Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

1q2 04.04.2016 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1436372)
z tym ze Zaglebie ma awans a to tez troche zmienia.

Ale tylko trochę.To nie te czasy gdzie nerkę można by zastawić że wygramy, bo kiedyś łatwo można by się ugadać - dobra, 'dziś' wy nam dacie a w finałowej rundzie się odwdzięczymy.Bo powiedzmy sobie szczerze, dziś nam bardziej zależy na tej wygranej, podobnie Zagłębiu za kilka tygodni.Tyle że na szczęście to inne czasy.Byle tylko sędzia tego nie s.......ił bo wczoraj był blisko

twsdfan 04.04.2016 23:46

Jak dla mnie Wdowczyk wygrał tym, że postawił na ofensywe, nie bawił się jak Tadziu w sadzanie Pawła na ławce, tylko gra tym co ma najbardziej do przodu. Jak dla mnie wystarczajaca jest statystyka z nc+ ile goli mamy z PB, a ile bez niego i mozecie psioczyc na niego, ale ja widze w nim goscia, ktory przytrzyma z przodu pilke, czasami kreatywnie ja rozegra, czasami straci po czym robi sie syf z tyłu (choćby wczoraj takie sytuacje były), ale to jest tylko polska liga i pewnie wlasnie dlatego nie zrobil szału za granica.

Zeby nie było off topu, to pytanie z mojej strony, czy Wdowczyk podtrzyma to co dalo nam szanse na pierwsza 8, czy jak pare osob na forum, zacznie kombinowac ze skladem i ustawieniem...?

Sami 04.04.2016 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1436372)
Ja niewiem co sie stalo w druzynie,moze wstrzas ale jakis mocarny,ze nagle zespol ktory ostatni raz wygral w listopadzie,od momentu przyjscia Wdowczyka wygral wszytsko i strzelil 12 (?) bramek.I gra naprawde ładna piłkę ,kto wie czy nie najladniejszą w lidze.Zastanawiam sie o co to chodzilo i skad sie ten progres wział.Z taka grą jaky nie wzieli Pawłowskiego to pierwsza 8 byl by juz dawno.

Zapowiada sie ze mecz w sobote bedzie .....nerwowy xD ,z tym ze Zaglebie ma awans a to tez troche zmienia.

No co ty świrujesz... przyszedł Wolski + nie ma w składzie Urygi, Pietrzaka, Balaszowa, Cywki i innych wynalazków - wystarczy.

xanti1906 05.04.2016 07:12

Moim zdaniem dużą robotę zrobił właśnie ten karny, nie dość że w doliczonym czasie, to jeszcze niesłusznie, ale obroniony przez Miśka. Jak to nie da im kopa i nie scementuje jeszcze bardziej to już nie wiem co.

Griszka30KR 05.04.2016 08:00

75%....... :) Nie przegrała tylko Lechia,ale remis ustawił ja i Ruch w patowej sytuacji.Ktokolwiek przegra przy zwycięstwie Wisły zamienia sie Nią miejscem, w przypadku remisu odpada Lechia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1436377)
No co ty świrujesz... przyszedł Wolski + nie ma w składzie Urygi, Pietrzaka, Balaszowa, Cywki i innych wynalazków - wystarczy.

A może dojdzie jeszcze Donald.Jaki jest taki jest ,ale na tą chwile to jakies wzmocnienie(i nie musi byc w wyjsciowym składzie).
Dodatkowo my musimy,Zagłebie niekoniecznie,gramy u siebie-upatruje tu szanse.

s1mone 05.04.2016 19:08

Jeśli wygramy z Zagłębiem (które jakby nie było jest również w gazie) to o ile się nie mylę na 100% wchodzimy.

Z Podbeskidziem mamy lepszy bilans bramkowy (4 gole do przodu), z Jagiellonią mamy dwa zwycięstwa i aż 7 bramek na plus do małej tabeli. Jedynie gorszy bilans mamy z Lechią, lecz jeśli Lechia ma mieć tyle same pkt co my, to przy naszej wygranej musi wygrać z Ruchem.

Wtedy zrównamy się z Ruchem punktami, a z nimi również mamy korzystny bilans (wygrana, remis, +1 gol).

Także nie musimy już patrzeć na innych, wystarczy wygrać z Zagłębiem! Wygrana ta niezależnie od wyników innych meczy ustawia nas na 8 pozycji.
Od meczu Lechii z Ruchem zależy czy na 7 miejscu będzie Ruch czy Lechia. Tak czy siak na 7 pozycję szans nie mamy żadnych ;)

-----------------
Edit :
Nie pomyślałem o tym, że w małej tabeli niekoniecznie musi się znaleźć wszystkie 5 drużyn, mogą 4 czy 3 - dlatego też przeanalizowałem wyniki meczy między Ruchem, Jagą, Lechią i PBB i potwierdzam - nie ma takiej konfiguracji drużyn w tzw "małej tabeli", która mogłaby nas wypchnąć poza 8 miejsce w tabeli końcowej w przypadku wygranej z Zagłębiem. Wszystko w naszych nogach ! Do boju Wisełko!

Poniżej dowód (tzw małe tabelę, tylko drużyn mających tyle samo punktów) :
Wisła, PBB, Jaga wygrana, Lechia wygrywa z Ruchem

7. Lechia 17 pts
8. Wisła 14 pts
9. PBB 10 pts
10. Jaga 7 pts
11. Ruch 6 pts

nie wygrywa Lechia, odjeżdża Ruch, wygrywa Wisła, Jaga, PBB

8. Wisła 9 pts
9. PBB 7 pts
10. Jaga 1 pts

Wygrywa Lechia, wygrywa PBB oraz Wisła - Jagiellonia przegrywa

7. Lechia 11 pts
8. Wisła 8 pts
9. PBB 6 pts
10. Ruch 6 pts

Wygrywa Lechia, wygrywa Wisła oraz Jagielonia, - PBB przegrywa

7. Lechia 13 pts
8. Wisła 11 pts
9. Jaga 6 pts
10. Ruch 4 pts

Wygrywa Lechia, wygrywa Wisła, reszta przegrywa

7. Lechia 7 pts
8. Wisła 5 pts
9. Ruch 4 pts

Tylko dwie drużyny kończą z 38 puntkami, taka konfiguracja może zapaść tylko, gdy Ruch ogrywa Lechię (lub z nią remisuje) i zrównujemy się punktami PBB lub Jagielonią. Z obydwoma pozytywny stosunek, z PBB bramkowy z Jagą punktowy.


Ufffff było tego :D

bebeto 05.04.2016 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1436377)
No co ty świrujesz... przyszedł Wolski + nie ma w składzie Urygi, Pietrzaka, Balaszowa, Cywki i innych wynalazków - wystarczy.

Bałaszow i Pietrzak to wynalazki...? Idze Idze bajoku :P

Wojtas 05.04.2016 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1436377)
No co ty świrujesz... przyszedł Wolski + nie ma w składzie Urygi, Pietrzaka, Balaszowa, Cywki i innych wynalazków - wystarczy.


Poza hamulcowym Urygą reszty pilkarzy ktorych wymieniles wcale nie nazwałbym wynalazkami.Dobrze przemówić i ustawic i wcale to zle nie bedzie wygladalo,a to przeciez sa rezerwowi.

Z tym ze przed Zaglebiem nic w skladzie nie mieszać i kombinowac :)

As 06.04.2016 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1436372)
Ja niewiem co sie stalo w druzynie,moze wstrzas ale jakis mocarny,ze nagle zespol ktory ostatni raz wygral w listopadzie,od momentu przyjscia Wdowczyka wygral wszytsko i strzelil 12 (?) bramek.I gra naprawde ładna piłkę ,kto wie czy nie najladniejszą w lidze.Zastanawiam sie o co to chodzilo i skad sie ten progres wział.Z taka grą jaky nie wzieli Pawłowskiego to pierwsza 8 byl by juz dawno.

Zapowiada sie ze mecz w sobote bedzie .....nerwowy xD ,z tym ze Zaglebie ma awans a to tez troche zmienia.

Moze troche naciagam rzeczywistosc ale wydaje mi sie jak sobie ogladam powtorki meczy za Moskala to Wisla grala bardzo podobnie. jedyna roznica jest tak, ze:
1. Sedziowie czesto mylili sie na nasza niekorzysc.
2. Bylismy nieskuteczni pod bramka (sytuacji i skladnych akcji bylo duzo)
3. Mielismy pecha a teraz mamy szczescie

Wg. mnie bardziej niz wplyw samego Wdowczyka poprostu w koncu odwrocila sie karta. Choc trzeba powiedziec, ze Richi jak sie obcinal tak obcina sie dalej.

piotek 06.04.2016 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1436493)
Moze troche naciagam rzeczywistosc ale wydaje mi sie jak sobie ogladam powtorki meczy za Moskala to Wisla grala bardzo podobnie. jedyna roznica jest tak, ze:
1. Sedziowie czesto mylili sie na nasza niekorzysc.
2. Bylismy nieskuteczni pod bramka (sytuacji i skladnych akcji bylo duzo)
3. Mielismy pecha a teraz mamy szczescie

Wg. mnie bardziej niz wplyw samego Wdowczyka poprostu w koncu odwrocila sie karta. Choc trzeba powiedziec, ze Richi jak sie obcinal tak obcina sie dalej.

Na pewno różnicą jest przygotowanie stałych fragmentów. Wydaje mi się, że Wisła Wdowczyka jest dużo lepiej zorganizowana. Bazując na wspomnieniach, wydaje mi się, że Wisła za Moskala niemalze nie miała schematów - ot taki radosny futbol - lub miała ich za mało i zbyt czytelne, np. słynne "na obieg do Bobana i wrzuta".

ABGwislakABG 06.04.2016 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1436493)
Moze troche naciagam rzeczywistosc ale wydaje mi sie jak sobie ogladam powtorki meczy za Moskala to Wisla grala bardzo podobnie. jedyna roznica jest tak, ze:
1. Sedziowie czesto mylili sie na nasza niekorzysc.
2. Bylismy nieskuteczni pod bramka (sytuacji i skladnych akcji bylo duzo)
3. Mielismy pecha a teraz mamy szczescie

Wg. mnie bardziej niz wplyw samego Wdowczyka poprostu w koncu odwrocila sie karta. Choc trzeba powiedziec, ze Richi jak sie obcinal tak obcina sie dalej.

Pamietasz moze cytat ze s.p. K.Gorskiego?

"Jezeli cos systematycznie zie powtarza to nie jest to fart, tylko umiejetnosci".

Niko22 06.04.2016 12:42

Podstawa wszystkiego jest grą dwójką napastników nic innego ...Moskal nie miał poprostu twórczości kopiowal smude .....i zero własnej inicjatywy....Wisła zawsze grała dwójką napastników i musi tak grać .......sukces nawalki z reprezentacją to tez tylko i wyłącznie dwójka napastników to jest podstawa .....

Blaszczu16 06.04.2016 12:53

Jak miał Moskal grać dwoma napastnikami, skoro miał tylko jednego Brożka w napadzie? Mi też się podoba system z dwójką napastników, ale do takiej gry trzeba mieć tych napastników.

As 06.04.2016 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niko22 (Post 1436531)
Podstawa wszystkiego jest grą dwójką napastników nic innego ...Moskal nie miał poprostu twórczości kopiowal smude .....i zero własnej inicjatywy....Wisła zawsze grała dwójką napastników i musi tak grać .......sukces nawalki z reprezentacją to tez tylko i wyłącznie dwójka napastników to jest podstawa .....

Ale zaczac powinienes od tego, ze Moskal nie mogl grac dwoma napastnikami bo mial tylko jednego, ktory dodatkowo nie byl w najwyzszej formie bo z powodu kontuzji nie przerobil okresu przygotowawczego.

dj_ibutti 06.04.2016 13:07

Zaraz ktoś napisze, że miał Stępińskiego ;)

Viper 06.04.2016 13:37

^^ no jak widać, Stępiński jest materiałem na solidnego napadziora. :)

PiVoSH92 06.04.2016 13:49

W drużynie grającej z kontry. No i u nas nie udźwignął presji IMO.

Viper 06.04.2016 13:55

^^ U nas tak naprawdę nie dostał szansy, ile minut zagrał jako napastnik?. grał głównie na skrzydle. Popatrz na Wolskiego jak wyglądał gdy Broniszewski ustawił go na skrzydle właśnie. Pewnie Smuda też by go postawił na skrzydle i byłby śmiech jaki to cienias. :D

ABGwislakABG 06.04.2016 14:04

U nas nie mial:

ROZGRYWAJACEGO. Lipski vs Boguski.

Skrzydlowi totalnie nie w formie vs obecna forma Maleckiego i Boguskiego.

Uryga vs Popovic.

Cywka vs Wolski.

SZANS: mimo kaprawej formy Brozka.

Ondrasek. Badz co badz Drzazga.

Dzieki ww. czynnikom i u nas obecnie by napierrdalal bramek. Fakt, szkoda, ze smieRdziele zgarna za niego dobry hajs.

kopaczoholik 06.04.2016 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bebeto (Post 1436458)
Bałaszow i Pietrzak to wynalazki...? Idze Idze bajoku :P

A czy przypadkiem Pietrzak nie był odpowiedzialny za utratę co najmniej 2 goli? i to tak na dzien dobry...
nie gra Pietrzak i tyły jakby bardziej pewne...

Wojtas 06.04.2016 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1436493)
Moze troche naciagam rzeczywistosc ale wydaje mi sie jak sobie ogladam powtorki meczy za

Wg. mnie bardziej niz wplyw samego Wdowczyka poprostu w koncu odwrocila sie karta. Choc trzeba powiedziec, ze Richi jak sie obcinal tak obcina sie dalej.


Pisalem o tym i sie zgdzam
Los oddaje co zabierał za czasu Kazia,bo w przyrodzie nic nie ginie.

Teraz tylko nie spieprzyc sytuacjii,mamy podane koło ratunkowe by uratować sezon i co kluczowe to juz tylko nas samych zalezy czy je złapiemy.

kopaczoholik 07.04.2016 22:01

Lubie Moskala i byłem przeciwnikiem jego zwolnienia ale zwalanie wszystkiego na pech jest nie poważne.
Faktem jest, że druzyna Moskala była słaba kadrowo a mimo to grała fajną dla oka piłkę... tylko te nieszczęsne remisy i głupie bramki w końcówkach... jedni nazwą to pechem a drudzy brakiem umiejętności...
A tak naprawdę prawda leży po środku...
Pamietajmy, że Moskal nie awansował do ekstraklasy też przez taką bramkę w końcówce... a to oznacza, że problem jest szerszy... Rozumiem raz może drugi raz... ale co chwile...
Druzyny Moskala mają ten sam problem grają fajną piłkę do momentu strzelenia bramki a potem z niezrozumiałych powodów cofają się i zaczynają się nerwy i głupie bramki w końcówkach... i to jest jego wada, która go odróznia od obecnego Wdowczyka...

mam nadzieje, że Moskal poradzi sobie i rozwiąże ten problem... wg mnie obecnie jest średnim trenerem, który ma potencjał i może zostać jeszcze dobrym trenerem...

Oby poszedł w ślady Nawałki:)

JrQ- 08.04.2016 20:46

Osobowość trenera ma znaczenia. Za Moskala ewidentnie brakowało nam pewności siebie. Dobrze graliśmy, ale traciliśmy głupio punkty.

KOMINEK 08.04.2016 21:20

Lechia remisuje z Ruchem i jesteśmy w dupie ku..a - Lechia Gdańsk. Wstrzymana decyzja o odebraniu punktu Lechii

picasso 08.04.2016 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1436909)
Lechia remisuje z Ruchem i jesteśmy w dupie ku..a

... a my wygrywamy z Zagłębiem i mamy punkt wiecej niż Lechia

KOMINEK 08.04.2016 21:25

Racja źle policzyłem, ale nasz remis już w żadnej sytuacji nas nie urządza

Blaszczu16 10.04.2016 20:10

Zal, ogromny zal. Kiedy nie wszystko od nas zalezalo to gralo nam sie lzej, bez presji, na luzie. Przekladalo sie to na wygrane. W momencie kiedy wszystko zalezalo wylacznie od nas, to pillarze nie udzwigneli presji. Wiedzialem, ze jak nie strzela na 2-0 to Zaglebie predzej czy pozniej wyrowna. Duzy zal. Valarenga, Tibilisi, Pao, Levadia, Jop, Apoel i teraz grupa spadkowa. Zal podobny.

xanti1906 10.04.2016 23:44

Warto wziąć pod uwagę, że nie graliśmy z byle kim, tylko z czołową drużyną wiosny. Ten ostatni mecz trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy, a dodatkowo nie mógł zagrać Brożek. Gdyby to był ktokolwiek inny, może poza Legią, to czuję, że teraz cieszylibyśmy się z awansu do górnej 8.

Adasss 21.04.2016 11:39

Sezon się kończy, coraz mniej spotkań do rozegrania, w związku z czym można już próbować liczyć pewne rzeczy.
Np. to jakie są czysto matematyczne szanse na nasze utrzymanie.

Na początek (jako szybsza do policzenia) odpowiedź na pytanie co nam dałoby ewentualne zwycięstwo z Termaliką w poniedziałek.
Otóż z obliczeń wynika, że praktycznie zagwarantowałoby nam to utrzymanie !!!
Tak dokładnie to byłoby wtedy jeszcze około 0,04% szansy na to, że o naszym utrzymaniu decydowałby bilans bramkowy.

PiVoSH92 21.04.2016 12:49

Żaden bilans bramkowy. W tej lidze teraz liczą się punkty, potem kolejność po rundzie zasadniczej. I to wszystko.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl