![]() |
Cytat:
Jest 9 nazwisk poki co. Kraje: Holandia, Niemcy, Wlochy, Argentyna, Szwecja. Sami sie domyslcie o kogo chodzi. Kilka bylo na forum wymienianych, I tak moim zdaniem najlepsza z tych wszystkich 9 kandydatur to Diego Simeone. |
Cytat:
Zbymak jedynie wspominał, że zarównod Simeone jak i Larson wyrazili wstępne zainteresowanie podjęciem rozmów i tyle. Jeśli dla Ciebie jest to równoznaczne z podpisaniem kontraktu to gratulacje... A propos nowego trenera to faktycznie Diego Simeone wydaje się odpowiednią osobą na to stanowisko. Świetny zawodnik(znacznie lepszy niż Bakero), perspektywiczny trener z "sukcesami", charyzmą, stanowczością i wręcz niezdrowym zaangażowaniem w pracę. W odpowiedzi na pytania skąd wiem jaki on jest, odpowiadam...Wszystkie jego cechy muszą być następstwem tego co prezentował jako piłkarz, a to akurat pamiętam... Pozdrawiam |
Cytat:
|
Cytat:
Co do jego umiejętności czysto trenerskich nie mam podstaw żeby nazwać go dobrym trenerem i właśnie z tego powodu napisałem, że posiada potencjał na klasowego trenera, a to już jest spora różnica. Co do potencjału to wnioskuję po jego, być może "skromnych" osiągnięciach jakimi było dwukrotne zdobycie mistrzostwa Argentyny. Oczywiście nikt nie wie jak dobrym/złym trenerem jest ten zawodnik aczkolwiek są przesłanki pozwalające wierzyć, że napewno jest utalentowany. Ja osobiście wolę młodego, perspektywicznego trenera, obytego na zachodzie niż podstarzałego dziada jak choćby Don Leo...tyle w temacie... ;) |
Szanuję Simeone jako pilkarza i jako trenera bo zdobywac Mistrzostwa Argentyny to nie lada wyczyn. Obawiam się jedynie, że on nie zaszczepi naszym grajkom tej "mentalności zachodniej", o której wspominał prezes Basałaj.
Byłby jednak niekwestionowanym autorytetem, (z umiejętnościami piłkarskimi i trenerskimi) i gwiazdeczki zastanowiłyby się 50 razy nim zdecydowałyby się do niego fiknąc. I zapewne nie wymagałby od nich niczego innego, niż wymagał od siebie jako piłkarza. Zaś to czego wymagał od siebie, zaprowadziło go na piłkarskie wyżyny. Oczywiście, moja uwaga dotyczy przypadku, jeśli Simeone przyszedłby do Wisły. Z dwojga ewentualnych Simeone i Larsson, wolę tego pierwszego. Argumenty "za" padały wcześniej. |
ALe ludzie co wy się przejmujecie. Przecież tu nikt nie chce zaszczepiać niczego tym pierdołom, tylko będzie się wymieniać nie pasujące do koncepcji ogniwa i co rundę tę drużynę wzmacniać.
Przynajmniej mam taką nadzieję. Jeśli będzie to co za Petrescu, czyli masz tu leniwych drewniaków i zrób mi wyniki...to szkoda sobie zawracać głowę. Jestesmy chyba jedynym klubem, który dobiera trenera do piłkarzy, a nie odwrotnie. Czas się ogarnąć! |
no prosze pan prezes zapowiadał wielkie nazwisko które przyciągnie kibiców na mecze
i prosze już są wstępne porozumienia |
Cytat:
|
Ci co komentowali dzisiejszy mecz chyba czytają nasze forum, bo wspomnieli, że wśród kandydatów wymienia się kilka nazwisk zagranicznych, wśród których znajdują się m.in. Henrik Larsson i Diego Simeone
|
Kto by nie przyszedl wchodzi na "grząski" teren bo Wisla na dzis to kompletnie rozsypana druzyna grajaca antyfutbol
taki trener musi miec silna osobowosc,i musi miec autorytet bo inaczej to poleci po jednej rundzie. wiem ze to nudne i oklepne ale to musi byc ktos tak tupiacy nogami jak Petrescu...niech wiec Basalaj wybierze madrze bo czasu nie ma- |
Zgadzam się z poprzednikiem. Drużynie potrzeba chłopa z jajami, autorytetu i jeszcze dobrego taktyka z zagranicy, który nauczył by ich grać w tą piłkę.
|
Kapka doradzi Cupiałowi ,żeby zatrudnił Raymonda Domenecha :D
|
Ten Simeone chyba by się nadał
|
Swoją drogą chyba stosunkowo rzadko przewija się wśród potencjalnych nazwisk na Forum nazwisko Paula Le Guen.Moim zdaniem jest to jedna z najciekawszych kandydatur.Trener jeszcze dość młody jednak już z wielkimi sukcesami i niezbędnym doświadczeniem.Pytanie brzmi czy w naszym zasięgu finansowym?
|
Simeone pewnie pracował z graczami znacznie lepszymi technicznie jak w Wiśle, nie wiem czy by sie odnalazł w Polsce.Już chyba lepiej kogoś z Europy poszukac co zrozumie mentalnośc naszych kopaczy.
Augenthaler byłby najlepszy ale od marca pracuje w 3 lidze Unterhaching |
Może z Holandii to chca zatrudnic Erwina Koemana? :) Dobrze by bylo, ale szanse pewnie zerowe..
Z dwójki Siemeone - Larsson lepszy ten pierwszy bo trenuje juz od 4 lat,a Henrik dopiero od roku.. Jesli ma byc trener zagraniczny, to nie orientuje sie ktos jak u Moskala, Czerwca czy Kulawika ma sie władanie angielskim? W takiej sytuacji asystentem nowego trenera najlepiej powienien zostać były piłkarz,mający pojęcie o "trenerce" i łatwo posługujący sie angielskim, bo nie sadze by poza naszymi stranieri którys z piłkarzy zbyt wiele wynosil z treningów,taktyki itd :-/ |
Cytat:
|
Ponoć Kasperczak ma znowu Wisłę przeprosić i wrócić:)
A na poważnie to takie tematy powinno się zamykać bo są pokroju jaka pogoda będzie za rok w wakacje i jakie cyfry padną za tydzień w Lotto. Jeden już pieprzy farmazony, że ten Simeone to byłby dobry. JA PYTAM NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK SĄDZISZ JEDEN Z DRUGIM? Apeluję o zamknięcie tego tematu bo nawet jeśli nie przynosicie wstydu to wyglądacie jak IDIOCI. Cytat:
|
Cytat:
Inna sprawa, ze powienien to byc asystent z wiślackiego otoczenia, aby przy okazji wporwadzić nowego trenera w "wislacki świat" :) |
Ogladalem lige plus extra i tam dziennikarze canalu plus powiedzieli ze mieli rozmawiac z prezesem basalajem na temat nowego trenera ale telefon jego nie odpowiadal poniewaz jest na spotkaniu z kandydatem na trenera byla to godz 22 45 , tak wiec cos sie szykuje ;]
|
Tomek Kulawik jest w tej chwili młodym, obiecującym trenerem. Myślę, że zrobi karierę trenerską i kiedyś będzie na dłużej trenerem Białej Gwiazdy.:)
|
Ogladalem lige plus extra i tam dziennikarze canalu plus powiedzieli ze mieli rozmawiac z prezesem basalajem na temat nowego trenera ale telefon jego nie odpowiadal poniewaz jest na spotkaniu z kandydatem na trenera byla to godz 22 45 , tak wiec cos sie szykuje ;]................
Ja tez oglądałem i jedyne co usłyszałem to ze basałaj nie odbiera telefonu a nie oficjalnie dowiedzieli sie ze jest na kolacji , z kim gdzie nie wiedamo moze poszedł z kochanką może z teściową albo z cupiałem hleje łyche ... Dobranoc |
Cytat:
|
Ciężko obu porównać - na pewno wysokiej klasy fachowcy jeśli chodzi o kariere piłkarską.Ja osobiście nie widzę Argentyńczyka w Krakowie.Nie sądzę by koleś odnalazł się w klubie drwali jakim jesteśmy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciężko ich porównywać ale mnie osobiście bardziej przypadła do gustu gra Diego. |
Mowimy o ludziach , ktorzy odniesli sukcesy jako pilkarze.Trzeba wziasc trenera zza granicy , ktory wezmie wszystkich pseudogwiazdorow krotko za ryj i wytlumaczy , ze graja dla Wisly a nie dla siebie. Nie to , ze tesknie za Danem , ale zastrzyk swiezego powietrza mysle , zeby sie przydal...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Popieram kandydaturę Simeone. Charakterny gość dla którego Polska będzie przystankiem do większej kariery. Dać mu kredyt zaufania, i niech robi drużynę..
|
Nie zgodzę się z główną tezą postawioną przez PS, że do nas trafiają słabi trenerzy zagraniczni. Naszym kopaczom przyda się wielki autorytet nawet piłkarski, który wprowadzi pewne schematy gry z lig zachodnich, wpoi im swoją taktykę, a oni będą tę jego wizję realizować. Owszem, może nasza liga jest polem doświadczalnym dla młodych, uczących się trenerów, ale mając świadomość, że Jose Mourinha do nas nie przyjdą trzeba dać szansę młodym trenerom, autorytetom piłkarskim, aby rozwinęli swoje skrzydła w takich klubach jak Wisła.
Pamiętajmy też, że nasz polski światek piłkarski jest bardzo mały i właściwie każdy zna każdego, więc lepiej sprowadzić kogoś z zagranicy, by piłkarze czuli wobec takiego trenera respekt. I kimś takim ma szanse być zarówno Henrik Larsson jak i Diego Simeone. Nie zgodzę się ze słowami Andrzeja Iwana, że potrzeba nam polskiego trenera, bo już wszystkie opcje polskie zostały w Wiśle wyczerpane, włącznie z Maciejem Skorżą, który chyba jest najzdolniejszym trenerem młodego pokolenia w Polsce. Dlatego teraz jest konieczny wręcz trener zagraniczny, którego asystentem mógłby być Tomasz Kulawik, który w przyszłości mógłby pretendować do pierwszego trenera Wisły. |
Cytat:
od 20 lat - od czasow srebra w Barcelonie jestesmy na samym dnie...srodowisko pilkarskie niechetne jest zmianom bo jesli przyjda ludzie z zagranicy to zwyczajnie zabiorą im chleb o kwalifikacjach nie bede mowil bo to zadna sztuka byc lepszym od polskich pilkarzy, trenerow i prezesow, nic za nimi nie przemawia...ani wynik ani kontakty...co poniektorzy maja duzo pieniedzy tylko tyle... |
Diego Simeone nic nie osiągnął ? Przeglad sportowy to jest jakas kpina
chłop w pierszym sezonie pracy po 23 latach zdobył mistrza z Estudiates, potem wygryzł z River Daniela Passarele, a teraz namaszczali go na nowego trenera kadry. Preferuje szybką ofensywną piłke. Nie moge sie doczekać kiedy go podpisza. |
dla mnie w sumie obojętne jaki trener...
ważne, żeby WISŁA zaczęła w końcu grać, tak jak w senonie 07/08 za czasów Skorży.. |
Chyba chciałeś napisać za czasów Super Kosowskiego który ciągnął sam całą drużynę szarpał i walczył więcej niż całą drużyna obecnie
|
To, żeby grali dobrze, to niestety zależy od trenera, jego charakteru i charyzmy. Jego pomysłu na grę, ustawienie, przygotowanie fizyczne naszych piłkarzy.
|
no tak, ale gdyby nie Skorża, to Kosa by nie grał. Wszystko zależy od trenera..
dobra gra = trener - ok, więc niech przyjdzie taki, kto to zrobi. Nie chodzi już o nazwisko, ważne żeby taki był. |
mi się marzy jedno, obojętnie jaki trener, ale to ..
żeby treningi trwały po kilka godzin dziennie !! w ciągu roku mają przerwe prawie 5 miesięcy .. to już jest skandal, w trakcie sezonu potrenują 2h i do domu .. w najlepszych ligach świata spędzają w klubie po 8h, mają 2 treningi dziennie, a później się dziwimy, że nie mają siły, albo wyglądają jak panienki .. niech przyjdzie trener i zrobi chociaż te 2 treningi 1 na boisku + 1 na siłowni jestem przekonany, że na początku będzie bardzo cięzko i będą zajechani, ale to zaprocentuje .. zabiegamy każdego przeciwnika w lidze, a w pucharach nie będziemy odstawiać, to mi się marzy ! |
to było by dobre, ale mi się wydaje, że na razie nie wypali..
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl