![]() |
Cytat:
|
Nie ma się co kłócić kto winny bo winni byli wszyscy - akurat wina Łysego jest najbardziej zagadkowa bo nikt z nas nie zna kulis negocjacji,stanowiska RN itp.
Ja już to pisałem wcześniej.Wd mnie ta decyzja to nawet nie kara za Levadie a po prostu cięcie kosztów.Panowie doszli do wniosku że po co klubowi płacić za etat, jak na żadne transfery się nie zanosi.Stąd i ten termin nieprzypadkowy(zamknięcie okna).Nie chce się znęcać nad klubem, więc napisze tylko że wd. mnie to błąd ale czy tak będzie to przekonany się pewnie dopiero gdzieś na początku 2010 roku Teraz to te kompetencje co niby przejał Skorża są typowo papierowe bo jak dobrze wiemy nie dość że nie ma kasy to 'dostępne środki' są na minusie |
dokładnie. A po drugie, chyba nikomu trzeźwemu na umyśle nie przyszło do głowy, że wzmocnienia są potrzebne żeby przejść Levadię.
|
Cytat:
|
Mimo wszystko szacunek dla pana Jacka się należy. Naprawdę szkoda że ten "łysy ****" odchodzi.. Dziękuje za wszystko. Widać było że przykłada się do swojej pracy. Naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony jego pracą.
|
Cytat:
Bo wg mnie i Skorży, winny tej kompromitacji był trener, który zawalił przygotowania. Z takim składem Wisła powinna pyknąć mistrza Estonii bez problemu... I z taką grą jak w ostatnich meczach, na pewno byśmy dali radę... |
Ktoś musiał polecieć. Padło na Bednarza. Każdy, kto pisze, że jest winny za Levadię się ośmiesza. Prawda jest taka, że cokolwiek by ten człowiek nie zrobił przez większość z nas traktowany był jak piąta kolumna z (L)egii. Tym bardziej trzeba docenić to co zrobił przez ten okres okres, który był u nas. Ten nie popełnia błędów, który nic nie robi, a skoro Pan Jacek jest krytykowany za taki, czy inny kontrakt to znaczy, że coś jednak działał. Kosa to na pewno nie jego wina, bo Kosa podpadł bossowi. Na plus na pewno można mu zaliczyć trzymanie w tajemnicypewnych transferów do końca. Na minus dopinanie transferów w ostatnich minutach okienka. Ale jak wiadomo od niego nie wszystko zależało.
Jak był ekspertem w Canal+ w mojej ocenie ocenie dał się poznać jako bardzo rzeczowy człowiek. I ktoś może powiedzieć, że tam pełnił inną rolę, ale styl bycia, czy fachowość można wykorzystać też w innej pracy. |
To dla mnie najwspanialsza wiadomość roku bez wątpienia Panie Jacku dziękujemy!!!
|
Coby nie powiedzieć to Bednarz odwalił "brudną" robotę. Pożegnał kilku zbędnych piłkarzy i przewietrzył szatnie. Nie zawsze trafiał z transferami, ale kilku pozyskaliśmy bardzo dobrych kopaczy. Mam nadzieje że nie zapłaczemy za nim:)
Jackowi dziękuję za 2 lata pracy dla Wisły:D |
Cytat:
|
Sprowadził Marcelo, Łobo, Diaza, Kirma, Beto, Singlar, Jirsak, Niedzielan, Alvarez, Matusiak [chyba tyle?]. Z tej wyliczanki bezustannie pomagają Wiśle Marcelo i Kirm [choć krótko]. Łobo- dobry na wejście z ławki, ale za dużo kasuje jak na taką "robotę". Beto- ponoć miał być to eksperyment. Więc ja się pytam, dlaczego nie moglismy "eksperymentować" z jakimś Polakiem? Diaz- z mojej strony, na wsparcie liczyć może. Ale jego gra od początku mnie nie zachwycała specjalnie. Jest dobry, ale tylko dobry. Ostatnio spadek formy. Noi irytuje mnie to jego kręcenie się z piłką, zamiast odegrać, albo jego upadki. Okey, jest faul, to jest, ale nie trzeba za każdym razem się rzucać, jakby mu nogi połamali. Singlar- w mojej opinii od Baszcza słabszy, teraz kontuzja. Powiem: wystarczający. Jirsak- kwota za jaką przyszedł, chyba wszystkim jeździ po zębach. Zamiast niego mógł być Lewandowski Robert... Niedzielan- transfer dobry, ale niefajnie wyszło. Kontuzja na starcie ligi gdy przyszedł i po chłopaku w Wiśle. Na nadmierną ilość napastników nie narzekamy, więc jak dla mnie mógł zostać. No ale, może Leszczak z młodych[?]... Alvarez- Jak się ogra, to powinien być lepszy od Petera. No chyba, że-jak to niektórzy mówią- się "spolszczy". Matusiak- tu tylko jedno: Wisła to dla niego za wysokie progi (co on robił we Włoszech i Holandii??)
Generalnie, to trochę nam tych piłkarzy nasprowadzał. Zdecydowanie na minus są: Matusiak, Jirsak [ile mamy czekać], Niedzialn [w ostatecznym rozrachunku], Beto, Łobo. Noi również to, że nie potrafił do Wisły ściągnąć "Lewego" czy ostatnio Chrapka. I zapomniałabym! Jeszcze Garguła. No cóż... Przyszedł już z kontuzją, jeszcze trochę nie będzie grał... W jego miejsce mogliśmy od razu ściągnąć Cetnarskiego. Młodszy, nie tak kontuzjo-genny itd. Podziękować mogę mu na pewno za Kirma i Marcelo, w sumie Diaza też. Ostatecznie jego pracę oceniam na minus. Bardzo się cieszę, że Skorża będzie miał większy wpływ na transfery. Sam pan Bednarz zbyt sympatyczną osobą nie wydaje się być, brak ścisłej współpracy z trenerem również wpływał na jego minus. Na razie panie Jacku. mi tam pana brakować nie będzie, choć... ;) *Isfahan*- Wiem kiedy Garguła podpisał kontrakt itd. Moja skromna opinia od początku była taka sama: Garguła? bardzo fajnie, ale może Cetnar byłby lepszym wyjściem. A co do kasy na Polaków... Na Jirsaka i innych kasa się znalazła, na pensyjkę dla "Matugola" kasa była, a na [dobrych] Polaków nie może? o.O Głupie uzasadnienie, nie trafiają do mnie takie głupoty. *cassius31krakow* i inni- Czytajcie ze zrozumieniem !! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Gash...
Na prawdę, co jak co, ale kwoty transferowe są podawane. I tak np. Tomas przyszedł za 700 tys euro. Ta kasę można było lepiej spożytkować. Generalnie jak nie czytasz ze zrozumieniem, to proszę cię, zostaw w spokoju moje opinie i nie prowadź ze mną konwersacji. Bo wydaje mi się, że właśnie narażam się na jakiegoś bana :/, ale wolę napisać już co mi na sercu leży. Przepraszam za OT, ale nie ja zaczynam dyskusje nie na temat. |
Czytam ze zrozumieniem, ale wypisujesz głupoty, więc się do tego odnoszę.
Moim zdaniem zwolnienie Bednarza to błąd. Ogromnie ciekawa jestem tego nowego modelu funkcjonowania klubu, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby trener zajmował się np. sprawami transferów w Młodej Ekstraklasie. Poczekamy, zobaczymy... |
Witam,
Jacek Bednarz to najlepszy dyrektor sportowy w Polsce. Wisła czyni wielki błąd pozbywając się właśnie jego. I tak trzeba uświadomić sobie ogrom amatorszczyzny jaki panuje w piaskownicy przy Reymonta. Bednarza wyrzucono za to że nie sprzedał Brożka, Marcela albo Diaza. To kogo sprowadził do klubu było i jest bez znaczenia czy ktoś w ogóle to rozumie. Najgorsze jest w tym wszystkim to ,że w Warszawie pakuje walizki już Trzeciak najdalej za tydzień Bednarz będzie miał nowego pracodawcę. Csaplar i Kleindisnt jako wsparcie dla samego Bednarza to jest może jakiś pomysł. Bez Bednarza zatrudnienie tych dwóch panów to jest jakiś żałosny pomysł. Zatrudnili dwóch cieciów , oddali pełnie decyzyjną Skorży. Skorża nie daje sobie rady z trenowaniem drużyny a tu dokładają mu dodatkowe kompetencje. Z tego wyjdzie wielkie gówno. Skorża narzekał ,że nie ma transferów. Już z utęsknieniem oczekuje tych jego wielkich zidanów jakich pościągają mu Edek z Józiem. Jedno jest też pewne ,że teraz jak Maciej Skorża znowu ujebi.e jakiś ważny mecz przez swoją zawodową indolencję to jego RN wypierd.oli z hukiem. Teraz dupę mu tylko i wyłącznie uratował Bednarz bo niby jakimś szczęśliwym trafem tylko on byl w oczach RN odpowiedzialny za chu.jnię jaką zaprezentowali piłkarze Skorży na boisku w Tallinie. Bednarz można oceniać na pewnym tle. Jak dla mnie na tym ciemnym tle był jedynym jasnym punktem w Wiśle. Cupiał czasami zachowuje się jak paranoik. Już kiedyś to napisałem ale powtórzę to jeszcze raz. Na decyzjach transferowych Bednarza , Cupiał zarobi kiedyś pare niezłych baniek w ojro. Cytując klasyka Cupiał kolejny raz urżnął kurze złote jaja. PS. Jak dla mnie , po tym co się stało w Tallinie , to dzisiaj Jacek powinien szukać następcy Skorży ,żeby zimą go wymienić. Sytuację w tym klubie , ruchy kadrowe obserwujemy od klilku dobrych lat (są takie osoby na tym forum) i co jakiś czas dochodzi do nas pytanie "****a co się tam dzieje????" PS2. Warto jeszcze zwrócić uwagę jak drużyna Skorży marnie gra w pucharach europejskich. W tamtym roku odpadniecię ze słabym Tottenhamem. W tym roku jeszcze lepiej dał się wydymać małym Estończykom. Kur.wa i za takiego człowieka ma odpowiadać stanowiskiem Bednarz. |
dla mnie problem jest inny... Trener Skorża musi się teraz stać Managerem Skorżą... dużo było gadania o "pomyśle na swoją Wisłę" - coś faktycznie na wzór angielski, i życie szybko zweryfikuje czy nasz Trener taki pomysł ma... wg mnie nie ma...
|
Cytat:
Innym dobrym przykładem przykładem będzie Diaz: padają kwoty od 100 tysięcy dolarów, do 350 tysięcy euro. Twoje pisanie o polakach, jest bez sensu. Ściągamy Polaka, jednego z najlepszych polskich środkowych pomocników za DARMO mówisz źle. Kiedyś ściągnęliśmy Gołosia, za milion złotych, nawet jak był zdrowy nie grał. Ściągnęliśmy Cwielonga? Owszem, ściągnęliśmy. Ściągnęliśmy kilku młodych, chłopaków, w wieku około licealnym, czyli zapewne wiele starszych od twojej szanownej osoby, których nazwisk akutalnie nie pamiętam, za co z całego serca przepraszam, grających w reprezentacjach juniorów naszego pięknego kraju? Owzsem, zrobiliśmy to. A kim jest taki Chrapekżeby płacić za niego całkiem spore pieniądze? Nawet nie jest piłkarzem klasyLewandowskiego z przed dwóch sezonów ze Znicza. Dalej, Centarski, jak zresztą wszyscy gracze GKS-u kosztuje chore pieniądze, mówiło się bodaj o milionie, złotych, czy euro, nie ważne, bo to i tak za wiele, na kolejny eksperyment. Wiesz dlaczego eksperyment z Beto miał więcej sensu? Bo przyszedł za darmo, a dla mnie szanse sprawdzenia się w Wiśle miał taką samą. Pokaż mi jednego darmowego piłkarza, Polaka, który będzie chciał kopać za mniej niż 20 tysięcy złotych miesięcznie, który będzie w stanie zagrać nie gorzej od Brazylijczyka. I w dodatku napastnika. Gregoriogreg nie zapominaj o Ryśku Czerwcu i Manuelu Junco. Jesli nasz Portugalski scout nazywa się inaczej, to wybaczcie proszę ;) Cytat:
Jeśli miałbym obstawiać, to postawiłbym na to, ze dzień po ostatnim meczu ligowym w tym roku poznamy nowego trenera Wisły Kraków, i to trenera z doświadczeniem w Bundeslidze, czy w Ligue 1. Podobnie Jak Wolfy obstawiam model Kasperczakowski. |
Cytat:
|
Mogliśmy mieć ciastko, lub zjeść ciastko
Kolejna kompromitacja w Europie nie doprowadziła do zmiany trenera lecz do zmiany systemu prowadzenia klubu. To wg mnie jest bardzo dobrym posunięciem. Powinniśmy czerpać wzorce od najlepszych, ale jednak wszystko musimy robić z głową. Sieć scoutingu i trener-manager - dla mnie jest to idealne rozwiązanie. Tylko pod słowem sieć scoutingu powinno kryć się więcej niż tylko 2 osoby, po takiej reorganizacji powinniśmy mieć pod obserwacją takie miejsca jak bałkany, czechy, słowację, powinniśmy wykorzystywać nasze dobre kontakty z menago Marcelo. Teraz Skorża może stracić pracę zarówno za złe wyniki, jak i złe transfery. Jestem pewien, że nie dojdzie do tego do czego doprowadził Henio(ciężko byłoby powtórzyć jego transferowy wyczyn :) ) Co do Bednarza, to miał swoje zawodowe porażki, jakie wymienili koledzy wyżej, ale ja jego pracę oceniam pozytywnie. Transfery tego okienka mnie na prawdę mocno zaskoczyły (pozytywnie) P.S. Do kolegów wyżej jeżdżących po Skorży - Maciek wygrał 2 razy ligę z najsłabszą kadrowo zespołem od lat. Może jestem głupi, może tylko ja uważam za ważniejsze mistrzostwo wynikające z 30 pojedynków - czyli w miarę z równej formy przez cały sezon, niż porażkę z mistrzem Estonii - 2 mecze |
Cytat:
Dwa - transfery w następnym okienku będą w pierwszej kolejności z klubu. I tu raczej Skorża będzie robił za figuranta i zbierał cięgi od dzieci neostrady za to, że nie prowadzi polityki transferowej na miarę Wisły. Generalnie jednak - ciekawym, jakich to napadziorów sprowadzi Skorża w miejsce Brożka, bo przyznam szczerze, że informacja o Janczyku mnie zabiła. Trzeba będzie przygotować listę piłkarskiego szrotu cieszącego się "rispektem". Matusialdo poza zasięgiem, Sikora raczej też... Odkurzenie Frankowskiego przed pucharami - to by dopiero był majstersztyk - w obecnej formie gość przy porządnych stoperach nie istnieje. Zapowiadają się ciekawe czasy, niestety. |
Czy to dobry ruch czy zły to się okaże już w zimie.
Raz, że okienko zostanie przygotowane przez nowy "tercet managerski". Dwa, że wydaje mi się, że na dniach należy się spodziewać Bednarza zastepującego w Legii Trzeciaka. I zobaczymy co tam zrobi. A jak nie w Legii to gdzie indziej. |
Cytat:
|
Bednarz polecial dlatego ze sprowadzil do klubu trenera ktory wtopil z MISTRZEM ESTONII :foch:
|
Abstrachując od subiektywnych ocen osoby Bednarza ( nie znając kuchni transferowej Wisły ), póki co popieram decyzję klubu i uważam ją za słuszną. Bednarz nie widział skautingu w Wiśle, co publicznie wyraził. A dla mnie taka rozbudowa działu sportowego to PROFESJONALIZACJA klubu od tylu lat przeze mnie i chyba nie tylko, oczekiwana. Za taką wizję rozwoju klubu, Skorża ma u mnie ogromny plus. Trzymam za niego kciuki i wierzę, że za rok przed pucharami, jego drużyna będzie skompletowana na czas ( zimą ) a nie po czasie, jak w tym roku. Wierzę też, że wraz z wypracowywanymi środkami przez klub, dział sportowy się rozbuduje do więcej, niż 2 osób ( być może także Cleber ? ). Ktoś z obecnych wybrańców Skorży, musi także przygotowywać plan reorganizacji bazy szkoleniowej i systemu szkolenia a obaj skauci mają trenerskie doświadczenia i rokują, że podołają temu zadaniu. Mam nadzieję, że każdego proponowanego piłkarza, będzie oglądał na żywo także drugi skaut czy zapewne potem tzw. główny skaut Wisły i Skorża będzie miał jasno określone ich wspólne zdanie w sprawie każdego piłkarza ( oprócz tych oczywiście, którzy będą podlegać testom, bezpośrednio pod jego okiem ) Skauting piłkarzy rozwojowych także musi ulec poprawie i tutaj również obaj panowie dobrze rokują. Zapewne początki będą trudne i nie uniknie się błędów ( oby jak najmniej ), ale najważniejszy jest sam fakt rozpoczęcia reorganizacji działu sportowego a zapewne selekcja osób w nim zatrudnianych, mam nadzieje, że będzie następowała w ślad za oceną osiąganych przez nich wyników swojej pracy ( prezes klubu w/g mnie, musi bezwzględnie weryfikować pracowników a w tym szczególnie działu sportowego, w każdym roku ).
|
Cytat:
|
Zapłaczemy wszyscy za łysym jeszcze nie raz. Bednarz zawsze był dla mnie "łysym .....m" ale będąc w Wisle, robił wszystko co był w stanie, dla jej potęgi. Teraz Skorża zapragnie grajka, dogada szczegóły, a RN w osobie Pilcha odrzuci propozycję i Skorża jak teraz Bednarz załapie pół tony chujów na plecy.
Z mojej strony dzieki Ci łysoniu za to co zrobiłeś dla Wisły i powodzenia. |
Rodzi się pytanie dlaczego Bednarz odszedł.
Nie było dla niego miejsca bo zmienił się system organizacyjny na Wiśle (wersja oficjalna) Nie mogli się zgodzić z Skorżą i któryś musiał odejść (dla mnie wersja bardziej prawdopodobna) Cięcie kosztów ? |
Jak dla mnie decyzja in munus. Bo co by nie sądzić o JB, to mimo obaw wielu osób nie uznawał on "kolesiostwa" (nie przypominam sobie takiego podejzenia). A z całą sympatią dla trenera MS to u niego takiej pewności nie mam ... chociażby patrząc na sytuację z JK czy też powiązane z nim trenowanie z Wisłą jakiś dzieciaków-bramkarzy tyko dla ich "promocji", na co zgadzał się Skorża. Więc nie zdziwię się jak sprowadzimy jakiegoś iksińskiego tylko dlatego, że to kolega/syn/kuzyn/podopieczny znajomego naszego trenera. Ale obym się myliła.
Szkoda, że panowie Skorża i Bednarz nie mogli się dogdać ... bo raczej to trzeba uznać za rzeczwisty powód odejścia. A panu Jackowi pozostaje życzyć powodzenia! Oby nie ze szkodą dla nas ... |
Według mnie Bednarz mimo wszystko zrobił tu dużo dobrego.
Dużego pola do popisu też nie miał bo kasy nie było. Panie Jacku życzę powodzenia i dziękuje za prace wykonaną w Wisełce |
Z jednej strony szkoda Bednarza, bo sprowadził sporo tanich, bardzo przydatnych grajków zaliczając przy tym tylko kilka ewidentnych pomyłek (Cebanu, Jirsak, Beto, Matusiak, może Łobo). Za to trudno nie dostrzec, że podejmował decyzje bardzo opieszale. Wieczne poszukiwania bramkarza, napastnika, zwlekanie z zakontraktowaniem obrońcy po odejściu Clebera, Baszcza i Kowalskiego to są problemy, które można było sensownie rozwiązać znacznie wcześniej.
Zobaczymy jak będzie działał owy "nowy model spółki", jakie ruchy zostaną wykonane i kto tak naprawdę będzie podejmował decyzje. Wiedząc to, będziemy mieli lepszą perspektywę by ocenić Bednarza. Cytat:
Faktem jest, że do meczu z Levadią podchodzili piłkarze, przygotowywani przez Skorżę, których sprowadzili Bednarz i prezesi. Stwierdzenie, że tylko jedno z tych ogniw zawiniło to opinia, a nie żaden fakt. |
Jacek Bednarz nie był na pewno wybitnym dyrektorem sportowym. W swej roli ponosił odpowiedzialność również za wszystkie błędy polityki kadrowej Wisły, a tych jednak było sporo. Największe to sprawa Kosowskiego i Frankowskiego, zabezpieczenie kadry drużyny przed Lewadią, cyrk z bramkarzami, Kokoszka.
Miał i dobre momenty - Marcelo, Diaz, pomysł z Niedzielanem (nie mógł przewidzieć, że dozna aż tak poważnej kontuzji), przedłużenie kontraktu z Sobolewskim - pewnie znalazło by się jeszcze parę. Na pewno w Wiśle jako dyrektor sportowy wypadł znacznie lepiej, niż wcześniej w Legii. Decyzja zapadła, czas pokaże, na ile była słuszna. Ja wierzę, że większe "upodmiotowienie" Skorży okaże się słuszne. Nasz trener moim zdaniem ma zdolności, pozwalające sądzić, że sprawdzi się w roli "trenera-menadżera". Ma swój jasny, konkretny plan personalny i wizje Wisły, wie czego chce, nie jest uprzedzony do korzystania z usług starszych, doświadczonych zawodników, nie jest nadmiernym entuzjastą "stawiania na młodych", nie głosi wielu durnych myśli powielanych od lat na naszym krajowym podwórku przez pseudofachowców typu Rogali. Nie widzę, aby bał się korzystać z nowoczesnych, zachodnich rozwiązań i doświadczeń (np: rozbudowa scoutingu), nie jest przywiązany do ciasnych horyzontów polskiej ekstraklasy, szuka możliwości, nie rozkłada rąk jak niektórzy tutaj. Popełnia błędy, ale wyciąga z nich wnioski. Zasługuje na tą szansę. Oby umiejętnie ją wykorzystał. Cytat:
|
Myślę że już w przerwie zimowej okaże się czy ten nowy model jest lepszy od poprzedniego z Bednarzem. Jak to mówią po owocach ich poznacie. Zobaczymy za kilka miesięcy. Ja w każdym razie mam nadzieje że będzie lepiej:)
|
Wg mnie dobra decyzja, Skorża teraz będzie miał większe pole do popisu, mam nadzieję tylko, że tego nie zmarnuje. A przyszłościowo, jakby miał przyjsc jakis dyrektor sportowy, to brałbym Mielcarskiego, z pewnością byłby skuteczniejszy niż pan Be.
|
Cytat:
Nasza Liga jest tak cienka a kadra wcale nie taka slaba.....nie taka sztuka ja wygrac. A potem przyszly Puchary i weryfikacja tej super Wisly z naszej Ligi...wyszlo jak wyszlo....porazka z cienkim jak dupa weza Tottenhamem i kompromitacja z jeszcze wiekszymi leszczami z Tallina. Osobiscie tak jak Bronex zaczynam sie zastanawiac jak bedzie funkcjonowal model z Edkiem i Jozkiem jako scoutami i Mackiem ktory bezposrednio bedzie przekazywal kogo maja szukac. Brzmi to na razie smiesznie bo mam spore watpliwosci nad w/w panami ale to czas pokaze ...... |
Bednarz jaki byl taki byl ale z obecnie pracujacych w lidze chyba najlepszy. Napewno lata swietlne lepszy od Trzeciaka. Swoja cegielke dolozyl do dwoch mistrzostw i nalezy mu sie za to szacunek. Jego praca napewno jeszcze zaprocentuje za kilka lat jak przyjdzie skasowac pieniazki za Marcelo, Diaza czy Kirma.
|
Cytat:
Skorża jest odpowiedzialny za porażke z Levadią ale czy to on nie potrafił sprowadzić do klubu bramkarza (a Pawełek z Levadią nam nie pomógł), czy to jego wina że zdrowego środkowego obrońce sprowadzono do klubu na 4 dni przed meczem, jego winą jest że w klubie nie było prawego obrońcy, czy to on od początku domagał się o napastnika ( był za Matusiakiem, sprawdził go niewypalił i odesłał). Nie twierdzę że Bednarz jest zły a trener cacy, ale jak słyszę że nagle za wszystko odpowiedzialny jest trener a nasz dyrektor sportowy jest ofiarą losu to mnie szlag trafia. Nagle wszyscy źli tylko Bednarz niewinny, na tym forum to normalnie ludzie popadają ze skrajności w skrajność. |
Cytat:
A offtopując co do prezentacji klubu: jakby Brożek nie wiedział nic o Fulham to zaraz by mu któryś z forumowiczów podsunął FM i by z razu był kumaty. Czego przepraszam Kostorykanin czy też Ugandyjczyk ma się dowiedzieć od dyrektora sportowego polskiego klubu? Klub ma tyle a tyle lat, gra w takiej śmiesznej lidze, która od dwóch sezonów nie ma sponsora, jest z tego kraju co poprzedni papież a w zimie pada śnieg? |
Dostuffca dobrze pisze. A może Pawełek jest najlepszym bramkarzem świata tylko my się nie znamy lub nie potrafimy tego dostrzec?
Co do śmiesznej ligi to myślę, że nasza liga powinna być słynna "dzięki" rozmiarom korupcji. ("Jedna czarna owca" M.L.) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl