Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

Miro 21.12.2010 23:38

Moze mamy tu na forum pośród Wislackiej Braci jakiegos technika z TEPSY :-) ?

Mam problem z parametrami linii pod ADSL. To znaczy aktualne 2 Mbity smiga bez klopotu ale zamarzylo mi sie troszke wiecej, zaglębilem się w temat i okazalo sie ze wartosci SNR Margin i Line Attenuation na mojej lini szaleją w zależnosci od tego co i jak jest aktualnie podpiete.

1. Przypadek . Podpięty router z modemem adsl i telefony poprzez filtry.
http://i56.tinypic.com/wbb75v.jpg

2. Przypadek - Podpiety router z modemem, telefon odlaczony

http://i55.tinypic.com/xoimxg.jpg

3. Przypadek - Podpiety router z modemem i telefon ale bez filtra.

http://i56.tinypic.com/2m4f1y1.jpg

Glupieje zwlaszcza przy ostatnich wynikach - przeciesz filtry powinny poprawiac jakość linii a u mnie jest prawie dwukrotne wieksze tlumienie po zalozeniu filtra.

Jest ktos zorientowany w takich tematach?

Donson 21.12.2010 23:44

Tylko nie dzwoń z tym do nich na Błękitną Linię bo wywalisz tepse na kolana jak mróz PKP:)

Konfliktowy 21.12.2010 23:49

Wpinasz filtr przed modem od tepsy?

EDIT :

Filtr wpięty bezpośrednio do telefonu?

EDIT:

Więc jest źle podpięte. Nie jestem technikiem tepsy ale kiedyś o tym też szukałem. Filtr wpinasz do gniazdka, a do filtra bezpośrednio telefon.

EDIT:

http://www.insdar.pl/neostrada_instalacja.htm

EDIT:

Może powodem takiego tłumienia jest kiepska instalacja? Stare kable,kiepskie skrętki itp.. Możesz spróbować odłączyć też telefony i w tedy sprawdzić. Do tepsy śmiało możesz zadzwonić i powiedzieć, że jesteś zainteresowany ich oferta i prosisz o sprawdzenie jakie łącze może być na Twojej lini.

Miro 21.12.2010 23:58

@Donson
Nawet nie probuje ;-))... i tak by mnie zlali jako klienta multimo

@Konfliktowy
filtr jest wpiety tak jak nalezy czyli przed samym telefonem

Pogladowo to wyglada tak

http://i53.tinypic.com/2rzqs5x.jpg

edit

tak bezpośrednio

edit2

Konfliktowy... jestes genialny :-)...naprawde. Dopiero teraz uswiadomilem sobie ze od 6 lat uzywam wpierw neo a potem multimo z źle wpiętym filtrem.

Ale powiem Ci ze parametry w dalszym ciagu sa gorsze niz bez filtra - poprawilo sie do 40db

gonzo 22.12.2010 21:03

Mój problem polega na tym że dziś kupowaliśmy z ojcem komputer ...
Mamy dysk twardy Samsunga 1 TB. Informatyk w sklepie przy składaniu mówił że przystosował go do WIndowsa 7 (jakies tam ustawienia). Po czym gdy dowiedział się że będzie jednak XP instalowany pozmianiał cos i z całym pudłem pojachaliśmy do domu. Instalowałem przed chwilą win XP i widział mi tylko jedną partycje 130 GB. Reszty nie ma - sformatowałem ją i zainstalowałem XP.
Z tym że wcześniej mówił że partycje są już porobione.
Co tu teraz czynić aby odzyskać pozostałą część ?

Konfliktowy 22.12.2010 23:33

Najprościej było usunąć wszystkie partycje, a później utworzyć je na nowo.

EDIT:

Wydaje mi się, że nie widzi Ci partycji bo zwyczajnie masz je nie utworzone. Utworzoną miałeś tylko partycje na system a reszta sobie leży nie podzielona ani nic. Instalowałeś z poziomu DOSa czy normalnie?

gonzo 22.12.2010 23:43

Jak usunąć wszystkie jak widać tylko jedną ?

4fan_player 23.12.2010 22:17

Witam,
Możliwe, że za jakiś czas będę kupował laptopa. Mimo, że kiedyś skończyłem Technikum Informatyczne to moja wiedza nt. komputerów jest dosyć znikoma i ogranicza się do tego co działo się 2-4 lata temu :P Laptopa będę potrzebował głównie do internetu, Offica, filmy, muzyka. Jedyną grą na którą znajduje czas jest Football Manager :) jeżeli chodzi o wygląd to raczej jakiś konserwatywny bez żadnych zbędnych dodatków. Monitor 15,6" większy raczej nie potrzebny. Karta graficzna raczej nie musi być bardzo dobra FM chyba na każdej nowym lapku pójdzie :) Duży nacisk chciałbym położyć na wydajność więc RAM miałaby duże znaczenie. No i najważniejsze budżet to gdzieś pomiędzy 2500-3000. Ale raczej z naciskiem na tą pierwszą kwotę :) liczę na Wasze rady :)

wislak_92 23.12.2010 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1027877)
Witam,
Możliwe, że za jakiś czas będę kupował laptopa. Mimo, że kiedyś skończyłem Technikum Informatyczne to moja wiedza nt. komputerów jest dosyć znikoma i ogranicza się do tego co działo się 2-4 lata temu :P Laptopa będę potrzebował głównie do internetu, Offica, filmy, muzyka. Jedyną grą na którą znajduje czas jest Football Manager :) jeżeli chodzi o wygląd to raczej jakiś konserwatywny bez żadnych zbędnych dodatków. Monitor 15,6" większy raczej nie potrzebny. Karta graficzna raczej nie musi być bardzo dobra FM chyba na każdej nowym lapku pójdzie :) Duży nacisk chciałbym położyć na wydajność więc RAM miałaby duże znaczenie. No i najważniejsze budżet to gdzieś pomiędzy 2500-3000. Ale raczej z naciskiem na tą pierwszą kwotę :) liczę na Wasze rady :)

http://www.nhl.pl/index.php?showforum=2

Tu masz wszystko, za taką kwote spokojnie mozesz pograc w nowe tytuly.

PS. Z Windowsem czy bez?

4fan_player 23.12.2010 23:39

A z Windowsem są dużo droższe?:) nie bardzo się orientuje :)

mic 23.12.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1027898)
A z Windowsem są dużo droższe?:) nie bardzo się orientuje :)

Drozsze sa ok 200-400 zl. Zalezy jaki Win, jaka firma itd.

Jezeli jestes studentem to mozesz miec Windowsa za darmo z MSDNAA, jezeli nie zawsze zostaja Ci warezy.

I radze Ci isc raczej w Asusa (seria N), badz niektore modele HP lub Toshiby. Inne bym odradzal.
Jeszcze Packard-Bell, malo znane w Polsce, ale naprawde dobry sprzet robia

4fan_player 23.12.2010 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1027899)
Drozsze sa ok 200-400 zl. Zalezy jaki Win, jaka firma itd.

Jezeli jestes studentem to mozesz miec Windowsa za darmo z MSDNAA, jezeli nie zawsze zostaja Ci warezy.

I radze Ci isc raczej w Asusa (seria N), badz niektore modele HP lub Toshiby. Inne bym odradzal.
Jeszcze Packard-Bell, malo znane w Polsce, ale naprawde dobry sprzet robia

To MSDN AA to całkiem ciekawe rozwiązanie :) akurat mój wydział łapie się pod wymogi. A jak wygląda to w praktyce? Jak uzyskuje się dostęp do win'a?

mic 23.12.2010 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1027902)
To MSDN AA to całkiem ciekawe rozwiązanie :) akurat mój wydział łapie się pod wymogi. A jak wygląda to w praktyce? Jak uzyskuje się dostęp do win'a?

Dostajesz swoj login i haslo, i albo sciagasz z ich strony i wklepujesz seriala, ktory bedzie na tej stronie, albo sciagasz z torrenta/wareza itp i uzywasz seriala z msdnaa. Tak w skrocie. Co do loginu i hasla to musisz znalezc kolesia ktory to zaklada, zapytaj bylekogo na uczelni to da Ci namiary

nbp 27.12.2010 17:59

Panowie mam słuchawki LOGITECH H530 z wgranymi już sterownikami. I słuchaweczki pięknie działały, ale pewnego razu pojawił mi się taki o to komunikat:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

I ni chu chu, nie działają. Nie chcą się zainstalować na moim kompie ( windows 7 ).


Oczywiście sprawdziłem to na innych komopach, i też nie działają !! Unknown Device - błąd słuchawek i nie chą działać.

Oczywiście byłem an stronie producenta, no ale nie można ściągnąć żadnych sterowników nowych czy aktualizacji, no bo one są wgrane już w tych słuchawkch.


W media markcie mi ich nie przyjmą do naprawy, bo to prezent był, i rachunku oczywiście nikt normalny nie trzyma ;-/.


Więc co mam zrobić ? Przeglądałem neta i widzę, że innio też mają problemy takie typu błąd 43 i nie ptorafią sobie z tym poradzic.

alkoholik 30.12.2010 02:40

Pamowie mam nowy sprzet ciesze się bo nie dałem dużo Amd athlon x3 440 3.0g Palit gts450 1g128bit ddr5 i narazie mało ramu 2gb

dawidTS 06.01.2011 14:02

Siemano

mógłby mi ktoś wycenic taki zestawik.( W nawiasach ocena stanu sprzetu w skali 0-5)
jest to blaszak :
Obudowa (stan to 2/5 cala sie rozlatuje z przodu)
procek: Intel Pentium IV 3.06 GHz
ram; 1,5 GB DDR 2
karta graficzna: GeForce 8500 256 MB
zasilasz: nie pamietam firmy ale moc to 550 W ,chyba to był Feel ale nie jestem pewien
plyta gl: Asus p5vd
dysk twardy: Segatte 160 GB
monitor: Flatron 17 cali ( 4/5)


ile moge za niego zabrac kaski? chce to sprzedac bo leży w domu na wsi a mi sie kaska przyda na Gainera :)

brylant17 06.01.2011 17:42

Mam pytanie, mam dwa konta na Win 7 jedno moje (admin) drugie mamy chciałbym na tym drugim zrobić ograniczenia.Aby nie można było wchodzić na partycje....Jak zrobić? nie mogę tego rozgryźć....

pozdi91 08.01.2011 19:01

Witam forumowiczów - informatyków. Mam pytanie odnośnie sieci bezprzewodowej w domu. Korzystam z Chello25, mam do laptopa podłączony normalnie kablem modem. Chciałbym stworzyć coś w rodzaju sieci wi-fi w domu by móc korzystać z internetu bez konieczności podłączania żadnych kabli oraz podzielić sygnał by móc korzystać na więcej niż jednym laptopie. Powinienem zakupić jakiś router i do niego podłączyć modem i on będzie nadawał sygnał? Czy mogą być konieczne jakieś sterowniki, czy po prostu będzie można wykryć sieć i się podłączyć? Jak jest z zabezpieczeniami, przed włamaniem się i korzystaniem z mojej sieci przez kogoś obcego? Wybaczcie chaotyczność i mnogość pytania, ale jest to temat całkowicie mi obcy. Proszę o wszelkie rady, propozycje routerów itd, wszytsko co mogłoby mi pomóc.

mic 08.01.2011 19:06

pozdi91: kup jakis najprostszy router (np D-link di-524). Laczysz kablem modem z routerem. Sterownikow nie potrzeba. Konfiguracja intuicyjna, zabezpieczanie tez. W razie czego pisz to pomoge Ci go skonfigurowac/zabezpieczyc

Michal_b3 08.01.2011 19:09

Szukam kogoś kto w miarę ogarnia matlaba, mam wykres funkcji f(x) i za pomocą pętli for mam znaleźć punkt maximum w podanym przedziale [-5;5], z matlabem nigdy nie miałem za bardzo do czynienia, a składnia jest inna niż w c++, będę wdzięczny jak ktoś rzuci na to okiem i coś podpowie :)

Kod:


syms x;
f=(sin(x)/(x^2 + 1))

a=0

for i=-5:5
    a=0
    if(f(i) > a) a=i;
    i=i+0.1;
end

b = f(a)

plot(a, b, 'ko')


pozdi91 08.01.2011 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1033688)
pozdi91: kup jakis najprostszy router (np D-link di-524). Laczysz kablem modem z routerem. Sterownikow nie potrzeba. Konfiguracja intuicyjna, zabezpieczanie tez. W razie czego pisz to pomoge Ci go skonfigurowac/zabezpieczyc

dzięki, w razie problemów zwrócę się z pytaniami.

harimata 09.01.2011 12:32

Chcę sobie kupić laptopa. Budżet mam od 3tys do 4tys. Zastanawiam się nad jakimś Lenovo, Toshibą albo Macbookiem. Jestem przekonany coraz bardziej do maca ale sam nie wiem. Co byście mi polecili ?
Dodam, że głownie to będzie służył do internetu, filmów, photoshop no i jeszcze żeby z 5 h pociągnął na baterii.

Coolpick 09.01.2011 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1033887)
Chcę sobie kupić laptopa. Budżet mam od 3tys do 4tys. Zastanawiam się nad jakimś Lenovo, Toshibą albo Macbookiem. Jestem przekonany coraz bardziej do maca ale sam nie wiem. Co byście mi polecili ?
Dodam, że głownie to będzie służył do internetu, filmów, photoshop no i jeszcze żeby z 5 h pociągnął na baterii.

Wg mnie nie ma sensu wydawać 4 tysiące za laptopa, który ma służyć tylko do neta, filmów i photoshopa. Myślę, że taki laptop powinieneś kupić spokojnie za 2,5 tysiąca max. Niestety nie podam Ci żadnych konkretnych modelów, bo po pierwsze nie napisałeś, jaki Cię interesuję rozmiar laptopa, a po drugie ostatnio laptopami interesowałem się ponad pół roku temu, kiedy sam kupowałem. Polecam stronę notebookcheck.pl i tamto forum, załóż odpowiedni temat i tam ludzie, którzy się na tym znają, doradzą Ci co i jak.

<Crasch> 09.01.2011 13:59

Wie ktoś skąd można ściągnąć jakąkolwiek baze danych w Accessie 2007?
Mam projekt do zrobienia i jakiś przykład bardzo by mi pomógł.

-S- 09.01.2011 15:01

Mam w planach kupić drukarkę atramentową. Czy ktoś może coś polecić? Czy opłaca się urządzenie '3w 1'?

Dużo kasy nie mam, więc tak w granicy 300zł.

śledziu 10.01.2011 19:48

Witam
Planuję zakup komputera (głównie do neta, filmów, starszych gier).
Czy mógłby mi ktoś ocenić która z tych 8 ofert zestawów kom. jest najbardziej atrakcyjna, którą sami byście wybrali? (nie znam się kompletnie i nic mi te specyfikacje nie mówią):

1) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=385
2) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=401
3) http://allegro.pl/gx620-3-0-1-80-com...391626660.html
4) http://allegro.pl/zestaw-dell-3200-1...390333511.html
5) http://allegro.pl/dell-gx620-3-0-1-8...391626715.html
6) http://allegro.pl/zestaw-ibm-s50-l19...396127824.html
7) http://allegro.pl/f-s-2-8-512-40-dvd...386803368.html
8) http://allegro.pl/zestaw-hp-dc7600-2...393280931.html

Pozdrawiam

brylant17 23.01.2011 14:36

Mam aktualnie zainstalowany kodeki:

Combined-Community-Codec-Pack

real alternative

ALLPlayer

I mam pytanie w media player classic(chcę odtwarzać filmy) nie ma obrazu jakiego brakuje kodeku? dodam, że jest dźwięk tylko rozważne propozycje bo mam neta z limitem i za dużo ściągać nie mogę

arth_ur 26.01.2011 11:57

Poszukuję jakiegoś dobrego serwisu PC w Krakowie. Poleca ktoś coś :)

przemonik 27.01.2011 22:31

Problem pewnie okaże się dla większości banalny do rozwiązania, jednak potrzebuję pomocy. Mianowicie, Windows XP, jak wyłączyć wygaszacz ekranu? Uprzedzam, że prawy przycisk myszy i ustawienie 'brak wygaszacza' nie rozwiązuje problemu, a przeszkadza wygaszacz strasznie przy oglądaniu filmów. Z góry dzięki za odp.

crazykaro 28.01.2011 00:23

A jesteś pewien że to jest wygaszacz? Skoro jest wyłączony to może to jakiś program albo wirus. Prawdę mówiąc nie przychodzi mi nic innego do głowy. Jeśli to jest laptop to mogą to być jakieś laptopowe ustawienia zarządzania energią, które trzeba wyłączyć z poziomu programu zainstalowanego z laptopem który obsługuje zasilanie czy coś w tym stylu. Jeśli to jest na stacjonarnym to można próbować ustawić wygaszacz na 500 minut. Znalazłem też coś takiego może pomoże
http://www.mandrivalinux.eu/showthre...czynno%C5%9Bci


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl