Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

snyrting 08.09.2010 12:46

Ty się moim wiekiem nie zajmuj, nie o tym tutaj rozmawiamy.
Wybacz jeżeli wymagam od reprezentacji 38 mln kraju w Europie troche wiecej niż zakwalifikowanie się na mistrzostwa. Jeżeli Ciebie to satysfakcjonuje, to wątpie czy się dogadamy.

Franz dostał od PZPN zadanie zbudowania kadry na Euro 2012. Oczywiscie możemy w meczach o nic stawiac na 30 latków, ale kim zagramy na ME? 36 letnim Żewłakowem i 35 Kosowskim? To jest dopiero złota myśl...

jachting 08.09.2010 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 976086)

W jakim kraju patrza sie na wiek przy powoloniach :D(moze w Hiszpanii, gdzie maja kilkudziesieciu pilkarzy klasy swiatowej)?? Kolejna "zlota" mysl. Nikt nigdzie nie patrzy na wiek, ale na forme, wystepy w klubie i umiejetnosci, to ma byc podstawa do powolania, a nie rocznik. Smuda na poczatku gral mlodymi i jak to sie konczylo wszyscy wiedza...stad kolejne powroty do kadry, pilkarzy ktorzy potrafia grac w pilke.

Ale zważywszy na to że nie gramy w eliminacjach , a rozgrywamy mecze towarzyskie, że przygotowujemy się bezpośrednio do Euro takie podejscie moim zdaniem jest jak najbardziej uzasadnione .
Smuda nadal gra młodymi , tyle tylko że nie jest głupi i reaguje na to co się dzieje - i wcale nie rezygnował tylko wczesniej była inna sytuacja , czas i miejsce ...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 976095)
złotousty debiutant Pietrasiak: "mam nadzieję, że za bardzo nie przeszkadzałem kolegom w grze". Ręce opadają

od tak to sobie pewnie powiedział , chciał być skromny ...

leszekm_ 08.09.2010 12:52

złotousty debiutant Pietrasiak: "mam nadzieję, że za bardzo nie przeszkadzałem kolegom w grze". Ręce opadają

For_FuN_ 08.09.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 976091)
Ty się moim wiekiem nie zajmuj, nie o tym tutaj rozmawiamy.
Wybacz jeżeli wymagam od reprezentacji 38 mln kraju w Europie troche wiecej niż zakwalifikowanie się na mistrzostwa. Jeżeli Ciebie to satysfakcjonuje, to wątpie czy się dogadamy.

Franz dostał od PZPN zadanie zbudowania kadry na Euro 2012. Oczywiscie możemy w meczach o nic stawiac na 30 latków, ale kim zagramy na ME? 36 letnim Żewłakowem i 35 Kosowskim? To jest dopiero złota myśl...

Mam prawo sadzic, ze jestes mlody, skoro nie pamietasz regularnych wpier... w kolejnych eliminacjach do wielkich imprez, gdzie gralismy pilkarzami regularnie wystepujacymi w dobrych klubach zachodnich. Jesli tacy nie potrafili osiagnac sukcesu przez nascie lat, to wyobraz sobie czym byl awans w 2002r...czyms zupelnie niespodziewanym, w dodatku w bardzo dobrym stylu. Na wielkiej imprezie maksimum jakie mozemy osiagnac(a wlasciwie moglismy, bo obecne mlode pokolenie wystepujace kadrze grac w pilke nie potrafi), to wyjscie z grupy i to przy duzym szczesciu, i z dobrym trenerem na lawce. Kolejna twoja "zlota" mysl, to taka, ze na wielkiej imprezie nie moga wystepowac pilkarze dobrze po 30-stce :D, haha. To jakis zart mam nadzieje? 35-letni pilkarz to emeryt? Emeryt, ktory regularnie gra w lidze zachodniej(lepszej od naszej)? Sory, ale ja wole takich pilkarzy od 20-sto kilkulatkow, ktorzy prosto pilki nie potrafia kopnac w ogorkowej lidze polskiej. Sami "eksperci" widze, ktorzy chca powolywac pilkarzy z racji wieku :D, nie patrzac na to jak sie prezentuja na boisku.

P.S - EURO 2012 to bedzie pogrzeb polskiej pilki. Jezeli na stanowisku zostanie Smuda, to jest to wiecej, jak pewne.

Marszałek 08.09.2010 14:21

Oj,oj. Smuda nie jest grabarzem polskiej piłki. Po 2012 on będzie tylko gaszącym światło. Grabarzem polskiej piłki jest państwo. W sumie nie ma się co rozpisywać,bo wiadomo o co się rozchodzi. Smuda jest tylko trybikiem.

tofik 08.09.2010 14:43

Państwo ? A co ma do tego państwo. Jak dany klub chce mieć dobrych zawodników, to sobie ich szkoli.
Czy to wina państwa, że każdy się opierdala i idzie po najmniejszej linii oporu ?

snyrting 08.09.2010 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 976110)
Mam prawo sadzic, ze jestes mlody, skoro nie pamietasz regularnych wpier... w kolejnych eliminacjach do wielkich imprez, gdzie gralismy pilkarzami regularnie wystepujacymi w dobrych klubach zachodnich. Jesli tacy nie potrafili osiagnac sukcesu przez nascie lat, to wyobraz sobie czym byl awans w 2002r...czyms zupelnie niespodziewanym, w dodatku w bardzo dobrym stylu. Na wielkiej imprezie maksimum jakie mozemy osiagnac(a wlasciwie moglismy, bo obecne mlode pokolenie wystepujace kadrze grac w pilke nie potrafi), to wyjscie z grupy i to przy duzym szczesciu, i z dobrym trenerem na lawce. Kolejna twoja "zlota" mysl, to taka, ze na wielkiej imprezie nie moga wystepowac pilkarze dobrze po 30-stce :D, haha. To jakis zart mam nadzieje? 35-letni pilkarz to emeryt? Emeryt, ktory regularnie gra w lidze zachodniej(lepszej od naszej)? Sory, ale ja wole takich pilkarzy od 20-sto kilkulatkow, ktorzy prosto pilki nie potrafia kopnac w ogorkowej lidze polskiej. Sami "eksperci" widze, ktorzy chca powolywac pilkarzy z racji wieku :D, nie patrzac na to jak sie prezentuja na boisku.

P.S - EURO 2012 to bedzie pogrzeb polskiej pilki. Jezeli na stanowisku zostanie Smuda, to jest to wiecej, jak pewne.

Pointa mnie zaskoczyła. Chyba tylko w Polsce jest możliwe, żeby dwie osoby, które mają takie samo zdanie na dany temat toczyły tak zarzartą dyskusje.

Ale wróćmy do twojego posta-"Emeryt, ktory regularnie gra w lidze zachodniej(lepszej od naszej)?" Jak myślisz który z zawodników przez Ciebie wymieniony za dwa lata będzie grał na zachodzie? Kosa, Lewandowski, Żewłak? Nie rozśmieszaj mnie.

Przegrane, o których wspominasz pamiętam aż za dobrze.Nieliczne dobre mecze, przeplatane beznadziejnymi porażkami, nie zmienią mojego zdania, że od 1992 nie mieliśmy klasowej drużyny.

wislak1986 08.09.2010 17:28

Kiepski siedzi z prawej czy lewej strony Żurawia, a może z obu ? :)

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lia_1_2/39881/

jachting 09.09.2010 10:45

snyrting wskazywałeś na populacje Polski w takim razie co powiedzieć przykładowo o takiej Rosji ... ?
trzeba też patrzeć na umiejscowienie naszej piłki na dzisiaj , kadre , potencjał , lige , ostatnie lata kadry ....

For_FuN_ ciekawe jak ty definiujesz ten upadek piłki który jeszcze ma nastąpić ?
Mówisz że trzeba powoływać starszych zawodników , nie mówie że to żle , ale proszę wymień mi
tych wspaniałych piłkarzy , którzy gwarantowali by lepszą gre . Ci starzy tylko chwilowo blokowali by miejsca i co z tego ? jeden więcej wygrany mecz towarzyski ? Ja nawet w to wątpie .
Większośc tych starszych piłkarzy straci do euro swoją pozycje a grać też będzie raczej gorzej niż lepiej , a wiesz ile to 2 sezony dla tych młodych , dla trenera ?
Ja uważam że długofalowo to może wielkie korzysci przyniesc , nawet pewien przeskok .
Jest paru młodych kluczowych dla tej reprezentacji piłkarzy , którzy będą stanowić o sile tej drużyny przez wiele lat - Sebastian Boenisch ,Łukasz Piszczek ,Jakub Błaszczykowski ,Adam Matuszczyk, Robert Lewandowski paru starszych którzy też przez dobre pare lat mogą grać jak np. Ludovic Obraniak czy Peszko,Murawski jest jeszcze grupa piłkarzy ze sporym potencjałem i umiejetnosciami, paru się jeszcze,rozwinie ktoś niespodziwanie dojdzie , uzupełni się jeszcze starszymi w formie - i coś z tego może wyjśc , potencjał jest napewno .
Ja patrze na to długofalowo i cieszy mnie to co widzę , zresztą na to co teraz jest ,uważam że też nie wypada narzekać ... nic lepszego zrobić nie można było , może poza jakimś wynikiem ale być może kosztem czegoś innego ....

Marszałek 09.09.2010 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 976134)
Państwo ? A co ma do tego państwo. Jak dany klub chce mieć dobrych zawodników, to sobie ich szkoli.
Czy to wina państwa, że każdy się opierdala i idzie po najmniejszej linii oporu ?

Państwo w tym sensie jest odpowiedzialne,że nie promuje aktywności,nie daje kasy na kulturę fizyczną,sport ogólnie. 70 procent szkół nie ma porządnych sal gimnastycznych, i każdy to ma w dupie,masz racje. Taki kraj. Ja nie oskarżam nikogo,bo wiem,że ten kraj nie jest w stanie inaczej działać. Więc jeśli już nie chcą nic robić w tym względzie to niech nie przeszkadzają, i wystarczyłoby jakby państwo zniosło obciążenia fiskalne dla firm które chcą ładować w sport. Skoro państwo ma problemy z wywiązywaniem się z swojej roli,a ma problemy, bo jest słabiutkie bardzo,tragicznie zarządzane,to niech odda to w prywatne ręce,czyli najlepsze jakie mogą być. Niech gminy oddadzą stadiony w władanie klubów zwalniając ich z płacenia za dzierżawę,wynajem. Niech tak będzie przez jakieś 10 lat. Nie trudno przewidzieć jakie miałoby to skutki. Ale to i tak nie załatwi sprawy do końca.Państwo jest skrajnie niewydolne, nie radzi sobie z pewnymi dziedzinami w ogóle. Budują stadion za 120 milionów euro i nie wiadomo jaki naprawdę będzie koszt inwestycji,za która przypominam my ostatecznie płacimy. Prywatny przedsiębiorca zbudowałby to za połowę mniej i podejrzewam lepiej oraz w terminie. To jest sytuacja skandaliczna,ale jesteśmy już tak do gówna przyzwyczajeni,że nie zwracamy na to uwagi.Jest to tylko skrajny przykład biedy tego kraju,ale jak wiadomo powszechnie tą rolę mogą przejąc prywatnie przedsiębiorcy. Ale jest odcinek za który odpowiada tylko państwo. Zauważ skąd się biorą w większości dzieciaki chcące kopać piłkę w klubie?Zazwyczaj w szkole pierwszy raz spotykają się z grami zespołowymi, koszykówką, piłka nożną,rzutem oszczepem:)Jeśli nie ma boisk w szkole ani sal to gdzie mają złapać bakcyl? Oglądając mecz w TV,ok ale fajnie by było jakby jeszcze umiał poprawnie biegać, nie miał wady postawy itd. U nas tego nie ma,bo lekcje w-f są w szkole traktowane po macoszemu, nie ma zaplecza,brak pryszniców, przebieralni. XIX wiek ogólnie. Mentalnie to średniowiecze. Uprawiaj wyczynowo sport w młodym wieku, to ci nauczyciele tak dopierniczą w szkole,że staniesz przed dylematem,szkoła czy sport?Większość z musu zostaje w szkole i kolejny zmarnowany, może talent? Bo dużo nieobecności czasami nieprzygotowany a nie każdemu idą na rękę i dają indywidualny tok nauczania. Sam widzisz,że państwo daje dupy nie rozwiązując sprawy systemowo.

Suma summarum z czasem nasze reprezentacje stanowić będą właśnie Obraniaki,Boenische, goście wychowani w jakiejś kulturze sportowej,niemniej za słabi na kraje w których się wychowali i będą walić do nas. Papier mają,korzenie mają,nie neguje tego absolutnie, grać powinni ale oni nie grają u nas bo chcą tylko dlatego,ze są za słabi aby kopać w Francji i Niemczech,dlatego są u nas. Ale to pokazuje jak jesteśmy ubodzy skoro musimy zadowalać się produktem innego systemu. Sami nie jesteśmy w stanie nikogo dobrego wyszkolić,systemu nie mamy,niedługo nie będziemy mieć materiału.

jachting 09.09.2010 11:54

Cytat:

Suma summarum z czasem nasze reprezentacje stanowić będą właśnie Obraniaki,Boenische, goście wychowani w jakiejś kulturze sportowej,niemniej za słabi na kraje w których się wychowali i będą walić do nas. Papier mają,korzenie mają,nie neguje tego absolutnie, grać powinni ale oni nie grają u nas bo chcą tylko dlatego,ze są za słabi aby kopać w Francji i Niemczech,dlatego są u nas. Ale to pokazuje jak jesteśmy ubodzy skoro musimy zadowalać się produktem innego systemu. Sami nie jesteśmy w stanie nikogo dobrego wyszkolić,systemu nie mamy,niedługo nie będziemy mieć materiału.
Nie ma ich aż tylu i nie będzie , będą stanowili conajwyżej jakiś mały procent .
A tak poza tym, to fakt że oni się nie łapią we Francji czy Niemczech, ale już większości krajów europejskich i nie tylko , mogliby się spokojnie załapać .
Ja uważam że z roku na rok będzie wiecej materiału , może nie tyle więcej co będzie on grał w dwu-trzykrotnie mocniejszej lidze , baza traningowa też w samych klubach musowo będzie się polepszała , do tego dochodzą i dojdą szkółki i szkolenie przez kluby .

Dobrego systemu ogólnonarodowego nie ma , ale inne sprawy , rzeczy będą tą piłke popychały .
A postep nie jest trudno zrobić bo do niedawna niemal wszystkiego brakowało , a polska piłka teraz ,jest w takim miejscu , jakim jest .

Ps . Co do sal gimnastycznych i warunków w szkołach - to wiekszość z nich w przeszłości była w zdecydowanie gorszym stanie , w "ostatnich czasach",wiele szkół się remontowało albo odnawiało sale, szatnie , dokupowano sprzęt , są szkoły gdzie się buduje je nowe . Większa część szkół ma pare boisk w dobrym stanie , bądz całkiem nowe- koszykówka, piłka nożna , czasami piłka ręczna i bieżnia . Teraz dzieciaki mają zdecydowanie lepsze warunki niż jeszcze kilka a tym bardziej kilkanascie lat do tyłu .
Kraj był w zapaści - jest jeszcze wiele do ogarnięcia ale bez przesady ....

For_FuN_ 09.09.2010 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 976472)
For_FuN_ ciekawe jak ty definiujesz ten upadek piłki który jeszcze ma nastąpić ?
Mówisz że trzeba powoływać starszych zawodników , nie mówie że to żle , ale proszę wymień mi
tych wspaniałych piłkarzy , którzy gwarantowali by lepszą gre . Ci starzy tylko chwilowo blokowali by miejsca i co z tego ? jeden więcej wygrany mecz towarzyski ? Ja nawet w to wątpie .
Większośc tych starszych piłkarzy straci do euro swoją pozycje a grać też będzie raczej gorzej niż lepiej , a wiesz ile to 2 sezony dla tych młodych , dla trenera ?
Ja uważam że długofalowo to może wielkie korzysci przyniesc , nawet pewien przeskok .
Jest paru młodych kluczowych dla tej reprezentacji piłkarzy , którzy będą stanowić o sile tej drużyny przez wiele lat - Sebastian Boenisch ,Łukasz Piszczek ,Jakub Błaszczykowski ,Adam Matuszczyk, Robert Lewandowski paru starszych którzy też przez dobre pare lat mogą grać jak np. Ludovic Obraniak czy Peszko,Murawski jest jeszcze grupa piłkarzy ze sporym potencjałem i umiejetnosciami, paru się jeszcze,rozwinie ktoś niespodziwanie dojdzie , uzupełni się jeszcze starszymi w formie - i coś z tego może wyjśc , potencjał jest napewno .
Ja patrze na to długofalowo i cieszy mnie to co widzę , zresztą na to co teraz jest ,uważam że też nie wypada narzekać ... nic lepszego zrobić nie można było , może poza jakimś wynikiem ale być może kosztem czegoś innego ....

Definiuje to tak, ze z takim trenerem, jak Smuda zakonczy sie to wynikami podobnymi do spotkania z Hiszpania czy Kamerunem. W grupi bedziemy mieli 2 potegi swiatowe(bo my z Ukraina bedziemy losowani z pierwszego koszyka) i 1 bardzo solidna. Dla mnie optimum, to 1 zwyciestwo i 2 minimalne porazki. O wyjsciu z grupy nawet nie marze, bo niby kim? Sadlokiem i Glikiem? Lewandowskim(ktory narazie okazal sie nieporozumieniem, zreszta jak zakladalem, w Borussi)? Blaszczykowski, Jelen, Boruc, Zewlakow, od biedy Murawski, to jedyni pilkarze, ktorzy prezentuja europejski(o swiatowym mozemy pomarzyc) poziom w kadrze Smudy. Dlatego tez Franek zaczyna powolywac pilkarzy, ktorzy podobno juz byli skonczeni w reprezentacji(bo mlodsze pokolenie w pilke grac nie potrafi)... Ktos sobie wyobraza kiedys w kadrze kogos takiego, jak Rybus? Chlopak moglby co najwyzej nosic reczniki i bidony Kosowskiemu i Krzynowkowi. Nie mowie wlasnie o srodkowych obroncach. W tym wieku Waldoch, Bak czy Hajto grali regularnie w dobrych ligach zachodnich...

Inny kolega pisal, ze nasi zaawansowani wiekowo pilkarze nie beda grali do 2012...a ja jestem pewny, ze 36-letni Zewlakow bedzie mial pewne miejsce na zachodzie, w odroznieniu do takiego Glika, Sadloka czy innych "utalentowanych" stoperow :D. Jeszcze niedawno mialem nadzieje, ze do reprezentacji wroci Jacek Bak, ktory w wieku 37 lat prezentowal poziom praktycznie nie do osiagniecia dla wyzej wymienionych(i innych: Jodlowca, Kokoszki).

P.S - W reprezentacji maja grac najlepsi pilkarze.

Sartre 09.09.2010 14:52

For_FuN, europejski poziom = światowy poziom. Poza Europą jest oczywiście jeszcze Ameryka pd., ale to już jest zupełnie inny styl grania. Poza tym najlepsi z Ameryki pd i tak przyjeżdżają do Europy grać.

szczebrzeszcz 10.09.2010 09:09

może ktoś z Białegostoku napisać jak się ma sprawa polskiego obywatelstwa dla Cionka?

wojttws 10.09.2010 10:06

Mnie najbardziej irytuje powiedzenie trenera , piłkarza czy też działacza po tytułem " reprezentacja jest w budowie " .Oni to pomylili coś z budową . No paranoja Polska przegrała bo jej kadra jest w " budowaniu ".Ja to myśle inaczej : to Polska przegrała i zagrała beznadziejnie .Bo jest reprezentacja albo jej nie ma.I tu masz racje For_fun w reprezentacji mają grac najlepsi i to bez względu na wiek. 36-letni Zewlakow jest najlepszy to niech gra nawet do 50 lat jak się nie znajdzie lepszego stopera .Albo Kosowski - najlepszy polski skrzydłowy niech gra , bo co Rybusa dać na skrzydło ...hehehe.

BiałaGwiazda 14.09.2010 22:36

http://www.youtube.com/watch?v=KEWZdjC-miQ

Gol Roberta Acquafreski w meczu z Romą.Ciekawe czy Franz postara się o tego zawodnika i czy przede wszystkim on sam będzie zainteresowany grą z orzełkiem na piersi.Póki co perspektyw na grę dla Włochów raczej nie ma,więc może się uda tak jak z Boenischem..

Eternit 15.09.2010 20:34

http://www.90minut.pl/news/134/news1...-historii.html

Fuks 21.09.2010 10:00

jako ze sporo osob ma awersje do wyborczej to wklejam link:

http://www.sport.pl/euro2012/1,10907...a_z_kadry.html

no nie powiem, ciekawie sie zaczyna robic, chociaz akurat tych dwoch pilkarzy nie jest mi żal w żadnym stopniu, a nawet ciesze sie gdyby naprawde mialo ich w kadrze nie byc :D

gypsy 21.09.2010 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 984013)
jako ze sporo osob ma awersje do wyborczej to wklejam link:

http://www.sport.pl/euro2012/1,10907...a_z_kadry.html

no nie powiem, ciekawie sie zaczyna robic, chociaz akurat tych dwoch pilkarzy nie jest mi żal w żadnym stopniu, a nawet ciesze sie gdyby naprawde mialo ich w kadrze nie byc :D

Jeśli to prawda, to dobrze im tak ;) Wiadomo, piłkarze to też ludzie, ale zasady są zasadami i trzeba ich przestrzegać. Zamiast urządzać sobie popijawę, to powinni się przyłożyć do treningów, to by im na dobre wyszło.

buczo1985 21.09.2010 15:48

Nie spodziewałem się tego po Peszce. Co do Iwańskiego to nawet lepiej, że nie będziemy musieli go oglądać. Dla mnie to taki książkowy przykład polskiego "zawodowca", który coś tam osiągnął, a później osiadł na laurach, z czasem stawał się coraz bardziej leniwy i przy okazji miał wszystko w dupie (trzymanie wagi, konflikty w drużynie, pijaństwo). Mam nadzieję, że i Legia go udupi na dłużej, niech sobie kopie w rezerwach i przemyśli swoje postępowanie, oczywiście z przerwą na pączka :D

emj10 22.09.2010 10:11

No to już mamy po kadrze:
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Af...l?ticaid=1aee3

Sartre 22.09.2010 10:26

Fajny jest Iwański. Nie zaprasza na popijawę zasłużonego Legionisty Boruca, najeżdża po popijawie na zasłużonego Legionistę Zieliśnkiego, no po prostu człowiek z eLką w sercu jak stąd do Radomia ;]

Ciekawe o których 8-12 chodziło... Jaka była szeroka kadra na Australię?

Rasialdo 22.09.2010 10:30

Powołanie otrzymali:

Bramkarz: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok).
Obrońcy: Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań).
Pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Maciej Rybus (Legia Warszawa).
Napastnicy: Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa), Artur Sobiech (Polonia Warszawa).

Oto zawodnicy powołani z lig zagranicznych:

Bramkarze: Artur Boruc (AC Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade).
Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Sebastian Boenisch (Werder Brema), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Kamil Glik (Palermo), Michał Żewłakow (Ankaragücü).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (Lille), Adam Matuszczyk (FC Köln).
Napastnicy: Ireneusz Jeleń (Auxerre), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund).

3 nie było z powodu kontuzji:Głowacki,Mierzejewski i Obraniak.Za nich:Grosicki,Kupisz i Pietrasiak.

7 kotów 22.09.2010 10:32

Oczywiscie ze 100% Legionista. Przeciez nie zaprosil pilkarzy Polonii.

sq 22.09.2010 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 984570)
Oczywiscie ze 100% Legionista. Przeciez nie zaprosil pilkarzy Polonii.

:D dobry tekst

odnośnie tego kto "mógł być" to osobiście obstawiam że:
Iwański, Peszko, Sandomierski, Bandrowski, Rybus, Glik, Grosicki, Kupisz

legion18 22.09.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 984567)
Fajny jest Iwański. Nie zaprasza na popijawę zasłużonego Legionisty Boruca, najeżdża po popijawie na zasłużonego Legionistę Zieliśnkiego, no po prostu człowiek z eLką w sercu jak stąd do Radomia ;]

Ciekawe o których 8-12 chodziło... Jaka była szeroka kadra na Australię?

Gdzie Ci coś takiego pisze?

Awe 22.09.2010 16:29

Peszko sypie kolegów. Buc przyjął linię obrony typu: przecież tam byli też inni.

killzone 22.09.2010 16:32

Grosicki i Rybus to bankowo. Rybus pil desperadosy reszta waliła czystą.

Jaroo1 22.09.2010 17:00

Podobno Peszko i Iwnaski najbardziej sie spili, a pili przez to ze zostani wygwizdani na meczu z Australia.

PS To teraz wiemy juz skad ta slaba forma Peszki, woda sodowa... tzn ognista

PS2 dobrze ze wszystkich nie przylapali bo k..a kim my bysmy grali a Euro.

PS3 Oby sie nie napili na Euro bo jak Smuda ma wykluczyc czesc skladu podczas turnieju :)

arti 23.09.2010 09:07

Lech+Legia+w tym ex gracze tych klubów minus Boruc to 7 plus może Żewłak.

wolfy 23.09.2010 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 984580)
:D dobry tekst

odnośnie tego kto "mógł być" to osobiście obstawiam że:
Iwański, Peszko, Sandomierski, Bandrowski, Rybus, Glik, Grosicki, Kupisz

Boniek sugerował, że Murawski tak się nawalił, że nie mógł wyjść z pokoju.

sq 23.09.2010 11:08

Boniek pisze że "dwaj panowie M" czyli zostaje Murawski i Matuszczyk...
no chyba że chodzi mu o imiona...

wolfy 23.09.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 985085)
Boniek pisze że "dwaj panowie M" czyli zostaje Murawski i Matuszczyk...
no chyba że chodzi mu o imiona...

Dokładnie, nie pamiętałem nazwiska tego drugiego "pana M":lol:

Szybki quiz - kto wierzy, że większość drużyny nie piła?

Natkan 23.09.2010 11:39

Ja nie ;p ale jestem za tym zeby wywalic tych dwóch dla przykładu który będzie ostrzezeniem dla reszty. Zbliża sie Euro u nas pasuje wyjść chociaż z grupy choćby ze wsparciem sędziów a z takim podejściem jest to nieosiągalne

kreseq 23.09.2010 12:19

Czlowiek nie wielblad pic musi
Pic trzeba umiec

Tyle w tym temacie :D

BiałaGwiazda 24.09.2010 15:07

Cytat:

Smuda wysłał pierwsze powołania, szansa na debiut dla trzecioligowca

Selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda ogłosił listę piłkarzy, występujących w klubach zagranicznych, powołanych na najbliższe mecze z USA w Chicago i Ekwadorem w Montrealu.

Jedynym zaskoczeniem jest powołanie dla pomocnika zespołu włoskiej Serie C: US Foggia, Bartosza Salamona. Jeśli Smuda da mu szansę na występ, będzie to jego debiut w pierwszej reprezentacji.

Salamon ma 19 lat i znakomite warunki fizyczne - 193 cm wzrostu i 79 kg. W poprzednim sezonie awansował z Brescią do Serie A, ale rzadko pojawiał się na boisku. We Włoszech gra już czwarty sezon. W Polsce "terminował" m.in. w juniorach Lecha Poznań.


Zawodnicy grający w polskich klubach zostaną powołani przez sztab, po obserwacjach meczów najbliższej kolejki.

Piłkarze powołani na mecze towarzyskie z USA i Ekwadorem:

Bramkarze:
Artur Boruc (AC Fiorentina)
Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)

Obrońcy:
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Kamil Glik (Palermo)
Michał Żewłakow (Ankaragucu)

Pomocnicy:
Rafał Murawski (Rubin Kazań)
Bartosz Salamon (US Foggia)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
Adam Matuszczyk (1 FC Koeln)
Ludovic Obraniak (Lille OSC)
Radosław Majewski (Nottingham Forest)

Napastnicy:
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)
Cieszy powrót Majewskiego,no i ten Salamon ciekawe jak się zaprezentuje..

rw88 24.09.2010 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 985664)
Cieszy powrót Majewskiego,no i ten Salamon ciekawe jak się zaprezentuje..

Majewski w tym sezonie spuścił z tonu trochę, zresztą tak jak całe Forest, którego kibice już rzygają wynikiem 1:1...:) Ale na pewno fajnie, że będzie miał okazję się sprawdzić w kadrze, osobiście widzę go w kadrze na E2012 rywalizującego o pierwszy skład na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika z Adrianem Mierzejewskim, ewentualnie jeszcze z Ludo Obraniakiem - lepszych zawodników na tą pozycję po prostu nie mamy. Mierzejewski strasznie dobrze grał przeciwko Finlandii i Serbii, ma chłop tą prostopadłą w nodze i talent do szybkiej gry na jeden kontakt, do tego wybiegany, z przyzwoitym dryblingiem i zwinnością. Aż dziw, że pokazał się dopiero z takiej strony w poprzednim sezonie, w wieku 22 lat...

Ogólnie na ten moment nasza kadra wygląda chyba mniej więcej tak:

-------------------------------------------- Artur Boruc ---------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Łukasz Piszczek ---- Arkadiusz Głowacki ----- Damian Perquis? ----- Sebastian Boenisch -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------- Rafał Murawski --------- ? ? ? -----------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------- Jakub Błaszczykowski ------ Adrian Mierzejewski ------ Ludovic Obraniak ------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------ Ireneusz Jeleń --------------------------------------------

Ewentualnie w miejsce Obraniaka Lewandowski, który w Borussi coś tam zaczyna pokazywać. Jako defensywnego pomocnika kogoś solidnego spokojnie znajdziemy, po prostu zagra tam najlepszy z grona przeciętniaków: Wilk, Bandrowski, Grzyb, Gol, Matuszczyk, Dudka.

W sumie nie podzielam opinii, że personalnie nasza kadra jest słaba, a już że najsłabsza od lat to w ogóle bzdura. Powiedziałbym, że pod tym względem jest dużo lepsza niż ta, która awansowała na E2008, zresztą sami zobaczcie:

Wojciech Kowalewski - Paweł Golański, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski (65-Jacek Krzynówek), Mariusz Lewandowski, Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak (74-Radosław Matusiak).

Sęk w tym, żeby znaleźć w końcu środek obrony, bo od biedy jak dla mnie z tych co grali do tej pory to tylko na EURO może zagrać Wojtkowiak...I liczę jeszcze, że do formy wróci Jodłowiec. Odpada Żewłakow, który już teraz nie wyrabia szybkościowo, więc co dopiero za dwa lata - smutne, ale co zrobić. Boki mamy już ekstra, zawodników świetnych w podłączaniu się do akcji ofensywnych, czyli takich, którzy idealnie pasują do tej taktyki, którą gramy - teraz znaleźć im tylko godnych zmienników.

W środku pola (część) jest podstawowy zawodnik drużyny mistrza Rosji, który na pewno gwarantuje niezły poziom w tej formacji, do niego tak jak mówiłem dołączy najlepszy z kilkunastu (aktualnie) przeciętniaków jakich mamy na tej pozycji.

Prawe skrzydło to Błaszczykowski, zmiennikiem może być Grosicki, o ile z tonu nie spuści. Ofensywny środek pomocy to Mierzejewski, który z racji swojej wszechstronności może jeszcze rotować się pozycjami ze skrzydłowymi (szczególnie z Obraniakiem) - dla mnie ten zawodnik będzie czarnym koniem tej reprezentacji, o ile mu sodówa do głowy się nie puści. W miarę typowego lewego pomocnika mamy właściwie tylko jednego, czyli Obraniaka, ale od biedy poradzi sobie tam Lewandowski czy Grosicki i jakiś poziom tej formacji będzie utrzymany, szczególnie, że siłą tej flanki jest Boenisch.

Atak to w tej chwili Jeleń (aktualnie będący w słabszej formie), pierwszym zmiennikiem Lewandowski (z którego na pewno w Dortmundzie zrobią niezłego napadziora), w dalszym ciągu liczę na Robaka i Brożka, obaj mają po 27 lat i na pewno jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, Brożek nawet w bardzo słabej formie miał 10 goli i...11 asyst! Być może w końcu do piłki poważnie zacznie podchodzić Janczyk, lub z Sobiecha/Kuświka/Jankowskiego/Kucharczyka zrobią się piłkarze, to dojdą następni kandydaci.

Wbrew pozorom nie jest tak źle z naszym potencjałem, nie jest gorszy od Słowaków czy Słoweńców, a te kraje mają aktualnie reprezentacje na bardzo dobrym poziomie. A czy Smuda podoła zadaniu i zrobi z nich drużynę, to inna sprawa.

szprotson 27.09.2010 15:16

http://www.90minut.pl/news/135/news1...Ekwadorem.html

jak to jest, ze chłop na obrone powołuje Mierzejewskiego z Cracovii ? Czy to że stracili najwięcej bramek, to zbyt mało?
Czy może po prostu, jest .......niety?

sessegnon 27.09.2010 15:32

Smuda jakies jaja sobie robi z tej reprezentacji...
Ł.Mierzejewski, Pietrasiak, Bonin - z jakiej paki kur**.To już nie mamy lepszych zawodników?
Powołanie dla Wołąkiewicza jakoś jestem jeszcze w stanie zrozumieć, bo jednak się wyróżnia.Ale tych trzech Panów, których wymieniłem wyżej w kadrze grac nie powinno.

Nie wiem czym się kieruje przy tych powołaniach...
Niedługo okaże się, że doczekamy się powrotu Zahorskiego, Pazdana i im podobnych "reprezentantów".

Jak to mawia Kołtoń: "Panowie, to jest kabaret".

kitu91 27.09.2010 15:41

dokładnie po h.uja mu mierzejewskiego jak i całych boninów pietrasiaków itd.w kadrze... sam franz powiedział że powoli czas selekcji sie konczy a on powołuje 30 sto latków..... tak samo wszyscy najeżdzają na iwanskiego... a ja sie pytam. co ten gość wogóle robi w kadrze.... czy on jest dobry czy poprostu smuda już nie ma kogo powoływac i bierze pierwszyc lepszych:) kiedyś aż chciało oglądac sie reprezentacje bo była to drużyna z jajami i byli zawodnicy co pociągli wynik....a teraz... samo dno... i niech smuda nie pieprzy ze wyniki w sparnigach sie nie licza.... tyle w temacie... a co do picia to sam Boniek kiedys powiedział ze jakby oni nie pili to nigdy by nie zaszli tak daleko jak zaszli :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl