![]() |
Cytat:
|
Przed nami do konca miesiaca dwa mecze z dwoma ostatnimi druzynami w tabeli (aktualnie) i ze Slaskiem.
Moim zdaniem te 3:2 bylo bardzo, bardzo potrzebne, zeby troche lodu spuscic na glowy chlopakow. I mamy teraz 9 dni miedzy meczami na poprawe pewnych rzeczy. Istnieje duze prawdpodobienstwo, ze na koniec miesiaca bedziemy mieli bilasn 9-0-0 i na poczatku wrzesnia mecz z Wieczysta. Po tym meczu mamy praktycznie ze wszystkimi kandydatami do awansu mecze za soba i jesli bozia da 10 zwycienstw. To by byla totalna autostrada do awansu, na prawde trzeba by bylo sie bardzo postarac to spier%)#(*^(#ic. Moze wtedy jakis atak na puchar? ;-) |
Cytat:
Nasza pierwsza jedenastka jest najprawdopodobniej najsilniejsza w lidze (na ten moment). Mam nadzieję, że Angel utrzyma w ryzach szatnię i nie pozwoli im na olewkę. |
Cytat:
|
Cytat:
Puchar trzeba zagrać zmiennikami, w tym sezonie jest tylko jeden cel. |
Pamiętajmy, że wpadki są ok. Każdy je będzie miał. Dopóki straty punktów nie staną się regułą, to są do zaakceptowania, szczególnie że to inni muszą gonić. Na ten moment powiedziałbym, że średnia 2 punkty na mecz w pozostałych spotkaniach daje awans na 95% (to by znaczyło 72 punkty na koniec sezonu), a myślę, że nawet minimalnie niższa powinna wystarczyć (realnie 65 punktów czyli 1,77 punkta na mecz to już takie 80% szans jest wg mnie)
Tak podaję, żebyśmy zachowali jakiś dystans, gdy zdarzą się straty punktów. Naprawdę robimy sobie teraz fajną przewagę i to także z groźnymi zespołami, z którymi możemy walczyć o czołowe miejsca |
Mysle, ze w Siedlcach (w listopadzie tam gramy) moze byc taki mecz w sam raz na strate punktow w "naszym" stylu. Pewnie pogoda bedzie ujowa, grzaskie boisko czyli pelen zestaw.
Graja bardzo wasko i glebokow obronie, ustawiaja sie w 8-9 w polu karnym blokujac swiatlo bramki i nie daja mozliwosci zeby ich rozklepac. Do tego robia szybkie wypady niewielka liczba zawodnikow rozpoczanajac akcje dlugim podaniem do sprintujacego za obrone skrzydlowego. Polecam zobaczyc jak w poprzedniej kolejce ograli Ruch, ktory perfekcyjnie odegral role Wisly z poprzednich sezonow. Stracil bramke po stalym fragmencie oraz po centrostrzale spod linii bocznej. Sam atakowac probowal glownie wrzutkami a jak juz mial jakies sytuacje to koncertowo marnowal. https://www.youtube.com/watch?v=f40iZRZA520 |
W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.
|
Brakło dwóch punktów, a teraz mamy dwa więcej. Czyli teraz starczy XD XD
|
Cytat:
Statystycznie jeszcze 18 meczów. Najlepiej następnych 18 :> |
Statystycznie z jakim przedziałem ufności? ;)
Z moim 95% jeszcze 20 zwycięstw potrzebne. Na co mamy 30 meczów. Potrzebna średnia: 2,0, czyli tyle ile gramy za Jopa, w zeszłym sezonie nawet mieliśmy za jego kadencji nieco wyższą (2,07). Możemy grać nieco w kratkę: Z-R-Z-Z-P. Na pięć męczy trzy wygrane, remis i porażka. 6 takich serii po 5 meczy i jesteśmy w e-klapie. |
Strasznie marudzisz.
Wygrajmy te 18 meczów bo będę musiał stopkę poprawiać. ;) |
Marudzę, co zrobić - rozczarowań było w ostatnich latach aż nadto. Wolę liczyć z zapasem i obniżać poprzeczkę stopniowo w trakcie sezonu. Fakt, jest szansa że punkty w lidze będą rozdzielać się bardziej po równo i te 64-65 pkt wystarczy do awansu. Tylko czy sezon zmierza w tym kierunku będziemy mogli mówić dopiero za jakieś 10 kolejek.
|
Cytat:
ŁKS, Tychy - zakreca sie w top6 Pogon - być moze gorna polowa tabeli Jedynie Stal wyglada na zespol środka/dolu tabeli Jak punktowalismy niezle za Brzeczka to poza Arka w kryzysie to tak byly wygrane z Resovia, Odra czy Skra. |
Za Brzęczka graliśmy też tak, że zęby bolały. Te wygrane były przypadkowe. Jako tako to zaczęliśmy grać na wiosne dopiero.
|
Tantal oczywiście ma rację. Po pierwsze on słusznie mówi że dopiero liczenie pkt od pułapu który na 90 procent da awans ma sens. A po drugie też tak jak pisze, lepiej celować w te zawyżona granice bo przecież łatwiej pod koniec skorygować, że możemy mniej pkt już zdobywać niż nagle miałoby wyjść ze na koniec będzie trzeba wygrać 6 razy pod rząd.
I jeszcze jedna uwaga. Zawsze może przydarzyć się czarna seria i seria wygranych ale najrozsądniej jest się opierać na tym że na przestrzeni sezonu trzymamy średnia około 2,0-2,1 inaczej, co już pokazały trzy sezony, to se można liczyć do końca i udawać, że teraz terminarz gra i wystarczy wygrać 9/10 meczów i awans będzie, a przecież jest możliwe żeby tak było bla bla bla I z takiego założenia powinni w klubie wychodzić, że jest do zrobienia x punktów, trzeba trzymać średnia na mecz w sezonie czy też dana średnia punktową w mikrocyklach itp Inaczej to jest ciągle robione od dupy strony. Obecnie może nas zgubić pycha, że skoro jest tak dobrze to musi być awans, i np rozluźnienie przez to albo nie wzmacnianie kadry |
Tantal kibicuje "na smutno", ja się wolę pojarać "jesienią".
Do końca roku to i tak nie ma z czego wyciągać wniosków więc spór jest całkowicie akademicki. W sezonach 23/24, 22/23, 20/21, 19/20, 17/18, 16/17, 15/16, 13/14, 12/13, 11/12 pierwszy zespół nie zdobył 70 punktów (10 na 14 - 71,43%), a my dywagujemy o drugim. Więc każdy ma dane do podparcia własnej tezy ;) |
Cytat:
|
Tymczasem do zdobycia 71 punktów, czyli 95% prawdopodobieństwa na awans pozostało:
56 punktów w 29 spotkaniach. Potrzebna średnia do osiągnięcia - 1.93. Średnia osiągana przez Jopa w czasie jeg opracy w Wiśle - 2.07 |
Cytat:
|
Narazie to tylko wycinek sezonu wiec takie serie to co 5 kolejek moze kazdy inny klub łapac ale na pewno kilka wniosków mozna wyciagnac:
- my miazdzymy w ofensywie rywali. My ich niszczymy, a nie ze wygrywamy po 1:0 czy fartem w ostatniej minucie. Jop zbudował potwora - mamy wysoka skutecznoc i pytanie czy ona się utrzyma na podobnym poziomie a jeśli nie, to czy nadal się będzie udawało wygrywać chociażby jednym golem Póki co nadzieje są ogromne. Wisła Jopa to jest taka Wisła, która kazdy by chciał widzeć, różni się od klubu, który budowali poprzedni trenerzy, gdzie Brzęczek miał farta, wygrywał wtedy na początku sezonu grając często piach, Sobol poleciał na krótkiej serii, Rude nie miał żadnego pomysłu na grę, i tak samo Moskal nie wiedział jak połaczyć grę w pucharach z ligą i jak wyjść z kryzysu. Jop pokazuje że się da. Gra młodymi, gra praktycznie bez łąwki, gra zawodnikami sprowadzanymi na ostatnią chwilę, nie płacze, że nie ma bramkarza super itd. Tyle co ma z materiału ludzkiego to wykorzystuje jak najlepiej się da. Średnią punktową ma taką o której wszyscy poprzednicy by mgli pomarzyć więc mając na uwadze start sezonu, jego srednią ogólną, to nawet łapiąc kryzys na kilka kolejek, jest nadzieja, ze znowu wróci do punktowania powyżej 2,0 na mecz i nawet spadając za chwilę na top 3-4, wróci do top 1-2. |
Wysoka skuteczność nie wynika ze szczęścia, tylko ze świetnego przygotowania, świetnego rozgrywania i tempa akcji - patrzac choćby na bramke na 2-0 i 5-0, ani grama przypadku.
W zeszlym sezonie byliśmy gorzej przygotowani, nie mieliśmy kretora gry, paru zawodników dopiero teraz dojrzalo. |
Na wykresie (link w stopce) zrobiłem serię "the best of 1 liga".
W przeszłości byliśmy na 1 miejscu od 5 do 8 kolejki. |
Cytat:
Niemniej skutecznośc moze siąść w każdej chwili i zobaczymy czy wtedy się uda te mecze przepychać. |
Cytat:
Najwcześniej do osiagniecia w 24 kolejce. Wisła: potrzymajcie nam piwo |
Cytat:
|
Cytat:
Na pewno nie można już pilnować TYLKO Angela, od którego w poprzednich sezonach byliśmy uzależnieni. |
Cytat:
Mam wrażenie, że strzelamy więcej niż w zeszłym roku bramek po akcjach, w których strzelcowi pozostaje trafić między słupki. |
Cytat:
|
Klasyfikacja kanadyjska po kolejce:
1. Duarte 8 2. Rodado 7 3-4. Kuziemka 6 5-9. Ertlthaler 5 17-30 Krzyżanowski 3 31-67 Jaroch 2, Duda 2, Kutwa 2 68-160 Ikbekeme 1, Lelieveld 1, Carbo 1, Kawała 1, Biedrzycki 1 Zwolaka nie liczę, bo już nie gra u nas. |
Cytat:
|
Może by jednak wypadało, skoro Kuzi grający na "7" (prawe skrzydło) ma lepsze liczby niż Ertlthaler na "10".
|
Cytat:
|
Cytat:
Może da się to jakoś leczyć? |
Ojkofob oczywiście nic nie będzie tłumaczył. Obsrał się, że statystycznie jakiś Polak wygląda lepiej od gwiazdy z zagranicy i teraz nie wie jak sobie z tym poradzić.
|
ale pisowiec ojkofobem ? troche to niekoherentne
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
W internecie można napisać o każdym wszystko. Kolega od lat z tego korzysta. Po prostu któryś z tych dekli przeczytał słowo "ojkofob" w "Gazecie Polskiej", sprawdził co znaczy w internecie (albo nie) i teraz używają jak umieją. Moja ojkofobia wyrażała się głównie przez lata nieuznawaniem wybitnego talentu Wachowiaka, Młyńskiego, Gruszkowskiego, Olejarki, Starzyńskiego, Sukiennickiego, czasem Dudy, a ostatnio - gry obronnej Krzyżanowskiego. To że widziałem potencjał w Kutwie i Kuziemce zanim miejscowi przestali po nich jechać nie pasuje do opisu, więc jest pomijane. Widziałem też potencjał w Talarze i Gogóle, alas - kontuzje ich zniszczyły. P.S. Wg. KOALIK-a jestem chyba agentem IPN-u. Tyż pięknie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl