![]() |
Cytat:
|
Co to w ogóle za .......enie?
Mamy wygrywać każdy mecz. A nie jakieś kalkulacje. Mecz za meczem i do pucharów, tam można natrzepać hajsu. |
Wygrywamy z Zagłebiem i temat mozna zamknac na rok :D
|
Cytat:
|
Poprosiłbym teraz o analizę, jaki zbieg okoliczności musi być, żebyśmy nie mieli ósemki. Oczywiście przy założeniu, że przegrywamy obydwa mecze. Z góry dziękuję: ).
|
ale aby nie wejść musimy przegrać 2 mecze a inni:
- Korona musi wygrać 3 mecze - Ruch (dom), Legia (wyjazd), BrukBet (dom) - Płock musi zdobyć conajmniej 4 pkt - Lech (dom), Arka (wyjazd) - Zagłębie musi wygrać dwa mecze - Wisła (W), Śląsk (D) - Pogoń musi wygrać oba mecze - Ruch (W), Lechia (D) http://www.wykop.pl/wpis/23243213/#comment-83697275 |
Dziękuję dobry człowieku za szybką odpowiedź. Teraz już wszyscy wiemy komu kibicować. Poza Wisłą oczywiście :D
|
Myślę, że niedługo rozpoczniemy tu dyskusję na co nas stać po podziale punktów.
Na ten moment: 1.Jagiellonia 28 pkt 2.Legia 27 pkt 3.Lechia 25 pkt 4.Lech 25 pkt 5.Wisła 21 pkt Naszą przewagę będzie fakt, że zajmując 5 miejsce będziemy grać z 4 drużyną w tabeli u siebie. Raczej do ostatniej kolejki nie będzie wiadomo czy będzie to Lechia czy Lech. Natomiast obie te drużyny są w naszym zasięgu. Wyżej nawet nie zamierzam wybiegać... |
Zostaja 2 mecze takze troche sie jeszcze pozmienia oby na lepsze dla Wisły :)
|
silver03:
Cytat:
Żebyśmy nie weszli musielibyśmy przegrać 2 mecze i: Zagłębie musi zdobyć minimum 4 punkty (wygrać z nami + minimum remis ze Śląskiem) Wisła Płock musi zdobyć minimum 4 punkty Pogoń zdobyć 6 punktów Korona zdobyć minimum 7 punktów, bądź Termalica zdobyć 6 punktów Ze względu na to, że Korona i Termalica grają jeszcze ze sobą nie możemy spaść niżej niż na 9 miejsce. |
@radek2323
Natomiast my już wyżej niż 5 miejsce po rundzie zasadniczej nie podskoczmy. Możemy tylko pogdybać, że jeśli wygramy swoje mecze, a cała czołówka przerżnie swoje 2 to strata będzie następująca Jagiellonia +4, Legia +3, Lech, Lechia +1. Ale aby nie było tak pięknie to po pierwsze: tak się na pewno nie stanie, a po drugie i tak musimy zdobyć o jeden punkt więcej niż rywal by zająć wyższe od niego miejsce w tabeli końcowej. |
Mamy realne szanse zdobyć 6 pkt, z drugiej strony w ekstraklasie różne dziwne rzeczy się dzieją więc obyśmy za 2 tygodnie zaczęli dyskusję: co się musi stać żeby Wisła mistrzem została (wiem, wiem, napinka).
Gdyby odciąć pierwszych 8 kolejek które utopiliśmy głównie przez zawirowania właścicielskie, to tabela czołówki ligi wyglądałaby następująco (punkty z ostatnich 20 kolejek): Legia 45p. Jaga 39p. Wisła 38p. Lech 38p. Lechia 34p. |
Zbyt dużo może się jeszcze zdarzyć jednak wymarzony scenariusz moim zdaniem to po podziale:
1. Legia 2. Jaga 3. Lechia 4. Lech 5. Wisła ... i oczywiście utrzymanie obecnej różnicy punktów do drużyn nad nami w tabeli lub jej zmniejszenie. W tym przypadku mielibyśmy idealny scenariusz, żeby zacząć z wysokiego C ponieważ: 1. zaczynamy z Jagą na wyjeździe (mimo, iż słabo gramy na wyjazdach to Białystok nam leży) 2. Gramy z Lechem u siebie i przy wygranej w pierwszym meczu Lech czuje presję a my gramy swoje, ponieważ nie gramy z nożem na gardle jednak wiadomo - niczego nie można być pewnym. (zapewne kolejny raz komplet publicznosci wiec dodatkowy + za dzien meczowy) 3. Mecz z Legią na wyjeździe i tutaj zapewne nic wielkiego byśmy nie ugrali. Następnie 3 mecze z drużynami z miejsc 6-8 gdzie wszystko może się wydarzyć ale aż dwa z nich gramy u siebie więc startujemy w roli faworyta. W międzyczasie mecz z Lechią w Gdańsku gdzie też nam się gra dobrze. Z takim terminarzem i obecną różnicą punktów między nami a 3 miejscem patrzyłbym z optymizmem a zapewne wszystko zależałoby od wyników na starcie po podziale czyli dwóch kolejek. Wówczas byłoby już wiadomo, która drużyna ma ambicje na grę w europejskich pucharach. Wiele w tym gdybania i czczego gadania ale patrząc na to jak punktujemy obecnie a o czym myśleliśmy jeszcze w październiku myślę, że nie tylko ja zaczynam analizować możliwe scenariusze na obecny i nadchodzący miesiąc. |
Jesli by sie tak stalo, ze w dwoch ostatnich kolejkach Wisla, Lech i Lechia solidarnie wygraja swoje mecze to po podziale punktow mialibysmy teoretyczno-matematyczne szanse sprobowac zagrac o trzecie miejsce.
Lechia - 28 punkty Lech - 28 Wisla - 24 |
Cytat:
|
Z osobistych względów życzyłbym sobie by to Lech skończył 3 a Lechia 4. To oczywiście jak my zakończymy zasadniczy na 5 miejscu.Cóż, mieszkam 60 kilometrów od Poznania więc to moja w tym momencie jedyna okazja oglądać Wisełke na żywo ( mam nadzieje że w przyszłości coś się zmieni :)). Poza tym w tym sezonie dalekie wyjazdy nam szczególnie nie służą (arka 0-3, Lechia 1:3, Pogoń 2:6, Jaga 1:2 bilans 0-0-4 4:14 - zresztą w ostatnich latach to ile my odnieśliśmy na tych terenach zwycięstwa?)- A gdy one do nas przyjeżdżały no to jest elegancki bilans 4-0-0 13:3. Oczywiście nie ma w tym zasady, bo jak by była to ludzie by grali gruby hajs u buka na gospodarza takiej konfrontacji :D. Niemniej lepiej zaliczyć tylko jeden daleki wyjazd do Białegostoku niż dwa, w szczególności że już nie jesteśmy na tyle mocni jak kiedyś gdy do kogokolwiek przyjeżdżaliśmy to pytaniem nie było czy wygramy tylko ile. Przy dobrych wynikach możemy się zaczaić na puchary :)
|
mały update statystyczny przed poniedziałkowym meczem ;)
„Biała Gwiazda”, jako jedyny aktualnie zespół ekstraklasy, może zapewnić sobie miejsce w górnej ósemce jeszcze zanim wyjdzie na boisko w poniedziałkowy wieczór. Stanie się tak, jeżeli spełnią się co najmniej dwa z poniższych warunków: • Bruk-Bet nie wygra z Piastem, LUB • Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB • Wisła Płock przegra z Lechem, LUB • Korona przegra z Legią. W takiej sytuacji Wisłę w ostatniej kolejce będą mogły wyprzedzić w tabeli co najwyżej trzy drużyny, co oznacza, że zajmie ona w najgorszym wypadku ósme miejsce. Jeżeli Wisła wygra z Zagłębiem, zagwarantuje sobie miejsce w górnej ósemce, niezależnie od wyników pozostałych spotkań. W sytuacji remisu z Zagłębiem rozważać można dwa przypadki. Jeżeli mecz Wisły z Zagłębiem zakończy się wynikiem 0:0 lub 1:1, Wisła zapewni sobie miejsce w grupie mistrzowskiej jeśli: • Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB • Wisła Płock nie wygra z Lechem, LUB • Korona nie wygra z Legią. Jeśli Wisła zremisuje z Zagłębiem wynikiem 2:2 lub wyższym, będą musiały się spełnić minimum dwa warunki z powyższych, by krakowianie przystępowali do ostatniego meczu sezonu zasadniczego z zapewnionym miejscem w grupie mistrzowskiej. Wynika to z tego, że pierwszy mecz Zagłębia z Wisłą zakończył się remisem 2:2, od wyniku poniedziałkowego meczu zależy więc, czy „Miedziowi” będą mieli szansę na przeskoczenie Wisły w tabeli. Wiślacy mogą zagwarantować sobie miejsce powyżej kreski nawet w wypadku porażki z Zagłębiem. Stanie się tak, jeśli spełnią się minimum dwa warunki z poniższych: • Bruk-Bet nie wygra z Piastem, LUB • Pogoń nie wygra z Ruchem, LUB • Wisła Płock przegra z Lechem, LUB • Korona przegra z Legią. |
nawet gdybyśmy przegrali dwa ostatnie mecze to:
porażka lub remis Pogoni w najbliższej kolejce z Ruchem lub porażka lub remis Bruk-betu w najbliższej kolejce z Piastem rozwiązują sprawę |
zgadza się, w powyższym chodzi w zasadzie tylko o to, żeby mieć komfort psychiczny już w poniedziałek
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja wierzę w zwycięstwo i to dwa Zagłębie gra słabo a Łęczna nie gra nic :D
|
Przy dwóch zwycięstwach niewątpliwie moglibyśmy realnie włączyć się do walki o podium. :D
Trochę brakuje mi już grania o coś. |
Jak graliśmy w ostatnich latach w grupie mistrzowskiej, to nie szło nam najlepiej. Mam nadzieje, że pod wodzą Kiko powalczymy.
|
Nie szło najlepiej ? sezon 2013/2014 5 miejsce 2014/2015 6 miejsce Jedynie 2015/2016 te pechowe 9 miejsce
|
Graliśmy w dwóch sezonach w grupie mistrzowskiej. Bilans jest następujący:
zwycięstw - 3 remisów - 5 porażek - 6 Na 14 spotkań tylko 3 zwycięstwa. Na 42 pkt. możliwe do zdobycia, Wisła zgromadziła w tych dwóch sezonach 11. To jest około 26 % skuteczności. Jak ktoś myśli o walce o puchary, to powinien lepiej punktować. Mam nadzieje, że Kiko wykręci lepsze wyniki niż jego poprzednicy w rundzie finałowej. Edycja - Sory, nie 11 pkt. tylko 14. Ach ten pośpiech. To procentowo około 33 % skuteczności. |
A to sorry patrzyłem tylko na miejsca :) zwracam honor i masz rację
|
Cytat:
|
Przy ocenie szans w grupie mistrzowskiej nie jest istotne to jak graliśmy dwa czy trzy sezony wstecz tylko jak graliśmy w kilku ostatnich meczach. W tabeli meczów rozgrywanych na wiosnę (a to oddaje aktualny potencjał zespołu) jesteśmy na trzecim miejsce ex equo z Jagą, punkt za Lechem i 3p za Legią, natomiast 5 punktów przed Lechią. I to właśnie z Lechią prawdopodobnie możemy walczyć o 4 miejsce. O ile utrzymamy formę,
|
Cytat:
Dziś zdobyte 7 punktów z 21 w grupie mistrzowskiej dałyby nam maks 5-6 miejsce. Nie czarujmy się - te dwie kolejki przed podziałem są mega istotne - gdyby udało nam się doskoczyć do Lechii/Lecha na 6 punktów (trzy po podziale) to byłoby naprawdę super. Inaczej będzie bardzo ciężko to odrobić bo zakładam, że na puchary trzeba będzie uciułać w tych 7 meczach przynajmniej koło 15-17 pkt. Teraz z Kiko punktujemy 2pkt/mecz co wydaje się być dobrą średnią, a i tak będącą poniżej poziomu dającego nadzieję na puchary. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że czekają nas mega ciężkie wyjazdy: Warszawa+Białystok+Poznań albo Gdańsk oraz ktoś z ósmego miejsca. Wszystko powyżej 5.miejsca na koniec sezonu będzie gigantycznym sukcesem, ale jeśli miałbym typować KOGO wyjebiemy z czwórki to Lechię. |
Moim zdaniem legła wygra ligę, druga będzie amica a miejsca 3-5 to będąc blisko siebie będzie lechia, jagiellonia i My.
Ciekawe kiedy vassiljev wróci, bo bez niego jaga raczej nie ogra nikogo z top4. |
moim zdaniem trzeba szanować to co udało się zrobić po odzyskaniu klubu , czyli od widma upadku a przynajmniej walki o utrzymanie do obecnej sytuacji , i nie windowac nagle oczekiwań , co potem zdeprecjonuje osiagniecia trenera ktore obiektywnie rzecz biorac sa mega !
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja słyszałem, że Meresiński był tylko po to, żeby po nim wjechali szejkowie, coby poprawić opinię publiczną o wyznawcach Allaha. Teraz zamiast Boguskiego i Brożka mieli byśmy Mbappe i Isco
|
dobra w chujowa strone ida wasze posty, pomińmy dywagacje co groziło a co nie groziło , tylko skupmy sie na tym gdzie sportowo byliśmy na jesieni (przypomne - był czas że na ostatnim miejscu w tabeli)
z perspektywy klubu który w 1/3 sezonu jest w strefie spadkowej , PEWNE i BEZPIECZNE utrzymanie to już sukces ! windowanie teraz oczekiwań doprowadzi tylko do niepotrzebnych rozczarowań że nie ma pucharów a przez to byl Kiko obowiazek itp itd etc |
po przegranej Wisły Płock witamy się z pierwszą ósemką. już nie ma nawet teoretycznie innej opcji
|
Też mi tak wychodzi, bo Korona gra z Termalicą w ostatniej kolejce, więc nie ma możliwości, by oba te zespoły nas wyprzedziły, a to by chyba było konieczne, byśmy wypadli poza 8kę. Oby nasi się teraz nie zdekoncentrowali i grali na 100% do końca.
|
I szampan można otwierać pierwsza ósemka osiągnięta! Teraz powalczyć o maksymalnie jak najwyższe miejsce na koniec. Brawo Kiko!
|
Jest tylko jedna możliwość abyśmy wypadli z czołowej 8.
Przegrywamy z Zagłębiem i Łęczną. Pogoń wygrywa kolejny mecz wskakuje przed nas. Termalika wygrywa 2 mecze ląduje przed nami Korona przegrywa z Termaliką, ale wygrywa z Legią. Zagłębie wygrywa z nami, ale przegrywa ze Śląskiem tworzy się mała tabela w której my, Zagłębie i Korona mamy po 41 pkt i w bezpośrednich starciach punkty wyglądają tak. 1. Zagłębie 7 pkt 2. Korona 6 pkt 3. Wisła 4 pkt. i tym sposobem możemy być na 9 miejscu w tabeli, ale to wariant bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobny |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl