Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Lechista69 10.03.2010 13:09

I kolejne bezjajowe zapowiedzi że będzie walka, wiedząc że jego los jest przesądzony powinien powiedzieć że zawodnicy będą zajadać trawę i że zobaczymy odmienioną Wisłę, takie wypowiedzi Maćka pokazują tylko to że on sam w to nie wierzy ;ssssssss!

koyoot 10.03.2010 13:10

Chcecie trenera z jajami i do tego choleryka? Chyba wiem kto to taki. Augenthaler. I tego pana z pocalowaniem reki bym powital po zakonczeniu sezonu na stanowisku trenera Wisly.

P.S. Panowie powyzej. Przestancie .......ic glupoty.

Marszałek 10.03.2010 13:13

Poruszyłem temat Granta i co się dowiedziałem o tym chłopcu pijąc popołudniową kawę.

1)Słabszy do Skorży,bo ten zdobył dwa MP:)
2) Grant to Żyd.

Nie wiem,który argument jest bardziej dyskredytujący dla wypowiadającego te słowa.

Niestety dla Was dogmatowcy ale Wasz trener,bardzo średni trener dodajmy tylko jeszcze kilka godzin będzie miał wpływ na nasz zespół,czyli kilka godzin będzie go psuł. Mam nadzieje,że ten co przyjdzie nie będzie w niczym podobny do Geniusza Z Tallinu. Jeśli będzie spełniał ten warunek to już będzie lepszy. Wobec tego należy napisać co jest ważne aby miał ten nowy. Na pewno warsztat,żeby umiał ustawić zawodników do jakiejkolwiek taktyki poza "dzida i do przodu". Dobrze by było aby miał bardzo dobrych współpracowników, albo zwyczajnie,takich którzy znają się na tym co robią. W sumie to tak mało,ale jakże dużo. Przez ostatni czas tego nie mieliśmy i zamiast solidnej gry na tle ligowego szrotu mieliśmy porażki i głupkowate tłumaczenia i obiecanie poprawy. Nie wiem co było bardziej żenujące. Chyba tylko bronienie swoich kumpli może z tym się równać. Reasumując, potrzeba nam minimum rzetelności trenerskiej. Nazwisko nie gra roli. Już nic gorszego nas spotkać nie może od porażek z Cracovią,Levadią,Amiką,Legią,Bełchatowem,Arką. Tylko godziny nas dzielą od pożegnania się z Znajomym Janasa.

Lechista69 10.03.2010 13:16

A jakie to głupoty tutaj piszemy ?? @up dobra wypowiedz.


http://www.youtube.com/watch?v=nfKdNdN47Sk&NR=1

Na rozluźnienie ;)

For_FuN_ 10.03.2010 13:21

Sami sobie przeczycie...bo mowicie, ze zaden szanujacy sie trener zagraniczny tu nie przyjdzie(bo bedzie oczekiwal wysokiej pensji, funduszy na transfery, dobrej bazy treningowej, itd) ze wzgledu na sytuacje panujaca w klubie...czyli Skorza jest mega-geniuszem, skoro w takich warunkach(w jakich niezgodzilby sie pracowac zaden w miare znany szkoleniowac) idzie po 3 MP z rzedu ;)...

Marszałek 10.03.2010 13:23

Masz racje jest geniuszem:)nawet z Tallina ale już swój geniusz niech sprzedaje komu innemu. Najlepiej w Liverpoolu,albo niech zostanie następcą Fergusona od razu.

AYALA 10.03.2010 13:24

czy Ulatowski albo Probierz to mają lepsze warsztaty trenerskie od Skorży ? Hmm... nie sądze.Po prostu znacznie słabszych mamy zawodników niż 5-8 lat temu to i o sukcescy w pucharach znacznie trudniej a i konkurencja w kraju rośnie w walce o tytuł.Do tego te kontuzje......Jak już nowy trener to z zagranicy i dac mu czas, powiedzmy dwa lata.Skoro ten Scheafer taki drogi to poszukac na Białorusi,pewien klub z tego kraju z powodzeniem gra w pucharach

tomasz_19 10.03.2010 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 867201)
A jakie to głupoty tutaj piszemy ?? @up dobra wypowiedz.


http://www.youtube.com/watch?v=nfKdNdN47Sk&NR=1

Na rozluźnienie ;)

dokładnie dla zwolenników Skorży, Wisła zawsze będzie drużyną grającą najpiękniejszą piłkę w Polsce i drużyną z jajami... przejrzyjcie na oczy!

Lechista69 10.03.2010 13:40

Naprawdę to jest śmieszne by cały czas pisać że należy zostawić Maćka bo przecież on zdobył 2 mistrzostwa, zaraz pyknie 3 do kompletu i to wszytko bez transferów! Gra Wisły nie jest piękna dla oka, pierwszy sezon za Maćka jeszcze jakoś wyglądała (ale czy to nie była aby zasługa poprzedniego szkoleniowca?). Pomijanie juniorów, stawianie na pupili którzy nie zasługują nawet na ławkę, (nie grają = nikt nie kupi = klub straci)
Konflikty w zespole (kolesiostwo, brak monolitu), wieczne kontuzje (Maciek tutaj jest winien jak mało kto... chyba on dobierał swój sztab... ??), przykro to jest powiedzieć ale mistrzostwo z Maćkiem jest już praktycznie przegrane, ile on meczy wygrał z Legią lub Amicą? Jestem zdania że to są ostatnie dni Maćka w Wiśle, dziękuje mu za 2 mistrzostwa ale on stracił kontakt z rzeczywistością, jego gra na aferę, zero schematów to nie przystoi Wiśle!

eye63 10.03.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 867200)
Poruszyłem temat Granta i co się dowiedziałem o tym chłopcu pijąc popołudniową kawę.

1)Słabszy do Skorży,bo ten zdobył dwa MP:)
2) Grant to Żyd.

:)

Ale tak naprawdę Grant mógłby być opcją, tyle, że bardziej bolą inne wiadomości dotyczące tego Pana. Mianowicie takie, że to zawodnicy trzęśli szatnią w Chelsea, głośne pogłoski o tym, że Terry z Lampardem wybierali skład itd. Grant przecież doszedł do finału LM - to sukces jak na Londyn, więc pozostaje opcja, że poleciał nie za brak wyników jak oficjalnie ogłoszono, lecz za burdel w szatni.

Druga sprawa - brak wyników z Portsmouth - choć tutaj można się bronić tym, że oni są bankrutami, nie płacili (w Premiership!) zawodnikom przez kilka dobrych tygodni, a i nie wszystko jest jeszcze zapłacone. Wiadomo jak wtedy piłkarzyki... Ale przed skandalem z Terrym była jeszcze na Wyspach głośna akcja z Grantem, podobno witał w burdelu w pobliżu Fratton Park. Ogółem trener dość spalony przez opinię publiczną, a do tego mimo wszystko żyjemy w Polsce - Żyd. Zaraz znajdą się idioci w mediach, którzy zaatakują go z rozmaitych stron za przeszłość i pewnie w ukryty sposób za pochodzenie.

Trener dobry jak na nas, ale wątpię, żeby miał tutaj szanse powodzenia - podejrzewam, że prasa by go zjadła. Natomiast on sam deklarował polskie korzenie (czyt. jego rodzina pochodziła z polskich terenów podobno) - stąd do pracy może i by się nakłonić go dało.

3rider 10.03.2010 14:20

Skorzomaniacy obudzcie sie, Wisla ma bardzo mocny sklad i swietnych zawodnikow!!! Jest w stanie grac ladna pilke. Ale pod reka innego trenera, ktory wie na czym polega gra w pilke. Podziwiam Skorze jedynie za to jak kurczowo trzyma sie stolka. Przeciez ten gosc musi widziec, ze jest bezradny, ze od ponad roku gramy totalny piach, ze nie udaje mu sie kompletnie nic - porachy z Levadia, Lechem, Legia, Cracovia, teraz juz nawet Arka i BOTem.

Od roku Wisla nie zagrala dobrych 90min, po kazdym meczu Maciek ma za to coraz to nowsze alibi, to sie zrobilo chore. Nie wiem skad w was taka milosc do porazek i poklepywania "biednego" Maciusia po plecach, ale 87% poparcia dla pana "liga bedzie ciekawsza" to jest parodia. Ciekaw jestem czy sie obudzicie jak Wisla bedzie na 4. miejscu?

prober 10.03.2010 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 867120)
Z pewnoscią ten koleś z bujną fryzurą jest odpowiedni,to tak jakbyś zlecił ekipie budowalenej wybudowanie domu,ekipie która od 10 lat nie wybudowała niczego,poza kurnikiem dla kór

O, widzę, że jesteś fachowcem pierwszej wody w sprawach piłkarskich. Gratuluję dogłębnej analizy i obrazowego porównania. Jeszcze tylko drobne poprawki w ortografii i możesz śmiało dzwonić do klubu, tam potrzebują doradców z bogatą wiedzą :)


Ludzie, litości. Jeśli się na czymś nie znacie i nie macie ŻADNYCH argumentów to nie zaśmiecajcie forum...

funkykoval 10.03.2010 14:29

Ciekaw jestem co byscie powiedzieli, gdyby Skorża w rundzie wiosennej zanotował zwycięstwa z Lechem, Legią i Cracovią, a w meczach z Piastami, Odrami czy innymi Bytomiami przegrywał tak jak z Arką i GKS ???? Czy wówczas, gdyby Wisła z 49 pkt zajęła 4 miejsce w lidze bez prawa gry w pucharach, wznosilibyście ręce do góry bo przecież ograł wszystkich najsilniejszych rywali w lidze !!!!!!!!!

Powtarzam, można być przeciwnikiem trenera, ale odrobina szacunku za to co zrobił mu się należy. Umieszczanie w podpisie hasła pt. X won z wisły - dla mnie jest równoznaczne, że ten kto je zamieścił powinien mieć urlop od forum - ot tak dla ochłonięcia od emocji - może za 2 tygodnie inaczej będzie patrzeć na świat.....

Najgorsi są neofici !!!!!!!!

DJ Hazel 10.03.2010 14:33

Ja bym jeszcze Skorży zaufał jak by nie patrzeć wciąż jesteśmy liderami w słabej i tak lidze więc to teraz przyszła pora na ostatni dzwonek.Jeśli skompromitujemy się w Białymstoku czy później w Gdańsku przyszłość Pana Skorży z Wisełką powinna być rozstrzygnięta.Jestem pewien że potrafimy mobilizować w najważniejszym momencie i już z niecierpliwością czekam na piątkowy wieczór!Co ma być to będzie !

For_FuN_ 10.03.2010 14:38

Haha <- tak mozna skomentowac nazwiska ewentualnych nastepcow, ktore sie tutaj pojawiaja. Czysta fikcja i pobozne zyczenia, a zyjemy niestety w szarej rzeczywistosci i jesli Skorza zostanie zwolniony przyjdzie ktos pokroju Liczki.

P.S - Rzucanie nazwiskiem Granta(ktory kosil olbrzymia kase w Anglii) juz nawet nie jest zartem(podobno jako trener reprezentacji Polski chcial zarabiac 1 mln euro)...

SpoXsteR 10.03.2010 14:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 867220)
Skorzomaniacy obudzcie sie, Wisla ma bardzo mocny sklad i swietnych zawodnikow!!! Jest w stanie grac ladna pilke. Ale pod reka innego trenera, ktory wie na czym polega gra w pilke. Podziwiam Skorze jedynie za to jak kurczowo trzyma sie stolka. Przeciez ten gosc musi widziec, ze jest bezradny, ze od ponad roku gramy totalny piach, ze nie udaje mu sie kompletnie nic - porachy z Levadia, Lechem, Legia, Cracovia, teraz juz nawet Arka i BOTem.

Od roku Wisla nie zagrala dobrych 90min, po kazdym meczu Maciek ma za to coraz to nowsze alibi, to sie zrobilo chore. Nie wiem skad w was taka milosc do porazek i poklepywania "biednego" Maciusia po plecach, ale 87% poparcia dla pana "liga bedzie ciekawsza" to jest parodia. Ciekaw jestem czy sie obudzicie jak Wisla bedzie na 4. miejscu?

ale o jakie wam właśnie porazki chodzi...?
Levadia... no i Cracovia (choć tu piłkarze dodali swoje 3 grosze..) nikt po mięsiącu nie pamieta o przegranej z Lechem czy Legią.. ja nawet nie wiem w jakich składach nasza druzyna wystąpiła w tych meczach.. ja tak to odczuwam jakby tych meczów w ogóle nie było.. a MP zapisane będzie w kartach historii na zawsze.. i tu jest ta zasadnicza róznica.. jedni wolą ładną piłkę dla oka i 8 miejsce.. drudzy MP i taki sobie styl.... ja też wybieram to drugie, bo za styl/ ładną grę nikt pkt nie przyznaje.. zresztą zwycięzców się nie sądzi... Chelsea, Barcelona czy Manchester też przegrywają/remisują w lidze spadkowiczami.. i nikt z tego powodu afery nie robi... bo liczy się to co jest na koniec..

Lemoniadowy Joe 10.03.2010 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 867203)
.czyli Skorza jest mega-geniuszem, skoro w takich warunkach(w jakich niezgodzilby sie pracowac zaden w miare znany szkoleniowac) idzie po 3 MP z rzedu ;)...

sa pewne granice opowiadania bajek Skorża pracuje w jednym z 3 najsilniejszych zespołów w tej lidze za rywala ma mega hiper trenera Urbana i Smude/Zielińskiego i tyle i tylko tyle

jedynie w Amice jest może lepszy klimat do sukcesów w Legii jest cały czas dno i żadnych zmian od 3 lat

Wiec przestań pier.. smutki jedynym trenerem który może jakąs łaskie zrobił Wiśle i mógł znalesc sobie lepsza prace był Kasperczak i w mniejszym stopniu Petrescu a reszta to totalne no' name trenerskie dla których szczytem jest praca w Wiśle Amice i Legii i wśród nich jest Skorża

airborne4009 10.03.2010 14:48

Jako, ze mieszkalem pare lat w Londku to zabiore glos w sprawie Granta. Kolega powyzej ma racje, bo w Chelsea rzadzili pilkarze, a Avram nie mial takiego autorytetu, z kolei Scolari polecial za zbyt twarda reke. A teraz troche s-f, najlepszym trenerem bylby Roy Keane, zadna gwiazdeczka by mu nie podskoczyla, bo Roy by ja za j**a powiesil na drzwiach w szatni. Tyle w temacie, zaden z wymienionych przez media trenerow nas nie zbawi, bo tu trzeba duzo cierpliwosci i checi wlasciciela, rozbudowa struktur, poprawienie infrastruktury i umiejetne zarzadzanie.

AYALA 10.03.2010 15:12

Probierz faworytem bukmacherów do objęcia schedy po Skorży
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...9c88&_ticrsn=3

For_FuN_ 10.03.2010 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 867232)
sa pewne granice opowiadania bajek Skorża pracuje w jednym z 3 najsilniejszych zespołów w tej lidze za rywala ma mega hiper trenera Urbana i Smude/Zielińskiego i tyle i tylko tyle

jedynie w Amice jest może lepszy klimat do sukcesów w Legii jest cały czas dno i żadnych zmian od 3 lat

Wiec przestań pier.. smutki jedynym trenerem który może jakąs łaskie zrobił Wiśle i mógł znalesc sobie lepsza prace był Kasperczak i w mniejszym stopniu Petrescu a reszta to totalne no' name trenerskie dla których szczytem jest praca w Wiśle Amice i Legii i wśród nich jest Skorża

Wez sie nie kompromituj i przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisalem.

Boleck 10.03.2010 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 867220)
Skorzomaniacy obudzcie sie, Wisla ma bardzo mocny sklad i swietnych zawodnikow!!! Jest w stanie grac ladna pilke. Ale pod reka innego trenera, ktory wie na czym polega gra w pilke.

Nie wiem co bierzesz ale to mocny towar, zawodnicy Wisły to szrot w porównaniu z Lechem i Legią i tu nie chodzi o Maćka, bo z gówna żaden cudotwórca dream teamu nie zbuduje. Maciek powinien odejść ale nie wierzę w Cupiała. Facet robi biznes po polsku, nie inwestować tylko żądać wyników.

Marszałek 10.03.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 867216)
:)

Ale tak naprawdę Grant mógłby być opcją, tyle, że bardziej bolą inne wiadomości dotyczące tego Pana. Mianowicie takie, że to zawodnicy trzęśli szatnią w Chelsea, głośne pogłoski o tym, że Terry z Lampardem wybierali skład itd.
.

Jak patrzę to nie widzę w naszej kadrze piłkarzy zbliżonych poziomem,charyzmą,doświadczeniem, osiągnięciami do w/w przez Ciebie dwójki. Poza tym to były pogłoski. Patrzmy na sprawę realnie. Do szatni Wisły wchodzi gość ,który grał w finale LM,prowadził wielki klub i był GM innego klubu w Premiership. Do tego ma dokonania w lidze izraelskie z Maccabi. Wierz mi taki facet wzbudzałby popłoch u naszych kopaczy i liczono by się z jego zdaniem jak z mało kim. Był tam gdzie oni nigdy nie będą, Także niesmaczne są zarzuty,że nie radzi sobie w Portsmouth i przez to nie nadaje się do Wisły. Proponuje zejść na ziemię.

Avram póki co to był wezwany jako świadek pewnych zdarzeń w burdelu,nikt mu nic nie zarzucił. I tak naprawdę nikt nikogo za...rękę nie złapał. Wszytko jest w sferze domysłów. Niemniej poruszyłeś ważną kwestę, zauważcie,że piłkarze w Anglii dość często chadzają do takich miejsc. Cole choćby ostatnio:). Ale do czego to piszę. Goście zapieprzają 90 kilka minut w meczu a później idą do burdelu. U nas po spacerku z Odrą kopacze z Legii dostali dzień wolnego,aby nie padli. Podobnie u nas,rozruch delikatny po meczu,ale tylko tych co nie grali:).

Oczywiście przymiarki Granta, jego kandydatura jest tylko teorią. Nie grozi nam to,tak samo jak finał LM.

Ojciec Granta grał w piłkę w Mławie chyba. Korzenie ma i to dość spore:). Poza tym zarzut,że dostał pracę za to że jest Żydem jest żałosne. Już widzę jak Żyd, (Abramowicz) zatrudnia Granta po znajomości, aby ten prowadził jego klub gdy ten nie ma wystarczających kompetencji ale prace dostaje tylko dlatego,ze jest Żydem. Pokrętna i nie zgodną z teorią logika. Ludzie, weźcie obudźcie się a nie tkwicie w jakimś zabobonie.

Lemoniadowy Joe 10.03.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 867242)
Wez sie nie kompromituj i przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisalem.



no fakt nie złapałem o co Ci chodziło, sorry :)

a w temacie wiadomo że nie przyjdzie nikt z pierwszej ligi trenerskiej trzeba po prostu szukać niżej ale kto ma to zrobić?

prober 10.03.2010 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 867245)
z gówna żaden cudotwórca dream teamu nie zbuduje. Maciek powinien odejść ale nie wierzę w Cupiała. Facet robi biznes po polsku, nie inwestować tylko żądać wyników.

Cupiał zainwestował w klub fortunę. Problem w tym, że drużyna wykorzystuje 60% swojego potencjału.

andys 10.03.2010 16:31

Według mnie zwolnienie teraz Skorży to będzie piramidalna głupota.Jak mówi przysłowie :"Nie zmienia się koni podczas przeprawy"Tak jak zawsze uważałem , żeby nie płakać przed końcem okienka transferowego , ale oceniać zarząd po jego zakończeniu , tak też uważam , że trenera rozlicza się na koniec sezonu , a nie w jego trakcie.Nier chodzi o to , by wygrywać bitwy , ale by wygrać wojnę. I nie przekonują mnie argumenty , że można zająć 8 miejsce , byleby tylko wygrać z Cracovią , Legią i Lechem.

tomasz_19 10.03.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 867225)
Powtarzam, można być przeciwnikiem trenera, ale odrobina szacunku za to co zrobił mu się należy. Umieszczanie w podpisie hasła pt. X won z wisły - dla mnie jest równoznaczne, że ten kto je zamieścił powinien mieć urlop od forum - ot tak dla ochłonięcia od emocji - może za 2 tygodnie inaczej będzie patrzeć na świat.....

Najgorsi są neofici !!!!!!!!

Nigdzie nie napisałem, że nie szanuję trenera za 2 mistrzostwa Polski.... i tyle w temacie... niestety w futbolu trzeba być realistą i żyć teraźniejszością, a nie patrzeć w przeszłość tak jak to robią leśne dziadki z PZPN'u... taki np. Antoni P. cały czas żyje przeszłością i medalami z 1974r i 82, a w ostatnim czasie co zrobił, żeby Polska stanęła na nogi, co zrobił w sprawie szkolenia młodzieży itp? no właśnie wielkie G. Niestety to co było kiedyś, oczywiście jest ważne, ale nie można budować przyszłości tylko i wyłącznie na rozpamiętywaniu tego co było w przeszłości... Skorża wprawdzie zdobył 2 mistrzostwa Polski i wielki szacun mu za to!, ale chyba nie powiecie mi, że drużyna pod jego wodzą cały czas się rozwija, gra z powodzeniem w europejskich pucharach i "leje" pretendentów do tytułu ?

Boleck 10.03.2010 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 867252)
Cupiał zainwestował w klub fortunę. Problem w tym, że drużyna wykorzystuje 60% swojego potencjału.

Bzdura, Cupiał nie "zainwestował" złamanego grosza tylko pożyczył, a to już różnica.

funkykoval 10.03.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 867267)
Nigdzie nie napisałem, że nie szanuję trenera za 2 mistrzostwa Polski.... i tyle w temacie... niestety w futbolu trzeba być realistą i żyć teraźniejszością, a nie patrzeć w przeszłość tak jak to robią leśne dziadki z PZPN'u... taki np. Antoni P. cały czas żyje przeszłością i medalami z 1974r i 82, a w ostatnim czasie co zrobił, żeby Polska stanęła na nogi, co zrobił w sprawie szkolenia młodzieży itp? no właśnie wielkie G. Niestety to co było kiedyś, oczywiście jest ważne, ale nie można budować przyszłości tylko i wyłącznie na rozpamiętywaniu tego co było w przeszłości... Skorża wprawdzie zdobył 2 mistrzostwa Polski i wielki szacun mu za to!, ale chyba nie powiecie mi, że drużyna pod jego wodzą cały czas się rozwija, gra z powodzeniem w europejskich pucharach i "leje" pretendentów do tytułu ?

Twój szacunek z Twoim podpisem tak jakoś się nie koreluje.

NIe powiem, że się rozwija w sposób pożądany, nie powiem, że Skorża nie popełnia błędów, ale należy wziąć poprawkę na stan drużyny - ten jest opłakany - nie wiem kto jest winny takiej ilości kontuzji, ale nie uwierzę, że to jedynie wina sztabu Skorży....

SpoXsteR 10.03.2010 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 867283)
Bzdura, Cupiał nie "zainwestował" złamanego grosza tylko pożyczył, a to już różnica.

Pożyczał na wiele lat po wejściu do Wisły... na początku pakował grube miliony, a od paru lat jedziemy na pożyczkach.. z 80 mln zł się uzbierało.. ciekawe co będzie jak odejdzie (czego niektórzy chcą).. jak zażąda oddania natychmiast całej kasy no to spadamy do A klasy i wszystko od początku ;))))

Boleck 10.03.2010 17:17

wierzysz w to co piszesz? Od czasów Kasperczaka Cupiał już nawet nie pożycza. A każdą "zainwestowaną" złotówkę spłacamy, więc dziękuję za taka szczodrość. Żaden trener nic Wisle nie dokona jeśli mentalnośc właściciela, albo sam właściciel się nie zmieni. Wisła od kilku lat się osłabia i to wcale nie wina Skorży, trenerzy się zmieniają, a bagno pozostaje.

Boleck 10.03.2010 17:18

Aha i nie piszę tego by bronić Skorży, powinien odejść, ale trenerzy w Wisle pracują w mało komfortowych warunkach, co widać było choćby po Petrescu.

willow 10.03.2010 17:18

A ja chciałbym zadać 2 pytania wszystkim ślepo zapatrzonym w Skorżę i proszę o szczerą odpowiedź:

1. Ile czasy średnio potrzebuje trener, aby poznać drużynę, wyrobić w niej styl, zaszczepić swoją filozofię? Ile czasu potrzeba na ocenę wartości trenera?

2. Powiedzcie mi, kiedy ostatni raz widzieliście Wisłę grającą skutecznie, z polotem, ładnie dla oka, w meczu w którym jej zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji?

Odpowiedzi na te pytania będą równocześnie odpowiedziami na pytanie, czy Skorża powinien dalej trenować Wisłę.

mr_kwolf 10.03.2010 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 867292)
wierzysz w to co piszesz? Od czasów Kasperczaka Cupiał już nawet nie pożycza. A każdą "zainwestowaną" złotówkę spłacamy, więc dziękuję za taka szczodrość. Żaden trener nic Wisle nie dokona jeśli mentalnośc właściciela, albo sam właściciel się nie zmieni. Wisła od kilku lat się osłabia i to wcale nie wina Skorży, trenerzy się zmieniają, a bagno pozostaje.

A w którym klubie jest inaczej? Nawet już chyba w Chelsea wesoły Romek nie daję kasy na zawodników jakich sobie zapragnie trener.

Ponadto ja tego mitu o tym ciągłym osłabianiu się Wisły nie kupuję. Bo jakby tak porównać ostatnie 3 lata i zawodników którzy odeszli i przyszli to wydaje mi się że większa jakość piłkarska jednak do nas przyszła. Nie mówiąc już że paru zawodników znacznie się rozwinęło i są dużo lepszymi zawodnikami niż jakieś parę lat temu.

AgresywnyChomik 10.03.2010 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 867295)
A ja chciałbym zadać 2 pytania wszystkim ślepo zapatrzonym w Skorżę i proszę o szczerą odpowiedź:

1. Ile czasy średnio potrzebuje trener, aby poznać drużynę, wyrobić w niej styl, zaszczepić swoją filozofię? Ile czasu potrzeba na ocenę wartości trenera?

2. Powiedzcie mi, kiedy ostatni raz widzieliście Wisłę grającą skutecznie, z polotem, ładnie dla oka, w meczu w którym jej zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji?

Odpowiedzi na te pytania będą równocześnie odpowiedziami na pytanie, czy Skorża powinien dalej trenować Wisłę.

Hola ale zdobyl 2 mistrzostwa i to z rzedu, z pilkarskim SZROTEM, pilka jest ciagle w grze i to Maciek jest gwarancjakoncowego sukcesu a pozatymAvram Grant to Zyd...

P.s. Love ya all.

biała gwiazda 10.03.2010 17:39

To właśnie najbardziej mnie boli. Jaki styl ma Wisła??? Jeszcze 2 lata temu roznosiliśmy wszystkich skrzydłami(Kosa, Zieńczuk), w zeszłym sezonie było z tym gorzej, ale pod koniec wiosny też graliśmy bardzo dobrze, 100% ambicji, rzucenie się na przeciwnika i umiejętność przejmowania inicjatywy, mecz z Lechią(4:2 na wyjeździe) a mieliśmy momentami bardzo uszczuploną kadrę. W tym widziałem jeden mecz z naszym naprawdę dobrym poziomem, znaczy 30 minut z Ruchem(od 0:1 do 3:1 dla nas), pisałem że w tym sezonie Skorża ma czas na wypracowanie stylu i jak widać dalej ciężko napisać co gra Wisła. Smuda ma styl, Zieliński ma styl, Probierz(Jaga czy wygrywa czy nie stara się grać kombinacyjnie i prowadzić grę), Kasperczak z Wisłą miał(czy szło źle czy dobrze to graliśmy wypracowanym systemem) a Maciej??? Przecież jak drużyna ma jakiś wypracowany system prze ponad 2 lata, to jak przychodzi taki Kirm to wie co ma grać, a ja widzę że po pół roku on dalej nie wie co grać i jak biegać i nie jest wstanie się dostosować.

Eustachy 10.03.2010 17:41

Mysle ze szacunek i uznanie dla Skorzy za poprzednie dwa mistrzostwa jest powszechny i niezaprzeczalny. Tym bardziej, ze oba tytuly zostaly zdobyte w nadzwyczajnych okolicznosciach. Pierwszy zdobyty w sposob przysparzajacy dume kazdemu kibicowi, nacechowany absolutna bezkonkurencyjnoscia do tego stopnia, ze az wywolal hormon stresu u konkurentow :)
Drugi zdobyty mimo, wydawaloby sie, beznadziejnej w pewnym momencie sytuacji.
Ale to jest wszystko historia, na przestrzeni ktorej druzyna ulegala stopniowej degrengoladzie, az dotarlismy do momentu, kiedy po raz pierwszy w historii mistrz Polski odpadl z przeciwnikiem z polamatorskiej ligi, niestrzlajac mu de facto w obu meczach gola (to co wpadlo w Sosnowcu mozna uznac bardziej za samoboja estonskiego obroncai).
Jesli ktos nie stracil wiary w sens pracy Skorzy po tym wydarzeniu, to po ostatnich wyczynach w zakresie antyfutbolu ligowego, juz raczej tak, lub przynajmniej musi byc tego bardzo bliski. W tej chwili juz nie tylko ogranie kogos z wyzszej jak na nasze warunki polki wykracza poza granice mozliwosci, ale nawet strzelenie gola chwilowo pozostaje nieosiagalne. I choc nadal pozostaje sporo czynnikow mogacych posluzyc za usprawiedliwienie dla MS, to jakos nie jestem sobie w stanie wyobrazic, aby BC odwazyl sie zaryzykowac przystapienie z nim do kolejnych kwalifikacji w europucharach. Nie w sytuacji kiedy zespol po tallinskiej kompromitacji gra coraz gorzej i w zasadzie juz teraz gwarantuje kolejna skutkujaca dziura budzetowa szybka wtope. Tylko jezeli BC ma zamiar przystapic do kolejnego sezonu z Michalem Probierzem w roli odnowiciela, to niech nie spodziewa wiecej niz ma obecnie, moze poza tesknota za Skorza (mimo wszystko).

martin_6 10.03.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 867283)
Bzdura, Cupiał nie "zainwestował" złamanego grosza tylko pożyczył, a to już różnica.

Pożyczył bez perspektywy zwrotu, czyli nomen omen zainwestował...

biała gwiazda 10.03.2010 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 867303)
Hola ale zdobyl 2 mistrzostwa i to z rzedu, z pilkarskim SZROTEM, pilka jest ciagle w grze i to Maciek jest gwarancjakoncowego sukcesu a pozatymAvram Grant to Zyd...

P.s. Love ya all.

no i po tych dwóch latach jesteśmy w takim samym miejscu i nawet kroczek dalej. Smuda z tym samym "szrotem" doszedł do ćwierćfinału UEFA z Lechem i przy tym wiadomo było że Lech miał wypracowany system gry. A my stanęliśmy naprzeciwko Tottenhamu i nie wiedzieliśmy co robić. Skorża nie miał gorszych piłkarzy od Smudy i mógł wypracować jakiś system gry. Nie miał takiego szrotu by nie był wstanie wklepać swoim piłkarzom pewnych nawyków.

prober 10.03.2010 17:46

Widzę, że w niektórych przypadkach dyskusja przypomina kopanie się z koniem. Jeżeli macie nadmiar energii i pragniecie ekspresji swoich emocji to polecam karaoke wieczorem ze znajomymi zamiast prowokowania idiotycznych dyskusji o pochodzeniu Avrama Granta, stawianiu pomników Maciejowi Skorży za całokształt pracy, itp.

Uświadamianie jak należy korzystać z forum to nie moja rola, ale widzę, że niektórzy stosują następującą metodę:
1. Napisz pierwszą myśl, która przyjdzie ci do głowy.
2. Wyślij.
3. Czekaj na odpowiedzi i broń swojego stanowiska niezależnie od sensowności argumentacji.
4. W przypadku zakończenia dyskusji o danym wątku przejdź do pkt 1.

A powinno być tak:
1. Zapoznaj się z faktami.
2. Poznaj wartościowe opinie innych i interpretacje.
3. Pomyśl.
4. Pomyśl jeszcze raz.
5. Jeśli masz coś sensownego do przekazania innym to:
5.1. Napisz.
5.2. Pomyśl nad tym, co napisałeś.
5.3. Wyślij.
6. Jeśli nie masz nic sensownego do przekazania innym to wróć do pkt 1 lub 2.

SpoXsteR 10.03.2010 17:57

Cytat:

"Dla nas honor Wisły stał najwyżej"
Zapraszamy do lektury bardzo ciekawego odcinka "Prawa Starszego". Pan Machowski po raz kolejny z nutką dowcipu, ale gdy trzeba, to i na poważnie dzieli się z nami swoimi przemyśleniami.




Fartowne matołki
No szczęście mają te nasze matołki, że mimo kolejnej porażki, nadal są na pozycji lidera.
A ta ich dyspozycja… na to składa się kilka czynników. Tu czytam, że Cupiał nie ma pieniędzy, no jak to nie ma pieniędzy? To on milioner i pieniędzy nie ma? No widocznie dość ma już tego ładowania. Może przydałby się jakiś wspólnik?
Ta drużyna jest ciągle w przebudowie, ona nie ma tego kręgosłupa sportowego, zawodowego. Oni myślą, że jakakolwiek drużyna przyjedzie i odda im punkty na tacy? No co oni, zwariowali? Najgorzej się właśnie gra z drużynami z dołu tabeli.

Wisła bez jakości
Skorża jest już trzeci sezon, a drużyna nie ma stylu. Najlepszy był ten pierwszy rok, ale wtedy jeszcze była inna jakość zawodników. Było kilku tych po Kasperczaku. A tak, z roku na rok Ci najlepsi tylko odchodzili. Jeszcze przed Skorżą, zespół rozbili Kalu Uche i Frankowski. To jest pierwsza sprawa. Potem definitywnie odszedł Kosowki i dalej inni.
Ci następcy Kasperczaka nie potrafili utrzymać tego stylu, przez to że nie dokupiono zawodników, którzy by się do tego nadawali. Przychodzili ludzie bez charyzmy, a nie jednostki, które pociągnęłyby ten klub za sobą. To samo było z trenerami.

Pseudofachowcy winią Skorżę
Niektórzy zawodnicy też za bardzo zadufani byli i nadal są w samych sobie. A to jest w piłce tak, że nawet najlepszy może przegrać. Przykład – Real Madryt. Świetni zawodnicy, wspaniała drużyna, a przyjedzie do jakiejś „pipidówy” i przegra. To jest piłka.
I dlatego tym naszym się dziwię. Bo niby są fachowcami, ale jakoś nie znają swojego fachu. Przecież oni powinni wiedzieć, że najwięcej się traci przez głupotę, przez lekceważenie przeciwnika. Oni gryzą trawę to my też! A nie, czekanie na to, aż przeciwnikom zęby same wylecą. Nie można tak robić.
A wiślaccy działacze? No cóż zrobili? Ja ciągle upieram się, że musi być bramkarz! Bo daje spokój tej drużynie. Jak tyły są pewne, to i cała reszta. Tak to wszyscy drżą jak piłka jest w naszym polu karnym i to się potem odbija. I jakoś tego nie chcą zrozumieć Panowie, którzy rządzą tym klubem.
Dlatego ja nigdy nie powiem, że to trener Skorża jest tu wyłącznym winowajcą! Nie! Jest wielu winnych. Ale zawsze szuka się kozła ofiarnego, no to bierze się trenera, bo tak jest najprościej. Ludzie, którzy go posądzają to nie są fachowcy! Bo fachowiec wie, za co trener odpowiada. Kupili mu zawodników? Nie kupili. Kupili bramkarza, o którego prosi od dwóch lat? Nie kupili. Nie wiedzą, ze to jest bardzo newralgiczna pozycja? Patrz Pan na Legię! Jakby nie Mucha, to byłaby drużyną środka tabeli.

Być Wiślakiem to honor!
No przegrali te dwa dupiane mecze. Nie chcę, broń Boże obrażać tych zespołów, ale one powinny być przez rezerwę Wisły trzema, czy czterema bramkami położone na boisku. I cichutko!
A tu się okazuje, że wychodzą na boisko „asiory” i bramki jednej nie mogą strzelić! No no, co się dzieje no? Zapomnieli jak się gra? Czy robią to specjalnie? Szczerze przyznam, że zastanawiałem się czy, nie grają przeciw trenerowi, ale nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia dlaczego mieliby to robić. Skorża to człowiek spokojny. Za spokojnie im jest? Woleli jak był Petrescu?
Nam się takie rzeczy nie zdarzały, bo my nie graliśmy dla trenera tylko byliśmy Wiślakami i dla nas honor Wisły stał najwyżej. Nam nie dość, że płacili tylko takie dożywianie, to często nieregularnie, ale żadnych buntów nie było. Nikt nawet nie pomyślał o tym, tylko się wychodziło na boisko i chciało się jak najlepiej grać. No, ale to nie te czasy…

SKWK / Marian Machowski


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl