Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

mic 09.03.2010 21:13

Jezeli mamy juz zmieniac trenera to napewno nie teraz, ewentualnie po zakonczeniu sezonu. Zmieniac tylko na takiego ktory potrafi zlapac za pysk i nie podda sie fochom naszych panienek. Fajnie jakby umial dobrze wspolpracowac z mlodzieza, bo zdolna w klubie z pewnoscia mamy

wojtole14 09.03.2010 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 866987)
Popatrzyłem z nudów wolnych trenerów, i tacy oto rzucili mi się w oczy:

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

Dodam tylko, że każdy z nich wywalczył z jakimś klubem awans z II Bundesligi do pierwszej.Nie sa to trenerzy z najwyższej półki, ale solidna Niemiecka szkoła. Każdy z nich w przeszłości był piłkarzem na niezłym poziomie. Ciekaw jestem czy byłoby nas stać na jednego z nich.

Aughenthaler nie z najwyższej półki? To przypomnij sobie co zrobił z przeciętnego Bayeru Leverkusen, kiedy Krzynówek dzielił i rządził. Tego trenera to z pocałowaniem ręki, w dodatku przyjemnie się oglądało mecze jego drużyn. Już wole miłe dla oka 2:3 niż żałosne 0:1.

szczepanwislak 09.03.2010 21:37

Ironią losu jest, że najpierw to Schäfer ustąpił Skorży. 29 maja 2007 roku Niemiec oglądał z loży mecz Pucharu Ekstraklasy Wisła - Lech (3:2). Przyjechał wtedy do Krakowa, by negocjować warunki objęcia Wisły. Jego wymagania okazały się jednak wygórowane: Schäfer chciał aż 40 tysięcy euro miesięcznie plus premie i dobór kluczowego współpracownika, a to oznaczałoby następne spore koszty. Dlatego grzecznie mu podziękowano i ściągnięto Skorżę, który zgodził się pracować za o wiele mniej (45 tysięcy, ale złotych).
Dziś, po arabskich wojażach, lukratywnych, ale też mało prestiżowych, niemiecki trener spuściłby nieco z tonu, bo w swoim kraju raczej nie obejmie żadnej liczącej się drużyny, a niedaleko od domu miałby zespół rokrocznie uczestniczący w europejskich pucharach

Bronex 09.03.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866923)
Bronex i Morgenes. Ja wam odpowiem na oba wasze posty krotko. Takie rzeczy to tylko w Erze, a nie pilkarskiej Polsce.

"... bądź realistą ,żądaj niemożliwego..."

Całą tę naszą pisaninę o zagranicznym trenerze możemy sobie chyba za przeproszeniem w de wsadzić.... Ulatowski albo Probierz ... Gość musi zarabiać w złotówkach ,musi być emanacją PMS, musi skakać pod niebiosa ,że ktoś z Najjaśniejszej Wisły na niego spojrzał łaskawie... I musi być łatwy do wywalenia... Warsztat , doświadczenie , wiedza , umiejętności to sprawa zupełnie nieistotna dla Cara z Myślenic i jego dworaków. Znając poziom groteski w polskiej kopanej to pewnie Legia i Wisła zamienią się trenerami za chwilę ...

Kordel_Walker 09.03.2010 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 867014)
Jezeli mamy juz zmieniac trenera to napewno nie teraz, ewentualnie po zakonczeniu sezonu. Zmieniac tylko na takiego ktory potrafi zlapac za pysk i nie podda sie fochom naszych panienek. Fajnie jakby umial dobrze wspolpracowac z mlodzieza, bo zdolna w klubie z pewnoscia mamy

Kiedy i czy w ogóle zmieniać trenera na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie analizując sytuację w szatni. Jeśli nasze gwiazdy grają przeciwko trenerowi to trzeba go zwolnić nawet przed meczem z Jagą...Na miejscu Cupiała zorganizował bym anonimową ankietę wśród najlepszych 15 piłkarzy, gdzie mieli by odpowiedzieć na pytanie: Czy jesteś za natychmiastowym zwolnieniem trenera Skorży? Tak czy nie...Cupiał miał by wówczas jasną sytuację jaką pozycję wśród piłkarzy ma Skorża, czy mu ufają i czy dać mu jeszcze szansę.
Jeśli wyszło by z tej ankiety, że znaczna większość jest za pozostawieniem Skorży znaczyło by, że najzwyczajniej MS i spółka zajeździli naszych w okresie przygotowawczym i jest to powodem fatalnej gry i z każdym meczem powinno być lepiej.
Jeśli większość opowiedziała by się za zwolnieniem Skorży to sygnał jasny....i nie ma czasu na czekanie do końca sezonu, bo skończymy na ósmym miejscu.
Ankieta powinna być jak najbardziej anonimowa, żeby każdy piłkarz miał tego 100% pewność i szczerze odpowiedział.

gigant 09.03.2010 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 867044)
Kiedy i czy w ogóle zmieniać trenera na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie analizując sytuację w szatni. Jeśli nasze gwiazdy grają przeciwko trenerowi to trzeba go zwolnić nawet przed meczem z Jagą...Na miejscu Cupiała zorganizował bym anonimową ankietę wśród najlepszych 15 piłkarzy, gdzie mieli by odpowiedzieć na pytanie: Czy jesteś za natychmiastowym zwolnieniem trenera Skorży? Tak czy nie...Cupiał miał by wówczas jasną sytuację jaką pozycję wśród piłkarzy ma Skorża, czy mu ufają i czy dać mu jeszcze szansę.
Jeśli wyszło by z tej ankiety, że znaczna większość jest za pozostawieniem Skorży znaczyło by, że najzwyczajniej MS i spółka zajeździli naszych w okresie przygotowawczym i jest to powodem fatalnej gry i z każdym meczem powinno być lepiej.
Jeśli większość opowiedziała by się za zwolnieniem Skorży to sygnał jasny....i nie ma czasu na czekanie do końca sezonu, bo skończymy na ósmym miejscu.
Ankieta powinna być jak najbardziej anonimowa, żeby każdy piłkarz miał tego 100% pewność i szczerze odpowiedział.

Ty nie możesz być normalny, to pewne.

manson777 09.03.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 866987)
Popatrzyłem z nudów wolnych trenerów, i tacy oto rzucili mi się w oczy:

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

Dodam tylko, że każdy z nich wywalczył z jakimś klubem awans z II Bundesligi do pierwszej.Nie sa to trenerzy z najwyższej półki, ale solidna Niemiecka szkoła. Każdy z nich w przeszłości był piłkarzem na niezłym poziomie. Ciekaw jestem czy byłoby nas stać na jednego z nich.

nie stać nas
pewnie na żadnego z nich :-/
tak jest obecna prawda
brutalna.

IncognitoTSW 09.03.2010 22:10

Glenn Hoddle jest chyba wolny ;] Oczywiście to tak w ramach luźnej gadki

Kordel_Walker 09.03.2010 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 867047)
Ty nie możesz być normalny, to pewne.

Masz racje, ale to nie temat o mnie.

zbymak 09.03.2010 22:45

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Wis...963,1,727.html

nesta 09.03.2010 22:47

Cytat:

Udało nam się ustalić, że jeżeli Skorży powinie się noga w Białymstoku, to tymczasowo drużynę poprowadzi duet Tomasz Kulawik - Ryszard Czerwiec.
W takiej sytuacji zmiana w tej chwili nie bedzie miala zadnego sensu.

edit.
http://www.sport.pl/pilka/1,65039,76..._trenera_.html

bravelukas 09.03.2010 23:07

http://michalpol.blox.pl/2010/03/Kto...nac-Wisle.html

Wojtas 09.03.2010 23:08

Najbardziej smieszą mnie ci "anonimowi informatorzy","osoby kiedys zwiazane z klubem"--to pownno sie czytac jakoo;"ktos z redackcjii sie nudzil no to trzeba bylo cos napisac"

Skorza jak przegra w Bialym to poleci ,kolejnej szansy juz nie dostanie ,ale jak sobie pomysle ze moglby przysjc taki Probierz to mi słabiej.

przemek1902 09.03.2010 23:23

Pękło tabu

W powyższym felietonie jest trochę prawdy. Czy naprawdę chcemy oglądać taką Wisłę pana Macieja i łudzić się, że cokolowiek osiągniemy w Europie?
Skorża powinien już dawno rewolucję kadrową zrobić, ale on woli trwać w swojej 'strefie komfortu', bo 'to co mam jest dobre i lepiej tego nie ruszac'. Przegra z Jagą to wyleci, narazie.

Bądź co bądź teraz już gorzej być nie może. Możę być tylko lepiej. Mam nadzieje, ze pan Maciej zepnie chłopakom poślady i zaczną grać a nie ciułać punkty.

Uran235 09.03.2010 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866937)
Hehe Jose ciekawie przeinaczasz nazwisko Dana Pet-rescue :D:D. Co to znaczy - wole nie tlumaczyc:P.

Natychmiastowe skojarzenie:That Mitchell an Webb look- Helivets

A co do Waszych wywodów na temat Granta, pomijając że to raczej sci-fi.
Chciałbym zauważyć, że Grant to Żyd, Abramowicz to też Żyd. I Gaydamak też.
Aj waj, najbardziej antysemitystyczny klub w Polsce i ja Ciebie muszę takie rzeczy tłumaczyć.

A tak serio, można snuć domysły na temat jego ztrudnienia w Chelsea i Portsmouth, ale faktem jest, że od Premiership odbijali się już lepsi trenerzy( że wspomnę nam bliskiego Juande Ramosa).

A tak bardziej na poważnie. "Newsy" Białońskiego brałbym z lekkim niedowierzaniem, bo facet ostatnio trochę stracił na wiarygodności, a nazwiska Schafera, Ulatowskiego i Probierza ja też umiałbym spłodzić- Niemiec był już przymierzany do Wisły, dwaj kolejni jako jedyni robią porządną robotę w tym sezonie. Ulatowski umie wprowadzać młodzież i naprawdę nie boi się rotować składem, natomiast Probierz gdzie by nie pracował ma jakąś wizję gry drużyny i stara się montować zespół pod tą wizję( z Widzewa zwolniono go stanowczo zbyt pochopnie). W lidze jest tylko jeszcze jeden względnie ciekawy trener- Fornalik w Ruchu, ale on jest starszy. Osobiście uważam, że Ulatowski i Probierz to ciekawe kandydatury, bo niestety poszukiwania zagranicą to poruszanie się po omacku plus problemy z językiem.

Na prawdziwego fachowca nas nie stać a emerytom w stylu Beenhakkera i Schafera mówię stanowcze nie- betonu naszych piłkarzy nie przebiją i szybko się zrażą- potrzeba gościa z pasją i jajami jak Dan. Tacy starzy trenerzy mają z całą pewnością doskonały warsztat, mogliby wiele nauczyć naszych gwiazdorów, gdyby ci chcieli pracować, ale niestety taktycznie są już archaiczni- ostatnie dwie dekady strasznie zmieniły futbol. Takiego gościa jak Schafer bardzo chętnie widziałbym jako dyrektora sportowego, a gdyby przy tym mógł popracować z piłkarzami w ME to byłoby kapitalnie. Gdybyśmy ściągnęli takiego fachowca do trenowania z młodzieżą i dali mu wolną rękę w poszukiwaniu młodych talentów, moglibyśmy zbudować prawdziwą drużynę na poziomie- ale to sfera marzeń.

Co do samego faktu zmiany trenera- uważam, że jest nieodzowna, bo za Skorży niestety jest coraz gorzej- być może z powodu oporu piłkarzy( jak za Dana), ale kontynuowanie tej współpracy zwyczajnie nie ma już sensu. Inną kwestią jest czas zwolnienia trenera. Ja uważam, że jeśli będzie jakaś poprawa w meczu z Jagiellonią, to można poczekać do wygaśnięcia umowy i rozstać się w cywilizowany sposób. Natomiast jeżeli z Jagą będzie gruba wtopa, to niestety trzeba nam strażaka, bo na utratę mistrzostwa nas w tym sezonie nie stać.

1q2 10.03.2010 00:52

Jasne że Grant to s/f i to takie grube s/f - zresztą on chyba tylko tu w tym temacie wyszedł jako jakiś przykład wolnego trenera.Pewnie że różnie można odbierać jego pracę w Anglii ale nie można mu odebrać tego że jest to solidny szkoleniowiec, co pokazał i w Izraelu i w Chelsea.Taki Scolari to odbił się od tego klubu jak od ściany.

A co do rzeczywistości to sytuacja jest nieciekawa.Wydaje mi się że nawet najwięksi przeciwnicy Skorży powinni trzymać kciuki w piątek bo żywcem nie widać kogoś kto by gwarantował że z dnia na dzień choć trochę odmieni tą drużynę.Współwina Skorży jest jak dla mnie bezdyskusyjna ale nie czarujmy się że mamy zajebisty zespół i wystarczy zmienić trenera na innego, by nagle ta drużyna zaczęła grać dobrze.

prober 10.03.2010 01:39

Dlaczego w ciemno zakładacie, że nowy szkoleniowiec nie dałby rady osiągnąć sukcesu w lidze w obecnym sezonie? Wiadomo, że to pewne ryzyko, ale przecież jest 11 kolejek do końca i przy dobrym składzie, który Wisła posiada, da się dowieźć pozycję lidera do samego końca. Legia nie zrobi cudów, pogubi punkty. Lech jest bardzo groźny, ale przy wygranej z Kolejorzem "u siebie" i regularnym punktowaniu można ich trzymać na dystans.

Od lipca '09 jestem gorącym zwolennikiem zmiany trenera. Schaefer to dobry wybór, jeśli nie teraz to w maju. 16 maja gramy ostatnią kolejkę i to jest naprawdę ostatni dzwonek na uratowanie przyszłych lat dla Wisły w kwestii jej występów w Europie poprzez sensowne obsadzenie ławki trenerskiej. Zmiana trenera na czasowego zastępcę byłaby rzeczywiście nieporozumieniem i stratą czasu.

Plus może 2-3 wzmocnienia składu i orkiestra będzie. Brakuje tylko dyrygenta, który dałby radę nią pokierować ;)

WhiteStarDvisionTheBest 10.03.2010 03:59

podniecacie sie tym niemcem a co on osiągnoł sensownego na przestrzeni ostatnich 2 lat?

prober 10.03.2010 04:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 867114)
podniecacie sie tym niemcem a co on osiągnoł sensownego na przestrzeni ostatnich 2 lat?

Nic wielkiego, ale popatrz na wcześniejszy dorobek. Potencjał facet ma.

WhiteStarDvisionTheBest 10.03.2010 05:20

no i co z tego ze ma potencjał jak w Niemczech nie chcą go nawet kluby z 2 bundesligi,jakby koles był szanowanym szkoleniowcem to znalazłby sobie gdzieś prace a nie w zjednoczonych emiratach arbaskich,nam potrzebny jest trener na dorobku któremu zależy na druzynie jak jasny ****,a nie drugiego benkahera,kiedy Wy to zrozumiecie,sławne nazwisko nie oznacza ligi mistrzów :] ten koles ostatni sukses osiagnoł jak wielu z nas na swiecie nie było jeszcze,a od 1996 roku czy tam 98 słuch po nim zaginoł

prober 10.03.2010 06:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 867116)
nam potrzebny jest trener na dorobku któremu zależy na druzynie jak jasny ****,a nie drugiego benkahera,kiedy Wy to zrozumiecie,

Widzisz, to już kwestia pomysłu na rozwój tej drużyny. Nie ma złotej recepty na sukces.
Ja (i nie tylko ja) jestem przekonany, że Wiśle potrzebny jest właśnie ktoś w typie Beenhakkera. Trener na dorobku właśnie dogorywa, pora na zmianę nie tylko nazwiska ale i stylu.

WhiteStarDvisionTheBest 10.03.2010 06:32

Z pewnoscią ten koleś z bujną fryzurą jest odpowiedni,to tak jakbyś zlecił ekipie budowalenej wybudowanie domu,ekipie która od 10 lat nie wybudowała niczego,poza kurnikiem dla kór

Mixu 10.03.2010 08:12

Jak juz sprowadzać nowego trenera to solidnego na dłuższy okres czasu, żeby uniknąć ryzyka roszad w kolejnych latach. Tylko solidny trener musi do nas przyjść. Ja bym "Czerwonemu Winniemu" podziękował..Mimo że zapewne byłby lepszy niż Skorża..

arti 10.03.2010 08:24

Udało nam się ustalić, że jeżeli Skorży powinie się noga w Białymstoku, to tymczasowo drużynę poprowadzi duet Tomasz Kulawik - Ryszard Czerwiec

A tymczasowym dyrektorem sportowym będzie Adam Musiał i mp,pp,sp i oczywiście grupa lm nasza.

Mixu 10.03.2010 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti
Udało nam się ustalić, że jeżeli Skorży powinie się noga w Białymstoku, to tymczasowo drużynę poprowadzi duet Tomasz Kulawik - Ryszard Czerwiec

Czyżby anonimowy informator? ;)

lucekj 10.03.2010 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 867099)
Natychmiastowe skojarzenie:That Mitchell an Webb look- Helivets


Chciałbym zauważyć, że Grant to Żyd, Abramowicz to też Żyd. I Gaydamak też.
Aj waj, najbardziej antysemitystyczny klub w Polsce i ja Ciebie muszę takie rzeczy tłumaczyć.

min przez takie kretyńskie wpisy media podłapują temat i plotka o tym że Wisła to ANTY-JUDE idzie w świat...

i dlatego też mamy problem po każdych derbach

nawet jak ten kretyński post jest pisany pół żartem pół serio...

Billy 10.03.2010 09:26

To Maciuś musi się sprężać, żeby nie wylecieć po Jadze ; ] Miejmy nadzieję, że wpadka ległe jakoś na nich wpłynie.

zloty1906 10.03.2010 09:43

Skorża będzie tłumaczył, dlaczego Garguła nie gra

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

Lechista69 10.03.2010 10:19

No i bardzo dobrze, chyba tylko w Wisle kontuzje ktore maja trwac 6 miechow trwaja 2 lata i wiecej...

Magic19 10.03.2010 10:21

a może tak na zastępce Skorży zatrudnić na pół etatu Zidane, bo podobno zamierza trenować Algierię więc może i skusi się na Wisłę... Wykupi mu się kawalerkę w centrum, da się 50 tys zł. na miesiąc i gitara... i Liga mistrzów nasza:) A tak na serio to wolałbym żeby Skorża został do końca sezonu, bo nowy trener z marszu gry nie poprawi.

ypeeh 10.03.2010 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zloty1906 (Post 867145)
Skorża będzie tłumaczył, dlaczego Garguła nie gra

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

W sumie są dwie opcje - albo spieprzono pierwszą operację albo popełniono błędy w trakcie rehabilitacji. Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności winnego tej sytuacji i tyle.

pan Dudi 10.03.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zloty1906 (Post 867145)
Skorża będzie tłumaczył, dlaczego Garguła nie gra

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

Najwyższy czas. Już kilka miesięcy temu próbowałem dojść co tak naprawdę dzieje się z Gargułą, to każdy mi pisał o czymś, co było przed operacją mającą ten stan zmienić, a nie zmieniła nic. Fajnie, jakby ten raport został podany do wiedzy publicznej, ale wiadomo, że do tego nie dojdzie.

Cytat:

Skorże bym zostawił a wymienił cały pseudomedyczny sztab
Chcieli wyjebać Terziottiego, ale Maciuś się nie zgodził, bo to przecież wybitny fachowiec. Jak bardzo wybitny widać po ilości nieobecnych piłkarzy w kadrze meczowej i po formie tych obecnych.

zbymak 10.03.2010 11:42

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...zraela,1449930 Niech idzie

AYALA 10.03.2010 11:44

Scheafer chce za rok pracy 500 tyś €, to chyba zbyt wiele jak na możliwości Wisełki.http://www.sport.pl/pilka/1,65050,76..._trenera_.html

To już chyba lepiej poszukac jakiegoś młodego trenera na dorobku jak 4 lata temu Petrescu i postawic na niego, pewnie taki drogi nie będzie jak Scheafer.

nesta 10.03.2010 11:49

Przypomnie tylko, ze wraz z wymiana trenera Wisla doczekalaby sie wreszcie tez sztabu trenerskiego na odpowiednim poziomie. Bo w tej chwili trenerem bramkarzy jest facet, dla ktorego to pierwsza taka powazna praca, a asystent, Pan Janas, ogladajac Levadie zupelnie ja zlekcewazyl i takie wnioski przekazal trenerowi. Do tego kwestia kontuzji, ktora umowmy sie wskazuje, ze cos w przygotowaniach jest nie tak. Ponadto gdyby nie Smuda to trenerem bylby dalej Kazimierski, ktory z bramkarza ocierajacego sie o kadre, w ktorym potencjal widzial jeden z najlepszych szkoleniowcow bramkarzy na swiecie, zrobil posmiewisko ligi.
Dla mnie to kolejny argument za zmiana trenera.

Boleck 10.03.2010 12:45

Dopóki właścicielem Wisły będzie Cupiał, to ani Petrescu ani Mourinho nic tu nie poradzi, jak chcecie się jeszcze łudzić, że kolejny trener coś tu zmieni to proszę bardzo. Właściciel nie potrzebuje trenera tylko cudotwórcy, Cupiał robi wszystko aby było jak najgorzej, wywala trenerów takich jak Petrescu, wielokrotnie łamie obietnice kasy na transfery, pozwala "gwiazdkom zwalniać trenerów" i sprzedaje najlepszych piłkarzy, tylko dureń może wierzyć, że wystarczy nowy trener aby w Wiśle było normalnie.

Lechista69 10.03.2010 12:48

Moze i jestem durniem ale nie trzeba byc ylteligentym by widziec ze klej juz nie laczy trenera i grajkow. Ogladam kazdy mecz Wisly i wiem na co stac kazdego z graczy a to ze wszyscy obnizyli swoje loty o 50% to zasluga nie kogo innego jak Macka!!!

DrunkenBear 10.03.2010 12:53

U nas potrzebny jest trener z nazwiskiem i renomą. Którego nasze gwiazdki będą się bały. Więc nie sądzę żeby przyjście kolejnego trenera na dorobku. Który nie zdobył nawet MP. Do klubu w którym są piłkarze którzy mają ich po kilka. Było dobrym pomysłem. Może to zadziała na 2-3 rundy. I znowu będzie piach.

Niestety, ale Wiśle jest potrzebny trener z jajami i do tego choleryk. Ktoś podobnego charakteru jaki ma Smuda. Ale niestety w rodzimej lidze takiego nie widzę.

Lechista69 10.03.2010 12:55

Nowak?????

tomasz_19 10.03.2010 13:06

Złotousty "trener" zapowiada walkę z Jagą.... śmiech na sali!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl