Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Jurand 22.02.2010 18:27

Ma ktoś więcej renderów wygranego projektu? Bo na tym jednym mało widać. A ta pracownia projektowała obecny terminal, wiec liczę, że po rozbudowie będzie się wszystko komponowało i dobrze wyglądało.

tranceaddict 22.02.2010 18:31

http://q-arch.pl/projekty-i-realizac...niczego-balice <-- Ove Arup

Mnie jeszcez jedna rzecz ciekawi gdzie wogole bedzie dla pociagow ta stacja bo mogli by pomyslec i pod terminalem ja dac. jakby sie dalo a mysle ze dalo by sie bo wszystko sie da :)

orzeu 22.02.2010 20:16

Jak powstana rekawy i zwiekszy sie pojemnosc lotniska to w zasadzie obojetny jest wyglad :D
Byle sie udalo ogarnac jakos dojazd do lotniska i ten przystanek PKP.

Vinci 24.02.2010 06:45

Cytat:


Firma Radko będzie budowała Rondo Ofiar Katynia ! Wczoraj Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie ostatecznie odrzucił odwołanie Moty Engil , która także chciała przebudowywać rondo. Przypomnijmy. Firma Radko złożyła najtańszą ofertę w przetargu ,ale z powodu błędów proceduralnych w niej Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wybrał ofertę Moty.

Firma Radko odwołała się od tej decyzji a UZP uwzględnił odwołanie. Z kolei Mota zaprotestowała, ale protest został wczoraj odrzucony. - W poniedziałek podpisujemy więc umowę z firmą Radko, liderem konsorcjum, którego partnerem jest hinduska firma Punj Lloyd - mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT. Wartość kontraktu na przebudowę ronda Ofiar Katynia wynosi ok. 121 mln zł. Wykonawca inwestycji wejdzie na plac budowy już w pierwszej połowie marca . Przebudowa ronda to jedna z kluczowych inwestycji miejskich. Jej zdaniem jest udrożnienie ruchu drogowego i wyprowadzenie go z centrum miasta. Po przebudowie skrzyżowanie ulic: Radzikowskiego, Conrada, Armii Krajowej, Jasnogórska będzie mieć trzy poziomy. Istniejące rondo o malej przepustowości zostanie gruntownie zmodernizowane , m.in. powstaną dodatkowe pasy do skrętów. Nad rondem poprowadzona będzie dwujezdniowa estakada, która połączy ulice Conrada i Radzikowskiego. Ciąg ulic Armii Krajowej-Jasnogórska również będzie dwujezdniowy i znajdzie się w tunelu pod rondem. ZIKiT założył, że przebudowa ronda Ofiar Katynia zakończy się jeszcze w tym roku.
Przeraża mnie wizja zamknięcia tego ronda. Codziennie jeżdżę tam do pracy trasą Czarnowiejska-AK- Conrada. Zastanawiam się, jak oni mają zamiar wybrnąć z rezerwową trasą dla obecnego 173...

syeb 07.03.2010 12:27

gdzie znajde projekt ekskapady na nowohuckiej ?? tej co teraz robia pod szybki tramwaj.

Kris54 07.03.2010 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syeb (Post 865528)
gdzie znajde projekt ekskapady na nowohuckiej ?? tej co teraz robia pod szybki tramwaj.

estakady :)

KoPer 07.03.2010 13:25

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...dcb676b0_o.jpg

Mocny 07.03.2010 16:22

niepotrzebna ta estakada

Misiek570 07.03.2010 16:33

Cytat:

niepotrzebna ta estakada
Czemu? Dzięki niej przepustowość na tym odcinku zwiększy się kilkakrotnie. Na zachodzie od dawna budowane są wszędzie estakady i dzięki temu ruch jest płynniejszy. Na opolskiej przynajmniej nie będzie korków, albo będą mniejsze.

St@chu 07.03.2010 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mocny (Post 865708)
niepotrzebna ta estakada

A jechałeś kiedykolwiek Nowohucką w stronę Podgórza popołudniu, albo w strone Huty z rana? Obojętne w jaki dzień tygodnia...

Od czasu do czasu zdarza mi się tamtędy podróżować, choć wystrzegam się tego jak ognia... Korek praktycznie od Selgrosa aż do skrzyżowania z Limanowskiego/Wielicką...

Kto choć trochę jeździ autem, czy nawet autobusem po Krakowie ten wie o co chodzi...

Kocur 07.03.2010 21:52

Estakady to jedyne wyjście na zmniejszenie korków - jeszcze nie widziałem korków na Estakadach na Rondzie Polsadu czy przy 29-tej - na tej ostatniej czasami się stoi ale przyczyną są światła przy Placu Imbramowskim

Estakady rulez

Raul TS 07.03.2010 22:12

Zamiast wydawać kasę na estakady najpierw trzeba było zrobić obwodnice dookoła Krakowa już nie piszę o „III obwodnicy” . Co z tego że przejedziesz jedne jak na następnym skrzyżowaniu i tak swoje odstoisz.

Siwy_89 07.03.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 865966)
Estakady to jedyne wyjście na zmniejszenie korków - jeszcze nie widziałem korków na Estakadach na Rondzie Polsadu czy przy 29-tej - na tej ostatniej czasami się stoi ale przyczyną są światła przy Placu Imbramowskim

Estakady rulez

polecam estakadę nad wielicką, w godzinach szczytu stoi calutka

pff 07.03.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 866008)
polecam estakadę nad wielicką, w godzinach szczytu stoi calutka


Jak myślisz dlaczego? A co jest zaraz za tą estakadą?

OSC.N. 08.03.2010 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pff (Post 866015)
Jak myślisz dlaczego? A co jest zaraz za tą estakadą?

A co będzie za tą estakadą?... Skrzyżowanie Saska-Nowohucka o jeszcze mniejszej przepustowości niż to z Klimeckiego i Płaszowską. Należy się niestety spodziewać, że na tej estakadzie też się postoi. Taki sam efekt da zresztą estakada nad Rondem Ofiar Katynia. Po prostu samochody staną pod Ikeą, a nie na rondzie...
Estakady dadzą efekty, jak pojawią się w całym ciągu tych ulic. Oczywiście - dobrze, że się je buduje, ale nie obiecujcie sobie za wiele po nich w najbliższym czasie.
W przypadku tej na Nowohuckiej można jedynie liczyć na to, że po wybudowaniu nowej ulicy Kuklińskiego, łączącej Klimeckiego z Lipską, poprawi się przepustowość na tych trasach, co mogłoby odciążyć skrzyżowanie Saska-Nowohucka...

pff 08.03.2010 19:41

Nie spodziewam się wiele, aczkolwiek poprawią one jazdę w tamtych okolicach. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i zrobią następną estakadę, bo są one tam wręcz niezbędne.

massoud 08.03.2010 20:23

a co z tą przebudową skrzyżowania Aleji Trzech Wieszczów i Długiej? tam też ma być estakada, czy tunel?

MBu 08.03.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 866426)
a co z tą przebudową skrzyżowania Aleji Trzech Wieszczów i Długiej? tam też ma być estakada, czy tunel?

na razie nic nie będzie -> http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...z_budzetu.html

Siwy_89 09.03.2010 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pff (Post 866015)
Jak myślisz dlaczego? A co jest zaraz za tą estakadą?

zaraz za estakadą jest tunel pod nasypem kolejowym, o to ci chodzi?

a estakadę nad Saską mają robić za 8 lat :D wolałbym żeby zrobili szybkie połaczenie tramwajowe/kolejowe Podgórza z Nową Hutą.

carpenter 09.03.2010 13:49

Czemu niepotrzebna? Ta estakada zwiększy przepustowość nie tylko ulicy Nowohuckiej, ale przede wszystkim przepustowość ciągu ulic Płaszowska-Klimeckiego, co z kolei odciąży znacznie Saską, co z kolei zwiększy przepustowość Nowohuckiej na skrzyżowaniu z Saską :)

pff 09.03.2010 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 866760)
zaraz za estakadą jest tunel pod nasypem kolejowym, o to ci chodzi?

O światła..od razu za nimi kolejne światła.. A te które są przy tandecie (dla pieszych) to już w ogóle idiotyzm..Kładka powinna być

Siwy_89 09.03.2010 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pff (Post 866955)
O światła..od razu za nimi kolejne światła.. A te które są przy tandecie (dla pieszych) to już w ogóle idiotyzm..Kładka powinna być

ta, te światła korków nie tworzą, bo i tak stoisz na następnych, a ty byś kilkanascie mln złotych przeznaczał na budowę kładki

tzw. "racjonalne gospodarowanie"

pff 10.03.2010 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 867096)
ta, te światła korków nie tworzą, bo i tak stoisz na następnych, a ty być kilkanascie mln złotych przeznaczał na budowę kładki

tzw. "racjonalne gospodarowanie"


Mln? Nie sądzę by to aż tak dużo kosztowało.

Pozbędziemy się tych świateł, na kolejnych estakada, na kolejnych (kiedyś może) następna i coś pomoże, nie sądzisz?

Kocur 10.03.2010 09:28

Oczywiście że światła przy Tandecie to szczyt kretynizmu - przejść na światłach można 200 metrów dalej a tak ruszasz ze skrzyżowania Nowohucka z Klimeckiego i stajesz po minucie bo oczywiście synchronizacja świateł jest de best :)

g_o_l_d_i 10.03.2010 23:58

tyle że tam jest też skręt w lewo na tandete także musieliby to jakoś załatwić bo nawrócić dalej raczej nie ma gdzie żeby wjeżdżać z przeciwnego pasa pod tandete

Siwy_89 11.03.2010 00:16

tak, zamieńmy Kraków w betonowe estakady

ja bym inwestował w szybszą komunikację miejską

panew 11.03.2010 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez g_o_l_d_i (Post 867525)
tyle że tam jest też skręt w lewo na tandete także musieliby to jakoś załatwić bo nawrócić dalej raczej nie ma gdzie żeby wjeżdżać z przeciwnego pasa pod tandete

jest gdzie po zaraz za wiaduktami jest zawrotka

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89
tak, zamieńmy Kraków w betonowe estakady


tak, zamieńmy Kraków w skansem
notabene , może dożyje czasów kiedy większość newralgicznych skrzyżowań bedzie właśnie w tem sposób rozwiązana
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89
ja bym inwestował w szybszą komunikację miejską

a czym innym jak nie inwestowaniem w szybszą komunikację miejską jest budowa estakady
tam ma być tramwaj puszczony dołem . gdyby nie ta estakada to korki zdecydowanie by sie powiększyły ze względu na większy poprzeczny ruch samochodów wzgledem nowohuckiej

kupisz samochód to może zmienisz troche punkt widzenia

g_o_l_d_i 11.03.2010 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 867528)
tak, zamieńmy Kraków w betonowe estakady

ja bym inwestował w szybszą komunikację miejską


odrazu widać że nie powiedział tego kierowca,
Kierowca jeżdżacy po Krakowie nigdy by tak nie powiedział, bo czasami to przechodzi ludzkie pojęcie tyle czasu paliwa zmarnowane a tych aut z roku na rok coraz więcej. Wiec dobrze niech robią jak najwiecej tych remontów teraz chwile pocierpimy, bo stanie w korku z powodu remontu nie jest takie złe jak stanie z powodu tego ze droga jest za malo przepustowna i stać by się na niej stało.

Pablo84 11.03.2010 09:17

Co jak co, ale właśnie na świecie odchodzi się od wielkich estakad szpecących miasto.komunikację samochodową przenosi się pod ziemie, więc nie rozumiem dlaczego na chłopa najeżdżacie.

Orientuje się ktoś jak sytuacja się ma z budową obwodnicy?

panew 11.03.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 867563)
Co jak co, ale właśnie na świecie odchodzi się od wielkich estakad szpecących miasto.komunikację samochodową przenosi się pod ziemie, więc nie rozumiem dlaczego na chłopa najeżdżacie.

Orientuje się ktoś jak sytuacja się ma z budową obwodnicy?

może i przenosi sie pod ziemię ale w centrach miast raczej
cóż straci na urodzie okolica tandety przez zbudowanie tam estakady?
nie najeżdżamy , ale pisanie o bezsensowności inwestycji drogowych w mieście ma znamiona jakiegoś oszołomstwa :)
zwłaszcza że tak naprawde połączy to w końcu sporo ludzi mieszkających w okolicy lipskiej i płaszowie z miastem
chociaż żeby skomunikować sensownie hutę z resztą miasta nieodzowna jest ul igołomska i S7 połączona z A4 w bieżanowie bo to odciąży znacznie tranzyt
co do obwodnicy to może w końcu coś sie ruszy
http://www.wrotamalopolski.pl/root_B...nica+Krakowa_/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl