![]() |
Jak znam Orua, to piatki ma trzezwe, wiec pisze calkowicie na serio.
Zreszta podzielam Jego zdanie. Co jak co ale nie jestesmy ukochana nacja zydów, a i sama sytuacja w tym syfie bliskowschodnim nie przypomina deptaka z Ciechocinka. |
ja też nei rozumiem tego milczenia. Szewach Weiss by nas od antysemitów wyzwał? Czy jakaś inna plaga by nas dotknęła?
Ale tak to juz chyba jest, ze pojęcie 'honoru' w tym kraju jest dziwnie wpaczone :/ |
No ale zdajesz sobie chyba sprawe ze na przeniesienie meczu szans zadnych nie ma, chyba ze w te 3 tygodnie zdarzy sie cos 'grubego' a na to sie nie zanosi
Wojny z Iranem nie bedzie, zabawa koparka wielkim wyczynem tez nie jest a Jerozolima jest jendym z najlepiej strzezonych miast na swiecie. Inna sprawa ze jak juz ich pod Europe podciagneli to wypadaloby zeby grali w Europie a nie w Azji:) |
Cytat:
A wyjasnienie "nie ma sensu skladac takiego wniosku bo nie przejdzie" mnie nie przekonuje, zeby nie powiedziec ze wrecz irytuje. |
Cytat:
Zawsze można by sobie trochę ułatwić zadanie i wybić im ten jeden atut z ręki... |
Wy piszecie to takim tonem, ze mozna przypuszczac, ze wystarczy wyslac pismo i bedzie po sprawie a lamusy z Wisly z lenistwa czy z dziwnego poczucia honoru ,tego nie robia.
Podajcie mi przyklady z ostatniego roku meczow reprezentacji Izraela badz klubow, przeniesionych do innego kraju, z powodu napietej sytuacji(ktora jest tam od powstania panstwa). ps zeby bylo jasne to oczywiscie tez bym chcial by mecz byl na neutralnym stadionie |
Eh jak się wspomina te czasy z Lazio,Schalke,Parma,Inter,Real,Barcelona,Panathina ikos aż się łezka w oku kręci.... heh a Dino Baggio nas zapamieta do konca zycia:)
|
Niektórym się w głowach dość mocno popi***ło. Chcecie odbierać kibicom i drużynie możliwości występu na własnym stadionie, po to aby zwiększyć własne szanse? Zachęcam do myślenia... to nie boli.
|
Cytat:
To zdecyduj sie komu kibicujesz, fer play dopewnego stopnia. Jesli takie posunieci mialo by zwiekszyci nasze szanse na awans, jestem jak najbardziej na TAK. Tylko inna sprawa jest to ze taki czyn jest malo prawdopodobny. |
Jezeli Uefa stwierdza, ze wszelkie srodki bezpieczeństwa sa zapewnione to nie ma sensu składac takie wniosku. Lepiej skupic sie na przygotowaniu do meczu, a nie gadanie co tu jeszcze mozna zrobic, aby bylo nam jak nalżej
|
pytanie, czy rewanż gramy 5 czy 6 sieprnia bo na uefie nie moge znalezc...
|
Beitar już raz grał w PUEFA poza Izraelem, w 2006, zamiast u siebie grali w Sofii, właściciel dofinansował kibicom przelot. Poniżej o tym, jak to Dynamo argumentowało, nic tylko skopiować i wysyłać :D . Okoliczności były jednak trochę inne.
Cytat:
|
trochę inne.
ale jakby tak uefie pokazać nasze forum i posty typu "we'll kill you", to może by się udało. :D |
Co wy pierdzielicie? Chcecie sobie awans ułatwiać przy zielonym stoliku? Ciągle gadacie że ten koleś jest bez honoru, tamten bez ambicji a sami w tym momencie to jacy jesteście? Trzeba wyjść na boisko, gryźć trawę przez 90 minut i wygrać, sami tak często to powtarzacie a jednak jak można zagrać nieczysto to 'wychodzi szydło z worka'. Po kim jak po kim, ale po kibicach się takiego czegoś nie spodziewałem...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wywalczyć awans trzeba na boisku.. ale jednak własnym stadion jest sporym atutem który chcemy im odebrać.. (no chyba ze my zagramy zamiast na R22 to np w Wiedniu - wtedy będzie fair..) Gdyby to np Legia czy Cracovia probowała przenieść mecz z Beitarem na tej zasadzie, to pewnie na forum pojawiłoby sie mnóstwo głosów o kombinacjach działaczy tych drużyn..
Teksty ze zawodnicy zagrali słabo bo sie bali są dla mnie idealnym usprawiedliwieniem po ewentualnej porażce i nic więcej.Ja chce awansu wywalczonego tylko na boisku, bez pomocy działań zakulisowych, wiec mam nadzieje ze zagramy w Jerozolimie. |
Cytat:
|
Cracovia czułaby się jak w domu, więc po co miałaby przenosić :)?
|
Żenujące wypowiedzi niektórych, aż dziw. Widzę że sporo osób wciąż wyznaje regułę, że cel uświęca środki. Pewnie najbardziej cieszylibyście się gdyby Beitar został zdyskwalifikowany, bo po co w ogóle ponosić ryzyko rozgrywania dwumeczu? Przecież lepiej od razu znaleźć się w 3 rundzie, a najlepiej żeby i tam coś się porobiło tak, aby zeszwindlować większą szansę dla Wisły.
Przypominam, że Piłka nożna to jeszcze sport, jakby nie było. |
Cytat:
|
Cytat:
po prostu jesteśmy wkurzeni, ze przez politykę, izrael gra w europie a powinien w azji... |
Cytat:
Bez przesady - mecz jak mecz. Lecą, lądują, mają trening, spanie i następnego dnia póltorej godziny biegania i na lotnisko - to chyba żaden survival tylko ich normalny tryb pracy. Może jednemu Lobo mogą przeszkadzać głośni kibice :> Wstydźcie się ci co mają pomysły żeby się łapać takich chwytów ;/ to może lepiej wyślijmy brygadę specjalną co to się wysadzi na stadionie, wyślijmy listy do UEFA a dla pewności jeszcze przekupmy sędziego ;/ A to jest prosta gra - wyjść na boisko i strzelić o jeden więcej niż przeciwnik. |
Ja w ogole jestem ciekaw, co pokaza na trybunach chlopcy z Beitaru.
Jak ogolnie jestem pro zydowski - w sensie , ze jest tam duza grupa ktore robi zajebiste rzeczy i ma w dupie oficjalna propagande( chocby wspolne imprezy z palestynczykami) ,to niespodziewalem sie az takiego najazdu internetowych pokemonow ,ktorzy chca nas wszystkich wytluc:) Tak mi sie wydaje , ze jedynie czego nasi moga sie tam bac, to przejebanej duchoty ,gdzie kazda prowizorka, jesli chodzi o kondycje, wyjdzie bardzo szybko. Dlatego ,panie Skorza, przygotuj naszych dobrze pod tym wzgledem, a powinno byc dobrze. |
Jest jeszcze jeden aspekt na ktory malo kto spoglada podejzewam ze grupa naszych kibicow na wyjezdzie bedzie mocno okrojona jak nie wykluczona interesowal sie ktos ile kosztuja tam bilety samolotowe?? jak nie to wam wyjasnie rejsowy lotu kosztuje 2500 zl TO JEST CHORE to nie jest europa ja wiem ze czarter bedzie tanszy ale ile 300 500 zl kto poleci?? poza tym sam nie bylem jeszcze w tym kraju ale wiem jakie panuja porzadki na granicach 6 godz na lotnisku przed odlotem i totalna inwigilacja a i tak jak wielkonosy bedzaie mial muchy w nosie to nikogo nie wpusci bo ma taki kaprys a i jeszcze jedno jesli ktos byl na wycieczce w ktorymkolwiek z krajow Arabskich i ma to w paszporcie(wiza, pieczatka ....) nie ma sie co wybierac z urzedu nie wpuszcza takie juz sa matoly
|
Dlatego podstawa jest = 0 najebki przed wylotem i w trakcie.Niestety choc wiz nie ma, Polak jest pierwszym do odstrzalu
|
Cytat:
|
Panowie, tak poważnie do tego podchodzicie, jakby ktoś z tu obecnych naprawdę zamierzał zmienić miejsce wyjazdowego meczu :D Stanowisko klubu jest od dawna znane, i zaakceptowane.
Dynamo nie pojechało do Izraela, bo wówczas w tym rejonie miała miejsce regularna wojna, więc, jak napisałam wyżej, okoliczności były inne, w pełni uzasadniające przeniesienie meczu w neutralne i bezpieczne miejsce. Dyskusja tutaj to czyste teoretyzowanie. Jednak - nigdy wcześniej nawet teoretyzowania na temat zmiany miejsca nie było, a Wisła grała przecież na wielu niewygodnych obszarach (by wspomnieć nasz udział w gorących mistrzostwach Gruzji :D czy mecze w upalnej Grecji). Więc nie chodzi tu ani o odległość, ani o cenę, ani o klimat, ani o fanatycznych kibiców, bo to wszystko już - bez żadnych dywagacji i zastrzeżeń! - wiele razy przerabialiśmy. Izrael jest po prostu wyjątkowym miejscem, zupełnie innym niż pozostałe kraje zrzeszone w UEFA, stąd te rozważania. PS. Pojedziemy, zagramy, zwyciężymy :D |
dorotja -> teraz tam też nie ma sielanki. Mimo wszystko Tibilisi wydaje się bardziej spokojniejszym miejscem, niż Jerozolima czy Tel Awiw. Inna jednak sprawa, że nie byłem, ani w jednym, ani drugim mieście.
W rywalizacji z Beitarem gdzie szansę na awans są dokładnie 50/50 powinniśmy czynić starania, by zrobić wszystko aby zyskać przewagę. Przy tak zbliżonych klasach sportowych zespołów każdy szczegół może mieć znaczenie decydujące na wagę awansu. Niewątpliwie odebranie atutu własnej publiczności Beitarowi postawiłoby nas w lepszej sytuacji. Dlatego w tym wypadku podzielam zdanie orzeua. Ciekawi mnie fakt czy w klubie w ogóle ktokolwiek zadał sobie trud, by zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak przeniesienie meczu na teren neutralny. Lazio mając cholernie niewygodną perspektywę rewanżu w Krakowie nie przebierało w środkach. Szkoda, że nie uczymy się od lepszych... |
Cytat:
Pewnie że nie ma sielanki, ale nie ma też regularnej wojny, jak wtedy, gdy mecz przekładało Dynamo. Gdy zaś swój mecz przekładał Liverpool, Izrael miał totalnego bana na granie u siebie (pisałam o tym zaraz po losowaniu > tu). Buldożer sprzed tygodnia to trochę za mało, choć wyglądało to bardzo dramatycznie. A na wojnę z Iranem się na razie nie zanosi (i dobrze). Zgadzam się natomiast z opinią, że inni żadnych obiekcji wobec nas by nie mieli. Trudno. Inni to inni. My nie możemy przecież życzyć im rychłej wojny. :-/ |
Cytat:
|
Cytat:
1. Nikt nie chce zalatwic awansu przy zielonym stoliku tylko przeniesc mecz w miejsce gdzie 24h przed spotkaniem pilkarz moze myslec tylko o nadciagajacym wydarzeniu sportowym, a nie o tym czy czlowiek ktory mu sie dziwnie przyglada zaraz wyleci w powietrze czy moze po prostu sie zamyslil. 2. Nas wyruchano nie raz i nie dwa (noz na Parmie vs tydzien pozniej raca na glowie sedziego na Fiorentinie lub na glowie bramkarza Milanu - pamietasz kary? Wyrzucenie Mijailovicia po relacjach jednej strony i przy odmiennym zdaniu sedziego. Wal w Atenach). Zwyczajnie sie czlowiek irytuje i sam kombinuje, ale uwazam ze w ramach przyzwoitosci. 3. Izrael to Azja, co on robi w UEFA? Podobnie jak np. Kazachstan. Sory ale to jest przegiecie zeby kluby z tamtych rejonow graly w pucharach EUROPEJSKICH. Moze jak do LM trafi klub z Astany to sie ktos w koncu obudzi ze niezbyt madrym pomyslem jest grac w niedziele w Barcelonie, w srode w Azji a w sobote znowu w Sewilli. Jak na razie to wycieczki na daleki wschod sa problemem "biedniejszej czesci Europy". Choc zreszta, to sie na pewno nie zmieni. Zycze pomyslodawcom zaproszenia dziwnych krajow do UEFA finalu LM - Alanija Wladykawkaz - Cos tam Alma-Ata. Najlepiej na stadionie w Jerozolimie. 4. Gdyby mecz przeniesiono do Bulgarii, Turcji czy na Ukraine to bym tam pojechal. Do Izraela nie pojade z kilku powodow, bo daleko, dluga i skomplikowana podroz i problem z urlopem, bo drogo, ale jednym z powodow jest zwyczajny strach o wlasne zycie przed idiota w plaszczu i tym co skrywa pod tym plaszczem. Jezdzisz na mecze? Jesli nie to argumentu o wkurzeniu z powodu nie zobaczenia spotkania na zywo nie zrozumiesz. Ja gdy sledzilem losowanie w necie to pierwsza mysla bylo "cholera, nie pojade..." dopiero sekunde pozniej "bedzie ciezko, sportowo najtrudniejszy przeciwnik". 5. Element gry psychologicznej, wkurzyc rywala zeby zaczal popelniac bledy. Skup sie na punkcie 3 i 4 bo to najwazniejsze powody. PS-ludzie ****a mac, czy wy potraficie ze soba rozmawiac normalnie czy tylko beda padac hasla o tym ze sie komus "po.......ilo w glowie" ? Zwlaszcza ze wszyscy kibicujecie jednemu klubowi. Jak ktos nie ma szacunku do innych to niech idzie sobie pobluzgac na kibice.net albo onet. |
Cytat:
Izrael to już totalne nieporozumienie.Jak jakieś Państwa na Karaibach nie będą tolerować jakiegoś kraju i ich wszystkich federacji ze względów politycznych to UEFA przygarnie?? Paranoja. |
Żeby tylko nie okazało się, że więcej szkód przyniesie nam mecz w Krakowie. Jak pare tysięcy ludzi krzyknie "j***ć żydów sk*******w" na miedzynarodowym meczu z Izraelitami to mamy puchary z glowy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą nie tylko w Europie, podział geograficzny kontynentów odbiega od podziałów federacji. np Australia również nie dawno (2006 rok) zmieniła "barwy" - z Oceanii (OFC) na azjatyckie (AFC). Tu głównym powodem był sposób kwalifikacji do Mistrzostw Europy - wygrany ze strefy Oceanii grał baraż z państwem z innej strefy. Tutaj mapka z podziałem na federacje - > link A wracając do tematu dwumeczu Wisła - Beitar. To musimy ten mecz wygrać na boisku. Ten mecz i miejmy nadzieje następne mecze w Europejskich Pucharach zweryfikują umiejętności naszych piłkarzy. Nie wiem czy pamiętacie jak przełożono nam mecz z Lazio na inny termin. Wtedy też Włosi sugerowali przeniesienie meczu poza Kraków. Miło Wam było wtedy? |
Ale Kraków jest w Europie i to jest ta delikatna różnica.
|
Cytat:
Cytat:
A wracając do tematu dwumeczu Wisła - Beitar. To musimy ten mecz wygrać na boisku. Ten mecz i miejmy nadzieje następne mecze w Europejskich Pucharach zweryfikują umiejętności naszych piłkarzy. Cytat:
no ja im się nie dziwię, że nie chcieli na tym czymś czego nie można było nazwać murawą. Jak dobrze pamietasz klub prosił kibiców o pomoc w kuciu pod ogrzewanymi tego czegoś co pokryło murawę. Kilkunastu kibiców razem ze strażakami miało okazję przekonać się, że na tym czymś nie dało się grać obiektywnie patrząc na sprawę Włosi mieli rację. bo gra na takim czymś groziła kontuzjami. Skoro makarony chciały wykorzystać okazję my też powinniśmy. Cytat:
|
Cytat:
"Zielony stolik" to był jak pozwolono Izraelowi grać w UEFA. Ktoś napisał ze piłka nożna to jeszcze sport :rotfl: . Ale naiwniacy... Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl