Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Kurz 13.08.2025 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651614)
Oby tylko po takim starcie nie zaczęło się tracenie punktów z dołem tabeli, jak to mieliśmy w zwyczaju w poprzednich sezonach.

Spotkanie ze Zniczem jest wprost wymarzonym, żeby zamiast bilansu 5-0-0 mieć 4-0-1. Poobijany rywal, 0 punktów, ile razy już w takich meczach na przełamanie przeciwnika Wisła zostawała z niczym.

To się pewnie stanie w przypadku meczów niekoniecznie z dołem tabeli, ale drużynami, które nie są faworytami do awansu. Nie zawsze miejsce w tabeli koresponduje z umiejętnością gry w niskiej obronie, ale Znicz jest po prostu za słaby obecnie, żeby sprawić nam kłopot.

skarabeus 13.08.2025 11:22

Przed nami do konca miesiaca dwa mecze z dwoma ostatnimi druzynami w tabeli (aktualnie) i ze Slaskiem.
Moim zdaniem te 3:2 bylo bardzo, bardzo potrzebne, zeby troche lodu spuscic na glowy chlopakow. I mamy teraz 9 dni miedzy meczami na poprawe pewnych rzeczy.
Istnieje duze prawdpodobienstwo, ze na koniec miesiaca bedziemy mieli bilasn 9-0-0 i na poczatku wrzesnia mecz z Wieczysta.
Po tym meczu mamy praktycznie ze wszystkimi kandydatami do awansu mecze za soba i jesli bozia da 10 zwycienstw. To by byla totalna autostrada do awansu, na prawde trzeba by bylo sie bardzo postarac to spier%)#(*^(#ic.
Moze wtedy jakis atak na puchar? ;-)

Patryko 13.08.2025 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1651616)
To się pewnie stanie w przypadku meczów niekoniecznie z dołem tabeli, ale drużynami, które nie są faworytami do awansu. Nie zawsze miejsce w tabeli koresponduje z umiejętnością gry w niskiej obronie, ale Znicz jest po prostu za słaby obecnie, żeby sprawić nam kłopot.

Pamiętaj, że jeszcze w tym sezonie nie graliśmy klasyków z naszego repertuaru, czyli np. czerwona kartka na początku meczu. Dodaj do tego gola z niczego w wykonaniu Majewskiego.

Nasza pierwsza jedenastka jest najprawdopodobniej najsilniejsza w lidze (na ten moment). Mam nadzieję, że Angel utrzyma w ryzach szatnię i nie pozwoli im na olewkę.

Kurz 13.08.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651619)
Pamiętaj, że jeszcze w tym sezonie nie graliśmy klasyków z naszego repertuaru, czyli np. czerwona kartka na początku meczu. Dodaj do tego gola z niczego w wykonaniu Majewskiego.

Nasza pierwsza jedenastka jest najprawdopodobniej najsilniejsza w lidze (na ten moment). Mam nadzieję, że Angel utrzyma w ryzach szatnię i nie pozwoli im na olewkę.

Ale to już przypadki losowe. Znicz jest bardzo słaby, między innymi w obronie niskiej. Zostawiają dużo miejsca w swoim polu karnym co jest dla nas paliwem. Są jednak w lidze drużyny dobre w zabijaniu spotkań i to one najpewniej odbiorą nam jakieś punkty. I niekoniecznie muszą to być zespoły z Top 6.

masada 13.08.2025 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1651617)
Przed nami do konca miesiaca dwa mecze z dwoma ostatnimi druzynami w tabeli (aktualnie) i ze Slaskiem.
Moim zdaniem te 3:2 bylo bardzo, bardzo potrzebne, zeby troche lodu spuscic na glowy chlopakow. I mamy teraz 9 dni miedzy meczami na poprawe pewnych rzeczy.
Istnieje duze prawdpodobienstwo, ze na koniec miesiaca bedziemy mieli bilasn 9-0-0 i na poczatku wrzesnia mecz z Wieczysta.
Po tym meczu mamy praktycznie ze wszystkimi kandydatami do awansu mecze za soba i jesli bozia da 10 zwycienstw. To by byla totalna autostrada do awansu, na prawde trzeba by bylo sie bardzo postarac to spier%)#(*^(#ic.
Moze wtedy jakis atak na puchar? ;-)

Nie musimy wszystkiego do końca wygrać. Głupie porażki czy remisy na pewno i tak się zdarzą, oby tylko nie seriami. Ważne, żeby nie posypali się kluczowi zawodnicy (na ten moment na pewno Rodado, Ertlthaler, Kutwa) i żeby dało się utrzymać przez większość rundy tą pewność, z którą aktualnie wychodzimy na boisko. Na razie jesteśmy nieprawdopodobnie skuteczni i mamy też sporo szczęścia, co do gry to myślę, że są w tej drużynie paradoksalnie jeszcze spore rezerw.

Puchar trzeba zagrać zmiennikami, w tym sezonie jest tylko jeden cel.

Szewa 13.08.2025 12:15

Pamiętajmy, że wpadki są ok. Każdy je będzie miał. Dopóki straty punktów nie staną się regułą, to są do zaakceptowania, szczególnie że to inni muszą gonić. Na ten moment powiedziałbym, że średnia 2 punkty na mecz w pozostałych spotkaniach daje awans na 95% (to by znaczyło 72 punkty na koniec sezonu), a myślę, że nawet minimalnie niższa powinna wystarczyć (realnie 65 punktów czyli 1,77 punkta na mecz to już takie 80% szans jest wg mnie)



Tak podaję, żebyśmy zachowali jakiś dystans, gdy zdarzą się straty punktów. Naprawdę robimy sobie teraz fajną przewagę i to także z groźnymi zespołami, z którymi możemy walczyć o czołowe miejsca

As 13.08.2025 12:40

Mysle, ze w Siedlcach (w listopadzie tam gramy) moze byc taki mecz w sam raz na strate punktow w "naszym" stylu. Pewnie pogoda bedzie ujowa, grzaskie boisko czyli pelen zestaw.

Graja bardzo wasko i glebokow obronie, ustawiaja sie w 8-9 w polu karnym blokujac swiatlo bramki i nie daja mozliwosci zeby ich rozklepac. Do tego robia szybkie wypady niewielka liczba zawodnikow rozpoczanajac akcje dlugim podaniem do sprintujacego za obrone skrzydlowego.

Polecam zobaczyc jak w poprzedniej kolejce ograli Ruch, ktory perfekcyjnie odegral role Wisly z poprzednich sezonow. Stracil bramke po stalym fragmencie oraz po centrostrzale spod linii bocznej. Sam atakowac probowal glownie wrzutkami a jak juz mial jakies sytuacje to koncertowo marnowal.

https://www.youtube.com/watch?v=f40iZRZA520

Savik 13.08.2025 13:01

W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Tantal 13.08.2025 13:41

Brakło dwóch punktów, a teraz mamy dwa więcej. Czyli teraz starczy XD XD

pepe72 13.08.2025 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1651626)
Nie musimy wszystkiego do końca wygrać. Głupie porażki czy remisy na pewno i tak się zdarzą, oby tylko nie seriami. Ważne, żeby nie posypali się kluczowi zawodnicy (na ten moment na pewno Rodado, Ertlthaler, Kutwa) i żeby dało się utrzymać przez większość rundy tą pewność, z którą aktualnie wychodzimy na boisko. Na razie jesteśmy nieprawdopodobnie skuteczni i mamy też sporo szczęścia, co do gry to myślę, że są w tej drużynie paradoksalnie jeszcze spore rezerw.

Puchar trzeba zagrać zmiennikami, w tym sezonie jest tylko jeden cel.

Nie musimy wszystkiego.
Statystycznie jeszcze 18 meczów. Najlepiej następnych 18 :>

Tantal 13.08.2025 14:19

Statystycznie z jakim przedziałem ufności? ;)

Z moim 95% jeszcze 20 zwycięstw potrzebne. Na co mamy 30 meczów. Potrzebna średnia: 2,0, czyli tyle ile gramy za Jopa, w zeszłym sezonie nawet mieliśmy za jego kadencji nieco wyższą (2,07). Możemy grać nieco w kratkę: Z-R-Z-Z-P. Na pięć męczy trzy wygrane, remis i porażka. 6 takich serii po 5 meczy i jesteśmy w e-klapie.

pepe72 13.08.2025 14:26

Strasznie marudzisz.

Wygrajmy te 18 meczów bo będę musiał stopkę poprawiać. ;)

Tantal 13.08.2025 15:35

Marudzę, co zrobić - rozczarowań było w ostatnich latach aż nadto. Wolę liczyć z zapasem i obniżać poprzeczkę stopniowo w trakcie sezonu. Fakt, jest szansa że punkty w lidze będą rozdzielać się bardziej po równo i te 64-65 pkt wystarczy do awansu. Tylko czy sezon zmierza w tym kierunku będziemy mogli mówić dopiero za jakieś 10 kolejek.

Karherop 13.08.2025 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1651632)
W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Najbardziej obecnie cieszą zdobyte punkty, ale i fakt że wyrwalismy je niezlym druzynom.

ŁKS, Tychy - zakreca sie w top6
Pogon - być moze gorna polowa tabeli
Jedynie Stal wyglada na zespol środka/dolu tabeli

Jak punktowalismy niezle za Brzeczka to poza Arka w kryzysie to tak byly wygrane z Resovia, Odra czy Skra.

Arked 13.08.2025 19:10

Za Brzęczka graliśmy też tak, że zęby bolały. Te wygrane były przypadkowe. Jako tako to zaczęliśmy grać na wiosne dopiero.

Jaroo1 13.08.2025 19:15

Tantal oczywiście ma rację. Po pierwsze on słusznie mówi że dopiero liczenie pkt od pułapu który na 90 procent da awans ma sens. A po drugie też tak jak pisze, lepiej celować w te zawyżona granice bo przecież łatwiej pod koniec skorygować, że możemy mniej pkt już zdobywać niż nagle miałoby wyjść ze na koniec będzie trzeba wygrać 6 razy pod rząd.

I jeszcze jedna uwaga. Zawsze może przydarzyć się czarna seria i seria wygranych ale najrozsądniej jest się opierać na tym że na przestrzeni sezonu trzymamy średnia około 2,0-2,1 inaczej, co już pokazały trzy sezony, to se można liczyć do końca i udawać, że teraz terminarz gra i wystarczy wygrać 9/10 meczów i awans będzie, a przecież jest możliwe żeby tak było bla bla bla

I z takiego założenia powinni w klubie wychodzić, że jest do zrobienia x punktów, trzeba trzymać średnia na mecz w sezonie czy też dana średnia punktową w mikrocyklach itp Inaczej to jest ciągle robione od dupy strony. Obecnie może nas zgubić pycha, że skoro jest tak dobrze to musi być awans, i np rozluźnienie przez to albo nie wzmacnianie kadry

pepe72 14.08.2025 15:25

Tantal kibicuje "na smutno", ja się wolę pojarać "jesienią".
Do końca roku to i tak nie ma z czego wyciągać wniosków więc spór jest całkowicie akademicki.
W sezonach 23/24, 22/23, 20/21, 19/20, 17/18, 16/17, 15/16, 13/14, 12/13, 11/12 pierwszy zespół nie zdobył 70 punktów (10 na 14 - 71,43%), a my dywagujemy o drugim. Więc każdy ma dane do podparcia własnej tezy ;)

pepe72 19.08.2025 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651469)
Utrzymana średnia 3,00 :>

Cytuję sam siebie i oby tak co kolejkę :>

Tantal 20.08.2025 08:31

Tymczasem do zdobycia 71 punktów, czyli 95% prawdopodobieństwa na awans pozostało:

56 punktów w 29 spotkaniach.

Potrzebna średnia do osiągnięcia - 1.93.

Średnia osiągana przez Jopa w czasie jeg opracy w Wiśle - 2.07

Ogryzek 20.08.2025 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1651632)
W sezonie 2022/23 po 4 kolejkach mieliśmy 10 pkt, po 5 - 13pkt. jak się skończyło pamiętamy. Więc na razie cieszmy się z serii ale też nie przesadzajmy z hura optymizmem...Zostało jeszcze zbyt dużo punktów do podniesienia z murawy.

Też tak na to patrze. Super że tyle punktów - ale sezon jest długi i ten sie cieszy kto jest na koniec w pierwszej 2.

Jaroo1 20.08.2025 09:21

Narazie to tylko wycinek sezonu wiec takie serie to co 5 kolejek moze kazdy inny klub łapac ale na pewno kilka wniosków mozna wyciagnac:
- my miazdzymy w ofensywie rywali. My ich niszczymy, a nie ze wygrywamy po 1:0 czy fartem w ostatniej minucie. Jop zbudował potwora
- mamy wysoka skutecznoc i pytanie czy ona się utrzyma na podobnym poziomie a jeśli nie, to czy nadal się będzie udawało wygrywać chociażby jednym golem

Póki co nadzieje są ogromne. Wisła Jopa to jest taka Wisła, która kazdy by chciał widzeć, różni się od klubu, który budowali poprzedni trenerzy, gdzie Brzęczek miał farta, wygrywał wtedy na początku sezonu grając często piach, Sobol poleciał na krótkiej serii, Rude nie miał żadnego pomysłu na grę, i tak samo Moskal nie wiedział jak połaczyć grę w pucharach z ligą i jak wyjść z kryzysu. Jop pokazuje że się da. Gra młodymi, gra praktycznie bez łąwki, gra zawodnikami sprowadzanymi na ostatnią chwilę, nie płacze, że nie ma bramkarza super itd. Tyle co ma z materiału ludzkiego to wykorzystuje jak najlepiej się da. Średnią punktową ma taką o której wszyscy poprzednicy by mgli pomarzyć więc mając na uwadze start sezonu, jego srednią ogólną, to nawet łapiąc kryzys na kilka kolejek, jest nadzieja, ze znowu wróci do punktowania powyżej 2,0 na mecz i nawet spadając za chwilę na top 3-4, wróci do top 1-2.

Karherop 20.08.2025 09:40

Wysoka skuteczność nie wynika ze szczęścia, tylko ze świetnego przygotowania, świetnego rozgrywania i tempa akcji - patrzac choćby na bramke na 2-0 i 5-0, ani grama przypadku.

W zeszlym sezonie byliśmy gorzej przygotowani, nie mieliśmy kretora gry, paru zawodników dopiero teraz dojrzalo.

pepe72 20.08.2025 10:21

Na wykresie (link w stopce) zrobiłem serię "the best of 1 liga".
W przeszłości byliśmy na 1 miejscu od 5 do 8 kolejki.

Jaroo1 20.08.2025 13:18

Cytat:

Wysoka skuteczność nie wynika ze szczęścia, tylko ze świetnego przygotowania, świetnego rozgrywania i tempa akcji - patrzac choćby na bramke na 2-0 i 5-0, ani grama przypadku.

W zeszlym sezonie byliśmy gorzej przygotowani, nie mieliśmy kretora gry, paru zawodników dopiero teraz dojrzalo.
Też tak myślę. Uważam, że my na skrzydłach mieliśmy przereklamowane drewno z Hiszpanii. Chłopaki oprócz tego, że byli jeźdźcami bez głowy, dużo biegali, dryblowali i wrzucali piłki do nikogo to wiele nie umieli. Na setki akcji, które tworzyliśmy ilośc ich goli i asyst była na żenującym poziomie. Teraz po prostu mamy graczy, którzy grają zespołowo w piłkę i wiedzą jak sie zachować pod bramką przeciwnika zamiast grać na pałę

Niemniej skutecznośc moze siąść w każdej chwili i zobaczymy czy wtedy się uda te mecze przepychać.

Karherop 20.08.2025 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1652104)
Tymczasem do zdobycia 71 punktów, czyli 95% prawdopodobieństwa na awans pozostało:

56 punktów w 29 spotkaniach.

Potrzebna średnia do osiągnięcia - 1.93.

Średnia osiągana przez Jopa w czasie jeg opracy w Wiśle - 2.07


Najwcześniej do osiagniecia w 24 kolejce.

Wisła: potrzymajcie nam piwo

Arked 20.08.2025 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1652177)
Niemniej skutecznośc moze siąść w każdej chwili i zobaczymy czy wtedy się uda te mecze przepychać.

Ten początek z dużą ilością bramek daje nam pewność siebie i spokój w kontekście skuteczności. W zeszłym sezonie nasza kiepska konwersja xG na gole wynikła nie tylko z tego, że mieliśmy dużo szans niskiej jakości, ale także ze względów psychologicznych. Trauma przegrywania wygranych meczów była żywa przez cały sezon i plątała naszym piłkarzom nogi nawet w łatwych sytuacjach. Komfort uciekania, a nie gonienia, też psychologicznie jest istotny.

wolfy 20.08.2025 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1652197)
Ten początek z dużą ilością bramek daje nam pewność siebie i spokój w kontekście skuteczności. W zeszłym sezonie nasza kiepska konwersja xG na gole wynikła nie tylko z tego, że mieliśmy dużo szans niskiej jakości, ale także ze względów psychologicznych. Trauma przegrywania wygranych meczów była żywa przez cały sezon i plątała naszym piłkarzom nogi nawet w łatwych sytuacjach. Komfort uciekania, a nie gonienia, też psychologicznie jest istotny.

W naszej obecnej formie strzeleckiej jest trochę farta, sporo zmiany podejścia do gry (takie sytuacje jak dobitka Jarocha i bramka klatą Duarte, gdzie wcześniej nasi odpuszczali), no i widać też wysoką formę tercetu Rodado, Duarte, Einthaler na której korzysta reszta.

Na pewno nie można już pilnować TYLKO Angela, od którego w poprzednich sezonach byliśmy uzależnieni.

crux.a 20.08.2025 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1652201)
bramka klatą Duarte

Powiedzmy, że wepchnął tę piłkę przeponą :)

Mam wrażenie, że strzelamy więcej niż w zeszłym roku bramek po akcjach, w których strzelcowi pozostaje trafić między słupki.

pepe72 20.08.2025 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1652201)
(...) no i widać też wysoką formę tercetu Rodado, Duarte, Einthaler na której korzysta reszta.

Na pewno nie można już pilnować TYLKO Angela, od którego w poprzednich sezonach byliśmy uzależnieni.

Kwartetu - zapomniałeś o Kuziemce - 5 asyst 1 gol.

pepe72 21.08.2025 20:49

Klasyfikacja kanadyjska po kolejce:
1. Duarte 8
2. Rodado 7
3-4. Kuziemka 6
5-9. Ertlthaler 5
17-30 Krzyżanowski 3
31-67 Jaroch 2, Duda 2, Kutwa 2
68-160 Ikbekeme 1, Lelieveld 1, Carbo 1, Kawała 1, Biedrzycki 1

Zwolaka nie liczę, bo już nie gra u nas.

wolfy 21.08.2025 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652211)
Kwartetu - zapomniałeś o Kuziemce - 5 asyst 1 gol.

O nikim nie zapomniałem i nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć.

pepe72 22.08.2025 10:26

Może by jednak wypadało, skoro Kuzi grający na "7" (prawe skrzydło) ma lepsze liczby niż Ertlthaler na "10".

wolfy 22.08.2025 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652349)
Może by jednak wypadało, skoro Kuzi grający na "7" (prawe skrzydło) ma lepsze liczby niż Ertlthaler na "10".

Dlatego nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć. To trudniejsze niż temat legendarności Urygi.

pepe72 22.08.2025 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1652351)
Dlatego nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć. To trudniejsze niż temat legendarności Urygi.

W twoim przypadku to zakrawa na jakieś ciężkie kompleksy na punkcie naszego najlepszego młodzieżowca.
Może da się to jakoś leczyć?

Jaroo1 22.08.2025 10:56

Ojkofob oczywiście nic nie będzie tłumaczył. Obsrał się, że statystycznie jakiś Polak wygląda lepiej od gwiazdy z zagranicy i teraz nie wie jak sobie z tym poradzić.

Arkadiusz.Czerepach 22.08.2025 12:17

ale pisowiec ojkofobem ? troche to niekoherentne

Ogryzek 22.08.2025 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652364)
ale pisowiec ojkofobem ? troche to niekoherentne

Niby tak, ale z logiką klasyczną mu całkiem nie po drodze. Więc w sumie zatem "logiczne" że mu się ojkofobia z PiSem łączy :D

wolfy 22.08.2025 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652352)
W twoim przypadku to zakrawa na jakieś ciężkie kompleksy na punkcie naszego najlepszego młodzieżowca.
Może da się to jakoś leczyć?

Nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz, bo głupio wychodzi. Na przykład teraz ze słowem "kompleksy".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652364)
ale pisowiec ojkofobem ? troche to niekoherentne

Uryga legendą? Sukiennicki młodym talentem? Sobolewski zdolnym trenerem młodego pokolenia? Będziemy płakać po Wachowiaku?

W internecie można napisać o każdym wszystko. Kolega od lat z tego korzysta.

Po prostu któryś z tych dekli przeczytał słowo "ojkofob" w "Gazecie Polskiej", sprawdził co znaczy w internecie (albo nie) i teraz używają jak umieją.

Moja ojkofobia wyrażała się głównie przez lata nieuznawaniem wybitnego talentu Wachowiaka, Młyńskiego, Gruszkowskiego, Olejarki, Starzyńskiego, Sukiennickiego, czasem Dudy, a ostatnio - gry obronnej Krzyżanowskiego.

To że widziałem potencjał w Kutwie i Kuziemce zanim miejscowi przestali po nich jechać nie pasuje do opisu, więc jest pomijane. Widziałem też potencjał w Talarze i Gogóle, alas - kontuzje ich zniszczyły.

P.S. Wg. KOALIK-a jestem chyba agentem IPN-u. Tyż pięknie.

As 22.08.2025 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652352)
W twoim przypadku to zakrawa na jakieś ciężkie kompleksy na punkcie naszego najlepszego młodzieżowca.
Może da się to jakoś leczyć?

Lepiej dodac do ignorowanych. Szkoda energii na ruszanie palcem zeby przewijac forum. :-D

pepe72 22.08.2025 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1652366)
(...)
Uryga legendą? Sukiennicki młodym talentem? Sobolewski zdolnym trenerem młodego pokolenia? Będziemy płakać po Wachowiaku?
(...)

Jak ci się Kuziemka łączy z w/w grupą?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl