![]() |
Co powiecie na poniższe porównanie stadionu Wisły ( 370 mil zł ) i Legii ( 460 mil zł ). Obydwa są podobnej pojemności i klasy. Stadion Legii jest o ok. 90 milionów zł droższy. Ma o wiele mniejszą powierzchnię pomiszczeń użytkowych, z których gro zajmuje parking, bezpośrednio pod trybunami na poziomie parteru i 1 piętra. Nie było kosztów jak na Wiśle, związanych z budową pomieszczeń czy garażu poniżej gruntu. Od połowy wysokości trybun nie ma zabudowy i dlatego wejścia na trybunę pietrową Legii są bezpośrednio z dworu.
A teraz porównajmy stadion Cracovii ( 200 mil zł ) i Zagłębia ( 120 mil zł ). Obydwa są podobnej pojemności i klasy. Stadion Cracovii jest o ok. 80 milionów droższy. Dlaczego stadion Wisły jest tańszy od stadionu Legii a stadion Cracovii jest droższy od stadionu w Lubinie ? Ktoś powie, że koszt Cracovii zawiera halę sportową oraz scenę koncertową. No właśnie. Nic Pasom nie zazdroszczę, oprócz jednego - HALI SPORTOWEJ, na którą Rada Miasta bez zmróżenia oka się zgodziła w ramach kompleksu stadionowego i nie żałowała jak widać pieniędzy, bo wychodzi, że Hala kosztowała jakieś 80 milionów zł, choć jest o połowę mniejsza od tej, której Wiśle się odmawia dofinansować raptem 24 milionami zł. Wiśle od pięciu lat sra się ratami na wszystko a tu za jednym zamachem, buduje się Pasom i stadion i halę i trybunę koncertową i parking podziemny. KOMPLEKSOWO. Nie żebym im żałował, ale coś tu ku..a nie gra, jeśli Pasy wszystko dostają za jednym zamachem a Wiśle chce się wydłużyć budowę stadionu i hali sportowej z 5 lat na kolejne 5 lub na wieczne nigdy. Nikogo k..wa nic nie boli. Nikt w Radzie Miasta zawału za przepłacenie stadionu Cracovii nie dostaje ? Chcą w Radzie Miasta otworzyć puszkę Pandory, to ją otworzą, jak na biegu nie dokończą Wiśle stadionu w terminie (kompleksowo) oraz nie załatwią hali sportowej TS w tym roku, marnując tym samym dotacje unijną na tą halę. |
ABC
Żyjemy w takim fajnym państwie jak Polska, gdzie się nie ceni umiejętności, profesjonalizmu a bardziej jest głupota w cenie i kto komu mocniej nóż w plecy wsadzi...
Politycy to sorry za słownictwo ale to zwykłe szmaty są tylko im się głosy liczą nic więcej, coś jak PZPN, was wycyckali na stadionie a z Warszawy to sobie zrobili treningi policyjne przed Euro gdzie kilkaset osób dostało zakazy stadionowe za "nielegalne zgromadzenie". Nie ważne jakie miasto bo chyba w każdym te osły się bawią naszym kosztem. Cytat:
Argument o większej powierzchni użytkowej w Krakowie też jakiś nie wiadomo skąd co znalazłem to : w Krakowie :
na Legii to :
Poza stwierdzeniem o większej powierzchni użytkowej choć nie wiem na podstawie jakich danych i zabudowania trybun w Krakowie to nic nie wynika i w niczym nie rzutuje i same niedoróbki projektowe w Krakowie stąd pewnie niższa cena. |
Cytat:
Koszt o którym mówisz dotyczy tylko tego co obecnie się robi - czyli stadion i mały placyk obok... |
Cytat:
|
Tu potwierdzenie:
http://www.wikipasy.pl/Przewodnik_po....B3.C5.82nocne Obiekty planowane w przyszłości Hala Sportowa Planowana w południowo-wschodnim narożniku działki. Będzie przylegać do stadionu. Łączną pojemność trybun zaplanowano na 2 300 miejsc. Zostanie wybudowana po 2012. Do czasu wykonania Parking Podziemny teren przeznaczony pod halę będzie służył jako trawiasty parking. Parking Podziemny Wjazd zaplanowano z Placu Wschodniego w południowo-wschodnim narożniku działki. Zostanie wybudowany po 2012. |
Kocie - wszystko jest tak jak napisałeś - ale fakt że ktoś spieprzył projekt bardziej niż u nas nie powinien nam tego faktu przesłaniać :)
|
rav / Konrad
http://www.wikipasy.pl/Remont_stadio....87_sportowa_d Cytat:
Nadal uważacie, że z czymś nie mam racji ? |
Wszystkie te części: sportowa, komercyjna i użytkowa - dotyczą stadionu.
O hali nie ma tu ani jednego zdania. |
Kot, piszę z pamięci, ale jest chyba tak, że zapisano w budżecie 197 mln, ale na stadion 117. Tylko później wyszło, że stadion będzie kosztował więcej, bo 158. Zatem przekazano 158 na stadion i okolicę. A co z halą? Może później.
Oczywiście, że projekt budowy stadionu Cracovii jest zorganizowany znacznie lepiej niż nasz, a to z trzech powodów: - nauczono się na naszych błędach - w grę wchodzą mniejsze pieniądze (więc nie potrzeba aż tak wielu etapów) - nikogo nie goniło Euro 2012. |
Konrad
Chodzi o to, że jest planowa ciągłość prac oraz kompleksowość pt. " Modernizacja MS Cracovia". Etapy stadionu kończą się następująco : w 2010 część sportowa a w 2011 część komercyjna oraz część administracyjno biurowa, na co w budżecie zabezpieczono 117 milionów w latach 2009/2011 ( przeczytasz te dane w moim cytacie ). Potem chyba rusza hala z parkingiem, która też została w tym projekcie umieszczona a więc będzie wykonana. No bo na co zabezpieczono w budżecie 80 milionów na 2012 rok, jeśli wszystko o czym napisałeś miało być wykonane do 2011 roku za 117 milionów ( a już jest za 157 mil ) ? Dlatego na wstępie napisałem, że Rada Miasta przeznaczyła na halę Cracovii 80 mil zł a Wiśle nie chce dofinansować 25 mil zł, ratując w ten sposób ponad 30 milionów zł dotacji unijnej. Jeśli jednak, jak twierdzisz, hala Cracovii nie mieści się w tych już zatwierdzonych pieniądzach, to jeszcze bardziej zadziwia mnie fakt, że za sam ten kurnik, trzeba wydać 200 milionów w/g obecnych propozycji a w 2012 na bank okaże się więcej, bo to niemożliwe, żeby w międzyczasie nic nie podrożało. I nikt nie płacze czemu tak dużo, gdy Lubin zamknie się w 120 milionach ? Idąc Twoim torem rozumienia tej sprawy, to na halę i parking miasto wywali po 2012 dodatkową 100 przynajmniej. Czy tak ? rav zgodzę się z Tobą i nie żałuje Pasom, tylko zgodzisz się, jak sam zauważasz, że ich potraktowano kompleksowo i planowo ( z halą włącznie ) a z nami od początku odstawia się partyzantkę i mimo, że jak twierdzisz, wyciągnięto na naszym przykładzie słuszne wnioski o konieczności kompleksowości i ciagłosci prac w sprawie Pasów, to z Wisłą nadal uprawia się partyzantkę i nikt nic nie wie, kiedy i co ma być wykonane lub czego w ogóle nie uwzględniono, albo o czym zapomniano. O hali TS nie mówiąc, gdy pozwoli się na przepadek dotacji unijnej, większej od części kwoty brakującej na tą halę, podczas gdy Pasom zagwarantowano dotację w całości na halę, zapewne o wiele wyższą, niż błagania Wisły TS. Zauważ, że teraz dopiero robi się audyt pod kątem nie tyle wzrostu kosztów, ale informacji w ogóle ile i na co jeszcze brakuje. To jest niewyobrażalny skandal, aby odstawiać taką partyzantkę, tak przed czy po Euro 2012. Edit Ps. czytając ten fragment uzasadnienia uchwały Rady Miasta w sprawie realizowanego już projektu " modernizacja Cracovii" Cytat:
|
Dzięki rav za odpowiedź.Powiedz,czy w planach,w ogóle są jakies boiska treningowe? Czy narazie cichutko?
|
Swoją drogą, ciekawe, czemu Pani radna z PO nie wpadła na wpadła na równie mądry pomysł, aby "przyciąć" budowę stadionu Pasów? Tam też idą ciężkie miliony.
Ale oczywiście bez żartów i złośliwości. Dobrze byłoby, aby planowo powstały oba stadiony. Ciekawe też, czy istniałaby możliwość pozyskania tych dodatkowych 30 baniek np: od Ministerstwa Sportu? Albo totalizatora sportowego? Ciekawe, czy w klubie myślą nad jakimś planem awaryjnym, co zrobić, gdy tacy radni jak cytowani dziś na TWSD znów "wezmą sprawy w swoje ręce". Klub musi działać, nie może być zaskoczony, musi zabiegać o swoje. |
Cytat:
|
Mówisz o tym samym Cupiale, któremu Wisła wisi (strzelam) 50 mln zł, a którego firma jest warta bankom jakieś 1,5 mld zł? ;)
Nie rzucajmy rozwiązań z Gwiezdnych Wojen... |
Cytat:
|
Nie chciałbym wprowadzac do tej sprawy polityki, i opowiadac się za PiSem, PO lub jakakolwiek inna partią.
Warto byłoby narazie chociaz przez net/telefonicznie/listownie sprobowac uderzac do ludzi z roznych partii probojacych przepchnąc niekorzystne dla Wisły rozwiazania lub przeciagac budowe stadionu. Narazie z relacji prasowych wybija się pani pani Katarzyna Jantos z PO Cytat:
Cytat:
" Prezydent ma wybudować stadion za tyle ile pieniędzy dotychczas przyznano. No brawo! Zawsze można wybudować jedną trybunę bez dachu, nie?" [email protected] Warto byłoby przede wszystkim dzwonic do wybranych radnych - ktos odebrac telefon musi i chociaz kilka słow o temacie wspomniec, pisac maile i listy. Dobrze byloby sie zdystansowac od wszelkich sympatii partyjnych, bo wlasnie przez rozgrywki polityczne mozemy miec kolejnego niedokonczonego szkieletora w Krakowie. Trzeba tez wziac poprawke na wszelka krytyke np audytow (nie kazdy audyt musi oznaczac opoznienie w budowie), bo tutaj zgodze sie ze zdaniem Rava z poprzedniej strony dotyczacej koniecznsci przeprowadzenia conajmniej dwoch audytow tj audytu wyceny kosztow dodatkowych oraz sprawdzenia dlaczego badania przed przetargiem byly niescisle. |
lepsze maile/ listy niż telefony - przez telefon zawsze łatwiej rzucić jakąś *rwę, albo obrazić jednego z drugą a z maila flugi łatwo wyciąć, lub mieć dowód co się pisało :) najgorsze co by nas mogło teraz spotkać to artykuły "kibole telefonicznie grożą radnym" - jeśli nie jesteście akurat na podsłuchu losowo wybranych służb, to tylko mail jest dowodem na to, że rozpoczęcie listu od "szanowna pani" nie było zalążkiem ataku ;)
|
Gdyby tak każdy tutaj z obecnych napisał kilka zdań dotyczących naszego stadionu i wysłał do każdego radnego to myśle że może dało by im to do myślenia. Przecież jakby zebać to co tutaj na forum zostało napisane to by się niektórzy radni zastanowili jakie to głupoty wygadują.
Oczywiście nie twierdze że zaglądają do swoich skrzynek mailowych ale paru może zaglądnie. Tutaj się znajdują ich adresy mailowe : http://www.bip.krakow.pl/?mmi=9859 a jeden dysponuje nawet gg :p |
Cytat:
a z tego co napisał krwawy, to wynika, że stadion Legii będzie miał większą przestrzeń użytkową od stadionu Wisły. |
krwawy / To Tylko Ja
Może się źle wyraziłem, ale na pierwszy rzut oka widać, że poszczególne piętra z pomieszczeniami pod Wiślackimi trybunami, ciągnące się od poziomu minus jeden , aż do tarasu widokowego na końcu wysokości trybuny piętrowej, są zabudowane i podzielone na różne sektory i mniejsze czy większe pomieszczenia. Oglądając także wyłącznie pobieżnie projekt stadionu Legii, pomieszczenia użytkowe zabudowane, znajdują się najwyżej do początku trybuny piętrowej a nie jej końca ( w przeważającej części stadionu, za wyjątkiem starej zabudowy i waszego "okrąglaka" ) i nie mają poziomu minus 1. Ponadto, część tej powierzchni zabudowanej pod trybunami, zajmuje garaż, podczas gdy u nas garaż jest oddzielny i pod ziemią. Na rysunkach z przekrojami trybun, u Was trybuna z biurami ma 3 piętra zabudowy pomieszczeń pod trybuną a pozostałe raptem po 2 piętra. U nas trybuny wzdłuż boiska mają po 5 pięter zabudowy pomieszczeń pod trybunami wraz z narożnikami a stare trybuny po 3 piętra. Wysokość, szerokość i długość oraz pojemność stadionu w obu przypadkach jest zbliżona. Stąd wyciągnąłem wniosek, że na Wiśle musi być pod trybunami więcej pomieszczeń zabudowanych, niż na Legii. Niestety nigdzie takich danych o powierzchni łącznej pomieszczeń zabudowanych pod trybunami nie ma i nie potrafię obecnie tego udowodnić, o ile na pierwszy rzut oka się nie mylę ? Mnie nie chodziło o ilość miejsc dla takich czy owakich kibiców, czy wyznaczonej powierzchni pod komercję, prasę itp bo to reguluje klasa " Elite" i muszą one być podobne. Jak nam dołożą różnicę tych 90 mil między kosztami naszych stadionów, to będziemy mieć brakującą kasę dla wykonawcy i nie tylko wykończoną trybunę D, murawę lub monitoring z nagłośnieniem ale i coś extra jeszcze oprócz boisk treningowych. |
Złych wieści ciąg dalszy:
Stadion Wisły nie będzie gotowy na czas Cytat:
|
Czyli wielce prawdopodobny jest scenariusz, w którym podobnie jak na stadionie Zagłębia(choć teraz wzięli się już powoli do roboty) będziemy dysponować trzema trybunami i błotem wokół stadionu. Nosz kur** mać!
|
Na kolanie skreśliłem na szybko taki mail
Cytat:
Ja naskrobalem to na szybko. Jesli ktos chce niech kopiuje i wysyla do wszystkich radnych. lista radnych jest tutaj http://www.bip.krakow.pl/?mmi=9859 - po wejsciu na profil kazdego z nich znajdziecie osobiste adresy mailowe. Mozna tez do niektorych uderzac na nasza klase :) Oprocz tego dobrze byłoby samodzielnie dzwonic do nich i ew listy w kopertach wysylac. Taka forma zawsze bedzie bardziej zauwazalna. |
Cytat:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...y_na_czas.html |
Bardzo fajny ten list Kuby. Myślę, że warto go porozsyłać i wrzucać tu co odpiszą nasi szanowni radni, gdyby się już tak zdażyło, że któryś odpi:) sze
|
Cytat:
|
Głos rozsądku, który wzywa radnych do opamiętania:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...h_radnych.html Myślę, że akcja wysyłania maili do radnych jest niezbędnie konieczna. Będą sabotować finansowanie budowy dopóki nie poczują realnej groźby odsunięcia od koryta. |
Cytat:
Musimy dzialac na kazdym froncie, wybory sie zblizaja i jestem pewien ze jezeli udowodnimy ze potrafimy dzialac razem to cos ''ugramy''. Czy wiadomo cos od strony SKWK odnosnie pikiety albo przemarszu??? |
Cytat:
Ostatnio z racji tego, ze nawet na mecze w Sosnowcu mi brakuje kasy, nie mowiac o innej dzialalnosci nie mam swietnego kontaktu z ludzmi z SKWK, ale mysle, ze napewno kilka osób sie tym tematem na dnich zainteresuje. |
Moim zdaniem radni specjalnie przeciągają tą budowę, aby zaszkodzić Majchrowskiemu. Wiadomo że zbliżają się wybory, wydaje mi się, że właśnie prezydent miasta najwięcej zrobił dla nas w celu wybudowania tego stadionu. Radni to wiedzą i chcą jego sukces zamienić w porażkę. Dla nich tak na prawdę nie liczy się dobro miasta czy Wisły. Dla nich liczą się wybory i to, żeby Majchrowski dłużej nie był prezydentem. Dlaczego nam Euro odebrali? Dlatego że prezydentem miasta nie jest nikt z PO lub PiS. Pamiętajmy o tym przy najbliższych wyborach i tym razem my zróbmy im na złość nie głosując na nich.
|
Obtułowicz nie czuje się winny
K..., architekcina przez którego wszystko się wali, ma czelność mówić, że "na każdy stadion spada w pewnym czasie krytyka". No ma tupet facet. A inną sprawą jest tryb, w jaki został powołany. Typowa "majchrowszczyzna". I Majchrowski nieźle na tym może popłynąć, bo można się spodziewać, że radni PO nie dadzą kasy na stadion żeby skompromitować prezydenta i używać tego argumentu w kampanii wyborczej. Wiadomo, że gdy w grę wchodzi wielka polityka, nic się nie liczy. PO ma w dupie, czy i kiedy będzie stadion. Ważne, żeby Majchrowski przegrał wybory.
Polecam tekst poniżej z Krakowskiej - tłumaczenia Obtułowicza tylko dla ludzi o mocnych nerwach :) http://www.polskatimes.pl/gazetakrak...iego,id,t.html |
Przeczytałem dzisiejszą prasówkę odnośnie tej budowy, i szczególnie po artykule z Gazety Krakowskiej nasuwa mi się jedno słowo - Prokuratura. Oczywiście zależy mi by stadion powstał jak najszybciej, ale mam nadzieję że Obtułowicz poczuje na swojej dupie jaką farsę odstawił.
Wybrane cytaty z GK: - Wynajęty przez prezydenta architekt Wojciech Obtułowicz notorycznie spóźnia się z przekazywaniem kolejnych części projektu firmie budowlanej, a za swoją pracę wziął już ok. 4,7 mln zł! - Jacek Majchrowski popełnił błąd na samym początku, w ciemno powierzając Obtułowiczowi modernizację stadionu Wisły...Niewykluczone, że zadziałała magia nazwiska projektanta, byłego architekta Krakowa i jego znajomości w magistracie, a nie kompetencje do projektowania tak skomplikowanych obiektów - Do legendy przeszły opowieści, jak Obtułowicz jeździł po stadionach w Europie i przyglądał się im, żeby przenieść rozwiązania na nasze podwórko. - Nie miał żadnego doświadczenia w tego typu inwestycjach, eksperymentował więc i uczył się na własnych błędach - twierdzi jeden z krakowskich architektów. - Zdarzają się też błędy wręcz śmieszne, np. zaprojektowanie drzwi na wysokości metra od podłogi. Gdy projektanta zapytano, jak wyobraża sobie wejście, miał odpowiedzieć, że... można przecież dostawić przenośne schodki. Z kolei z podjazdu dla autokarów prowadzą do szatni schody zamiast łagodnych zjazdów. A byłoby to ułatwieniem dla sportowców taszczących ze sobą kilogramy sprzętu. - Teraz okazało się, że konstrukcje stadionu trzeba wzmocnić, bo stoi ona na zbyt grząskim gruncie. Projekt oparty bowiem został na niekompletnych badaniach geologicznych. Konieczne jest też poszerzenie filarów, aby obiekt spełniał normy UEFA. Wymogi te są spisane w jednej książce, ale najwyraźniej projektant do niej nawet nie zerknął. - Obtułowicz. - Oczywiście pojawiają się małe problemy, które da się przy stole spokojnie rozwiązać. Był czas kiedy można było zgłaszać uwagi do projektu, a teraz trzeba go robić. Potem przyjdzie czas na ocenę I jeszcze artykuł z Dziennika Polskiego: Wisła kolejny sezon bez stadionu? INWESTYCJE. Zagrożenie, że obiekt nie będzie gotowy w czerwcu 2010 roku Trwająca budowa stadionu Wisły nie obejmuje zamontowania nowej podgrzewanej murawy, monitoringu, mediów, zabezpieczenia przeciwpożarowego. Bez tego obiekt nie zostanie dopuszczony do ekstraklasy. O licencję zezwalającą na grę w niej trzeba się starać wiosną. Wstępnie szacuje się, że dodatkowe prace mogą pochłonąć nawet 50 mln zł. Tymczasem wielu radnych miasta nie chce, aby przekazać 30 mln zł brakujących do dokończenia budowy trybun. W obecnej sytuacji mało realne jest więc oddanie stadionu do użytku w czerwcu przyszłego roku. - Nie bierzemy pod uwagę tego, żeby stadion nie był oddany do użytku w czerwcu, tak jak było uzgadniane - mówi Marek Wilczek, prezes Wisły Kraków SA. Wisła ma umowę z miastem na korzystanie ze stadionu przy Reymonta. Na czas jego przebudowy Wisła miała na nim rozgrywać mecze albo miał być udostępniony obiekt zastępczy. Ze względu na przygotowania do Euro 2012 zdecydowano, że nie da się wybudować obiektu do czerwca przyszłego roku, równocześnie na nim grając. Miasto nie zabezpieczyło również obiektu zastępczego, ponieważ na czas nie przygotowano do ekstraklasy stadionu Hutnika i do dziś tego nie zrobiono. Wisła płaci więc za grę na stadionie w Sosnowcu. Z tego powodu w tym sezonie klub straci 8 mln zł. Miasto nie ogłosiło jednak na razie przetargów na takie elementy jak m.in. murawa czy monitoring i nie zamierza tego robić. - Te kwestie są przedmiotem negocjacji z operatorem - informuje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Operatorem stadionu miała być Wisła, ale trudno się spodziewać, że będzie chciała nim zostać, jeżeli obiekt nie będzie się nadawał do rozgrywania meczów. Jeżeli miasto nie znajdzie środków na dodatkowe inwestycje i nie znajdzie innego operatora, który będzie gotów je wyłożyć, to będzie musiało utrzymywać niewykończony stadion za ponad 400 mln zł, a Wisła będzie bezdomna. - W ramach środków, które zostały zabezpieczone, powinno się przygotować stadion do gry. Nie możemy jednak bez przerwy godzić się na dokładanie do inwestycji w czasie ich realizacji z tego powodu, że ceny są wyższe niż w przetargach. To należy skontrolować i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność - uważa radny Jakub Bator. Przypomnijmy, że 29,9 mln zł potrzebne jest na rozszerzenia filarów pod trybunami, zmianę zagospodarowania terenu związaną z tym, że nie powstaną podziemne parkingi przy stadionie, przekładki mediów podziemnych i budowy przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz budowę głębszych ścianek szczelinowych. Dowiedzieliśmy się również, że są problem z projektem zadaszenia budowanej trybuny wschodniej. - Zrobiono dziwną geometrię podpór. Trzeba sprawdzić, jak oświetlenie będzie się odbijać od szkła zadaszenia na widownię i murawę. Chodzi o to, aby nie utrudniało widoczność - wyjaśnia Wojciech Obtułowicz, projektant stadionu. Podkreśla, że wszystko można sprawdzić i tak ustawić, żeby było dobrze. Radni przyznają, że po ostatnich informacjach dotyczących budowy stadionu w innym świetle trzeba patrzeć na majową decyzję UEFA o tym, że Kraków nie znalazł się wśród miast gospodarzy Euro 2012. Radny Grzegorz Stawowy (PO) komentuje: - Jeżeli dostosowanie stadionu do gry będzie się wiązać ze znalezieniem kolejnych milionów, to będzie to świadczyć o nieodpowiedzialności prezydenta Krakowa. Półtora roku temu holenderska firma sporządziła raport dotyczący krakowskiego stadionu, w którym były uwagi do projektu. Przed nami został on utajniony, ale zapewne poznała go UEFA. Europejskie władze piłkarskie zapewne dobrze wiedziały, co to jest za stadion, i Kraków nie dostał szansy na Euro 2012. |
Cytat:
rav Do Olszówki słać nie trzeba :p |
Prawie 5 duzych baniek za taki spierdlo.. projekt to jest przekret w zywe oczy. Za te pieniadze lub moze troche wieksze jakas Niemiecka firma ktora ma pojecie o tym co robi zrobila by cudo.
Ale najgorsze w tym wszystim jest porazajaca niekompetecja urzednikow, jak sie kur.. na czyms nie znam to sie za to nie biore bo napewno spierdo.. wiec lepiej zlecic to komus kto sie na tym zna i zrobi to dobrze. Jak oddadza stadion bez nowej plyty i instalacji to bedziemy w glebokiej czarnej dupie, bo nikt takich pieniedzy nie wylozy. No chyba ze przez najblizsze 30 lat nic nie bedziemy placic za wynajem to moze Cupial sie na taki krok zdecyduje bo inaczej to nie bedzie oplacalne. |
Na samą informację,że Obtułowicz"przytulił"za tak beznadziejny projekt 4,7 miliona,to się scyzor otwiera w kieszeni.To był pierwszy i pewnie ostatni projekt stadionu,który zrobił.Nikt już pewnie taki głupi nie będzie,by powierzyć mu coś,co go przerasta.Jeszcze o pani Jantos z PO.Jak Kraków odpadł z Euro2012,to min.Drzewiecki w imieniu rządu polskiego zapewniał,że wszystkie zaczęte inwestycje zostaną dokończone w terminie i bez zmian.Przypominam,to rząd PO,a pani Jantos należy do tej partii.Mogła wtedy protestowac.
|
Jeśli tylko kogokolwiek stać na skreślenie kilku słów - niech napisze cos od siebie w mailach do radnych.
Wtedy wiadomo bedzie, ze nie jest to jedynie seryjna korespondencja. |
To 4,7 mln nie jest kwotą wygórowaną. Projekt stadionu Legii by JSK kosztował ok. 10 mln zł.
Cytat:
|
Cytat:
Tez uwazam jak Kuba ze kazdy powinien napisac cos od siebie i to niekoniecznie duzo. Ja czesc maili wyslalem wczoraj i dostalem jedynie odpowiedz wlasnie od Darka Olszówki ktoremu podziekowalem za wsparcie jakiego udziela Wisle. Caly czas jestesmy przy polityce zamiast dyskutowac o pracach na stadionie ale nasowa mi sie taka mysl ,ze mnie chcialo sie isc i zaznaczyc pare nazwisk na liscie wyborczej a widze ze teraz gdy wysylam do tych osob maile to raczej ciezko bedzie doczekac sie na odpowiedz :) heh zycie.... |
Mała uwaga.
Dzwoniłem właśnie do UMK. Tak jak wspominalem nie chce najwet w najmniejszym stopniu upolityczniac sporo, ale na chwile obecna najwiecej problemów jest z Pani Jantos Katarzyna Jej najbliższy dyżur w UMK na Placu Wszystkich Świętych będzie miał miejsce 5 listopada od 13 do 14.30 na 3 pietrze w pokoju 302 Natomiast najbliższa sesja RMK planowana jest na 4 listopada na godzinie 10 KAŻDY MIESZKANIEC KRAKOWA MA PRAWO ZABRANIA GŁOSU JEŚLI TYLKO BĘDZIE ON DOTYCZYL TEMATU PORUSZANEGO NA SESJI. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl