![]() |
Cytat:
W ogóle z tymi kompleksami to jest śmieszna sprawa, to nie wobec Kuziemki powinienem je chyba mieć, tylko wobec Rodado. I czemu ktoś z takimi problemami z samooceną jak ja miałby w ogóle kibicować jakiejkolwiek drużynie wiedząc jak dobrze zarabiają piłkarze, jakie mają żony i samochody? Na te pytania może odpowiedzieć tylko jedna osoba i jesteś nią niestety Ty, więc z góry wiadomo że szału nie będzie. Tym niemniej, skoro już powiedziałeś A... Rozumiem że łączysz kropki jak Tomasz Piątek i jestem jedno skojarzenia od zostania agentem Putina, ale mimo wszystko z chęcią przeczytam efekty Twojego zwycięstwa na potańcówce w mózgu. |
Cytat:
Co z tego, że Kuzi dopiero zaczyna karierę? Duarte przez cały zeszły rok nie mógł się wkomponować w zespół, a młody wszedł w ten sezon "z buta". Wypadałoby go docenić tak jak to robisz z pozostałą ofensywną trójką. Jak będzie miał spadek formy to będzie czas na krytykę. Nikt na tym forum nie broni Sukiennickiego. W temacie "ojkofobii" to nie do mnie, nie używam tego argumentu. |
@pepe72 - Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Skąd kompleksy?
Ja doceniam Kuziemkę, robiłem to zanim zaczął punktować. Ale nie ma w mojej ocenie kluczowego wpływu na odmianę gry. A teraz - kompleksy. |
Cytat:
Poza tym ja swoją opinię oparłem na twardych faktach - klasyfikacji kanadyjskiej. Cytat:
|
Oczywiście że Kuziemka ma wpływ na styl gry. Dwa razy lepszy drybling niż u Baeny plus dużo lepsze dośrodkowania, szybkość. Ma to wpływ na szybkość rozegrania i różnorodność akcji, które prowadzimy. Przecież część z tych asyst sam wypracował swoimi wejściami na pełnej k... pomiędzy dwóch czy nawet 3 obrońców. Baeny nie było stać na takie akcje. Serio, wystarczy otworzyć skrót meczu z ŁKSem i popatrzeć jak ten chłopak napędził większość naszych akcji świetnymi dryblingami czy podaniami a potem zadać sobie pytanie czy Baena przez cały czas spędzony u nas zagrał spotkanie w którym wykonał tak dużo zagrań w tkim tempie i na tak wysokim poziomie
Chłopak ma 19 lat, musi potwierdzić stabilność formy w kolejnych spotkaniach, ale ma spory udział w tym, że gramy jak gramy. Obok obecności Ertlthalera i szybszego rozprowadzania piłki przez tyły (Lelieveld, Kutwa, także Duda) to jedna ze znaczących zmian w porównaniu z poprzednim sezonem. |
Cytat:
Kluczowa jest moim zdaniem szybkość rozgrywania piłki dzięki Kutwie i Eithallerowi. W poprzednich sezonach można było sobie zrobić kanapkę w czasie którym zajmowało nam wyprowadzenie piłki od obrońców, a jak dostał piłkę Duda, zaczął ją holować... Teraz piłka krąży błyskawicznie i praktycznie w każdej groźnej akcji przechodzi przez Einthallera, Rodado i/lub Duarte. Przez to obrona rywala nie ma czasu żeby postawić zasieki, ułożyć worki z piaskiem i się okopać, gra jest o wiele bardziej dynamiczna. Czyli dokładnie taka z jaką sobie w pierwszej lidze nie radzą. Kutwa umie grać nogami a Einthaller ma przegląd pola i wszystko co robi - robi szybko. Igbekeme nie miał takiego rozegrania. |
Większość tego co piszesz wolfy to prawda, ale... Duda też rozgrywa lepiej piłkę w tym sezonie. To świadczy, że poza kwestiami personalnymi miały miejsce też zmiany taktyczne i schematów rozgrywania, które dotyczą wszystkich zawodników. Przede wszystkim nie gramy na siłę krótko. Jest więcej ryzykownych długich piłek.
|
Cytat:
Nie wiadomo czy to zmiany taktyczne bo i Jop, i Moskal, i Sobolewski nawet narzekali na zbyt wolne rozegranie i słabą decyzyjność. |
Wymieniliśmy niepasujące ogniwa taktyczne na lepsze - przynajmniej na ten moment.
Drużyna dobrze funkcjonuje i w pressingu i grze bez piłki. A szczegolnie z tym drugim często miewaliśmy problemy. Dawniej tak daremnie rozgrywaliśmy piłkę, że na koniec wrzucaliśmy Jarocha/Mikulca na minę i ten musiał ją wywalić byle dalej od bramki. Teraz schemat sie poprawił, bo zawsze Ertlthaler lib Rodado pokazują się na środku boiska i są gotowi by szybko przyjąć piłkę i przekazać ją dalej, na drugą stronę. Taktyka w końcu przynosi zamierzone efekty. |
Główna różnica jest taka, że gramy dużo częściej wzdłuż boiska. Przykład bramki Erthalera z Pogonią po podaniu Dudy. Wszyscy skupili się na zagraniu Dudy, a całą sprawę umożliwił Kutwa, po tym jak dostał wycofaną piłkę pod presją napastników zamiast zagrać w poprzek albo do bramkarza, z pierwszej piłki zagrał ją spowrotem do przodu czym zgubił chyba trzech przeciwników i otworzył Dudzie przestrzeń do prostopadłego podania. Do takiej gry potrzeba odwagi i zrozumienia wszystkich na boisku, ale jest to gra dużo przyjemniejsza i efektywniejsza. Bo przeciwnik przyzwyczajony do gry po obwodzie zwyczajnie głupieje. No i to co już zostało wspomniane, nie ma czasu się okopać.
|
Cytat:
Jedynie w 1 kolejce nie miał kluczowego znaczenia dla meczu. 2 kolejka - zdominował prawe skrzydło. Polecam w szczególności zobaczyć asystę Kuziego przy drugim golu: https://youtu.be/Yye8s0avv8o?si=powYbnJH2H62dEEt&t=109 3 kolejka - wypracował (asysta) gol na 1:1 dla Wisły https://youtu.be/s4-KpwyRl8Y?si=_aOUJz6fzYQpqFwJ 4 kolejka - strzelił na 1:0, bramka na 3:1: Kuziemka->Krzyżanowski->Duarte->Biedrzycki gol https://youtu.be/rLHpWxEdKMQ?si=y5BJIa8jXi7-aS4J 6 kolejka - tu ciężko mówić o kluczowych zawodnikach ale np. 3 gol jest po faulu na Kuziemce. https://youtu.be/KeS2h5VB8bk?si=DW5g_xSgLMAYhWea |
Cytat:
|
Kutwa już w poprzednim sezonie był naszym najlepszy stoperem, ale to Erthaler okazał się brakującym ogniwem w ofensywie. System gry ze Zwolińskim to było nieporozumienie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Tylko ze Zniczem Kuziemka zaliczyl 2 takie podania. |
Kuziemka oczywiście nie ma wpływu kluczowego na grę Wisły. Musiałby się nazywa np Du Ziemka, Kuziado albo Maciejos Kuziemi to wtedy wiadomo ze by ze swoim golem i kilkoma asystami wpływ miał.
Standardowo, wszyscy dobrzy ale nie Polacy |
BTW jednym z wariantów prostopadłych zagrań które teraz uskuteczniamy jest właśnie klasyczna laga na Kuziemkę. Wcześniej nie mogło być lagi na Baenę - do większości tak posyłanych piłek Baena by nie dobiegł, był zwyczajnie za wolny.
|
Kuziemkę od Baeny różni to, że Baena mijał tylko w prawo. Kuziemka potrafi złamać i dzięki temu łatwiej mu oszukać obrońcę. Natomiast co do długich piłek. W zeszłym sezonie takich nie było, bo żaden obrońca nie potrafił takiej z wyczuciem zagrać.
|
Cytat:
Skok jakościowy na prawym skrzydle jest kolosalny co widać nie tylko po naszej utylizacji prawej strony ale przede wszystkim w liczbach Kuziemki. Chłop po 5 meczach sezonu ma tylko troszkę gorsze liczby niż Baena po 34 meczach. |
Liczby Kuziemki biorą się też z tego, że zdobyliśmy w 5 meczach tego sezonu ponad 1/3 bramek zdobytych w całym zeszłym sezonie. Po prostu nam niesamowicie żre w ataku, poziom konwersji strzałów celnych na bramki jest niespotykany.
|
Gdyby więc pomnożyć liczby Kuziemki x3 to i tak by wyszło 3 gole i 15 asyst. Bramek tyle samo co Baena w poprzednim sezonie, ale asyst prawie 2x więcej. To jest oczywiście gdybanie. Nie wiemy jakby grał Baena w Wiśle z tego sezonu.
|
Mamy w ataku takiego farta, że nawet Kawała zdobył gola, będąc nabitym po rykoszecie. Przy tak sprzyjających okolicznościach myślę, że nawet taki Sukiennicki miałby jakieś liczby, jeśli Jop stawiałby na niego konsekwentnie w pierwszym składzie.
Nie mam wątpliwości, że Baena miałby bardzo dobre staty przy sposobie gry, jaki prezentuje obecnie Wisła. |
Cytat:
Baena nigdy w życiu nie dorzuciłby tak dokładnie do Freda jak mu dorzucił Kuziemka. To tylko ułamek bo można by jeszcze do tego dodać asysty drugiego stopnia jak na przykład trzeci gol ze Śląskiem. Kuziemka podniósł głowę, popatrzył i dał do Ertlthalera, Baena jebałby na siłę w tłum na piątym metrze. Poprostu, różnica jakości na prawym skrzydle jest totalna. |
Pytanie zawsze pozostanie otwarte, co by było gdyby grał Uryga, Zwoliński, Baena i Alfaro zamiast obecnych ich zmienników. Do tego można dorzucić Freda, który ma wyższą formę, zaaklimatyzował się w klubie. Rodado też ma wyższą formę.
Ja tam ciągle uważam tak jak As, po prostu tamci parodysci do jezdzcy bez głowy którzy jedyne co robili to wiatr z przodu a z racji miliona wrzutek i kopania piłki przed siebie siła rzeczy asysty i gołe jakieś ponabijali. Obecna gra i przede wszystkim wykończenie akcji to jest przepaść między tamtymi drewniakami czy jeźdźcami bez głowy a Kuziemka, Duarte, Erthalerem itp Swoje dokładają boki obrony ale to już chodziło dobrze za Mikulca i Jaroch to tez poziom Lelievelda, środkowi obrońcy też żądla jak sezon temu. Także odeszli drewniaki i jeźdźcy bez głowy i wchodzi wszystko |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mamy juz blisko 30% punktów z zeszlego sezonu po niespełna 17% sezonu.
Chwilo trwaj. |
Pokusilem sie dopisanie bilansu kluczowych zagran w danej akcji bramkowej (lub asysty 2 stopnia), aby zobrazować udzial w akcjach bramkowych i oto jaki mamy bilans
1.. Rodado (13) 10g + 0a +3aa 2. Duarte (9) 4g + 4a +1aa 3. Erlthaler (10) 3g +3a +4aa 4. Biedrzycki (3) 2g + 1aa Krzyżanowski (7) 1g + 4a +2aa Kuziemka (11) 1g +5a +5aa Leliveld (5) 1g + 3a +1aa Igbekeme (2) 1g + 1aa Kutwa (4) 1g + 1a + 2aa Nikaj (1) 1g Kawała (1) 1g Jaroch (2) 1g + 1a Zwoliński (1) 1g Duda (3) 0g + 3a Carbo (3) 0g + 1a + 2aa Staszak (1) 1aa Grujcic (1) 1aa Byla tu niedawno klotnia czy nasza gre ofensywna tworzy trio czy kwartet zawodników. Ja uwazam że akcje finalizuje/daje ostatnie podania sekstet Rodado, Duarte, Ertlthaler, Kuziemka, Krzyżanowski i Leliveld. I niewazne kto żyje z czyjej gry, ważne że wszyscy dowożą swoje działania. |
To je dobre.. może byś to aktualizował w oddzielnym temacie? :>
Jeśli będziesz robił na bieżąco to będzie bułka z masłem .. |
Mam plan aby po każdym meczu to aktualizować, ale nie będę tworzył pod to osobnego tematu ;)
|
Gdyby mi ktoś powiedział przed pierwszą kolejką, że wliczając asysty 2 stopnia po całym sezonie Kuziemka z Krzyżanowskim będą mieli udział przy 18 bramkach Wisły, to bym powiedział: ok, biorę to. A oni to mają po 6 rozegranych meczach :O
|
hej, czy statystycznie ktoś z takim startem sezonu NIE awansował ?
|
Cytat:
Także, sorry ... Na pewno Termalika awansowała :) |
Cytat:
Dodajmy ze rekord wygranych z rzędu od pocztaku sezonu to 8. @masada jest tylko jeden szczegół w tym co napisałeś. Sposrod ich asyst czy bramek w niektórych uczestniczyli oboje, jak chocby przy bramce Krzyzanowski ze Zniczem asyste 2 stopnia zaliczył Kuziemka czy przy bramce z ŁKSem na 5-0 asystowal Kuziemka, a podawał mu Krzyżanowski. Ale i tak to obłędna statystyka |
Cytat:
|
Cytat:
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=148 |
Wystarczy, że teraz się trafi seria 15 meczów przegranych i jesteśmy w dupie xd Ale licząc że awans daje średnia 2,0 to po takim starcie można pozwolić sobie na 3 porażki pod rząd i nadal jest super, czy 5 pod rząd i nadal będziemy w grze o top 2.
Także nabijamy sobie mocny handicap i tyle. Ale to nie daje pewnego awansu |
Nikt nie wygrał awansu po 6-ciu kolejkach. Wypracowaliśmy sobie za to dużą zaliczkę i złapaliśmy kilka solidnych ekip z opuszczonymi spodniami.
Ale jak czytam że już możemy odpuszczać ligę żeby grać o Puchar Polski to widzę że niektórym się solidnie odkleiło. Ważne żeby wycisnąć w lidze maks z obecnej dyspozycji naszych piłkarzy. |
Jak mam w opisie, wygrywając wszystko do końca lutego powinniśmy awansować w 23 kolejce (28 lutego/1 marca).
W pucharze trzeba grać zmiennikami. Jak dadzą radę/będą łatwe losowania to 4 marca jest 1/4 finału PP. Jak już będziemy mieć ten awans to należy postawić na puchary. |
Puchar Polski jest sprawą drugorzędną. Celem... Mistrzostwo Polski 2026/27 i bezpośredni awans do LM bez eliminacji. PP i puchary na początku sezonu w Ekstraklasie jako beniaminek tylko by nam w tym przeszkadzały :-P :haha:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl