![]() |
Jeśli przyjmiemy, że nasze boisko w dalszym ciagu będzie miało 72m szerokości (oficjalna strona klubu)
to http://img261.imageshack.us/img261/7695/beztytuutx6.jpg Wychodzi prawie 18 m |
Cytat:
Ja chodząc na C, na środku trybuny (gdzieś z 30 metrów od lini boiska) nie narzekałem na widoczność. No, może z metr, dwa wyżej by się przydało. Biorąc, pod uwagę, że nowe C będzie bliżej, i kąt nachylenie będzie znacznie większy, widok będzie zajebisty. Inna sprawa, że nie wiem, co wam tak bardzo podoba sie w "bliskości" trybun... Zapraszam na A klasę, tam ławeczki są metr od linii, tak że siedząc można piłkarzowi podłożyć nogę. Nie wiedzieć czemu ludzie wolą jednak stać dalej, a wyżej... |
A ja taki pytanie czy miejsca z ograniczonym widokiem nadal aktualne ?
Jaka była odległość C od murawy bo dalej nie wiem |
Konrad no widzisz, a mi się właśnie podoba gdy trybuny są blisko murawy nie mówię, ze ma to być tak jak na niektórych angielskich. ale tak 5 m to by było idealnie. Przecież jak już budujemuy stadion to żeby on chociaż ładnie wyglądał. O to mi chodzi..
|
http://static.travelinspiration.info...1924-EVE-1.jpg Chociaż teraz tak spojrzałem na stadion Arsenalu, bo pamiętałem, że oni nie mają zbyt blisko boiska trybun. A tam też do lini końcowej z trybun jest kilkanaście metrów. Bo rozumiem, że te 17 m to będzie do lini boiska?!?
|
A zle bedzie wygladal z taka odlegloscia?
Tez bym chcial zeby trybuny byly blizej murawy i nie chodzi o sam widok na boisko , bo on bedzie w porzadku, o to sie nie bojcie. Gdyby oszczedzili sobie chociaz z ta sofa / rowem :rotfl: byloby w porzadku, bo jesli to ma wygladac jak przykladowo na Maracanie to pozal sie Boze. .. w sumie na razie widzimy tylko wizualizacje / szkice ale jesli juz on powstanie jestem pewien ze kazdemu sie spodoba. @ kubawislak to jest Anglia i tego typu akcje http://pl.youtube.com/watch?v=AI1eeEGfoy4 , a nie Polska gdzie mozna sobie pozwolic na tego typu odstepy od trybun do murawy - BEZ NALEZYTYCH ZABEZPIECZEN. Jest maly odstep, bardzo maly, ale tylko dlatego ze tam nie musza montowac wysokich siatek / bramek itp. |
fosa/rów nie spowoduje jeszcze większego oddalenia trybun od boiska bo i tak bedzie ona robiona przed trybuną, więc to nie ma znaczenia. Faktycznie ta odległość jest bardzo duża, ale napewno z widocznością nie bedzie zle. Ze zburzonego sektora C bardzo fajnie sie ogladało mecze mimo że było jeszcze dalej od murawy i bardzo płasko. Nasz stadion napewno bedzie pod jednym względem oryginalny - trybuny za bramkami bedą bliżej boiska niż te wzdłuż, to jest akurat fenomen na skale światową :))
|
Cytat:
|
Ludzie, przestańcie pisać o wydłużaniu boiska.
Stadion Wisły ma być kategorii 3 wg. UEFA. A na takich obowiązuje tylko jeden typ boiska 105mx68m. Tak jest na Arsenalu, na Camp Nou i tak bedzie u nas. |
Cytat:
|
http://static.travelinspiration.info...1924-EVE-1.jpg <--- sorki mój błąd, miałem podpiąć tego linka tam ;)... ale jakby odległość nowego C od boiska była taka sama jak A i B to też było by fajnie, bliżej do zawodników itd...
|
Cytat:
Cytat:
2. Szerokość D i E nie jest w porządku, bo utrudnia budowę pozostałych trybun w odpowiedniej odległości przy zachowaniu dobrej widoczności dla wszystkich. Ale nie uniemożliwia też przybliżenia C do murawy. 3. Myślę, że nie próbują się na siłę chwytać wszystkiego, żeby ta odległość była najdłuższa, najwyżej próbują tę kuriozalną odległość uzasadnić. Bo nie można się dziwić reklamom- w końcu miejsca na 2 rzędy starczy z zapasem. Fosie też trudno się dziwić- mają ją mieć wszystkie nowe trybuny. Na dwóch już jest. Cytat:
Cytat:
Nowe C będzie bliżej? Bliżej czego i o ile? Ja nie widzę takich danych. Kąt nachylenia będzie znacznie większy? Od czego i o ile? Czy w ogóle patrzysz na te rzuty i jak płaskie są rzędy niższego poziomu? Wolisz stać dalej i wyżej? Jak 90% ludzi. Rzecz w tym, że lepiej stać "dalej i wyżej" na trybunie, która jest blisko. Bo stać wyżej i dalej na trybunie która jest daleko to średni poziom. |
Wydaje mnie się że o boisku Arsenalu:D
|
Cytat:
Tyle tylko ze Pan O. nie pomyslal o tym jak to pozniej zlepic w calosc gdy beda ruszac z C i A/B - zeby to mialo rece i nogi. W tym przypadku nie mozna winic biednej trybuny, tylko O. I tak juz zjebal nie myslac przed tylko po, ale gdyby ruszyl glowka to by mogl jeszcze ten blad sprobowac poprawic i trybuny D / E mozna by bylo zlaczyc z C i A/B. I to w jego interesie powinno byc zeby wybrnac z tego co zrobil, popelniajac kilka istotynych bledow. A ze zjebal to i tak .......i - i w sumie sie nie dziwie, bo i tak mu kazdy moze skoczyc. On ma tylko postawic, nie wazne co , wazne by bylo na czym siedziec. On sam bylby hipokryta gdyby teraz wyjechal z tekstem "No nie mozemy zlaczyc tych trybun, bo koliduje nam to z szerokoscia juz postawionych trybun D i E." Ja ****a do dzis nie moge zrozumiec kto mu dal prawo do wykonania tej roboty u Nas? Taka marka jak Wisla powinna miec lux arene. |
Majchrowski dał zarobić Obtułowiczowi, tak jak przy Operze Loegler`owi :), któa bardziej przypomina nowoczesny dom publiczny budynek a nie budynek sztuki
|
Cytat:
A nie, przepraszam. Główna trybuna Tosu Stadium w Japonii miażdży pomysłowość O. bo na długość wygląda jakby była ulokowana przy torze F1 :P http://www.j-league.or.jp/stadium/to...6stadium_a.jpg Swoim rozmiarem robi z trybunami za bramkami dokładnie to, co nasze D i E z nowym C- spycha dalej od murawy. PS: Czy tylko na moje oko rzut ukazujący zarys D/E może budzić wątpliwości? Tzn. że kibice siedzący w górnych rzędach nowych trybun rzeczywiście przez dach D i E nie będą widzieć wszystkiego? O tym zdaje się mówił O. |
W takiej sytuacji można by było zrezygnować z narożników wtedy nowe trybuny byłyby na granicy D I E nastepnie podnieść nowe AB I C aby pojemność się zgadzała. Wtedy ta odległość by wynosiła max 10 m.
|
mam poomysl na zniwelowanie odleglosci od linni duzej wysterczy rozebrac tak daleko trybune e i d zeby a i b i c byly bliutko przy linni wiem ze jest to chaotyczne ale jest pewne wyjscie z tej sytucji do ktorej zaprowadzil pan O
|
Ty to na poważnie czy żartujesz?
Trudno, stało się, a co się stało to się nie odstanie..zeby poprawić trochę humor,pomyślcie jak daleko muszą byc trybuny od murawy na Ptasim Gnieździe:rotfl: |
Ze skyscrapercity po przejrzeniu przez niektórych szkiców wynika że np. odległość od narożnika C do E/D wynosić będzie ok 50 cm (czyli bardzo mało) Wyjątkiem jest to wcięcie na dole boków E i D (http://i34.tinypic.com/65y695.jpg), tam będziie ok 4 metrów.
Czyli to nie będzie jakąs duża widoczna szczelina, byle tylko to się sprawdziło, Co do odległości od murawy do trybuny to rzeczywiście będzie spora |
Cytat:
|
Ja myślę że na żywo to będzie zdecydowanie lepiej wyglądało niż na szkicach, projektach etc. Trzeba poczekać aż wybudują tą C.
Jednak trochę dziwi mnie wygląd zewnętrzny stadionu bo trybuny E i D ni jak nie pasują do trybun C i AB. Dlatego że ich "tyły" są pod skosem i według mnie nie komponuję się z trybunami C i AB tworząc jedną zwartą całość. No ale to może ta oryginalność Pana O. http://img355.imageshack.us/img355/1...rakow08fl8.jpg |
Cytat:
Tak czy inaczej nowe C i A/B będą wyraźnie wyższe od E i D. |
Cytat:
|
Zburzone niedawno C bylo w odległości 30 m od murawy a teraz ma byc o polowe mniej wiec nie bedzie napewno zle... nie przesadzajcie miejmy nadzieje ze ludzie ktorzy projektuja stadion wiedza co robią :)
|
Cytat:
|
Jak sie siedzi np 5 metrow od murawy na wysokości powiedzmy pępka piłkarza to sami sobie odpowiedzcie czy to jest dobry widok. Czy ma się przegląd pola czy widać linie. Nawet siedząc na takiej wysokości że ma się widok jak piłkarz to i tak nie jet za fajnie.
|
MAt Mario zdazyło mi się ogląda jeden mecz PE stojąc pod tym niskim plotem na trybunie B i nei było tak zle, ma to swoje uroki;)
|
Cytat:
|
Cytat:
http://img156.imageshack.us/img156/5...unacin4.th.jpg http://img82.imageshack.us/img82/220...nac2yt6.th.jpg W razie wątpliwości, sciągnijcie sobie specyfikację ze strony miasta, ponad 300MB plików pdf i jest tam jest wszystko, nawet plany instalacji elektrycznej i wodnej czy szczegóły każdego elementu kratownicy dachu. |
z tych projektów wyliczyłem, ze odlegość pierwszego rzędu krzesełek (w zasadzie barierki) od lini bocznej będzie wynosić ok. 17,5m
|
A ile wynosiła odległość od starego C (np. od pierwszego rzędu krzesełek) do linii bocznej ?
|
To nie wiem, ale czerwonym kolorem niżej masz zaznaczoną, różnicę w odległości nowego C w porównaniu do D i E.
http://img182.imageshack.us/img182/8...nac4ih9.th.jpg |
Jeszcze do pełnego obrazu całości należy wziąść pod uwage obniżenie murawy względem trybun o okolo 1 m , co powinno porawić widoczność tych najniższych rzędów .
|
Tylko, że oni chcą obniżyć murawę, aby dłożyć jeszcze po 3 rzędy..więc i tak wyjdzie na to samo.
|
Cytat:
To w sumie mała jest odległośc, przynajmniej mi osobiście się tak wydaje stojąc na samym dole D. No ale trzeba doliczyć tą czerwoną kreskę.. ale i tak powinno być dobrze. Wiadomo, lepiej by było żeby trochę ją skrócili ale myśle że z widocznością będzie ok. Wogóle to C i A/B powinny mieć odległości od murawy bardzo mała, co innego D i E. Wszystko będzie zależeć od tego czy na A/B i C będą takie płoty jak jak na D i E. Jeśli nie to ok. Bo w sumię na C i A/B powinny być takie płotki jak teraz są na A/B. Jedyne co w****ia to ta sofa czy tam rów, będzie to szpecić stadion |
Cytat:
|
Jeśli stare C było 30 m od murawy to ...:shock:
to w takim bądz razie ten odstęp od nowego C i A/B do murawy będzie śmiesznie mały. Ale obawiam się że z tymi 30 m przesadziłeś. Byle tego pieprzonego rowa a'la sofy nie robili!! to szpeci! |
ZObacz sobie na Olympiastadion w Berlinie.. Szpeci ci stadion? Nie, bo rów jest zasłonięty reklamami..tu pewnie będzie tak samo!!
A przy okazji nie trzeba będzie stawiać 3 metrowch płotów, bo przez rów nikt nie przeskoczy. |
http://stadiony.net/pictures/ger/oly...n_berlin07.jpg
dla mnie szpeci. poza tym nie można robić takich porównań z tym stadionem bo to całkiem inny stadion z bieżnią włącznie inaczej to tu wygląda, inaczej będzie wyglądać u nas. poczekam, zobaczę bo jak na razie nie przekonuję mnie ten rów a'la sofa i na dzień dzisiejszy wolałbym już 1,5 metrowe bramki. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl