![]() |
AJ Auxerre nadal przeplata dobre występy złymi. W spotkaniu 8. kolejki Ligue 1 zespół, w którym grają Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka przegrał na wyjeździe z Toulouse FC 0:1.
Z duetu Polaków zaprezentował się tylko pierwszy z wymienionych, choć już w 59. minucie został zmieniony. Dudka obejrzał mecz na ławce rezerwowych. |
Cytat:
|
Bogusiowi Zającowi zmarła mama na raka, jutro pogrzeb w Jarosławiu.
|
A co jest z Kokoszką? Jeszcze jest piłkarzem czy już został biznesmenem? Coś gadał że już niedługo będzie grał ale chyba nie powiedział w co :D powodzenia Adaś :D
|
Liverpool chce Błaszczykowskiego!
DB (inf. własna) /12:50 AFP Liverpool chce pozyskać z Borussii Dortmund reprezentanta Polski, Jakuba Błaszczykowskiego - poinformował brytyjski dziennik "Daily Mail". Rewelacje potwierdził prezydent Borussii Dortmund, Gerd Piper. Liverpool chciałby sprowadzić Polaka w zimowym oknie transferowym, a jest w stanie wyłożyć za niego 5 mln funtów (ok. 6,2 mln euro). Piper potwierdził zainteresowanie Anglików, ale dodał: - Nie chcemy go sprzedawać za żadną cenę. Jest dla nas bardzo ważny. Źródło: http://sport.onet.pl/0,1248702,1841563,wiadomosc.html |
Wg mnie zdecydowanie za wcześnie na to. Kuba nie jest jeszcze gwiazdą Bundesligi, a tylko tacy są w stanie przebić się do 1 składu Liverpoolu.
|
ja w Kube wierze, ma chlopak to cos, ze potrafi wykorzystac szanse. Najpierw z IV ligi przebojem wdarl sie do nas, potem w Boruss wspaniale sie przebili, wierze, ze jakby dostal szanse to by sobie poradzil.
I zycze mu tego z calego serca, takich pilkarzy jak on za wielu nie ma :) |
Cytat:
|
Lepiej niech tam nie idzie Benitez nie jednego piłkarza zniszczył przez rotacje i ławki , on jak nie będzie grał straci formę . Natomiast trenerio benitez ma 4-5 na których stawia cały czas a reszta do rotacji w efekcie wykończył już tam kilku niezłych grajków ktorzy nieżle się zapowiadali. Dlatego odradzam bo pogra tam 2 lata z parenaście meczów a później może być skończony niech lepiej trzyma się jeszcze Borussi może trafi do jakiejś Włoskiej Hiszpańsiej ligi któa bardziej mu podejdzie
|
Z wywiadu ze Smudą:
"- Bardzo go szanuję (Bogusława Cupiała - przyp. red.), myślę, że on mnie też. Ma poczucie humoru. Pośmialiśmy się przed meczem Wisły z Lechem. Franiu, mówi, dostaniesz piąteczkę i będziesz dalej pracował, bo dopiero jakbyś od Wisełki dostał szóstkę, to by cię zwolnili. Mało brakowało, a oni dostaliby tę piąteczkę! Kiedy pracowałem w Wiśle, ciągle mnie molestował: Franiu, zrobiłbyś dla mnie jakąś siódemeczkę. No i gramy któregoś razu ze Stomilem Olsztyn, 20 minut do końca, wygrywamy 6:0. Myślę, no, nareszcie zrobi mu tę siódemkę. A tu słupki, spaprane sam na sam i nici z siódemeczki. No, mówię, to pochwal mnie chociaż za szósteczkę. Nie, Franiu, umawialiśmy się na siedem!" http://www.weszlo.com/news/1426 |
Kuba jest za****isity, najlepszy polski obecnie piłkarz i bądźmy dumni że z Wisły poszedł w wielki świat, bo to że będzie w wielkich klubach to kwestia czasu!!!!
Kuba pamiętamy i dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poniosło mnie jakbym miał 10 lat, ale dzięki takiemu wiślakowi.... |
A propos Kuby... czy Wisła wynegocjowała w końcu jakiś % od następnego transferu Błaszczykowskiego (z Borussi np do Liverpoolu) ? Pamiętam, że był taki temat, ale jak to się skończyło to już nie wiem.
|
http://mundial.wp.pl/kat,1019539,tit...l?ticaid=16c6b
Kilku czeskich piłkarzy przyznało, że zaskoczyła ich atmosfera Stadionu Śląskiego. Tak znakomity doping kibiców ma chyba dla was duże znaczenie? - Mogę powiedzieć jedynie za siebie, że grało mi się dzisiaj świetnie. Było wspaniale, a taka atmosfera bardzo pomaga. Choć osobiście dodam też, że tęsknię również za atmosferą ze stadionu Wisły Kraków. Szacuneczek Kuba! |
|
W sumie to można napisać już w tym temacie:
Adaś dostał zgodę od FIFA i może już grać w Empoli. FIFA twierdzi,że miał prawo odejść zgodnie z prawem Webstera... |
Niech zapłacą 2-letnie wynagrodzenie, kasę za wyszkolenie i powodzenia w grzaniu ławy na włoskiej prowincji!
Jak mawiają: "Widzisz gówno - omiń". |
i jak zwykle Bednarze i inne pacany dały się wytegować bez mydła...........żal, ciągle to samo
|
No to sie Cupial wk... Podejrzewam, ze dlatego Jacek jeszcze u nas byl, bo gora czekala na final sprawy Kokoszki.
|
Jak to można skomentować?
Nooo niech chociaż jakaś kasa wpłynie za tego (wiadomo kogo) ! Nie wiem ile to jest (jak dużo Kokoszka zarabiał) x 2 + jakieś ekwiwalenty za wyszkolenie, ale może aż tak tragicznie nie będzie! |
trudno było sie spodziewać innej decyzji. Federacja zawsze podejmuje decyzje na korzyść piłkarza, tylko ja sie pytam gdzie są pieniądze bo warunkiem odejscia na prawie Webstera jest zapłacenie wartości wynagrodzenia do końca kontraktu, a przecież ta pseudopiłkarzyna tego chyba nie zrobiła
|
Cytat:
|
A czy to Bednarz podpisywał kontrakt Kokoszki ?
Wy wkurzacie się na zarząd ja raczej na FIFĘ która znowu pokazała że są równi i równiejsi i można odejść z klubu nie wskazując gdzie się przechodzi mimo że wymagają tego przepisy że nie wpłaca się równowartości wynagrodzeń. Ale jeśli wpłynie kasa to chyba to jest najlepsze rozwiązanie a panu K życzę tak miłych chwil na stadinie Wisły jak kiedyś pewnemu bramkarzowi. Może kiedyś w pucharach ? |
Właśnie to co napisał Kominek jest najbardziej w****iające w tym całym zamieszaniu. Szmaciarz odchodzi z Wisły na podstawie prawa, którego postanowienia sam łamie! Co robi FIFA? Przyznaje mu rację i daje błogosławieństwo na grę we Włoszech. Jestem pewny, że gdyby takie uchybienia miały miejsce przy transferze kogoś z powiedzmy Championship do Serie B wszystko załatwiane by było o wiele bardziej drobiazgowo. A tak mamy to co zawsze. Piłkarsko Polska jest w dupie, to i szefowie federacji europejskiej i światowej nie zapominają nam tego dość często uświadamiać. Adam- połamania nóg życzę.
|
Cytat:
|
Cytat:
Wkurzenie Bogusia to kolejne zawirowania na górze pytanie tylko czy na lepsze. Boss wydaje się być nieprzemakalny jak produkty Unimila na racjonalne argumenty. Największą jego wadą jest zatrudnianie w Wiśle często ludzi niekompetentnych lub niepozwolenie im uczenia się na własnych błędach. Jeżeli do tego dochodzi despotyzm i niecierpliwość to mamy to co mamy. Czy ktoś wyciągnął wnioski bo rumunie? Bo chyba przyjście Wilczka wiele nie zmieniło w funkcjonowaniu klubu. Teraz poza ewentualnymi roszadami na stołkach niewiele zmieni się w polityce Wisły. A my możemy sobie pisać kolejne elaboraty..... Co nie zmienia faktu, że Kokos to piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:evil: |
Cytat:
A co do tego kto zawalił to oczywiście że Bednarz (ch** łysy i legijny darmozjad oczywiście). Przecież w każdym normalnie zarządzanym klubie (my takim nie jestesmy, a skąd) wzieło by się Kokoszke do bagażnika, wywiozło w las, przyłozyło pistolet do skroni i kazało podpisac nowy kontrakt (tylko tak prawo Webstera by nie zadziałało). To wszystko wina Bednarza! Ewentualnie mogli wyłączyć faks na czas wakacji żeby wypowiedzenie umowy nie mogło dojść do klubu i potruć wszystkich listonoszów... Prawników u nas za grosz nie ma.... |
poraz kolejny widać, że w naszym klubie pracuje banda nieuków anie prawników... rozumiem raz mieć wtope ale zakażdym razem kiedy Wisła "sądzi" się o jakiegoś piłkarza i jesteśmy pewni wygranje okazuje się że to wszystko pic na wode...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
ZnaFcy w akcji :/
kogo w takim razie za Bednarza oczekujecie? bo rozumiem że to nie tylko na 100% lepszy ale też człowiek ideał, błędu w życiu nie popełni Przypominam że nawet PZPN był pewien że to Wisła ma rację ;) |
To jest jakaś paranoja. Owszem może i Kokoszka ma prawo do wykorzystania tej kombinacji Łebstera ale chyba sam się tej szansy pozbawiał. Przepisy chyba jasno precyzują ,punkt po punkcie jakie warunki muszą zostać spełnione przez zainteresowane strony ,żeby do takiego transferu doszło. Ciekaw jestem ,że Kokoszka podał nazwę klubu do którego ma zamiar się przenieść w tym piśmie do władz Wisły? Jeżeli tego nie zrobił to możemy ze względów proceduralnych wypiąć się na to postanowienie zbrojnej szajki Blattera zwanej FIFĄ. Jeżeli jednak okaże się ,że wszystkie wymogi zostały przez zawodnika dopełnione a Bednarz i Wilczek świadomie to zataili (też nie wiem ****a po co) to jest to kompromitacja na całej linii. Teraz to pewnie ani grosza złamanego nie dostaniemy za tego ...ach już nie będę używał brudnych słów. Jedno jest pewne - jakim piłkarzem Kokoszka będzie tego nie wiemy, ale jakim jest człowiekiem to widać jak na dłoni. Zdradził klub, który go wychował oby mu los za to odpłacił. Dziękuję.
|
Czy ktoś widział to oświadczenie?
Szukałem na fifa.com ale nie znalazłem. |
widać benhauer ma dojścia jak listkiewicz :)
|
celny komentarz
el Neuro Wiślak "...czegoś tu nie rozumiem. Nawet jeśli Kokoszka mógł odejść na mocy tego Webstera - to dlaczego nie zapłacił odszkodowania dotychczasowemu klubowi i dlaczego wobec Włochów twierdził, że jest wolnym zawodnikiem? Wolnym będzie dopiero po WPŁACENIU odpowiedniej kwoty (reszta zarobków + ekwiwalent za wyszkolenie + reprezentant kraju). Może to być nawet z pół miliona euro. Czy Kokoszka miał taką kwotę? Wątpię, by mamusia mu dała. Teraz fifa oficjalnie popiera łamanie prawa. Na razie padło na Wisłę, ale jeśli za jakiś czas inny zachodni klub zechce zawrócić w głowie Robertowi Lewandowskiemu czy innej młodej gwieździe? Jak dla mnie, łajdackie reguły w rodzaju "prawa Webstera" - powinny być zabronione. Z klubu można odejść na wiele sposobów (sprzedaż, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem, itp.), a nie podcierając sobie tyłek ważnym kontraktem "... [komentarz do informacji na weszło.com - już zwalniają Bednarze hehe ;-) ] |
No, definitywnie straciliśmy Kokoszkę. A właściwie - kasę za jego transfer. To dotkliwa strata, bo za tego członka (najdelikatniejsze określenie, jakie pasuje do Adasia) można było dostać ok. 1 mln €.
Jakie to ma dla nas znaczenie? 1. To fatalna decyzja dla wszystkich polskich klubów. Wbrew pozorom sprawa Kokoszki nie była typowym przypadkiem prawa Webstera, podpisał dodatkową klauzulę o podwyższeniu poborów. Mimo to FIFA zinterpretowała to na jego korzyść. Należy się teraz spodziewać rosnącej liczby takich przypadków - zawodników którzy wypowiadając kontrakt odejdą na Zachód (na ławkę). Tym samym nasza piłkarska pustynia jeszcze łatwiej będzie ograbiana z nielicznych solidnych grajków - ale teraz na domiar złego za śmieszne, symboliczne pieniądze. 2. Dla Wisły to oznacza o 1 mln € mniej - w najgorszym przypadku te pieniądze poszły by na spłatę tele-fonikowego długu, w najlepszym... szkoda gadać. 3. Cupiał musi być teraz autentycznie wkurzony i los Bednarza jest chyba przesądzony. Niestety w tej sprawie jego wina jest bezsprzeczna. |
Ten ekwiwalent który mają za naszego człona zapłacić to coś ok 400 - 500 tyś euro więc realnie stracimy mniej.
|
mam nadzieje że ten "członek" zagra kiedyś jeszcze w Krakowie, przynajmniej w reprezentacji i zgotujemy mu miłe przywitanie.. he he
|
Niestety ale ta FIFA to jest pomyłka na całej linii. To jest organizacja, która rządzi się całkowicie swoimi prawami.
Ich decyzje są uzależnione od grubości portfela stron oraz towarzysko-politycznych układów a przez to często gęsto całkowicie niezrozumiałe. Piłkarzyk chciał skorzystać z prawa Webstera - ok, jego sprawa. Niemniej z przedstawionych przez Wisłę faktów wynika, że nie zachował należnej procedury (brak podania w swoim oświadczeniu klubu, który do którego odchodzi oraz brak wpłaty kwoty tzw. wykupnego) a zatem biorąc pod uwagę podstawowe zasady formalnoprawne decyzja FIFA powinna być jednoznacznie korzystna dla klubu. ALe gdzie tam, jakaś Wisła z jakiejś Polski - trzeba ich przykładowo udupić. Na mocy tego precedensu piłkarzyki mogą sobie machnąć jakimś papierkiem i po prostu odejść do innego klubu. Ciekawe czy decyzja byłaby podobna, gdyby chodziło o grajka z Premiership, Bundesligi itp. Co do winy Bednarza to nie jestem taki przekonany - bo biorąc pod uwagę powyższe to postępowanie Kokoszki było sprzeczne z dotychczasowym stanowiskiem FIFA więc Bednarz miał prawo oczekiwać że racja jest po stronie klubu. Podobnie z ostatnim zamieszaniem wokół kuratora w PZPN - jak Putin rozwalił rosyjską federację w diabły to nikt słowa nie powiedział no ale przecież ruska kasa finansuje bezpośrednio i pośrednio 1/4 klubów a i FIFĘ pewnie też. To paluszkiem nie kiwnęli. A jak Misza Iglasty był w zagrożeniu to od razu wykluczenie. Taka ich logika portfelowa. |
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast pismo Kokoszki zostało upublicznione i opublikowane na stronie oficjalnej. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl