Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

7 kotów 11.07.2008 17:23

Jak znam Orua, to piatki ma trzezwe, wiec pisze calkowicie na serio.
Zreszta podzielam Jego zdanie. Co jak co ale nie jestesmy ukochana nacja zydów, a i sama sytuacja w tym syfie bliskowschodnim nie przypomina deptaka z Ciechocinka.

pan_premier 11.07.2008 17:35

ja też nei rozumiem tego milczenia. Szewach Weiss by nas od antysemitów wyzwał? Czy jakaś inna plaga by nas dotknęła?

Ale tak to juz chyba jest, ze pojęcie 'honoru' w tym kraju jest dziwnie wpaczone :/

1q2 11.07.2008 17:36

No ale zdajesz sobie chyba sprawe ze na przeniesienie meczu szans zadnych nie ma, chyba ze w te 3 tygodnie zdarzy sie cos 'grubego' a na to sie nie zanosi

Wojny z Iranem nie bedzie, zabawa koparka wielkim wyczynem tez nie jest a Jerozolima jest jendym z najlepiej strzezonych miast na swiecie.
Inna sprawa ze jak juz ich pod Europe podciagneli to wypadaloby zeby grali w Europie a nie w Azji:)

orzeu 11.07.2008 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 565834)
Ty to na powaznie piszesz?

A czemu nie na powaznie? Czy to bylby jakis niezwykly precedens z przenoszeniem meczu z zagrozonego terenu? Zreszta czemu by nie wykorzystac tej sytuacji i zwyczajnie odebrac Beitarowi atut wlasnego boiska?
A wyjasnienie "nie ma sensu skladac takiego wniosku bo nie przejdzie" mnie nie przekonuje, zeby nie powiedziec ze wrecz irytuje.

St@chu 11.07.2008 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 565963)
A czemu nie na powaznie? Czy to bylby jakis niezwykly precedens z przenoszeniem meczu z zagrozonego terenu? Zreszta czemu by nie wykorzystac tej sytuacji i zwyczajnie odebrac Beitarowi atut wlasnego boiska?
A wyjasnienie "nie ma sensu skladac takiego wniosku bo nie przejdzie" mnie nie przekonuje, zeby nie powiedziec ze wrecz irytuje.

Popieram, szczególnie że powszechnie wiadomo że nie gramy z izraelskim Groclinem, gdzie na trybunach zasiądzie 2 - 3 tysiące ludzi nie dopingujących swojego zespołu, tylko wybieramy się na stadion, gdzie na swój klub czekać będzie 20 000 fanatycznych kibiców i na pewno jest to jakiś atut po ich stronie w pierwszym meczu...

Zawsze można by sobie trochę ułatwić zadanie i wybić im ten jeden atut z ręki...

1q2 11.07.2008 21:20

Wy piszecie to takim tonem, ze mozna przypuszczac, ze wystarczy wyslac pismo i bedzie po sprawie a lamusy z Wisly z lenistwa czy z dziwnego poczucia honoru ,tego nie robia.

Podajcie mi przyklady z ostatniego roku meczow reprezentacji Izraela badz klubow, przeniesionych do innego kraju, z powodu napietej sytuacji(ktora jest tam od powstania panstwa).

ps zeby bylo jasne to oczywiscie tez bym chcial by mecz byl na neutralnym stadionie

walker99 12.07.2008 07:09

Eh jak się wspomina te czasy z Lazio,Schalke,Parma,Inter,Real,Barcelona,Panathina ikos aż się łezka w oku kręci.... heh a Dino Baggio nas zapamieta do konca zycia:)

Sqall 12.07.2008 10:29

Niektórym się w głowach dość mocno popi***ło. Chcecie odbierać kibicom i drużynie możliwości występu na własnym stadionie, po to aby zwiększyć własne szanse? Zachęcam do myślenia... to nie boli.

zloto 12.07.2008 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sqall (Post 566126)
Niektórym się w głowach dość mocno popi***ło. Chcecie odbierać kibicom i drużynie możliwości występu na własnym stadionie, po to aby zwiększyć własne szanse? Zachęcam do myślenia... to nie boli.


To zdecyduj sie komu kibicujesz, fer play dopewnego stopnia. Jesli takie posunieci mialo by zwiekszyci nasze szanse na awans, jestem jak najbardziej na TAK. Tylko inna sprawa jest to ze taki czyn jest malo prawdopodobny.

kpn 12.07.2008 11:37

Jezeli Uefa stwierdza, ze wszelkie srodki bezpieczeństwa sa zapewnione to nie ma sensu składac takie wniosku. Lepiej skupic sie na przygotowaniu do meczu, a nie gadanie co tu jeszcze mozna zrobic, aby bylo nam jak nalżej

tommiyacht 12.07.2008 15:48

pytanie, czy rewanż gramy 5 czy 6 sieprnia bo na uefie nie moge znalezc...

dorotja 12.07.2008 16:34

Beitar już raz grał w PUEFA poza Izraelem, w 2006, zamiast u siebie grali w Sofii, właściciel dofinansował kibicom przelot. Poniżej o tym, jak to Dynamo argumentowało, nic tylko skopiować i wysyłać :D . Okoliczności były jednak trochę inne.
Cytat:

Dinamo Bucharest will ask UEFA to move the match against Beitar Jerusalem to a neutral venue because of the conflict in the Middle East, club officials said.

» "Unfortunately, that's an area of open conflict, and this could create additional anxiety to Romanian players and fans who want to see the match, aside from the emotions of the match," Dinamo chairman Nicolae Badea said.

» "This is not about fear, but about the additional stress that could affect the teams' balance," he added. "I don't think it's normal to play a soccer match under the tension of a conflict."

Gucio25 12.07.2008 17:12

trochę inne.
ale jakby tak uefie pokazać nasze forum i posty typu "we'll kill you", to może by się udało. :D

kch19eg 12.07.2008 17:12

Co wy pierdzielicie? Chcecie sobie awans ułatwiać przy zielonym stoliku? Ciągle gadacie że ten koleś jest bez honoru, tamten bez ambicji a sami w tym momencie to jacy jesteście? Trzeba wyjść na boisko, gryźć trawę przez 90 minut i wygrać, sami tak często to powtarzacie a jednak jak można zagrać nieczysto to 'wychodzi szydło z worka'. Po kim jak po kim, ale po kibicach się takiego czegoś nie spodziewałem...

WHITE*STAR 12.07.2008 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kch19eg (Post 566344)
Co wy pierdzielicie? Chcecie sobie awans ułatwiać przy zielonym stoliku? Ciągle gadacie że ten koleś jest bez honoru, tamten bez ambicji a sami w tym momencie to jacy jesteście? Trzeba wyjść na boisko, gryźć trawę przez 90 minut i wygrać, sami tak często to powtarzacie a jednak jak można zagrać nieczysto to 'wychodzi szydło z worka'. Po kim jak po kim, ale po kibicach się takiego czegoś nie spodziewałem...

Nie dziw sie, że lepiej było by grać w europejskich pucharach w Europie, niż w Azji. Ogółem, strasznie to durne, że drużyna z Izraela gra w Europie, a europejskie kluby muszą grac w inne, nienormalnej dla Europejczyków strefie gdzie co dzień wysadza sie jakiś samobójca na ulicy.

dorotja 12.07.2008 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kch19eg (Post 566344)
Co wy pierdzielicie? Chcecie sobie awans ułatwiać przy zielonym stoliku? Ciągle gadacie że ten koleś jest bez honoru, tamten bez ambicji a sami w tym momencie to jacy jesteście? Trzeba wyjść na boisko, gryźć trawę przez 90 minut i wygrać, sami tak często to powtarzacie a jednak jak można zagrać nieczysto to 'wychodzi szydło z worka'. Po kim jak po kim, ale po kibicach się takiego czegoś nie spodziewałem...

Nie musisz od razu na nas krzyczeć. Gdziekolwiek by się mecz nie odbył, tak samo trzeba walczyć o awans. Czy pusty stadion w Sofii byłby naszym sprzymierzeńcem ze sportowego punktu widzenia? Nawet własne boisko nie daje gwarancji sukcesu, można na nim wygrać, przegrać lub zremisować, jak wszędzie. Tylko nie wszędzie jedzie się myśląc, czy akurat pod Twoim autem nie rozerwie się samobójcza bomba. Może to stereotypy, ale silnie umotywowane.

Greebo 12.07.2008 17:52

Wywalczyć awans trzeba na boisku.. ale jednak własnym stadion jest sporym atutem który chcemy im odebrać.. (no chyba ze my zagramy zamiast na R22 to np w Wiedniu - wtedy będzie fair..) Gdyby to np Legia czy Cracovia probowała przenieść mecz z Beitarem na tej zasadzie, to pewnie na forum pojawiłoby sie mnóstwo głosów o kombinacjach działaczy tych drużyn..

Teksty ze zawodnicy zagrali słabo bo sie bali są dla mnie idealnym usprawiedliwieniem po ewentualnej porażce i nic więcej.Ja chce awansu wywalczonego tylko na boisku, bez pomocy działań zakulisowych, wiec mam nadzieje ze zagramy w Jerozolimie.

WHITE*STAR 12.07.2008 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greebo (Post 566355)
Gdyby to np Legia czy Cracovia probowała przenieść mecz z Beitarem na tej zasadzie, to pewnie na forum pojawiłoby sie mnóstwo głosów o kombinacjach działaczy tych drużyn.. .

Bez przesady, są tu jeszcze w miarę obiektywni kibice:)

nce 12.07.2008 18:35

Cracovia czułaby się jak w domu, więc po co miałaby przenosić :)?

Sqall 12.07.2008 23:48

Żenujące wypowiedzi niektórych, aż dziw. Widzę że sporo osób wciąż wyznaje regułę, że cel uświęca środki. Pewnie najbardziej cieszylibyście się gdyby Beitar został zdyskwalifikowany, bo po co w ogóle ponosić ryzyko rozgrywania dwumeczu? Przecież lepiej od razu znaleźć się w 3 rundzie, a najlepiej żeby i tam coś się porobiło tak, aby zeszwindlować większą szansę dla Wisły.

Przypominam, że Piłka nożna to jeszcze sport, jakby nie było.

WHITE*STAR 13.07.2008 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sqall (Post 566489)
Żenujące wypowiedzi niektórych, aż dziw. Widzę że sporo osób wciąż wyznaje regułę, że cel uświęca środki. Pewnie najbardziej cieszylibyście się gdyby Beitar został zdyskwalifikowany, bo po co w ogóle ponosić ryzyko rozgrywania dwumeczu? Przecież lepiej od razu znaleźć się w 3 rundzie, a najlepiej żeby i tam coś się porobiło tak, aby zeszwindlować większą szansę dla Wisły.

Przypominam, że Piłka nożna to jeszcze sport, jakby nie było.

Ale to są europejskie puchary dla europejskich klubów! Najlepiej by było gdyby Platini wyrzucił Izrael z UEFA. Izraelowi już bliżej do Afryki niż Europy. Tak samo wg obecnych standardów powinien grać Liban i Jordania w strefie UEFA. Wisła zdecydowanie powinna się starać o zmianę miejsca rozgrywania meczu. Sytuacja jest podobna do tej w Ekwadorze gdzie to postawili stadion na wysokości 3500 m. i się "cwaniaczą". To jest piłka nożna, a nie turystyka czy wspinaczka, czy jaka tam inna szkoła przetrwania.

Konrad. 13.07.2008 00:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sqall (Post 566489)
Przypominam, że Piłka nożna to jeszcze sport, jakby nie było.

tu nie o to chodzi. gdy graliśmy z grekami/austriakami nikt nie domagał się zmiany gospodarzy...

po prostu jesteśmy wkurzeni, ze przez politykę, izrael gra w europie a powinien w azji...

szorstki 13.07.2008 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WHITE*STAR (Post 566500)
To jest piłka nożna, a nie turystyka czy wspinaczka, czy jaka tam inna szkoła przetrwania.

A co to - nasi piłkarze przed meczem w ramach rozgrzewki mają za zadanie przebijać się z lotniska na stadion ? Na piechotę i w klubowych koszulkach, żeby im adrenalina bardziej podskoczyła :D
Bez przesady - mecz jak mecz. Lecą, lądują, mają trening, spanie i następnego dnia póltorej godziny biegania i na lotnisko - to chyba żaden survival tylko ich normalny tryb pracy. Może jednemu Lobo mogą przeszkadzać głośni kibice :>
Wstydźcie się ci co mają pomysły żeby się łapać takich chwytów ;/ to może lepiej wyślijmy brygadę specjalną co to się wysadzi na stadionie, wyślijmy listy do UEFA a dla pewności jeszcze przekupmy sędziego ;/

A to jest prosta gra - wyjść na boisko i strzelić o jeden więcej niż przeciwnik.

1q2 13.07.2008 02:03

Ja w ogole jestem ciekaw, co pokaza na trybunach chlopcy z Beitaru.
Jak ogolnie jestem pro zydowski - w sensie , ze jest tam duza grupa ktore robi zajebiste rzeczy i ma w dupie oficjalna propagande( chocby wspolne imprezy z palestynczykami) ,to niespodziewalem sie az takiego najazdu internetowych pokemonow ,ktorzy chca nas wszystkich wytluc:)
Tak mi sie wydaje , ze jedynie czego nasi moga sie tam bac, to przejebanej duchoty ,gdzie kazda prowizorka, jesli chodzi o kondycje, wyjdzie bardzo szybko.
Dlatego ,panie Skorza, przygotuj naszych dobrze pod tym wzgledem, a powinno byc dobrze.

tomazo 13.07.2008 02:09

Jest jeszcze jeden aspekt na ktory malo kto spoglada podejzewam ze grupa naszych kibicow na wyjezdzie bedzie mocno okrojona jak nie wykluczona interesowal sie ktos ile kosztuja tam bilety samolotowe?? jak nie to wam wyjasnie rejsowy lotu kosztuje 2500 zl TO JEST CHORE to nie jest europa ja wiem ze czarter bedzie tanszy ale ile 300 500 zl kto poleci?? poza tym sam nie bylem jeszcze w tym kraju ale wiem jakie panuja porzadki na granicach 6 godz na lotnisku przed odlotem i totalna inwigilacja a i tak jak wielkonosy bedzaie mial muchy w nosie to nikogo nie wpusci bo ma taki kaprys a i jeszcze jedno jesli ktos byl na wycieczce w ktorymkolwiek z krajow Arabskich i ma to w paszporcie(wiza, pieczatka ....) nie ma sie co wybierac z urzedu nie wpuszcza takie juz sa matoly

1q2 13.07.2008 02:25

Dlatego podstawa jest = 0 najebki przed wylotem i w trakcie.Niestety choc wiz nie ma, Polak jest pierwszym do odstrzalu

jachting 13.07.2008 02:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 566510)
Ja w ogole jestem ciekaw, co pokaza na trybunach chlopcy z Beitaru.
Jak ogolnie jestem pro zydowski - w sensie , ze jest tam duza grupa ktore robi zajebiste rzeczy i ma w dupie oficjalna propagande( chocby wspolne imprezy z palestynczykami) ,to niespodziewalem sie az takiego najazdu internetowych pokemonow ,ktorzy chca nas wszystkich wytluc:)
.

W filmikach o Wiśle jest sporo odniesień do "żydów" ,a młodym Polska nie zawsze kojarzy się jednoznacznie przez Niemieckie obozy na naszym terenie i ich historie .Znaczy w gruncie rzeczy słabo znają historię .

dorotja 13.07.2008 04:42

Panowie, tak poważnie do tego podchodzicie, jakby ktoś z tu obecnych naprawdę zamierzał zmienić miejsce wyjazdowego meczu :D Stanowisko klubu jest od dawna znane, i zaakceptowane.

Dynamo nie pojechało do Izraela, bo wówczas w tym rejonie miała miejsce regularna wojna, więc, jak napisałam wyżej, okoliczności były inne, w pełni uzasadniające przeniesienie meczu w neutralne i bezpieczne miejsce. Dyskusja tutaj to czyste teoretyzowanie.

Jednak - nigdy wcześniej nawet teoretyzowania na temat zmiany miejsca nie było, a Wisła grała przecież na wielu niewygodnych obszarach (by wspomnieć nasz udział w gorących mistrzostwach Gruzji :D czy mecze w upalnej Grecji). Więc nie chodzi tu ani o odległość, ani o cenę, ani o klimat, ani o fanatycznych kibiców, bo to wszystko już - bez żadnych dywagacji i zastrzeżeń! - wiele razy przerabialiśmy. Izrael jest po prostu wyjątkowym miejscem, zupełnie innym niż pozostałe kraje zrzeszone w UEFA, stąd te rozważania.

PS. Pojedziemy, zagramy, zwyciężymy :D

Vinci 13.07.2008 07:47

dorotja -> teraz tam też nie ma sielanki. Mimo wszystko Tibilisi wydaje się bardziej spokojniejszym miejscem, niż Jerozolima czy Tel Awiw. Inna jednak sprawa, że nie byłem, ani w jednym, ani drugim mieście.

W rywalizacji z Beitarem gdzie szansę na awans są dokładnie 50/50 powinniśmy czynić starania, by zrobić wszystko aby zyskać przewagę. Przy tak zbliżonych klasach sportowych zespołów każdy szczegół może mieć znaczenie decydujące na wagę awansu.
Niewątpliwie odebranie atutu własnej publiczności Beitarowi postawiłoby nas w lepszej sytuacji. Dlatego w tym wypadku podzielam zdanie orzeua.

Ciekawi mnie fakt czy w klubie w ogóle ktokolwiek zadał sobie trud, by zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak przeniesienie meczu na teren neutralny. Lazio mając cholernie niewygodną perspektywę rewanżu w Krakowie nie przebierało w środkach. Szkoda, że nie uczymy się od lepszych...

dorotja 13.07.2008 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 566522)
dorotja -> teraz tam też nie ma sielanki. Mimo wszystko Tibilisi wydaje się bardziej spokojniejszym miejscem, niż Jerozolima czy Tel Awiw.

Właśnie o tym mówię. Dlatego nikt nigdy wcześniej na Forum nawet nie rozważał opcji przeniesienia meczu wyjazdowego w inne miejsce.

Pewnie że nie ma sielanki, ale nie ma też regularnej wojny, jak wtedy, gdy mecz przekładało Dynamo. Gdy zaś swój mecz przekładał Liverpool, Izrael miał totalnego bana na granie u siebie (pisałam o tym zaraz po losowaniu > tu). Buldożer sprzed tygodnia to trochę za mało, choć wyglądało to bardzo dramatycznie. A na wojnę z Iranem się na razie nie zanosi (i dobrze).

Zgadzam się natomiast z opinią, że inni żadnych obiekcji wobec nas by nie mieli. Trudno. Inni to inni. My nie możemy przecież życzyć im rychłej wojny. :-/

Krzyma 13.07.2008 08:52

Cytat:



tommiyacht napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
pytanie, czy rewanż gramy 5 czy 6 sieprnia bo na uefie nie moge znalezc...
podbijam pytanie
http://www.uefa.com/competitions/ucl...lts/index.html Po prawej u gory pisze, że druga runda 29 lipiec - 6 sierpnia. Dlatego myśle, że raczej rewanż 6 sierpnia.

orzeu 13.07.2008 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kch19eg (Post 566344)
Co wy pierdzielicie? Chcecie sobie awans ułatwiać przy zielonym stoliku? Ciągle gadacie że ten koleś jest bez honoru, tamten bez ambicji a sami w tym momencie to jacy jesteście? Trzeba wyjść na boisko, gryźć trawę przez 90 minut i wygrać, sami tak często to powtarzacie a jednak jak można zagrać nieczysto to 'wychodzi szydło z worka'. Po kim jak po kim, ale po kibicach się takiego czegoś nie spodziewałem...

Pojawily sie glosy krytyki wiec:
1. Nikt nie chce zalatwic awansu przy zielonym stoliku tylko przeniesc mecz w miejsce gdzie 24h przed spotkaniem pilkarz moze myslec tylko o nadciagajacym wydarzeniu sportowym, a nie o tym czy czlowiek ktory mu sie dziwnie przyglada zaraz wyleci w powietrze czy moze po prostu sie zamyslil.
2. Nas wyruchano nie raz i nie dwa (noz na Parmie vs tydzien pozniej raca na glowie sedziego na Fiorentinie lub na glowie bramkarza Milanu - pamietasz kary? Wyrzucenie Mijailovicia po relacjach jednej strony i przy odmiennym zdaniu sedziego. Wal w Atenach). Zwyczajnie sie czlowiek irytuje i sam kombinuje, ale uwazam ze w ramach przyzwoitosci.
3. Izrael to Azja, co on robi w UEFA? Podobnie jak np. Kazachstan. Sory ale to jest przegiecie zeby kluby z tamtych rejonow graly w pucharach EUROPEJSKICH. Moze jak do LM trafi klub z Astany to sie ktos w koncu obudzi ze niezbyt madrym pomyslem jest grac w niedziele w Barcelonie, w srode w Azji a w sobote znowu w Sewilli. Jak na razie to wycieczki na daleki wschod sa problemem "biedniejszej czesci Europy". Choc zreszta, to sie na pewno nie zmieni. Zycze pomyslodawcom zaproszenia dziwnych krajow do UEFA finalu LM - Alanija Wladykawkaz - Cos tam Alma-Ata. Najlepiej na stadionie w Jerozolimie.
4. Gdyby mecz przeniesiono do Bulgarii, Turcji czy na Ukraine to bym tam pojechal. Do Izraela nie pojade z kilku powodow, bo daleko, dluga i skomplikowana podroz i problem z urlopem, bo drogo, ale jednym z powodow jest zwyczajny strach o wlasne zycie przed idiota w plaszczu i tym co skrywa pod tym plaszczem. Jezdzisz na mecze? Jesli nie to argumentu o wkurzeniu z powodu nie zobaczenia spotkania na zywo nie zrozumiesz. Ja gdy sledzilem losowanie w necie to pierwsza mysla bylo "cholera, nie pojade..." dopiero sekunde pozniej "bedzie ciezko, sportowo najtrudniejszy przeciwnik".
5. Element gry psychologicznej, wkurzyc rywala zeby zaczal popelniac bledy.

Skup sie na punkcie 3 i 4 bo to najwazniejsze powody.

PS-ludzie ****a mac, czy wy potraficie ze soba rozmawiac normalnie czy tylko beda padac hasla o tym ze sie komus "po.......ilo w glowie" ? Zwlaszcza ze wszyscy kibicujecie jednemu klubowi. Jak ktos nie ma szacunku do innych to niech idzie sobie pobluzgac na kibice.net albo onet.

PvD 13.07.2008 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 566534)
3. Izrael to Azja, co on robi w UEFA? Podobnie jak np. Kazachstan.

dorzucił bym jeszcze Turków. Niestety tak i Trucja tak i Kazachstan wykorzystały zapewne fakt iż część ich terytorium znajduje się na terenie Europy (KAZ-5%, TUR-3%)i dlatego pewnie mogli sobie wybrać.Niestety.

Izrael to już totalne nieporozumienie.Jak jakieś Państwa na Karaibach nie będą tolerować jakiegoś kraju i ich wszystkich federacji ze względów politycznych to UEFA przygarnie?? Paranoja.

kalashnikov2 13.07.2008 09:39

Żeby tylko nie okazało się, że więcej szkód przyniesie nam mecz w Krakowie. Jak pare tysięcy ludzi krzyknie "j***ć żydów sk*******w" na miedzynarodowym meczu z Izraelitami to mamy puchary z glowy.

tommiyacht 13.07.2008 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzyma (Post 566528)
http://www.uefa.com/competitions/ucl...lts/index.html Po prawej u gory pisze, że druga runda 29 lipiec - 6 sierpnia. Dlatego myśle, że raczej rewanż 6 sierpnia.

bylem na tej stronie. 29 lipiec do 6 sierpnia to tylko przedział czasowy w ktorym odbywają sie mecze II rundy. Czyli mogą sie odbywać 29 30 lipiec 5 6 sierpnia. Zauwaz ze na tej stronie linijke wyzej masz I runde od 15 do 23 czerwca a mecze są 15 16 i 22 23 czerwca jak pokazuje tabela u dołu.

DoggTS 13.07.2008 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 566540)
dorzucił bym jeszcze Turków. Niestety tak i Trucja tak i Kazachstan wykorzystały zapewne fakt iż część ich terytorium znajduje się na terenie Europy (KAZ-5%, TUR-3%)i dlatego pewnie mogli sobie wybrać.Niestety.

Izrael to już totalne nieporozumienie.Jak jakieś Państwa na Karaibach nie będą tolerować jakiegoś kraju i ich wszystkich federacji ze względów politycznych to UEFA przygarnie?? Paranoja.

Wydaje mi sie ze jest trochę inaczej. Nie znalazłem teraz regulaminu UEFA, ale prawdopodobnie jest tak, ze warunkiem członkostwa w UEFA jest 'wypisanie' sie z innej federacji i złożenie wniosku do UEFA, która może go przyjąć lub odrzucić. Tak np zrobił Kazachstan w 2002. Wystąpił ze związku azjatyckiego AFC i wstąpił do UEFA. Jak się wszyscy domyślają, powód jest jeden: "For money". I oczywiście poziom sportowy klubów i reprezentacji Kazachstanu tez na tym skorzystał.
Zresztą nie tylko w Europie, podział geograficzny kontynentów odbiega od podziałów federacji. np Australia również nie dawno (2006 rok) zmieniła "barwy" - z Oceanii (OFC) na azjatyckie (AFC). Tu głównym powodem był sposób kwalifikacji do Mistrzostw Europy - wygrany ze strefy Oceanii grał baraż z państwem z innej strefy.
Tutaj mapka z podziałem na federacje - > link

A wracając do tematu dwumeczu Wisła - Beitar. To musimy ten mecz wygrać na boisku. Ten mecz i miejmy nadzieje następne mecze w Europejskich Pucharach zweryfikują umiejętności naszych piłkarzy.

Nie wiem czy pamiętacie jak przełożono nam mecz z Lazio na inny termin. Wtedy też Włosi sugerowali przeniesienie meczu poza Kraków. Miło Wam było wtedy?

Paweł 13.07.2008 10:21

Ale Kraków jest w Europie i to jest ta delikatna różnica.

PvD 13.07.2008 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DoggTS (Post 566551)
Wydaje mi sie ze jest trochę inaczej.

ja nie napisałem, że podstawą przyjęcia ich do UEFA była ich znikoma europejskośc, tylo ze być może wykorzystali to we wniosku by podkreślić, że związki z Europą mają.
Cytat:

Nie znalazłem teraz regulaminu UEFA, ale prawdopodobnie jest tak, ze warunkiem członkostwa w UEFA jest 'wypisanie' sie z innej federacji i złożenie wniosku do UEFA, która może go przyjąć lub odrzucić. Tak np zrobił Kazachstan w 2002. Wystąpił ze związku azjatyckiego AFC i wstąpił do UEFA. Jak się wszyscy domyślają, powód jest jeden: "For money". I oczywiście poziom sportowy klubów i reprezentacji Kazachstanu tez na tym skorzystał.
no to jest oczywiste, przecież w dwóch związkach być nie można, ale samo wystąpienie z jednej federacji nie jest zapewne powodem akcesu do innej i stad moja sugestia ,że jednym z argumentów jest ich jednocyforowa eurpoejskość. Bo jesli by UEFA przyjmowała tlyko i wyłącznie na podstawie tego, że wypisali się tam i chcą tu to dopiero było by nieporozumienie. W tej organizacji wszystkie jest jednak możliwe.
A wracając do tematu dwumeczu Wisła - Beitar. To musimy ten mecz wygrać na boisku. Ten mecz i miejmy nadzieje następne mecze w Europejskich Pucharach zweryfikują umiejętności naszych piłkarzy.

Cytat:

Nie wiem czy pamiętacie jak przełożono nam mecz z Lazio na inny termin. Wtedy też Włosi sugerowali przeniesienie meczu poza Kraków. Miło Wam było wtedy?

no ja im się nie dziwię, że nie chcieli na tym czymś czego nie można było nazwać murawą. Jak dobrze pamietasz klub prosił kibiców o pomoc w kuciu pod ogrzewanymi tego czegoś co pokryło murawę. Kilkunastu kibiców razem ze strażakami miało okazję przekonać się, że na tym czymś nie dało się grać obiektywnie patrząc na sprawę Włosi mieli rację. bo gra na takim czymś groziła kontuzjami.

Skoro makarony chciały wykorzystać okazję my też powinniśmy.

Cytat:

Ale Kraków jest w Europie i to jest ta delikatna różnica
Ot co!

jasnyGwint 13.07.2008 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 566522)
Ciekawi mnie fakt czy w klubie w ogóle ktokolwiek zadał sobie trud, by zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak przeniesienie meczu na teren neutralny. Lazio mając cholernie niewygodną perspektywę rewanżu w Krakowie nie przebierało w środkach. Szkoda, że nie uczymy się od lepszych...

Taka juz nasza narodowa cecha, kiedy inni kombinują jak mogą, my jestesmy naiwnymi honorowymi romantycznymi męczennikami, a jak trzeba to nastawiamy drugi policzek.

"Zielony stolik" to był jak pozwolono Izraelowi grać w UEFA.

Ktoś napisał ze piłka nożna to jeszcze sport :rotfl: . Ale naiwniacy...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2
Żeby tylko nie okazało się, że więcej szkód przyniesie nam mecz w Krakowie. Jak pare tysięcy ludzi krzyknie "j***ć żydów sk*******w" na miedzynarodowym meczu z Izraelitami to mamy puchary z glowy.

no chyba raczej i tak mamy puchary z głowy

marcinarsenal 13.07.2008 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heban (Post 566609)
Twierdzę, że Wisła wyjątkowo nie może liczyć na żadną pomoc z PZPN a tym samym ze strony UEFA, ale inni ulubieńcy PZPN, mogą liczyć na każdą pomoc, włącznie z prezydencką naturalizacją Rogera w 5 minut, bez sprzeciwu PZPN czy UEFA/FIFA, podczas gdy inni obcokrajowcy z innych klubów muszą na to czekać latami.

Podaj przykłady, kogo Wisła chciała znaturalizować, a PZPN lub UEFA się nie zgadzały?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl