![]() |
Ma ktoś więcej renderów wygranego projektu? Bo na tym jednym mało widać. A ta pracownia projektowała obecny terminal, wiec liczę, że po rozbudowie będzie się wszystko komponowało i dobrze wyglądało.
|
http://q-arch.pl/projekty-i-realizac...niczego-balice <-- Ove Arup
Mnie jeszcez jedna rzecz ciekawi gdzie wogole bedzie dla pociagow ta stacja bo mogli by pomyslec i pod terminalem ja dac. jakby sie dalo a mysle ze dalo by sie bo wszystko sie da :) |
Jak powstana rekawy i zwiekszy sie pojemnosc lotniska to w zasadzie obojetny jest wyglad :D
Byle sie udalo ogarnac jakos dojazd do lotniska i ten przystanek PKP. |
Cytat:
|
gdzie znajde projekt ekskapady na nowohuckiej ?? tej co teraz robia pod szybki tramwaj.
|
Cytat:
|
|
niepotrzebna ta estakada
|
Cytat:
|
Cytat:
Od czasu do czasu zdarza mi się tamtędy podróżować, choć wystrzegam się tego jak ognia... Korek praktycznie od Selgrosa aż do skrzyżowania z Limanowskiego/Wielicką... Kto choć trochę jeździ autem, czy nawet autobusem po Krakowie ten wie o co chodzi... |
Estakady to jedyne wyjście na zmniejszenie korków - jeszcze nie widziałem korków na Estakadach na Rondzie Polsadu czy przy 29-tej - na tej ostatniej czasami się stoi ale przyczyną są światła przy Placu Imbramowskim
Estakady rulez |
Zamiast wydawać kasę na estakady najpierw trzeba było zrobić obwodnice dookoła Krakowa już nie piszę o „III obwodnicy” . Co z tego że przejedziesz jedne jak na następnym skrzyżowaniu i tak swoje odstoisz.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak myślisz dlaczego? A co jest zaraz za tą estakadą? |
Cytat:
Estakady dadzą efekty, jak pojawią się w całym ciągu tych ulic. Oczywiście - dobrze, że się je buduje, ale nie obiecujcie sobie za wiele po nich w najbliższym czasie. W przypadku tej na Nowohuckiej można jedynie liczyć na to, że po wybudowaniu nowej ulicy Kuklińskiego, łączącej Klimeckiego z Lipską, poprawi się przepustowość na tych trasach, co mogłoby odciążyć skrzyżowanie Saska-Nowohucka... |
Nie spodziewam się wiele, aczkolwiek poprawią one jazdę w tamtych okolicach. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i zrobią następną estakadę, bo są one tam wręcz niezbędne.
|
a co z tą przebudową skrzyżowania Aleji Trzech Wieszczów i Długiej? tam też ma być estakada, czy tunel?
|
Cytat:
|
Cytat:
a estakadę nad Saską mają robić za 8 lat :D wolałbym żeby zrobili szybkie połaczenie tramwajowe/kolejowe Podgórza z Nową Hutą. |
Czemu niepotrzebna? Ta estakada zwiększy przepustowość nie tylko ulicy Nowohuckiej, ale przede wszystkim przepustowość ciągu ulic Płaszowska-Klimeckiego, co z kolei odciąży znacznie Saską, co z kolei zwiększy przepustowość Nowohuckiej na skrzyżowaniu z Saską :)
|
Cytat:
|
Cytat:
tzw. "racjonalne gospodarowanie" |
Cytat:
Mln? Nie sądzę by to aż tak dużo kosztowało. Pozbędziemy się tych świateł, na kolejnych estakada, na kolejnych (kiedyś może) następna i coś pomoże, nie sądzisz? |
Oczywiście że światła przy Tandecie to szczyt kretynizmu - przejść na światłach można 200 metrów dalej a tak ruszasz ze skrzyżowania Nowohucka z Klimeckiego i stajesz po minucie bo oczywiście synchronizacja świateł jest de best :)
|
tyle że tam jest też skręt w lewo na tandete także musieliby to jakoś załatwić bo nawrócić dalej raczej nie ma gdzie żeby wjeżdżać z przeciwnego pasa pod tandete
|
tak, zamieńmy Kraków w betonowe estakady
ja bym inwestował w szybszą komunikację miejską |
Cytat:
Cytat:
tak, zamieńmy Kraków w skansem notabene , może dożyje czasów kiedy większość newralgicznych skrzyżowań bedzie właśnie w tem sposób rozwiązana Cytat:
tam ma być tramwaj puszczony dołem . gdyby nie ta estakada to korki zdecydowanie by sie powiększyły ze względu na większy poprzeczny ruch samochodów wzgledem nowohuckiej kupisz samochód to może zmienisz troche punkt widzenia |
Cytat:
odrazu widać że nie powiedział tego kierowca, Kierowca jeżdżacy po Krakowie nigdy by tak nie powiedział, bo czasami to przechodzi ludzkie pojęcie tyle czasu paliwa zmarnowane a tych aut z roku na rok coraz więcej. Wiec dobrze niech robią jak najwiecej tych remontów teraz chwile pocierpimy, bo stanie w korku z powodu remontu nie jest takie złe jak stanie z powodu tego ze droga jest za malo przepustowna i stać by się na niej stało. |
Co jak co, ale właśnie na świecie odchodzi się od wielkich estakad szpecących miasto.komunikację samochodową przenosi się pod ziemie, więc nie rozumiem dlaczego na chłopa najeżdżacie.
Orientuje się ktoś jak sytuacja się ma z budową obwodnicy? |
Cytat:
cóż straci na urodzie okolica tandety przez zbudowanie tam estakady? nie najeżdżamy , ale pisanie o bezsensowności inwestycji drogowych w mieście ma znamiona jakiegoś oszołomstwa :) zwłaszcza że tak naprawde połączy to w końcu sporo ludzi mieszkających w okolicy lipskiej i płaszowie z miastem chociaż żeby skomunikować sensownie hutę z resztą miasta nieodzowna jest ul igołomska i S7 połączona z A4 w bieżanowie bo to odciąży znacznie tranzyt co do obwodnicy to może w końcu coś sie ruszy http://www.wrotamalopolski.pl/root_B...nica+Krakowa_/ |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl