Kod:
mecze Z R PNasz stosunek do top10 - z GKS Tychy i Odrą niekorzystny. Kod:
zespół mecze pkt r.bramk |
Wolfy
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
To jeszcze mecze top6 do końca rundy:
Kod:
Wisła 4 Arka 2 Lechia 1 GKS T. 3 Motor 5 GKS K. 6 |
Progi od P. Klimka:
https://twitter.com/pklimek99/status...73693917299133 Cytat:
|
Cytat:
Już nawet nie wspomnę o tym że top 6 to się zmieni jeszcze tak minimum 7 razy. Tak czy siak thx za podsumowanie bo wygląda to bardzo przejrzyście. |
Tak pacze na ta tabele i mysle - juz jeb.ac zawalona zimę ale jeden głupi mecz z Tychami na 3 pkt i jak by to wyglądało. TOP3 i reszta.
|
Cytat:
|
Cytat:
https://www.transfermarkt.pl/luis-fe...L2/verein/4000 Z Fernandezem Gdańszczanie zrobili 1,45pkt/mecz w 11 spotkaniach, a bez niego 2,38pkt/mecz w 13 spotkaniach. Statystyka na sporej próbie, którą przez jej rozmiar ciężko zlekceważyć, a różnica w punktowaniu jest prawie dwukrotna. Kwestia terminarza? Nie bardzo, wręcz połówka grana z Fernadezem wygląda na łatwiejszą. Nawet bez jakiejś dogłębnej analizy widać, że bez Luisa Lechia przestała tracić punkty z zespołami spoza top6. Po rundzie jesiennej 22/23 zwracałem uwagę na podobny problem u nas. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=7793 Za Brzęczka znacznie lepiej punktowaliśmy bez Fernandeza, albo z Fernadezem na 9. Przyjście Rodado i przesunięcie Luisa na 10 jak się później okazało było początkiem końca Wuji w Wiśle. W pakiecie można dorzucić mecz z PBB z zeszłej wiosny, chyba nasz najlepszy w tamtej rundzie i jedyny grany bez Fernandeza. Wydaje się, że coś z Luisem jednak jest nie tak. Co takiego? Myślę, że w tej lidze 10tka musi jednak mieć solidny wkład jeśli chodzi o walkę w środku pola. Przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. Zwróć uwagę, że ani Arka, ani Lechia nie mają 10tki z jakimiś wybitnymi liczbami w kanadyjskiej, a właśnie klasycznych ligowych zapierdzielaczy. Luis pod tym względem jest po prostu słaby, żeby nie powiedzieć tragiczny. Ludzie masturbują się jak głupi jego liczbami jeśli chodzi o asysty i bramki oraz faktem, że wygra w pojedynkę jeden na cztery/pięć meczy. Uj z tego wszystkiego jak wyciągasz chłopa ze składu i drużyna zaczyna punktować 2x lepiej. Ja chciałbym zobaczyć jego liczby jeśli chodzi o takie typowe pierwszoligowe mięsko w środku pola i porównać je na przykład z Rodado w meczu z Miedzią. Jakoś mam wrażenie, że szybko okazałoby się, że z tej perspektywy z Luisem w składzie wychodziliśmy w dziewiątkę w polu, a tutaj tak się po prostu nie da. Tak jak pisałem - przechwyty, odbiory, zbieranie drugich piłek, pojedynki o górne oraz ogólnie pojęte zapieprzanie. To w tej lidze jest fundament, bez którego nie zbudujesz powtarzalności. Czasem wygrasz, czasem przegrasz i tak się kręcisz w tabeli jak gówno w betoniarce. Odnośnie reszty panów. Mula po niewypale w Grecji gra w tej chwili ogony w trzeciej hiszpańskiej. W Lamii to miał nawet problem załapać się na rezerwe, ale w kilku spotkaniach wszedł z ławki. Polecam odszukać skróty z Grecji, a zobaczysz chłopa skrajnie przyklejonego do linii bocznej, więc wiele wskazuje, że jego sposób gry i poruszania się w strefach, którymi wszystkich tak zachwycał były jednak efektem pracy sztabu, a nie indywidualną umiejętnością. Igbekeme radzi sobie trochę lepiej, to znaczy po zakończeniu kontraktu z Saragossą, też skończył w trzeciej hiszpańskiej, ale mniej lub bardziej regularnie wychodzi w pierwszej jedenastce. Co nie zmienia faktu, że przy hajpie jaki mu tutaj towarzyszył oczekiwałbym więcej. Wydaje się, że obaj panowie z finansowego punktu widzenia mogli być w naszym zasięgu. Igbekeme latem, Mula zimą. Wygląda, że nasz DS miał jednak inną, niż niektórzy ocenę na temat ich niesamowitej zajebistości niewykorzystanej przez nasz sztab. Zresztą patrząc gdzie i jak skończyli wygląda, że nie tylko nasz DS miał problem z tą ich zajebistością. Jak dla mnie to grzebanie w trupach, które średnio ma sens. Tylko śmieszy mnie narracja pod tezę, gdzie ludzie twierdzili, że po zmianie Sobolewskiego z marszu zaczniemy grać 2-3 razy lepiej. Tak się nie stało, więc teraz mamy logiczne fikołki, że Wisła z zeszłej wiosny była personalnie 2x lepsza. Nie była. Tegoroczna liga jest bardziej wyrównana, ale moim zdaniem to wyrównanie nastąpiło w górę i jest mocniejsza niż w zeszłym roku. To po pierwsze. Po drugie, czysto personalnie również Wisła jest mocniejsza niż w zeszłym roku, ale z powodu tego pierwszego wydaje się, że jest inaczej. Drużyna jest bardziej dojrzała odnośnie świadomości jak w tej lidze grać. Zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Z taką Miedzią całą pierwszą połowę trwała ostra młócka w środku pola, którą Rude ładnie nazwał chaosem, a w której dopiero pod koniec meczu zaczęliśmy zdobywać wyraźniejszą inicjatywę. Gdybyśmy w piątek wyszli z Fernandezem i Igbekeme zostalibyśmy zwyczajnie przemieleni w środku pola i wyłączeni na skrzydłach podobnie jak z Ruchem rok temu i tyle. Wybiegając w przyszłość. Jeśli trójce Carbo, Duda, Rodado starczy zdrowia jestem dużym optymistą w kwestii awansu. Brakującym elementem układanki stał się tutaj Rodado na 10, ale bynajmniej nie ze względu na walory ofensywne - kreacje czy wykończenie, które ma na conajmniej wystarczającym poziomie, ale fakt, że w fazie defensywnej czy właśnie takiej młócce o środek pola zmienia się pełnoprawną zdublowaną ósemkę. Coś czego moim zdaniem Wiśle z Fernandezem/Goku tragicznie w tej lidze brakowało. |
Najlepszy dowód na powyższe to odbiór Rodado po kretyńskim rozegraniu Ratona z Dudą w ostatnim meczu. Dzięki niemu zamiast dramatu pod własną bramką mieliśmy kontrę, która powinna się skończyć bramką dla nas.
Fernandez jedyne co miał to w miarę pewny strzał z okolic 16. |
Cytat:
|
Cytat:
Na dzisiaj macie kontuzjowanego i Baene i Villara, wypada jeszcze jeden z ofensywy i Goku ma bez względu na formę pierwszy skład. |
Cytat:
Poza tym owszem, Goku ma obecnie wahnięcie formy ale z 10 golami jest na 4 miejscu w 1 lidze: 14 - Rodado, Sekulski (WPłock) 12 - Czubak (Arka) 11 - Bergier (GKS K.), Kobacki (Arka) 10 - Goku https://gol24.pl/1-liga/strzelcy/ |
Ile to wyliczeń nie było, że gramy z dołem tabeli i mamy najłatwiejszy terminarz:lol::lol::lol:
|
Były też wyliczenia że przy tej liczbie wyjazdów na wiosnę to nie mając 2-3 pkt przewagi po zimie to można co najwyżej walczyć o baraże.
|
Cytat:
Rude watch po 6 meczach: Rude 10 punktów/1.6(6) pkt na mecz Sobolewski 6 punktów/1 pkt na mecz Mało prawdopodobny awans bezpośredni (nikt z tym składem takiej serii nie wykręci, zwłaszcza bez Rodado), baraże też niepewne. |
Wolfy, to nie ty w tym tygodniu pisałeś że średnia Rude to 2,2 czy ileś tam? Strasznie szybko mu ta średnia spada hahaha.
Dostaliśmy w mordę od cieniasów jak to się mówi ja wiedziałem że tak będzie. Analityk Rude idzie na taką średnia pkt na mecz jaka plus minus zakładałem. W Wiśle powinien punktowac minimum 2.0 na mecz, takie mamy wymagania i aspiracje w I lidze, ale analityk trzyma plus minus swoją średnia z egzotycznych lig jak kostarykańska czy III hiszpańska. Egzotycznych czyli cienkich. Także na wyższym szczeblu z przeciętnym na tle reszty ligi składem miałby jeszcze słabsza średnia. |
Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 9 kolejek.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 2,44 pkt/mecz Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,44 pkt/mecz Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,67 pkt/mecz Średnia ligowa Rudego: 1,67 pkt/mecz Na tę chwilę to wyjaśnia na jakiej ścieżce w stosunku do oczekiwanego celu gramy. |
Do końca sezonu "zasadniczego" zostało 8 kolejek.
Brakująca średnia do prawdopodobnego awansu bezpośredniego: 2,75 pkt/mecz Brakująca średnia do wysoce prawdopodobnych baraży: 1,63 pkt/mecz Brakująca średnia do baraży z prawdopodobieństwem bliskim pewności: 1,88 pkt/mecz Średnia ligowa Rudego: 1,43 pkt/mecz Co ciekawe, statystyka fajnie została potwierdzona rzeczywistym obrazem tabeli - automatycznie wraz z pogorszeniem średniej wylecieliśmy z miejsca barażowego. P.S. w "klasyfikacji Wolfyy'ego" Rude ciągle lepszy od Sobolewskiego. Porównując mecz do meczu (ci sami przeciwnicy) średnia Rudego to 1,43, średnia Sobolewskiego 1,29. P.P.S. Rude zanotował też pierwszą serię. Niestety, nie dwóch ligowych wygranych z rzędu, ale dwóch przegranych. |
@MaLk - O! Widzę że mnie wyręczyłeś. Czekałem aż po tym wale sędziego przestanę widzieć wszystko (nomen omen) na czerwono...
Jeszcze to nie nastąpiło. |
No to tak czysto subiektywnie:
8-0-0 - mamy awans z 2 miejsca 7-1-0/7-0-1 - mamy pewne 3 miejsce o ile nie przegramy z GKSem 6-1-1 mamy 3 miejsce o ile wygramy bezpośrednio z GKSem 6-0-2 / 5-1-2 - mamy max 4 miejsce 5-0-3 / 4-2-2 - 5-6 miejsce 4-1-3 i gorzej - wypadamy z baraży Najbliżej mi teraz wariantu że zakręcimy się w okolicach 5-1-2 Typowalem przed startem wiosny 3-4 miejsce i tego się dalej trzymam, choć po tym meczu to nawet ten "optymistyczny" wariant jest już co raz mniej realny. Choć i tak byłem jechany za swój "pesymizm" |
Cytat:
|
Cytat:
|
Zakładając że musimy wygrać minimum 5 spotkan z 8 żeby mieć "pewne baraże"
To mamy przed sobą: Płock (w) Znicz (w) Resovia (w) Podbeskidzie (D) NARODOWY Sosnowiec (w) Lechia (D) Katowice (w) TBB (D) Znicz, Resovia, PBB, Sosnowiec, TBB - to wygrywany i mamy baraże Płock, Lechia, Gieksa, potencjalne wp*****le , przy czym Lechia moze już z nami grać o nic i pewnie remis będzie ją zadowalał. Tak czy siak trzeba wygrywac seryjnie by myśleć o jakichkolwiek barażach |
Dokładnie to samo było mówione przed spadkiem.
Musimy wygrywać seryjnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Trudno żebyśmy mieli gdziekolwiek awansować na porażkach i wygranych w co 4 spotkaniu. To jakiś nonsens. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl