![]() |
Z tym, że w miejscu parkingów tam za stadionem mają być biurowce -_-
|
Imponująco to wygląda, tylko frekwencja nie ta, co przedstawiona na zdjęciu ;x Sorry, ale w życiu wam się to nie będzie tak zapełniać, a kilkudziesięcio-tysięcznik zapelniony do połowy to nie zbyt miły widok... Mimo wszystko serce się raduje że takie stadiony będziemy mieć w Polsce
|
Cytat:
|
Cytat:
|
zapelnia z palcem w nosie a na topowe mecze spokojnie zapelnia nawet narodowy. Ja bym sie martwil co z nasza frekwencja.
|
Stadion Juve
http://www.youtube.com/watch?v=5_NRPJnn-NI&feature=fvst W ostatnim czasie rozebrano cały stadion, zrobiło się miejsce na nowy ;) http://img194.imageshack.us/img194/4946/gggggggg.jpg http://i42.tinypic.com/kdmus5.jpg http://i40.tinypic.com/2012b5y.jpg http://i39.tinypic.com/2jfnots.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
P.S. U nas tez trzeba doliczyc Hutnik. :) Cytat:
|
Nie no co do Legii umówmy się, jak zarząd nie będzie tępił kibiców, zdejmie zakazy za widelce itd. I zaproponuje normalne ceny to stadion się zapełni. Na Legie 15 000 chodziło spokojnie... Jak ceny pójdą w dół to frekwencja na poziomie 20-paru tysięcy się utrzyma. A na mecze z drużynami TOP to i narodowy po zrobieniu jakiegoś bufora rozdania z 3-5 tysięcy biletów gościom. Też pusto nie będzie.
|
Cytat:
Niższe ceny, normalna sytuacja na linii zarząd kibice i frekwencja spokojnie wzrośnie Wiesz czemu oprócz meczu z Lechem nie było kompletów? Dla Ciebie cena na poziomie 60 zł na Odrę jest dobra? Bo na przedkrytą, gdzie wejściówki są trochę tańsze załapać się jest trudno, bo jest ich po prostu mało Dlaczego kiedyś i to w dobie braku sukcesów stadion zapełniał się spokojnie w 10-11 tys?(łuk był zazwyczaj trochę pusty, bo stamtąd nic nie było praktycznie widać) |
5.6.2009 - Stadion Lecha
http://lh4.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6651.JPG http://lh5.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6730.JPG http://lh3.ggpht.com/_orrgx1JZBmc/Si...2/IMG_6738.JPG zdjęcia by Carte z SSC. |
Co do cen biletów, to chyba się zmartwisz. Mieliście ostatnio zdecydowanie najwyższe w lidze, a w przyszłości będzie jeszcze drożej (patrz prognoza wpływów do budżetu Legii na 2011). My się tutaj możemy zżymać na taką strategie marketingową - promowanie causali (okazjonalnych pikników znaczy się), ale po pierwsze - tak niedługo będzie w naszej lidze , a przynajmniej w klubach z ambicjami, po drugie -to może się udać (w kontekście EURO i możliwej mody na piłkę. Po trzecie (w nawiązaniu do pierwszego:) - taki jest ekonomiczny mus.
|
Jaki mus? To jest ekonomiczne porażenie mózgowe. Miejsca 35-50 nawet 60zł sprzedawały się do tej pory 1 dnia od kiedy jest doping. Patrzyłem w necie zawsze, bo też chciałem kupić za 35, ale nie było, bo na karnety się sprzedały poza jednostkami.
Za to od 75zł zostawały wszystkie poza tymi co się sprzedały na karnety. Wniosek jest prosty, stosunek zamożności ludzi nie jest taki jak teraz na Legii 70% drogich biletów tylko odwrotny, jak tego nie zrozumieją to ani nie zarobią, ani nie zapełnią stadionu. Euro tu nic nie pomoże, zwłaszcza jeśli ich tagetem są ludziki co czytają Wybiórczą i oglądają TVN. Nie zmienią poglądu ludzi na kibicowanie polskiej lidze w pół roku, kiedy prali mózgi w przeciwnym kierunku przez 10 lat. Napewno są ludzie którzy mówią "jak będzie nowy stadion to przyjdę z całą rodziną, bo teraz dostane cegłą w głowę". Ale przecież to właśnie nie jest target o którym marzy ITI, ten który zapłaci 60zł za bilet, więc krąg się zamyka na kwestii wysokości cen, a nie "mody". Jak mam wziąć rodzinę na pokaz paralityków za 200zł, a iść do kina za 80 to wybiorę to drugie, nieważne czy jestem w Warszawie, Krakowie czy Kielcach. |
A teraz na chwilę przeniesiemy się na inny kontynent (chociaż patrząc po zdjęciach to raczej inny świat...)- Stadion Dallas Cowboys w Arlington, w Teksasie. Może pomieścić 80 000 ludzi, jednak ze względu na swoją konstrukcję może zwiększać pojemność jeszcze o 30 000. Prace zaczęto w kwietniu 2005 od wyburzenia domostw w okolicach, gdzie miał stanąć ten gigant.Budowę ukończono pod koniec maja 2009 (obiekt nie jest całkowicie dopieszczony wewnątrz). Trochę danych (za stadiony.net): rozsuwany dach, rozsuwane szklane ściany za bramkami, 268 sklepików z przekąskami i gazetami, 23 bary i restauracje o różnym standardzie, 1 600 toalet, 30 000 miejsc parkingowych, największy na świecie telebim i wiele innych.
Ów telebim ma powierzchnię 14 ekranów kinowych, waży ponad 500 ton, wisi nad płytą boiska na ośmiu linach i kosztował 35 milionów dolarów (czyli więcej, niż poprzedni stadion Dallas!). Obraz prezentuje się tak: [url=http://www.youtube.com/watch?v=aR1smBwwIBY]klik![/img]. Cały gigant kosztował ponad 1,3 miliarda dolarów, znaczną częśc wyłożył miliarder i właściciel Dallas Cowboys- Jerry Jones. On też dokonał uroczystego otwarcia 27. maja. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się na stadionie kowbojów będzie koncert George'a Straita, natomiast premierowe widowisko sportowe będzie mieć miejsce 19. czerwca: ćwierćfinały mistrzostw strefy CONCACAF, z kolei Dallas Cowboys pierwszy mecz u sibie rozegrają z Tennessee Titans 21 sierpnia. Garść zdjęć: http://stadiony.net/stadium.php?s=896 http://i44.tinypic.com/uriih.jpg http://stadiony.net/buildings/usa/co...stadium102.jpg http://www.the33tv.com/media/photo/2...0-28081943.jpg http://i39.tinypic.com/dc8tc3.jpg http://www.dallascowboyscheerleaders.../squad2008.jpg |
Mi się tam nie podoba. Trybuny tylko po 2 stronach boiska oraz zadaszone stadiony mi się nie podobają. Hala bardziej a nie odkryte boisko...
Jakbym miał wybierac między tym a Wisły, to już bym wolał nasz:P |
Nie no jest przekozacki ale jak kilka miesiecy zobaczylem zdjecia to myslalem ze to jest hala :D
Gdzie tam wejdzie dodatkowe 30 tys? dachu przeciez nie podniosa na nastepne pietro |
Cytat:
ich zawsze gdzies upchna:D |
To Tylko Ja - Ale ja nie fantazjuje, tylko jestem realistą i widze. Nie ma współpracy z FC, nie ma współpracy z kibicami, są masakrycznie drogie bilety. Nie ma w obecnej sytuacji szans na zapełnienie takiego stadionu. Pewnie pójdą po rozum do głowy, bo pierwszej rundzie, gdy stadion zapełni się raz, a tak 50-60%.
|
A kto ci powiedział że będą takie bilety jak teraz. Oczywista sprawa że na nowym stadionie będą bilety dla każdego, dla młodych za 10zł i loże dla vipów. Prezes Wilczek już się wypowiadał że zatrudnią firmę która zajmie się marketingiem i oni na pewno znajdą sposób na przyciągnięcie ludzi na R22.
Najlepiej zaprosić na otwarcie stadionu jakąs dobrą drużynę np. Borussie z którą mamy mecz do rozegrania, bilety po 10zł stadion się zapełni a jak ludzie zobaczą tę atmosferę to przyjdą na kolejne mecze. |
ale koledze wyżej chodzi o stadion Legii, nie Wisły.
|
Cytat:
Z Twoich postów wynika co innego- a bo 20% to przyjezdni, 50% to się piłką nie interesuje. Ty zakładasz, że wcale nie da się zapełnić tego stadionu (może źle wnioskuję po Twoich komentarzach, ale takie mam wrażenie) Ceny w dół, zdrowa atmosfera na linii zarząd-kibice i stadion spokojnie będzie wypełniany w tych 80-90 %, a na ważniejsze mecze biletów będzie brakować już na kilka dni przed spotkaniem. pierwsza próbka cen biletów które szykuje dla nas ITI będzie miała miejsce na otwarcie stadionu w meczu z Arsenalem. Rywal godny, ale jest to tylko mecz towarzyski- już czuję, że najtańsze bilety będą po 40 zł za bramkę. |
a na Legii tez muszą przesuwać boisko http://legia.com/www/index.php?akt=7941
|
Cytat:
Cytat:
|
Ktos wie cos na temat przebudowy stadionu Hutnika? Przegladajac dzis z nudow stadiony w Polsce natrafilem na stadion Hutnika, a na nim pinezke w zwiazku z przebudowa. Jesli ktos ma jakies dokladniejsze informacje to dajcie znac :)
http://img269.imageshack.us/img269/1588/sthut.jpg |
Maverjuve - zmień podpis.
|
No nieee, cos mi ten projekt przypomina :) Czyzby pan O. maczal w tym palce ? prawie ze identyczny do 1 koncepcji przebudowy naszego stadionu :D
|
Po co im tam tyle szatni i pomieszczeń trenerskich?
|
Cytat:
Ja już im mogę cały repertuar rozpisać Na derbach wystawimy im tam "Poskromienie złośnicy", a jak będą lecieć do I Ligi, to niech pokażą "Mayday" :) Fajnie, że w końcu bedą w Krakowie wszystkie stadiony porządne, choć w sumie nie wiem po co Hutnikowi stadion na 13 tys. w III Lidze. |
Cytat:
a co to za rudzielec na pierwszym planie obok prezia? |
A na stadionie ZagłębiaLubin budowa jakiś czas temu stanęła, bo skończyła się kasa.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl