Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

KoPer 30.04.2009 20:54

ja kończę wos a z polaka zaczynam modernizn, ale wszystko przydałoby się jeszcze raz powtórzyć. DO anglika z podstawy się nie ucze

Firo 30.04.2009 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Natkan (Post 717646)
ooo to jak wszyscy geo zdaja to ostra bedzie rywalizacja zeby sie na uczelnie dostac :P niech ktos poleci gdzies jakis kierunek i na ie pasowalo by zdac zeby sie dostac

U mnie np wsród uczniów 4 klas maturalnych 64 osoby zdają geografie :)

Dobrze że historii tyle osób nie wzięło :P

pirat.z.karaibow 30.04.2009 20:58

Ja jestem i w połowie materiału z wosu, i w połowie przerabianych lektur. Prezentacji jak nie było tak nie ma :-)

Lupo 30.04.2009 21:00

A jakie macie tematy prezentacji jeśli można wiedzieć? :) Mój to: "Współczesne utwory muzyczne głosem młodego pokolenia XXI wieku. Przekaż ich przesłanie ideowe na podstawie analizy wybranych tekstów. "

kubryc 30.04.2009 21:01

Powiem Wam, że przed maturą niczego nie przypominałem. Szedłem totalnie wyluzowany. W sumie dostałem się tam, gdzie składałem papiery, ale teraz zmieniłbym decyzję o kierunku :) Szkoda, że zabrakło mi 4% z angielskiego, wtedy studiowałbym filologię hiszpańską :/ Ehhhhh :/

Lupo: Powiem Ci, że miałem podobny temat. "Analiza tekstów zespół muzycznych", coś w ten deseń ;] Pisałem to w dzień prezentacji, oczywiście miałem maxa. Temat banalny, bo w zasadzie wybierasz teksty, których słuchasz na co dzień :) Powodzenia

unpredictable_wislaczka 30.04.2009 21:01

A ja swoją prezentację właśnie skończyłam pisać:D Miasto- przestzeń, która kształtuje człowieka i jego losy. Dokonaj prezentacji na podstawie (oczywiście:)) Krakowa
A co do materiału,to cóż...z angielskiego mimo rozszerzenia uczyć się za wiele nie będę,polski jak to polski,zadań z fizyki ile bym nie zrobiła,to i tak popełniam te same błędy,najlepiej mi idzie z chemią,a z biologii to z zoologią się chyba do 11 nie zdąże zaprzyjaźnić:D

pirat.z.karaibow 30.04.2009 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lupo (Post 717731)
A jakie macie tematy prezentacji jeśli można wiedzieć? :) Mój to: "Współczesne utwory muzyczne głosem młodego pokolenia XXI wieku. Przekaż ich przesłanie ideowe na podstawie analizy wybranych tekstów. "

"Wątki batalistyczne w literaturze różnych epok. Zanalizuj wybrane przykłady literackie"

I tu: Iliada, Pieśń o Rolandzie, Krzyżacy, Potop, Reduta Ordona, Kamienie na szaniec.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubryc (Post 717734)
Powiem Wam, że przed maturą niczego nie przypominałem.

Ale kolega zapewne się uczył regularnie w liceum, bądź chociaż uważał na lekcjach :-p

kubryc 30.04.2009 21:08

No wiesz, chodziłem do prywatnego liceum, w którym liczba uczniów w jednej klasie oscylowała w granicach 14 osób maksymalnie ;) Siłą rzeczy trzeba było uważać ;] W dodatku na przedmiot, z którego zdawałem maturę, chodziło 5 osób :P

Lupo 30.04.2009 21:08

To ja dodam może, że analizuje teksty:
Maria Peszek - "Maria awaria", Czesław Śpiewa - "Maszynka do świerkania", Lenny Valentino - "Dla taty" i Myslovitz - "Mieć czy być".

piter116 30.04.2009 21:25

Maturzyści zdający geografię gdzie się wybieracie? Orientujecie się mniej więcej na temat progów ? Ja myslałem o AGH ale to się jeszcze zobaczy : )
I jeszce pytanie do WOSowców podstawowych :) Jakie konflikty i jakie organizacje są w zakresie podstawowym?
pirat.z.karaibów nie martw się nie jesteś sam : )

kaftan 30.04.2009 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 717756)
Maturzyści zdający geografię gdzie się wybieracie? Orientujecie się mniej więcej na temat progów ? Ja myslałem o AGH ale to się jeszcze zobaczy : )
I jeszce pytanie do WOSowców podstawowych :) Jakie konflikty i jakie organizacje są w zakresie podstawowym?
pirat.z.karaibów nie martw się nie jesteś sam : )


konflikty na tle etnicznym, religijny, rasowym, o surowce, polityczne.

Czyli od drugiej połowy lat `90-, czyli od Jugosławi po Czeczenie, Afrykę, Afganistan,Pakistan, ETA, IRA, Al-Kaida itd.

KoPer 30.04.2009 21:52

ja mam taki temat: WIELCY I ORGINALNI PISARZE. OM?W ZAGADNIENIE, ANALIZUJĄC WYBRANE UTWORY LITERACKIE JEDNEGO Z WYBRANYCH PRZEZ SIEBIE PISARZY I ODPOWIEDZ NA CZYM POLEGA ORGINALNOŚĆ JEGO LITERATURY ?

Wybrałem Hemingwaya

pirat.z.karaibow 30.04.2009 22:00

Obecnie przerabiam Granicę. Gdyby pytali na maturze o główne wątki w tym utworze, napisałbym bez wahania- seks i śmierć :rotfl:

Jak bardzo musi nudzić się człowiekowi żeby napisać taki utwór :-)

Kamil 30.04.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 717781)
Obecnie przerabiam Granicę. Gdyby pytali na maturze o główne wątki w tym utworze, napisałbym bez wahania- seks i śmierć :rotfl:

Jak bardzo musi nudzić się człowiekowi żeby napisać taki utwór :-)

granica to nic, co trzeba miec w glowie, a raczej ile zioła zjarac zeby napisac ferdydurke:shock:

KoPer 30.04.2009 22:04

fakt faktem ferdydurke jest niedojebana! Wogóle Gombrowicz to jakiś psychol!

ja dzisiaj zrozumiałem o co kaman w dziadach:D ale pana tadka to dalej nie pojmuje:D

Aro1234 30.04.2009 22:05

a mnie tam Ferdydurke się podobało :D fakt, że Witek ma nasrane we łbie, ale potrafił zaciekawić :-) nie podobają mi się tylko wątki pedalskie :D

pirat.z.karaibow 30.04.2009 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 717787)
a mnie tam Ferdydurke się podobało :D fakt, że Witek ma nasrane we łbie, ale potrafił zaciekawić :-) nie podobają mi się tylko wątki pedalskie :D

Tam żadne wątki nie są na miejscu :foch:

Ale trzeba przyznać, Gombrowicz dobrego dilera miał.

Lupo 30.04.2009 22:06

Ferdydurke jest okej! :)
Co trzeba było wypalić żeby Wesele napisać? A konkretniej to ten motyw z ukazywaniem się zjaw.. (OO)

pirat.z.karaibow 30.04.2009 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lupo (Post 717789)
Co trzeba było wypalić żeby Wesele napisać? A konkretniej to ten motyw z ukazywaniem się zjaw.. (OO)

To jest uzasadnione. Pijani byli.

Teraz zatańczymy Tango!

Zostaną jeszcze Chłopi, Dziady, Nad Niemnem, Nie-Boska komedia, Lalka, Ludzie bezdomni, Ferdydurke, Dżuma, Nowele K. i O., Opowiadania Borowskiego, Pan Tadeusz, Potop, Wesele, Zbrodnia i kara, Zdążyć przed Panem Bogiem, Przedwiośnie, Inny świat.

Pocieszające fakty: pierwsze cztery utwory - znajomość podanych fragmentów, trzy ostatnie - kwestia powtórzenia

:D

Aro1234 30.04.2009 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 717788)
Tam żadne wątki nie są na miejscu :foch:

Ale trzeba przyznać, Gombrowicz dobrego dilera miał.

Upupianie i gwałt przez ucho są zajebiste :D

unpredictable_wislaczka 30.04.2009 22:10

Dla mnie to nawet Reymont nic interesującego nie napisał. Ale już taka jestem antylekturowa i twierdzę,że one nic specjalnego do mojego życia nie wnoszą.
A przy czytaniu Ferdydurke to pamiętam,że się śmiałam,bo im więcej czytałam,tym mnie rozumiałam:)
"Pan Tadeusz" w poniedziałek jak najbardziej! Bo to jeszcze w gimnazjum było - Aro dla mnie byle nie Potop, Nad Niemnem i Granica

ed: A wogle to stawiam,że będzie Król Edyp, a co!:)

Aro1234 30.04.2009 22:11

Dupa, nie Pan Tadeusz! A sio!

Pirat - każda z poniższych (poza Kordianem) - jak najbardziej :D

pirat.z.karaibow 30.04.2009 22:12

Makbet, Wesele, Przedwiośnie, Kamizelka, Kordian, Gloria Victis- to są koty :D

Ale znając szczęście naszego rocznika, zarzucą nam jakimiś Dziadami albo innymi Lalkami.

ODPUKAĆ!!!

Lupo 30.04.2009 22:18

Lalka w tamytm roku była, więc myślę, że w tym coś innego powinni dać :)

Mistel 30.04.2009 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lupo (Post 717801)
Lalka w tamytm roku była, więc myślę, że w tym coś innego powinni dać :)

Nie wolno tak myśleć. Kiedyś już było tak że lektura się powtórzyła. A znając nasz rocznik, nam się może trafić taki numer...


Obstawiamy co będzie!!

mój typ: Pan Tadeusz lub "Treny" Kochanowskiego

wisl@k_TS 30.04.2009 22:41

Co podchodzi pod 'prosty list formalny z angla'?

pirat.z.karaibow 30.04.2009 22:48

Tango, kolejna psychodela.

Po co oni to pisali?!

kaftan 30.04.2009 22:52

ale po ch. obstawiać Panie i Panowie ?

To nie totolotek żeby coś takiego obstawiać sobie..

Możecie oczywiście, nikt Wam nie broni..ale to nie typer orange ekstraklasy :P

IndykTSW 30.04.2009 23:19

Kochanowski z miłą chęcią, Dziady też jak dla mnie mogą być. Tylko nie Lalka, Chłopi, Nad Niemnem, Ferdydurke albo Granica - nie potrafie się do nich przekonać.

Obstawiam tak: Krasicki i obawiam się że mogą dac coś albo z II wojny światowej albo coś o Żydach typu Mendel Gdański.

Mistel 01.05.2009 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IndykTSW (Post 717834)
Kochanowski z miłą chęcią, Dziady też jak dla mnie mogą być. Tylko nie Lalka, Chłopi, Nad Niemnem, Ferdydurke albo Granica - nie potrafie się do nich przekonać.

Obstawiam tak: Krasicki i obawiam się że mogą dac coś albo z II wojny światowej albo coś o Żydach typu Mendel Gdański.

Co do Lalki, Nad Niemnem, Ferdydurke i Granicy się zgodzę. Co do Chłopów polecam obejrzeć ekranizację (i do tego przeczytać streszczenie z Grega) i od razu zakumasz całą fabułę.

zuraw9 01.05.2009 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 717818)
Co podchodzi pod 'prosty list formalny z angla'?

O prace, z reklamacją, np. do kierownika hotelu, restauracji itd.

Ola7 01.05.2009 12:38

Właśnie zabrałam się za pisanie prezentacji z polskiego.... Jest jakieś minimum czasowe dla takiej prezentacji? Np. powyżej iluś tam minut? :P

Norek 01.05.2009 12:39

Musisz mówić od 7 do 15 minut. Jak będziesz mówić mniej to możesz mieć problem :) A jak się w 15 nie zmieścisz to przerywa Ci komisja. No i wiadomo, że na korzyść to raczej nie działa, choć nic wielkiego się nie stanie.

Ola7 01.05.2009 12:43

No ta górna granica to raczej mi nie grozi :P Ok, to musze jeszcze pomyśleć i cos dopisać, żeby tak do 12 min dobić :D

jgw 01.05.2009 12:51

Ech chciałbym się pouczyć z angielskiego ale nie wiem nawet z czego. Macie jakieś strony albo rady?:)

South 01.05.2009 13:00

tam jest napisane(w tej rozpisce z lekturami ) "wybór wierszy" to skąd mam wiedzieć jakie ?

KoPer 01.05.2009 13:02

wszędzie są inne. genralnie to ważne żeby wiedzieć o czym koleś pisał w swoich wierszach, np. że Wacek Potocki napiedalał na naród i społeczeństwo :D

Aro1234 01.05.2009 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 717953)
No ta górna granica to raczej mi nie grozi :P Ok, to musze jeszcze pomyśleć i cos dopisać, żeby tak do 12 min dobić :D

Ja mam taki temat, że mógłbym gadać 40 minut, ale muszę okroić do 15... :-/

kaftan 01.05.2009 14:13

mam pytanie dotyczące Ludzi Bezdomnych.

Proszę wytłumaczcie mi o co chodzi z;

Bezdomność Moralna:

Tomasz Judym odrzuca możliwość założenia rodziny, obawiając się, że zakiełkuje w nim nasienie dorobkiewicza.

z góry dziękuje

mlynnek 01.05.2009 14:29

eee....no więc taak. Ogólnie rzecz biorąc to ten Tomasz był mocno zajawiony na prace dla ludzi. ale to zapewne wiesz. no i odrzucil ostatecznie tą Joasie(?) chyba tak miała na imie. Nigdy nie myslalem ze ją odrzucił z w/w powodów ale jesli tka no to łatwo rozkminic ze bał sie ze stała praca i kobita w domu sprawią, że porzuci gdzieś swoje ideały które w rutynie dnia codziennie łatwo ulegaja deprecjacji. no przynajmniej ja bym tak napisał.

ale za wzór to mnie nie bierz proszę ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl