Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Dariook 09.04.2017 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1468211)
Nikt nie mowi o 500 (poza jedna osoba) tylko do 100, podalem konkretne powody, nie tylko finansowe. I sorry, ale teksty z gimbusami to tak zalosne, gorzej spaść nie mozna :)

Cicho gimbusie :lol:

fialo 09.04.2017 10:33

Co to w ogóle za .......enie?

Mamy wygrywać każdy mecz. A nie jakieś kalkulacje. Mecz za meczem i do pucharów, tam można natrzepać hajsu.

mitmichael 09.04.2017 10:36

Wygrywamy z Zagłebiem i temat mozna zamknac na rok :D

brylant17 09.04.2017 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1468231)
Wygrywamy z Zagłebiem i temat mozna zamknac na rok :D

Powinniśmy wygrać,ale to może nie być łatwy mecz

Barti 09.04.2017 13:56

Poprosiłbym teraz o analizę, jaki zbieg okoliczności musi być, żebyśmy nie mieli ósemki. Oczywiście przy założeniu, że przegrywamy obydwa mecze. Z góry dziękuję: ).

silver03 09.04.2017 14:00

ale aby nie wejść musimy przegrać 2 mecze a inni:
- Korona musi wygrać 3 mecze - Ruch (dom), Legia (wyjazd), BrukBet (dom)
- Płock musi zdobyć conajmniej 4 pkt - Lech (dom), Arka (wyjazd)
- Zagłębie musi wygrać dwa mecze - Wisła (W), Śląsk (D)
- Pogoń musi wygrać oba mecze - Ruch (W), Lechia (D)

http://www.wykop.pl/wpis/23243213/#comment-83697275

Barti 09.04.2017 14:05

Dziękuję dobry człowieku za szybką odpowiedź. Teraz już wszyscy wiemy komu kibicować. Poza Wisłą oczywiście :D

Karherop 09.04.2017 19:33

Myślę, że niedługo rozpoczniemy tu dyskusję na co nas stać po podziale punktów.

Na ten moment:
1.Jagiellonia 28 pkt
2.Legia 27 pkt
3.Lechia 25 pkt
4.Lech 25 pkt
5.Wisła 21 pkt

Naszą przewagę będzie fakt, że zajmując 5 miejsce będziemy grać z 4 drużyną w tabeli u siebie. Raczej do ostatniej kolejki nie będzie wiadomo czy będzie to Lechia czy Lech. Natomiast obie te drużyny są w naszym zasięgu. Wyżej nawet nie zamierzam wybiegać...

radek2323 09.04.2017 19:51

Zostaja 2 mecze takze troche sie jeszcze pozmienia oby na lepsze dla Wisły :)

Martinus 09.04.2017 21:26

silver03:
Cytat:

ale aby nie wejść musimy przegrać 2 mecze a inni:
- Korona musi wygrać 3 mecze - Ruch (dom), Legia (wyjazd), BrukBet (dom)
- Płock musi zdobyć conajmniej 4 pkt - Lech (dom), Arka (wyjazd)
- Zagłębie musi wygrać dwa mecze - Wisła (W), Śląsk (D)
- Pogoń musi wygrać oba mecze - Ruch (W), Lechia (D)
Nie do końca tak jest.
Żebyśmy nie weszli musielibyśmy przegrać 2 mecze i:
Zagłębie musi zdobyć minimum 4 punkty (wygrać z nami + minimum remis ze Śląskiem)
Wisła Płock musi zdobyć minimum 4 punkty
Pogoń zdobyć 6 punktów
Korona zdobyć minimum 7 punktów, bądź Termalica zdobyć 6 punktów
Ze względu na to, że Korona i Termalica grają jeszcze ze sobą nie możemy spaść niżej niż na 9 miejsce.

Karherop 09.04.2017 21:36

@radek2323

Natomiast my już wyżej niż 5 miejsce po rundzie zasadniczej nie podskoczmy.

Możemy tylko pogdybać, że jeśli wygramy swoje mecze, a cała czołówka przerżnie swoje 2 to strata będzie następująca Jagiellonia +4, Legia +3, Lech, Lechia +1. Ale aby nie było tak pięknie to po pierwsze: tak się na pewno nie stanie, a po drugie i tak musimy zdobyć o jeden punkt więcej niż rywal by zająć wyższe od niego miejsce w tabeli końcowej.

SlawekS 09.04.2017 21:51

Mamy realne szanse zdobyć 6 pkt, z drugiej strony w ekstraklasie różne dziwne rzeczy się dzieją więc obyśmy za 2 tygodnie zaczęli dyskusję: co się musi stać żeby Wisła mistrzem została (wiem, wiem, napinka).
Gdyby odciąć pierwszych 8 kolejek które utopiliśmy głównie przez zawirowania właścicielskie, to tabela czołówki ligi wyglądałaby następująco (punkty z ostatnich 20 kolejek):
Legia 45p.
Jaga 39p.
Wisła 38p.
Lech 38p.
Lechia 34p.

ArturTS 09.04.2017 22:08

Zbyt dużo może się jeszcze zdarzyć jednak wymarzony scenariusz moim zdaniem to po podziale:
1. Legia
2. Jaga
3. Lechia
4. Lech
5. Wisła
... i oczywiście utrzymanie obecnej różnicy punktów do drużyn nad nami w tabeli lub jej zmniejszenie.
W tym przypadku mielibyśmy idealny scenariusz, żeby zacząć z wysokiego C ponieważ:
1. zaczynamy z Jagą na wyjeździe (mimo, iż słabo gramy na wyjazdach to Białystok nam leży)
2. Gramy z Lechem u siebie i przy wygranej w pierwszym meczu Lech czuje presję a my gramy swoje, ponieważ nie gramy z nożem na gardle jednak wiadomo - niczego nie można być pewnym. (zapewne kolejny raz komplet publicznosci wiec dodatkowy + za dzien meczowy)
3. Mecz z Legią na wyjeździe i tutaj zapewne nic wielkiego byśmy nie ugrali.

Następnie 3 mecze z drużynami z miejsc 6-8 gdzie wszystko może się wydarzyć ale aż dwa z nich gramy u siebie więc startujemy w roli faworyta. W międzyczasie mecz z Lechią w Gdańsku gdzie też nam się gra dobrze. Z takim terminarzem i obecną różnicą punktów między nami a 3 miejscem patrzyłbym z optymizmem a zapewne wszystko zależałoby od wyników na starcie po podziale czyli dwóch kolejek. Wówczas byłoby już wiadomo, która drużyna ma ambicje na grę w europejskich pucharach. Wiele w tym gdybania i czczego gadania ale patrząc na to jak punktujemy obecnie a o czym myśleliśmy jeszcze w październiku myślę, że nie tylko ja zaczynam analizować możliwe scenariusze na obecny i nadchodzący miesiąc.

As 10.04.2017 10:52

Jesli by sie tak stalo, ze w dwoch ostatnich kolejkach Wisla, Lech i Lechia solidarnie wygraja swoje mecze to po podziale punktow mialibysmy teoretyczno-matematyczne szanse sprobowac zagrac o trzecie miejsce.

Lechia - 28 punkty
Lech - 28
Wisla - 24

WislaFan123 10.04.2017 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1468316)
Jesli by sie tak stalo, ze w dwoch ostatnich kolejkach Wisla, Lech i Lechia solidarnie wygraja swoje mecze to po podziale punktow mialibysmy teoretyczno-matematyczne szanse sprobowac zagrac o trzecie miejsce.

Lechia - 28 punkty
Lech - 28
Wisla - 24

Idąc tym tropem, to juz bardziej realnie ze zremisuje u siebie z Arką, przegra na Pogoni, my wygrywamy ibydwa mecze i mamy 4 punkty, po podziale są 2, a 5 z 4 gra u siebie. Wygrywamy z Lechią u siebie i jesteśmy przed nimi - później można solidarnie grać. Tylko żeby Lech wygrał Puchar... ale jestem zdania ze lepiej abysmy cierpliwie poczekali na te puchary

kris10 10.04.2017 19:18

Z osobistych względów życzyłbym sobie by to Lech skończył 3 a Lechia 4. To oczywiście jak my zakończymy zasadniczy na 5 miejscu.Cóż, mieszkam 60 kilometrów od Poznania więc to moja w tym momencie jedyna okazja oglądać Wisełke na żywo ( mam nadzieje że w przyszłości coś się zmieni :)). Poza tym w tym sezonie dalekie wyjazdy nam szczególnie nie służą (arka 0-3, Lechia 1:3, Pogoń 2:6, Jaga 1:2 bilans 0-0-4 4:14 - zresztą w ostatnich latach to ile my odnieśliśmy na tych terenach zwycięstwa?)- A gdy one do nas przyjeżdżały no to jest elegancki bilans 4-0-0 13:3. Oczywiście nie ma w tym zasady, bo jak by była to ludzie by grali gruby hajs u buka na gospodarza takiej konfrontacji :D. Niemniej lepiej zaliczyć tylko jeden daleki wyjazd do Białegostoku niż dwa, w szczególności że już nie jesteśmy na tyle mocni jak kiedyś gdy do kogokolwiek przyjeżdżaliśmy to pytaniem nie było czy wygramy tylko ile. Przy dobrych wynikach możemy się zaczaić na puchary :)

inspektor erektor 12.04.2017 11:59

mały update statystyczny przed poniedziałkowym meczem ;)

„Biała Gwiazda”, jako jedyny aktualnie zespół ekstraklasy, może zapewnić sobie miejsce w górnej ósemce jeszcze zanim wyjdzie na boisko w poniedziałkowy wieczór. Stanie się tak, jeżeli spełnią się co najmniej dwa z poniższych warunków:
• Bruk-Bet nie wygra z Piastem, LUB
• Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB
• Wisła Płock przegra z Lechem, LUB
• Korona przegra z Legią.

W takiej sytuacji Wisłę w ostatniej kolejce będą mogły wyprzedzić w tabeli co najwyżej trzy drużyny, co oznacza, że zajmie ona w najgorszym wypadku ósme miejsce.

Jeżeli Wisła wygra z Zagłębiem, zagwarantuje sobie miejsce w górnej ósemce, niezależnie od wyników pozostałych spotkań.

W sytuacji remisu z Zagłębiem rozważać można dwa przypadki. Jeżeli mecz Wisły z Zagłębiem zakończy się wynikiem 0:0 lub 1:1, Wisła zapewni sobie miejsce w grupie mistrzowskiej jeśli:
• Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB
• Wisła Płock nie wygra z Lechem, LUB
• Korona nie wygra z Legią.

Jeśli Wisła zremisuje z Zagłębiem wynikiem 2:2 lub wyższym, będą musiały się spełnić minimum dwa warunki z powyższych, by krakowianie przystępowali do ostatniego meczu sezonu zasadniczego z zapewnionym miejscem w grupie mistrzowskiej. Wynika to z tego, że pierwszy mecz Zagłębia z Wisłą zakończył się remisem 2:2, od wyniku poniedziałkowego meczu zależy więc, czy „Miedziowi” będą mieli szansę na przeskoczenie Wisły w tabeli.

Wiślacy mogą zagwarantować sobie miejsce powyżej kreski nawet w wypadku porażki z Zagłębiem. Stanie się tak, jeśli spełnią się minimum dwa warunki z poniższych:
• Bruk-Bet nie wygra z Piastem, LUB
• Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB
• Wisła Płock przegra z Lechem, LUB
• Korona przegra z Legią.

tomasz_19 12.04.2017 12:32

nawet gdybyśmy przegrali dwa ostatnie mecze to:

porażka lub remis Pogoni w najbliższej kolejce z Ruchem
lub
porażka lub remis Bruk-betu w najbliższej kolejce z Piastem

rozwiązują sprawę

inspektor erektor 12.04.2017 13:09

zgadza się, w powyższym chodzi w zasadzie tylko o to, żeby mieć komfort psychiczny już w poniedziałek

Szneka 12.04.2017 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1468361)
zgadza się, w powyższym chodzi w zasadzie tylko o to, żeby mieć komfort psychiczny już w poniedziałek

i zaatakować 3cie miejsce w tabeli w rundzie finałowej :P

Griszka30KR 12.04.2017 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1468362)
i zaatakować 3cie miejsce w tabeli w rundzie finałowej :P

Punkty też dobrze zdobywać ,żeby mieć dobrą pozycje wyjściową po ich podziale.... :)

brylant17 13.04.2017 16:00

Ja wierzę w zwycięstwo i to dwa Zagłębie gra słabo a Łęczna nie gra nic :D

krzaq12 13.04.2017 16:06

Przy dwóch zwycięstwach niewątpliwie moglibyśmy realnie włączyć się do walki o podium. :D

Trochę brakuje mi już grania o coś.

Blaszczu16 13.04.2017 16:08

Jak graliśmy w ostatnich latach w grupie mistrzowskiej, to nie szło nam najlepiej. Mam nadzieje, że pod wodzą Kiko powalczymy.

brylant17 13.04.2017 17:43

Nie szło najlepiej ? sezon 2013/2014 5 miejsce 2014/2015 6 miejsce Jedynie 2015/2016 te pechowe 9 miejsce

Blaszczu16 13.04.2017 18:37

Graliśmy w dwóch sezonach w grupie mistrzowskiej. Bilans jest następujący:

zwycięstw - 3
remisów - 5
porażek - 6

Na 14 spotkań tylko 3 zwycięstwa. Na 42 pkt. możliwe do zdobycia, Wisła zgromadziła w tych dwóch sezonach 11. To jest około 26 % skuteczności. Jak ktoś myśli o walce o puchary, to powinien lepiej punktować.

Mam nadzieje, że Kiko wykręci lepsze wyniki niż jego poprzednicy w rundzie finałowej.

Edycja - Sory, nie 11 pkt. tylko 14. Ach ten pośpiech. To procentowo około 33 % skuteczności.

brylant17 13.04.2017 18:42

A to sorry patrzyłem tylko na miejsca :) zwracam honor i masz rację

RAFi89 13.04.2017 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1468408)
Graliśmy w dwóch sezonach w grupie mistrzowskiej. Bilans jest następujący:

zwycięstw - 3
remisów - 5
porażek - 6

Na 14 spotkań tylko 3 zwycięstwa. Na 42 pkt. możliwe do zdobycia, Wisła zgromadziła w tych dwóch sezonach 11. To jest około 26 % skuteczności. Jak ktoś myśli o walce o puchary, to powinien lepiej punktować.

Mam nadzieje, że Kiko wykręci lepsze wyniki niż jego poprzednicy w rundzie finałowej.

Edycja - Sory, nie 11 pkt. tylko 14. Ach ten pośpiech. To procentowo około 33 % skuteczności.

Ale w tamtych sezonach to ogólnie nasza gra na wionę była słaba, momentami tragiczna. Nie tylko w grupie mistrzowskiej tak punktowaliśmy. Smuda miał mocną jesień która praktycznie zapewniała nam górną 8 a wiosną był problem z wygrywaniem.

SlawekS 14.04.2017 07:58

Przy ocenie szans w grupie mistrzowskiej nie jest istotne to jak graliśmy dwa czy trzy sezony wstecz tylko jak graliśmy w kilku ostatnich meczach. W tabeli meczów rozgrywanych na wiosnę (a to oddaje aktualny potencjał zespołu) jesteśmy na trzecim miejsce ex equo z Jagą, punkt za Lechem i 3p za Legią, natomiast 5 punktów przed Lechią. I to właśnie z Lechią prawdopodobnie możemy walczyć o 4 miejsce. O ile utrzymamy formę,

!!IRIVER!! 14.04.2017 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1468408)
Graliśmy w dwóch sezonach w grupie mistrzowskiej. Bilans jest następujący:

zwycięstw - 3
remisów - 5
porażek - 6

Na 14 spotkań tylko 3 zwycięstwa. Na 42 pkt. możliwe do zdobycia, Wisła zgromadziła w tych dwóch sezonach 11. To jest około 26 % skuteczności. Jak ktoś myśli o walce o puchary, to powinien lepiej punktować.

Mam nadzieje, że Kiko wykręci lepsze wyniki niż jego poprzednicy w rundzie finałowej.

Edycja - Sory, nie 11 pkt. tylko 14. Ach ten pośpiech. To procentowo około 33 % skuteczności.

Co nie zmienia faktu, że 33% to mało.
Dziś zdobyte 7 punktów z 21 w grupie mistrzowskiej dałyby nam maks 5-6 miejsce.

Nie czarujmy się - te dwie kolejki przed podziałem są mega istotne - gdyby udało nam się doskoczyć do Lechii/Lecha na 6 punktów (trzy po podziale) to byłoby naprawdę super. Inaczej będzie bardzo ciężko to odrobić bo zakładam, że na puchary trzeba będzie uciułać w tych 7 meczach przynajmniej koło 15-17 pkt.

Teraz z Kiko punktujemy 2pkt/mecz co wydaje się być dobrą średnią, a i tak będącą poniżej poziomu dającego nadzieję na puchary. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że czekają nas mega ciężkie wyjazdy: Warszawa+Białystok+Poznań albo Gdańsk oraz ktoś z ósmego miejsca.

Wszystko powyżej 5.miejsca na koniec sezonu będzie gigantycznym sukcesem, ale jeśli miałbym typować KOGO wyjebiemy z czwórki to Lechię.

swiety37 14.04.2017 09:51

Moim zdaniem legła wygra ligę, druga będzie amica a miejsca 3-5 to będąc blisko siebie będzie lechia, jagiellonia i My.
Ciekawe kiedy vassiljev wróci, bo bez niego jaga raczej nie ogra nikogo z top4.

Arkadiusz.Czerepach 14.04.2017 11:06

moim zdaniem trzeba szanować to co udało się zrobić po odzyskaniu klubu , czyli od widma upadku a przynajmniej walki o utrzymanie do obecnej sytuacji , i nie windowac nagle oczekiwań , co potem zdeprecjonuje osiagniecia trenera ktore obiektywnie rzecz biorac sa mega !

WislaFan123 14.04.2017 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1468429)
moim zdaniem trzeba szanować to co udało się zrobić po odzyskaniu klubu , czyli od widma upadku a przynajmniej walki o utrzymanie do obecnej sytuacji , i nie windowac nagle oczekiwań , co potem zdeprecjonuje osiagniecia trenera ktore obiektywnie rzecz biorac sa mega !

Ile jeszcze będziecie powtarzać te bzdury o upadku i walki o utrzymanie? Tylko i wylacznie dobrze rozegrane przy osoby decyzyjne zeyb wyszlo ze TS klub uratowal...

serek.c2 14.04.2017 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaFan123 (Post 1468460)
Ile jeszcze będziecie powtarzać te bzdury o upadku i walki o utrzymanie? Tylko i wylacznie dobrze rozegrane przy osoby decyzyjne zeyb wyszlo ze TS klub uratowal...

Dokładnie, nic nam nie groziło - wiadomo przecież, że po Meresińskim miał przyjść w dwa tygodnie bogaty inwestor i teraz walczylibyśmy nie o ósemkę, a o mistrzostwo!

ashkeczup 14.04.2017 23:23

Ja słyszałem, że Meresiński był tylko po to, żeby po nim wjechali szejkowie, coby poprawić opinię publiczną o wyznawcach Allaha. Teraz zamiast Boguskiego i Brożka mieli byśmy Mbappe i Isco

Arkadiusz.Czerepach 15.04.2017 09:56

dobra w chujowa strone ida wasze posty, pomińmy dywagacje co groziło a co nie groziło , tylko skupmy sie na tym gdzie sportowo byliśmy na jesieni (przypomne - był czas że na ostatnim miejscu w tabeli)

z perspektywy klubu który w 1/3 sezonu jest w strefie spadkowej , PEWNE i BEZPIECZNE utrzymanie to już sukces !

windowanie teraz oczekiwań doprowadzi tylko do niepotrzebnych rozczarowań że nie ma pucharów a przez to byl Kiko obowiazek itp itd etc

marek2a 15.04.2017 21:38

po przegranej Wisły Płock witamy się z pierwszą ósemką. już nie ma nawet teoretycznie innej opcji

jova 15.04.2017 21:58

Też mi tak wychodzi, bo Korona gra z Termalicą w ostatniej kolejce, więc nie ma możliwości, by oba te zespoły nas wyprzedziły, a to by chyba było konieczne, byśmy wypadli poza 8kę. Oby nasi się teraz nie zdekoncentrowali i grali na 100% do końca.

radek2323 15.04.2017 22:07

I szampan można otwierać pierwsza ósemka osiągnięta! Teraz powalczyć o maksymalnie jak najwyższe miejsce na koniec. Brawo Kiko!

Karherop 15.04.2017 22:11

Jest tylko jedna możliwość abyśmy wypadli z czołowej 8.

Przegrywamy z Zagłębiem i Łęczną.
Pogoń wygrywa kolejny mecz wskakuje przed nas.
Termalika wygrywa 2 mecze ląduje przed nami
Korona przegrywa z Termaliką, ale wygrywa z Legią.
Zagłębie wygrywa z nami, ale przegrywa ze Śląskiem

tworzy się mała tabela w której my, Zagłębie i Korona mamy po 41 pkt i w bezpośrednich starciach punkty wyglądają tak.

1. Zagłębie 7 pkt
2. Korona 6 pkt
3. Wisła 4 pkt.

i tym sposobem możemy być na 9 miejscu w tabeli, ale to wariant bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobny


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl