Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Borinho 10.03.2010 17:58

Skorża to jest fenomen jak na Polskie warunki bo pracuje w Klubie z wielkimi ambicjami i wciąż jest jej trenerem mimo iż drużyna stacza się z dnia na dzień. Ale paradoksalnie wciąż jest liderem Polskiej ligi !!!.

I teraz pytanie jak to się stało że trener który skompromitował się z Levadią Talin dalej tu pracuje :

Otóż odpowiedzi są dwie : 2 mistrzostwa Polski

Skorża został bo kochają go kibice w końcu śpiewano pieści błagalne wychwalające Skorży nie widząc jego wad jako trenera.
Teraz poparcia kibicowskiego nie ma ale wciąż ma wynik w formie statystyk więc zakładam że Skorża wytrwa do końca Sezonu ... bo jest jeszcze 3 ale jak go wywalą teraz to trzeba będzie płacić odszkodowanie ....... a kasa w budżecie pusta.... A DLACZEGO PUSTA BO SKORŻA ODPADŁ Z LEVADIA !!!

PODSUMOWUJĄC SKORŻA SKOMPROMITOWAŁ WISŁĘ BARDZIEJ NIŻ KASPERCZAK A DALEJ TU PRACUJE WIĘC CHYBA COŚ NIE GRA???

AYALA 10.03.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 867318)

PODSUMOWUJĄC SKORŻA SKOMPROMITOWAŁ WISŁĘ BARDZIEJ NIŻ KASPERCZAK A DALEJ TU PRACUJE WIĘC CHYBA COŚ NIE GRA???

ale Skorża nie ma takiego składu jak mieli jego poprzednicy. W tamtych czasach do Wisły trafiali najlepsi zawodnicy jacy byli w Polsce a teraz darmowi, których nikt już zabradzo nie chce zagranicą, często po ciężkich kontuzjach,starzy albo po prostu zbyt słabi jak Jirsak czy Łobo.Jirsaka od takiego Kulawika,Czerwca czy Szymka dzielą Himalaje to samo Łobo od Patera,Uche czy nawet Gory z 2002 roku.Kiedyś odpadaliśmy z pucharów późną jesienią a teraz jak oszczędza sie na transferach to już w sierpniu.

Wszyscy wypominaja Kasperczakowi Valerenge ale zapominaja że runde wcześniej ograliśmy Holenderski NEC Nijmegen,dziś to Holendrzy by nas kilkoma bramkami ograli

wolfy 10.03.2010 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 867248)
Także niesmaczne są zarzuty,że nie radzi sobie w Portsmouth i przez to nie nadaje się do Wisły. Proponuje zejść na ziemię.

O, to właśnie.

Tyle, ze dla niektórych Skorża jest już mega-geniuszem, tak więc już rychło beatyfikacja:> Osobiście liczę na Maciusia-męczennika, ponieważ to by się przynajmniej łączyło z pożegnaniem gościa z Wisłą.

Bronex 10.03.2010 19:14

Wielu z Was pewnie obawia się co to będzie jak zwolnią Maćka. A nic nie będzie jak była amatorszczyzna tak będzie dalej. Będą kolejne Mistrzostwa w beznadziejnie słabej lidze i solidne cięgi od drużyn z San Marino , Malty , Andory czy Luksemburga w pucharach. Za wymianą jednego człowieka musi iść w tym klubie szereg reform a na nie się zupełnie nie zanosi. Także czy trenerem będzie pan pe , pan u czy Bóg jedyny wie kto tam jeszcze w Polsce sensowny został będzie tak samo...
Skorża został ubrany w buty herosa i wielkiej nadziei trenerskiej. Braki Wisły pokazują ,że Skorża to typowy przedstawiciel PMS ,który został zmitologizowany. Zdobył dwa MP , był finał PP, historyczne zwycięstwo nad Barceloną to przechodzi do historii naszego klubu. Ale do historii przechodzi również pucharowa mizeria na poziomie europejskim, brak stylu , pamięć o beznadziejnych współpracownikach , stagnacja w drużynie, Skorża okazał się również nikczemnie słabym menedżerem. Na koniec warto powiedzieć ,że Mistrzostwa Polski zawsze są miłymi i cennymi ,ale ta radość nie może nam zamazać prawdy o realnych możliwościach Wisły Kraków. Zarówno mnie jak i wielu kibicom na tym forum spadnie kamień z serca jak zostaniemy poinformowani ,że Maciej "wypada tylko przeprosić kibiców" Skorża to dla Wisły Kraków definitywnie zamknięty rozdział.

mr_kwolf 10.03.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 867328)
ale Skorża nie ma takiego składu jak mieli jego poprzednicy. W tamtych czasach do Wisły trafiali najlepsi zawodnicy jacy byli w Polsce a teraz darmowi, których nikt już zabradzo nie chce zagranicą, często po ciężkich kontuzjach,starzy albo po prostu zbyt słabi jak Jirsak czy Łobo.Jirsaka od takiego Kulawika,Czerwca czy Szymka dzielą Himalaje to samo Łobo od Patera,Uche czy nawet Gory z 2002 roku.Kiedyś odpadaliśmy z pucharów późną jesienią a teraz jak oszczędza sie na transferach to już w sierpniu.

Wszyscy wypominaja Kasperczakowi Valerenge ale zapominaja że runde wcześniej ograliśmy Holenderski NEC Nijmegen,dziś to Holendrzy by nas kilkoma bramkami ograli

Zapytam, skąd ta pewność? Bo nas ograły ogórki z Estonii? Przypominam że te same ogórki z Estonii ograły również pewien holenderski zespół - Twente Enschede więc to żaden argument. Tak więc od razu zaznaczam że proszę o jakiś inny.

FraMat 10.03.2010 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 867292)
wierzysz w to co piszesz? Od czasów Kasperczaka Cupiał już nawet nie pożycza. A każdą "zainwestowaną" złotówkę spłacamy, więc dziękuję za taka szczodrość..


spłacamy... a jakże... między innymi dzięki szczodrobliwości Cupiała, skoro to jego Tele-fonika, jako sponsor generalny, corocznie przekazuje stałą kwotę w rmach umowy handlowej za reklamowanie sie na koszulkach Wisły, jako sponsor do kasy klubu (bodajże ostatnio to jest 5mln zlotych rocznie? poprawcie mnie jesli się mylę).
Bez tych pieniędzy, nie spłacilibysmy pozyczonej przez Tele-fonikę kasy, więc się nie naburmuszaj

SpoXsteR 10.03.2010 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 867311)
Pożyczył bez perspektywy zwrotu, czyli nomen omen zainwestował...


ale Cupiał na pożyczki nie bierze pieniędzy z własnej kieszeni tylko z kasy TeleFoniki... niektórzy myślą że skoro on jest właścicielem TeleFoniki to nie trzeba będzie mu oddać dług.. może i jemu nie, ale TeleFonice jużtak.. dług już od dłuższeg czasu spłacany tyle że Cupiał jest nadal właścicielem Wisły i tylko dlatego nie życzy sobie po 10 mln zł na rok..
Cupiał jest Cupiałem.. a TeleFonika jest TeleFoniką.. to wielkie przedsiębiorstwo, firma, tysiące pracowników, faktur, opłat itp itd..

to tak jakby ktoś poprosił przyjaciela który ma firmę o pożyczkę.. on powie że nie ma tyle gotówki i w ostateczności pożyczy biorąc z kasy firmy i tym samym ją zadłużając..w mniejszym lub większym stopniu... ale zawsze jest ta dziura w postaci 80 mln zł.. i w końcu tak czy owak trzeba będzie ją załatać..

_ukoL 10.03.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 867341)
Zapytam, skąd ta pewność? Bo nas ograły ogórki z Estonii? Przypominam że te same ogórki z Estonii ograły również pewien holenderski zespół - Twente Enschede więc to żaden argument. Tak więc od razu zaznaczam że proszę o jakiś inny.

Nas czy to estoński czy litewski czy nawet islandzki ogórek, a nawet burak cukrowy w tej chwili by ograł. Nie potrzeba argumentów, wystarczy spojrzeć na postawę na boisku, ani ładu, ani składu i oprócz oprawy to się niewiele różni od 1, 2 czy 3 ligi, mizeria z ogórków.

willow 10.03.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 867303)
Hola ale zdobyl 2 mistrzostwa i to z rzedu, z pilkarskim SZROTEM, pilka jest ciagle w grze i to Maciek jest gwarancjakoncowego sukcesu a pozatymAvram Grant to Zyd...

P.s. Love ya all.

To nie jest odpowiedź na moje pytania.

1q2 10.03.2010 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 867341)
Zapytam, skąd ta pewność? Bo nas ograły ogórki z Estonii? Przypominam że te same ogórki z Estonii ograły również pewien holenderski zespół - Twente Enschede więc to żaden argument. Tak więc od razu zaznaczam że proszę o jakiś inny.

Ale to było dawno temu, rok przed nami dostali od słabiutkiej Droghedy.Zresztą kij z Levadią, gdyby były perspektywy że to się nie powtórzy to była by inna sytuacja.
Narazie nie ma żadnej przesłanki by stwierdzić że inne ogórki nas nie ograją, co nie oznacza że sytuacja się nie zmieni.

Aktualnie trzeba wygrać w piątek, jeśli się uda będą jakieś pozytywne przesłanki.Jak dla mnie rywal idealny na przełamanie - nie za słaby ale też nie za mocny.

wolfy 10.03.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 867375)
Jak dla mnie rywal idealny na przełamanie - nie za słaby ale też nie za mocny.

Idealna na przełamanie to była Arka u siebie.
Jaga na wyjeździe to byłby trudny mecz nawet, gdybyśmy byli w jako takiej formie. Jak pojedziemy tam w takim galaretowatym stanie, jaki prezentowaliśmy do tej pory, to czekają nas poważne kłopoty.

Trzy punkty są nam bardzo potrzebne, ale do tego musimy cokolwiek zagrać. Liczenie na to, że rywale się speszą, albo sami sobie strzelą gola do niczego na nie doprowadzi.

Nie byłoby problemu, gdybyśmy mecze przegrywali pechowo, ale w grze naszych brak stylu.

Mixu 10.03.2010 22:33

Nasza liga powoli dochodzi do poziomu ligi Słowackiej, Estońskiej, Węgierskiej i Mołdawskiej. Spoko bo nasza. I zacytuje spoconego Janka. W dupie mam te dwa mistrzostwa! Przejdą do historii, będą dwa kolejne wpisy, doganiamy Ruch i Górnik elegancko, pofetujemy na rynku. Ale...Właśnie oglądam Manchester - Milan i tak sobie myślę: Kiedy u nas w lidze będzie taki poziom?

No kiedy?

Dopóki takie ogóry jak Skorża czy Urban będą u nas trenerami, dopóki w klubach będzie takie dyletanctwo co u nas (Rada Nadzorcza, brak profesjonalnego zarządzania, struktur) to ja sobie myślę że za 50 je***ych lat.

A nam potrzebna jest REWOLUCJA. Tylko jakieś zachodnie wzorce nas ratują. Dostalismy EURO 2012, to już jakiś kroczek w dobrą strone dzieki układom i kasie Surkisa i trzeba to wykorzystać. Zaryzykować, włożyć grubsza kase, żeby móc później wyciągać. Klasowy trener za dobre pieniądze, ważniejszy niż transfery jakichś piłkarzy przez najbliższe 3 lata, bo co z tych piłkarzy skoro przy warsztacie naszych trenerów tak im forma spadnie że zaczną kopać się po czołach.

Tak wszyscy chwalicie słowa Petrescu: "Dopóki mentalność waszych piłkarzy się nie zmieni to takie wpadki jak z Levadią będą się zdarzać częściej"

Ale kto do jasnej cholery ma im zmieniać ta mentalność? Ogór Skorża? No ja was proszę...Trzeba zasadzić porządnego KOPA by móc lecieć do przodu. Spocony Janek, niby oszołom ale racja ma i to 100%

AgresywnyChomik 10.03.2010 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 867370)
To nie jest odpowiedź na moje pytania.

Wy tak na powaznie...

Jesli kogos nie jestes w stanie pokonac przylacz sie do nich. Skorzofilow nie da sie pokonac !!! Dlatego od dzis przylaczma sie do nich :foch:

koyoot 10.03.2010 22:54

Mixu dostalismy to EURO 2012 europejska impreze, tylko obawiam sie ze wykonujemy ja "po polsku"...

Dokladnie tak jest jak mowisz. Trzeba nam rewolucji pilkarskiej, tylko wierz mi zeby ja zrobic trzeba w ciagu jednego sezonu wybudowac kilka pionow w naszym klubie. Sztab szkoleniowy, pion sportowy, boiska, pion medyczny, dzialczy ktorzy sa bylymi sportowcami ale nie skazeni polska mentalnoscia, stadion(ale konczy sie jego budowa powoli). Utopia? Moze niekoniecznie. Zainwestowac 50 mln Euro i po problemie. A przede wszystkim wazny jest psycholog sportowy. Wiecie to jest taka cholerna mentalnosc polskich biznesmenow. Ze mozna zredukowac koszty zatrudniajac ludzi ktorzy sa zajmuja stanowsika zwiazane z finansami do np. PR`u. Na zachodzie tego nie ma. Kazdy wie od czego jest i z tego jest rozliczany. Tutaj wiemy jak jest bo przeca pracujemy, czy tez mamy swoje firmy:).

wolfy 10.03.2010 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 867498)
Na zachodzie tego nie ma. Kazdy wie od czego jest i z tego jest rozliczany. Tutaj wiemy jak jest bo przeca pracujemy, czy tez mamy swoje firmy:).

Akurat w mojej branży to jest wszystko zgodne z zachodnimi normami.

I nie sądzę, żeby trzeba było inwestować kilkadziesiąt milionów euro, żeby coś sensownego zbudować.

Spójrzmy na taki sztab Skorży. Sami "fachowcy". Myślicie, że to nie wpływa na grę zespołu?

koyoot 10.03.2010 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 867504)
Akurat w mojej branży to jest wszystko zgodne z zachodnimi normami.

To gratuluje pracy:). Ja niestety do tej pory spotykalem sie z tym jak wyzej wymienilem.

prober 10.03.2010 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 867463)
Właśnie oglądam Manchester - Milan i tak sobie myślę: Kiedy u nas w lidze będzie taki poziom?

No kiedy?

Niemal pewne, że nie będzie za naszego życia, bo piłka nożna jest sportem numer 1 na świecie i z różnych względów jest ściśle związana z gospodarką danego kraju. Dlatego nie dogonimy Brytyjczyków, Francuzów, Niemców, Włochów i Hiszpanów. Najbliższe kilka lat będzie stało pod znakiem rozwoju (z powodu zbliżającego się Euro'12). Ściąganie inwestorów, podwyższanie poziomu jakośćiowego powinno przynieść dobre skutki. Ale nie ma co liczyć na cuda, z wyżej wspomnianych powodów względnie zawsze będziemy piłkarsko ubożsi ze względów możliwości ekonomicznych. Obecnie polska piłka to mniej więcej czwarta dziesiątka najsilniejszych lig na świecie, w perspektywie 20 lat możliwy jest progres do drugiej dziesiątki. Ale nie wyżej, chyba że przeżyjemy cud gospodarczy.

koyoot 10.03.2010 23:36

Prober cud gospodarczy? Znaczy co? Zrobimy sciepe narodowa i kupimy bombe atomowa? I pozniej w nich SRU? Bo to jest jedyny sposob by u nas w naszym kraju nastapil cud gospodarczy - mysieliby wszyscy inni zniknac z powierzchni ziemi.

rospun 11.03.2010 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 867519)
Obecnie polska piłka to mniej więcej czwarta dziesiątka najsilniejszych lig na świecie, w perspektywie 20 lat możliwy jest progres do drugiej dziesiątki.

Kur.. może jeszcze 8 dziesiątka? A na jakiej podstawie tak sądzisz? Wymienisz 30 lig silniejszych od nas?

Ja rozumiem Wasze załamanie po dwóch wiosennych porażkach, ale bez przesady. Statystycznie jesteśmy na 26 miejscu w Europie. Faktycznym poziomem gdzieś około 20. Poza Europą można doliczyć ligi z Brazylii, Argentyny i ew. USA. Ale niektórzy dla propagandy wysłaliby nas poza pierwszą setkę, jeśli to miałoby coś udowodnić.

wolfy 11.03.2010 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 867526)
Kur.. może jeszcze 8 dziesiątka? A na jakiej podstawie tak sądzisz? Wymienisz 30 lig silniejszych od nas?

Niemcy (Bundesliga + Bundesliga2)
Hiszpania (podobnie - dwie pierwsze ligi)
Francja (Ligue 1 i 2)
Portugalia
GBT (Premiership + Championship)
Holandia
Rosja
Ukraina
Rumunia
Włochy(dwie pierwsze)
Turcja
Belgia
Dania
Szwecja
Czechy
Szkocja (na pewno trzy pierwsze kluby rozkładają nas na łopatki)
Grecja
Cypr
Serbia

Masz lekko licząc 24 ligi silniejsze niż nasza w samej Europie. Do tego liga Białoruska, którą pominąłem żeby nie wzbudzać kontrowersji (są od nas silniejsi o czym świadczą puchary i bezpośrednie konfrontacje).
Z pozostałych na luzie Brazylijska, Argentyńska i MLS. Realnie jesteśmy gdzieś między trzecią a czwartą dziesiątką, obok takich lig jak Mołdawska, Słowacka czy Litewska. Przy czym od tych drużyn też spokojnie możemy dostać oklep.

Przy czym na razie to raczej nie gonimy, a tracimy dystans. I dlatego właśnie potrzebujemy fachowców z zewnątrz, bo same inwestycje bez nich zostaną przejedzone przez naszych szamanów.

P.S. Brałem pod uwagę po więcej lig z jednego kraju żeby zobrazować przepaść nas od nich dzielącą. Nie wiem, czy w takiej Championship nie bronilibyśmy się przed spadkiem.

Wojtas 11.03.2010 00:30

Maciej Skorza pwoiedzial
"zespol nie jest zgrany"
-jak zespol nie jest zgrany skoro gramy tym samym skladem od wielu miesiecy na tyle ze pilkarze juz jakies schematy gry powinni miec wypracowane dawno

Maciej Skorza powiedzial
"zepsol nie na szybkosci i automatyki"
-co wiec robiono trenerze na obozach w slonecznych krajach i w komfortowych warunkach,co wy wogole robicie na treningach?

Maciej Skorza powiedzial
"zespol potrzebuje swiezej krwi"
-a ile to czasu trenerza dwala pan tym swiezakom z Mlodej zeby dac tj swiezej krwi zespolowi

na takie i inne pytania moge sobie sam odpowiedziec ,jak chyba i kazdy na tym forum
nasz trener wyraznie błąka sie i gubi na czym cierpi cala Wisla

1q2 11.03.2010 00:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 867530)
Nie wiem, czy w takiej Championship nie bronilibyśmy się przed spadkiem.

Z taką grą jak od...jakiegoś półtora roku to najpewniej tak - toporność naszej gry na takim samym poziomie ale by nas rozjechali kondycyjnie+ te ich mało efektowny ale jakże efektywny kick and run;)

Zresztą wyobraża sobie ktoś 46 meczów(w samej lidze) w sezonie?;)

3rider 11.03.2010 03:22

"W tej chwili dla nas najważniejsze jest to, żeby zacząć od najprostszych rzeczy, np. od zdobycia jako pierwsi bramkę, czy zdobycia bramki w ogóle". No tak, teraz problemem jest W OGOLE zdobycie bramki. Rownia pochyla od ponad pol roku. Wydawalo sie, ze po Levadii gorzej juz byc nie moze, ale przyszly pierwsze w historii debry, w ktorych Wisla nie podjela walki! Bez honoru, bez walki, bez koncepcji. I okazuje sie, ze to byl tylko skorzowski muł, a skorzowskie dno juz nadchodzi. Skorza po prostu nie ma pojecia jak grac. Wisla gra antyfutbol od wielu miesiecy!! Ladniejsza pilke mozna poogladac na podwrokach w krk.

farben 11.03.2010 10:51

Skorża: Chcemy być sobą!

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...soba,id,t.html

Boleck 11.03.2010 11:18

Mamy za wąska kadrę i to nie jest do końca wina Skorży, odbija nam się czkawką sprzedawanie najlepszych zawodników i zakupy za free, za darmo to można tylko w FM-ie. Każdy następny trener będzie potrzebował zawodników i nie dostanie ich. Już Petrescu narzekał, że został oszukany, że miał mieć kasę na wzmocnienia i zrobiono go w ch....ja. Nasze wyniki są adekwatne do nakładów finansowych i profesjonalnego zarządzania przez pana Cupiała.

Borinho 11.03.2010 12:38

Odnośnie Składu Wisły !!!

Wisła jak na Polską ligę ma najlepszy skład . Porównywalny ma tylko jeszcze Lech Poznań.
Na kilku pozycjach są kontuzje i gracze którzy zwyczajnie zawiedli co jednak nie usprawiedliwia Wisły to kompromitacji z Levadią i tak słabej gry w lidze .
Jeśli ktoś będzie jeszcze pieśni do Macieja wznosił pochwalne niech sobie przeanalizuje składy Polskich drużyn a z niej jasno wynika że ta drużyna ma potencjał na Mistrza i tylko to może ją interesować!!! tylko trzeba go wykrzesać . Nie mowie tu o wielkim podboju europy ale ku... dostawać baty od Levadii a teraz Mistrz Polski na jesieni ma bilans 0-0-2... w bramkach 0-2 Jak mówię na cuda nie liczę w Europie bo po latach się wyleczyłem chcę tylko minimum ... Adekwatnej gry w lidze to potencjału jaki mamy .
Tak dziś nie mamy drużyny jak za Kasperczaka nie mamy tego potencjału ofensywnego ale wciąż mamy najlepszy skład w Polsce . Piłkarze nie muszą się martwić o kasę dostają gigantyczne kontrakty ... a co grają piach grają piach grają .......

U Skorży jest coś nie tak bo mistrzostwa są ale po 3 latach pracy :
Drużyna nie ma żadnego stylu gry
Kilku piłkarzy z dnia dzień popada w marazm !!! ...
Wisła za Skorży ma nie najlepszy bilans z z Legią Lechem , plus po raz 1 poległa w erze Cupiała w derbach , porażka w prestiżowym meczu o Puchar Polski
Dlatego ja dziś Skorży mówię nie .... Bo nie widzę przyszłości Wisły pod jego wodzą !!!

koyoot 11.03.2010 12:44

Bronho, ja bym chcial sie spytac gdzie Wisla ma najmocniejszy sklad? W ktorej Formacji? Bo chyba tylko w ataku. Tzn. najbardziej wyrownany, bo na pewno nie w najwyzszej formie.

tofik 11.03.2010 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 867601)
Odnośnie Składu Wisły !!!

Wisła jak na Polską ligę ma najlepszy skład . Porównywalny ma tylko jeszcze Lech Poznań.
Na kilku pozycjach są kontuzje i gracze którzy zwyczajnie zawiedli co jednak nie usprawiedliwia Wisły to kompromitacji z Levadią i tak słabej gry w lidze .
Jeśli ktoś będzie jeszcze pieśni do Macieja wznosił pochwalne niech sobie przeanalizuje składy Polskich drużyn a z niej jasno wynika że ta drużyna ma potencjał na Mistrza i tylko to może ją interesować!!! tylko trzeba go wykrzesać . Nie mowie tu o wielkim podboju europy ale ku... dostawać baty od Levadii a teraz Mistrz Polski na jesieni ma bilans 0-0-2... w bramkach 0-2 Jak mówię na cuda nie liczę w Europie bo po latach się wyleczyłem chcę tylko minimum ... Adekwatnej gry w lidze to potencjału jaki mamy .
Tak dziś nie mamy drużyny jak za Kasperczaka nie mamy tego potencjału ofensywnego ale wciąż mamy najlepszy skład w Polsce . Piłkarze nie muszą się martwić o kasę dostają gigantyczne kontrakty ... a co grają piach grają piach grają .......

U Skorży jest coś nie tak bo mistrzostwa są ale po 3 latach pracy :
Drużyna nie ma żadnego stylu gry
Kilku piłkarzy z dnia dzień popada w marazm !!! ...
Wisła za Skorży ma nie najlepszy bilans z z Legią Lechem , plus po raz 1 poległa w erze Cupiała w derbach , porażka w prestiżowym meczu o Puchar Polski
Dlatego ja dziś Skorży mówię nie .... Bo nie widzę przyszłości Wisły pod jego wodzą !!!

Również. Tyloma porażkami można by obdzielić kilku trenerów.
Wisła ma mocny skład. W lidze powinna walczyć jak równy z równym z Lechem i Legią w pojedynkach bezpośrednich. Natomiast mamy z tymi drużynami, a szczególnie z Legią beznadziejny bilans.
Czyli wychodzi na to, że kto raz na jakiś czas prosto kopnie piłkę, nie ma najmniejszych problemów, by ograć Wisłę. Np Levadia
Ja widzę winę w sztabie szkoleniowym. Terziotti mnie nie przekonuje jako fizjolog, a Skorża jako trener.
Chciałbyum zobaczyć jak ta drużyna będzie wyglądać pod okiem fachowca. Kto tym fachowcem będzie, zobaczymy,

korzychxp 11.03.2010 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 867603)
Bronho, ja bym chcial sie spytac gdzie Wisla ma najmocniejszy sklad? W ktorej Formacji? Bo chyba tylko w ataku. Tzn. najbardziej wyrownany, bo na pewno nie w najwyzszej formie.

kazda formacja u nas nie ma formy. a jakby miała to mamy najlepszy skład, ataku nie trzeba komentować, w obronie ? Głowa, Marcelo, Cleber i nawet Jop (srodek) niby ktora druzyna ma lepszych obroncow ? Legia to ma tylko Astiza ktorego chciałbym w Wisle widziec (sportowo). Boki obrony, Pi Brozek/Diaz, Alvarez/Singlar (zdrowy-w formie), czy od nich lepszy jest Rzezniczak, Kiełbowicz, Wawrzyniak, Wojtkowiak, Kikut, Djurdevic ? nie sądze. Co najwyzej mozemy tu wyjsc na rowni, tak czy siak uwazam naszych podstawowych (Brozek/Alvarez) za najlepszych w lidze. Pomoc nie wygląda najlepiej ze względu na wiekowosc Sobola (ale i tak jest jednym z najlepszych defensywnych pomocnikow w lidze), kompletną 'bezpłciowosc' Jirsaka (choc wiemy jakie ma predyspozycje), niewiadomą Ba, Małecki z Kirmem są ok no i biedny Łobo. Diaz obronca w pomocy bez komentarza. Wiec napewno tutaj Lech ma lepszą pake, duzo bardziej dynamiczna i kreatywną. Legia ? Iwanski, Rybus, Radovic, Szałachowski, Borysiuk, Smolinski, mysle ze i tak nas wyprzedzają pod względem kreatywnosci, gry do przodu, a Borysiuk ze Smolinskim to perspektywa. Dlatego wzmocnic trzeba pomoc, nie ma tutaj zdziwienia że gramy piach kiedy najwazniejszej linii do stwarzania sytuacji praktycznie nie mamy. Bruno jest tanim rozwiązaniem, Grosik troche droższym, nie ogladam za wiele meczów ekstraklasy wiec akurat mowie o Jadze (bo ogladam Wisłe, Jage, czasem Śląsk czy Lecha - dla widowiska). My potrzebujemy dynamicznych, szybkich, zadziornych piłkarzy, a nie statycznych żółwi lub obroncow w pomocy... a nawet taki Suvorov, nie jest za szybki, ale bardzo zaskakujący, no i ma swietna lewa noge.

No i pozostaje bramkarz, tyle. Fajnie, że Jaga ogrywa Sandomierskiego i Gikiewicza, któregos z nich bym widział w Wiśle, choc wypozyczyc.

koyoot 11.03.2010 17:34

Mowisz teraz o potencjale umiejetnosci korzychxp a nie o rzeczywistej formie a co za tym idzie umiejetnosciach na ten moment.

wolfy 11.03.2010 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 867665)
Mowisz teraz o potencjale umiejetnosci korzychxp a nie o rzeczywistej formie a co za tym idzie umiejetnosciach na ten moment.

A czy to przypadkiem nie wina trenera, że cały praktycznie skład formy nie ma?

korzychxp 11.03.2010 18:20

jesli tenże trener niby zrobił z Brożka "kaleki" 2krotnego króla strzelców, reaktywował Zienia, doprowadził do tego że Pi Brożek jest najlepszym LO, Marcelo grał jak profesor + strzelał bramki (oprocz tej rundy), tak mozna wymieniac - jesli zrobił coś dobrego z ich formą, to czemu nic złego ? On odpowiada za to wszystko, jak i cały sztab. Jak dobrze to Maciej a jak źle to juz tylko piłkarze są słabi, nie trenuja, nie przykładaja sie ? No chyba nie.

kubawislak 11.03.2010 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 867677)
A czy to przypadkiem nie wina trenera, że cały praktycznie skład formy nie ma?

To właśnie jego wina...:-/

Mixu 11.03.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot
Bronho, ja bym chcial sie spytac gdzie Wisla ma najmocniejszy sklad? W ktorej Formacji? Bo chyba tylko w ataku. Tzn. najbardziej wyrownany, bo na pewno nie w najwyzszej formie.

W każdej formacji oprócz bramkarza mamy najmocniejszy skład w lidze. Ale to moje zdanie, nie twoje.

*Michael* 11.03.2010 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 867774)
W każdej formacji oprócz bramkarza mamy najmocniejszy skład w lidze. Ale to moje zdanie, nie twoje.

zgodze się z Tobą

Ogryzek 11.03.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez *Michael* (Post 867778)
zgodze się z Tobą

A ja nie zgodzę się z wami.

Mieliśmy... za czasów Kasperczaka.

olTSchool 11.03.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 867774)
W każdej formacji oprócz bramkarza mamy najmocniejszy skład w lidze. Ale to moje zdanie, nie twoje.

Od biedy obrona i atak, ale pomoc? Łobo, Sobol, Jirsak i Kirm, nawet jakby na siłe wsadzać tam Boguskiego, czy Małeckiego, to wolne żarty przy porównaniu do analogicznej formacji Leszków. Zresza duet Lewandowski-Rengifo był też "kompletniejszy" niż Brożek-Ktokolwiek. Niestety. Na dodatek przy założeniu optymalnej formy naszych, a ta jaka jest szkoda gadać.

Mixu 11.03.2010 22:15

Nie pisałem o formie. Pisałem o potencjale. Bo nie powiesz mi że jak Brożek z Bogusiem byli w formie to mowiłęś że Lewandowski z Rengifo byli lepsi? A jak Sobol, Diaz byli w formie to też nieźle zamiatali środek boiska, o Kirmie pogadamy po mistrzostwach świata, bo jakoś w Wiśle dziwnym trafem nie gra tak jak gra w reprze (i wcale mnie nie dziwi że trzyma z latynosami, a ciebie?) A co do Jirsaka to myślę że to materiał na bardzo dobrego piłkarza, tylko to samo co z Kirmem, może jest gnojony w drużynie? Kto wie..No i jeszcze jest Issa Ba, Garguła za niedługo może wróci. Potencjał jest DUŻY. A o forme to zapytaj tego kto za ich forme jest odpowiedzialny

*Michael* 11.03.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 867789)
A o forme to zapytaj tego kto za ich forme jest odpowiedzialny


No właśnie bać się trzeba pytając dlaczego zawodnicy nie są w formie na czas i dlaczego tyle kontuzji... ;/

olTSchool 12.03.2010 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 867789)
Nie pisałem o formie. Pisałem o potencjale. Bo nie powiesz mi że jak Brożek z Bogusiem byli w formie to mowiłęś że Lewandowski z Rengifo byli lepsi?

A jak Sobol, Diaz byli w formie to też nieźle zamiatali środek boiska, o Kirmie pogadamy po mistrzostwach świata, bo jakoś w Wiśle dziwnym trafem nie gra tak jak gra w reprze (i wcale mnie nie dziwi że trzyma z latynosami, a ciebie?) A co do Jirsaka to myślę że to materiał na bardzo dobrego piłkarza, tylko to samo co z Kirmem, może jest gnojony w drużynie? Kto wie..No i jeszcze jest Issa Ba, Garguła za niedługo może wróci. Potencjał jest DUŻY. A o forme to zapytaj tego kto za ich forme jest odpowiedzialny

Powiem panu szanownemu tak - przy optymalnej formie całego kwartetu - uważałem zestawienie L-R za wszechstronniejsze od B-B. Chociaż nasi mają więcej smykałki do kombinacyjnej gry.

Regres Sobola to raczej zasługa wieku, pochodna kontuzji. Diaz - a tu mu się Skorża nie przysłużył robiąc z niego zapchajdziurę i prawie zabił jego fajny ciąg na bramkę, który miał kiedyś.

Natomiast kwestie z Jirsakiem i Kirmem to już żarty prawda? Pierwszy materiał piłkarskopodobny i nie rokujący już raczej nadzieji na zwrot zainwestowanej kasy. A z tym Kirmem - co to ma za znaczenie z kim trzyma? :lol: Ma trudności adaptacyjne, fala bidoka nęka - niech idzie do psychologa/da komuś w mordę/pójdzie się napić wódki - i zacznie grać w końcu, bo zaczyna to przypominać casus Jirsaka. No chyba, że znów zaczniemy wałkowac teorię, że to Skorża uniemozliwia obu wykazanie "potencjału". Juz nie wrzucajmy Maciusiowi takich kamyczków, jak mamy głaz w postaci bieżącego przygotowania zespołu.

Issa Ba. To jest prawdziwe świadectwo naszego "potencjału", skoro kwadrans potrafił wykreowac go na Mesjasza. I nie daj Bóg, jak dzisiaj zejdzie z boiska, trzymając nogę w ręce. Garguła? Kto to jest Garguła? Łukasz Garguła co grał przednio w Bełchatowie kiedyś? A jego szkoda jak cholera.

Pzdr.
Może wygramy dzisiaj? :-/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl