Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pablo84 23.08.2008 22:25

Jeśli przyjmiemy, że nasze boisko w dalszym ciagu będzie miało 72m szerokości (oficjalna strona klubu)

to
http://img261.imageshack.us/img261/7695/beztytuutx6.jpg

Wychodzi prawie 18 m

Konrad. 23.08.2008 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 590602)
17m Boże, czemu dopiero teraz o tym wiemy. Przecież to jest w cholerę, nie wyobrażam tego sobie.

rozumiem, że nigdy jeszcze nie byłeś na naszym stadionie?

Ja chodząc na C, na środku trybuny (gdzieś z 30 metrów od lini boiska) nie narzekałem na widoczność. No, może z metr, dwa wyżej by się przydało.

Biorąc, pod uwagę, że nowe C będzie bliżej, i kąt nachylenie będzie znacznie większy, widok będzie zajebisty.

Inna sprawa, że nie wiem, co wam tak bardzo podoba sie w "bliskości" trybun... Zapraszam na A klasę, tam ławeczki są metr od linii, tak że siedząc można piłkarzowi podłożyć nogę. Nie wiedzieć czemu ludzie wolą jednak stać dalej, a wyżej...

FajQ 23.08.2008 22:45

A ja taki pytanie czy miejsca z ograniczonym widokiem nadal aktualne ?
Jaka była odległość C od murawy bo dalej nie wiem

kubawislak 23.08.2008 22:49

Konrad no widzisz, a mi się właśnie podoba gdy trybuny są blisko murawy nie mówię, ze ma to być tak jak na niektórych angielskich. ale tak 5 m to by było idealnie. Przecież jak już budujemuy stadion to żeby on chociaż ładnie wyglądał. O to mi chodzi..

kubawislak 23.08.2008 22:58

http://static.travelinspiration.info...1924-EVE-1.jpg Chociaż teraz tak spojrzałem na stadion Arsenalu, bo pamiętałem, że oni nie mają zbyt blisko boiska trybun. A tam też do lini końcowej z trybun jest kilkanaście metrów. Bo rozumiem, że te 17 m to będzie do lini boiska?!?

e 23.08.2008 22:58

A zle bedzie wygladal z taka odlegloscia?
Tez bym chcial zeby trybuny byly blizej murawy i nie chodzi o sam widok na boisko , bo on bedzie w porzadku, o to sie nie bojcie.

Gdyby oszczedzili sobie chociaz z ta sofa / rowem :rotfl: byloby w porzadku, bo jesli to ma wygladac jak przykladowo na Maracanie to pozal sie Boze.

.. w sumie na razie widzimy tylko wizualizacje / szkice ale jesli juz on powstanie jestem pewien ze kazdemu sie spodoba.


@ kubawislak to jest Anglia i tego typu akcje http://pl.youtube.com/watch?v=AI1eeEGfoy4 , a nie Polska gdzie mozna sobie pozwolic na tego typu odstepy od trybun do murawy - BEZ NALEZYTYCH ZABEZPIECZEN.
Jest maly odstep, bardzo maly, ale tylko dlatego ze tam nie musza montowac wysokich siatek / bramek itp.

radekogi 23.08.2008 23:06

fosa/rów nie spowoduje jeszcze większego oddalenia trybun od boiska bo i tak bedzie ona robiona przed trybuną, więc to nie ma znaczenia. Faktycznie ta odległość jest bardzo duża, ale napewno z widocznością nie bedzie zle. Ze zburzonego sektora C bardzo fajnie sie ogladało mecze mimo że było jeszcze dalej od murawy i bardzo płasko. Nasz stadion napewno bedzie pod jednym względem oryginalny - trybuny za bramkami bedą bliżej boiska niż te wzdłuż, to jest akurat fenomen na skale światową :))

regan 23.08.2008 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 590680)
http://static.travelinspiration.info...1924-EVE-1.jpg Chociaż teraz tak spojrzałem na stadion Arsenalu, bo pamiętałem, że oni nie mają zbyt blisko boiska trybun. A tam też do lini końcowej z trybun jest kilkanaście metrów. Bo rozumiem, że te 17 m to będzie do lini boiska?!?

Tylko o jednym musisz pamietac ze te boisko jest strasznie wąskie i krótkie. Wydaje mi sie ze jakby chcieli to o 5 m. w każdą strone mogli by je wydłużyć

sandbender 23.08.2008 23:53

Ludzie, przestańcie pisać o wydłużaniu boiska.
Stadion Wisły ma być kategorii 3 wg. UEFA. A na takich obowiązuje tylko jeden typ boiska 105mx68m.
Tak jest na Arsenalu, na Camp Nou i tak bedzie u nas.

bruksi 23.08.2008 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 590691)
Tylko o jednym musisz pamietac ze te boisko jest strasznie wąskie i krótkie. Wydaje mi sie ze jakby chcieli to o 5 m. w każdą strone mogli by je wydłużyć

proponuje zrobić konkurs kto znajdzie wolne miejsce na trybunach Arsenalu :D dla zwycięzcy bilet na mecz z Wisełką już w tegorocznej edycji LM :-) !!!

bruksi 23.08.2008 23:59

http://static.travelinspiration.info...1924-EVE-1.jpg <--- sorki mój błąd, miałem podpiąć tego linka tam ;)... ale jakby odległość nowego C od boiska była taka sama jak A i B to też było by fajnie, bliżej do zawodników itd...

Mishuh 23.08.2008 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 590619)
niestety winne są trybuny D i E , sa zdecydowanie za szerokie ale jak powstawały projekt znacznie różnił się od dzisiejszego

Projekt się różnił, i co? Według wcześniejszego byłby ten sam problem. Problemem jest to, że nasz architekt za punkt odniesienia wziął maszty oświetleniowe, a nie linie boiska.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 590635)
Nic tu nie pomoze rozszerzenie boiska itp.
To samo nic tu do rzeczy nie ma szerokosc D i E (:rotfl:, jest w sam raz!) bo spokojnie mogli by zrobic tak zeby bylo kilka metrow od murawy.
Komus po prostu zalezy na tym zeby byl jak najdluzszy odstep od murawy do trybun.
Inaczej by nie robili dodatkowo tej fosy. Jakies Barierki podwojne czy o co tam chodzi. 2 (?) rzedzy reklam.
Jakby na sile probowali chwytac sie wszystkiego byle ta odleglosc byla jak najdluzsza.

1. Boiska nie tylko nie da się rozszerzyć- jeśli mają się tu odbyć mecze euro, to będzie ono musiało ulec zwężeniu o 4m! (zakładając, że dane o 72m są aktualne)
2. Szerokość D i E nie jest w porządku, bo utrudnia budowę pozostałych trybun w odpowiedniej odległości przy zachowaniu dobrej widoczności dla wszystkich. Ale nie uniemożliwia też przybliżenia C do murawy.
3. Myślę, że nie próbują się na siłę chwytać wszystkiego, żeby ta odległość była najdłuższa, najwyżej próbują tę kuriozalną odległość uzasadnić. Bo nie można się dziwić reklamom- w końcu miejsca na 2 rzędy starczy z zapasem. Fosie też trudno się dziwić- mają ją mieć wszystkie nowe trybuny. Na dwóch już jest.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 590691)
Tylko o jednym musisz pamietac ze te boisko jest strasznie wąskie i krótkie. Wydaje mi sie ze jakby chcieli to o 5 m. w każdą strone mogli by je wydłużyć

o czyim boisku mówisz?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 590670)
rozumiem, że nigdy jeszcze nie byłeś na naszym stadionie?
Ja chodząc na C, na środku trybuny (gdzieś z 30 metrów od lini boiska) nie narzekałem na widoczność. No, może z metr, dwa wyżej by się przydało.
Biorąc, pod uwagę, że nowe C będzie bliżej, i kąt nachylenie będzie znacznie większy, widok będzie zajebisty.
Inna sprawa, że nie wiem, co wam tak bardzo podoba sie w "bliskości" trybun... Zapraszam na A klasę, tam ławeczki są metr od linii, tak że siedząc można piłkarzowi podłożyć nogę. Nie wiedzieć czemu ludzie wolą jednak stać dalej, a wyżej...

Przecież skoro ze starej, budowanej 50 lat temu trybuny było jednak coś widac, to z nowej takiej samej też będzie. Odkrywcze. Pytanie czy tego mamy oczekiwać?
Nowe C będzie bliżej? Bliżej czego i o ile? Ja nie widzę takich danych.
Kąt nachylenia będzie znacznie większy? Od czego i o ile? Czy w ogóle patrzysz na te rzuty i jak płaskie są rzędy niższego poziomu?
Wolisz stać dalej i wyżej? Jak 90% ludzi. Rzecz w tym, że lepiej stać "dalej i wyżej" na trybunie, która jest blisko. Bo stać wyżej i dalej na trybunie która jest daleko to średni poziom.

rafalek 24.08.2008 00:02

Wydaje mnie się że o boisku Arsenalu:D

e 24.08.2008 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 590699)
2. Szerokość D i E nie jest w porządku, bo utrudnia budowę pozostałych trybun w odpowiedniej odległości przy zachowaniu dobrej widoczności dla wszystkich. Ale nie uniemożliwia też przybliżenia C do murawy.

A dla mnie jest w porzadku.
Tyle tylko ze Pan O. nie pomyslal o tym jak to pozniej zlepic w calosc gdy beda ruszac z C i A/B - zeby to mialo rece i nogi.
W tym przypadku nie mozna winic biednej trybuny, tylko O.
I tak juz zjebal nie myslac przed tylko po, ale gdyby ruszyl glowka to by mogl jeszcze ten blad sprobowac poprawic i trybuny D / E mozna by bylo zlaczyc z C i A/B.
I to w jego interesie powinno byc zeby wybrnac z tego co zrobil, popelniajac kilka istotynych bledow.
A ze zjebal to i tak .......i - i w sumie sie nie dziwie, bo i tak mu kazdy moze skoczyc. On ma tylko postawic, nie wazne co , wazne by bylo na czym siedziec.

On sam bylby hipokryta gdyby teraz wyjechal z tekstem "No nie mozemy zlaczyc tych trybun, bo koliduje nam to z szerokoscia juz postawionych trybun D i E."



Ja ****a do dzis nie moge zrozumiec kto mu dal prawo do wykonania tej roboty u Nas?
Taka marka jak Wisla powinna miec lux arene.

Pablo84 24.08.2008 00:12

Majchrowski dał zarobić Obtułowiczowi, tak jak przy Operze Loegler`owi :), któa bardziej przypomina nowoczesny dom publiczny budynek a nie budynek sztuki

Mishuh 24.08.2008 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 590701)
A dla mnie jest w porzadku.
Tyle tylko ze Pan O. nie pomyslal o tym jak to pozniej zlepic w calosc gdy beda ruszac z C i A/B - zeby to mialo rece i nogi.
W tym przypadku nie mozna winic biednej trybuny, tylko O.
I tak juz zjebal nie myslac przed tylko po, ale gdyby ruszyl glowka to by mogl jeszcze ten blad sprobowac poprawic i trybuny D / E mozna by bylo zlaczyc z C i A/B.

Pan O. jak dla mnie nie musiał w ogóle myśleć, jak to później zlepić, bo nie z jego winy wymagania odnośnie pojemności wzrosły tak znacząco. Ale z jego winy powstały trybuny za bramkami- ewenementy na skalę europejską, a pewnie i światową.
A nie, przepraszam. Główna trybuna Tosu Stadium w Japonii miażdży pomysłowość O. bo na długość wygląda jakby była ulokowana przy torze F1 :P
http://www.j-league.or.jp/stadium/to...6stadium_a.jpg
Swoim rozmiarem robi z trybunami za bramkami dokładnie to, co nasze D i E z nowym C- spycha dalej od murawy.

PS: Czy tylko na moje oko rzut ukazujący zarys D/E może budzić wątpliwości? Tzn. że kibice siedzący w górnych rzędach nowych trybun rzeczywiście przez dach D i E nie będą widzieć wszystkiego? O tym zdaje się mówił O.

mikolaj99 24.08.2008 07:17

W takiej sytuacji można by było zrezygnować z narożników wtedy nowe trybuny byłyby na granicy D I E nastepnie podnieść nowe AB I C aby pojemność się zgadzała. Wtedy ta odległość by wynosiła max 10 m.

BRTS39 24.08.2008 09:26

mam poomysl na zniwelowanie odleglosci od linni duzej wysterczy rozebrac tak daleko trybune e i d zeby a i b i c byly bliutko przy linni wiem ze jest to chaotyczne ale jest pewne wyjscie z tej sytucji do ktorej zaprowadzil pan O

rafalek 24.08.2008 09:44

Ty to na poważnie czy żartujesz?

Trudno, stało się, a co się stało to się nie odstanie..zeby poprawić trochę humor,pomyślcie jak daleko muszą byc trybuny od murawy na Ptasim Gnieździe:rotfl:

SpoXsteR 24.08.2008 12:04

Ze skyscrapercity po przejrzeniu przez niektórych szkiców wynika że np. odległość od narożnika C do E/D wynosić będzie ok 50 cm (czyli bardzo mało) Wyjątkiem jest to wcięcie na dole boków E i D (http://i34.tinypic.com/65y695.jpg), tam będziie ok 4 metrów.
Czyli to nie będzie jakąs duża widoczna szczelina, byle tylko to się sprawdziło, Co do odległości od murawy do trybuny to rzeczywiście będzie spora

pirat.z.karaibow 24.08.2008 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 590705)
PS: Czy tylko na moje oko rzut ukazujący zarys D/E może budzić wątpliwości? Tzn. że kibice siedzący w górnych rzędach nowych trybun rzeczywiście przez dach D i E nie będą widzieć wszystkiego? O tym zdaje się mówił O.

Nie ma przecież takiej możliwości, bynajmniej ja takiej nie dopuszczam.

sayek89 24.08.2008 12:16

Ja myślę że na żywo to będzie zdecydowanie lepiej wyglądało niż na szkicach, projektach etc. Trzeba poczekać aż wybudują tą C.

Jednak trochę dziwi mnie wygląd zewnętrzny stadionu bo trybuny E i D ni jak nie pasują do trybun C i AB. Dlatego że ich "tyły" są pod skosem i według mnie nie komponuję się z trybunami C i AB tworząc jedną zwartą całość. No ale to może ta oryginalność Pana O.

http://img355.imageshack.us/img355/1...rakow08fl8.jpg

Arked 24.08.2008 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e
Dodatkowo z tych szkicow wynika (przynajmniej na moje oko)ze wysokosc C i A/B bedzie taka sama jak D i E. Gdzie na wizualizacji (jako takiej) widac co innego.

Ze szkiców wynika, że wysokość trybun C i A/B będzie sięgać wysokości dachu E i D, a wysokość dachu C i A/B będzie sięgać wysokości pylonów E i D. Na wizualizacji wygląda to mniej więcej tak samo (na moje oko).

Tak czy inaczej nowe C i A/B będą wyraźnie wyższe od E i D.

Mishuh 25.08.2008 01:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 591097)
Ze szkiców wynika, że wysokość trybun C i A/B będzie sięgać wysokości dachu E i D, a wysokość dachu C i A/B będzie sięgać wysokości pylonów E i D. Na wizualizacji wygląda to mniej więcej tak samo (na moje oko).

Tak czy inaczej nowe C i A/B będą wyraźnie wyższe od E i D.

D i E mają z pylonami po 29m, nowe będą miały 41m.

www.rallyonline.prv.pl 25.08.2008 09:52

Zburzone niedawno C bylo w odległości 30 m od murawy a teraz ma byc o polowe mniej wiec nie bedzie napewno zle... nie przesadzajcie miejmy nadzieje ze ludzie ktorzy projektuja stadion wiedza co robią :)

Raporter 25.08.2008 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez www.rallyonline.prv.pl (Post 591288)
Zburzone niedawno C bylo w odległości 30 m od murawy a teraz ma byc o polowe mniej wiec nie bedzie napewno zle... nie przesadzajcie miejmy nadzieje ze ludzie ktorzy projektuja stadion wiedza co robią :)

Jest jeszcze przecież ten rów 2 metry szerokości. Nie może być tak że piłkarz wpada do rowu:)

MatMario 25.08.2008 10:43

Jak sie siedzi np 5 metrow od murawy na wysokości powiedzmy pępka piłkarza to sami sobie odpowiedzcie czy to jest dobry widok. Czy ma się przegląd pola czy widać linie. Nawet siedząc na takiej wysokości że ma się widok jak piłkarz to i tak nie jet za fajnie.

kuba7k 25.08.2008 10:50

MAt Mario zdazyło mi się ogląda jeden mecz PE stojąc pod tym niskim plotem na trybunie B i nei było tak zle, ma to swoje uroki;)

Mishuh 25.08.2008 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 591314)
Jak sie siedzi np 5 metrow od murawy na wysokości powiedzmy pępka piłkarza to sami sobie odpowiedzcie czy to jest dobry widok. Czy ma się przegląd pola czy widać linie. Nawet siedząc na takiej wysokości że ma się widok jak piłkarz to i tak nie jet za fajnie.

Jak sie siedzi na podobnej wysokości 17m od murawy, to chyba lepszego przeglądu pola sie jednak nie ma. Miejsca w pierwszych rzędach z zasady nie dają dobrego przeglądu, dlatego żeby ratować ich atrakcyjność przybliża się je do boiska- wtedy jest inny rodzaj przeżycia dzięki bliskości z boiskiem.

matt_21 25.08.2008 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 590705)
PS: Czy tylko na moje oko rzut ukazujący zarys D/E może budzić wątpliwości? Tzn. że kibice siedzący w górnych rzędach nowych trybun rzeczywiście przez dach D i E nie będą widzieć wszystkiego? O tym zdaje się mówił O.

Wszystko będzie widac cacy, popatrz niżej na rysunek 1, trybuny C kończą się na wysokości dachu DE, a teraz popatrz na rysunek 2 jest tam narysowane gdzie będzie kamerzysta i linia nazwana jego linią widoczności, jak widac schodzi ukosem w dół. Tak samo więc siędząc w ostatnim rzędzie łuku, patrzysz się na boisko pod ukosem w dół, a dach trybuny E może ci zasłonic co najwyżej Kopiec Kościuszki. Na rysunku 2 widac także, że telebim (którego dół się kończy na wysokości góry trybuny, czyli tak jak dach DE) również niczego nie zasłoni.

http://img156.imageshack.us/img156/5...unacin4.th.jpg

http://img82.imageshack.us/img82/220...nac2yt6.th.jpg

W razie wątpliwości, sciągnijcie sobie specyfikację ze strony miasta, ponad 300MB plików pdf i jest tam jest wszystko, nawet plany instalacji elektrycznej i wodnej czy szczegóły każdego elementu kratownicy dachu.

marceel 25.08.2008 13:01

z tych projektów wyliczyłem, ze odlegość pierwszego rzędu krzesełek (w zasadzie barierki) od lini bocznej będzie wynosić ok. 17,5m

SpoXsteR 25.08.2008 13:03

A ile wynosiła odległość od starego C (np. od pierwszego rzędu krzesełek) do linii bocznej ?

matt_21 25.08.2008 13:39

To nie wiem, ale czerwonym kolorem niżej masz zaznaczoną, różnicę w odległości nowego C w porównaniu do D i E.

http://img182.imageshack.us/img182/8...nac4ih9.th.jpg

kohprzem'68 25.08.2008 14:08

Jeszcze do pełnego obrazu całości należy wziąść pod uwage obniżenie murawy względem trybun o okolo 1 m , co powinno porawić widoczność tych najniższych rzędów .

rafalek 25.08.2008 14:12

Tylko, że oni chcą obniżyć murawę, aby dłożyć jeszcze po 3 rzędy..więc i tak wyjdzie na to samo.

SpoXsteR 25.08.2008 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt_21 (Post 591415)
To nie wiem, ale czerwonym kolorem niżej masz zaznaczoną, różnicę w odległości nowego C w porównaniu do D i E.

http://img182.imageshack.us/img182/8...nac4ih9.th.jpg


To w sumie mała jest odległośc, przynajmniej mi osobiście się tak wydaje stojąc na samym dole D. No ale trzeba doliczyć tą czerwoną kreskę.. ale i tak powinno być dobrze.
Wiadomo, lepiej by było żeby trochę ją skrócili ale myśle że z widocznością będzie ok. Wogóle to C i A/B powinny mieć odległości od murawy bardzo mała, co innego D i E.
Wszystko będzie zależeć od tego czy na A/B i C będą takie płoty jak jak na D i E.
Jeśli nie to ok. Bo w sumię na C i A/B powinny być takie płotki jak teraz są na A/B.
Jedyne co w****ia to ta sofa czy tam rów, będzie to szpecić stadion

Bekas 25.08.2008 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez www.rallyonline.prv.pl (Post 591288)
Zburzone niedawno C bylo w odległości 30 m od murawy a teraz ma byc o polowe mniej wiec nie bedzie napewno zle... nie przesadzajcie miejmy nadzieje ze ludzie ktorzy projektuja stadion wiedza co robią :)

Jestes pewien ? To by oznaczalo, ze tracimy czas na jalowe dyskusje. Trybuna jest oddalona zeby pasowala do reszty. Ktos tu kiedys napisal zeby nie budowali naroznikow, a dzieki temu przyblizyli C, no to jest dopiero bez sensu. Pewno, ze jest cala masa rzeczy, ktore Obtulowicz skopal, ale akurat taka odleglosc mnie nie przeszkadza (przy zalozeniu ze teraz jest 30 metrow, czyli ze bedzie ze 13 m blizej). Tak samo jakies metrowe czy nawet 3-4 metrowe odleglosci pomiedzy D/C, nie ma to wiekszego znaczenia dla akustyki. Teraz trzeba pilnowac, przypominac, aby ten stadion jakos wygladal od zewnatrz. Ja tak mysle, ze niezaleznie od spaprania projektu przez Obtulowicza, dopiero po wybudowaniu C, zacznie to niezle wygladac, a efekt koncowy bedzie lepszy niz dzis przypuszczamy.

SpoXsteR 25.08.2008 14:22

Jeśli stare C było 30 m od murawy to ...:shock:

to w takim bądz razie ten odstęp od nowego C i A/B do murawy będzie śmiesznie mały.
Ale obawiam się że z tymi 30 m przesadziłeś.
Byle tego pieprzonego rowa a'la sofy nie robili!! to szpeci!

rafalek 25.08.2008 14:31

ZObacz sobie na Olympiastadion w Berlinie.. Szpeci ci stadion? Nie, bo rów jest zasłonięty reklamami..tu pewnie będzie tak samo!!

A przy okazji nie trzeba będzie stawiać 3 metrowch płotów, bo przez rów nikt nie przeskoczy.

SpoXsteR 25.08.2008 14:45

http://stadiony.net/pictures/ger/oly...n_berlin07.jpg

dla mnie szpeci. poza tym nie można robić takich porównań z tym stadionem bo to całkiem inny stadion z bieżnią włącznie
inaczej to tu wygląda, inaczej będzie wyglądać u nas.

poczekam, zobaczę bo jak na razie nie przekonuję mnie ten rów a'la sofa i na dzień dzisiejszy wolałbym już 1,5 metrowe bramki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl