![]() |
Ty się moim wiekiem nie zajmuj, nie o tym tutaj rozmawiamy.
Wybacz jeżeli wymagam od reprezentacji 38 mln kraju w Europie troche wiecej niż zakwalifikowanie się na mistrzostwa. Jeżeli Ciebie to satysfakcjonuje, to wątpie czy się dogadamy. Franz dostał od PZPN zadanie zbudowania kadry na Euro 2012. Oczywiscie możemy w meczach o nic stawiac na 30 latków, ale kim zagramy na ME? 36 letnim Żewłakowem i 35 Kosowskim? To jest dopiero złota myśl... |
Cytat:
Smuda nadal gra młodymi , tyle tylko że nie jest głupi i reaguje na to co się dzieje - i wcale nie rezygnował tylko wczesniej była inna sytuacja , czas i miejsce ... Cytat:
|
złotousty debiutant Pietrasiak: "mam nadzieję, że za bardzo nie przeszkadzałem kolegom w grze". Ręce opadają
|
Cytat:
P.S - EURO 2012 to bedzie pogrzeb polskiej pilki. Jezeli na stanowisku zostanie Smuda, to jest to wiecej, jak pewne. |
Oj,oj. Smuda nie jest grabarzem polskiej piłki. Po 2012 on będzie tylko gaszącym światło. Grabarzem polskiej piłki jest państwo. W sumie nie ma się co rozpisywać,bo wiadomo o co się rozchodzi. Smuda jest tylko trybikiem.
|
Państwo ? A co ma do tego państwo. Jak dany klub chce mieć dobrych zawodników, to sobie ich szkoli.
Czy to wina państwa, że każdy się opierdala i idzie po najmniejszej linii oporu ? |
Cytat:
Ale wróćmy do twojego posta-"Emeryt, ktory regularnie gra w lidze zachodniej(lepszej od naszej)?" Jak myślisz który z zawodników przez Ciebie wymieniony za dwa lata będzie grał na zachodzie? Kosa, Lewandowski, Żewłak? Nie rozśmieszaj mnie. Przegrane, o których wspominasz pamiętam aż za dobrze.Nieliczne dobre mecze, przeplatane beznadziejnymi porażkami, nie zmienią mojego zdania, że od 1992 nie mieliśmy klasowej drużyny. |
Kiepski siedzi z prawej czy lewej strony Żurawia, a może z obu ? :)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lia_1_2/39881/ |
snyrting wskazywałeś na populacje Polski w takim razie co powiedzieć przykładowo o takiej Rosji ... ?
trzeba też patrzeć na umiejscowienie naszej piłki na dzisiaj , kadre , potencjał , lige , ostatnie lata kadry .... For_FuN_ ciekawe jak ty definiujesz ten upadek piłki który jeszcze ma nastąpić ? Mówisz że trzeba powoływać starszych zawodników , nie mówie że to żle , ale proszę wymień mi tych wspaniałych piłkarzy , którzy gwarantowali by lepszą gre . Ci starzy tylko chwilowo blokowali by miejsca i co z tego ? jeden więcej wygrany mecz towarzyski ? Ja nawet w to wątpie . Większośc tych starszych piłkarzy straci do euro swoją pozycje a grać też będzie raczej gorzej niż lepiej , a wiesz ile to 2 sezony dla tych młodych , dla trenera ? Ja uważam że długofalowo to może wielkie korzysci przyniesc , nawet pewien przeskok . Jest paru młodych kluczowych dla tej reprezentacji piłkarzy , którzy będą stanowić o sile tej drużyny przez wiele lat - Sebastian Boenisch ,Łukasz Piszczek ,Jakub Błaszczykowski ,Adam Matuszczyk, Robert Lewandowski paru starszych którzy też przez dobre pare lat mogą grać jak np. Ludovic Obraniak czy Peszko,Murawski jest jeszcze grupa piłkarzy ze sporym potencjałem i umiejetnosciami, paru się jeszcze,rozwinie ktoś niespodziwanie dojdzie , uzupełni się jeszcze starszymi w formie - i coś z tego może wyjśc , potencjał jest napewno . Ja patrze na to długofalowo i cieszy mnie to co widzę , zresztą na to co teraz jest ,uważam że też nie wypada narzekać ... nic lepszego zrobić nie można było , może poza jakimś wynikiem ale być może kosztem czegoś innego .... |
Cytat:
Suma summarum z czasem nasze reprezentacje stanowić będą właśnie Obraniaki,Boenische, goście wychowani w jakiejś kulturze sportowej,niemniej za słabi na kraje w których się wychowali i będą walić do nas. Papier mają,korzenie mają,nie neguje tego absolutnie, grać powinni ale oni nie grają u nas bo chcą tylko dlatego,ze są za słabi aby kopać w Francji i Niemczech,dlatego są u nas. Ale to pokazuje jak jesteśmy ubodzy skoro musimy zadowalać się produktem innego systemu. Sami nie jesteśmy w stanie nikogo dobrego wyszkolić,systemu nie mamy,niedługo nie będziemy mieć materiału. |
Cytat:
A tak poza tym, to fakt że oni się nie łapią we Francji czy Niemczech, ale już większości krajów europejskich i nie tylko , mogliby się spokojnie załapać . Ja uważam że z roku na rok będzie wiecej materiału , może nie tyle więcej co będzie on grał w dwu-trzykrotnie mocniejszej lidze , baza traningowa też w samych klubach musowo będzie się polepszała , do tego dochodzą i dojdą szkółki i szkolenie przez kluby . Dobrego systemu ogólnonarodowego nie ma , ale inne sprawy , rzeczy będą tą piłke popychały . A postep nie jest trudno zrobić bo do niedawna niemal wszystkiego brakowało , a polska piłka teraz ,jest w takim miejscu , jakim jest . Ps . Co do sal gimnastycznych i warunków w szkołach - to wiekszość z nich w przeszłości była w zdecydowanie gorszym stanie , w "ostatnich czasach",wiele szkół się remontowało albo odnawiało sale, szatnie , dokupowano sprzęt , są szkoły gdzie się buduje je nowe . Większa część szkół ma pare boisk w dobrym stanie , bądz całkiem nowe- koszykówka, piłka nożna , czasami piłka ręczna i bieżnia . Teraz dzieciaki mają zdecydowanie lepsze warunki niż jeszcze kilka a tym bardziej kilkanascie lat do tyłu . Kraj był w zapaści - jest jeszcze wiele do ogarnięcia ale bez przesady .... |
Cytat:
Inny kolega pisal, ze nasi zaawansowani wiekowo pilkarze nie beda grali do 2012...a ja jestem pewny, ze 36-letni Zewlakow bedzie mial pewne miejsce na zachodzie, w odroznieniu do takiego Glika, Sadloka czy innych "utalentowanych" stoperow :D. Jeszcze niedawno mialem nadzieje, ze do reprezentacji wroci Jacek Bak, ktory w wieku 37 lat prezentowal poziom praktycznie nie do osiagniecia dla wyzej wymienionych(i innych: Jodlowca, Kokoszki). P.S - W reprezentacji maja grac najlepsi pilkarze. |
For_FuN, europejski poziom = światowy poziom. Poza Europą jest oczywiście jeszcze Ameryka pd., ale to już jest zupełnie inny styl grania. Poza tym najlepsi z Ameryki pd i tak przyjeżdżają do Europy grać.
|
może ktoś z Białegostoku napisać jak się ma sprawa polskiego obywatelstwa dla Cionka?
|
Mnie najbardziej irytuje powiedzenie trenera , piłkarza czy też działacza po tytułem " reprezentacja jest w budowie " .Oni to pomylili coś z budową . No paranoja Polska przegrała bo jej kadra jest w " budowaniu ".Ja to myśle inaczej : to Polska przegrała i zagrała beznadziejnie .Bo jest reprezentacja albo jej nie ma.I tu masz racje For_fun w reprezentacji mają grac najlepsi i to bez względu na wiek. 36-letni Zewlakow jest najlepszy to niech gra nawet do 50 lat jak się nie znajdzie lepszego stopera .Albo Kosowski - najlepszy polski skrzydłowy niech gra , bo co Rybusa dać na skrzydło ...hehehe.
|
http://www.youtube.com/watch?v=KEWZdjC-miQ
Gol Roberta Acquafreski w meczu z Romą.Ciekawe czy Franz postara się o tego zawodnika i czy przede wszystkim on sam będzie zainteresowany grą z orzełkiem na piersi.Póki co perspektyw na grę dla Włochów raczej nie ma,więc może się uda tak jak z Boenischem.. |
|
jako ze sporo osob ma awersje do wyborczej to wklejam link:
http://www.sport.pl/euro2012/1,10907...a_z_kadry.html no nie powiem, ciekawie sie zaczyna robic, chociaz akurat tych dwoch pilkarzy nie jest mi żal w żadnym stopniu, a nawet ciesze sie gdyby naprawde mialo ich w kadrze nie byc :D |
Cytat:
|
Nie spodziewałem się tego po Peszce. Co do Iwańskiego to nawet lepiej, że nie będziemy musieli go oglądać. Dla mnie to taki książkowy przykład polskiego "zawodowca", który coś tam osiągnął, a później osiadł na laurach, z czasem stawał się coraz bardziej leniwy i przy okazji miał wszystko w dupie (trzymanie wagi, konflikty w drużynie, pijaństwo). Mam nadzieję, że i Legia go udupi na dłużej, niech sobie kopie w rezerwach i przemyśli swoje postępowanie, oczywiście z przerwą na pączka :D
|
No to już mamy po kadrze:
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Af...l?ticaid=1aee3 |
Fajny jest Iwański. Nie zaprasza na popijawę zasłużonego Legionisty Boruca, najeżdża po popijawie na zasłużonego Legionistę Zieliśnkiego, no po prostu człowiek z eLką w sercu jak stąd do Radomia ;]
Ciekawe o których 8-12 chodziło... Jaka była szeroka kadra na Australię? |
Powołanie otrzymali:
Bramkarz: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok). Obrońcy: Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań). Pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Maciej Rybus (Legia Warszawa). Napastnicy: Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa), Artur Sobiech (Polonia Warszawa). Oto zawodnicy powołani z lig zagranicznych: Bramkarze: Artur Boruc (AC Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade). Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Sebastian Boenisch (Werder Brema), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Kamil Glik (Palermo), Michał Żewłakow (Ankaragücü). Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (Lille), Adam Matuszczyk (FC Köln). Napastnicy: Ireneusz Jeleń (Auxerre), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund). 3 nie było z powodu kontuzji:Głowacki,Mierzejewski i Obraniak.Za nich:Grosicki,Kupisz i Pietrasiak. |
Oczywiscie ze 100% Legionista. Przeciez nie zaprosil pilkarzy Polonii.
|
Cytat:
odnośnie tego kto "mógł być" to osobiście obstawiam że: Iwański, Peszko, Sandomierski, Bandrowski, Rybus, Glik, Grosicki, Kupisz |
Cytat:
|
Peszko sypie kolegów. Buc przyjął linię obrony typu: przecież tam byli też inni.
|
Grosicki i Rybus to bankowo. Rybus pil desperadosy reszta waliła czystą.
|
Podobno Peszko i Iwnaski najbardziej sie spili, a pili przez to ze zostani wygwizdani na meczu z Australia.
PS To teraz wiemy juz skad ta slaba forma Peszki, woda sodowa... tzn ognista PS2 dobrze ze wszystkich nie przylapali bo k..a kim my bysmy grali a Euro. PS3 Oby sie nie napili na Euro bo jak Smuda ma wykluczyc czesc skladu podczas turnieju :) |
Lech+Legia+w tym ex gracze tych klubów minus Boruc to 7 plus może Żewłak.
|
Cytat:
|
Boniek pisze że "dwaj panowie M" czyli zostaje Murawski i Matuszczyk...
no chyba że chodzi mu o imiona... |
Cytat:
Szybki quiz - kto wierzy, że większość drużyny nie piła? |
Ja nie ;p ale jestem za tym zeby wywalic tych dwóch dla przykładu który będzie ostrzezeniem dla reszty. Zbliża sie Euro u nas pasuje wyjść chociaż z grupy choćby ze wsparciem sędziów a z takim podejściem jest to nieosiągalne
|
Czlowiek nie wielblad pic musi
Pic trzeba umiec Tyle w tym temacie :D |
Cytat:
|
Cytat:
Ogólnie na ten moment nasza kadra wygląda chyba mniej więcej tak: -------------------------------------------- Artur Boruc --------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Łukasz Piszczek ---- Arkadiusz Głowacki ----- Damian Perquis? ----- Sebastian Boenisch - -------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------- Rafał Murawski --------- ? ? ? ----------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------- Jakub Błaszczykowski ------ Adrian Mierzejewski ------ Ludovic Obraniak ------------ -------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------ Ireneusz Jeleń -------------------------------------------- Ewentualnie w miejsce Obraniaka Lewandowski, który w Borussi coś tam zaczyna pokazywać. Jako defensywnego pomocnika kogoś solidnego spokojnie znajdziemy, po prostu zagra tam najlepszy z grona przeciętniaków: Wilk, Bandrowski, Grzyb, Gol, Matuszczyk, Dudka. W sumie nie podzielam opinii, że personalnie nasza kadra jest słaba, a już że najsłabsza od lat to w ogóle bzdura. Powiedziałbym, że pod tym względem jest dużo lepsza niż ta, która awansowała na E2008, zresztą sami zobaczcie: Wojciech Kowalewski - Paweł Golański, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski (65-Jacek Krzynówek), Mariusz Lewandowski, Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak (74-Radosław Matusiak). Sęk w tym, żeby znaleźć w końcu środek obrony, bo od biedy jak dla mnie z tych co grali do tej pory to tylko na EURO może zagrać Wojtkowiak...I liczę jeszcze, że do formy wróci Jodłowiec. Odpada Żewłakow, który już teraz nie wyrabia szybkościowo, więc co dopiero za dwa lata - smutne, ale co zrobić. Boki mamy już ekstra, zawodników świetnych w podłączaniu się do akcji ofensywnych, czyli takich, którzy idealnie pasują do tej taktyki, którą gramy - teraz znaleźć im tylko godnych zmienników. W środku pola (część) jest podstawowy zawodnik drużyny mistrza Rosji, który na pewno gwarantuje niezły poziom w tej formacji, do niego tak jak mówiłem dołączy najlepszy z kilkunastu (aktualnie) przeciętniaków jakich mamy na tej pozycji. Prawe skrzydło to Błaszczykowski, zmiennikiem może być Grosicki, o ile z tonu nie spuści. Ofensywny środek pomocy to Mierzejewski, który z racji swojej wszechstronności może jeszcze rotować się pozycjami ze skrzydłowymi (szczególnie z Obraniakiem) - dla mnie ten zawodnik będzie czarnym koniem tej reprezentacji, o ile mu sodówa do głowy się nie puści. W miarę typowego lewego pomocnika mamy właściwie tylko jednego, czyli Obraniaka, ale od biedy poradzi sobie tam Lewandowski czy Grosicki i jakiś poziom tej formacji będzie utrzymany, szczególnie, że siłą tej flanki jest Boenisch. Atak to w tej chwili Jeleń (aktualnie będący w słabszej formie), pierwszym zmiennikiem Lewandowski (z którego na pewno w Dortmundzie zrobią niezłego napadziora), w dalszym ciągu liczę na Robaka i Brożka, obaj mają po 27 lat i na pewno jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa, Brożek nawet w bardzo słabej formie miał 10 goli i...11 asyst! Być może w końcu do piłki poważnie zacznie podchodzić Janczyk, lub z Sobiecha/Kuświka/Jankowskiego/Kucharczyka zrobią się piłkarze, to dojdą następni kandydaci. Wbrew pozorom nie jest tak źle z naszym potencjałem, nie jest gorszy od Słowaków czy Słoweńców, a te kraje mają aktualnie reprezentacje na bardzo dobrym poziomie. A czy Smuda podoła zadaniu i zrobi z nich drużynę, to inna sprawa. |
http://www.90minut.pl/news/135/news1...Ekwadorem.html
jak to jest, ze chłop na obrone powołuje Mierzejewskiego z Cracovii ? Czy to że stracili najwięcej bramek, to zbyt mało? Czy może po prostu, jest .......niety? |
Smuda jakies jaja sobie robi z tej reprezentacji...
Ł.Mierzejewski, Pietrasiak, Bonin - z jakiej paki kur**.To już nie mamy lepszych zawodników? Powołanie dla Wołąkiewicza jakoś jestem jeszcze w stanie zrozumieć, bo jednak się wyróżnia.Ale tych trzech Panów, których wymieniłem wyżej w kadrze grac nie powinno. Nie wiem czym się kieruje przy tych powołaniach... Niedługo okaże się, że doczekamy się powrotu Zahorskiego, Pazdana i im podobnych "reprezentantów". Jak to mawia Kołtoń: "Panowie, to jest kabaret". |
dokładnie po h.uja mu mierzejewskiego jak i całych boninów pietrasiaków itd.w kadrze... sam franz powiedział że powoli czas selekcji sie konczy a on powołuje 30 sto latków..... tak samo wszyscy najeżdzają na iwanskiego... a ja sie pytam. co ten gość wogóle robi w kadrze.... czy on jest dobry czy poprostu smuda już nie ma kogo powoływac i bierze pierwszyc lepszych:) kiedyś aż chciało oglądac sie reprezentacje bo była to drużyna z jajami i byli zawodnicy co pociągli wynik....a teraz... samo dno... i niech smuda nie pieprzy ze wyniki w sparnigach sie nie licza.... tyle w temacie... a co do picia to sam Boniek kiedys powiedział ze jakby oni nie pili to nigdy by nie zaszli tak daleko jak zaszli :D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl