Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Tantal 05.08.2025 11:09

Tym bardziej cieszy wczorajszy mecz, bo były momenty kiedy wynik bybł w plecy, kiedy Tychy nas dojeżdżały i wynikiem i fizycznie, Broda dodawał do pieca itp - a mimo to chłopaki grali swoje i wyciągnęli zwycięstwo. Oby jakaś jedna czy druga porażka też im nie zmieliła psychy, tylko dalej robili swoje. Po udanym początku mają znaczniee łątwiejszą drogę do awansu niż w poprzednich latach.

Karherop 05.08.2025 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1651169)
A ja powiem przewrotnie, trzeba czekać na porażkę i być na nią gotowym bo nie można cały czas wygrywać, a tym bardziej strzelać 4-5 bramek. Najwazniejsze jest zachować średnią i żeby po pierwszej porażce czy nawet dwóch z rzedu nie siadła psycha. Mamy dobry start i teraz stratę punktów można wkalkulować w ogólny bilans, najważniejsze się nie załamać i w kolejnych meczach znowu punktować.

A może tak Bayer Leverkusen 23/24 vibe :>

Gotowość zespolu na ta lige zobaczymy po 2 meczach z Pogonia Grodzisk i Zniczem. To będą dla nas rownie trudne spotkania jak w Tychach szczególnie pod kątem "mentalu".

pepe72 05.08.2025 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1651152)
4,33(3) bramki na mecz, i to grając z czołówką... Niech ta bajka się za szybko nie kończy...
(...)

Masz gdzieś statystyki ile było "główek"?
Bo przy naszym wzroście (a raczej jego braku) to jest lekko szokujące.

grogoriogreg 05.08.2025 12:45

+ statystyka, ile bramek zdobyliśmy po SFG, bo trochę się tego już nazbierało

Karherop 05.08.2025 12:59

Jak juz je zdobywamy co kolejke, to nikomu sie nie chce liczyć tego tak jak wtedy gdy ich nie zdobywamy ;)

Ale żeby nie bylo tak pięknie to pewnie zaraz nas rywale rozpracuja z SFG i minie pare kolejek aż je zmodyfikujemy.

As 05.08.2025 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651185)
Masz gdzieś statystyki ile było "główek"?
Bo przy naszym wzroście (a raczej jego braku) to jest lekko szokujące.

Trzeba zauwazyc, ze do tej pory gralismy mecze z druzynami, ktore dosyc luzno graly w obronie wiec byly przestrzenie zeby pilka spadla na glowe nizszego od stoperow pilkarza.

Druga rzecz to Tychy to tak na alibi kryly Angela przy jego golu i sie chlop do pilki musial niemal schylic :-)

Poczekajmy na meczce gdzie w polu karnym bedzie stalo 11 przeciwnikow a nie 5-6 bo takie mecze na pewno przyjda. Historycznie to tam lubilismy pogubic punkty.

Tantal 05.08.2025 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1651194)
+ statystyka, ile bramek zdobyliśmy po SFG, bo trochę się tego już nazbierało

Po tym będzie widać, ile dało nam przyjście Erthalera.

pepe72 05.08.2025 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1651200)
Trzeba zauwazyc, ze do tej pory gralismy mecze z druzynami, ktore dosyc luzno graly w obronie wiec byly przestrzenie zeby pilka spadla na glowe nizszego od stoperow pilkarza.

Druga rzecz to Tychy to tak na alibi kryly Angela przy jego golu i sie chlop do pilki musial niemal schylic :-)

Poczekajmy na meczce gdzie w polu karnym bedzie stalo 11 przeciwnikow a nie 5-6 bo takie mecze na pewno przyjda. Historycznie to tam lubilismy pogubic punkty.

Kolejny mecz też na szczycie z wiceliderem.
Jak będzie Kutwie wpadało z 20-25 metrów to mogą se postawić ... autobus.
Przy okazji Julius posyła SFG na centymetry więc czekam z mniejszą obawą na "autobusy". Zwłaszcza, że zaczęliśmy przesyłać piłkę na 20-30 metrów w ataku, wiec nie ma już dreptania i czekania, aż się przeciwnik raczy ustawić przed piłką. Jak to będzie tak dalej szło to żaden autobus nie zdąży dojechać, chyba, że któraś drużyna zagra na 0:0 od pierwszej minuty.

AgresywnyChomik 05.08.2025 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651238)
Kolejny mecz też na szczycie z wiceliderem.
Jak będzie Kutwie wpadało z 20-25 metrów to mogą se postawić ... autobus.
Przy okazji Julius posyła SFG na centymetry więc czekam z mniejszą obawą na "autobusy". Zwłaszcza, że zaczęliśmy przesyłać piłkę na 20-30 metrów w ataku, wiec nie ma już dreptania i czekania, aż się przeciwnik raczy ustawić przed piłką. Jak to będzie tak dalej szło to żaden autobus nie zdąży dojechać, chyba, że któraś drużyna zagra na 0:0 od pierwszej minuty.

Podpisuję się pod tym, to jest właśnie kolosalna różnica w rozegraniu
Leileveld - Ertlthaler - skrzydłowy lub krosowe podanie na te 20-30 metrów nie wiem kto podawal do Duarte przy drugiej bramce dla Wisły wczoraj ale ten pomysł na szybkie rozegranie przez środek lub z jego pominieciem jest widoczny od początku tego sezonu.
Do tego dochodzi wybitna jak na nas egzekucja stałych fragmentów gry.

Podsumowując Wisła gra dużo szybciej, dokładniej zwyczajnie lepiej niż w zeszłym sezonie.
Kluczowi zawodnicy są w gazie i tu głowa trenera żeby nie złapali dłuższego dołka formy.

Dla mnie Jop to MVP tych 3 kolejek.

As 06.08.2025 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651238)
Kolejny mecz też na szczycie z wiceliderem.
Jak będzie Kutwie wpadało z 20-25 metrów to mogą se postawić ... autobus.
Przy okazji Julius posyła SFG na centymetry więc czekam z mniejszą obawą na "autobusy". Zwłaszcza, że zaczęliśmy przesyłać piłkę na 20-30 metrów w ataku, wiec nie ma już dreptania i czekania, aż się przeciwnik raczy ustawić przed piłką. Jak to będzie tak dalej szło to żaden autobus nie zdąży dojechać, chyba, że któraś drużyna zagra na 0:0 od pierwszej minuty.

Gdyby mecz z Wieczysta nie byl przelozony to nawet dwa nastepne mecze moglyby byc na szczycie :-)

Ja sie nie obraze jesli bedziemy rozklepywac przeciwnikow niezaleznie od tego jak beda grac. Zauwazylem jedynie, ze do tej pory kazdy z przeciwnikow nie bronil sie w 11 w polu karnym i to miejsce do klepki poprostu bylo. Nie zawsze ale zwykle jak przeciwnik gral luzno w obronie to gralismy dobrze. Z tego powodu wstrzymam sie z entuzjazmem az przyjedzie jakas Odra Opole i wyjdzie na nas siedmioma obroncami, dwoma defensywnymi pomocnikami i jakims malym sprinterem.

Majac powyzsze na uwadze nie da sie nie zauwazyc pozytywnych zmian wzgledem poprzedniego sezonu. Przede wszystkim na prawym skrzydle mamy obecnie zawodnika, ktory:
1 - przed zagraniem podnosi glowe do gory i patrzy co sie dzieje.
2 - potrafi dosrodkowac.
3 - potrafi zagrac dokladne podanie po ziemi dalej niz na 5 metrow.
4 - umie kopnac pilke prawa oraz lewa noga.
5 - ma wiecej zwodow w swoim repertuarze niz tylko "kopnij i dogon".
6 - ma mocne uderzenie z dystansu.

Baena nie potrafil zadnej z tych rzeczy i w zyciu nie dalby takiej pilki Ertlthtalerowi jaka dal mu Kuziemka z Tychami. Raz ze nie widzialby ze Ertlthaler machnal mu reka a dwa wykopalby pilke na out bramkowy.
Duarte na lewej to tez dwie klasy lepiej niz Alfaro / Sukiennicki z zeszlego sezonu a duet Rodado - Ertlthaker jest zwyczajnie lepszy niz Zwolinski-Rodado. Jest wiec nadzieja, ze nawet jak nas przeciwnik zmusi do atakow pozycyjnych i grania po obwodzie to uda sie to przelamac i nie bedziemy juz wrzucac jak kretyni do nikogo.

pepe72 06.08.2025 09:30

Nie neguję, że do tej pory mieliśmy dużo bramek w sytuacji "2 na 4" czy "4 na 5" ale było to raczej efektem naszych szybkich akcji, czyli czegoś, czego nie było w zeszłym sezonie.
Z drugiej strony jest kilka bramek przeciw "autobusom" już w tym sezonie - większość SFG
gol na 1:3 w Tychach - 10 Tyszan w polu karnym (w tym bramkarz)
gol na 1:0 w Krakowie - 9 ŁKSiaków w polu karnym + 2 w murze
gol na 3:0 w Krakowie - przy wybiciu rogu cały ŁKS w polu karnym, podczas strzału Kutwy 10 zawodników przed nim
gol na 0:1 w Mielcu - 9 zawodników przed piłką
gol na 0:2 w Mielcu - 8 zawodników w polu karnym

Chyba te "autobusy" nie takie straszne jak w poprzednim sezonie.

leszekpw 06.08.2025 09:39

Właśnie Lelieveld, Ementaler :D, robią różnicę, niezależnie jak bardzo hejterek jaroo1 stara się tego nie zauważyć.

As 06.08.2025 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651265)
Nie neguję, że do tej pory mieliśmy dużo bramek w sytuacji "2 na 4" czy "4 na 5" ale było to raczej efektem naszych szybkich akcji, czyli czegoś, czego nie było w zeszłym sezonie.
Z drugiej strony jest kilka bramek przeciw "autobusom" już w tym sezonie - większość SFG
gol na 1:3 w Tychach - 10 Tyszan w polu karnym (w tym bramkarz)
gol na 1:0 w Krakowie - 9 ŁKSiaków w polu karnym + 2 w murze
gol na 3:0 w Krakowie - przy wybiciu rogu cały ŁKS w polu karnym, podczas strzału Kutwy 10 zawodników przed nim
gol na 0:1 w Mielcu - 9 zawodników przed piłką
gol na 0:2 w Mielcu - 8 zawodników w polu karnym

Chyba te "autobusy" nie takie straszne jak w poprzednim sezonie.

To ze o wiele lepiej bijemy SFG to widac golym okiem i mam nadzieje, ze wreszcie bedzie to nasza konkretna bron. w szczegolnosci w meczach gdzie bedziemy sie meczyc aby strzelic z akcji.

SFG to nie autobus w moim rozumieniu. Podczas SFG wysylamy w pole karne przeciwnikow swoich najwyzszych pilkarzy, ktorymi zajmuja sie najwyzsi zawodnicy przyciwnikow. Dwoch stoperow nie zajmuje sie wtedy Rodado. Poza tym obie druzyny koncentruja swoich graczy na malej przestrzeni.
Natomiast w normalnej akcji przeciw autobusiarzom przewaga w polu karnym druzyny broniacej jest jakies 2 do 1 lub cos kolo tego.

Niestety w poprzednich sezonach nie mielismy ani jednej z czterech rzeczy, ktora wg mnie jest potrzebna do przelamania autobusu.
- nie bylo zawodnika potrafiacego uderzyc z dystansu.
- nie bylo wysokiego napastnika na ktorego glowe mozna by wrzucac crossy
- nie bylo zawodnika, ktory umialby dryblingiem wejsc w pole karne i zrobic troche chaosu oraz miejscowa przewage. (Duarte jeszcze sie wtedy nie "objawil" a Baena szedl do linii i wrzucal na pale)
- nie bylo zawodnika potrafiacego dokladnie dorzucic z SFG

Teraz mozna powiedziec, ze mamy 3 z 4 tych rzeczy.
- Jest Kuziemka i Duarte, ktorzy potrafia okiwac jednego lub dwoch i wejsc w pole karne.
- Jest Ertlthaler, ktory umie dorzucic z SFG
- oraz (chyba) jest Kutwa i Leliveld ktorzy umieja strzelic zza szesnastki. (Krzyzanowski chyba tez by po widlach wsadzil gdyby nie rykoszet).

Nie ma w dalszym ciagu wysokiego napastnika ale moze uda sie ogarnac bez niego. (Podobno chcieli Majchrzaka z Legii ale ten idzie chyba do Stuttgartu. Moze sprobuja wziac kogos innego).

Powody do optymizmu sa ale wole poczekac z entuzjazmem.

pepe72 06.08.2025 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1651272)
To ze o wiele lepiej bijemy SFG to widac golym okiem i mam nadzieje, ze wreszcie bedzie to nasza konkretna bron. w szczegolnosci w meczach gdzie bedziemy sie meczyc aby strzelic z akcji.

SFG to nie autobus w moim rozumieniu. Podczas SFG wysylamy w pole karne przeciwnikow swoich najwyzszych pilkarzy, ktorymi zajmuja sie najwyzsi zawodnicy przyciwnikow. Dwoch stoperow nie zajmuje sie wtedy Rodado. Poza tym obie druzyny koncentruja swoich graczy na malej przestrzeni.
Natomiast w normalnej akcji przeciw autobusiarzom przewaga w polu karnym druzyny broniacej jest jakies 2 do 1 lub cos kolo tego....

Autobusy są głównie przy ataku pozycyjnym. Co najmniej jeden z w/w goli był właśnie z ataku pozycyjnego.
Przy autobusie masz większość przeciwników przed piłką, a i u nas takie ataki robi cała drużyna, z jednym czy dwoma na stoperze. 2 do 1 to się raczej nigdy nie zdarzy, zawsze atakowaliśmy całą drużyną.
Więc co najwyżej możemy liczyć ile osób stoi w polu karnym.
Z obrońców gole zdobywali:
Jaroch, Kutwa, Lelieveld.
Tylko gol Jarocha kwalifikuje się na "wieża po SFG". Kutwa strzelał z daleka, a Lelieveld wykończył szybki atak.

Witalis 06.08.2025 14:21

Wychodzi na to, że do połowy września będziemy mieć za sobą mecze z najsilniejszymi rywalami w walce o awans. Nieźle, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w gazie i nie zdążyliśmy się wykartkować/wykontuzjować.

As 06.08.2025 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651286)
Autobusy są głównie przy ataku pozycyjnym. Co najmniej jeden z w/w goli był właśnie z ataku pozycyjnego.
2 do 1 to się raczej nigdy nie zdarzy, zawsze atakowaliśmy całą drużyną.

Zdarza sie to wlasnie praktycznie za kazdym razem kiedy gramy z autobusiarzami. Atakujemy oczywiscie cala druzyna ale nigdy nie jest tak, ze cala nasza druzyna wchodzi w pole karne jak przy SFG. Tak jak pisalem, przy ataku pozycyjnym przewaga autobusiarzy w polu karnym jest mniej wiecej 2 do 1. Co biorac pod uwage niedorozwoj osobowy naszej kadry w poprzednich sezonach bylo czesto przeszkoda nie do przeskoczenia i tracilismy punkty w jakichs Opolach.

pepe72 06.08.2025 16:50

Jak w polu karnym stoi 10 przeciwników to naszych 10 tam się już nie zmieści ;)

As 06.08.2025 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651296)
Jak w polu karnym stoi 10 przeciwników to naszych 10 tam się już nie zmieści ;)

No byłoby to conajmniej niepraktyczne :-D

Dlatego trzeba mieć coś żeby ten zamek otworzyć. Wydaje się że mamy trzy z czterech narzędzi które można użyć i już prawdopodobnie w meczu ze Zniczem a może już w niedzielnym zobaczymy czy coś działa.

grogoriogreg 06.08.2025 21:39

Do podpunktów Asa, z którymi generalnie się zgadzam, dodałbym jeszcze jedną zmianę na plus, która pomaga nam już teraz w budowaniu ataku pozycyjnego. Zyskaliśmy w linii obrony Kutwę i Lelievelda, którzy są lepsi technicznie od Jarocha i Urygi i potrafią szybciej wykonać podanie. A wykonanie prostego zagrania po obwodzie jest ważne, by przenieść atak z jednej na drugą stronę i efektywnie poszukać luki w obronie rywala. W jednym ze sparingów lewonożny Grujcić równiez pokazał, jak prostym, szybkim podaniem do bocznego obrońcy można zdobyć teren.

wolfy 06.08.2025 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1651321)
Do podpunktów Asa, z którymi generalnie się zgadzam, dodałbym jeszcze jedną zmianę na plus, która pomaga nam już teraz w budowaniu ataku pozycyjnego. Zyskaliśmy w linii obrony Kutwę i Lelievelda, którzy są lepsi technicznie od Jarocha i Urygi i potrafią szybciej wykonać podanie. A wykonanie prostego zagrania po obwodzie jest ważne, by przenieść atak z jednej na drugą stronę i efektywnie poszukać luki w obronie rywala. W jednym ze sparingów lewonożny Grujcić równiez pokazał, jak prostym, szybkim podaniem do bocznego obrońcy można zdobyć teren.

Tylko to musi być dobre podanie, dokręcone tak żeby zawodnik mógł od razu ruszyć do przodu. W poprzednich sezonach, jeśli akurat nie grał Junca to miała miejsce "gra w cykora" polegająca na podawaniu piłki między obrońcami aż któryś w końcu powiedział sobie "A ....!" i zaczął biec z piłką, ew. wykopał ją do przodu.
Mogło to trwać nawet mimutę i o zaskoczeniu przeciwnika oczywiście nie było mowy.

pepe72 10.08.2025 16:21

Utrzymana średnia 3,00 :>

Vuko 10.08.2025 18:23

Gra Kutwa, więc punktujemy. xd

Fugiel 10.08.2025 18:42

Kiedy ostatnio otworzylismy 4-0-0 ?

pepe72 10.08.2025 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1651474)
Kiedy ostatnio otworzylismy 4-0-0 ?

Chyba nigdy. Nawet Wisła Kasperczaka zremisowała czwarty mecz.

skarabeus 10.08.2025 20:03

Smuda. 1999 rok.

Drozd 10.08.2025 20:21

Podobno nie wtedy w 4 meczu był remis w Radzionkowie, ale to info od komentatora :)

Elendil 10.08.2025 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1651482)
Smuda. 1999 rok.

a mimo to mistrza zdobyła Polonia. Nas może krótka ławka zgubić, jeśli nie dojdzie 2-3 klasowych zawodników jeszcze w tej rundzie.


Cytat:

Podobno nie wtedy w 4 meczu był remis w Radzionkowie, ale to info od komentatora
Oni mówili o sezonie 98/99 gdzie zdobyliśmy mistrza z dużą przewagą. 4 wygrane z rzędu były w 99/00.

skarabeus 10.08.2025 20:35

Dokladnie Elendil.

pepe72 10.08.2025 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1651482)
Smuda. 1999 rok.

Fakt, wtedy wygraliśmy również 5 mecz, a 6 zremisowaliśmy.

Karherop 11.08.2025 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1651482)
Smuda. 1999 rok.

Skorza 2009/2010

Bylo 6-0-0

W 7 kolejce zremisowaliśmy

Sezon skończyliśmy na 2 miejscu po pamietnych wydarzeniach z udzialem (wowczas pilkarza) Mariusza Jopa

Witalis 11.08.2025 08:44

Jeśli dobrze pamiętam sezon ciągnął nam wtedy Zieńczuk z Brożkiem, bo Boguski złapał kontuzję i w ataku musiał zastąpić go Małecki.

RoS 11.08.2025 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1651507)
Skorza 2009/2010

Bylo 6-0-0

W 7 kolejce zremisowaliśmy

Sezon skończyliśmy na 2 miejscu po pamietnych wydarzeniach z udzialem (wowczas pilkarza) Mariusza Jopa

Ostatni to faktycznie 2009/10 z 6 zwycięstwami na początek sezonu ale było więcej otwarć z 4 wygranymi

2009/10 10-1 (bramki)
2007/08 10-1
2004/05 16-1
1999/00 12-4

pepe72 11.08.2025 22:33

Klasyfikacja kanadyjska po 4 kolejce:
1. Fred - 7
2. Angel - 5
3 (Zjawiński - Polonia)
4. M. Kuziemka - 5
5. Julius - 4
19. Jaroch - 2
34. Kutwik - 2
67. J. Krzyżanowski - 1
74. J. Lelieveld - 1
75. K. Duda - 1
92. M. Carbo - 1
126. W. Biedrzycki - 1
https://www.meczyki.pl/liga/1-liga-p...cja-kanadyjska

Nie mam pojęcia jak Meczyki sortowały te "1".

swiety37 12.08.2025 05:59

Jaroch gdzieś się zapodział: gol + asysta.

pepe72 12.08.2025 09:53

Jaroch jest 19 z 2 punktami ale założyłem, że już u nas nie zagra w tym sezonie.

masada 12.08.2025 15:36

STS
Wisła awans:
Tak 1,12
Nie 5,50

:O

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2025 18:00

hej statystycy , kiedy ostatnio NIE awansował zespół z takim otwarciem po 4 pierwszych kolejkach ?

Karherop 13.08.2025 10:31

Bilans 4-0-0 po pierwszych kolejkach

24/25 - TBB (awans)
23/24 - GKS Tychy (brak awansu)
21/22 - Korona Kielce (awans baraż)
20/21- ŁKS Łódź (brak awansu), Łęczna, Radomiak, BBT (awans wszystkie 3)

Na moje oko w kontekscie awansu taki bilans startu nic nie znaczy. Można wyciąć polowie druzyn w lidze okresy z 4 wygranymi z rzędu.

sandomingo 13.08.2025 10:35

Taki start znaczy tylko i wyłącznie tyle, że w pozostałych 30 meczach trzeba zdobyć jakieś 53-54 punkty żeby awansować.

Patryko 13.08.2025 11:18

Oby tylko po takim starcie nie zaczęło się tracenie punktów z dołem tabeli, jak to mieliśmy w zwyczaju w poprzednich sezonach.

Spotkanie ze Zniczem jest wprost wymarzonym, żeby zamiast bilansu 5-0-0 mieć 4-0-1. Poobijany rywal, 0 punktów, ile razy już w takich meczach na przełamanie przeciwnika Wisła zostawała z niczym.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl