![]() |
Cytat:
W pewnym sensie sie z toba zgadzam. Nie chodzi o to, ze nie podoba mi sie nasz repertuar, ktory i tak z biegiem czasu bedzie sie zmienial - ewoluowal. Cos mi z lekka nie pasi to to, ze na Wisle ludzie czasami za bardzo biora sobie do serca kwestie glosniosci dopingu, a moim zdaniem nie same decybele stanowia o jakosci. Nie powinno sie moim skromnym zdaniem przekraczac delikatnej roznicy miedzy pospolitym wydzieraniem, a melodyjnym spiewem, bo w ten sposob nie da sie zbudowac odpowiednio pozytywnej w odbiorze atmosfery. |
http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f4.jpg
http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f6.jpg http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f9.jpg ktos rozkmini co tam pisze na 1 zdjeciu? |
"Niebieski z białym na niebie się mieni
to poznańskiego Lecha znak, nasi kibice są niezwycieżeni Boi się nas cały świat" Co napisane na sektorówce Legii? |
Niespodzianka
dla Leszka M i Mariusza W Cytat:
|
Arka i Lech w tej kolejce swoimi oprawami pokazali ze pasuja dobrze do trzeciej ekipy z ich bandy.
Sektorowka anty to zenada na maksa. Przy okazji bardzo dobrze sie stalo ze Olbrycht przed meczem powiedzial pare slow o meczu Lech-Legia i podejsciu Warszawiakow do niego bo juz rzygalem tymi "derbami Polski" itd. |
Cytat:
Nie każda oprawa świadczy o kompleksach, jednak jak tych opraw i zachowań jest zbyt dużo, to już to jednak może o czymś świadczyć.Również dziwne mi się wydaje spiewania o Wiśle Lecha, na meczach z innymi drużynami niż Wisła, lub o Legii np w meczu z nami.Do tego dochodzą szaliki antyLegia lub np transparent Legia Tirówka.Co prawda lechici walczą z tego typu zachowaniami, jednak tak czy siak wydaje mi się, że do końca sobie z tym nie poradzili. Z mojej perspektywy parafraza sektorówki Legii jest tym bardziej niesmaczna, bo w pewnym sensie nawiązuje do Powstania Warszawskiego, czyli ludzi, którzy walczyli w nierównej walce z hitlerowcami Zresztą, przeczytaj sobie przemyślenia pewnego jego mościa z Lecha. Cytat:
|
I to właśnie różni nas i legionistów od pyr. My pozdrawiając siebie nie przekraczamy pewnych granic i mimo wszystko podchodzimy do niektórych rzeczy z dystansem, a mikrofale nie dość, że prężą sie dzień i noc wmawiając sobie i światu, że są najlepsi to jeszcze w kluczowym momencie strzelają sobie samobója.
|
Z niemałym trudem przebrnąłem przez to morze żółci, które konsekwentnie, od kilku miesięcy wylewacie na "tą złą,żałosną Amikę". Wczoraj dotarła tu fala kulminacyjna ogólnej nienawiści :-D
Mam wrażenie, że kilku użytkowników ma na stałe wpisane w plan dnia "dojebać Amice". Sprawdźcie na forum Lecha, jak dużo piszemy o Wiśle w 3 analogicznych tematach "Ekstraklasa", "Kibicowanie na..." i "Występy polskich drużyn...". Proporcje naprawdę mogą przerazić ! Zakompleksieni poznaniacy (lub, jak wolicie - wronczanie) prawie wcale nie wspominają o klubie z Krakowa, podczas, gdy na tym forum co drugi/trzeci post jest o Lechu. Gdzie tu konsekwencja ? :) Po kilku latach posuchy wróciła do Polski moda na wytykanie innym kompleksów :) Zrobisz sektorówkę o drużynie rywali - kompleks, pośpiewasz na nich - kompleks, zjawisz się w komplecie - kompleks. Jakaś mania kompleksów dopadła niektórych :) Ktoś zarzucił nam niski poziom choreografii anty. Przypomnę tylko, że kilkukrotnie zdarzały się przy Reymonta oprawy, hm, homoseksualne ? Bo jak inaczej nazwać marny trans z triadą, czy "Rabina Hooda" ? Ten poziom powinniśmy prezentować ? Nie, dzięki. Rozkminki historyczne i porównywanie panoramy do Powstania, a nas do hitlerowców pominę milczeniem, bo to po prostu nie zasługuje na komentarz :) Wracając do meczu. Legia, mimo przyznanych 330 biletów zjawiła się w ok. 500 osób. Na początku prezentują prezent dla Miklasa: http://i38.tinypic.com/2ugctpk.jpg http://i34.tinypic.com/25tyrt3.jpg http://i34.tinypic.com/o73ud5.jpg http://i33.tinypic.com/291fdl5.jpg Dobrze dopingują, choć stać ich na więcej. U nas na wejściu oprawa na dawno nie używanej II trybunie: http://i38.tinypic.com/2hrzked.jpg Doping średni, momentami niezły. Widać, że i piłkarze i kibice nie wypoczęli jeszcze po czwartkowym meczu ;) |
Poczekaj chwile bo cos tu chyba sie nie zgadza. Gdy kibice Wisły szydza z waszej sektorowki anty i komentuja sobie olewcza postawe kibicow Lecha na fuzje z Amiką to nazywasz to morzem żółci i nienawisci. Gdy kibice Lecha funduja sektorowke obrazajaca Legie to nie widzisz juz tego samego zjawiska. Nas wali wasz doping i oprawy, po prostu zestawiasz bluzgi i okolicznosciowe transparenty z kosztowna sprawa jaka jest sektorowka. Skoro chcecie tak robic, wasza sprawa. Nam wolno jednak to komentowac, ze jest to wlasnie zajebisty kompleks Lecha wobec Legii.
A jesli juz mowisz o "wysokim poziomie opraw" to moze sobie zestaw Rabin Hooda z chocby Legia-tirowka, ze juz nie wspomne o np. "spermie z milicyjnej paly" ale to nie wasz transparent tylko waszych kolegow. Nic nie zmieni tego ze jestescie Amika i nic was bardziej nie w****ia niz to ze nie wszyscy sa tak zryci ze zaakceptowali wasza "fuzje". Byla Hydrobudowa Bydgoszcz, byl Groclin Wroclaw i Szczecin. Jest tez Amika Poznan i Groclin Warszawa. Zueplnie rozne bajki, zupelnie rozne komentarze. Dwa razy H. Honor vs. Hipokryzja. |
Dla mnie najlepsze jest coroczne rozkminianie oprawy Lecha :) Chlopaki sie napracuja a potem ripo leci i ch*** strzelil bombeczki :)
Slaby troche doping Lecha ale mysle ze to wina 120 minut ostrej k*** z Austria. Znowu mile pozdrowienia dla Nas ale coz...Przyzwyczailismy sie ze jesli nie ma na meczu "Legia to ***" szalikow anty i chociaz jednej przekreslonej L to znaczy ze nie jestesmy w Poznaniu ;) bbnba - Masz sporo racji ale...na waszym forum dzisiaj polecial post za ktory bym jego "tworcy" polamal nogi przy samych migdalkach (kibicowski godzina 10:37). Napisal to samo na LL wiec musi miec sporawy kompleks i chec zaistnienia :) Wasze forum bylo i jest filtrowane by nie bylo na nich napinek i ostrych jazd po przeciwnikach. To samo tyczy sie osob ktore robia wam wioche na innych forach - bany leca u Was za teksty np na forum Legii czy Wisly. Zebys zrozumial o co chodzi z wku*** sie na "panorame". Gdybys trzasnal Syrenke z brzuchem ( vide Wisla ) to nic by sie nie stalo, gdybys dal zniszczony PK to tez by sie nic nie stalo, ale gdy dajesz PANORAME ( nie wazne ze to parodia ) to kazdy kto zna troche historie Warszawy ma prawo interpretowac to tak a nie inaczej. Na pewne sprawy jestesmy przeczuleni z wiadomych przyczyn. Jednych to ruszylo, innych nie ale fakt faktem czasami lepiem POMYSLEC zanim pojedzie sie z pewnymi obrazami ktore maja prawo byc odbierane inaczej przez tworce, a inaczej przez osobe do ktorej jest ta praca skierowana. Czas nie ten, niedawno byla bardzo wazna data dla Warszawy, to wiele osob laczy i nie mozna miec o to pretensji. |
Cytat:
Czyli od dzisiaj najlepiej jest zrobic kompletnie niezrozumiala oprawe byle tylko skonfudowac przeciwnika. A to ze rywal rozkminil i dal riposte czyli najbardziej bolesna sprawe w calej tej zabawie juz niewazne, wazne ze nie zrozumial o co chodzilo :lol: |
Ile taka kolorowa plandeka jak ta z Bulgarskiej moze kosztowac ?
Pytam, bo chyba wlasnie padl mit o skapstwie tych trykajacych sie. Wywalic jakakolwiek kase na cos tak bezdennie brzydkiego i glupiego, to albo trza byc obrzydliwie bogatym ekscentrykiem, albo obrzydliwie zwyklym idiota. |
Cytat:
Ale to już słodka tajemnica osób używających wyrazów, których znaczenia nie znają :) Cytat:
Kreseq - nie musisz mi tłumaczyć, o co chodzi z Waszym oburzeniem w sprawie panoramy. Czytałem już co o tym sądzicie i prócz kilku w miarę rozsądnych postów, porównuje się nas do hitlerowców, przypomina o Powstaniu, o Wielkopolsce (marne teksty o zniemczeniu i braku oporu) itd. Niektórzy warszawianie dożywotnio odebrali nam prawo do uważania się za patriotów :) Co mogę odpowiedzieć ? To FLAGA "Panorama" była obiektem przeróbki i "ataku", a nie stolica. Jeśli ktoś tego nie jest w stanie zrozumieć - cóż, trudno. |
Cytat:
W sumie tylko Wy uwazacie, ze jestescie rownie fajni co Legia. I co gorsza dla Was - jestescie w tym utwierdzani przez takie autorytety jak te cymbaly w paski zza Blon. |
Zależy co jest dla Ciebie wyznacznikiem w tej rywalizacji. Mnie osobiście średnio interesuje czy Legia ma 40 MP i 30 PP, czy Brożek jest królem strzelców, a jakiś tam inny kopacz wyceniony został na 10 mln zł. To są czysto piłkarskie porównania i na tej płaszczyźnie jest kilka klubów w Polsce, które mogą pochwalić się większymi osiągnięciami od Lecha. Tego nie neguję.
Odniosłem się tylko do spraw kibicowskich, bo życie trybun jest dla mnie ważniejsze, niż kopanie piłki na trawie. |
Cytat:
Aha... no tak... to wyjasnia wiele. :lol: |
bbbnba.
Żeby było jasne.Ja napisałem, jak tylko moja skromna osoba rozpatruję się na ten mecz. Ja to odebrałem jako kolejny wylew frustracji pod kątem Warszawy , a nie tylko sparodiowanie legijnej sektorówki.Mogłem tak odebrać, mam do tego prawo. Ogólnie,mądrze piszesz, tak jak i bardzo zgrabnie odpierasz nasze ataki, ale też zrozum nas.Z Twojego punktu widzenia może to inaczej wyglądać niż od osoby z zewnątrz. Jesteśmy na forum Wisły w temacie gdzie komentuje się to co się dzieje na polskich stadionach.Wpisało się tu paru kibiców- w tym ja i skomentowaliśmy to jak to widzimy.Nie możesz mieć do nas o to pretensji,tak jak i o to, że przypominamy nieprzyjemną dla Was sprawę z licencją.Faktycznie, to jest może faktycznie trochę na siłę- bo przecież zawsze do czegoś trzeba się przyczepić. Z wczorajszego meczu np bardzo podobała mi się ta sektorówka "Boi się nas cały świat".Poza tym, ta 3 poziomowa trybuna to mistrzostwo świata. |
Amica chce zachowywać się jak salonowiec( Wisła, Legia, Górnik, Ruch) i mieć ku temu prerogatywy, lecz zwyczajnie ich nie ma, i wychodzi jedna wielka kompromitacja. Mało kto na meczu zakrzyczy pozdrowienie dla Amici, bo mało kto uważa ich za równorzędnych partnerów, i słusznie, bo i w czym? Tytuły, kibice, historia? kto to jest?
Wszedł Bigda i zaczyna się szarogęsić. Tak tłumacze ich zachowanie. Strasznie chcą być kimś, a nie są. Chcą na siebie zwrócić koniecznie uwagę to zwracają kompromitując się, żenujące to i politowania godne. Jest takie powiedzenie, popularne w dawnych czasach. Co wolno wojewodzie( Wisła, Legia,Górnik, Ruch) to nie tobie smrodzie. Trzeba znać miejsce w szeregu. |
Cytat:
Dodatkowo nie o wszystkim musicie wiedzieć, dlatego co jakiś czas wklejam tu relacje z naszych meczów. Po to chyba powstał ten temat i liczę na to, że dyskusje w nim prowadzone będą na normalnym poziomie. Cytat:
Co nie zmienia faktu, że widok z samej góry zapiera dech :) |
Cytat:
Według mnie Lech w obecnej chwili jest najlepszy, jeśli chodzi o całą otoczkę związaną z meczem - wypełniony po brzegi stadion, bardzo efektowne oprawy, na non stopie doping, no i sprawy poza sportowe... Lechowi po tym meczu napewno można pogratulować organizacji i że po raz kolejny pomogli kibicom z Warszawy z wejściówkami. Co prawda nie mieliśmy podobnej sytuacji z Legią, ale wyobraża sobie któryś z Was, że np Legioniści stoją koło was w szalach i dopingują swoją drużynę, lub to, że duzi panowie pilnują by ich kibice nie rzucali nic w warszawiaków. A tak własnie wczoraj było w Poznaniu.Poza tym nadmienić też trzeba, że sporo legionistów było poza sektorem dla przyjeznych i stai między kibicami Lecha.No nie gadajcie, że to nie zasługuje na słowa uznania... |
Cytat:
Wyjaśnie Lech od jakiegoś czasu (okolice 93 roku) jak to ująłeś jest kimś w sprawach kibicowskich, dawniej to była bida z nędzą a Poznaniaków z pod znaku podziemnej pomarańczy uważano za bandę konfidentów, dopiero era pana U i ekipy jak Brygada Banici czy Young Freaks zmienili obraz Poznańskich trybun przy Bułgarskiej na korzyść, więc z tą ich chlubną tradycją kibicowską za bardzo się zapędziłeś. Bo jest ona przy przez nich tak znienawidzonej Legii bladziutka. |
Cytat:
|
Cytat:
Jednak, według mnie dyskretydowanie na siłę Lecha też jest trochę nie na miejscu.Mają w tej chwili swoją chwilę prawdy i niech ja lepiej dobrze wykorzystają, bo może się tak zdarzyć, że w pewnym momencie układanka na Lechu się roz.......i i znów na Puchar Polski będzie przychodziło po 600 osób. Z tą sektorówką Lecha nasuwa mi się pewna analogią do sytuacji jaka panuje w Krakowie. Z punktu widzenia sportowego jak i kibicowskiego, to Wisła zawsze była na tym wyższym poziomie, cracovia zawsze była ta gorsza.Dlatego nas tak nienawidzą. To samo jest z Lechem i Legią. Poznaniacy, nie mają swoich derbów, to sobie dobrali Legie i nazywają pojedynki "Derbami Polski".Na ich nieszczęście dobrali sobie przeciwnika bardzo utytułowanego, pod każdym względem. Z jednej strony też rozumiem flustrację lechitów, bo wczesniej zostali ośmieszeni "cały Poznań chórem" i "poznańską jakością" to teraz na swój sposób chcieli odpłacić się warszawiakom- moim zdaniem im nie wyszło, zwłaszcza, że po raz kolejny okazało się, że po raz kolejny oprawa została rozkminiona. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie naprawdę żałosna była ta flaga antylegijna. Po pierwsze od razu skojarzyła mi się z powstaniem i hitlerowcami. Proponuję, żeby na wiosnę poznaniacy wybrali się przed meczem do muzeum powstania, może coś zrozumieją. Po drugie żałosna była przekreślona L-ka. Widać skąd czerpią wzorce. Takie antyoprawy, to przejaw kompleksów i niech sobie pyry mówią co chcą. |
@lek
Na naszych oprawach jest używana taka wersja herbu która jest bliższa pierwowzorowi, czyli skrzydełka w jednym kolorze. http://cf.tutej.pl/pliki/cms/3938/011.jpg http://i6.tinypic.com/4vpd5p4.jpg i http://kassiesa.com/uefaclubs/showlo...0Poznan&logo=1 |
Cytat:
|
Lech to ma takie herby na każda okazje, w sumie to 3. Pierwszy z białymi skrzydełkami [, drugi z jednym białym i jednym niebieskim i trzeci- Amicowy :D.
|
prosiłbym o zluzowanie napinki
niektózy zaczynaja niezdrowo interesowac się Lechem, źle to wróży oj źle |
Cytat:
|
Cytat:
|
http://pl.youtube.com/watch?v=opwyqd85kj8 No prosze, najlepsi kibice , którzy wszystko sami wymyślają i wszyscy na nich się wzorują śpiewają naszą forze :D (pierwsza piosenka)
|
Szkoda już słów na nich, napinają się i głoszą światu, że są najlepsi po czym sami pokazują, że jednak do najlepszych im jednak brakuje i to nie tak mało- więcej mówić nie trzeba. Z resztą sami pewnie jeszcze nie raz dadzą jakiś pokaz.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ta, a Wisła "wynalazła" klaskanie i teraz wszyscy od Was kserują.
Nie wiem, kto pierwszy wprowadził tą melodię na polskie stadiony. Wiem natomiast, że na Lechu śpiewana jest od dość dawna (nie twierdzę, że "przed" Wami). Tak czy inaczej zabawnie brzmią zestawienia typu "hsw Wisły", "broendby Widzewa" czy wspomniana "nasza forza" |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl