![]() |
W tv było widać, że te spalone to albo "wiązadło w kolanie" (tak komentator powiedział) albo w ogóle nie było. Dla mnie sędziowanie przeciw Wiśle.
|
Przy tym wolnym mur stał dalej niż powinien. Jeśli macie to to dajcie screena z tym momentem.
|
Gdyby Rios miał szybkość Brożka, czy Małeckiego, to nie byłoby na niego mocnych w lidze. Świetna technika, panowanie nad piłką, drybling. Jednak grając skrzydle Cikos pozostaje z tyłu sam przeciwko 2 rywalom, wtedy Sobol schodzi do boku i mamy ogromną dziurę na środku. Identycznie sprawa wygląda po 2 stronie.
W tym meczu wyróżniłbym 3 zawodników, z każdej formacji. Najlepszy w obronie był Bunoza, pewny w grze, potrafiący czysto odebrać piłkę i szybkościowo stojący na dobrym poziomie. Musi bardzo popracować nad siłą, bo budową fizyczną przypomina Głowackiego z początków w Wiśle. W linii pomocy wyróżnił się wspomniany wcześniej Rios. Na niewiele niższym poziomie zagrali Boukhari i Wilk. Marokańczyk do 60 minuty pokazał kilka ciekawych zagrań, jednak zdarzyło mu się też łatwo oddawać piłkę rywalom. Fizycznie nie wygląda najlepiej, z taką szybkością nie nadaje się na bok pomocy, już prędzej powinien grać cofniętego napastnika. Trzecim piłkarzem jest Brożek, który do momentu zdobycia bramki był niewidoczny, jednak 2 razy zrobił to co do niego należało, zdobył bramkę i zaliczył asystę. Fizycznie nie boi się pojedynków powietrznych, gdyby jeszcze miał odrobinę lepszego partnera od Żurawskiego, który po raz kolejny miał duży udział przy bramce, choć na przekroju całego meczu zaliczył średni występ, to mógłby wrócić do formy, gdy świetnie współpracował z Boguskim. In minus Sobolewski, który nie prezentuje odpowiedniego poziomu, gra pewnie dlatego, że nie mamy innego defensywnego pomocnika. Nie będę oceniał Paljicia, bo on nie jest lewym obrońcą. Zrobił nam "smaka" dobrym meczem z Jagą, jednak teraz zawinił przy bramce na 2:2. Po części wynikło to z tego, że zarówno on jak i Cikos byli w obronie osamotnieni. Z Dolcanem powinni szansę otrzymać piłkarze pierwszego składu, z 3-4 zmianami, najlepiej bez zmian w defensywie (ewentualnie Chavez za Clebera). Każdy trening dla naszych defensorów jest niezwykle istotny. Oprócz tego, dałbym szansę Małemu, Kirmowi, Gargule czy Burlidze na grę od początku. Brakuje teraz w Wiśle dzokerów, potrafiących odmienić losy meczu. |
Witam,po meczu znalazłem szalik,właściciela proszę na priv
|
Cytat:
co do łapania piłki, to akurat dla mnie zrozumiałe. w taki sposób złapanie piłki jest łatwiejsze, tylko że zabiera więcej czasu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
a ja trochę z innej beczki ma ktoś zdjęcie flagi "Nowa Huta" która zawisłą wczoraj na Reymonta ?
|
Bardzo dobry mecz, spodziewałem się, że Korona przejedzie się po słabej ostatnio Wiśle, że w końcu solidny ligowy zespół pokaże trenerowi Maaskantowi na jakim etapie jest jego zespół. Tymczasem mecz zaskoczył mnie pozytywnie, dużo akcji i strzałów, walka na całego, tak powinna grać Wisła. Boje się tylko, że to może być jednorazowy zryw z okazji powrotu na ulice Reymonta... Oby nie. Oby to był efekt pracy holenderskiego szkoleniowca i sygnał, że Biała Gwiazda znów będzie grać tak jak za dawnych lat.
http://www.igol.pl/article,25811.html - Relacja, gdyby ktoś był zainteresowany innym źródłem |
Cytat:
|
Chciałem podzielić się pewną refleksją co do obecnej sytuacji w naszej drużynie. Mam nadziej, że z każdym meczem będzie lepiej i się mylę.Oby. Doszedłem do wniosku, że niestety nie można w tych warunkach opierać drużyny na obcokrajowcach, a do tego takich jak my mamy. Wisła wtedy kiedy grała najlepiej, miala w 1 składzie góra 3 zagranicznych!!!! Wiem, że to trudne ale musimy wrócić do polityki wzmacniania zespołu najlepszymi polskimi graczami, inaczej czarno to widzę. Jeśli chodzi o poszczególnych zawodników to mam niestety zdanie nie za dobre. Jovanic kosztował 400 tys euro i stwierdzam, że nie jest wart tej kasy, a na pewno nie widzę żeby był lepszy od Pawełka co chyba nie powinno być trudne:) Bunoza słabiutki, aczkolwiek jeszcze Go nie skreślam. Natomiast Cikos to dla mnie kompletne nieporozumienie i nasz najgorszy gracz na chwilę obecną. Jak stwierdził mój kumpel: On nawet nie mógłby Baszczowi sznurówek wiązać, Alvarez też był lepszy. Żuraw niestety z taką formą nie nadaje się do 1 składu, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że w ogóle do Wisły. Obawiam się też, że Boukhari będzie grał bo jest znajomym trenera, a podobnie mnie nie zachwycił. Palijc to tylko szybkosc i nic wiecej. Podoba mi się za to Wilk i uważam, że rozsądny transfer. Dużo biega i walczy, będą z niego ludzie:)
Moim zdaniem powinni grać w składzie ludzie, którym zależy na tym klubie i chcą dla niego walczyć!!!!Powtarzam walczyć! Więc tym bardziej mnie dziwi, że Małecki jeden z nielicznych, który taki jest grzeje ławę. To jest dla mnie chore. Obyśmy się nie stali drużynom najemników (jeśli już tak nie jest)... |
@jarus1906
Przepraszam, ale co ma narodowosc do tego, czy dany gracz bedzie dawal z siebie wszystko na boisku? Trzy proste przyklady: Cantoro, Marcelo, Cleber za pierwszego pobytu w Wisle Obawiam sie, ze predzej sie przejedziemy na polskich gwiazdeczkach, anizeli na zagranicznych 'najemnikach'. |
Walczyć ? Kiedy walczą tylko obcokrajowcy ?
|
Wszyscy mają walczyć na boisku, każdy z zawodników ma coś do udowodnienia. Jeżeli obcokrajowiec jest lepszy to czemu ma grzać ławę? Ważną sprawą jest kwestia asymilacji 'najemników' z 'krajowymi', niektórzy szybko nauczą się podstaw polskiego, sprowadzą swoje rodziny, zapiszą synów do Wisły a niektórzy nie. Wracając do meczu z Koroną to obie bramki zostały strzelone przez Polaków, czyli mniejszość wczorajszego składu. W szeregach Korony też nie brakowało 'stranierich'. O ile pamięć mnie nie zawodzi to w tym sezonie tylko jedna bramka na koncie obcokrajowca - Paljića. Przy reszcie bramek obcokrajowcy mieli większy lub mniejszy udział. Napływ obcokrajowców jest nieunikniony, ale nie chciałbym żeby Wisła była wielonarodowym zlepkiem pod polskim sztandarem. Wtedy nasz hymn traci sens.
|
Niestety w tamtym sezonie byl Jop teraz jest Cleber- mecz z Jaga jego teraz 2 bramka ewidentnie jego. Powie mi ktoś dlaczego nasz mur nie skoczył przy wolnym na 1:1?
|
Cytat:
Przyjmuje się, że zawodnicy w murze nie powinni skakać, tylko do końca stać na palcach... Bez napinki. |
Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale wielkie brawa należą się wszystkim kibicom za reakcję po wręczeniu nagrody miesiąca Andrzejowi Niedzielanowi. Cały stadio bił brawo zawodnikowi Korony !!!!
|
nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie było obcokrajowców, ale żeby oni nie stanowili większości w drużynie. Jeśli mamy brać obcokrajowca to naprawdę dobrego a nie wolnych zawodników z rezerw co nikt ich nie chce. A tak na marginesie nie jestem jakiś antystranieri, np podoba mi się Rios i uważam, że to dobry transfer. Jednak jakoś wydaje mi się że większej ambicji i przywiązania do klubu powinniśmy się spodziewać od naszych a nie zagranicznych.
tak jak pisałem Wisła grała dobrze kiedy większość stanowili Polacy. Chyba nie muszę wymieniać przykładów jak grała Wisła w ostatniej dekadzie, kiedy nie brakowało piłkarzy,którym zależało na naszym herbie. A Mauro Cleber i Marcelo to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Więc ściągajmy piłkarzy dorównujących im klasie, a nie takich jakich ściągamy. Prosty przykład. Czy myślicie, że Jaga nie sprzedałaby Sandomierskiego za 400 tys euro? Ja w jestem przekonany, że tak. A czy Jovanic jest lepszy od Sandomierskiego? Śmiem wątpić... |
Sorry, ale przy pierwszej bramce dla Korony w ogóle nie wiem za co ten wolny był.. gość dawno strzelił, dwóch chłopów na spalonym i się przewrócił, bo wpadł w Clebera (bodaj). A bramka Niedzielana, to w ogóle jakiś cud, bo dośrodkowujący nawet nie popatrzył gdzie Niedzielan jest, tylko je...ł z pół obrotu.
Szczęścia nam brakuje ostatnio... |
Cytat:
dokladnie ,ogladalem powtorke i to dosrodkowanie to ze spadlo na noge Niedzielana i ze ten oddal strzal w dodatku do bramki i gole to naprawde wyszlo by mu 1 na 100 .oczywiscie nasi obroncy tez sie nie popisali szczerze mowiac myslalem ze wygramy ale na razie Wisla jest niezgrana i nie ma co plakac.A szczescie jescze keidys tam i do na sie usmiechnie :) |
Tak się zastanawiam, a co byście powiedzieli na powrót "Wtorka" na R22 ??????
|
Chcialbym pozdrowic złotoustego ktory stwierdzil ze z Niedzielana nic juz nie bedzie.
|
Cytat:
teoretycznie , nie miałbym nic przeciwko ,ale to strasznie głupio wyglądałoby w mediach nie wiemy również czy sam Niedzielan chciałby tu wracać |
Piłka z meczu miała iść na aukcję dla fundacji Ekstraklasy, a po meczu Brozio wykopał ją w trybuny dla kibiców:D
Dla kogo była kołyska? |
kołyska była właśnie dla Brozia z okazji narodzin syna jeżeli dobrze pamiętam
|
To boli, że przez ostatnie lata mogliśmy mieć dwóch zawodników, którzy mogli zdobywać dla nas dużo bramek, w klubie Maciuś Skorża nie widział w Wiśle miejsca dla Andrzeja Niedzielana, który w sezonie, w którym to odszedł z Wisły strzelił 7 bramek dla Ruchu, a w następnym sezonie w barwach Korony zdobył 7 bramek w 6 meczach drugi zawodnik to Tomasz Frankowski, który przez ostatnie trzy sezony strzela jak na zawołanie dla Jagielloni. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że podobne wpadki nie będą miały miejsce.
|
Złotousty ocenil ze bardziej nam sie przydadza Dudu, Beto i Hristov.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Owszem, prawdopodobnie, gdyby się rzucił do piłki, której nie miał szans obronić, pewnie by niektórych uciszył, jednakże gola tak czy siak by puścił. Moim zdaniem przy obu bramkach Jovanić ponosi najmniejszą winę, natomiast niecelne wyrzuty/wykopy i momentami niepewne chwyty to inna bajka. |
Cytat:
|
Cytat:
tak przynajmniej twierdził po meczu. |
http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...mp=vid_OEV_P_P - na jednej z powtórek (0:23 - specjalnie dla kolegi Lysy który twierdzi, że jeśli strzał jest lekki i w środek bramki :P) macie co widzi bramkarz przy takiej sytuacji. Ciężko takie coś obronić.
Jovanić miał parę niepewnych interwencji, ale nie przesadzajcie, żadnej bramy nie zawalił. Z dość niepewną obroną, ciężko się broni, to też trzeba wziąć pod uwagę. |
Nie pamiętam wiele z meczu ; ) przeanalizowałem go więc na spokojnie dopiero w domu.Cóż gdybyśmy nie rozsprzedali całej defensywy mogłoby być naprawdę ciekawie.Tymczasem obrona widać że jest nie zgrana martwi mnie przede wszystkim Cleber i Cikos...Co do bramek nie winie Jovanicia co miał zrobić w tych sytuacjach??Szkoda że po powrocie nie zapisaliśmy sobie 3 punktów.Teraz ciężki wyjazd do Bełchatowa a najpierw PP.Trzeba w końcu zacząć wygrywać bo styl naszej gry troszkę się poprawił na lepsze.
|
ja w ogóle nie rozumiem tego gadania ze strzał był w środek, bo co prawda był lekki ale bardzo dobrze wymierzony po za tym on nie mógł zobaczyć tej piłki odpowiednio szybko żeby zareagować. Jovanić przy bramkach nie popełnił błędu no ale gra nogami to faktycznie nie jest jego mocna strona, ale to akurat można poprawić, mam nadzieje że to też przez presje grania z taką odpowiedzialnościom
|
Nie chcę nic mówić, ale wynikiem na R22 odrobiliśmy punkt do lidera :D jeszcze 3 i będziemy na czele! JAZDA!
|
Cytat:
|
Jestem daleki od gloryfikowania Jovanića ale co najmniej 1 raz w tym meczu uratował nam tyłek.
Trzeba też wziąć jednak pod uwagę fakt, że murawa była śliska. Mam nadzieję, że temat pt. "Wisła szuka bramkarzy już się zakończył"? Przyjmuje baty na swój "grzbiet" Maciek Żurawski. Niemniej, można powiedzieć, że to od niego "zaczęła" się jedna z sytuacji bramkowych. Wykorzystana. |
Cytat:
Bo gadasz głupoty. On tej piłki nie widział i nie mógł zobaczyć. w momencie jak przelatywała nad murem, był na wykroku (spodziewał się strzału w lewo, skoro mur nie skacze) i nie miał fizycznej możliwości żeby się do tej piłki wybić. Nie mowiąc już o tym, żeby do niej zdążyć. |
jakby ktoś jeszcze nie widział na KIKS.tv jest relacja z konferencji:
http://kiks.tv/2010/09/maaskant-czek...ny-mecz-tutaj/ |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl