Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

As 13.01.2017 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1461483)
^^ Tak, zdobycie licencji UEFA Pro to jest wymagana formalność, bez niej Sobolewski nie może pełnić funkcji trenera. Mecze z Ruchem i Cracovią były po prostu słabe w naszym wykonaniu i poddały w wątpliwość faktyczne umiejętności Sobolewskiego jako pierwszego trenera. Tak czy siak, określanie zdobycia tej licencji jako formalności oznacza całkowitą brak znajomości tematu. To już nie są lata 90te i nikt tego nie dostaje za zasługi czy znajomości.

Jesli nie rozumiesz roznicy pomiedzy zasobem umiejetnosci i doswiadczeniem a formalnym pozwoleniem zeby tych umiejetnosci uzywac to nie jestem Ci w stanie pomoc.

Powtorze jedynie, ze dyskusja toczy sie o tym czy Sobolewski ma umiejetnosci czy ich raczej nie ma. Ty wbijasz w polowie dyskusji i gadasz cos o dokumentach calkowicie pomijajac meritum.

Po drugie - skoro juz chcesz rozmawiac o formalnosciach - rozne federacje maja rozne kryteria przyznawania takich licencji i w niektorych krajach aby ja otrzymac musialby poprostu zlozyc wniosek. U nas niestety jest tak, ze kolezka, ktory nigdy zawodowo nie gral w pilke ale skonczyl AWF i gosc ktory 20 lat gral na najwyzszym poziomie traktowani sa tak samo.

Viper 13.01.2017 13:55

^^ Bycie dobrym graczem w piłkę z nikogo nie czyni od razu dobrego trenera. To wymaga olbrzymiej wiedzy, którą zdobywa się na odpowiednich kursach. Nie wiadomo dlaczego uznajesz Sobolewskiego za dobrego trenera tylko dlatego, że był świetnym piłkarzem, zwłaszcza że wyniki na boisku tego nie potwierdzają.

BTW nie wystarczy ukończyć AWF by dostać licencję UEFA pro. :lol:

As 13.01.2017 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1461493)
^^ Bycie dobrym graczem w piłkę z nikogo nie czyni od razu dobrego trenera. To wymaga olbrzymiej wiedzy, którą zdobywa się na odpowiednich kursach. Nie wiadomo dlaczego uznajesz Sobolewskiego za dobrego trenera tylko dlatego, że był świetnym piłkarzem, zwłaszcza że wyniki na boisku tego nie potwierdzają.

BTW nie wystarczy ukończyć AWF by dostać licencję UEFA pro. :lol:

Na kursach? aha :-)

Nigdzie napisalem, ze daja UEFA Pro za skonczenie AWF, nie wiem gdzie to wyczytales.

Viper 13.01.2017 14:36

^^ No tak, prawdziwy trener posługuje się wiedzą przekazaną nie na kursach od fachowców czy na stażach ale na taką którą wydumał sobie siedzą na kibelku myśląc o ostatnim meczu. :lol:

As 13.01.2017 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1461500)
^^ No tak, prawdziwy trener posługuje się wiedzą przekazaną nie na kursach od fachowców czy na stażach ale na taką którą wydumał sobie siedzą na kibelku myśląc o ostatnim meczu. :lol:

Czekaj, czy my rozmawiamy o tym samym czlowieku?

https://youtu.be/RNUxI-Yx_Ns

Arkadiusz.Czerepach 13.01.2017 15:03

typowa dyskusja o niczym gdzie obie strony maja po czesci racje ale kazdy pisze o czyms innym , a juz napewno nie o bohaterze TEGO tematu , toczcie takie akademickie dyskusje w temacie o duecie BYŁYCH trenerów

tutaj co najwyżej można pospekulować czy młody trener z tak niskiej klasy rozgrywkowej , ale za to z o wiele lepszego piłkarsko kraju może w PL odnieść sukces , ewentualnie jak ktoś jest hiszpańskojęzyczny to poszukac i wkleić tutaj przetłumaczone informacje o nim z klubów gdzie grał, o warsztacie itp , a powyższe pierdoły to tylko strata czasu

Viper 13.01.2017 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1461501)
Czekaj, czy my rozmawiamy o tym samym czlowieku?

https://youtu.be/RNUxI-Yx_Ns

Jeszcze raz, Sobolewski był świetnym piłkarzem, jest wielkim Wiślakiem, nie znaczy to jednocześnie że od tak stanie się świetnym trenerem.

JrQ- 13.01.2017 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1461482)
LoL co? Czyli gdybysmy z Cracovia wykorzystali swoje sytuacje albo gdyby sedzia nie byl slepy i wyrzucil pasiaka za uderzenie Sadloka to Sobolewski by sie nadawal? OK, brzmi logicznie.

Nie zwalaj na sędziego, oba mecze były w naszym wykonaniu beznadziejne.
Gdyby...
Z Ruchem bez strzału sensownego, z Cracovią mecz ułozył sie idealnie, a zostal spartolony.
(sędzie też powinien wyrzucić Popovicia, jak juz jestesmy precyzyjni...)

As 13.01.2017 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1461505)
Nie zwalaj na sędziego, oba mecze były w naszym wykonaniu beznadziejne.
Gdyby...
Z Ruchem bez strzału sensownego, z Cracovią mecz ułozył sie idealnie, a zostal spartolony.
(sędzie też powinien wyrzucić Popovicia, jak juz jestesmy precyzyjni...)

No powinien wyrzucic ale co z tego?
Wygralibysmy derby 1-0 i gwarantuje Ci ze nikt by nie narzekal na styl bo wszyscy by mowili, ze derby to mecz walki i roznie sie uklada.
Skoro juz wsiadles Sobolewskiemu na plecy i zarzucasz mu mecz derbowy to wez przynajmniej przyznaj ze nie jest jego rola sedziowac.
Poza tym ocenianie pracy Sobola w kontekscie dwoch meczy to jest kompletna amatorszczyzna. Chyba nawet Wojciechowski nie kompromitowal sie wyrzucaniem trenerow po dwoch meczach.

AdzikWK 13.01.2017 16:04

Wojciechowski wyrzucił śp. Theo Bosa po 3 meczach, a Sobolewski był przewidziany na chwilę i był trochę dłużej, jakby mu wyszło lepiej to by został dłużej z Kmiecikiem

As 13.01.2017 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AdzikWK (Post 1461515)
Wojciechowski wyrzucił śp. Theo Bosa po 3 meczach, a Sobolewski był przewidziany na chwilę i był trochę dłużej, jakby mu wyszło lepiej to by został dłużej z Kmiecikiem

W dalszym ciagu bede obstawal przy swoim zdaniu, ze oceniac umiejetnosci Sobola mozna by bylo po conajmniej calej rundzie a nie tak jak mu tu niektorzy zarzucaja, ze sie nie zna i ze doswiadczenie w futbolu zbieral siedzac na kiblu.

Viper 13.01.2017 16:23

^^ doświadczenie w futbolu na poziomie piłkarza nie daje nikomu kompetencji w zawodzie trenera. Ilu mieliśmy świetnych piłkarzy którzy zostali średnimi trenerami?. Chociażby Kulawik czy Kmiecik to sztandarowe przykłady, osiągnięć piłkarskich im odmówić nie można, a z trenerką to już średnio poszło.

ashkeczup 13.01.2017 17:09

As
Ni mom pojęcia na jakiej podstawie twierdzisz, że wygralibyśmy derby. To tak nie działa...

Franeklowcabramek 13.01.2017 18:02

Pisałem to 5 stycznia kilka stron wcześniej ale powtarzam dla tych, którzy nie czytali, albo zapomnieli.

Zacytuję więc samego siebie:

"Nie róbcie z Radka Sobolewskiego jakiegoś bożka trenerskiego, który już mógłby wygrywać z Wisłą mistrzostwo Polski jako trener bo takim nie jest i sam Radek o tym doskonale wie. Wszędzie tylko czytam "A czemu nie Sobolewski?" temu bo po pierwsze nie ma licencji UEFA Pro, która jest niezbędna do prowadzenia zespołu na wysokim szczeblu z ławki trenerskiej. Obecnie Radek posiada licencję UEFA A, dzięki której może być pierwszym trenerem w seniorskiej drużynie na poziomie amatorskim oraz asystentem trenera na poziomie profesjonalnym. Nawet prowadzenie drużyny w II lidze (trzeci szczebel) umożliwia dopiero licencja UEFA Pro. Aby taką otrzymać to jednym z warunków jest odbycie tygodniowego stażu w zagranicznym klubie. Dzisiaj dyrektor Junco powiedział, że na takim stażu będzie niedługo Mariusz Jop, który będzie podpatrywał trenerów lizbońskiej Benfiki.

Co musi zrobić Sobol aby otrzymać licencję UEFA Pro?


" - złożyć aplikację na kurs do PZPN (należy to zrobić 2-3 miesiące przed początkiem kursu)
- przesłać do związku niezbędne dokumenty (m.in. skan ważnej licencji UEFA A)
- zdać wstępny egzamin pisemny i praktyczny
- przejść rozmowę kwalifikacyjną (na kurs dopuszczanych jest tylko 20 kursantów)
- przelać na konto Szkoły Trenerów PZPN 14 tysięcy złotych+VAT
- odbyć tygodniowy staż w klubie zagranicznym (50 godzin zajęć)
- uczestniczyć w piętnastu trzydniowych sesjach (350 godzin zajęć)
-€“ zdać egzamin końcowy tzw. licencyjny

Absolwenci otrzymują trenerski Dyplom UEFA PRO oraz licencję UEFA PRO ważną trzy lata."

Jak widzicie to nie jest takie hop siup i przed Radkiem jeszcze długa droga aby móc samodzielnie prowadzić jakiś zespół w Ekstraklasie, I/II lidze czy zespół europejski."

yarow 13.01.2017 20:57

Jadą po nas. Liczę na donośne odszczekanie. Wiadomo, że z Kiko jest tak jak z babką, która na dwoje wróżyła. Jest albo nieudacznikiem zyciowym albo talentem, który nie miał warunków na ukazanie światu swojego talentu. Mam jednak nadzieję, że Junco stawiając na szalę swoje nazwisko, wie co robi.

http://www.przegladsportowy.pl/magaz....html?pozycja=

Arkadiusz.Czerepach 13.01.2017 21:58

viper , as , nie widzielisci mojego posta ?!

tutaj sobie wypisujcie te banały
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...?t=9728&page=7

AdzikWK 14.01.2017 09:26

@yarow aż dziwne, że tekstu nie napisał Krzysiu Stanowski :D

Tonamini 18.01.2017 15:11

Wiadomo coś o pierwszy sparingach rozgrywanych w Turcji? Czy będą transmitowane?

Mam głęboką nadzieje, że Kiko to wszystko ładnie ułoży :)

AS82 19.01.2017 20:15

Oby wynik dzisiejszego sparingu nie był prognostykiem tego ,że skład mamy nawet niezły , ale nie mamy trenera (lub jest to trener na poziomie Tadzia Pawłowskiego...)

Karherop 19.01.2017 20:30

Przecież sparingi to my koncertowo przewalamy już od czasów Kasperczaka.

Bardziej się obawiam, że podpiszą kontrakt z do bólu przeciętnym Monterde. Tu Kiko będzie miał u mnie dużego minusa.

ashkeczup 19.01.2017 20:35

Co do Mortende to się wstrzymajcie. Widzieliście tylko 1 mecz w którym zagrał jako ?wahadłowy? Może coś tam potrafi.

Karherop 19.01.2017 20:44

Rozumiem, że nawet i Burdenski miał swego czasu obrońców.

speedfashion 19.01.2017 20:51

Burdeński miał być wytrychem do drzwi, za którymi były niemieckie miliardy!

A jeśli chodzi o sparing, to nie zrozumiałem zabiegów taktycznych naszego sztabu (chodzi mi o ustawienie). Ale może to nie przypadek, że oni pracują w piłce, a ja piłkę oglądam.

picasso 19.01.2017 21:15

akurat ten sparing najbardziej był potrzebny trenerowi żeby zobaczył czym dysponuje.tak jak on jest zagadką dla nas i piłkarzy ,to tak samo nasze gwiazdy są dla niego nic nie mówiącym zlepkiem liter na koszulce.Sobol w szatni mu powiedział kto na jakiej pozycji grał i jak się wymawia prawidłowo np "Mączyński".musiał się biedny Kiko przyjrzeć dobrze kto co gra żeby mu sie późneij nie mylil np Brożek z Suarezem.

krzaq12 19.01.2017 21:21

Ja osobiście sparingu nie oglądałem, domyślam się że mogli zagrać słabo, ale wyników będziemy oczekiwać w meczach ligowych.
Natomiast mam pytanie do osób które sparing widziały. Jak zagrał Ivan, Słomka i ten testowany Omar (czy jak mu tam?)

Dzięki za odpowiedź. ;)

ashkeczup 19.01.2017 21:24

Omar grał wahadłowego przed nim Małecki więc z przodu się za dużo nie pokazał. Ivan przyzwoicie

Griszka30KR 19.01.2017 21:43

A dla mnie sparing to sparing,ale klub ekstraklasowy z takim zespołem jak Raków nie powinien przegrywać tracąc 2 gole i nie strzelając żadnego.
Boję się trochę o Wisłę z tym Kiko....

ashkeczup 19.01.2017 21:51

Kiko na boisko nie wybiegł, a kopacze żadnej składnej akcji nie stworzyli. Na pewno im nie powiedział "muciacios grajcie piach jak tylko możecie". To tylko sparing, skład nie był rewelacyjny, nowa formacja. Ten sparing bardziej bym traktował jako bardziej oficjalny trening z piłką. Powodu do niepokoju będą jeśli w Turcji powtórzą ten niesamowity performance

yarow 19.01.2017 22:30

Składy:

Wisła: (I połowa) Załuska - Gonzalez, Uryga, Żemło, Monterde - Bartosz, Boguski, Laskoś, Małecki, - Brożek, Drzazga.

(II połowa) Zając - Ptak, Głowacki, Sadlok, Mójta - Słomka, Brlek, Porębski, Cywka, Montede - Zachara.


Raków: Mateusz Lis (46. Kamil Czapla) - Dżuriszka, Petraszek, Góra - Oziębała (46. Peter Mazan), Margol (81. Konrad Zaradny), Figiel, Kowalczyk (46. Norbert Misiak, 55. Kamil Wojtyra), Piotr Malinowski (46. Przemysław Mizgała) - Tomasz Wróbel (60. zawodnik testowany), Tomasz Płonka (46.. Adam Czerkas).

SlawekS 21.01.2017 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1462162)
Kiko na boisko nie wybiegł, a kopacze żadnej składnej akcji nie stworzyli. Na pewno im nie powiedział "muciacios grajcie piach jak tylko możecie". To tylko sparing, skład nie był rewelacyjny, nowa formacja. Ten sparing bardziej bym traktował jako bardziej oficjalny trening z piłką. Powodu do niepokoju będą jeśli w Turcji powtórzą ten niesamowity performance

Po jednej składnej bramkowej akcji w każdej połowie to powinni choćby z nudów albo przez przypadek zrobić. Z Rakowem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl