![]() |
Tym bardziej cieszy wczorajszy mecz, bo były momenty kiedy wynik bybł w plecy, kiedy Tychy nas dojeżdżały i wynikiem i fizycznie, Broda dodawał do pieca itp - a mimo to chłopaki grali swoje i wyciągnęli zwycięstwo. Oby jakaś jedna czy druga porażka też im nie zmieliła psychy, tylko dalej robili swoje. Po udanym początku mają znaczniee łątwiejszą drogę do awansu niż w poprzednich latach.
|
Cytat:
Gotowość zespolu na ta lige zobaczymy po 2 meczach z Pogonia Grodzisk i Zniczem. To będą dla nas rownie trudne spotkania jak w Tychach szczególnie pod kątem "mentalu". |
Cytat:
Bo przy naszym wzroście (a raczej jego braku) to jest lekko szokujące. |
+ statystyka, ile bramek zdobyliśmy po SFG, bo trochę się tego już nazbierało
|
Jak juz je zdobywamy co kolejke, to nikomu sie nie chce liczyć tego tak jak wtedy gdy ich nie zdobywamy ;)
Ale żeby nie bylo tak pięknie to pewnie zaraz nas rywale rozpracuja z SFG i minie pare kolejek aż je zmodyfikujemy. |
Cytat:
Druga rzecz to Tychy to tak na alibi kryly Angela przy jego golu i sie chlop do pilki musial niemal schylic :-) Poczekajmy na meczce gdzie w polu karnym bedzie stalo 11 przeciwnikow a nie 5-6 bo takie mecze na pewno przyjda. Historycznie to tam lubilismy pogubic punkty. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak będzie Kutwie wpadało z 20-25 metrów to mogą se postawić ... autobus. Przy okazji Julius posyła SFG na centymetry więc czekam z mniejszą obawą na "autobusy". Zwłaszcza, że zaczęliśmy przesyłać piłkę na 20-30 metrów w ataku, wiec nie ma już dreptania i czekania, aż się przeciwnik raczy ustawić przed piłką. Jak to będzie tak dalej szło to żaden autobus nie zdąży dojechać, chyba, że któraś drużyna zagra na 0:0 od pierwszej minuty. |
Cytat:
Leileveld - Ertlthaler - skrzydłowy lub krosowe podanie na te 20-30 metrów nie wiem kto podawal do Duarte przy drugiej bramce dla Wisły wczoraj ale ten pomysł na szybkie rozegranie przez środek lub z jego pominieciem jest widoczny od początku tego sezonu. Do tego dochodzi wybitna jak na nas egzekucja stałych fragmentów gry. Podsumowując Wisła gra dużo szybciej, dokładniej zwyczajnie lepiej niż w zeszłym sezonie. Kluczowi zawodnicy są w gazie i tu głowa trenera żeby nie złapali dłuższego dołka formy. Dla mnie Jop to MVP tych 3 kolejek. |
Cytat:
Ja sie nie obraze jesli bedziemy rozklepywac przeciwnikow niezaleznie od tego jak beda grac. Zauwazylem jedynie, ze do tej pory kazdy z przeciwnikow nie bronil sie w 11 w polu karnym i to miejsce do klepki poprostu bylo. Nie zawsze ale zwykle jak przeciwnik gral luzno w obronie to gralismy dobrze. Z tego powodu wstrzymam sie z entuzjazmem az przyjedzie jakas Odra Opole i wyjdzie na nas siedmioma obroncami, dwoma defensywnymi pomocnikami i jakims malym sprinterem. Majac powyzsze na uwadze nie da sie nie zauwazyc pozytywnych zmian wzgledem poprzedniego sezonu. Przede wszystkim na prawym skrzydle mamy obecnie zawodnika, ktory: 1 - przed zagraniem podnosi glowe do gory i patrzy co sie dzieje. 2 - potrafi dosrodkowac. 3 - potrafi zagrac dokladne podanie po ziemi dalej niz na 5 metrow. 4 - umie kopnac pilke prawa oraz lewa noga. 5 - ma wiecej zwodow w swoim repertuarze niz tylko "kopnij i dogon". 6 - ma mocne uderzenie z dystansu. Baena nie potrafil zadnej z tych rzeczy i w zyciu nie dalby takiej pilki Ertlthtalerowi jaka dal mu Kuziemka z Tychami. Raz ze nie widzialby ze Ertlthaler machnal mu reka a dwa wykopalby pilke na out bramkowy. Duarte na lewej to tez dwie klasy lepiej niz Alfaro / Sukiennicki z zeszlego sezonu a duet Rodado - Ertlthaker jest zwyczajnie lepszy niz Zwolinski-Rodado. Jest wiec nadzieja, ze nawet jak nas przeciwnik zmusi do atakow pozycyjnych i grania po obwodzie to uda sie to przelamac i nie bedziemy juz wrzucac jak kretyni do nikogo. |
Nie neguję, że do tej pory mieliśmy dużo bramek w sytuacji "2 na 4" czy "4 na 5" ale było to raczej efektem naszych szybkich akcji, czyli czegoś, czego nie było w zeszłym sezonie.
Z drugiej strony jest kilka bramek przeciw "autobusom" już w tym sezonie - większość SFG gol na 1:3 w Tychach - 10 Tyszan w polu karnym (w tym bramkarz) gol na 1:0 w Krakowie - 9 ŁKSiaków w polu karnym + 2 w murze gol na 3:0 w Krakowie - przy wybiciu rogu cały ŁKS w polu karnym, podczas strzału Kutwy 10 zawodników przed nim gol na 0:1 w Mielcu - 9 zawodników przed piłką gol na 0:2 w Mielcu - 8 zawodników w polu karnym Chyba te "autobusy" nie takie straszne jak w poprzednim sezonie. |
Właśnie Lelieveld, Ementaler :D, robią różnicę, niezależnie jak bardzo hejterek jaroo1 stara się tego nie zauważyć.
|
Cytat:
SFG to nie autobus w moim rozumieniu. Podczas SFG wysylamy w pole karne przeciwnikow swoich najwyzszych pilkarzy, ktorymi zajmuja sie najwyzsi zawodnicy przyciwnikow. Dwoch stoperow nie zajmuje sie wtedy Rodado. Poza tym obie druzyny koncentruja swoich graczy na malej przestrzeni. Natomiast w normalnej akcji przeciw autobusiarzom przewaga w polu karnym druzyny broniacej jest jakies 2 do 1 lub cos kolo tego. Niestety w poprzednich sezonach nie mielismy ani jednej z czterech rzeczy, ktora wg mnie jest potrzebna do przelamania autobusu. - nie bylo zawodnika potrafiacego uderzyc z dystansu. - nie bylo wysokiego napastnika na ktorego glowe mozna by wrzucac crossy - nie bylo zawodnika, ktory umialby dryblingiem wejsc w pole karne i zrobic troche chaosu oraz miejscowa przewage. (Duarte jeszcze sie wtedy nie "objawil" a Baena szedl do linii i wrzucal na pale) - nie bylo zawodnika potrafiacego dokladnie dorzucic z SFG Teraz mozna powiedziec, ze mamy 3 z 4 tych rzeczy. - Jest Kuziemka i Duarte, ktorzy potrafia okiwac jednego lub dwoch i wejsc w pole karne. - Jest Ertlthaler, ktory umie dorzucic z SFG - oraz (chyba) jest Kutwa i Leliveld ktorzy umieja strzelic zza szesnastki. (Krzyzanowski chyba tez by po widlach wsadzil gdyby nie rykoszet). Nie ma w dalszym ciagu wysokiego napastnika ale moze uda sie ogarnac bez niego. (Podobno chcieli Majchrzaka z Legii ale ten idzie chyba do Stuttgartu. Moze sprobuja wziac kogos innego). Powody do optymizmu sa ale wole poczekac z entuzjazmem. |
Cytat:
Przy autobusie masz większość przeciwników przed piłką, a i u nas takie ataki robi cała drużyna, z jednym czy dwoma na stoperze. 2 do 1 to się raczej nigdy nie zdarzy, zawsze atakowaliśmy całą drużyną. Więc co najwyżej możemy liczyć ile osób stoi w polu karnym. Z obrońców gole zdobywali: Jaroch, Kutwa, Lelieveld. Tylko gol Jarocha kwalifikuje się na "wieża po SFG". Kutwa strzelał z daleka, a Lelieveld wykończył szybki atak. |
Wychodzi na to, że do połowy września będziemy mieć za sobą mecze z najsilniejszymi rywalami w walce o awans. Nieźle, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w gazie i nie zdążyliśmy się wykartkować/wykontuzjować.
|
Cytat:
|
Jak w polu karnym stoi 10 przeciwników to naszych 10 tam się już nie zmieści ;)
|
Cytat:
Dlatego trzeba mieć coś żeby ten zamek otworzyć. Wydaje się że mamy trzy z czterech narzędzi które można użyć i już prawdopodobnie w meczu ze Zniczem a może już w niedzielnym zobaczymy czy coś działa. |
Do podpunktów Asa, z którymi generalnie się zgadzam, dodałbym jeszcze jedną zmianę na plus, która pomaga nam już teraz w budowaniu ataku pozycyjnego. Zyskaliśmy w linii obrony Kutwę i Lelievelda, którzy są lepsi technicznie od Jarocha i Urygi i potrafią szybciej wykonać podanie. A wykonanie prostego zagrania po obwodzie jest ważne, by przenieść atak z jednej na drugą stronę i efektywnie poszukać luki w obronie rywala. W jednym ze sparingów lewonożny Grujcić równiez pokazał, jak prostym, szybkim podaniem do bocznego obrońcy można zdobyć teren.
|
Cytat:
Mogło to trwać nawet mimutę i o zaskoczeniu przeciwnika oczywiście nie było mowy. |
Utrzymana średnia 3,00 :>
|
Gra Kutwa, więc punktujemy. xd
|
Kiedy ostatnio otworzylismy 4-0-0 ?
|
Cytat:
|
Smuda. 1999 rok.
|
Podobno nie wtedy w 4 meczu był remis w Radzionkowie, ale to info od komentatora :)
|
Cytat:
Cytat:
|
Dokladnie Elendil.
|
Cytat:
|
Cytat:
Bylo 6-0-0 W 7 kolejce zremisowaliśmy Sezon skończyliśmy na 2 miejscu po pamietnych wydarzeniach z udzialem (wowczas pilkarza) Mariusza Jopa |
Jeśli dobrze pamiętam sezon ciągnął nam wtedy Zieńczuk z Brożkiem, bo Boguski złapał kontuzję i w ataku musiał zastąpić go Małecki.
|
Cytat:
2009/10 10-1 (bramki) 2007/08 10-1 2004/05 16-1 1999/00 12-4 |
Klasyfikacja kanadyjska po 4 kolejce:
1. Fred - 7 2. Angel - 5 3 (Zjawiński - Polonia) 4. M. Kuziemka - 5 5. Julius - 4 19. Jaroch - 2 34. Kutwik - 2 67. J. Krzyżanowski - 1 74. J. Lelieveld - 1 75. K. Duda - 1 92. M. Carbo - 1 126. W. Biedrzycki - 1 https://www.meczyki.pl/liga/1-liga-p...cja-kanadyjska Nie mam pojęcia jak Meczyki sortowały te "1". |
Jaroch gdzieś się zapodział: gol + asysta.
|
Jaroch jest 19 z 2 punktami ale założyłem, że już u nas nie zagra w tym sezonie.
|
STS
Wisła awans: Tak 1,12 Nie 5,50 :O |
hej statystycy , kiedy ostatnio NIE awansował zespół z takim otwarciem po 4 pierwszych kolejkach ?
|
Bilans 4-0-0 po pierwszych kolejkach
24/25 - TBB (awans) 23/24 - GKS Tychy (brak awansu) 21/22 - Korona Kielce (awans baraż) 20/21- ŁKS Łódź (brak awansu), Łęczna, Radomiak, BBT (awans wszystkie 3) Na moje oko w kontekscie awansu taki bilans startu nic nie znaczy. Można wyciąć polowie druzyn w lidze okresy z 4 wygranymi z rzędu. |
Taki start znaczy tylko i wyłącznie tyle, że w pozostałych 30 meczach trzeba zdobyć jakieś 53-54 punkty żeby awansować.
|
Oby tylko po takim starcie nie zaczęło się tracenie punktów z dołem tabeli, jak to mieliśmy w zwyczaju w poprzednich sezonach.
Spotkanie ze Zniczem jest wprost wymarzonym, żeby zamiast bilansu 5-0-0 mieć 4-0-1. Poobijany rywal, 0 punktów, ile razy już w takich meczach na przełamanie przeciwnika Wisła zostawała z niczym. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl