Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Marsz niepodległości 11.11. 2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8342)

Jot 13.11.2011 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1191084)
Raz na jakiś czas, przez godzinke, czy dwie, zamiast uganiać się za lokalnym rywalem można poskakać po jakichś lewakach

Zdarza się ostatnio, że i jedni i drudzy w dniu meczu się napatoczą, więc szukać ich nie trzeba :)

mlody_ale_wierny 13.11.2011 12:06

Muszę jutro przeprowadzić lekcje u mnie w szkole NT. 11 listopada. Jakby ktoś chciał pomóc to proszę materiały na pw, ew. własne teksty, odczucia po tym co się działo w piątek... mam zamiar sprostować oczywiście obraz który wykreowały media : )

PAWEL NEWB 13.11.2011 12:18

Pdkreśl w tej lekcji, że kobile "bandyci,mordercy" z Krakowa, Warszawy, Poznania itd. Pomimo antagonizmów potrafili iść ramię w ramię i nie było między nimi żadnych incydentów.

PvD 13.11.2011 12:24

Możesz wspomnieć, że na polskie święto przyjeżdżają bojówki niemieckie mające jeden cel - zakłócić Dzień Niepodległości! Do tego możesz dorzucić wątek holenderski i zapytać jak to jest, że w takiej Holandi (Enschede), burmistrz potrafi zamknąć miasto, policja bezpodstawnie przetrzymywać polskich kibiców bez podania przyczyny albo na zasadzie "na wszelki wypadek" , a w Polsce nikt nie czyni kroków by powstrzymać przyjazd niemieckich bojówek,o którym wszyscy wiedzą jak także to po co przyjeżdżają i w co będą wyposażeni.

orzeu 13.11.2011 12:54

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczy...wiadomosc.html

Jest winny!! :lol:

Miller, czlowiek PZPR-u stojacy w stanie wojennym po stronie ZOMO lejacym ludzi dzis wypowiada slowa:
"Do słów Kaczyńskiego nawiązał też Leszek Miller. - Jarosław Kaczyński eksponuje słowa, że Niemcy bili Polaków i to jest dla niego najgorsze. Dla mnie najgorsze jest to, że Polacy bili Polaków"
Co za ....a parszywa, cofnij sie 30 lat i ubolewaj nad tym samym faktem szujo.

Sa juz wiersze o tragedii wozu TVN24:

Siekiera, motyka, dupa, krowa
Trwa żałoba narodowa
Siekiera, motyka, faszyzm, gruz
Został podpalony wóz

"Chłopcy z Antifa, chłopcy schyloni (schyleni),
Dzisiaj faszyści użyli broni.
Dzielnieśmy stali, brukiem rzucali.
Wóz transmisyjny padł!"

:rotfl:

pan Dudi 13.11.2011 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlody_ale_wierny (Post 1191100)
Muszę jutro przeprowadzić lekcje u mnie w szkole NT. 11 listopada. Jakby ktoś chciał pomóc to proszę materiały na pw, ew. własne teksty, odczucia po tym co się działo w piątek... mam zamiar sprostować oczywiście obraz który wykreowały media : )

Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, jak policja zachowała się w stosunku do ludzi zgromadzonych na legalnej manifestacji. Zwróć też uwagę na to, że prezydent miasta Warszawy wydała zgodę na ustawienie się dwadzieścia razy mniejszej manifestacji blokującej tą pierwszą 100 metrów dalej, na trasie przemarszu, czyli sama przyczyniła się do powstania zaognionej sytuacji. Myślący człowiek nigdy by czegoś takiego nie zrobił. Ta druga nie miała prawa blokować całej szerokości ulicy, ale jednak to w stosunku do nas, a nie do nich policja zachowywała się brutalnie i arogancko (komunikaty z głośników o jednoznacznej treści płynęły długo przed jakimikolwiek wydarzeniami). Nie ma się co dziwić ludziom, że szlag ich w końcu trafił, skoro oni, jako Polacy, nie mieli możliwości przemarszu trasą zaplanowaną tylko dlatego, bo zablokowała ją niemiecka, komunistyczna bojówka, która przyjechała bić Polaków za to, że noszą symbole narodowe. Policja nie miała rozkazu udrożnić przejścia, mimo, że jego blokada była niezgodna z prawem (!!!). Atak wykonała od razu w kierunku jednej z grup. Nie zatrzymywała prowodyrów zamieszek - w skrócie, odgórnie nadano jej jednoznacznie określoną rolę - bić Polaków, nie dotykać lewactwa.

Gwiaździsty 13.11.2011 13:07

POwski wymiar tzw. sprawiedliwości zgodnie z przewidywaniami wypuścił wolno już rodaków premiera, którzy wrócili już spokojnie do Niemiec. Ciekawe czy dostali suchy prowiant na drogę ?
Tak wspaniałe wielkoduszne potraktowanie na pewno zaowocuje ich powtórną wizytą w przyszłym roku.

mlody_ale_wierny 13.11.2011 13:11

Podaj źródło.

Gwiaździsty 13.11.2011 13:20

http://www.tvnwarszawa.pl/temat,zami...ni,319812.html

Cytat:

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień - wyjaśniał w "Poranku" TVN24 Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.
Informacje
Za zamieszki przed sąd. Jeszcze dziś pierwsze wyroki?
41 spraw o wykroczenia popełnione przez cudzoziemców i 15 spraw z zarzutami o przestępstwo trafiło w niedzielę do południa do Sądu Rejonowego... WIĘCEJ »

Mowa o wydarzeniach, do których doszło 11 listopada jeszcze przed południem. Grupa anarchistów wdała się w bójkę z policjantami, później zabarykadowali się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat.
"Sąd zakończy postępowanie"
- 41 spraw o wykroczenia dotyczy cudzoziemców. Chodzi o naruszenie porządku publicznego na ulicy Nowy Świat - wyjaśnia Wojciech Małek. - To nie tylko osoby obywatelstwa niemieckiego, również innych krajów - dodaje.
Sąd rozpatrzył wszystkie sprawy, ale odroczył ich rozpoznanie. Teraz uzupełniony musi być materiał dowodowy. - Postępowanie dowodowe wykazało, że w pobliżu miejsca zdarzenia były osoby postronne, które nie zostały przesłuchane - tłumaczy Małek. I od razu dodaje: - Tożsamość cudzoziemców jest znana. Sąd wyznaczył im termin rozpraw na grudzień – dodaje.
Na razie jednak zostali wypuszczeni na wolność. – Nawet jeżeli się nie stawią w wyznaczonym terminie, to sąd postępowanie zakończy – zaznacza rzecznik. Wyrok będzie uznawany za granicą.

pan Dudi 13.11.2011 13:28

Chyba mogę wrzucić cytaty z policyjnego forum, na których oparłem się pisząc poprzedniego posta. Nie mam żadnej gwarancji, że są one prawdziwe i że pochodzą z forum policji. Tak mi je podano.

Cytat:

"Rzeczywiście mieliśmy dziś w Warszawie niezłą rozgrzewkę przed
Euro...
Powiem Wam, że po tym co dzisiaj zobaczyłem sam nie wiem czy wezmę
udział
w tej imprezie z napisem POLICJA na plecach. Podobne myśli ma już
naprawdę
wielu chłopaków. Bo czy warto? W imię czego? Niech Tusk sam sobie idzie
i
przyjmuje kamienie i petardy na głowę..."

"bardzo ładnie go kopał w głowę...idealne zastosowanie zasady
tolerancji
tłumienia i troski Puszczanie oczka..teraz lepiej ?"

"Panowie sam wybieram się teraz na szkółkę i jedną niepokojącą rzecz

zauważyłem. a mianowicie kilka ekip zawiesiło kosy i obok siebie stali

podczas dzisiejszych awantur"

"a w telewizji od rana słyszę...i w radio zresztą też, że reakcja
policji
była niefrasobliwa, nieprofesjonalna i mało ostra...bravo!! proszę
podziękować donaldowi tuskowi i jego ministrom za to , że policja nie
radzi sobie z bezpieczeństwem ponieważ :

po pierwsze w imię czego policjant ma się narażać (2 z groszem na
rękę)
po drugie policjanci są młodzi i gówno umieją a nauczyć się nie ma
od kogo

od pięciu lat systematycznie policja niszczona jest przez polityków...

nie ma co się dziwić moje drogie media - w razie realnego zagrożenia

policja nie jest w stanie sobie poradzić z uwagi na powyższe....

a tak na marginesie : czemu gronkiewiczowa- prezydent stolicy dopuściła

do tych manifestacji ?? kaczyński kiedyś zablokował jakąś taką
manifestację gei, która mogła doprowadzić do zadymy a ona się bała
czy to
PO wizerunkowo nie zaszkodzi ??

teraz słucham w tv o omyśle zamykania granic albo prewencyjnych
aresztów.....LUDZIE...kim czym oni chcą robić takie rzeczy ???

kwiatkowski minister sprawiedliwości już chce zmienać przepisy i
blokować
na kartach kredytowych sprawców zza granicy środki na poczet kar....czy

ten człowiek żyje w tym samym kraju co ja ??? czy w matrixie ???...90
procent chuliganów nigdy nie będzie miało karty kredytowej"

"Panowie czy tylko ja mam wątpliwości czy na tym filmiku gdzie
"policjant"
kopie gościa to rzeczywiście są nasi koledzy??
Ktoś widział obok nich jakiś RW czy umundurowanego policjanta?? co to
za
grupa miała niby być? odwody niemundurowe?
Ps. kupić kamizelke z napisem policja to grosze. i czy słyszał ktoś

okrzyk policja??"

"Baardzo dużo było na placu i na marszałkowskiej policjantów w cywilu z

założoną na grzbiet zieloną kamizelką. Sam się zastanawiałem co
dokładnie
mają tam robić"

"Ja dziennikarz? i to jeszcze wybiórczej szechteriady...jak mogłeś
żuczku"

"Media zaczynają to rozgrywać w dziwnym kierunku. Tylko tvp pokazało ile

uroczystości w całym kraju miało fajny, normalny przebieg. Mało kto
wspomina o ataku bojówki na rekonstruktorów, czy wogóle o aktywności
lewaków."

"Byłem wczoraj na miejscu i jedno co mogę powiedzieć to jedna wielka
amatorka. Gdyby nie posiłki z kraju to byłaby wielka kompromitacja
Garnizonu Stołecznego. Prowadziłem jeden z pochodów i później byłem
na
placu na rozdrożu i z całą stanowczością muszę stwierdzić ze odsetek

zadymiarzy był znikomy, oczywiście byli widoczni, jednakże większość

stanowili normalni ludzie chcący upamiętnić odzyskanie niepodległości.
Po
rozwiązaniu pochodu dało się bardzo mocno odczuć niezadowolenie
normalnych
ludzi, którzy odchodzili bocznymi ulicami."

"Po przejrzeniu kilku relacji na YT dochodzę do jednego prostego słowa,

cała sytuacja, która panowała na ulicy w zarządzaniu policjantami to
CHAOS
- nie wiem nie byłem, ale to tylko mi przychodzi na myśl oglądając
relacje. Jeśli tak ma wyglądać Ojro 2012 to ja dziękuję i chyba mecze

pooglądam z perspektywy szklanego ekranu."

"Kopanie takiego zawodnika w głowę, kiedy już leży na chodniku, to po

prostu bandytyzm a nie policyjne działania"

"Najbardziej to mi szkoda tego wystraszonego staruszka. Dziadunio przeżył

Hitlera, przeżył Stalina i co? Ubrał się w najlepsze ubranie, wyszedł

wczoraj na ulicę a tam co się dzieje? Jak za "okupacji". Niemcy znowy
niszczą stolicę i to wspólnie i w porozumieniu z pseudopolakami. Co on

teraz sobie myśli o tej Naszej wolnej Polsce?"

"Rozwiewam wątpliwości, które sam miałem. Na filmiku to policjanci.
"występują" też na innych nagraniach w pobliży opecji."

"Skoro takie wątpliwości się pojawiają to najlepiej zapytać dowódców
akcji
czy to był policjant, czy przebieraniec. Twarz oprawcy jest wyraźnie
widoczna na filmie. Rozumiem, że mogli sobie kupić kamizelki z napisem
policja, że zakupili sobie batony ... ale już nie bardzo rozumiem, że
zakupili sobie motorolki i kumali się z OPP
Mam nadzieję, że oprawca już w poniedziałek przestanie być
policjantem"

"nie no z tym kopaniem po twarzy to się zgodzę poniosły nerwy pewnie
gościa też tego nie popieram ....pałą można przyłożyć z 10 razy ale

kopanie w twarz to przesada"

"Tvn należy zrozumieć. Spalono im wóz transmisyjny i zatrzymano 93
swoich"

"Co do kopania i bicia no cóż, czasem nie ma wyjścia i nerwy
ponoszą.Niespecjalnie sie dziwię też Policjantom którzy stali i
patrzeli
na płonący wóz tvn-u, dobrze że kiełbasek nie wyciągneli
buuuaaahhhaaahhhaa.
Jak wszyscy wiemy w pododdziałach zwartych działa się na rozkaz wiec
ta
sytuacja była idealna by pokazać jak w Policjii działa dowodzenie.
Za dużo tej wolności i etyki zawodowej

Na euro byliśmy gotowi maksymalnie w 2000r od tego czasu jest jak każdy

wie."


"Rozumiem waszą frustrację, i to, że takie sytuacje wiążecie głównie
z
kibolami, ale ja się grzecznie zapytam jak to jest, że od jakiegoś czasu

można bezkarnie każdego obywatela Polski nazywać faszystą, oskarżać o

faszyzm a na końcu okaże się, że jest "kibolem"...

Po pierwsze: Hania zezwoliła na takie ustawienie manifestacji, gdzie
jedna blokuje drugą - czyli sama zaaranżowała tę "zadymę"

Po drugie Policję ustawiano tak, aby "chroniła" manifestację
blokującą a
w efekcie zatrzymała drugą....

nawet bez kiboli - takie ustawienie prowokuje tę grupę do agresji na
policję, która została "zawrócona"....

Po trzecie: atak przeprowadzono od razu w kierunku i z pozycji ustawionej

w kierunku jednej grupy.....

Nie zastosowano działań prewencyjnych celem zatrzymania uprzedzającego

prowodyrów i bojówek

nie próbowano udrożnić przejścia...


Inaczej mówiąc: z góry nadano Policji jednoznacznie politycznie
wyznaczoną rolę....

mogę tylko współczuć służby dla takich ludzi, dla takich
polityków, dla
takich dowódców...

Przykre...."


"powiem tak jeżeli będę jeszcze w OPP na euro 2012 to nie omieszkam
uczestniczyć w takim konkursie jak L - 4 Puszczanie oczka przecież Ci
kibice nas zniszczą, winna będzie policja a rząd i tak nie da podwyżek

Uśmiech ja się wypisuje z Euro nie wiem jak koledzy"

"Bo jak bandycie z Niemiec za powód do ataku wystarczały mundury
rekonstruktorów, to co dopiero jakby zobaczył prawdzwego polskiego
żołnierza?"

"Pewnie by narobił w spodnie"
Jest kilka ciekawych opinii.

krzykacz 13.11.2011 13:42

Moje wrażenia z Marszu Niepodległości są takie, że policja chciała sprowokować zamieszki. Pojechałem do Warszawy indywidualnie nie ekipą, dotarłem już przed godziną 11. Wyszedłem z dworca na miasto żeby zorientować się gdzie jest ten Plac Konstytucji jak tam dotrzeć itp. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to grupy osób wyglądające jak koledzy z osiedla stojący "na winklu", jednak rozmowy ich były dziwne np. o jakiejś odprawie, którą mają mieć o godzinie 20, co rusz do osób ubranych w odblaskowe kamizelki z napisem "policja" podchodził jakiś cywil, poważny, elegancki mężczyzna w średnim wieku, który idąc w Marszu nie wzbudziłby żadnych podejrzeń i wylewnie się z nimi witał. W ogóle może ktoś mi powiedzieć czy dziewczyna, która waży ok. 50 kg i ma może150 cm wzrostu łatwo znajduje zatrudnienie w policji bo takie też widziałem ubrane w te kamizelki? . O krążących w sieci filmikach pokazujących jak jakiś niezydentyfikowany "cywil" gazuje i kopie uczestnika patriotycznej manifestacji nie wspomnę. W ogóle znamienne jest, że jak pedały chcą przejść przez Kraków to regularne oddziały prewencji robią wszystko żeby mogli przejść wytyczoną trasą a tutaj przez grupkę czerwonego ścierwa zmienia się trasę manifestacji wytacza kabaryny, polewaczki i wali tym samym tekstem do głośników przez kilkanaście minut tylko podgrzewając atmosferę. Co do samego przebiegu zgromadzenia to trochę się rozczarowałem kiedy poszedłem do kościoła przy Emilii Plater gdzie miała się odbyć Msza św. poprzedzająca Marsz i pierwsze co zobaczyłem to ludzi od Korwina, którym zabroniono wnosić politycznych transparentów znaleźli więc wyjście z sytuacji sprzedając szaliki z logo Nowej Prawicy, a i tak na jakimś banerze musieli nabazgrać JKM. Byli też agitatorzy chyba od ks. Natanka, którzy rozdawali ulotki o intronizacji Jezusa na króla Polski i ogólnie atmosfera była mocno "smoleńska". Trochę mnie to zniechęciło i poszedłem wcześniej na plac i dobrze się stało bo zobaczyłem wspaniałe zjednoczenie Polaków w walce z 'siłami ciemności". Wiadomo , że nie każdy się nadaje do "sportowych" atrakcji ja również wykwalifikowanym zadymiarzem nie jestem ale nienawiść do lewaków i "białych kasków" podzielali chyba wszyscy od dzieci do emerytów ( w aspekcie kibicowskim mogę dodać, że jeżeli na C byłoby takie zjednoczenie jak w Warszawie to nikt by nikogo za koszulki z młyna nie wyciągał ani nie czatował pod wyjściem z sektora bo każdy policjant i ochroniarz miałby pełne gacie). Sam przemarsz zachwycił liczbą (bajki o 4 tys. mogą tylko budzić uśmiech politowania) ale rozczarował organizacją brak nagłośnienia i synchronizacji spowodował, że różne części pochodu krzyczały różne okrzyki i w pewnym momencie robiło się bardzo folklorystycznie (pieśni legionowe, ułańskie itp.). W ogóle liczyłem, że ten marsz będzie bardziej "endecki", rozumiem, że organizatorzy chcieli żeby każdy kto czuję się patriotą dobrze się na nim czuł ale treści narodowo- radykalnych trochę było dla mnie za mało. Nie chodzi o to aby skakać sobie do oczu o Dmowskiego i Piłsudskiego ale przypomnieć zasługi i przywrócić należne miejsce w polskiej historii narodowcom. Oczywiście przemarsz był organizowany przez narodowe organizacje, było "Roman Dmowski wyzwoliciel Polski", pochód skończył się na jego pomniku ale brakowało chóralnego "narodowy radykalizm" czy np.haseł o Mosdorfie. Z akcentów humorystycznych jakiś starszy pan tłumaczył dlaczego lewactwo nie lubi Sienkiewicza przywołując rozmowę Zagłoby z Rochem Kowalskim, który tłumaczy z których Kowalskich jest , "a co powie" mówił starszy pan "Borowski, że z jakich jest Borowskich- Bermanów, a Michnik, że z jakich Michników- Szechterów? Z akcentów wzruszających: dzieci w wieku wczesnoszkolnym krzyczące "Wielka Polska" i przemarsz pod kancelarią premiera, gdzie na równi z flagą Polski jest flaga UE a między nimi wyryte "Honor i Ojczyzna", co wygląda jak jakiś niesmaczny żart i utwierdza mnie w przekonaniu, że takie marsze są potrzebne.

Tom WP 13.11.2011 13:56

Podsumowując tą całą napinkę można powiedzieć "Hemos pasado" :-D
a tym wszystkim internetowym lewackim napinaczom - wy swoje a rzeczywistość swoje ...

Fotoreportaż z Marszu Niepodległości w Warszawie

yarow 13.11.2011 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1191056)
[...]

PS: odkładajcie lepiej na gaz bo znowu podwyżka od grudnia. Z pozdrowieniami od Gazpromu.


----

OT:
Chyba, że Majchrowski nadal negocjuje z Gazpromem w sprawie umieszczenia nazwy sponsorskiej w nazwie naszego Stadionu. I będzie "cieplutko".

Pieniądz nie śmierdzi? :(

heoij 13.11.2011 14:46

Ktoś tam wcześniej napisał, że Niemcy zostali zwinięci tylko po jednym incydencie z grupą rekonstrukcyjną- TO NIE PRAWDA, przez całe przedpołudnie latali po mieście i atakowali zwykłych ludzi którzy chodzili z flagami, wyzywali ich, zaczepiali albo atakowali nieozganizowane grupy- paru kibiców Arki Gdynia tak zlali pałkami, że jeden miał rozwaloną całą głowę i wstrząśnienie mózgu- musiała zabrać go karetka.

pan Dudi 13.11.2011 14:48

To był chyba Bałtyk Gdynia, który dostał po głowach pod swoich hostelem.

JEDREK76 13.11.2011 15:09

Stronka tego "nowoczesnego" internacjonalistycznego lewactwa
http://1917.net.pl/?q=node/2479

Marszałek chyba by się w grobie przewracał, że są osoby próbujące Go stawiać w jednym szeregu z czymś takim.

heoij 13.11.2011 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1191191)
To był chyba Bałtyk Gdynia, który dostał po głowach pod swoich hostelem.

Tak masz rację- pomyłka z mojej strony, ale to nie zmienia faktu, że niemieckie bojówki nie przyjechały do Polski pokojowo obchodzić Dnia Niepodległości naszego kraju, jak niektórzy sądzili tylko z zamiarem BICIA POLAKÓW W TO ŚWIĘTO I JEGO ZAKŁÓCENIA, sam fakt, że przy prawie każdym znaleziono pałkę do bicia daje sporo do myślenia, a za całe podsumowanie może służyć przykład z kibicami Bałtyku Gdynia którzy ucierpieli po spotkaniu z nimi.

pan Dudi 13.11.2011 15:30

Oczywiście, że nie zmienia to przekazu. Chciałem tylko to wyjaśnić.

Kocur 13.11.2011 15:30

Nieprawda - Szczuka powiedziała że byli pokojowo nastawieni i oddali się prewencyjnie w ręce policji jeszcze przed marszem.

A jak Szczuka mówi to na pewno ma rację :rotfl:

Ela 13.11.2011 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1191138)
Chyba mogę wrzucić cytaty z policyjnego forum, na których oparłem się pisząc poprzedniego posta. Nie mam żadnej gwarancji, że są one prawdziwe i że pochodzą z forum policji. Tak mi je podano.

Jest kilka ciekawych opinii.

Bardzo ciekawych nawet. Jeśli rzeczywiście z forum policji pochodzą...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1191191)
To był chyba Bałtyk Gdynia, który dostał po głowach pod swoich hostelem.

Oczywiście, że z Bałtyku. Pisałam już o tym wcześniej. Sześciu chłopaków.

A tymczasem :

Cytat:

Przedstawiciele "Krytyki" "uważają za skandaliczne" próby przerzucenia i "rozmycia" odpowiedzialności z faszyzujących bojówek kibolskich na organizatorów pokojowego wiecu - donosi tvn24.pl.


Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów,
Akurat przez przypadek policja ich tam zepchnęła :lol:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolor...wiadomosc.html

Squirtle88 13.11.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Agnieszka 1906 (Post 1191073)
Problem w tym, że antifa i środowiska lewackie ośmieszyły się tylko i wyłącznie w oczach bardzo niewielkiej - w skali kraju oczywiście - grupy osób...

Niestety np. wśród moich znajomych z pracy (młodzi, wykształceni ;) ), których duża część pewnie nawet nie wie co Polacy w piątek świętowali panuje przekonanie, że faszyści chcieli przepędzić kolorową, tolerancyjną młodzież a gdy im to uniemożliwiła policja, rozpoczęli atak na funkcjonariuszy. Tak właśnie przedstawiały piątkowe wydarzenia media i tak właśnie zapamiętają je postronne osoby.

Demokracja to rządy debili , wygra ten kto ma kasę(czytaj media) przez co może manipulować tępym ludem . Dla mnie ludzie głosujący na bandę czworga czy Palikota , to są Polacy mający w dupie dobro kraju . Im się tego nie wytłumaczy , będą wiedzieć swoje , a dlaczego ? Bo mają zamknięte oczy i co najważniejsze oni myślą że jak zagłosują np. na PO to gwarantują Polsce dobrą przyszłość , bo tak mówią media . Ludzie nie wiedzą że media kłamią i manipulują lub nie chcą wiedzieć , bo tak łatwo , wygodnie,spokojnie .

Kocur 13.11.2011 16:06

Niech idą do sądu. Jak ludzie dostarczą zdjęcia i filmy to jeszcze Szczuka w pierdlu wyląduje.

pan Dudi 13.11.2011 16:56

No i podobno już w tv wersją obowiązującą jest taka, że Niemcy przyjechali w pokojowych zamiarach, bo przecież żadnych zarzutów nie mają, więc niczego nie zrobili. Cóż, takie mamy prawo i prawników. Rzygać się chce.

Kowalski 13.11.2011 16:58

Pan antyfaszysta Niemiec (Martin Hitler czy jakoś tam ) z Koeln właśnie wystąpił na konferencji prasowej na konferencji prasowej lewaków. Pokazywał Polsat w...m się. Idę się napić.

Gwiaździsty 13.11.2011 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1191219)
Niech idą do sądu. Jak ludzie dostarczą zdjęcia i filmy to jeszcze Szczuka w pierdlu wyląduje.


Raczysz chyba żartować. Nie w takim państwie jakim jest obecnie Polska. Na przyszłość apel do tych co biorą udział w głosowaniu. Nie wybierajcie do Sejmu ludzi, którzy z naszego kraju chcą uczynić lewackie szambo.
Tu możecie ich zobaczyć (zwłaszcza ostatni film):
http:??vod.gazetapolska.pl?687-rozne-relacje-z-marszu-niepodleglosci

jaro1985r 13.11.2011 17:00

Przecież tym krajem rządzą nie politycy tylko bogaci , którzy mają swoje korporacje. Tvn , Polsat... to oni teraz nakierowują ciemny lud na kogo trzeba głosować i jaka "prawda" ma obowiązywać. Politycy to tylko popychadła. Oglądam ostatnio kawałek dzień dobry tvn a tam wychwalany/a pod niebiosa gość , który uciął sobie chvja i doprawił cycki, takie to sobie teraz bohatero-gwiazdy odkrywają ( to coś występuje teraz w top model ). Już nie piszę nawet o żenującym mongole ,który prowadzi w tej stacji program i naśmiewa się z polityków (czyli notabene "naszego" wyboru)

Ela 13.11.2011 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalski (Post 1191244)
Pan antyfaszysta Niemiec (Martin Hitler czy jakoś tam ) z Koeln właśnie wystąpił na konferencji prasowej na konferencji prasowej lewaków. Pokazywał Polsat w...m się. Idę się napić.

Plus propaganda rodem z PRL :
Cytat:

Antyfaszyści z Niemiec, tak samo jak antyfaszyści z Czech czy Białorusi, ale przede wszystkim z całej Polski przyjechali do Warszawy aby wesprzeć Porozumienie 11.11. Nie ukrywaliśmy tego i nie wstydzimy się tego, gdyż sprzeciw wobec tendencji skrajnie prawicowych w Europie wymaga międzynarodowego zaangażowania. W przeciwieństwie do nacjonalistów i neofaszystów z Węgier, Ukrainy i Serbii, którzy przybyli do Warszawy wyłącznie w celu siania terroru wraz z polskimi "patriotami", antyfaszyści z różnych stron wzięli udział w wielu prezentacjach, panelach dyskusyjnych i wydarzeniach kulturalnych w ramach trwających od końca października w całej Polsce „Dniach Antyfaszyzmu”.


W piątek rano o godzinie 11:30 goście z Niemiec i towarzyszące im osoby z Polski, wspólnie przemieszczali się Nowym Światem w kierunku ulicy Marszałkowskiej, by dotrzeć na legalny wiec. Doniesienia z miasta mówiły już wtedy o tym, iż prawicowy terror trwa. O godz. 9 rano na placu Trzech Krzyży widziana była blisko 200-osobowa grupa "patriotów" uzbrojona w kije. Ze względów bezpieczeństwa ktokolwiek poruszał się w kierunku "Kolorowej niepodległej" powinien był to robić w większych grupach.
Tak też uczynili goście z Niemiec. Jednak bardzo szybko natknęli się na jedną z wielu krążących po centrum miasta grup skrajnie prawicowych. Zostali przez nich zaatakowani, najpierw werbalnie, chwilę potem fizycznie. W pobliżu było tylko kilku policjantów, więc byli oni zmuszeni do samoobrony. Doszło do zamieszania, w czasie którego do agresywnych nacjonalistów przyłączył się starszy pan z grupy rekonstrukcyjnej, który wykrzykując ksenofobiczne hasła (m.in: „Won szkopy!”) zaczął okładać kolbą jedną z niemieckich antyfaszystek. ( :lol: ) Po kilkunastu sekundach zainterweniowała policja i aresztowała kilku z najbardziej agresywnych nacjonalistów.
Antyfaszyści ruszyli spokojnie dalej, w kierunku ronda De Gaulle’a, zostali jednak zatrzymani przez duży oddział policji, którego dowódca najwyraźniej nie znał przyczyny zajścia sprzed 2 minut i widząc duża grupę ludzi kazał ich zaatakować. Zdziwieni takim zachowaniem i agresją policji aktywiści zepchnięci zostali do najbliższego lokalu, którym był Nowy Wspaniały Świat. Tam przebywali przez następne godziny, gdyż policja szczelnie otoczyła lokal. Następnie zostali przewiezieni na komendę, na której pozostali do końca dnia. W momencie, w którym piszemy to oświadczenie, większość z nich już wypuszczono bez jakichkolwiek zarzutów.
Całe zdarzenie miało miejsce na długo przed rozpoczęciem się blokad, miało wielu świadków i zostało udokumentowane.
Demonizowani przez prawicowe media goście z Niemiec przebywali już dawno w warszawskich komisariatach, podczas gdy nacjonaliści i neofaszyści demolowali miasto i siali terror wśród Warszawiaków.
Oto szeroko komentowane, straszne zajście, do które doszło w południe i które przyrównano do regularnej bitwy neofaszystów na placu Konstytucji czy placu na Rozdrożu.
Poranny incydent na Nowym Świecie jest obecnie używany do przykrycia tego co faktycznie wydarzyło się 11 listopada w Warszawie. Nigdzie nie słychać o blisko 100 aresztowanych narodowcach i neofaszystach. Nigdzie nie słychać o zastraszaniach obsługi i klientów warszawskich kawiarni, ani o ataku na restaurację VegeMiasto. Mówi się też, że powodem zamieszek nacjonalistów była antyfaszystowska blokada, ale skoro tak to czemu do największych aktów agresji doszło na placu na Rozdrożu, gdzie żadnej blokady nie było?!
Wychodzi na to, że zarówno organizatorzy Marszu Niepodległości jak i policja potrzebowali na gwałt kozłów ofiarnych, na których mogliby zrzucić z siebie odpowiedzialność za wszystko co się wczoraj wydarzyło.
Fakt, że ktoś musi tą odpowiedzialność ponieść musi. Ale nie mogą być to ci, którzy zostali zatrzymani prewencyjnie jeszcze na kilka godzin przed zajściami.
Za wczorajszy terror w mieście odpowiadają neofaszystowskie organizacje ONR i Młodzież Wszechpolska, które zaprosiły skrajnie prawicowy tłum do Warszawy. Z resztą, nie pierwszy i zapewne, nie ostatni raz.
Ruch antyfaszystowski nie da się jednak skryminalizować. Ale społeczeństwo też nie powinno dać się ogłupiać. Co uczynili Warszawiakom antyfaszyści z Niemiec, poza tym, że przejechali 600km by razem z nimi zaprotestować przeciwko skrajnie prawicowemu terrorowi? A że przyjechali w Święto Niepodległości? Niech wytłumaczą to przywódcy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, którzy instrumentalizują dokładnie ten dzień do budowania swojego ruchu.

Gwiaździsty 13.11.2011 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaro1985r (Post 1191247)
Przecież tym krajem rządzą nie politycy tylko bogaci , którzy mają swoje korporacje. Tvn , Polsat... to oni teraz nakierowują ciemny lud na kogo trzeba głosować i jaka "prawda" ma obowiązywać. Politycy to tylko popychadła. Oglądam ostatnio kawałek dzień dobry tvn a tam wychwalany/a pod niebiosa gość , który uciął sobie chvja i doprawił cycki, takie to sobie teraz bohatero-gwiazdy odkrywają ( to coś występuje teraz w top model ). Już nie piszę nawet o żenującym mongole ,który prowadzi w tej stacji program i naśmiewa się z polityków (czyli notabene "naszego" wyboru)


racja, ale bardzo ważna jest świadomośc. A jej nie będzie kiedy nie dostaniesz informacji (prawdy) o ludziach i wydarzeniach.
Niech ludzie zobaczą, kto znajdował się wewnatzr tego szmaba, wśród niemieckich komunistyvznych pałkarzy. Niech zobaczą swoich posłów z PO (z Krakowa gwiazda PO-wska Rózia Thun) z Ruchu Palikota (A. Grodzka z Krakowa) itp. łajno.
Gdyby oni wszczyscy urodzili sie przed 1939 r. to na bank zaprosiliby do Polski Wehrmacht wraz z Armią Czerwoną.
W Wolnej Polsce wiedziano by co z nimi zrobić.

Wizard 13.11.2011 17:38

Fantastyczna manifestacja. Duch w narodzie jeszcze nie zginął! Było bardzo budująco spotkać się wśród tylu wspaniałych ludzi... Super frekwencja. Nie widziałem ani początku, ani końca. Jestem zdumiony papką medialną w mediach. Oglądając urywki z tvn zastanawiam się czy ja byłem w tym samym miejscu w tym samym czasie. Fałsz w mediach jest porażający. I nasza rola w tym, aby ludzi uświadamiać jak było NAPRAWDĘ! Począwszy od rodziny na znajomych skończywszy. Niech zwycięży prawda!

Oby w przyszłym roku było nas jeszcze więcej, niech nas będzie 50 tysięcy! Albo i lepiej! Z roku na rok frekwencja musi być co raz większa! Jednak niech to będą prawdziwi patrioci - panowie którzy nie mają zasad honoru nie powinni nas osłabiać. Pamiętajmy, narodowiec to człowiek honorowy. Jechałem w nocy pociągiem z Gdańska i przykro było gdy niektórzy kibice nie potrafili dostosować się do okoliczności - nadmierne picie alkoholu, zaczepianie ludzi (zwłaszcza kobiet) - panowie z ekipy kibicowskiej, z którą dzieliłem wagon - takie zachowania nie przystoją narodowcom. Tacy ludzie jechali tylko i wyłącznie dla lewactwa. Na szczęście, były to marginesy. Nie mniej, wstyd za takich ludzi. 11 listopada to nie jest okazja aby się naje***. Takich nie potrzebujemy.

Niech żyje Wielka Polska! Naprawdę jestem podbudowany frekwencją i Marszem!

pan Dudi 13.11.2011 17:42

Teraz pozostaje już tylko wiara w to, że ten naród po prostu nie da się już całkiem ogłupić. Ten, kto myśli sam zobaczy, że przekaz mediów zmienia się z dnia na dzień i za dwie doby znajdą się pewnie pierwsze śmiertelne ofiary "faszystów", a będzie to niewidoma antyfaszystka w ciąży i emerytowany wolontariusz- dokarmiacz wielorybów (na pewno będzie też jeździł na wózku)! Szkoda, że zawód dziennikarza nie wiąże się już z obowiązkiem bycia rzetelnym (mam na myśli dwie strony), czy zachowywaniem jakiejkolwiek godności.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl