Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 12.03.2024 13:34

@nero

Dobra dobra już nie rób z nas takiego średniaka, szczególnie w kwestii budżetu na 1 drużynę i marki działającej na wyobraźnię dla klubów z mniejszych ośrodków.

Rozumiem że ktoś traktuje wpisy w tym temacie śmiertelnie poważnie ale w gruncie rzeczy to są zupełnie niezobowiązujące teorie. Ot ciekawostka, być może bez znaczenia, a być może dla naszych i Arki rywali będą to "trudne dwumecze" które będą traktować jako mecze wyższej kategorii.

nero 12.03.2024 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618058)
@nero

Dobra dobra już nie rób z nas takiego średniaka, szczególnie w kwestii budżetu na 1 drużynę i marki działającej na wyobraźnię dla klubów z mniejszych ośrodków.

Rozumiem że ktoś traktuje wpisy w tym temacie śmiertelnie poważnie ale w gruncie rzeczy to są zupełnie niezobowiązujące teorie. Ot ciekawostka, być może bez znaczenia, a być może dla naszych i Arki rywali będą to "trudne dwumecze" które będą traktować jako mecze wyższej kategorii.

Nie jesteśmy średniakiem? Ale ogarniasz, że mamy rok 2024, a nie 2010 i bijemy się teraz po czole ze Stalą Rzeszów i to już drugi sezon, potrafiąc czasem oddać dwa strzały na cały mecz, a nie wciągamy tej ligi nosem? Kim jesteśmy jak nie średniakiem?

Wracając do terminarza mogę się jedynie zgodzić, że faktycznie powinno to być bardziej wymieszane bo czy to plus czy to minus na pewno wygląda to dziwnie i raczej mało profesjonalnie.

Karherop 12.03.2024 14:26

Nie wiem jaka miara mierzysz, ale nie jesteśmy średniakami tej ligi.
Nawet jeśli w poszczególnych meczach kopiemy się po czole

Dopiero co byliśmy o 3 punkty od awansu do esa. Jeden zawalony mecz mniej i wszystkie błędy poprzedniego sezonu byłyby przypudrowane. Nie zdziwię się jeśli teraz w ogólnym rozrachunku też nam zabraknie tych 3 pkt do awansu bezpośredniego.

Obecnie jesteśmy w gronie tych 4-6 zespołów które realnie walczą o bezpośredni awans i jeśli trenerzy rywali mówią o nas że mamy najlepsza kadrę - to skądś się to bierze.

Być może jak okroimy budżet za rok o 30%, pozbędziemy się połowy wartościowych zawodników to będziemy realnie tym średniakiem balansującym między strefa spadkowa a strefa barażową. Nie jest to wcale nierealna wizja, a więcej - bardziej niż prawdopodobna.

pepe72 12.03.2024 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1618043)
Rozwiń proszę temat tych morali bo nie rozumiem. Arka ma mieć łatwiej bo jej przeciwny są rozbici po przegranym meczu 5:0? Arka ma łatwiej bo jej przeciwnicy wygrali z nami 1:0? Nie widzę żadnych korzyści dla Arki, że ma przeciwników po nas, ale chętnie posłucham teorii spiskowych.

Zespoły, które grały z nami mogą się nie tylko zmęczyć ale też wykartkować.
I to się działo w 2005/06

krysztal 12.03.2024 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618065)
Zespoły, które grały z nami mogą się nie tylko zmęczyć ale też wykartkować.
I to się działo w 2005/06

Równie dobrze mogły się wykartkować kolejkę wcześniej i do meczu z nami przystępować osłabione by kolejkę póżniej znowu mieć wszystkich do dyspozycji.

MaLk 12.03.2024 15:36

Generalnie rozumiem ideę "zbierania" po sobie jeśli dotyczy dwóch odstających od reszty bezpośrednich rywali.

Tym niemniej wszyscy analizujący terminarz my vs Arka nie biorą pod uwagę, że obecnie mamy kilka rywalizujących bezpośrednio ze sobą drużyn podobnego poziomu. Tak uczciwie rzecz oceniając, to my w tej chwili rywalizujemy nie tyle z Arką/Lechią, co z Tychami, Motorem czy Katowicami. A tutaj już okazuje się, że najbardziej "poszkodowane" mogą się czuć Tychy, po których zbieramy my.

pepe72 12.03.2024 15:50

W 2005/06 byliśmy po 3 mistrzostwach z rzędu i pamiętam, ze zwłaszcza w późniejszej fazie miało to znaczenie.
Zwłaszcza, że wtedy przegraliśmy mistrzostwo z Legią 2 punktami.

Jak już napisałem, my mamy po GKSie, Arka ma po nas.

Wg STSu przed starem ligi top6 wyglądało tak:
1. Wisła Kraków
2. Miedź
3. Wisła Płock
4. Termalica
5. Arka
6. Lechia

Po tym jak wiem, że jest więcej niż jedno spięcie na sztywno (my gramy po GKS T.) to obstawiam, że tym razem jest to raczej głupota PZPNu, a nie pomoc Arce. Ale wyszło jak wyszło i warto takie rzeczy piętnować, w szczególności po tym jak Widzew zrobił aferę o mecz z nami.

Karherop 12.03.2024 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1618066)
Równie dobrze mogły się wykartkować kolejkę wcześniej i do meczu z nami przystępować osłabione by kolejkę póżniej znowu mieć wszystkich do dyspozycji.

Przed meczem z nami Miedź miala 7 piłkarzy zagrożonych pauza - nikt się nie wykartkowal.

Zobaczymy jak będzie w tej kolejce.

Piłkarze chcą grać z Wisłą, bo dla nich też to prestiż. Nikt się nie będzie na nas wykartkowywal jak sytuacja boiskowa do tego nie zmusi.

krysztal 13.03.2024 00:23

Przecież nikt nie pisze o specjalnym wykartkowaniu się.Takie zabiegi stosuje się raczej przed meczami ze słabszymi drużynami.Chodzi raczej o zaangażowanie w meczu z mocniejszym przeciwnikiem a co za tym idzie nadrabianie słabszych elementów walką fizyczną i faulami wyłapaniu kartek i osłabieniu w kolejnym spotkaniu.Mówimy o losowych sytuacjach.

Drozd 13.03.2024 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618074)
Przed meczem z nami Miedź miala 7 piłkarzy zagrożonych pauza - nikt się nie wykartkowal.

Zobaczymy jak będzie w tej kolejce.

Piłkarze chcą grać z Wisłą, bo dla nich też to prestiż. Nikt się nie będzie na nas wykartkowywal jak sytuacja boiskowa do tego nie zmusi.

Kartki same się nie dają. Z nami Miedź ma być w formie to kartek nie dostawali.

wolfy 15.03.2024 22:55

Rude watch, po 5 meczach:
Rude 10 punktów, 2.0 pkt na mecz
Sobolewski 5 punktów, 1.0 pkt na mecz.

Czyli nie widać różnicy.

FraMat 15.03.2024 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618218)
Rude watch, po 5 meczach:
Rude 10 punktów, 2.0 pkt na mecz
Sobolewski 5 punktów, 1.0 pkt na mecz.

Mógłbyś sprecyzować o jakie mecze chodzi w jednym i drugim przypadku?

wolfy 15.03.2024 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1618219)
Mógłbyś sprecyzować o jakie mecze chodzi w jednym i drugim przypadku?

Wyjaśniałem już, ale liczymy tych samych rywali od pierwszego meczu Rude. Czyli mecze od Stali (wiem że Rude ma więcej meczy na wyjeździe i przez to trudniej).
Eksperci tacy jak Ty, Karherop i MaLk orzekli już że nie ma różnicy między Sobolewskim i Rude, ta zabawa ma pokazać jak bardzo jej nie ma. Na razie to tylko 5 punktów w 5-ciu meczach.

Markus 15.03.2024 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618218)
Rude watch, po 5 meczach:
Rude 10 punktów, 2.0 pkt na mecz
Sobolewski 5 punktów, 1.0 pkt na mecz.

Czyli nie widać różnicy.

Ale pamiętaj, że naczelny hejter forum już niemal pięć minut po podpisaniu kontraktu obwieścił i przesądził, że to będzie strzał w kolano.:rotfl: Taki cwaniaczek i inteligent. :lol: Teraz pewnie przez dwa tygodnie do kolejnego meczu dalej będzie bronił tych swoich chorych wizji i będzie cały czas pluł na lewo i prawo nienawiścią, korzystając z tego, że na forum już od dawna nie ma moderatorów.:evil:

Na razie Rude sobie radzi, a jego zatrudnienie było po prostu dobrym posunięciem, które daje punkty. Czy na koniec sezonu da awans to się dopiero okaże, ale póki co jest wartościowym ruchem: Hiszpan okazał się ogarniającym Wisłę trenerem z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko analitykiem, jak ten hejter próbował i dalej próbuje wmawiać.:-D

Drozd 15.03.2024 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618088)
Kartki same się nie dają. Z nami Miedź ma być w formie to kartek nie dostawali.

A z Arką mniej, więc Kwiatkowski się nie oszczędzał.

wolfy 15.03.2024 23:13

Na razie z zespołów czołówki punkty z Polonią straciła Wisła Płock. Odbijamy jej na trzy punkty.

AgresywnyChomik 15.03.2024 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1618224)
Na razie Rude sobie radzi, a jego zatrudnienie było po prostu dobrym posunięciem, które daje punkty. Czy na koniec sezonu da awans to się dopiero okaże, ale póki co jest wartościowym ruchem, a Hiszpan okazał się ogarniającym Wisłę trenerem z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko analitykiem, jak ten hejter próbował i dalej próbuje wymawiać.:-D

Czas pracuje na naszą korzyść tylko hejterzy tego nie widzą, Zyro wchodzi z ławki, zaraz ten Francuz będzie sie chcial pokazać, drużyna zmierza w dobrym kierunku.

Lechia zrobila 12 punktow na slabiakach. Uwazam ze do meczu z nimi odrobimy roznice i to bedzie mecz o "awans".

buczo85 15.03.2024 23:24

Zostało do ugrania 30 pkt. Realnie żeby awansować to trzeba z tego utargać grubo ponad 20 pkt. No nie wiem czy się dopchamy na bezpośredni awans. Coś mi mówi, że przy tak grających drużynach z nad morza chyba będzie ciężko. 8 wygranych do końca sezonu może albo i nie dać bezpośredni awans?!

sevenheaven 15.03.2024 23:34

Mamy u siebie bezpośredni mecz z Lechią, a Lechia gra jeszcze z Arką, więc ktoś tam straci punkty.. jeśli będziemy punktować w najbliższych meczach to jest spora szansa prześcignąć jeden zespół z Trójmiasta.. wydaje sie, ze mecz z Lechia moze być meczem o awans

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2024 23:43

jesli świnia jakimś cudem da dupy jutro z odrą , to jesteśy na 3pkt (jeden mecz) od awansu bezp !

pepe72 15.03.2024 23:55

Statystycznie to potrzeba jeszcze 7 zwycięstw i remis.
Z drużyn 1-10 mamy 3:2 - trzy lepsze stosunki i dwa gorsze (GKS T. i Odra). Z pozostałymi 4 mamy na razie Z albo R.
Staty po dzisiejszym meczu:
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          24      13    11
punkty            41      25    16
średnia            1,71    1,92  1,45
Procent meczów    71%         
             
Baraże            52
Brakuje          11
średnia na mecz    1,10
             
awans vice        63
Brakuje          22
średnia na mecz    2,20
najwcz. w kolejce 32


Karherop 16.03.2024 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618221)
Wyjaśniałem już, ale liczymy tych samych rywali od pierwszego meczu Rude. Czyli mecze od Stali (wiem że Rude ma więcej meczy na wyjeździe i przez to trudniej).
Eksperci tacy jak Ty, Karherop i MaLk orzekli już że nie ma różnicy między Sobolewskim i Rude, ta zabawa ma pokazać jak bardzo jej nie ma. Na razie to tylko 5 punktów w 5-ciu meczach.

Na pewno nie ma różnicy w tym jak uwielbiasz manipulować żeby tylko kogoś oczernić.

Możesz to pisać po każdym wygranym meczu, bez różnicy bo i tak będę cały czas trzymał kciuki za trenera Rude, aby ten projekt dał nam awans. Mimo tego jak wiele trudności trzeba jeszcze pokonać i jak wiele sam Rude się musi jeszcze nauczyć.

Obawiam się że w tej kolejce to będziemy mieć status quo w całym top6. Obym i tu się mylił ;)

pepe72 16.03.2024 00:25

WPłock straciła dziś punkty więc się pomyliłeś :>
Teraz jeszcze czekamy na Arkę, Gks i Motor.

Karherop 16.03.2024 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618243)
WPłock straciła dziś punkty więc się pomyliłeś :>
Teraz jeszcze czekamy na Arkę, Gks i Motor.

Zapomniałem że to oni a nie Katowice byly na 6 miejscu. Tak czy siak sporo spotkań na papierze wydaje się w tej kolejce "jednostronnych" i każda strata punktów przez Arkę, Motor, Katowice , Łeczna czy Tychy będzie jakaś niespodzianka.

wolfy 16.03.2024 01:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618239)
Na pewno nie ma różnicy w tym jak uwielbiasz manipulować żeby tylko kogoś oczernić.

Możesz to pisać po każdym wygranym meczu, bez różnicy bo i tak będę cały czas trzymał kciuki za trenera Rude, aby ten projekt dał nam awans. Mimo tego jak wiele trudności trzeba jeszcze pokonać i jak wiele sam Rude się musi jeszcze nauczyć.

Obawiam się że w tej kolejce to będziemy mieć status quo w całym top6. Obym i tu się mylił ;)

Ale co jest oczernianiem i manipulacją? Przytaczanie danych czy Twoich wypowiedzi po pierwszych meczach za Rude?

Tak jak napisałem wcześniej - Wisła Płock już dwa punkty straciła. Mecz był przed naszym, bez względu na wynik na Reymonta byłyby przetasowania w tabeli.

Arka gra z Odrą Opole, to również mecz drużyn zaangażowanych w walkę o awans, albo Odra wróci do gry wygrywając, remis przesunie obie drużyny w dół, zwycięstwo Arki oddala szansę Opolan na baraże.

Ciekawi mnie wynik i mecz PBB w Katowicach. Zobaczymy czy gra z Lechią to był tylko efekt "nowej miotły", czy Skrobacz da radę tchnąć jakieś życie w zespół Bielszczan.

Generalnie - przy tak małych różnicach punktowych, gdzie połowa ligi ma szanse na baraże o żadnym status quo nie może być mowy, a patrzenie tylko na drużyny przed nami to krótkowzroczność.

Na koniec taka refleksja - Miedź Miedzią, ale nie wygrywając z teoretycznie słabszymi drużynami przegrywa się awans. Taki Chrobry nie odda nam punktów za darmo.

pepe72 16.03.2024 01:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618245)
Zapomniałem że to oni a nie Katowice byly na 6 miejscu. Tak czy siak sporo spotkań na papierze wydaje się w tej kolejce "jednostronnych" i każda strata punktów przez Arkę, Motor, Katowice , Łeczna czy Tychy będzie jakaś niespodzianka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darth Vader
Don't underestimate the power of 1 Liga

Już remis Polonii był niespodzianką :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618246)
(...)
Na koniec taka refleksja - Miedź Miedzią, ale nie wygrywając z teoretycznie słabszymi drużynami przegrywa się awans. Taki Chrobry nie odda nam punktów za darmo.

Nikt nam nie da nic za darmo. O czym przekonaliśmy się rok temu ...
Ale cieszę się, że Miedź sobie odpocznie przed meczem z Arką przez przerwę na kadrę :) I jeszcze grają w Legnicy.

As 16.03.2024 08:18

Lechią następne 5 kolejek ma takie, że nie zdziwiłbym się wielce gdyby z nich wyciągnęli 3 punkty. Stal, Tychy, TSW, Gdynia, Legnica. No nie jest to łatwy terminarz. Może oprócz Stali z każdym może stracić punkty i nie byłaby to jakaś mega niespodzianka.

ciacho 16.03.2024 09:16

Jest jakaś stronka gdzie mogę sprawdzić tabelę z przeszłości po danej kolejce?

wiesniak842 16.03.2024 09:25

90 minut, klikasz nad tabela w statystyki i mozesz sobie wybrac podglad tabeli po x liczbie kolejek.

pepe72 16.03.2024 10:38

Trochę błędów mają ale to nadal jedno z najlepszych źródeł


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl