Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zalany Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7291)

noodle 02.06.2010 12:15

Zanosi się na powtórkę? Oby nie...
Woda na stacji 'Wisła Bielany' ma na godz. 11:30 stan 491cm, wczoraj o 12 miała 292cm, nie jest ciekawie...
Obecnie przekroczony stan ostrzegawczy, oby się unormowało...

Coglin 02.06.2010 12:20

nadzieje w tym, ze narazie przestalo padac i czesc splynie.
szkoda, ze zapowiadaja dalsze opady. najwiecej ma padac w nocy z czwartku na piatek.
droga 79 w Zabierzowie zamknieta przy wiadukcie kolejowym - tam gdzie ostatnio. objazd przez ul. Balicka - Szczyglice.

Above 02.06.2010 12:24

Podobno znowu podmyło bloki na Złocieniu...
Mógłby ktoś potwierdzić?

noodle 02.06.2010 12:31

W związku z lokalnym zalaniem jezdni, wyłączona z ruchu została ul. Bieżanowska w rejonie Korepty.

Poziom Wisły na wodowskazie Bielany o godzinie 11.00 wynosił 470 centymetry i przekracza stan ostrzegawczy. Trwa domykanie bram w wałach przeciwpowodziowych od strony ulicy Kościuszki. Strażacy odpompowują wodę z lokalnie podtopionych ulic – Korepty, Popiełuszki i Krzewowej. Mieszkańcy tych ulic mogą otrzymać worki na piasek.

*KoTeK* 02.06.2010 13:01

Ktoś ma informacje może jak wygląda droga z Krakowa do Sanoka?

noodle 02.06.2010 15:52

W związku z przekroczeniem przez Wisłę stanu alarmowego (520 cm) Prezydent Jacek Machrowski ogłosił dzisiaj (2 czerwca) od godz. 16.15 alarm przeciwpowodziowodziowy na terenie Krakowa.

Żmijka 02.06.2010 22:59

W Zabierzowie wylała Rudawa podobno, droga nieprzejezdna. Jest mi to ktoś w stanie zweryfikować?

Tuman 02.06.2010 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 908179)
W Zabierzowie wylała Rudawa podobno, droga nieprzejezdna. Jest mi to ktoś w stanie zweryfikować?

przed chwilą wracałem tamtędy, droga jest zamknięta. Jest objazd (jak sie jedzie w strone Krakowa) w prawo na rząske ewentualnie Kryspinów.

Żmijka 02.06.2010 23:29

W którym miejscy dokłądnie? Poniżej tej nowej Biedronki, przy wiadukcie kolejowym i skęcie na Skałę Kmity?

Dzięki!

simone 03.06.2010 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 906630)
Dziś w Gazecie Krakowskiej przeczytałem że burmistrz Olkusza chciał odwołać Dni tego miasta i kwotę która miała być przeznaczona na ich organizację ,ok 150 tysięcy zł. chciał przeznaczyć dla powodzian.Na tych dniach koncert miała dać Kora Jackowska,która za swój występ miała skasować 40 tys.Przedstawiciele miasta poprosili menadżera pani Jackowskiej o rozwiązanie umowy z w.w powodów,ów pan się nie zgodził i według starej zasady czy się stoi,czy się leży... powiedział że Kora tak czy tak ma dostać 40 tysięcy.
Jak dla mnie to s****.... zachowanie pani Jackowskiej ,i życzę jej żeby jej kiedykolwiek podtopiło piwnicę i garaż.

Z gwiazd podczas powodzi ucierpiał Zbigniew Wodecki pod którego domem w Winiarach osuwa się ziemia,co grozi zawaleniem.
Pan Wodecki jednak pokazał klasę mówiąc:"Ja nie chciałbym pieniędzy,za odwołany koncert,zwłaszcza w takiej sytuacji."


To to jest akurat prawda, mogę potwierdzić. Sama próba odwołania Dni Olkusza to nie był najlepszy pomysł, mimo tego że atrakcyjność tej imprezy spada z roku na rok. Jeśli zaś chodzi o zachowanie Kory to- no cóż- ręce opadają...

eryk_cartman 03.06.2010 06:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez *KoTeK* (Post 907977)
Ktoś ma informacje może jak wygląda droga z Krakowa do Sanoka?

Koleżanka jechała wczoraj i żadnych problemów nie miała. Jedyny problem to stan dróg jak zwykle;)

karmel1906 03.06.2010 08:27

jak sie przedstawia sytuacja na nowohuckiej? jutro przylatuje do krk i wybieram sie na tandete. wiem, ze byly utrudnienia, najpierw zwiazane z remontem, pozniej z jej zalaniem.
dzieki z gory.

noodle 03.06.2010 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karmel1906 (Post 908240)
jak sie przedstawia sytuacja na nowohuckiej? jutro przylatuje do krk i wybieram sie na tandete. wiem, ze byly utrudnienia, najpierw zwiazane z remontem, pozniej z jej zalaniem.
dzieki z gory.

Wygląda tak,że od strony m1 do tandety jest korek praktycznie zawsze :). Na odcinku tego mostu nowohuckiego czy jak to się tam zwie (jak się jedzie od m1) są zwężenia bo majstrują przy nawierzchni, potem już na odcinku za skrzyżowaniem z saską są początkowo 2 pasy, a potem przechodzą w jeden. Jest jeden pas aż do tandety. Także radzę uzbroić się w cierpliwość.

Gucio25 03.06.2010 21:32

w okolicach Gorlic od ponad 3h ulewa straszna. w ciągu 3h sytuacja się zrobiła gorsza, niż ta majowa, niektóre drogi nieprzejezdne, rzeki powylewały, masakra.

Kibic_1906 03.06.2010 22:12

To jest straszne co się dzieje....Za co to wszystko?Już nie mówię żeby świeciło słońce i było +25 stopni ale żeby przestał padać ten cholerny deszcz!!!

Marszałek 03.06.2010 22:25

Tak obserwuje co się dzieje i zastanawiam się czy państwo poradzi sobie z naprawą tego wszystkiego. Jakby teraz szła fala przez Kraków to nie ma szans,wyleje jak nic. Wały są przesiąknięte,że są jak gąbka. W zasadzie do kulminacyjnej fali,która szła przez miasto,to sytuacja poprawiała się o tyle,że nie pada non stop,ale mocno,lokalnie to już tak. Sandomierz ewakuują. Nie za fajnie to wszystko wygląda.

węgorz2 03.06.2010 22:31

zamknieta PODBIPIETY w kierunku CENTRALNEJ pracuja tam strazacy caly czas

noodle 03.06.2010 22:41

A macie może jakieś informacje na temat wału na Zakolu Wisły?

pawelwislak 03.06.2010 22:48

U mnie leje od dwóch godzin nonstop a mieszkam jeszcze kawałek od Wieliczki w stronę Gdowa tak że jak się utrzyma taki opad jeszcze godzinę dwie to myślę że nie ma opcji Kraków jutro będzie pod wodą, naprawdę robi się wyjątkowo nie ciekawie. Ulewa jakiej nie było podczas poprzednich opadów po prostu ściana deszczu...

palikot 03.06.2010 23:09

W Hucie luzik... popadało 20 minut raz się błysło od pólnocy i cisza... Mam nadzieje, ze od jutra popoludnia tak jak zapowiadają wkońcu zrobi się lato...

noodle 03.06.2010 23:16

Okolice Saskiej - padało niecałe 10min, 4 razy błysk i na szczęście cisza. Oby tak już zostało...

noodle 04.06.2010 00:31

To, co się teraz dzieje za oknem jest zupełnym przeciwieństwem stanu sprzed ponad godziny. Ulewa, oberwanie chmury, ściana wody...Burza jakiej dawno nie widziałam - masakra! Nie chcę myśleć o stanie wałów...

Kris54 04.06.2010 01:07

Jak za chwilę nie przestanie padać to ja nie wiem co zrobię. Łeb mi pęka od tego non stop napi******jącego deszczu... Nawet na szluga nie da się wyjść :-)

spirit 04.06.2010 02:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 908615)
W Hucie luzik... popadało 20 minut raz się błysło od pólnocy i cisza... Mam nadzieje, ze od jutra popoludnia tak jak zapowiadają wkońcu zrobi się lato...

W Hucie napierd*** od 2h...

krkgiba 04.06.2010 05:47

zamknięty tunel pod rondem Grunwaldzkim, zalany.

Kocur 04.06.2010 06:57

Hallo Prądnik ! - mieszka ktoś przy Majora ? Kumpel mi właśnie pisze że na ulicy pół metra wody ... ?!?! Tyle że tam nie miało co wylać ...

Kibic_1906 04.06.2010 07:06

Skawina:zalany parka , w okolicznych miejscowościach zalane są drogi i rzeki pow. st. alarmowego...

Leh71 04.06.2010 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 908643)
Hallo Prądnik ! - mieszka ktoś przy Majora ? Kumpel mi właśnie pisze że na ulicy pół metra wody ... ?!?! Tyle że tam nie miało co wylać ...


Tam nie wylało, tam napadało tyle deszczu w nocy.
Te bloki na Majora i Łebkowskiego są na dawnych bagnach postawione.
Kilkanaście lat temu po każdej większej ulewie ulice były pozalewane.

sambo 04.06.2010 09:58

Kłaj pod wodą - mało mi się do auta nie wlało. Na szczęście Raba ustabilizowała sie choć wysoka - odradzam wycieczki w kierunku Bochni

noodle 04.06.2010 10:32

Na 10:00 570cm - stan Wisły...
Przez to co się działo w nocy - nic dziwnego. Czy ktoś wie coś na temat stanu na Zakolu Wisły (rejon nowohuckiej,mordu)?

bercik860 04.06.2010 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 908670)
Kłaj pod wodą - mało mi się do auta nie wlało. Na szczęście Raba ustabilizowała sie choć wysoka - odradzam wycieczki w kierunku Bochni

Dokładnie...
Praktycznie połowa Kłaja nieprzejezdna. Jest dużo gorzej niż ostatnio ... ;/

noodle 04.06.2010 10:54

Ciężka sytuacja panuje na Prądniku Czerwonym w rejonie ulic Łepkowskiego i Majora. Nieprzejezdne jest skrzyżowanie Dobrego Pasterza i Majora, problemy występują na Skrzyżowaniu Powstańców i Majora.

Podtopione są (według stanu na godzinę 9 rano) następujące ulice: Bieżanowska, Sucharskiego, Popiełuszki, Zdunów, tunele pod rondem Grunwaldzkim, Złocień, Majora, Łepkowskiego i Dobrego Pasterza (od 29 Listopada do ronda Barei), Podbipięty. Może też być problem z dojazdem do osiedla Złocień.

za www.mmkrakow.pl

Żmijka 04.06.2010 11:35

Zjechała ziemia na Zakopiankę, w Krzeczowie. Zakopianka nieprzejezdna między Lubniem a Rabką. Trzeba objerzdzać.
Blokada może potrwać cały dzień.

panew 04.06.2010 12:40

Droga Nowy Sącz Brzesko zamknieta
krynica Zamknięte drogi od strony muszyny, piwnicznej i sącza
Sama muszyna kompletnie odcięta od świata

Darkh 04.06.2010 13:11

http://www.rmf24.pl/raport-polskapod...Sort,1,iTime,1
Prądnik Czerwony, dodatkowo był jeszcze wybuch gazu w żłobku

Kocur 04.06.2010 14:53

Foty z Prądnika

http://wiadomosci.onet.pl/173807,21,0,0,1,pokaz.html

janko04 04.06.2010 15:20

Most u mnie w miejscowości zamknięty, ludzie co tam mieszkali nie mają jak wyjechać, bo droga się osunęła i nie ma przejazdu. Most w sąsiedniej miejscowości bliski zawalenia. Most na Strumianach podobno nie przejezdny. Znajomy mówi, że na Brzegach masakra... Co 5 min słyszę syreny i widzę wozy strażackie...
Ziemia już nie wchłania wody, przez co u mnie koło domu studnia wypełniona była po sam brzeg, a studnia ma 16 m, wiec w piz** wody. Zbiornik wodny pełny, na dodatek z gruntu wszystko szło do niego i w efekcie się przebiło i piwnica zalana, kotłownia prawie też. Jak bym rano nie zauważył to najniższy poziom domu by pływał. Straż w Wieliczce zajęta, żadnej jednostki wolnej nie ma. Dobrze, że małą pompę załatwiliśmy i od 12 wyciągamy ze studni. Efekty już są. Tylko żeby nie padało, bo będzie masakra.. W ostatnim czasie to u nas w Polsce same tragedie. Za co nas Każesz??

cisse1906 04.06.2010 17:33

w Tarnowie od 20.30 - 13 lało. Przed północą ewakuowali kilka rodzin mieszkających na parterach bloków. Teraz za jakieś 30 min jest spodziewana fala.

noodle 04.06.2010 17:53

Mieszkam w okolicach Saskiej i co chwilę słyszę sygnały straży pożarnej, od maja ten dźwięk mnie przeraża,boję się, że mimo że nie pada i do wtorku ma nie padać to wał jest tak przesiąknięty,że wyleje...

Wisła Bielany, stan na 17:30 - 590cm, od godziny 15:00 zmalało 7cm, przedtem przybierało o 6cm co godzinę.

joker_wislak 04.06.2010 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez noodle (Post 908679)
Przez to co się działo w nocy - nic dziwnego. Czy ktoś wie coś na temat stanu na Zakolu Wisły (rejon nowohuckiej,mordu)?


narazie spokojnie , choć Wisła poszła trochę w górę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl