Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

kk23 07.09.2010 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PasiorWKS (Post 975803)
"McDonald'sa"

Też mnie zniszczył ten tekst:)

For_FuN_ 07.09.2010 20:20

Kiedy wyrzuca Smude? Zespol jest kompletnie niezorganizowany w grze obronnej, Australijczycy wchodza w nas, jak w maslo. Narazie postepu nie ma zadnego, bo bramki tracimy w bardzo prosty sposob. Potrzeba defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, a jedynym ktory jeszcze gra w pilke na dobrym poziomie jest Mariusz Lewandowski(podstawowy sklad na Ukrainie). Brakuje tez stopera, czyli Glowackiego lub Perquisa. Zewlakow ma dzisiaj slabszy dzien, chociaz karnego nie bylo. Ogolnie, to dalej bida.

Atmosfera na stadionie, jak w teatrze ;).

edit. No jednak Zewlak w kadrze rozegral raczej mase dobrych spotkan, wiec mozna to zwalic na dyspozycje dnia. Poza tym w obronie nie gra sam(a tak to wyglada, bo zadnej asekuracji).

Dubi 07.09.2010 20:22

Żewłakow ma słabszy dzień ? niech dogra do tej setki,trafi do elity (czyt. Bąk,Krzynówek ) i tyle chcę go widzieć

BiałaGwiazda 07.09.2010 20:25

Największy problem mamy ze środkiem pomocy.Murawski i Pietrasiak jak mają piłkę to i rozegrać czasami potrafią,ale jako defensywni pomocnicy wogóle się nie sprawdzają,prawie wogóle nie mają odbiorów.Brakuje również typowego rozgrywającego,bo Peszko gra jako ofensywny pomocnik albo fałszywy skrzydłowy.Widać również,że wszyscy idą do przodu,ale jak trzeba wracać to Australijczycy wchodzą w naszą pomoc jak w masło.No i brakuje nadal zgrania i dokładności..

Marszałek 07.09.2010 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 975797)
.


edit; Nie wiem czy tylko ja ale odnoszę wrażenie, że jak Majdan komentuje te akcje to czuję się jak na wykładzie o piłce nożnej, takie tylko spostrzeżenie.

Nie tylko Ty masz takie wrażenie. Facet wie co mówi,nie powtarza za Szpakowskim,ma swoje zdanie. Dobry komentator z niego będzie w przyszłości,wywalić tylko Szpakowskiego i byłoby cacy.

Doping jest taki,że pół stadionu wyłączone a niesie aż miło. Jak już cały stadion będzie gotowy,jak ryknie to ciareczki gotowe. Polska liga z tymi stadionami będzie chyba najgłośniejsza w Europie. "O take polske walczyłem"

Boenisch widć,że to inny świat. Widzi dużo,dogrywa jak trzeba,podłącza się do ofensywy. A Zewłakowa przy pierwszej bramce Kangur wziął 1 na 1 jak juniora. Jak taki leszcz może grać w kadrze. Tylko tak slaby trener jak Smuda może gościa wystawiać w składzie. A,że Smuda nie ogarnia taktycznie,chyba nowość to to nie jest.

ToTylkoJa 07.09.2010 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 975811)
Potrzeba defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, a jedynym ktory jeszcze gra w pilke na dobrym poziomie jest Mariusz Lewandowski(podstawowy sklad na Ukrainie).

Ten Lewandowski który udzielił feralnego wywiadu po czym kibice domagali się jego głowy? Ten Lewandowski, który owszem gra, ale w 1 lidze ukraińskiej(czytaj druga liga)?

Szybko zapomniałeś mu jego winy. Ja go w kadrze już więcej nie chcę widzieć.

Co do Żewłakowa (mieszkał razem z bratem na moim osiedlu, nieraz odwiedza rodziców), to grałem z nim na boisku jakiś ponad miesiąc temu i kolega który trenuje w jakimś małym klubiku jeździł Michała jak chciał. Sympatyczny facet, ale skoro tacy zawodnicy stanowią o sile naszej reprezentacji i ogólnie piłki, to jest z nami tragicznie.

For_FuN_ 07.09.2010 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 975818)
Ten Lewandowski który udzielił feralnego wywiadu po czym kibice domagali się jego głowy? Ten Lewandowski, który owszem gra, ale w 1 lidze ukraińskiej(czytaj druga liga)?

Szybko zapomniałeś mu jego winy. Ja go w kadrze już więcej nie chcę widzieć.

Radze sie zorientowac, a potem wypowiadac. Gra w Premier Liga, czyli najwyzsza klasa rozgrywkowa. Wywiadu nie komentuje, bo gdybym mial sie kierowac glupimi wypowiedziami, ktorych udzielaja polscy pilkarze, to w kadrze by sie niewielu ostalo.

ToTylkoJa 07.09.2010 20:38

No tak, jego klub awansował w poprzednim sezonie. Mój błąd.
Nie zmienia jednak to faktu, że M.Lewandowski jest słaby i na grę w reprezentacji nie zasługuje. Przecież doskonale pamiętam narzekania kibicó na jego grę. Zapomniałeś już?
Skoro dla Ciebie jego słowa nie miały żadnego znaczenia, to potem się nie dziwmy jak piłkarze podchodzą do swojego 'zawodu'. Najlepiej niech będzie wolna amerykanka. Jakoś nie słyszałem podobnych słów w ustach innego naszego piłkarza.

snyrting 07.09.2010 20:43

nvm...


1234 znaki.

Marszałek 07.09.2010 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 975818)
Ten Lewandowski który udzielił feralnego wywiadu po czym kibice domagali się jego głowy? Ten Lewandowski, który owszem gra, ale w 1 lidze ukraińskiej(czytaj druga liga)?

Szybko zapomniałeś mu jego winy. Ja go w kadrze już więcej nie chcę widzieć.

Co do Żewłakowa (mieszkał razem z bratem na moim osiedlu, nieraz odwiedza rodziców), to grałem z nim na boisku jakiś ponad miesiąc temu i kolega który trenuje w jakimś małym klubiku jeździł Michała jak chciał. Sympatyczny facet, ale skoro tacy zawodnicy stanowią o sile naszej reprezentacji i ogólnie piłki, to jest z nami tragicznie.

Trudno aby Zewłakow walczył na 100 procent w osiedlowej gierce. Twój kumpel pewnie ambicjonalnie do tego podszedł a Zewłakow na luzie.

"Słynne nasze kontrataki"- dobrze,że nie ma tam Lubańsiego bo temat zostałby pociągnięty.

Nasze ataki w ogole oganizacja gry przypomina styl drużyn afrykańsich. Coś samemu pokręcić się,strzelić,ogólnie taka afera.

Maciuś 07.09.2010 20:45

Jedna wielka zenada. Trzeba sobie dobrac San Marino zeby wygrac jakis mecz.

ToTylkoJa 07.09.2010 20:50

Marszałek nie mówię, że grał na 100%. Ale takim Hiszpanom nie przeszkadzało pokazać swojej klasy, grając z nami na luzie. Nawet pokazując 50% swoich możliwości powinien grać wg mnie lepiej z osiedlowym małolatem. A może to nasza młodzież taka zdolna? Oby to drugie :D

sq 07.09.2010 20:54

A mi się tam podoba ich gra. Za rok będą śmigać jak ta lala.
A z reprezentacją na poziomie San Marino nie zagrają na EURO.

couch 07.09.2010 20:57

Najbardziej denerwuje mnie to, że Smuda ustawia zawodników nie na swoich pozycjach. Jak może Wojtkowiak, czy Pietrasiak grać na dobrym poziomie w reprezentacji skoro nie grywa na tej pozycji w klubie ? Już lepiej dać szansę komuś innemu. Naprawde nie mamy lepszych środkowych pomocników od Pietrasiaka ?

gromaders 07.09.2010 21:02

nie wytrzymałem hahaha, Szpaku "chcą mieć tego trzynastego zawodnika" hahaha

Sartre 07.09.2010 21:02

Cytat:

środkowych pomocników od Pietrasiaka ?
Heheh, Smuda uważa Pietrasiaka już od lat za pomocnika. Tylko Dyskopolo a wcześniej GKS, a wcześniej gdzie on tam grał uznają go z uporem maniaka za obrońcę. Biedak od jakichś 15 lat gra nie na tej pozycji, do której został stworzony, nic dziwnego że jego kariera jakoś nigdy porządnie nie wybuchła :D

AYALA 07.09.2010 21:13

chyba Smuda nie doczeka tego Euro w roli selekcjonera.

_ukoL 07.09.2010 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 975829)
A mi się tam podoba ich gra. Za rok będą śmigać jak ta lala.
A z reprezentacją na poziomie San Marino nie zagrają na EURO.

W szczególności Peszko, człowiek który nie wiem jakim cudem gra w reprezentacji będzie śmigał, kulawiec.

Proximus 07.09.2010 21:23

Czemu Ludo nie grał?

carpenter 07.09.2010 21:23

Wynik dużo gorszy niż gra. Po raz pierwszy od nie wiadomo jak dawna widać światełko w tym tunelu. Cieszy łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich. Skuteczność przyjdzie z czasem. Jeleń to klasa światowa i to widać przy każdym jego kontakcie z piłką. Lewandowski ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość. Do tego Peszko, Kuba, Smolarek. W tej kadrze jest potencjał i Franz go z niej wyciśnie do maksimum.Już widać jego rękę w niektórych akcjach. Jeśli posada selekcjonera nie zostanie mu odebrana to wszystko będzie dobrze. Jak dla mnie to na Euro 2012 wyjdziemy z grupy.

harthausen 07.09.2010 21:25

psia mać. Australia, żaden wielki tuz gra w dziesiątkę. Wygrywa. A Szpaku i Majdan są pełni optymizmu, że nasi są coraz lepsi.
San Marino trzeba brać w sparingi, może bramkarza słaba będą mieli. A Smuda zadowolony, postęp ogromny na plus.
Za piętnaście meczy skuteczność się poprawi, no perspektywa że ho, ho.

For_FuN_ 07.09.2010 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 975822)
No tak, jego klub awansował w poprzednim sezonie. Mój błąd.
Nie zmienia jednak to faktu, że M.Lewandowski jest słaby i na grę w reprezentacji nie zasługuje. Przecież doskonale pamiętam narzekania kibicó na jego grę. Zapomniałeś już?
Skoro dla Ciebie jego słowa nie miały żadnego znaczenia, to potem się nie dziwmy jak piłkarze podchodzą do swojego 'zawodu'. Najlepiej niech będzie wolna amerykanka. Jakoś nie słyszałem podobnych słów w ustach innego naszego piłkarza.

Ja ostatni raz narzekalem na Lewandowskiego w 2002r. Pamietam, jak byl wychwalany przez dziennikarzy i ekspertow pilkarskich, a mi tez bardzo podobala sie jego gra. Napewno najlepszy polski defensywny pomocnik. Jesli chodzi o wypowiedzi...to wole pilkarza, ktory opowiada durnoty, ale potrafi grac w pilke...od pilkarza, ktory mowi madrze, a w pilke grac nie potrafi(Bandrowski). Nie wpychaj tez w moje usta slow, ktorych nie wypowiedzialem...gdzie ja napisalem, ze nie mialy zadnego znaczenia? Przeciez napisalem, ze bylo to idiotyczne. O czym ty mowisz? Czytaj co sie pisze, a nie reaguj emocjonalnie.

O Zewlakowie i jego gierce z twoim kolega nie chce sie nawet wypowiadac :D...tez gralem z pilkarzami, ktorzy cos osiagneli w tym zawodzie i wiem, jak podchodza do tego typu zabaw(na 20%?). Rozumiem tez, ze w Turcji nie graja tacy pilkarze, jak twoj kolega i dlatego tam go nie kreca :D.

P.S - Gdyby gral Frankowski, to pewnie bysmy wygrali...bo to co wyprawial Lewandowski z Jeleniem wola o pomste do nieba.

CH. 07.09.2010 21:27

szczerze? to co dzisiaj pokazali Polacy to w porownaniu z poprzednimi meczami wirtuaoza, na prawde az chcialo sie ogladac, do ten ten stadion w tle, ktory sie znakomicie prezentuje, szkoda ze mecz dobiegl konca, przyjemnie sie ogladalo, Australia nie istniala i trzeba to sobie powiedziec szczerze, coz, powinnismy wygrac roznica 2-3 bramek, ale takie mecze sie zdarzaja, na szczescie to tylko byl trening

sq 07.09.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 975838)
W szczególności Peszko, człowiek który nie wiem jakim cudem gra w reprezentacji będzie śmigał, kulawiec.

A Peszko też. Bo grał na dobrym poziomie.
Rozumiem że zaraz Błaszczykowski-nie-umiem-dograć-dokładnie-piłki będzie tu wynoszony ponad niebiosa bo to ex-Wiślak a Peszko jako Lechita został wygwizdany przez Wiślaków, no ale tak to jest jak się patrzy przez pryzmat klubowy.

Boenish - gracz meczu.

Miichał 07.09.2010 21:30

Przyzwoita gra, beznadziejna skuteczność, ale przynajmniej wygląda to lepiej w ataku niż z Kamerunem.
Szkoda tylko, że nikt oprócz Boenischa nie umie w tej drużynie celnie dośrodkować. Żenujące były zwłaszcza dośrodkowania z rożnych i wolnych. Zamiast mieć z nich groźne sytuacje, to my mieliśmy nic..

Marcin(L) 07.09.2010 21:30

DRAMAT...
Smuda wyleci, na bank, nie może być inaczej, takiej żenady to dawno nie było albo... LEO był cudotwórcą tak naprawdę:/
P.S. I oczywiście klepią się po plecach ("Polska grała bardzo dobrze, tylko się cieszyć") Ja pier!!!

emjot 07.09.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 975847)
Boenish - gracz meczu.

:lol:

chyba dla Australijczyków. Bo obydwa gole padały albo po jego błędach albo z jego strony boiska.

For_FuN_ 07.09.2010 21:34

Tez mi bylo wstyd, ze dostalo sie i Peszce i Iwanskiemu...sytuacja raczej niespotykana na meczach reprezentacji od wielu lat(pamietam, ze na Legii oklaskiwani byli Frankowski czy Zurawski).

"Paradoksalnie" w polskiej kadrze najbardziej chcialo sie grac Boenischowi ;), a to wiele mowi o naszych pilkarzach i szkolenie w naszym kraju.

harthausen 07.09.2010 21:34

następny w tivi się cieszy, bo sparingu (sparingu !!) nasi lepiej, rewelacyjnie nawet grali.
Tak się pewnie do 2012 będą nakręcać , bo nikt ich w tych sparingach na poważnie nie przyciśnie.

Najgorsze, że jak Smuda jeszcze parę wpadek zaliczy, to to złotousty szef szkolenia PZPN może zastąpić, no wybór rewelacyjny mamy.

qchar90 07.09.2010 21:34

Boenisch to może z przodu gra dobrze, ale z tyłu słabiutko

sq 07.09.2010 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 975850)
:lol:

chyba dla Australijczyków. Bo obydwa gole padały albo po jego błędach albo z jego strony boiska.

Dla Australijczyków to raczej bramkarz.
A że tak z ciekawości spytam - wg Ciebie kto?

qchar90 znając Smudę - zmieni mu pozycję na lewego pomocnika :)

Pan Jotka 07.09.2010 21:36

Od meczu z Ukrainą zdania nie zmieniłem. Są żenujący. Obrona nie istnieje, a skuteczność pilkarzy taka jak i decyzje personalne- przypadkowość rządzi. Szkoda czasu na nich. 3 porażki na Euro są bardziej niż prawdopodobne.

rafalek 07.09.2010 21:37

Wg obie bramki był Żewłakowa nie Boenischa, ale każdy ma swoje zdanie..

xanti1906 07.09.2010 21:38

Z uporem maniaka większość centr w pole karne, nieważne czy z akcji czy z rożnych, było uderzanych płasko, po ziemi, gdzie był duży tłok. Raz się udało, bo Lewandowski dołożył nogę i próbowali cały czas. Błaszczykowski rzeczywiście mało efektywny, ale bardzo bardzo ruchliwy, chcący grać.

rafkur 07.09.2010 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 975851)
Tez mi bylo wstyd, ze dostalo sie i Peszce i Iwanskiemu...sytuacja raczej niespotykana na meczach reprezentacji od wielu lat(pamietam, ze na Legii oklaskiwani byli Frankowski czy Zurawski).

Niestety to było że tak powiem za klasykiem mało ekskluzywne. Zresztą nie tylko to . Pozdrawianie zgód Wisły i przypominanie o tym kto rządzi w Krakowie też średnio na miejscu. Lubię oddzielać pewne rzeczy.

sq 07.09.2010 21:40

Można już tylko gdybać, że gdyby Lewandowski wykorzystał karnego, a Smolarek swoją "setkę"... bla bla bla

felipe 07.09.2010 21:49

Mecz - klasyk ostatnimi czasy. Dużo biegania, mało pożytku.

Najbardziej razi nieumiejętność dośrodkowań. Błaszczykowski, Peszko, Piszczek umieją zagrać na klepkę, są szybcy, ale jak już złożą się do dośrodkowania... to ta piłka może polecieć wszędzie. I to jest największy problem. Toporny i taki trochę "mało ruchawy" Boenish siał większy zamęt centrami niż w/w trójka razem wzięta. Bo tu filozofia prosta, ale i tak nieosiągalna dla polskich kopaczy. A szkoda, bo dużo fajnych akcji spartaczyli...akcji, które zresztą sami wypracowali.

Sartre 07.09.2010 22:00

Panowie, ja jednak apeluję o spokój. Średnio wierzę w Smudę, ale też mam ten komfort, że jakoś nigdy jego wielkim fanem nie byłem. Natomiast faktem jest, że póki co, to Smuda sobie eksperymentuje. Wystawia ciągle to nowych graczy, miesza w składzie, przestawia sobie pionki, szuka jakichś rozwiązań. I, niezależnie od tego czy wydaje mi się, że osiągnie kiedyś jakiś efekt, czy nie, właśnie to powinien w tej chwili robić. Do pierwszego poważnego meczu jeszcze daaahahahaleko. Teraz niech sobie kombinuje, ba, niech wystawia Pietrasiaka na pomocy, proszę bardzo. To jest taki moment kształtowania tej drużyny. Teraz niech sobie wykrystalizuje jakiś skład (a jest do tego bliżej, niż było powiedzmy 3 miesiące temu), a potem go zgrywa, uczy swojej taktyki itd. itp. Ja w każdym razie porażką się jakoś bardzo nie przejmuję. Będę się przejmował, jeżeli rok przed Euro będzie nadal to samo - w tej chwili, po trzęsieniu ziemi jakie przeszła kadra, nie spodziewałbym się niczego innego.

I tak fajnie, że tę grę jakkolwiek dało się oglądać.

LUKAS77 07.09.2010 22:02

Panowie pilkarsko druzyna zagrala poprostu slabo a kibicowsko nie zasluzylismy na reprezentacje w Krakowie. przykro mi to mowic ale jak nie potrafimy oddzielac niektorych rzeczy to moze niech Kadra gra gdzie indziej...

Wasiu 07.09.2010 22:03

Straszna bieda. Polska nie ma zawodnikow do takiej ofensywnej gry. Australia 3 sytuacje i wygrywa. Gdyby trzeba bylo zrobili by kolejna 2 gole w 3 strzalach. Z naszych atakow zupelnie nic nie wynika. Bledy w kazdej formacji, Smolar 3 setki przestrzelil, wielka gwiazda Borussi nawet z 11m nie umie strzelic. A tak naprawde to 2 wielkie gwiazdy Borussi bo Kuba, jakkolwiek zajebisty z niego czlowiek, to o podawaniu nie ma zielonego pojecia.
Jezeli nie bedzie zmian to EURO to bedzie kompromitacja.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl