Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Arturo Qr2nów 19.07.2010 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938249)
Pudło. Akurat okolice Lubomirskiego są najmniej przyjazne dla pieszych. Była nawet specjalna akcja, by stworzyć tam dodatkowe przejście dla pieszych.

Tutaj link: http://aeportal.pl/organizacje-stude...irskiegoq.html

To jak mniemam dotyczy rejonu dzikiego przejścia za Rondem Mogilskim w stronę Rakowickiej. Faktycznie jest tam ścieżka przecięta Lubomirskiego i wiele osób przebiega w tamtym miejscu i aż prosi się o przejście.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938249)
Generalnie trend w Europie jest taki, że stare przejścia się zamyka i znajduje dla nich inne funkcje. Pod spodem przykład z Bazylei.

http://i27.tinypic.com/1zc0nr5.jpg

W Europie jest trend na popieranie homosiów :p To, że coś jest tak, a nie inaczej w Europie nie znaczy, iż my też tak musimy. I pamiętajmy o tym, że mówimy o przejściach w miejscach, gdzie ruch jest bardzo wzmożony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938249)
miasto powinno zachęcać do korzystania z komunikacji publicznej, a nie samochodu.

Dlatego napisałem, że dobra infrastruktura nie jest środkiem na rozwiązywanie korków. Jednak do dziś nie mamy np. domkniętej III obwodnicy. Zachęcanie nie znaczy to samo, co zmuszanie. Szczególnie, że przyzwoitą komunikację publiczną mieć (może) będziemy za długie lata. Dziś komunikacja publiczna kojarzy się ze ściskiem, opóźnieniami, smrodem, zimnem, upałem, a do tego wcale nie jest tania. Na dziś dzień nie ma nic, co stawiało by ją wyżej niż komunikację indywidualną, no może koszty, jednak 50 lub 100 zł. za miesiąc, to mniej niż wydatki na paliwo i ewentualne naprawy we własnym samochodzie.

Zintegrowany system SKA, tramwaj, autobus, park&ride, wypożyczalnie rowerów, to nie jest zły pomysł. Trzeba tylko go dobrze zorganizować. Przesiadki drzwi w drzwi oraz zintegrowany system opłat są konieczne by ludzie zaczęli myśleć poważnie o takim systemie, a nie marzyli o własnym samochodzie.

Siwy_89 19.07.2010 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 938314)



W Europie jest trend na popieranie homosiów :p To, że coś jest tak, a nie inaczej w Europie nie znaczy, iż my też tak musimy.

akurat w kwestii rozwiązań komunikacyjnych powinniśmy brać przykład z wielu miast europy zachodniej. W sprawach ideologicznych, rzecz jasna, odwrotnie ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 938314)
To jak mniemam dotyczy rejonu dzikiego przejścia za Rondem Mogilskim w stronę Rakowickiej. Faktycznie jest tam ścieżka przecięta Lubomirskiego i wiele osób przebiega w tamtym miejscu i aż prosi się o przejście.

Prosi się o przejście, ale nie może ono powstać, bo w centrum miasta wciaż ważniejsze są samochody.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 938314)

Dziś komunikacja publiczna kojarzy się ze ściskiem, opóźnieniami, smrodem, zimnem, upałem, a do tego wcale nie jest tania. Na dziś dzień nie ma nic, co stawiało by ją wyżej niż komunikację indywidualną, no może koszty, jednak 50 lub 100 zł. za miesiąc, to mniej niż wydatki na paliwo i ewentualne naprawy we własnym samochodzie.

Aż tak źle chyba nie ma. Nie przesadzajmy. Z wielu osiedli naprawdę szybciej dostać się do centrum MPK niż własnym samochodem. Z takiej Krowodrzy tramwaj do centrum jedzie 8 minut. Z Kozłówka około 20 minut, podczas gdy wszystkie auta stoją w korku już na Wielickiej. Inwestycja w tramwaj na Płaszów Stary także sprawi, żę dojazd KM do centrum będzie bardzo atrakcyjny.

Standard pojazdów MPK stoi w Krakowie na bardzo wysokim poziomie.

A do kosztów po stronie wlasnego samochodu dodaj także abonament na strefę płatnego parkowania ;-) Dokładnie 250 złotych.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 938314)

Zintegrowany system SKA, tramwaj, autobus, park&ride, wypożyczalnie rowerów, to nie jest zły pomysł. Trzeba tylko go dobrze zorganizować. Przesiadki drzwi w drzwi oraz zintegrowany system opłat są konieczne by ludzie zaczęli myśleć poważnie o takim systemie, a nie marzyli o własnym samochodzie.

Pełna zgoda.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 938314)


Zachęcanie nie znaczy to samo, co zmuszanie.

Nikt niekogo nie zmusza. Kto chce stoi w korku na Wielickiej, a kto nie ma tyle czasu jedzie obok tramwajem ;-)

Patrząc na zdjęcie poniżej, chyba nikt nie ma wątpliwości, który środek transportu powinien być preferowany w mieście.
http://i40.tinypic.com/1z5u4ap.jpg

sandbender 19.07.2010 12:54

Połowa tych ludzi, którzy przebiegają Lubomirskiego, kontynuuje następnie swoją podróż wzdłuż tej ulicy aby dotrzeć albo do ronda albo do skrzyżowania z Rakowicka.

Akurat przejście na Lubomirskiego to jest wybitnie kiepski pomysł, bo naprawdę nie widzę sensu budowania przejścia na obwodnicy, dla studenta, który idzie na pizze i nie chce mu się nadłożyć 200 metrów.

EDIT: doczytałem ta petycję"
Cytat:

Jezdnia jest również przekraczana przez osoby, które przyjechały w okolicę UEK autobusami 124, 184, 502 od strony Ronda Młyńskiego oraz 115, 192, 287, 292 i 501 od strony Nowego Kleparza. Przystanki rozmieszczone są tak, że aby dostać się z nich na uczelnię, najłatwiej jest „przeciąć” Lubomirskiego.
Wszystkie te autobusy zatrzymują się obok zejść na rondzie. Zwykłe lenistwo, a nie realna potrzeba.

Siwy_89 19.07.2010 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 938340)
Połowa tych ludzi, którzy przebiegają Lubomirskiego, kontynuuje następnie swoją podróż wzdłuż tej ulicy aby dotrzeć albo do ronda albo do skrzyżowania z Rakowicka.

Akurat przejście na Lubomirskiego to jest wybitnie kiepski pomysł, bo naprawdę nie widzę sensu budowania przejścia na obwodnicy, dla studenta, który idzie na pizze i nie chce mu się nadłożyć 200 metrów.

EDIT: doczytałem ta petycję"


Wszystkie te autobusy zatrzymują się obok zejść na rondzie. Zwykłe lenistwo, a nie realna potrzeba.

czyli w centrum pieszy musi nadrabiać po 200 metrów w każdą stronę, bo samochód nie może się na chwilę zatrzymać?

dziwny pogląd.



Lubomirskiego to taka sama obwodnica, jak i Dietla, gdzie przejść jest znacznie więcej.

WILU TS 19.07.2010 13:09

Nadkładać to powinni królewiczowie w samochodzikach a nie piesi i to nie 200 a 2000metrów,jak już są tacy wygodni to co to dla nich troszkę nadłożyć ??

sandbender 19.07.2010 13:09

Ale to też nie polega na tym, żeby wyznaczać przejścia bo "trasa jest o 50 metrów krótsza".
Z autobusu wysiadasz zawsze obok przejścia podziemnego - nadrabiasz ewentualnie 50 do 100 metrów.

Cała sprawa z tym przejściem to ksero i pizzeria. Warto dla tych punktów psuć Rondo Mogilskie?

Siwy_89 19.07.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 938346)
Ale to też nie polega na tym, żeby wyznaczać przejścia bo "trasa jest o 50 metrów krótsza".

jakby to było 50 metrów, to nie byłoby problemu ;-)

tylko że to jest 8 razy więcej ;-) licząc tam i z powrotem

PS. Rondo Mogilskie i tak "psuje" się przy Rondzie Grzegórzeckim. Mimo, że między rondami nie ma ani jednego (!) przejścia dla pieszych ;-)

sandbender 19.07.2010 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938350)
jakby to było 50 metrów, to nie byłoby problemu ;-)

tylko że to jest 8 razy więcej ;-) licząc tam i z powrotem

A to jesteś w stanie wskazać taki przystanek, tak? Żeby było 400 metrów do nadłożenia?

Siwy_89 19.07.2010 13:35

chodzi o przebieganie pomiędzy rondem mogilskim a rakowicką.

sandbender 19.07.2010 13:40

Ale właśnie o tym mówię. Pizza i ksero - nic więcej. Z tego powodu należy budować przejście?

Siwy_89 19.07.2010 15:27

Z takiego, że w centrum pierwszeństwo powinni mieć piesi.

Ty masz inne zdanie, więc dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

St@chu 19.07.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938455)
Z takiego, że w centrum pierwszeństwo powinni mieć piesi.

Ty masz inne zdanie, więc dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Patrząc w ten sposób najlepiej w całym centrum stawiać znaki D-40. Wtedy pieszy będzie miał pierwszeństwo zawsze i wszędzie.

Bywam dość często w omawianym rejonie, zarówno samochodem, jak i piechotą i tam naprawdę żadne przejście nie jest potrzebne.

Jak ktoś już pisał jego jedynym celem byłoby ułatwienie studentom AE dotarcia do punktu ksero i pobliskiej pizzerii. Odległość z jednej strony do ronda a z drugiej do skrzyżowania (i przejścia podziemnego) z Lubicz naprawdę nie jest tak ogromna by stawiać na środku przejście, które w dodatku byłoby w tym miejscu bardzo niebezpieczne bez sygnalizacji świetlnej.

Nie można popadać w skrajności.

Siwy_89 19.07.2010 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 938463)
Odległość z jednej strony do ronda a z drugiej do skrzyżowania (i przejścia podziemnego) z Lubicz naprawdę nie jest tak ogromna by stawiać na środku przejście, które w dodatku byłoby w tym miejscu bardzo niebezpieczne bez sygnalizacji świetlnej.

Nie można popadać w skrajności.

Idąc twoim tokiem rozumowania, należy zlikwidować przejście dla pieszych na Dietla/Sebastiana oraz Dietla/Wielopole, bo przecież można sobie podejść na Dietla/Starowiślna.

Zwłaszcza, że przechodząc przez te dwa skrzyżowania nikt nie ma sprecyzowanego celu, jak "pizzeria i ksero", tylko przechodzi, bo jest bliżej i wygodniej.

Czyli likwidujemy?

Zarówna Dietla, jak i Lubomirskiego, są cześcią II obwodnicy.

haeno 19.07.2010 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938465)
Idąc twoim tokiem rozumowania, należy zlikwidować przejście dla pieszych na Dietla/Sebastiana oraz Dietla/Wielopole, bo przecież można sobie podejść na Dietla/Starowiślna.

Zwłaszcza, że przechodząc przez te dwa skrzyżowania nikt nie ma sprecyzowanego celu, jak "pizzeria i ksero", tylko przechodzi, bo jest bliżej i wygodniej.

Czyli likwidujemy?

Zarówna Dietla, jak i Lubomirskiego, są cześcią II obwodnicy.

zarówno Dietla/Sebastiana, jak i Dietla/Wielopole to skrzyżowania, więc przykład kiepski.
Tam nie ma problemu ze zrobieniem przejścia dla pieszych, bo sygnalizacja reguluje też ruch samochodowy.


Dla mnie denerwującym jest fakt, że z łamania przepisów (czym jest przechodzenie w takim miejscu) robi się jakikolwiek argument. Przejście w tamtym nie jest niebezpieczne, bo tam przejścia nie ma. Jedynym argumentem jest rzeczywiście mieć bliżej do ksero/pizzerii

Siwy_89 19.07.2010 19:03

Na Lubomirskiego przejście dla pieszych regulowałoby skrzyżowanie z Rakowicką.

Przecież w tej chwili ludzie przebiegają, gdy nic nie jedzie, a nie w momencie, kiedy wszystkie auta pędzą,

A to, że w centrum pozwala się na szybką jazdę, to już inna kwestia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez haeno (Post 938516)

Dla mnie denerwującym jest fakt, że z łamania przepisów (czym jest przechodzenie w takim miejscu) robi się jakikolwiek argument. i

Ludzie bez przyczyny nie przebiegają przez jezdnię. Widocznie im bliżej i wygodniej, a w centrum piesi powinni być najważniejsi, więc przejścia powinny być rozlokowane dogodnie - tak jak jest na Królewskiej, Basztowej, Dietla itd...

Jedynym kontrargumentem jest to, że auta nie mogą się na chwilę zatrzymać, tak?

63.5 Kg 19.07.2010 19:12

Koledzy widze ze zaczeliscie rozmowe o Lubomirskiego czyli moim rejonie.

Jakby stanal ok. na srodku Lubomirskiego i chcial przejsc na druga strone to mam takie opcje:
Cofnac sie az do Mogilskiego ,zasuwac na dol i pozniej powrot-na oko ok. 400 metrow.
Cofnac sie do przejscia podziemnego przy Rakowickeij i zasuwac dolem lub gora-ok. 300 metrow .

Dlatego ludzie przechodza na przelaj...

Siwy_89 19.07.2010 19:43

Żeby zmienić trochę temat...

ogłoszono już oficjalnie zwycięzce przetargu na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej.

http://www.arm.krakow.pl/ftp/oglosze...e%20oferty.pdf

także za trzy lata w naszym mieście powstanie taki obiekt:
http://i28.tinypic.com/13zq35t.jpg

A budowa Cricoteki już trwa. Poniżej projekt:

http://i26.tinypic.com/4oxz7.jpg

LoRd 19.07.2010 20:50

W kwestii przejścia na Lubomirskiego zarówno jako pieszy i jako kierowca uważam, że lebiej aby go tam nie było. Jako pieszy jestem zwolennikiem przejść podziemnych ponieważ wiem, że mogę nimi przejść bezpiecznie bez ryzka,że ktoś we mnie wjedzie i mam z głowy światła, które w niektórych przypadkach potrafią zabrać sporo czasu. Natomiast jako kierwoca lubię przejścia podziemne ponieważ dzięki nim zmniejsza się ilość miejsc ze wzmożonym ruchem pieszych. Natomiast jako zwykły obywatel ukochanego Krakowa wiem, że najwięcej spalin wydzielają samochody podczas ruszania więce lepiej ich nie zmuszać do zatrzymywania się co 50 m i niech jeżdzą płynnie na ile to tylko możliwe.
Tak jeszcze te "trendy w Europie" mi chodzą po głowie. Czy "tam" czasem nie jest jeszcze tak, że bardzo ruchliwe węzły robie się bezkolizyjne żeby sprawniej się jeździło ?

Siwy_89 19.07.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938720)
Tak jeszcze te "trendy w Europie" mi chodzą po głowie. Czy "tam" czasem nie jest jeszcze tak, że bardzo ruchliwe węzły robie się bezkolizyjne żeby sprawniej się jeździło ?

nie myl ruchliwych węzłów z ulicą położoną w centrum miasta.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938720)
W kwestii przejścia na Lubomirskiego zarówno jako pieszy i jako kierowca uważam, że lebiej aby go tam nie było. Jako pieszy jestem zwolennikiem przejść podziemnych ponieważ wiem, że mogę nimi przejść bezpiecznie bez ryzka

Co ma piernik do wiatraka? Jesteś przeciwko, dlatego, że jesteś zwolennikiem przejść podziemnych? Tam nie ma żadnego przejścia i ludzie zmuszeni są przebiegać przez jezdnię.


W kwestii przejść podziemnych musimy pamiętać również o osobach starszych. Zwykłe przejście podziemne jest dla nich bardzo uciążliwe. Natomiast z doświadczenia wiem, jak wyglądają windy w tych "nowocześniejszych przejściach". Z wind na takim Węźle Mogilskim korzystają głównie menele...

PS. wydaje mi się, czy na Mogilskiej tuż za rondem stworzono niedawno nowe przejście dla pieszych? Pytam, bo nie jestem pewien, a ciekawa sprawa, bo sytuacja analogiczna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938720)
Natomiast jako zwykły obywatel ukochanego Krakowa wiem, że najwięcej spalin wydzielają samochody podczas ruszania więce lepiej ich nie zmuszać do zatrzymywania się co 50 m i niech jeżdzą płynnie na ile to tylko możliwe.

Mniej spalin będzie, jak zainwestujemy więcej pieniądzy w transport zbiorowy, SKA, zbudujemy ściężki rowerowe itd...

Tworzenie autostrad w centrum miasta nie powoduje zmniejszenia spalin. Zachęca jedynie do korzystania z nich...

LoRd 19.07.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938724)
Co ma piernik do wiatraka? Jesteś przeciwko, dlatego, że jesteś zwolennikiem przejść podziemnych? Tam nie ma żadnego przejścia i ludzie zmuszeni są przebiegać przez jezdnię.

W kwestii przejść podziemnych musimy pamiętać również o osobach starszych. Zwykłe przejście podziemne jest dla nich bardzo uciążliwe. Natomiast z doświadczenia wiem, jak wyglądają windy w tych "nowocześniejszych przejściach". Z wind na takim Węźle Mogilskim korzystają głównie menele...


Jestem przeciwko ponieważ są przejścia usytuowane blisko przystanków mpk. a na Lubomirskiego z tego co kojarzę to po drugiej stronie UEKu tam gdzie jest wspomniana pizzeria nie ma za wiele obiektów usługowych, sklepów etc. Kwestia osób starszych faktycznie jest istotna i jest to argument "za" zebra. Natomiast zauważ też jak jest z tym skracaniem sobie drogi przez pieszych (często pewnie mniej lub bardziej swiadomie przeze mnie). Wszedzie przy sygnalizatorach/pasach gdzie jest do nich dojście rzecz jasna chodnikiem i jest jakis skrawek zieleni to zawsze jest on wydeptany bo po nim dało się dojść o 0,001 sec szybciej a jak wiadomo idąc do pracy czy na uczelnie walczy się o czasy olimpijskie.
Poza tym ta brama UEKu przy której wg studentów przydałoby się przejście ani nie jest jedyną ani tym bardziej główną/najbardziej uczęszczaną.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938724)
Mniej spalin będzie, jak zainwestujemy więcej pieniądzy w transport zbiorowy, SKA, zbudujemy ściężki rowerowe itd...
Tworzenie autostrad w centrum miasta nie powoduje zmniejszenia spalin. Zachęca jedynie do korzystania z nich...

Co do mniejszej ilści spalin zgadzam się z Tobą absolutnie natomiast pisałem tu tylko w kontekście wspomianych przejść dla pieszych.

Btw: pytanie do zorientowanych. Jaki odstęp między wyznaczonymi przejściami dla pieszych musi być abym mógł zgodnie z przepisami przejść w miejscu nieoznaczonym ? wiem ze taki przepis istnieje. Nie znajduje on zastosowania w omawianym przez nas problemie ?

Greg91 19.07.2010 22:01

100 metrów od przejścia musi być.

LoRd 19.07.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greg91 (Post 938806)
100 metrów od przejścia musi być.

No to dobrze mi świtało. Tak więc między przejściami na rondzie mogilskim a skrzyżowaniu z rakowicka nie ma 200m odległości żeby moża w środku "na legalu" przeciąć ? Chyba, że ten pas zieleni komplikuje sprawe.

Pablo84 19.07.2010 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 938665)
Żeby zmienić trochę temat...

ogłoszono już oficjalnie zwycięzce przetargu na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej.

http://www.arm.krakow.pl/ftp/oglosze...e%20oferty.pdf

także za trzy lata w naszym mieście powstanie taki obiekt:
http://i28.tinypic.com/13zq35t.jpg

A budowa Cricoteki już trwa. Poniżej projekt:

http://i26.tinypic.com/4oxz7.jpg

A tu inna wizualizacja.
Prawdziwy kolos

http://img8.imageshack.us/img8/8017/hala1w.jpg

Siwy_89 19.07.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938797)
Wszedzie przy sygnalizatorach/pasach gdzie jest do nich dojście rzecz jasna chodnikiem i jest jakis skrawek zieleni to zawsze jest on wydeptany bo po nim dało się dojść o 0,001 sec szybciej a jak wiadomo idąc do pracy czy na uczelnie walczy się o czasy olimpijskie.

heh, to akurat racja.

Choć trzeba przyznać, że czasami chodniki są źle ulokowane. Najlepiej widać, to w okolicach CH Bonarka, gdzie dosłownie 95% osób idzie klepiskiem (dawnym trawnikiem) na przystanek "Naftobudowa". Chodnik od centrum do przystanku oczywiście jest, ale idzie się nim znacznie dłużej. A nie ukrywajmy, że pieszy inaczej odczuwa każde 200 metrów niż samochód.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938797)
Btw: pytanie do zorientowanych. Jaki odstęp między wyznaczonymi przejściami dla pieszych musi być abym mógł zgodnie z przepisami przejść w miejscu nieoznaczonym ? wiem ze taki przepis istnieje. Nie znajduje on zastosowania w omawianym przez nas problemie ?



Rozdz 2. Ruch pieszych. art 13 pkt 2 - przechodzenie przez jezdnie
poza przejsciem dla pieszych jest dozwolone,gdy odleglosc od przejscia
przekracza 100 m. jezeli jednak skrzyzowanie znajduje sie w odleglosci
mnijszej niz 100 m od wyznaczonego przejscia,przechodzenie jest
dozwolone rowniez na tym skrzyzowaniu. pkt. 5 na obszarze zabudowanym,
na drodze dwujezdniowej [...] jest obowiazany korzystac tylko
z przejscia dla pieszych.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 938812)
A tu inna wizualizacja.
Prawdziwy kolos

http://img8.imageshack.us/img8/8017/hala1w.jpg

Powierzchnia całkowita obiektu:

Kraków - 96 815 m metrów kw.
Gliwice - 69 272 m
Gdańsk/Sopot - 53 312 m
Katowice - 29 473 m
Łódź - 27 500 metrów kw.

Jest rozmach :)

picasso 19.07.2010 22:14

...z tym,że przechodząc w takim miejscu pieszy nie ma pierszeństwa.

Siwy_89 19.07.2010 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 938808)
No to dobrze mi świtało. Tak więc między przejściami na rondzie mogilskim a skrzyżowaniu z rakowicka nie ma 200m odległości żeby moża w środku "na legalu" przeciąć ? Chyba, że ten pas zieleni komplikuje sprawe.

"na obszarze zabudowanym,
na drodze dwujezdniowej [...] jest obowiazany korzystac tylko
z przejscia dla pieszych."

Siwy_89 20.07.2010 23:47

Ożywianie krakowskich bulwarów :)

Kładka (200 metrów wcześniej jest most):

http://i32.tinypic.com/289fvqr.jpg

Plaża :)

http://i32.tinypic.com/alkih2.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 936653)
Chwała Bogu bo to co tam się dzieje to dramat. Wie ktoś czy jest w planach poszerzenie jezdni? Choć chyba nie ma tam miejsca na taki luksus.
I ciekawe czy zmodernizują pętlę na Czerwonych Makach bo to jest jakiś kompletny niewypał - przegubowe autobusy ledwo co się mieszczą na niej i trzeba czekać aż autobus się nakręci i wtedy dopiero wjechać na rondo bo inaczej nie ma jak. Tak samo jak postój autobusów przy pętli. Staną 3 - 4 autobusy i już nie ma miejsca żeby inny dojechał na przystanek. Czeka ich dużo roboty, a jak sobie pomyślę co będzie się działo jak będą remontować Grota - Roweckiego to ciężko sobie wyobrazić. To jest praktycznie jedyna droga na Kampus i na niektóre osiedla.
A co do tramwaju jeszcze, to podobno w przyszłości(przez duże P) ma być on pociągnięty aż do Skawiny.

2x2 + lewoskręty + ekrany akustyczne :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 934971)

Jacek rozpoczyna kampanię - 2x obiecywał stadiony i wygrał, to teraz ze 4x może obiecywać metro.

Jacek w wielu wywiadach podkreślał, że jest przeciwny budowie metra w Krakowie. Uważa, że najpierw trzeba zrealizować ideę Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 934971)

Wzięli już $ z tramwaju na Ruczaj, co to by Altrans mógł przygotować swoje prezentacje nt. metra, teraz ktoś inny kreśli se linie za kolejne pieniądze a nowych linii tramwajowych jak nie było tak nie ma.

a ja wziąłem pieniądze przeznaczone na zakup nowego samochodu i kupiłem sobie gumy do żucia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 934971)
Nie przeczę - tramwaj na Golikówkę jest potrzebny, ale tramwaj na Ruczaj jest dużo potrzebniejszy. Że też tam się Jacek nie ulokował. No, może gdyby wydział historyczny się przeniósł z Gołębiej na Kampus to coś by się ruszyło :]

Tramwaj na Golikówkę był w planach przed rozpoczęciem rządów przez Jacka. Gdyby nie protesty mieszkańców, tramwaj na Ruczaj powstałby o wiele szybciej.

Arturo Qr2nów 21.07.2010 00:38

Ta kładka, to fajny gadżet choć trochę kosztowny. W sumie może i by miała sens, gdyby wytyczono jakieś poważne szlaki turystyczne, porządną ścieżkę rowerową itp. Teraz, to będzie trochę tak, jak z mostem Kotlarskim przez jakiś czas po wybudowaniu. Z kolei ta plaża, to przyjemny klub. Nic więcej. Piasek na byle jak zaadaptowanej barce i pare parasoli, nie czyni z tego obiektu żadnej plaży.

Projekty Crocoteki oraz Hali w Czyżyanch widziałem już wielokrotnie, ale jednak robią one wrażenie. Podobnie, jak projkt centrum kongresowego. Dla przypomnienia:
http://www.biznesregion.pl/html/news...1277888042.jpg

Szkoda, że naszego stadionu nie zaprojektowano choć w połowie z takim rozmachem :(

I jeszcze:

Cytat:

Nietypowy budynek, który ma powstać przy ul. Dajwór na Kazimierzu budzi kontrowersje. Radni dzielnicy I Stare Miasto uważają, że planowana inwestycja jest zbyt nowoczesna - nie pasuje do historycznej dzielnicy i oszpeci okolicę. Dlatego też negatywnie zaopiniowali przedstawiony im projekt.

nwestorem budzącego emocje obiektu jest Holding Liwa. O warunki zabudowy stara się od dawna. W zeszłym roku chciał na działce przy ul. Dajwór budować hotel, teraz zmienił jednak zdanie. Ostatecznie ma to być budynek mieszkalno-usługowy. - Inwestor nie wziął pod uwagę naszych sugestii, poza tym, że trochę budynek obniżył - twierdzi radny Witold Kajstura. - Ale to dalej zbyt nowoczesna architektura, nie pasuje do pierzei ul. Dajwór.Projekt nie podoba się też radnemu Jackowi Balcewiczowi. - Budynek w najwyższym punkcie ma mieć ponad 21 metrów, czyli o trzy metry wyżej niż "ściana płaczu" zamykająca ulicę Miodową - mówi. - Ma stanąć naprzeciw synagogi Starej, która jest w tym rejonie dominująca. Ale jeśli inwestor zrealizuje zamierzenia, to nowy budynek zdominuje okolicę.

Balcewicz przypomina, że Kazimierz jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
- Nie jest to jednak wpis dożywotni "na wieki wieków amen" - podkreśla radny. - Można go stracić, przez nowoczesne inwestycje wprowadzane w miejsca historyczne, a to dotknęło np. Drezno. Przeciw budowie jest też Marcin Lassota ze Stowarzyszenia Przyjazny Kazimierz. Uważa, że fasada budynku jest zbyt agresywna.

W 2008 r. projekt hotelu opiniował Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków. Wtedy całkowicie go odrzucił. - Nie widziałem od tamtej pory, czy się zmienił - przyznaje. - Na pewno budynek nie może przekraczać gabarytów sąsiedniej zabudowy. Forma architektoniczna, detale, muszą nawiązywać do zabudowy Kazimierza, wpisywać się w to miejsce.

Pomimo naszych próśb inwestor kontrowersyjnego obiektu - Holding Liwa nie chce się wypowiadać na temat projektu. W wydziale architektury toczy się postępowanie o ustalenie warunków zabudowy.
Projekt:http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...6163a4a2_o.jpg

Siwy_89 21.07.2010 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 939658)
Z kolei ta plaża, to przyjemny klub. Nic więcej. Piasek na byle jak zaadaptowanej barce i pare parasoli, nie czyni z tego obiektu żadnej plaży.

Projekty Crocoteki oraz Hali w Czyżyanch widziałem już wielokrotnie, ale jednak robią one wrażenie. Podobnie, jak projkt centrum kongresowego. Dla przypomnienia:
http://www.biznesregion.pl/html/news...1277888042.jpg

Szkoda, że naszego stadionu nie zaprojektowano choć w połowie z takim rozmachem :(

Pewnie by zaprojektowali z rozmachem, gdyby robili tak jak chciał Majchrowski, czyli jeden stadion, ale porządny.

Ale wiadomo, Jacek jest niekumaty :)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 939658)
Z kolei ta plaża, to przyjemny klub. Nic więcej. Piasek na byle jak zaadaptowanej barce i pare parasoli, nie czyni z tego obiektu żadnej plaży.


Był ktoś na tej plaży? Jest tam ten basen na barce?

dostuffca 21.07.2010 04:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939638)
Jacek w wielu wywiadach podkreślał, że jest przeciwny budowie metra w Krakowie. Uważa, że najpierw trzeba zrealizować ideę Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

podkreślał że jest przeciwny.
uważa, że najpierw trzeba zrealizować.

a nie ma ani tego ani tego. Bo jakby na to nie spojrzeć 8 lat to sporo czasu.

Jakby zrealizować wszystkie połączenia tramwajowe planowane w tym mieście, w czasach gdy były planowane, to nikt by o metrze nie przebąkiwał nawet.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939638)
a ja wziąłem pieniądze przeznaczone na zakup nowego samochodu i kupiłem sobie gumy do żucia.

czyli s*******iłeś sobie zęby, a dalej do pracy/miasta musisz jeździć MPK. Sytuacja podobna do losów Krk pod rządami Jacka M.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939638)
Tramwaj na Golikówkę był w planach przed rozpoczęciem rządów przez Jacka. Gdyby nie protesty mieszkańców, tramwaj na Ruczaj powstałby o wiele szybciej.

Tramwaj na Azory i Górkę Narodową również, a jakoś nie widzę by się za nie brano. Tramwaj na Ruczaj powinien powstać już dawno, ale to wymagało nieco dłuższo terminowej wizji i pomyślunku. Czegoś czego to miasto nie ma pi razy drzwi od czasów Dietla.

Ciekawi mnie co tam się będzie działo jak już ruszy budowa - teraz dostać się jest trudno, a z semestru na semestr UJ w Kampusie jest więcej.

Siwy_89 21.07.2010 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939675)
podkreślał że jest przeciwny.
uważa, że najpierw trzeba zrealizować.

a nie ma ani tego ani tego. Bo jakby na to nie spojrzeć 8 lat to sporo czasu.

Jakby zrealizować wszystkie połączenia tramwajowe planowane w tym mieście, w czasach gdy były planowane, to nikt by o metrze nie przebąkiwał nawet.

skoro jest przeciwny, to jak możesz mi wciskać, że Majchrowski obiecuje metro?

Budżet miasta nie jest studnią bez dna. Miliardy poszły na stadiony, Rondo Mogilskie i Rondo Ofiar Katynia.

Ale jakbyś nie zauważył, to w budowie jest KST na Płaszów, a na jesień rozpoczyna się budowa trasy na Ruczaj.

Pablo84 21.07.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939659)
Pewnie by zaprojektowali z rozmachem, gdyby robili tak jak chciał Majchrowski, czyli jeden stadion, ale porządny.

Ale wiadomo, Jacek jest niekumaty :)



Był ktoś na tej plaży? Jest tam ten basen na barce?

Jacek nawet kiedyś podkreślał w jakimś wywiadzie, że znalazł prywatnego który od kopa może ruszać z budową 45 tysięcznika w Czyżynach.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939675)

Jakby zrealizować wszystkie połączenia tramwajowe planowane w tym mieście, w czasach gdy były planowane, to nikt by o metrze nie przebąkiwał nawet.


Ale to znaczy jak?Wprowadzono by miejsca, gdzie tramwaje mógły by się wyprzedzać? czy co? :lol:

Metro w Krakowie jest po prostu nieuniknione.A Śmieszny szybki tramwaj to tylko prowizorka.

dostuffca 21.07.2010 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939819)
skoro jest przeciwny, to jak możesz mi wciskać, że Majchrowski obiecuje metro?

Budżet miasta nie jest studnią bez dna. Miliardy poszły na stadiony, Rondo Mogilskie i Rondo Ofiar Katynia.

Ale jakbyś nie zauważył, to w budowie jest KST na Płaszów, a na jesień rozpoczyna się budowa trasy na Ruczaj.

założymy się, że metro pojawi się jako postulat w kampanii Majchrowskiego? O piwo. Odbiór na pierwszym meczu (gdziekolwiek by nie był) po pierwszej turze wyborów samorządowych.

doprecyzowanie:

"Kraków potrzebuje metra", "Kraków zasługuje na metro", "Miasto jak Kraków nie może sobie pozwolić na brak metra", "zrobię wszystko by metro było w planach", "uważam, że metro jest potrzebne, niezbędne i bla bla bla" - zdania i zagrania, które mają przysporzyć głosów wyborcow za pomocą karty "obiecaj ludowie kolej podziemną". Gra? :)

Siwy_89 21.07.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 939825)
Jacek nawet kiedyś podkreślał w jakimś wywiadzie, że znalazł prywatnego który od kopa może ruszać z budową 45 tysięcznika w Czyżynach.




Ale to znaczy jak?Wprowadzono by miejsca, gdzie tramwaje mógły by się wyprzedzać? czy co? :lol:

Metro w Krakowie jest po prostu nieuniknione.A Śmieszny szybki tramwaj to tylko prowizorka.

jakby to był prawdziwy szybki tramwaj (prędkość handlowa 25km/h), to byłoby ok.

poki co "50" pokonuje swoją trasę ze średnią predkością 21,5 km/h.

zobaczymy, jak to się zmieni po wybudowaniu w całości I linii KST, a do tego potrzebny jest jeszcze łącznik Lipska-Wielicka. Aczkolwiek tunele pod ścisłym centrum są oczywiście konieczne.


w ramach ciekawostki ;-)

http://i27.tinypic.com/2gwudjl.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939838)
założymy się, że metro pojawi się jako postulat w kampanii Majchrowskiego? O piwo. Odbiór na pierwszym meczu (gdziekolwiek by nie był) po pierwszej turze wyborów samorządowych.

OK. :) tylko trochę to doprecyzujmy.

Czy Majchrowski w czasie kampanii obieca, że rozpocznie budowę metra?

bo o samej idei to on może przebąkiwać, ale rozpoczęcia budowy na pewno nie obieca.

Wasiu 21.07.2010 12:32

Ten tramwaj nie ma prawa nazywac sie szybki skoro jezdzi po tych samych torach co wszystkie inne. Nie dosc, ze wcale nie poprawil sie czas przejazdu na trasie, na ktorej kursuje to jeszcze znacznie zmalala przepustowosc na Dietla. Przed skrzyzowaniem ze Starowislna takie korki sie ustawiaja, ze to jest dramat.
Mam nadzieje, ze ten tramwaj na Ruczaj szybko powstanie. Przechadzalem sie dzisiaj kolo Kampusu, na wiekszosci trasy spokojnie jest miejsce na 4 pasy. Z lewoskretami i zatoczkami dla autobusow juz bedzie problem.
A kladka nad Wisla to moim zdaniem dobry pomysl. Jej koszt (40 mln) przy innych budowach w Krakowie to tak naprawde nic, a kladka moze znacznie ozywic Podgorze. Na ulicy Mostowej ostatnio tez porzadki byly. Nowa kamienice zrobili. Przydalo by sie jeszcze po drugiej stronie cos porobic. Jak z tym rynkiem podgorskim> Kiedys wczytalem plany, ze ma byc caly drewniany. Aktualne to jeszcze?
Ciesze sie rowniez z hali, centrum konferencyjnego i mam nadzieje nowej filharmonii.

Siwy_89 21.07.2010 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
Ten tramwaj nie ma prawa nazywac sie szybki skoro jezdzi po tych samych torach co wszystkie inne. Nie dosc, ze wcale nie poprawil sie czas przejazdu na trasie, na ktorej kursuje to jeszcze znacznie zmalala przepustowosc na Dietla. Przed skrzyzowaniem ze Starowislna takie korki sie ustawiaja, ze to jest dramat.

pamiętajcie, że I linia KST ma przebiegać przez Klimeckiego i potem estakadą nad stacją PKP w Płaszowie łączyć się z Wielicką.

Wtedy zniknie problem skrzyżowania Starowiślnej i przepustowości na Dietla. A czas przejazdu z Kurdwanowa na Rondo Grzegórzeckie powinien się skrócić o 4-5 minut. A to już dużo.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
Kiedys wczytalem plany, ze ma byc caly drewniany.

drewniany ma być Plac Wolnica. Plany aktualne.

http://i28.tinypic.com/vhwd21.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 939890)
A kladka nad Wisla to moim zdaniem dobry pomysl. Jej koszt (40 mln) przy innych budowach w Krakowie to tak naprawde nic, a kladka moze znacznie ozywic Podgorze.

w tym kilkanaście mln dofinansowania z UE.

dostuffca 21.07.2010 13:00

kladka powinna powstać ale łącząca Salwator z Dębnikami - ale nie powstanie zapewne w najbliższym czasie, bo czekałyby nas dyskusje czy nie zasłoni Wawelu, jak bardzo zasłoni Wawel i dlaczego w ogóle ktoś tam chce coś budować :) a tymczasem wycieczka piesza bądź rowerowa z Salwatora do parku po drugiej stronie (bardzo ładnego skądinąd) zajmuje ca. 20 min. A w lini prostej to jest ile, 300m? :)

panew 21.07.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 939873)
.


w ramach ciekawostki ;-)

http://i27.tinypic.com/2gwudjl.jpg



To są rzeczywiste czasy przejazdu czy te wynikające z rozkładów?

Siwy_89 21.07.2010 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panew (Post 939942)
To są rzeczywiste czasy przejazdu czy te wynikające z rozkładów?

Rzeczywiste czasy przejazdów.


Porównywana jest tzw. prędkość eksploatacyjna, czyli stosunek przebytej drogi do czasu pracy pojazdu z uwzględnieniem czasy postoju na przystankach pośrednich, światłach, skrzyżowaniach i przystankach krańcowych. Ten parametr biorą pod uwagę wszystkie przedsiębiorstwa komunikacyjne w Polsce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939920)
kladka powinna powstać ale łącząca Salwator z Dębnikami - ale nie powstanie zapewne w najbliższym czasie, bo czekałyby nas dyskusje czy nie zasłoni Wawelu, jak bardzo zasłoni Wawel i dlaczego w ogóle ktoś tam chce coś budować :) a tymczasem wycieczka piesza bądź rowerowa z Salwatora do parku po drugiej stronie (bardzo ładnego skądinąd) zajmuje ca. 20 min. A w lini prostej to jest ile, 300m? :)

W planach na najbliższe dwa lata jest kładka łącząca Ludwinów z Kazimierzem. Projekt rewelacyjny!

http://i27.tinypic.com/m7c4lc.jpg


Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939838)

doprecyzowanie:

"Kraków potrzebuje metra", , "Miasto jak Kraków nie może sobie pozwolić na brak metra",, "uważam, że metro jest potrzebne, niezbędne i bla bla bla" - zdania i zagrania, które mają przysporzyć głosów wyborcow za pomocą karty "obiecaj ludowie kolej podziemną". Gra? :)

GRA :) Carlsberg dla mnie w razie wygranej ;-)

ale wyłączamy z tego zdania "Kraków zasługuje na metro itp". Bo to że zasługujemy, to oczywista oczywistość :D

Siwy_89 22.07.2010 23:24

Krakowski dworzec za dwa lata:

http://i32.tinypic.com/igds84.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl