Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [28. kolejka] ŁKS Łódź - WISŁA Kraków, niedziela 17.05.2009 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5752)

As 17.05.2009 19:03

No ale to jest wlasnie to, ze Lobo nie jest w rytmie meczowym. Mysle, ze w nowym sezonie bedzie sie Lobo lepiej prezentowal.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robbie92 (Post 729679)
no ale w Ekstraklasie wypada chyba strzelac gole z 8m sam na sam z GK.nie po to zarabia duza kabony(jeden z najwyzszych kontraktow w Wisle) by w meczu nie blyszczec.

Broziu tez dzisiaj sam na sam nie strzelil. Jemu tez pocisniesz?
Badz konsekwenty, smialo!

Jaroo1 17.05.2009 19:06

Cwielong tez dał ciała ale gola zdobył i juz sie odczepili uhahahaha

_ukoL 17.05.2009 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 729680)
No ale to jest wlasnie to, ze Lobo nie jest w rytmie meczowym. Mysle, ze w nowym sezonie bedzie sie Lobo lepiej prezentowal.

No jeżeli uda mu się ze składu wygryźć Małeckiego. W każdym bądź razie brawo Łobodziński za dwie asysty. :-)

Wiślak709 17.05.2009 19:12

brawo panowie. wynik robi wrazenie. Mistrz Mistrz nasz TS

westersyl 17.05.2009 19:25

Respekt dla Patryka Małeckiego, dla mnie w dużej mierze to dzięki jego grze wygrywamy ten mecz. To na nim spoczywał ciężar rozgrywania akcji. Zarówno z Legią jak i dziś to on ciągnął ten wózek. Nie potrzebnie tak bardzo się cieszył bo Warszawa lubi wykorzystywać takie sytuacje i za zbyt mocną radość można nie pograć w kilku meczach. Choć przecież on tylko się cieszył także pretekstu nie mają żadnego.

Co do gry wyglądało to kiepsko ale jakie to ma znaczenie ? W Gliwach piłka chodziła jak po sznurku a nic nie wpadało. Dzisiaj jedna wielka kopanina a wpadły 4.
Żałowałem tylko jednego, dlaczego Skorża nie wpuścił młodego Janika ? Co chciał osiągnąć wpuszczając Niedzielana ? Liczy jeszcze na niego czy co ?

madenn 17.05.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 729694)
Respekt dla Patryka Małeckiego, dla mnie w dużej mierze to dzięki jego grze wygrywamy ten mecz. To na nim spoczywał ciężar rozgrywania akcji. Zarówno z Legią jak i dziś to on ciągnął ten wózek. Nie potrzebnie tak bardzo się cieszył bo Warszawa lubi wykorzystywać takie sytuacje i za zbyt mocną radość można nie pograć w kilku meczach. Choć przecież on tylko się cieszył także pretekstu nie mają żadnego.

Co do gry wyglądało to kiepsko ale jakie to ma znaczenie ? W Gliwach piłka chodziła jak po sznurku a nic nie wpadało. Dzisiaj jedna wielka kopanina a wpadły 4.
Żałowałem tylko jednego, dlaczego Skorża nie wpuścił młodego Janika ? Co chciał osiągnąć wpuszczając Niedzielana ? Liczy jeszcze na niego czy co ?

masz tu duzo racji , Małecki mogł się zachować inaczej ale bez przesady
jak mowa o warszawce , rozbił mnie komentarz Rosłonia , który powiedział że nie jest sprawiedliwe to że Brożek strzela gole podczas kontuzji Chinyamy :lol:

p e t e r 17.05.2009 19:39

Rosłoń po prostu zapomniał, że Brożek też był kontuzjowany przez miesiąc po meczu z Bełchatowem i wtedy Chinyama miał okazję go przegonić. Czyli ostatecznie wyścig po koronę króla strzelców jest sprawiedliwy.

tofik 17.05.2009 19:41

No i zrobili swoje. Super wynik, do tej pory na wyjazdach tyle nie wpadało :)

westersyl 17.05.2009 19:42

Chciałem jeszcze dodać odnośnie Małego, że akcja którą zrobił dziś jest bliźniaczo podobna do tej którą wykonał z Legią. Wtedy uderzył bardziej po ziemi i po krótkim, Mucha obronił ale też z trudnościami. Jak widać ma to zejście do środka i strzał z lewej nogi naprawdę dobry, do tej pory nam tego nie pokazywał, miejmy nadzieję że będzie to stały element w jego grze i będzie to robił to częściej.

madenn 17.05.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez p e t e r (Post 729703)
Rosłoń po prostu zapomniał, że Brożek też był kontuzjowany przez miesiąc po meczu z Bełchatowem i wtedy Chinyama miał okazję go przegonić. Czyli ostatecznie wyścig po koronę króla strzelców jest sprawiedliwy.

albo nie chcial pamietac

igortsw 17.05.2009 20:06

Ehhh, po całym meczu przychodzi tylko jedno do głowy - żeby chodź trochę z dzisiejszej skuteczności przenieś to tych meczów, gdzie brakowało jej jak wody na pustyni, chociaż sytuacji było multum.


Dziwna zależność mi się wysuwa na myśl, Brożek w ostatnim czasie strzela najczęściej kiedy?? Gdy na boisko wejdzie Łobodziński, który marnuje dogodne okazje, a jednak tak jak dzisiejszy mecz pokazał bo jego asystach Broziu potrafił skierować piłki do siatki...

Plastman 17.05.2009 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Plastman (Post 725530)
a ja dalej będę nonkorfomistyczny

ŁKS - Wisła 0:3, tak będzie

Trochę się pomyliłem co do końcowego wyniku (kolega Szprotson był dokładniejszy i tym bardziej się cieszę), ale właśnie coś takiego miałem na myśli. He, he.

big mouth 17.05.2009 20:23

Gratulacje dla WSZYSTKICH piłkarzy Wisły, szczególnie dla Pawła !! Dzięki za ten fantastyczny mecz i wynik !!

5 pkt do końca - czyli dwa zwycięstwa !! W następnej kolejce My mamy najcięższy mecz niestety..

Polonia Warszawa - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

a w ostatniej Lech.

Lech Poznań - Cracovia
Legia Warszawa - Ruch Chorzów
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

krkgiba 17.05.2009 20:39

i gdzie te wszystkie płaczki, które obwieszczały remis ?

mic 17.05.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 729758)
i gdzie te wszystkie płaczki, które obwieszczały remis ?

Wytlumacz mi co Twoj post ma na celu ?

prober 17.05.2009 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez big mouth (Post 729745)
5 pkt do końca - czyli dwa zwycięstwa !! W następnej kolejce My mamy najcięższy mecz niestety..

Polonia Warszawa - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Żartujesz sobie. Polonia walcząca o europejskie puchary nie jest wcale łatwiejsza do przejścia od zmotywowanej Lechii...

karolinalgw 17.05.2009 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 729763)
Żartujesz sobie. Polonia walcząca o europejskie puchary nie jest wcale łatwiejsza do przejścia od zmotywowanej Lechii...


Polonia już o nic nie gra. Brakuje jej 7 punktów do strefy pucharowej.

mic 17.05.2009 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karolinalgw (Post 729766)
Polonia już o nic nie gra. Brakuje jej 7 punktów do strefy pucharowej.

Gdy Lech wygra PP to 4 druzyna (Dyskopolo/GKS B.) zagra w pucharach :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prawnik25
P.S. Szacunek dla ŁKS w drugiej połowie zagrali tak żeby przegrać!

:shock: Ty sie dobrze czujesz?

prawnik25 17.05.2009 20:48

Jeżeli teraz wygramy w Gadańsku, co przy korzystnych wynikach naszych konkurentów na kolejkę przed końcem zostaniemy mistrzem polski tzn. mistrz pozostanie w Krakowie a coś mi mówi, że Lech i Legia nie wygrają wyjazdowych spotkań...

P.S. Szacunek dla ŁKS w drugiej połowie zagrali tak żeby przegrać!

Martineq 17.05.2009 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karolinalgw (Post 729766)
Polonia już o nic nie gra. Brakuje jej 7 punktów do strefy pucharowej.

Bzdura. Jesli Lech zdobedzie(a pewnie zdobedzie) PP to 4 druzyna z ligi gra w pucharach. O to miejsce rywalizuja z Belchatowem.

RAFi89 17.05.2009 20:51

A więc tak temat meczowy w czasie trwania spotkania powinien być zamykany bo niektóre komentarze są nie na miejscu i nadają się co najwyżej na onet.pl.Niektórzy nie mogą po prostu oglądać spotkania bez wypisywania tych głupot. To samo tyczy się komentarzy po meczu, ja rozumiem zwrócenie uwagi na błędy ale niektórzy to narzekają już z przyzwyczajenia. Wygrają źle, zremisują źle, przegrają też nie dobrze zastanówcie się. Przed meczem wszyscy mówią że nie ważne jak byle trzy pkt. Nasi wypunktowali rywala 4:0 (nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatnio tak wysoko wygraliśmy na wyjeździe) a tu dalej narzekanie.

Co do spotkania to mecz trudny tak do 60min. ale godne uwagi to że potrafiliśmy strzelić dwie bramki mimo nie najlepszej gry. Bo często właśnie takie spotkania decydują o mistrzostwie. Błędy były i trzeba wyciągnąć z nich wnioski. Ważne 3pkt. zwłaszcza że wcześniej swoje spotkania wygrali Lech i Legia. Teraz to tylko my możemy sobie odebrać mistrzostwo.

1q2 17.05.2009 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 729763)
Żartujesz sobie. Polonia walcząca o europejskie puchary nie jest wcale łatwiejsza do przejścia od zmotywowanej Lechii...

A o jakie puchary walczy Disco-Polo?.Może się mylę ale chyba tylko pierwsza trójka w nich gra więc jest już posprzątane.

ps. fajnie że na 2 kolejki do końca wykonaliśmy plan minimum czyli pudło i puchary.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martineq (Post 729771)
Bzdura. Jesli Lech zdobedzie(a pewnie zdobedzie) PP to 4 druzyna z ligi gra w pucharach. O to miejsce rywalizuja z Belchatowem.

Zapodasz linkiem?.Mi się wydawało że wtedy finalista gra w uefie ale mogę się mylić

ciacho 17.05.2009 20:57

Tak.. wychwalajcie ich dalej, bo przecież wygrali 4:0 chodząc po boisku, z drużyną, która w drugiej połowie wyglądała jak drużyna podwórkowa, Chwalcie ich, niech nasi kopacze wbiją sobie do głowy, że na chodzonego można wygrywać, bo coś zawsze wpadnie. Bo przecież zwycięzców się nie sądzi. Tylko potem nie płaczcie jak w europejskich pucharach, nasze gwiazdki nauczone grać w zwolnionym tempie, będą dostawały bęcki od reszty Europy i kolejnych egzotycznych przeciwników.

ciastek11 17.05.2009 21:00

jeżeli zdobywca puchary ma zapewnione je zarówno przez pozycję w lidze i przez puchary to jedno miejsce przysługuje innym zespołom
- jeżeli zdobywca puchary jest równoczescnie mistrzem przegrany z finału o puchar gra w eliminacjach UEFA
-jeżelio zdobywca puchary zajmie miejsce 2 badz 3 w lidze puchary przysluguja klubowi który zajmie 4 miejsce w lidze

big mouth 17.05.2009 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 729763)
Żartujesz sobie. Polonia walcząca o europejskie puchary nie jest wcale łatwiejsza do przejścia od zmotywowanej Lechii...

Polonia już nic nie zyska, mecz o pietruszkę.
Ruch zdobedzie PP - przeciez grają u siebie, a będzie to wiadome juz pojutrze.

emsi 17.05.2009 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 729782)
Tak.. wychwalajcie ich dalej, bo przecież wygrali 4:0 chodząc po boisku, z drużyną, która w drugiej połowie wyglądała jak drużyna podwórkowa, Chwalcie ich, niech nasi kopacze wbiją sobie do głowy, że na chodzonego można wygrywać, bo coś zawsze wpadnie. Bo przecież zwycięzców się nie sądzi. Tylko potem nie płaczcie jak w europejskich pucharach, nasze gwiazdki nauczone grać w zwolnionym tempie, będą dostawały bęcki od reszty Europy i kolejnych egzotycznych przeciwników.

Cracovii kibicujesz??

Mareq 17.05.2009 21:03

,,Bo MISTRZA ten zdobywa , ktory potrafi grać ''

Dziś Wisła pokazała , że potrafi grać również na wyjazdach . Wszystko rozstrzygnie się w bratobójczym (najbardziej ,,krwawe'') pojedynku za tydzień w Gdańsku . Jeżeli tam wygramy , to na 95 % mistrz zostaje w Krakowie .
Grzesiu M po pierwszej bramce był chyba o krok od głębokiej depresji , mam nadzieję że oszczędzą mu katuszy i nie dostanie do komentowa ostatniego meczu Wisły .
Ostatnia bramka Brożka , to był miód czystej słodkości , tak mistrz ,,goli frajerów'' ;)

prober 17.05.2009 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 729776)
A o jakie puchary walczy Disco-Polo?.Może się mylę ale chyba tylko pierwsza trójka w nich gra więc jest już posprzątane.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karolinalgw (Post 729766)
Polonia już o nic nie gra. Brakuje jej 7 punktów do strefy pucharowej.

Patrzcie:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKARSKICH
O MISTRZOSTWO EKSTRAKLASY NA SEZON 2008/2009
Art. 10
[...]
10.4. Klub, który zdobędzie IV miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Ekstraklasy
reprezentuje Polskę w rozgrywkach Pucharu UEFA w sytuacji, gdy Wicemistrz Polski lub
klub, który zdobędzie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Ekstraklasy jest
jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski
, jak też w sytuacji, gdy finalistami rozgrywek o
Puchar Polski są Mistrz Polski, Wicemistrz Polski lub klub, który zdobędzie III miejsce w
rozgrywkach o mistrzostwo Ekstraklasy.

Więc sprawa prosta: Wisła, Lech i Legia zagrają w sezonie 2009/2010 w pucharach europejskich.
Czwartą drużyną reprezentującą Polskę zostanie:
* Polonia Warszawa lub GKS Bełchatów (czyli 4. drużyna ekstraklasy, jeśli Lech wygra PP)
albo
* Ruch Chorzów (jeśli wygra PP).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez big mouth (Post 729786)
Polonia już nic nie zyska, mecz o pietruszkę.
Ruch zdobedzie PP - przeciez grają u siebie, a będzie to wiadome juz pojutrze.

I myślę, że Lech nie odpuści finału PP, bo...
Cytat:

Mistrz Polski zagra począwszy od I rundy eliminacyjnej LM.
Później czeka II i III runda el.LM. Dopiero po tym faza grupowa LM (32 drużyny).
  • Odpadnięcie w I rundzie el.LM -> koniec przygody z pucharami
  • Odpadnięcie w II rundzie el.LM -> IV runda PUEFA
  • Odpadnięcie w III rundzie el.LM -> faza grupowa PUEFA

Trzecia drużyna ekstraklasy zagra od I rundy PUEFA.
Wicemistrz Polski zagra od II rundy PUEFA.
Zdobywca Pucharu Polski zagra od III rundy PUEFA.
Do przejścia IV runda PUEFA i dopiero faza grupowa PUEFA (48 drużyn).
Zatem Lech (zakładając, że nie wygra mistrzostwa) może zyskać darmowe przejście jednej lub dwóch rund PUEFA.

ozinho 17.05.2009 21:11

Ale już nie ma Pucharu UEFA :)

Jaroo1 17.05.2009 21:15

Panie ciacho a co masz Pan do zarzucenia Wisle grajacej w tym sezonie w pucharach?!

Minimalna przegrana w Jerozolimie z Beitarem? Gdzie Wisła zaprezentowała sie co najmniej dobrze?
Pogrom Beitaru w Krk 5:0?!!

Porazke 4:0 z finalista LM, z najlepszym obecnie klubem na swiecie?!!
Wygrana 1:0 z tymze klubem u siebie?!!

Odpadniecie z PUEFA z solidnym angielskim klubem Tottenham? Gdzie Wisła przy odrobinie szczescia mogła awansowac dalej?

Przemysl co piszesz a nie se wstydu robisz clzowieku ;/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl