Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

MatMario 13.01.2011 02:04

No dla Ciebie specjalnie, bo pewnie nie zaglądasz bo tam przeklinają...

WislaOnly 13.01.2011 03:01

Ja tez czytam, to źle? portal bardziej wiarygodny niż większość innych.

tomo 13.01.2011 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1034944)
Pytałem jak tam u Pawełka z angielskim, i jest odpowiedz :)

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85437

on się pytał :D trochę nakłamał ale i tak wybronił Robaka poliglote


Robak to po polsku ma problem, żeby poprawnie się wysłowić a co dopiero wystękać chociaż słowo po angielsku. Mario widać podstawy jakieś opanował. Ciekawy jestem jak mu pójdzie w nowym klubie, pierwsze pół roku będzie się chciał pokazać więc forma taka jak u nas przed końcem kontraktu, a później znowu babole ? :) Mimo wszystko życzę im obu powodzenia w Konyi.


Ćwielongiem zainteresowana Korona Kielce:

http://www.90minut.pl/news/144/news1...Cwielonga.html

tomasz_19 13.01.2011 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1034944)
Pytałem jak tam u Pawełka z angielskim, i jest odpowiedz :)

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85437

on się pytał :D trochę nakłamał ale i tak wybronił Robaka poliglote

wow spodziewałem się troszkę więcej po zawodowych piłkarzach... przecież u nich znajomość języka angielskiego to powinna być podstawa, Pawełek coś tam dukał na poziomie podstawówki (I Help for Konya), a Robak to jakieś nieporozumienie, on ma nawet trudności z prawidłowym wysławianiem się w ojczystym języku:rotfl: szook jakich my zawodników eksportujemy do Turków, przecież ta dupeczka dziennikarka to była jakaś zniesmaczona po obejrzeniu tego wywiadu, łącznie ze mną :-D

Marszałek 13.01.2011 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1034944)
Pytałem jak tam u Pawełka z angielskim, i jest odpowiedz :)

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85437

on się pytał :D trochę nakłamał ale i tak wybronił Robaka poliglote

Z czasem sytuacja wymusi na Pawełku naukę języka. Dziwie się tylko,że klub turecki dopuścił do takiej sytuacji,że o to wywiadu udzielali goście w języku, o którym mają mgliste pojęcie. Rzecznika prasowego trzeba było im dać,czy jakoś tak.
A śmiać to pewnie,że się można,bo facet jeden z drugim są zawodowymi piłkarzami a nie wiedzą,że znajomość języka angielskiego to konieczność. Niemniej piłkarzy jestem w stanie rozgrzeszyć,bo to fizole w większości nie wymagający od siebie niczego. Ale wiecie kiedy jest prawdziwa beka?jak dziennikarz z Polski zadaje pytanie po angielsku:)to już jest wstyd.
Coś mniej więcej ka Pawełek. Oglądnijcie sobie relacji z konferencji prasowych:)

U nas w kraju z angielskim jest tak,że wszyscy go znają,ale nikt się nie dogada:)

tofik 13.01.2011 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1034986)
Z czasem sytuacja wymusi na Pawełku naukę języka. Dziwie się tylko,że klub turecki dopuścił do takiej sytuacji,że o to wywiadu udzielali goście w języku, o którym mają mgliste pojęcie. Rzecznika prasowego trzeba było im dać,czy jakoś tak.
A śmiać to pewnie,że się można,bo facet jeden z drugim są zawodowymi piłkarzami a nie wiedzą,że znajomość języka angielskiego to konieczność. Niemniej piłkarzy jestem w stanie rozgrzeszyć,bo to fizole w większości nie wymagający od siebie niczego. Ale wiecie kiedy jest prawdziwa beka?jak dziennikarz z Polski zadaje pytanie po angielsku:)to już jest wstyd.
Coś mniej więcej ka Pawełek. Oglądnijcie sobie relacji z konferencji prasowych:)

U nas w kraju z angielskim jest tak,że wszyscy go znają,ale nikt się nie dogada:)

Brożki od razu dostali tłumacza polski - turecki i po problemie. Jak się nad tym zastanowić
mieli rację, że się nie uczyli angielskiego bo i tak by się w Turcji nie dogadali za bardzo
To dopiero cwaniaki nie ? :lol:

Edit: Obejrzałem Pawełka i Robaka. Nie szło Mariuszowi tak najgorzej. Na pewno trudniej jest się uczyć jezyka w Polsce, gdzie nie ma możliwości sie nim posługiwać na codzień dostatecznie często. Oczywiście chodzi o mowę, czytać i pisać łatwiej.
Jedyny duży błąd to taki, że zamiast with mówił against co musiało robić trochę zamieszania,

JackDaniels 13.01.2011 15:32

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/Defau...&r=1&hid=85462

Mowią cos o Brozkach ale po turecku zna ktos ten jezyk ? :>

MCX 13.01.2011 17:36

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pol...wiadomosc.html

Marszałek 13.01.2011 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 1035109)

Ciekawe co będą pisali gdy Brożek znany ze swej "skuteczności"zmarnuje kilka setek i klub zaliczy przez to kilka wtop. Ciekawe czy zaangażują w takiej sytuacji kobietę ochroniarza:)

MCX 13.01.2011 20:32

Weszło!
Mamy dla was dobrą wiadomość - ustaliliśmy dziś z Andrzejem Iwanem, że na Weszło będzie ukazywała się jego AUTOBIOGRAFIA. Szykuje się naprawdę mocna książka, jeśli czytaliście "Kowala", to wiecie, o co chodzi. Sam Andrzej już nie może doczekać się początku prac. W ogóle w najbliższym czasie będzie pojawiał się na naszych łamach dość regularnie.

Info z Facebooka.
Będzie co czytać :)

__Cobra__ 13.01.2011 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JackDaniels (Post 1035063)
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/Defau...&r=1&hid=85462

Mowią cos o Brozkach ale po turecku zna ktos ten jezyk ? :>


Nie znam jezyka ...ale wygladało jak by sie nabijali ktory to Piotr i Pawel :)

felipe 13.01.2011 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1034986)
A śmiać to pewnie,że się można,bo facet jeden z drugim są zawodowymi piłkarzami a nie wiedzą,że znajomość języka angielskiego to konieczność.

E tam, piłkarz jest od kopania piłki. Zarabia kopiąc, nie językiem obcym. I po to zarabia setki tysiecy euro by było go stać na wynąjęcie magistra - tłumacza i zapłacenie mu 1000 zł za przetłumaczenie kontraktu. W życiu codziennym sobie poradzi.

Już kiedys podobnie gadał niejaki Krissu "przy okazji" Peszki w Kolonii. Też coś tam "o pewnych rzeczach, które wypada ambitnemu piłkarzowi umieć" (w domysle - niemiecki). Trzymając się terminologii z ks. Tischnera - g*wno prawda... Języka to mogę sie uczyć teraz ja, rzeczony Krissu czy Marszałek, bo za młodu nie chciało się nam trenować piłki :) Takie realia.



Tu o kasę chodzi, nie czarujmy rzeczywistości tymi gadkami o "pewnych standardach w dzisiejszym świecie itp". Goście (jak ich nazywasz dalej - "fizole") potrafili dojść do poziomu finansowego, którego 99% z nas nie przekroczy. I za to jakiś szacun ode mnie mają, bo to nie oni muszą się martwić swoim bytem za 10 lat, tylko ja.

zim zum 13.01.2011 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1034944)
Pytałem jak tam u Pawełka z angielskim, i jest odpowiedz :)

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85437

on się pytał :D trochę nakłamał ale i tak wybronił Robaka poliglote

Nie no, to jest po prostu jedna wielka żenada. Brak słów

zim zum 13.01.2011 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1035202)
E tam, piłkarz jest od kopania piłki. Zarabia kopiąc, nie językiem obcym. I po to zarabia setki tysiecy euro by było go stać na wynąjęcie magistra - tłumacza i zapłacenie mu 1000 zł za przetłumaczenie kontraktu.

Bo ty myślisz, że w Europie to jest jak u nas. A gdzie jakaś taktyka, odprawa cokolwiek ? ja pamiętam jak w lechu było andersson i jak była odprawaa to on siedział i nie wiedział o co kaman bo polsiego nie znał. Na obczyźnie daleko tak nei zajedziesz. Wieś i tyle.

tofik 13.01.2011 23:47

Przecież Pawełek wszystko rozumie to że nie dokładnie mówi to inna sprawa. Żeście się czepili. Chyba,że chodzi wam o Robaczka :) Ale czemu w jego wypadku mnie to nie dziwi hm ?

Żmijka 14.01.2011 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1035258)
Bo ty myślisz, że w Europie to jest jak u nas. A gdzie jakaś taktyka, odprawa cokolwiek ? ja pamiętam jak w lechu było andersson i jak była odprawaa to on siedział i nie wiedział o co kaman bo polsiego nie znał. Na obczyźnie daleko tak nei zajedziesz. Wieś i tyle.

Franz? :shock:

zim zum 14.01.2011 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 1035266)
Franz? :shock:

Akurat to było za czasów Michniewicza.

gypsy 14.01.2011 09:47

Śmiejecie się z Maria, a za rok będzie nawijał lepiej od was, a Robak nauczy się do tego czasu podstawowych zwrotów :D

herkules 14.01.2011 16:49

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...r/pawelek9.jpg

sucesów ...

ktoś się na tym plakacie czasem nie przejęzyczył ?

fialo 14.01.2011 16:51

Faktycznie, sucesów jak nic tam jest, ale obciach..

Teqcontroller 14.01.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez herkules (Post 1035558)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...r/pawelek9.jpg

sucesów ...

ktoś się na tym plakacie czasem nie przejęzyczył ?

Jeśli to prawda to: Ale wtopa:rotfl::lol:

btw: Powodzenia Mario tylko nie pokazuj fakera tamtejszym kibicom bo nie wrócisz do Polski w jednym kawałku :rotfl:

tofik 14.01.2011 17:00

sucesów tak z angielska od success ? :D

mulda 14.01.2011 17:33

moim zdaniem zrobione umyslnie

picasso 14.01.2011 18:22

dzięki temu jest oryginalnie.prawidłowo to każdy głupi by napisal.

R33 14.01.2011 18:55

Co do tych ,,sucesów" to zaraz pewnie weszlo.com zacznie działać. ;)

sevenheaven 14.01.2011 19:26

na polsacie w sobote będzie okazja, mam nadzieję zobaczyć Głowe i Brożków ..
nie wiem czy nie wykupili wszystkich ich meczów ? bo to chyba z ligii

_ukoL 14.01.2011 19:36

Dla mnie to "sucesów" nie zalatuje oryginalnością ale całkowitą amatorką. Chyba nie znam się na oryginalności. Dla mnie zwykły faux pas.

picasso 14.01.2011 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 1035641)
Dla mnie to "sucesów" nie zalatuje oryginalnością ale całkowitą amatorką. Chyba nie znam się na oryginalności. Dla mnie zwykły faux pas.

to tak wg wikipedii
Cytat:

Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.
W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.

_ukoL 14.01.2011 19:59

Mogli napisać "sókcesuw". To by dopiero była trafna ironia jeszcze połączona z fuckiem. :-)

Marszałek 14.01.2011 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 1035620)
Co do tych ,,sucesów" to zaraz pewnie weszlo.com zacznie działać. ;)

dziewczyną z weszło już pewnie slina po brodzie, jaka afera oooo.

A jak dla mnie nie ma szans aby tego ktoś nie zauważył. Wg mnie zrobione jest to specjalnie.

tomasz_19 14.01.2011 20:51

http://www.wislasoccer.com/foto/galeria/17889.JPG

- Mariusz dzięki za fucka
- nie ma za co chłopaki

bódyń 14.01.2011 21:11

i weszlo juz napisalo
http://www.weszlo.com/news/6121

Slayer666 14.01.2011 21:40

Ironia to by była, jakby zrobiony został błąd, który by od razu wyglądał na... błąd. "Sókcesów", "sukcesuw", "sukcesóff".
Tutaj też jest ironicznie? Czy może tutaj była jednak szansa, że "ktoś nie zauważył"? Co, Marszałku*?



*I mam nadzieję, że "dziewczyną" w Twoim poście, to jednak już- kiepska- ironia.

brylant17 16.01.2011 07:35

Fajne podsumowanie kariery Radu Matu na weszło:


Cytat:

Palermo - rozczarowanie. Heerenveen - katastrofa. Wisła Kraków - tragedia. Widzew Łódź - nieporozumienie. Cracovia - dno.

:D

KptAnt 16.01.2011 15:02

Dziś gra Trabzonspor w pucharze. Wiecie może, czy Brożki są w kadrze na mecz?

filemon 16.01.2011 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JackDaniels (Post 1035063)
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/Defau...&r=1&hid=85462

Mowią cos o Brozkach ale po turecku zna ktos ten jezyk ? :>

Mówią tam o tym, że Trabzonspor jest narazie liderem ligi i zrobili barbecue party dla celebracji liderowania :D
Starają się znaleźć różnice między bliźniakami, nie wiedzą który jest Piotrek a który Paweł :)

Polecam się na przyszłość jeśli chodzi o tłumaczenie (pisać na pw czy coś) ;)

skeba 16.01.2011 21:26

Gadają na temat Brożków, a Ci siedzą i nie wiedzą o co kaman. Pewnie w myślach mają: "o ku...a, gdzie my jesteśmy"

aNouc 16.01.2011 22:26

Cytat:

Wszystkich kibiców Białej Gwiazdy zapraszamy na spotkanie z byłymi już zawodnikami Wisły Kraków.

Spotkanie, które zorganizuje Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków odbędzie się z inicjatywy Piotra i Pawła, którzy nie wyobrażali sobie odejścia z klubu bez uprzedniego pożegnania się z jego fanami.

Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek, 17 stycznia w restauracji "U Wiślaków" o godzinie 15.

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków wraz z Pawłem i Piotrem serdecznie zapraszają na spotkanie.

SKWK................

filoo 17.01.2011 10:41

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

pozdro RadoMatu

Semper Fidelis 1985 17.01.2011 15:27

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pol...wiadomosc.html

Kosowski zesłany do rezerw


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl