Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

Eustachy 05.10.2008 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSNH (Post 612522)
Nie wiem dlaczego ale bardziej podoba mi się styl dopingu Lecha od naszego.
U nas jak już ktoś napisał jest nastawienie na .......nięcie ale Lech ma fajne te melodyjne piosenki i mimo iż do znudzenia powtarzają to samo to jakoś się nie nudzi....
To tylko takie osobiste odczucie....

Praktycznie nigdy nie wypowiadam sie w tych tematach, ale tym razem zrobie wyjatek.
W pewnym sensie sie z toba zgadzam. Nie chodzi o to, ze nie podoba mi sie nasz repertuar, ktory i tak z biegiem czasu bedzie sie zmienial - ewoluowal. Cos mi z lekka nie pasi to to, ze na Wisle ludzie czasami za bardzo biora sobie do serca kwestie glosniosci dopingu, a moim zdaniem nie same decybele stanowia o jakosci.
Nie powinno sie moim skromnym zdaniem przekraczac delikatnej roznicy miedzy pospolitym wydzieraniem, a melodyjnym spiewem, bo w ten sposob nie da sie zbudowac odpowiednio pozytywnej w odbiorze atmosfery.

e 05.10.2008 22:38

http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f4.jpg
http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f6.jpg
http://www.legialive.pl/zdjecia/09lech1_f9.jpg



ktos rozkmini co tam pisze na 1 zdjeciu?

michu-k 05.10.2008 22:41

"Niebieski z białym na niebie się mieni

to poznańskiego Lecha znak, nasi kibice są niezwycieżeni

Boi się nas cały świat"


Co napisane na sektorówce Legii?

SZYMEK_TSW 05.10.2008 22:47

Niespodzianka
dla Leszka M i Mariusza W

Cytat:

"Niebieski z białym na niebie się mieni

to poznańskiego Lecha znak, nasi kibice są niezwycieżeni

Boi się nas cały świat"
To też kolejna żenada Lecha :/ z tym textem i jeszcze na oprawe...

orzeu 05.10.2008 23:44

Arka i Lech w tej kolejce swoimi oprawami pokazali ze pasuja dobrze do trzeciej ekipy z ich bandy.
Sektorowka anty to zenada na maksa.

Przy okazji bardzo dobrze sie stalo ze Olbrycht przed meczem powiedzial pare slow o meczu Lech-Legia i podejsciu Warszawiakow do niego bo juz rzygalem tymi "derbami Polski" itd.

Pablo84 05.10.2008 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 612462)
Ja mam pytanie do znawców - czy każda oprawa anty świadczy o kompleksach?


Chyba normalne że czasami trzeba wbić szpilkę - ale czy to kompleks? Np. Sprzedawca liści osiedla czyści, to kompleks? Wg. mnie nie.

Mnie się średnio podobał pomysł Lecha, i jeśli mówić o kompleksach to śpiewy anty... (u nas ich nie ma rozumiem?)
Ale ja pomysłu Lecha jako "kompleksy" nie odebrałem jak tu niektórzy piszą.

Nie jestem znawcą, ale się wypowiem.
Nie każda oprawa świadczy o kompleksach, jednak jak tych opraw i zachowań jest zbyt dużo, to już to jednak może o czymś świadczyć.Również dziwne mi się wydaje spiewania o Wiśle Lecha, na meczach z innymi drużynami niż Wisła, lub o Legii np w meczu z nami.Do tego dochodzą szaliki antyLegia lub np transparent Legia Tirówka.Co prawda lechici walczą z tego typu zachowaniami, jednak tak czy siak wydaje mi się, że do końca sobie z tym nie poradzili.
Z mojej perspektywy parafraza sektorówki Legii jest tym bardziej niesmaczna, bo w pewnym sensie nawiązuje do Powstania Warszawskiego, czyli ludzi, którzy walczyli w nierównej walce z hitlerowcami
Zresztą, przeczytaj sobie przemyślenia pewnego jego mościa z Lecha.
Cytat:

"Coz, gdyby nie emigracja do Warszawy byloby to miasto idiotow, o czym liczne wpisy powyzej swiadcza najdobitniej. Trudno sie dziwic pracodawcom sciagajacym fachowcow z Polski, skoro na miejscu maja do dyspozycji troglodytow, ktorym sklecenie kilku zdan po polsku nastrecza sporo problemow, nie tylko ortograficznych. Chyba, ze to mazowiecki
Czepiac sie naszej "panoramy" gdy kilka lat temu legionisci wywiesili na swym sektorze hitlerowska flage, pod ktorej znakiem hitlerowcy palili ich miasto. To trzeba miec dopiero tupet. Ogarnijcie sie i nie osmieszajcie sie bardziej niz to wypada.
I nieuki mazowieckie, okupacja w GG to byl kinderbal w porownaniu z okupacja w "Kraju Warty". Wyrzucanie wiec nam, ze nie bylo powstania w Poznaniu jest wysoce niesmaczne. Pomijajac juz taki drobiazg jak jedyne zwycieskie powstanie - Wielkopolskie i wklad Wojska Wielkopolskiego tak w obrone Lwowa jak i zwyciestwo w 1920. Pilsudski - ktorego ani nie cenie, ani nie lubie - powiedzial, Polska jest jak obwarzanek, wszystko co wartosciowe jest na obrzezach, a w srodku....
I pod wzgledem czego mozemy miec do stolycy kompleksy? Pod wzgledem waszych korkow? Tych szesciu mostow na krzyz? Smierdzacego dworca? Stanikow sprzedawanych na kazdym rogu ulicy? Reklamowek burdeli za kazda wycieraczka samochodu? Warszawa to miasto azjatyckie - taki Stambul, ewentualnie Bangkok nad Wisla. "
Ceterum censeo geminos esse abolendos!
My z Legią też nie szczędzimy sobie pozdrowien, jednak wydaje mi się, że obiedwie strony robią to bardziej z klasą czy dawką humoru.Np nasz transparent w Warszawie, gdzie namalowana była syrenka warszawska w ciązy z podpisem "tu byłem lajkonik", a pozniej rewanz,legionistów ze rycerzem odcinającym głowę smokowi.Owszem w bezpośrednich meczach kipi, jednak czy oprocz nich pozdrawiamy Legię, lub oni nas?

fst 06.10.2008 00:11

I to właśnie różni nas i legionistów od pyr. My pozdrawiając siebie nie przekraczamy pewnych granic i mimo wszystko podchodzimy do niektórych rzeczy z dystansem, a mikrofale nie dość, że prężą sie dzień i noc wmawiając sobie i światu, że są najlepsi to jeszcze w kluczowym momencie strzelają sobie samobója.

bbbnba 06.10.2008 10:25

Z niemałym trudem przebrnąłem przez to morze żółci, które konsekwentnie, od kilku miesięcy wylewacie na "tą złą,żałosną Amikę". Wczoraj dotarła tu fala kulminacyjna ogólnej nienawiści :-D
Mam wrażenie, że kilku użytkowników ma na stałe wpisane w plan dnia "dojebać Amice". Sprawdźcie na forum Lecha, jak dużo piszemy o Wiśle w 3 analogicznych tematach "Ekstraklasa", "Kibicowanie na..." i "Występy polskich drużyn...". Proporcje naprawdę mogą przerazić ! Zakompleksieni poznaniacy (lub, jak wolicie - wronczanie) prawie wcale nie wspominają o klubie z Krakowa, podczas, gdy na tym forum co drugi/trzeci post jest o Lechu. Gdzie tu konsekwencja ? :)
Po kilku latach posuchy wróciła do Polski moda na wytykanie innym kompleksów :) Zrobisz sektorówkę o drużynie rywali - kompleks, pośpiewasz na nich - kompleks, zjawisz się w komplecie - kompleks. Jakaś mania kompleksów dopadła niektórych :)

Ktoś zarzucił nam niski poziom choreografii anty. Przypomnę tylko, że kilkukrotnie zdarzały się przy Reymonta oprawy, hm, homoseksualne ? Bo jak inaczej nazwać marny trans z triadą, czy "Rabina Hooda" ? Ten poziom powinniśmy prezentować ? Nie, dzięki.

Rozkminki historyczne i porównywanie panoramy do Powstania, a nas do hitlerowców pominę milczeniem, bo to po prostu nie zasługuje na komentarz :)

Wracając do meczu. Legia, mimo przyznanych 330 biletów zjawiła się w ok. 500 osób. Na początku prezentują prezent dla Miklasa:
http://i38.tinypic.com/2ugctpk.jpg
http://i34.tinypic.com/25tyrt3.jpg
http://i34.tinypic.com/o73ud5.jpg
http://i33.tinypic.com/291fdl5.jpg
Dobrze dopingują, choć stać ich na więcej.

U nas na wejściu oprawa na dawno nie używanej II trybunie:
http://i38.tinypic.com/2hrzked.jpg
Doping średni, momentami niezły. Widać, że i piłkarze i kibice nie wypoczęli jeszcze po czwartkowym meczu ;)

orzeu 06.10.2008 10:52

Poczekaj chwile bo cos tu chyba sie nie zgadza. Gdy kibice Wisły szydza z waszej sektorowki anty i komentuja sobie olewcza postawe kibicow Lecha na fuzje z Amiką to nazywasz to morzem żółci i nienawisci. Gdy kibice Lecha funduja sektorowke obrazajaca Legie to nie widzisz juz tego samego zjawiska. Nas wali wasz doping i oprawy, po prostu zestawiasz bluzgi i okolicznosciowe transparenty z kosztowna sprawa jaka jest sektorowka. Skoro chcecie tak robic, wasza sprawa. Nam wolno jednak to komentowac, ze jest to wlasnie zajebisty kompleks Lecha wobec Legii.
A jesli juz mowisz o "wysokim poziomie opraw" to moze sobie zestaw Rabin Hooda z chocby Legia-tirowka, ze juz nie wspomne o np. "spermie z milicyjnej paly" ale to nie wasz transparent tylko waszych kolegow.

Nic nie zmieni tego ze jestescie Amika i nic was bardziej nie w****ia niz to ze nie wszyscy sa tak zryci ze zaakceptowali wasza "fuzje". Byla Hydrobudowa Bydgoszcz, byl Groclin Wroclaw i Szczecin. Jest tez Amika Poznan i Groclin Warszawa. Zueplnie rozne bajki, zupelnie rozne komentarze. Dwa razy H. Honor vs. Hipokryzja.

kreseq 06.10.2008 10:53

Dla mnie najlepsze jest coroczne rozkminianie oprawy Lecha :) Chlopaki sie napracuja a potem ripo leci i ch*** strzelil bombeczki :)
Slaby troche doping Lecha ale mysle ze to wina 120 minut ostrej k*** z Austria. Znowu mile pozdrowienia dla Nas ale coz...Przyzwyczailismy sie ze jesli nie ma na meczu "Legia to ***" szalikow anty i chociaz jednej przekreslonej L to znaczy ze nie jestesmy w Poznaniu ;)

bbnba - Masz sporo racji ale...na waszym forum dzisiaj polecial post za ktory bym jego "tworcy" polamal nogi przy samych migdalkach (kibicowski godzina 10:37). Napisal to samo na LL wiec musi miec sporawy kompleks i chec zaistnienia :)
Wasze forum bylo i jest filtrowane by nie bylo na nich napinek i ostrych jazd po przeciwnikach. To samo tyczy sie osob ktore robia wam wioche na innych forach - bany leca u Was za teksty np na forum Legii czy Wisly.

Zebys zrozumial o co chodzi z wku*** sie na "panorame". Gdybys trzasnal Syrenke z brzuchem ( vide Wisla ) to nic by sie nie stalo, gdybys dal zniszczony PK to tez by sie nic nie stalo, ale gdy dajesz PANORAME ( nie wazne ze to parodia ) to kazdy kto zna troche historie Warszawy ma prawo interpretowac to tak a nie inaczej. Na pewne sprawy jestesmy przeczuleni z wiadomych przyczyn. Jednych to ruszylo, innych nie ale fakt faktem czasami lepiem POMYSLEC zanim pojedzie sie z pewnymi obrazami ktore maja prawo byc odbierane inaczej przez tworce, a inaczej przez osobe do ktorej jest ta praca skierowana.
Czas nie ten, niedawno byla bardzo wazna data dla Warszawy, to wiele osob laczy i nie mozna miec o to pretensji.

orzeu 06.10.2008 11:03

Cytat:

Cytat:

Ale liczy się efekt końcowy czyli to, że oprawa została rozkminiona.
Czyli plus dla Legii, zgadza się?

obustronny remis. punkt dla Legii za rozkminienie, plus dla Lecha że oprawa wywołała u przeciwnika szereg domysłów i koncepcji, nie zawsze logicznych i rozsądnych
Dialog miesiaca z kibice.net :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Czyli od dzisiaj najlepiej jest zrobic kompletnie niezrozumiala oprawe byle tylko skonfudowac przeciwnika. A to ze rywal rozkminil i dal riposte czyli najbardziej bolesna sprawe w calej tej zabawie juz niewazne, wazne ze nie zrozumial o co chodzilo :lol:

7 kotów 06.10.2008 11:04

Ile taka kolorowa plandeka jak ta z Bulgarskiej moze kosztowac ?
Pytam, bo chyba wlasnie padl mit o skapstwie tych trykajacych sie.

Wywalic jakakolwiek kase na cos tak bezdennie brzydkiego i glupiego, to albo trza byc obrzydliwie bogatym ekscentrykiem, albo obrzydliwie zwyklym idiota.

bbbnba 06.10.2008 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 612602)
Poczekaj chwile bo cos tu chyba sie nie zgadza. Gdy kibice Wisły szydza z waszej sektorowki anty i komentuja sobie olewcza postawe kibicow Lecha na fuzje z Amiką to nazywasz to morzem żółci i nienawisci. Gdy kibice Lecha funduja sektorowke obrazajaca Legie to nie widzisz juz tego samego zjawiska. Nas wali wasz doping i oprawy, po prostu zestawiasz bluzgi i okolicznosciowe transparenty z kosztowna sprawa jaka jest sektorowka. Skoro chcecie tak robic, wasza sprawa. Nam wolno jednak to komentowac, ze jest to wlasnie zajebisty kompleks Lecha wobec Legii.
A jesli juz mowisz o "wysokim poziomie opraw" to moze sobie zestaw Rabin Hooda z chocby Legia-tirowka, ze juz nie wspomne o np. "spermie z milicyjnej paly" ale to nie wasz transparent tylko waszych kolegow.

Bo to normalna kibicowska rywalizacja. Nie wiem dlaczego za każdym razem ktoś doszukuje się tu kompleksów. Kompleks może mieć niski do wysokiego, gruby do dobrze zbudowanego, głupi do mądrego. Jak wytłumaczyć niby kompleksy nasze do innych ekip z czołówki kibicowskiej Polski - naprawdę nie wiem, skoro prezentujemy wyrównany poziom.
Ale to już słodka tajemnica osób używających wyrazów, których znaczenia nie znają :)

Cytat:

Nic nie zmieni tego ze jestescie Amika i nic was bardziej nie w****ia niz to ze nie wszyscy sa tak zryci ze zaakceptowali wasza "fuzje". Byla Hydrobudowa Bydgoszcz, byl Groclin Wroclaw i Szczecin. Jest tez Amika Poznan i Groclin Warszawa. Zueplnie rozne bajki, zupelnie rozne komentarze. Dwa razy H. Honor vs. Hipokryzja.
Haha, to dobre :) Sam mi mówisz, co mnie wnerwia. Porównując: mam to w dupie tak, jak Wy docinki o milicyjnym klubie. I Was nie ruszają te teksty i ja nie przejmuję się, że gdzieś hen daleko w Krakowie, ktoś siedzi przed komputerem (!) i mi ciśnie :)

Kreseq - nie musisz mi tłumaczyć, o co chodzi z Waszym oburzeniem w sprawie panoramy. Czytałem już co o tym sądzicie i prócz kilku w miarę rozsądnych postów, porównuje się nas do hitlerowców, przypomina o Powstaniu, o Wielkopolsce (marne teksty o zniemczeniu i braku oporu) itd. Niektórzy warszawianie dożywotnio odebrali nam prawo do uważania się za patriotów :) Co mogę odpowiedzieć ? To FLAGA "Panorama" była obiektem przeróbki i "ataku", a nie stolica. Jeśli ktoś tego nie jest w stanie zrozumieć - cóż, trudno.

7 kotów 06.10.2008 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 612612)
Kompleks może mieć niski do wysokiego

To by sie zgadzalo. Poznan z tym calym rozrwykowym Lechem jest troche krotki do Warszawy i Legii.

W sumie tylko Wy uwazacie, ze jestescie rownie fajni co Legia. I co gorsza dla Was - jestescie w tym utwierdzani przez takie autorytety jak te cymbaly w paski zza Blon.

bbbnba 06.10.2008 11:40

Zależy co jest dla Ciebie wyznacznikiem w tej rywalizacji. Mnie osobiście średnio interesuje czy Legia ma 40 MP i 30 PP, czy Brożek jest królem strzelców, a jakiś tam inny kopacz wyceniony został na 10 mln zł. To są czysto piłkarskie porównania i na tej płaszczyźnie jest kilka klubów w Polsce, które mogą pochwalić się większymi osiągnięciami od Lecha. Tego nie neguję.
Odniosłem się tylko do spraw kibicowskich, bo życie trybun jest dla mnie ważniejsze, niż kopanie piłki na trawie.

7 kotów 06.10.2008 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 612630)
......życie trybun jest dla mnie ważniejsze, niż kopanie piłki na trawie.


Aha... no tak... to wyjasnia wiele. :lol:

Pablo84 06.10.2008 11:58

bbbnba.

Żeby było jasne.Ja napisałem, jak tylko moja skromna osoba rozpatruję się na ten mecz.
Ja to odebrałem jako kolejny wylew frustracji pod kątem Warszawy , a nie tylko sparodiowanie legijnej sektorówki.Mogłem tak odebrać, mam do tego prawo.
Ogólnie,mądrze piszesz, tak jak i bardzo zgrabnie odpierasz nasze ataki, ale też zrozum nas.Z Twojego punktu widzenia może to inaczej wyglądać niż od osoby z zewnątrz.
Jesteśmy na forum Wisły w temacie gdzie komentuje się to co się dzieje na polskich stadionach.Wpisało się tu paru kibiców- w tym ja i skomentowaliśmy to jak to widzimy.Nie możesz mieć do nas o to pretensji,tak jak i o to, że przypominamy nieprzyjemną dla Was sprawę z licencją.Faktycznie, to jest może faktycznie trochę na siłę- bo przecież zawsze do czegoś trzeba się przyczepić.

Z wczorajszego meczu np bardzo podobała mi się ta sektorówka "Boi się nas cały świat".Poza tym, ta 3 poziomowa trybuna to mistrzostwo świata.

Marszałek 06.10.2008 12:11

Amica chce zachowywać się jak salonowiec( Wisła, Legia, Górnik, Ruch) i mieć ku temu prerogatywy, lecz zwyczajnie ich nie ma, i wychodzi jedna wielka kompromitacja. Mało kto na meczu zakrzyczy pozdrowienie dla Amici, bo mało kto uważa ich za równorzędnych partnerów, i słusznie, bo i w czym? Tytuły, kibice, historia? kto to jest?

Wszedł Bigda i zaczyna się szarogęsić. Tak tłumacze ich zachowanie. Strasznie chcą być kimś, a nie są. Chcą na siebie zwrócić koniecznie uwagę to zwracają kompromitując się, żenujące to i politowania godne.

Jest takie powiedzenie, popularne w dawnych czasach. Co wolno wojewodzie( Wisła, Legia,Górnik, Ruch) to nie tobie smrodzie. Trzeba znać miejsce w szeregu.

bbbnba 06.10.2008 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 612636)
Żeby było jasne.Ja napisałem, jak tylko moja skromna osoba rozpatruję się na ten mecz.Ja to odebrałem jako kolejny wylew frustracji pod kątem Warszawy , a nie tylko sparodiowanie legijnej sektorówki.Mogłem tak odebrać, mam do tego prawo.
Ogólnie,mądrze piszesz, tak jak i bardzo zgrabnie odpierasz nasze ataki, ale też zrozum nas.Z Twojego punktu widzenia może to inaczej wyglądać niż od osoby z zewnątrz.
Jesteśmy na forum Wisły w temacie gdzie komentuje się to co się dzieje na polskich stadionach.Wpisało się tu paru kibiców- w tym ja i skomentowaliśmy to jak to widzimy.Nie możesz mieć do nas o to pretensji,tak jak i o to, że przypominamy nieprzyjemną dla Was sprawę z licencją.Faktycznie, to jest może faktycznie trochę na siłę- bo przecież zawsze do czegoś trzeba się przyczepić.

Przecież nie odbieram Wam prawa do komentowania i własnego zdania na nasz temat. Analogicznie - mam prawo komentować Wasze komentarze :D
Dodatkowo nie o wszystkim musicie wiedzieć, dlatego co jakiś czas wklejam tu relacje z naszych meczów. Po to chyba powstał ten temat i liczę na to, że dyskusje w nim prowadzone będą na normalnym poziomie.
Cytat:

Z wczorajszego meczu np bardzo podobała mi się ta sektorówka "Boi się nas cały świat".Poza tym, ta 3 poziomowa trybuna to mistrzostwo świata.
A dla mnie to mistrzostwo świata w kategorii bubel architektoniczny. Może i trybuny piętrowe mają swój urok (osobiście wolę jednopoziomowe), ale nasza została niestety mocno oszpecona. Pozostaje mieć nadzieję na to, że po zabudowaniu całego stadionu nie będzie już tak źle.
Co nie zmienia faktu, że widok z samej góry zapiera dech :)

Pablo84 06.10.2008 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 612641)
Amica chce zachowywać się jak salonowiec( Wisła, Legia, Górnik, Ruch) i mieć ku temu prerogatywy, lecz zwyczajnie ich nie ma, i wychodzi jedna wielka kompromitacja. Mało kto na meczu zakrzyczy pozdrowienie dla Amici, bo mało kto uważa ich za równorzędnych partnerów, i słusznie, bo i w czym? Tytuły, kibice, historia? kto to jest?

Wszedł Bigda i zaczyna się szarogęsić. Tak tłumacze ich zachowanie. Strasznie chcą być kimś, a nie są. Chcą na siebie zwrócić koniecznie uwagę to zwracają kompromitując się, żenujące to i politowania godne.

Jest takie powiedzenie, popularne w dawnych czasach. Co wolno wojewodzie( Wisła, Legia,Górnik, Ruch) to nie tobie smrodzie. Trzeba znać miejsce w szeregu.

Nie no, nie popadajmy w skrajności w skrajnośc. W moim odczuciu są kimś.Nie mają co prawda tylko tytułów co Wisła, Ruch, czy Legia, jednak zawsze byli w czołówce świata kibicowskiego (a o tym przecież w tym temacie rozmawiamy).
Według mnie Lech w obecnej chwili jest najlepszy, jeśli chodzi o całą otoczkę związaną z meczem - wypełniony po brzegi stadion, bardzo efektowne oprawy, na non stopie doping, no i sprawy poza sportowe...
Lechowi po tym meczu napewno można pogratulować organizacji i że po raz kolejny pomogli kibicom z Warszawy z wejściówkami.
Co prawda nie mieliśmy podobnej sytuacji z Legią, ale wyobraża sobie któryś z Was, że np Legioniści stoją koło was w szalach i dopingują swoją drużynę, lub to, że duzi panowie pilnują by ich kibice nie rzucali nic w warszawiaków.
A tak własnie wczoraj było w Poznaniu.Poza tym nadmienić też trzeba, że sporo legionistów było poza sektorem dla przyjeznych i stai między kibicami Lecha.No nie gadajcie, że to nie zasługuje na słowa uznania...

emsi 06.10.2008 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 612646)
zawsze byli w czołówce świata kibicowskiego (a o tym przecież w tym temacie rozmawiamy).

Jak Cię lubię Pablo to się mocno z tym rozpędziłeś.

Wyjaśnie Lech od jakiegoś czasu (okolice 93 roku) jak to ująłeś jest kimś w sprawach kibicowskich, dawniej to była bida z nędzą a Poznaniaków z pod znaku podziemnej pomarańczy uważano za bandę konfidentów, dopiero era pana U i ekipy jak Brygada Banici czy Young Freaks zmienili obraz Poznańskich trybun przy Bułgarskiej na korzyść, więc z tą ich chlubną tradycją kibicowską za bardzo się zapędziłeś. Bo jest ona przy przez nich tak znienawidzonej Legii bladziutka.

Marszałek 06.10.2008 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emsi (Post 612663)
. Bo jest ona przy przez nich tak znienawidzonej Legii bladziutka.

Nie mówiąc już o stronie sportowej.

Pablo84 06.10.2008 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emsi (Post 612663)
Jak Cię lubię Pablo to się mocno z tym rozpędziłeś.

Wyjaśnie Lech od jakiegoś czasu (okolice 93 roku) jak to ująłeś jest kimś w sprawach kibicowskich, dawniej to była bida z nędzą a Poznaniaków z pod znaku podziemnej pomarańczy uważano za bandę konfidentów, dopiero era pana U i ekipy jak Brygada Banici czy Young Freaks zmienili obraz Poznańskich trybun przy Bułgarskiej na korzyść, więc z tą ich chlubną tradycją kibicowską za bardzo się zapędziłeś. Bo jest ona przy przez nich tak znienawidzonej Legii bladziutka.

Masz rację Emsi, trochę mnie z tym "zawsze" poniosło.

Jednak, według mnie dyskretydowanie na siłę Lecha też jest trochę nie na miejscu.Mają w tej chwili swoją chwilę prawdy i niech ja lepiej dobrze wykorzystają, bo może się tak zdarzyć, że w pewnym momencie układanka na Lechu się roz.......i i znów na Puchar Polski będzie przychodziło po 600 osób.

Z tą sektorówką Lecha nasuwa mi się pewna analogią do sytuacji jaka panuje w Krakowie.
Z punktu widzenia sportowego jak i kibicowskiego, to Wisła zawsze była na tym wyższym poziomie, cracovia zawsze była ta gorsza.Dlatego nas tak nienawidzą.
To samo jest z Lechem i Legią.
Poznaniacy, nie mają swoich derbów, to sobie dobrali Legie i nazywają pojedynki "Derbami Polski".Na ich nieszczęście dobrali sobie przeciwnika bardzo utytułowanego, pod każdym względem.
Z jednej strony też rozumiem flustrację lechitów, bo wczesniej zostali ośmieszeni "cały Poznań chórem" i "poznańską jakością" to teraz na swój sposób chcieli odpłacić się warszawiakom- moim zdaniem im nie wyszło, zwłaszcza, że po raz kolejny okazało się, że po raz kolejny oprawa została rozkminiona.

putinm 06.10.2008 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 612630)
bo życie trybun jest dla mnie ważniejsze, niż kopanie piłki na trawie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 612634)
Aha... no tak... to wyjasnia wiele. :lol:

Co Cie tak bardzo rozśmieszyło? To, że bardziej go interesują sprawy kibicowskie? To że najpierw patrzy ile np. kibiców Ruchu pojechało do np. Łodzi i jak się tam zaprezentowali, a dopiero potem jaki był wynik meczu? Nie wiem co w tym śmiesznego... Dla mnie i pewnie wielu osób to nic dziwnego

TSNH 06.10.2008 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez putinm (Post 612713)
Co Cie tak bardzo rozśmieszyło? To, że bardziej go interesują sprawy kibicowskie? To że najpierw patrzy ile np. kibiców Ruchu pojechało do np. Łodzi i jak się tam zaprezentowali, a dopiero potem jaki był wynik meczu? Nie wiem co w tym śmiesznego... Dla mnie i pewnie wielu osób to nic dziwnego

No ja zawsze tak patrze:)

@lek 06.10.2008 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 612532)

Spójrzcie na herb! Czy skrzydełko na białym tle nie powinno być niebieskie?

ToTylkoJa 06.10.2008 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez @lek (Post 612849)
Spójrzcie na herb! Czy skrzydełko na białym tle nie powinno być niebieskie?

powinno być:D punkt za spostrzegawczość

Kamson 06.10.2008 19:15

Cytat:

Pan Andrzej Kadziński

Prezes Zarządu
KKS Lech Poznań S. A.

Szanowny Panie Prezesie,

Podczas wczorajszego spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa doszło do wywieszenia przysłaniającej całą trybunę flagi, przygotowanej przez kibiców "Kolejarza". Obraz przedstawiający panoramę zniszczonej Warszawy - miasta, które zostało zrównane z ziemią przez Niemców w 1944 roku, w odwecie za Powstanie Warszawskie - wykracza poza granice dobrego smaku.

Warszawa w gruzach kojarzy się wszystkim Polakom jednoznacznie z wojną i tragedią. Legia, klub warszawski, z należytą powagą podchodzi do jednego z największych przejawów heroicznej obrony polskości, dlatego wczorajszy "gest" budzi nasz sprzeciw. Niesmak jest tym większy, że takie zachowanie nie spotkało się z żadną reakcją ze strony organizatora meczu, czyli władz klubu Lech Poznań.

Z dezaprobatą odnosimy się do pomysłu kibiców z Poznania. Zastanawiające jest też to, że skupiają się na Legii i Warszawie, zamiast na wspieraniu własnego zespołu.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno zapanować nad emocjami tłumu, jednak zezwolenie na wyeksponowanie tak dużej flagi obrażającej nie tylko klub przeciwnika, ale także Miasto, które w imię wolności Narodu zostało zrównane z ziemią, a 200 tysięcy jego mieszkańców straciło życie, budzi nasz stanowczy protest.

Mamy nadzieję, że treści prezentowane na wywieszonej fladze nie są reprezentatywne dla poglądów Zarządu Pana klubu, ani dla kibiców Lecha Poznań.

Z poważaniem,

Leszek Miklas

Prezes Zarządu

Jarosław Ostrowski

Członek Zarządu

Legia.com
Raz dwa trzy...

Uran235 06.10.2008 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez @lek (Post 612849)
Spójrzcie na herb! Czy skrzydełko na białym tle nie powinno być niebieskie?

Najpierw robili antyoprawę, a tą oprawę robili za pozostałe pieniądze, niestety zabrakło na niebieską farbę :D .

Dla mnie naprawdę żałosna była ta flaga antylegijna. Po pierwsze od razu skojarzyła mi się z powstaniem i hitlerowcami. Proponuję, żeby na wiosnę poznaniacy wybrali się przed meczem do muzeum powstania, może coś zrozumieją. Po drugie żałosna była przekreślona L-ka. Widać skąd czerpią wzorce. Takie antyoprawy, to przejaw kompleksów i niech sobie pyry mówią co chcą.

Verter 06.10.2008 19:49

@lek
Na naszych oprawach jest używana taka wersja herbu która jest bliższa pierwowzorowi, czyli skrzydełka w jednym kolorze.
http://cf.tutej.pl/pliki/cms/3938/011.jpg
http://i6.tinypic.com/4vpd5p4.jpg
i
http://kassiesa.com/uefaclubs/showlo...0Poznan&logo=1

ToTylkoJa 06.10.2008 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Verter (Post 612886)
...

a przed chwilą miałeś avatara z niebieskim skrzydłem:>

fst 06.10.2008 19:59

Lech to ma takie herby na każda okazje, w sumie to 3. Pierwszy z białymi skrzydełkami [, drugi z jednym białym i jednym niebieskim i trzeci- Amicowy :D.

pan_premier 06.10.2008 20:07

prosiłbym o zluzowanie napinki
niektózy zaczynaja niezdrowo interesowac się Lechem, źle to wróży oj źle

7 kotów 06.10.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez putinm (Post 612713)
Co Cie tak bardzo rozśmieszyło? To, że bardziej go interesują sprawy kibicowskie? To że najpierw patrzy ile np. kibiców Ruchu pojechało do np. Łodzi i jak się tam zaprezentowali, a dopiero potem jaki był wynik meczu? Nie wiem co w tym śmiesznego... Dla mnie i pewnie wielu osób to nic dziwnego

No to chyba powstaje pytanie czy jest sie wtedy kibicem pilkarskim czy fanatykiem kartonikow i walenia w beben ?

Kamson 06.10.2008 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 612927)
No to chyba powstaje pytanie czy jest sie wtedy kibicem pilkarskim czy fanatykiem kartonikow i walenia w beben ?

Zapewne kartoników i walenia w bęben, a meczyk przy okazji ;-) Jeśli chodzi o Wisłe to obie sprawy są dla mnie ważne, ale doping sprawa kluczowa. A jeśli chodzi o słabsze drużyny piłkarsko to bardziej interesuje mnie to co dzieje się na trybunach. Każdy ma inne priorytety.

Coach 06.10.2008 21:28

http://pl.youtube.com/watch?v=opwyqd85kj8 No prosze, najlepsi kibice , którzy wszystko sami wymyślają i wszyscy na nich się wzorują śpiewają naszą forze :D (pierwsza piosenka)

fst 06.10.2008 21:37

Szkoda już słów na nich, napinają się i głoszą światu, że są najlepsi po czym sami pokazują, że jednak do najlepszych im jednak brakuje i to nie tak mało- więcej mówić nie trzeba. Z resztą sami pewnie jeszcze nie raz dadzą jakiś pokaz.

TSNH 06.10.2008 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fst (Post 612958)
Szkoda już słów na nich, napinają się i głoszą światu, że są najlepsi po czym sami pokazują, że jednak do najlepszych im jednak brakuje i to nie tak mało- więcej mówić nie trzeba. Z resztą sami pewnie jeszcze nie raz dadzą jakiś pokaz.

taaa, ile im brakuje i do kogo? tak oczywiście obiektywnie......

dostuffca 06.10.2008 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 612946)
http://pl.youtube.com/watch?v=opwyqd85kj8 No prosze, najlepsi kibice , którzy wszystko sami wymyślają i wszyscy na nich się wzorują śpiewają naszą forze :D (pierwsza piosenka)

Forza jest ich. Zawsze była. Wprowadzili ją przed nami. Tylko trzymali w ukryciu, bo wcześniej chcieli pokazać światu że lalalala da się zaśpiewać na 100+1 sposobów.

bbbnba 06.10.2008 22:12

Ta, a Wisła "wynalazła" klaskanie i teraz wszyscy od Was kserują.

Nie wiem, kto pierwszy wprowadził tą melodię na polskie stadiony. Wiem natomiast, że na Lechu śpiewana jest od dość dawna (nie twierdzę, że "przed" Wami).
Tak czy inaczej zabawnie brzmią zestawienia typu "hsw Wisły", "broendby Widzewa" czy wspomniana "nasza forza"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl