![]() |
Cytat:
@MaLk - tak, Rude zepsół jednym meczem z Tychami fenomenalną pracę Sobolewskiego z całego sezonu. Wystarczyło wygrać. Głupszej narracji dawno nie czytałem. Wystarczyło żeby Sobolewski wszystko wygrał a nadal by tu pracował i myślał nad składem na Ekstraklasę. @Jaroo1 - aktualnie Arka i Lechia mają średnią 1.91, Wisła za Rude 1.75. Jeśli Rude wygra z Miedzią u siebie będzie miał 2.0. Jeśli nie, to trzeba się szykować na baraże. |
Cytat:
Wszystko robimy na kilka kroków do przodu, bardzo logiczne decyzje sa podejmowane, za każdym razem :D |
Cytat:
|
Nie było tematu
|
Cytat:
Mieliśmy gonić a nam np Lechia uciekła 5 pkt póki co. Po prostu straciliśmy w 4 meczach 5 pkt i to jest kluczowe. Mieliśmy napięty ten margines błędu, teraz właściwie go już nie mamy, bo każdy strata punktów im szybciej nastąpi, to praktycznie zamyka drogę, bo zaraz się okaże, że tylko 7/7 wygranych może dać awans. Także dzięki Sobolowi, przede wszystkim Królewskiemu, jest jak jest. A Rude to raczej półka nieco wyżej od Sobola i nic nie gwarantuje, od początku szans nie dawał na udaną pogoń. |
Cytat:
Żaden trener niczego Ci nigdy nie zagwarantuje, ani Rude, ani Moskal, ani Brosz. Mam zresztą dziwne przeczucie że wyżej wymienieni Polacy wcale się nie palili żeby sprzątać po Sobolewskim. Parafrazując genialną w swej prostocie myśl MaLk - "wystraczy że wygrasz wszystko, bo jak nie to będziesz winny braku awansu i bankructwa Wisły". Aż się dziwię że nie było chętnych... |
Cytat:
To, ile zawalił Sobolewski to jedno. To, ile zawali Rude i jakie będą (lub nie) tego konsekwencje, to już sprawa tylko i wyłącznie samego Rude. Coś nie zgadza się w tej kalkulacji, którą przedstawiłem? Q przypadku wygranej z Tychami nie bylibyśmy teraz na 3. miejscu z 3 punktami straty do Arki i Lechii? Ale rozumiem, że przygotowywanie narracji pod ewentualną, nie daj Boże, porażkę w walce o awans już trwa. To z całą pewnością wina Sobolewskiego odchodzącego na początku grudnia, że Rude nie wygrał pod koniec lutego z Tychami. No kurde, wszyscy wiedzą, że wygranie z Tychami było z gatunku niemożliwego, żaden trener z taką drużyną jak Wisła, po przepracowaniu okresu przygotowawczego, nie byłby w stanie pokonać Tychów. To zbyt duża potęga żeby jakikolwiek śmiertelnik naznaczony piętnem dokonań Sobolewskiego mógł tego dokonać. 1,75 punktu na mecz na tę chwilę nie daje kompletnie nic w kontekście walki o awans bezpośredni. Nie dawałoby też od początku sezonu, więc zwalanie wszystkiego na Sobolewskiego jest z gruntu chybione. Gramy lepiej niż za Sobolewskiego, ale ciągle za słabo. Póki co wkład Rude daje tylko możliwość walki w barażach, przy czym póki co nie widać, żeby ta drużyna była w stanie w tych barażach wygrywać (porażka i remis z rywalami poziomu Tychów/Arki). |
Cytat:
- gościa, który nie znał kompletnie Wisły, ligi, realiów wymogów a co za tym idzie presji itp itd po to aby dokonał cudu i awansował bezpośrednio (mile widziana opcja) - do klubu gdzie prawdopodobnie zakończy się sezon barażami zatrudniliśmy gościa, który 3 razy dał ciała w barażach - do klubu na skraju upadku, zatrudniliśmy gościa, który 2 razy był trenerem, ma 1,5 roku doświadczenia, pracował w cienkiej lidze kostarykańskiej i słabej III lidze hiszpańskiej, a przyszedł tu walczyć o eklapę :D No lepiej wybrać nie mogliśmy. Na podobnej zasadzie robimy transfery - a mam wąską kadrę to nakupuję grubasów żeby do formy wracali rok, jak nie wrócą to przecież nic się nie stanie, albo lepiej, kaleki z grupą inwalidzką pozatrudniam, na pewno nasi medycy ich wyleczą. My tak usilnie prosimy się o problemy, że w sumie cud, ze ten klub jeszcze trwa. |
Rude musi zrobić 1 rzecz - po to go tu ściągnięto. Awansować! Może po barażach, nie musi bezpośrednio.
Tłumaczenia które są że coś tan Sobolewski zjebał wczesniej nie maja żadnego znaczenia... jak czuł ze nie da rady mógł odmówić. Pewnie było kilku "ligowych" wyjadaczy którzy podjęli by się tego zadania. I kto wie czy taki Moskal nie wystrugałby awansu na luzie. No ale my mamy AI. Zatem bez wymówek. Niech Rude zajmie i nawet 6 miejsce ale awansuje po barazach. To i tylko to jest miernikiem czy okaże się "dobry" trenerem. |
W tym temacie bazujemy główne na liczbach, a nie na uczuciach. Więc za rozważanie słowno-muzyczne n/t szans powinien być ban :> . Jak ktoś chce sobie pomarudzić to zapraszam do innych tematów.
Płakanie n/t obecnej pozycji Wisły i prowadzącej dwójki Arka/Lechia to głupota (by nie napisać ostrzej). Zrobię za jakiś czas porównanie kto z kim gra przez te ostatnie 10 kolejek. Tu jest fajna statystyka: https://twitter.com/zagrosik/status/1767197464262553670 Jeśli Wisła zdobędzie 63 punkty (czyli P-25 - jeszcze 25), które STATYSTYCZNIE dają top2 to wg Zagrosika mamy 85% szans na awans http://i.imgur.com/mVOjKR5m.png |
Nie potrzeba zadnej filozofii. Trzeba wygrac minimum 8 meczow z 11 ktore zostaly. Nierealne i tyle.
|
Cytat:
Z wklejonej tabelki wynika natomiast, że utrzymanie obecnej średniej Rudego (1,75) do końca sezonu daje nam ogromne 3% szans na awans bezpośredni i statystycznie (72% szans) miejsce 4-5. Czyli praktycznie punkt wyjścia w momencie objęcia drużyny przez Rudego. PS. Porównanie ostatnich spotkań Arka-Lechia-Wisła wisi już od jakiegoś czasu w sieci. Naszym problemem jednak wcale nie jest to, że musimy zagrać do końca sezonu lepiej od Arki i Lechii. Musimy zagrać lepiej od Arki, Lechii, Tychów i Motoru, licząc dodatkowo na to, że nikt za nami nie wytnie nam numeru i nie zagra o jeden mecz lepiej od nas. |
Cytat:
|
Ale jaki jest sens co kolejke zmieniać wszystkie dane zaleznie od tego jak się kolejka potoczy? Po co takie wyliczenia robić skoro one nie pokazują nic, oprócz tego jak w danym tygodniu po danej kolejce, przed kolejną wygląda w teorii sytuacja?
Zrób takie obliczenia, ze wyliczysz ile trzeba pkt do awansu, ile wszyscy zdobeda i ile Wisla potrzebuje. A do liczenia matematycznych szans i robienia statystyki co tydzien innej to ani filozofii ani zabawy w tym nie ma. Nie wypisuj ile trzeba zdobyc, bo to kazdy wie, tylko realnie ile my zdobędziemy. |
ZABAWY STATYSTYKĄ. TO jest taki właśnie wątek.
BŁAGAM! Jak się ktoś nie umie bawić lub nie rozumie statystyki/matematyki (żaden wstyd!!!) to po prostu niech tu nie pisze. Do wylewu frustracji jest masa innych wątków ... DZIĘKUJĘ. |
Cytat:
W zeszłym roku na tym etapie to było 9 pkt przewagi nad 10 miejscem. Strata do Ruchu wynosiła 6 pkt, do liderującego ŁKSu 9. Do końca sezonu będzie ciekawie. |
Zestawienie kolejek dla top5
Kod:
Wisła 5 Arka 2 Lechia 1 GKS T. 3 Motor 4Ciekawe mecze pogrubiłem. Lechia ma kalendarz podobny do nas rok temu. Mocne uderzenie na koniec. A jeszcze jest kilka nieoczywistych drużyn. Np. GKS Katowice grał 5 razy w tym roku, 4 razy wygrał. |
I niech ktoś powie że ta liga nie jest ustawiona.
Arka od 25 kolejki podejmuje po kolei rywali Wisły z poprzedniej kolejki tyle że w odmiennym stosunku dom-wyjazd. Jeśli oceniać ostatnie 11 kolejek przez pryzmat skali trudności spotkań wyjazdowych to Wisła nie ma prawa narzekać. Ma dwie ciężkie (Płock i Katowice), rywale mają 3-4 trudne tereny. |
A niby co Arce ma dać to, że podejmuje po nas rywali? Jakie mają płynąć z tego korzyści dla Arki?
|
Cytat:
Jednak takich zależności dużo więcej - np. my mamy zawsze po GKS Tychy. Więc obstawiam, że raczej głupota niż celowe działanie. Choć w 2005/06 dano nam "na plecy" Legię z oczekiwanym efektem. W sezonie jest 306 meczów. Wszystkich 306 nie da się losować ale można by np. pierwsze 6 kolejek jesieni ustawić na sztywno, pierwsze 4 wiosny i ostatnie dwie w odwrotnym porządku, a pozostałe losować. Zostało by 198 meczów do rozlosowania, co by się dało przy pomocy komputera i podobnej maszyny jak dawniej był totolotek zrobić dość szybko. https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/v...e_content.webp |
Cytat:
Zgadzam się Pepe, przecież można nawet cały sezon wrzucić w system i wylosować. Wpisać kilka wyjątkow typu Stal i Resovia nie mogą grać w jednej kolejce w Rzeszowie. Zapewne jednak starsi panowie sobie siedzą i w notesach kreślą kto kiedy ma grać :> |
Cytat:
|
Znalezienie cytatów Petrescu z czasów w Wisle to są 3 minuty, ale ok.
"Nie jestem zresztą zadowolony z wielu rzeczy po tym meczu. Zawodnicy Górnika grali tak, jakby czekali na kartki, może nie chcieli grać przeciwko Legii? Przed moim przyjazdem do Krakowa powinno się mi powiedzieć, że Legia musi zdobyć tytuł. Zostałbym w Rumunii. Wszystko jest robione, by to ona zdobyła tytuł. W naszych meczach rywale walczą o życie, doznają kontuzji, otrzymują kartki, a w następnym meczu są zmęczeni." Oczywiście o ile wtedy to osoby życzliwe Legii maczały palce w grafiku, to teraz chce wierzyć że podobne zabiegi dla Arki to czyjes "wygodnictwo". |
Na mecze z Legią chcieli się wykartkować ale na mecz z nami koniecznie chcieli grać, nie wykartkowywali się mecz wcześniej :D
To akurat trochę takie .......enie bo o ile PZPN i spółka mogła forsować Legię, to tu wychodzi, ze wręcz wszystkie kluby robiły wszystko aby Wisłę ograć, wymęczyć a na Legię wychodzić po to żeby przegrać :D I może jeszcze t da się jakos obronić, ze wtedy jak Wisła i Legia były mocne, to detale mogły decydować i np Legia miała bardziej zmęczony za tydzień zespół, z którym my graliśmy (ale to nie da się w tydzień odpocząć?), o tyle teraz na tym poziomie dziadowskim to już wymyślanie. I super, ogrywajmy rywali, żeby za tydzień na mecz z Arką musiały sie spinac i pkt robic :P |
Wrzucam to jako ciekawostkę, nie jako wykładnik czegokolwiek ;)
Terminarz ustawiono według pewnego klucza i warto zeby mieć tego świadomość. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Gdzie tu jest logika i sens? Niby statystyka, niby sens jest ale tak na prawdę to jest jedynie wypisanie co kolejkę ile teraz byc moze bedzie pkt potrzebne. Nie ma to żadnego sensu jeśłi np wpadna teraz dwie trudne dla nas kolejki a latwe dla top2, i zaraz całkiem się zaniży liczba pkt potrzebnych do awansu, zeby po nastepnych 4 kolejkach być wyższa niż jeszcze poprzednio. Nie hejtuje, rozumiem to z jednej strony, z drugiej to jest .......enie dla .......enia. A całosć można by podsumować, ze do awansu potrzeba coś około 63-66 pkt i niezależnie od wszystkich, w to trzeba celowac. Jeśli wiec nam brakuje teraz z 27 pkt do tego, no to proste, wygrać trzeba 9 meczów. I wyliczanie ile mamy % szans na awans. Wyliczanie tylko na podstawie tego ile obecnie pkt mamy, ile ktoś inny ma itd xd Dzisiaj jest 85% bo zremisowaliśmy ostatnio, a jak przegramy z Miedzią t będzie 80% a jak wygramy to 90%. Przecież to dowodzi jedynie temu co jest podliczone na teraz, a nie, ze ma jakikolwiek sens dalej. Jedyna pożyteczna statystyka jest taka, ze do awansu z top 2 potrzeba xx punktów. A i tak jakby tego nie liczyć to się może okazać, ze trzeba duzo mniej albo duzo więcej pkt bo jakas anomalia sie trafi i ktos z forma wystrzeli albo calkiej zdziadzieje. |
Cytat:
Mi się wydaję,że liczba punktów potrzebnych do awansu jest tu znana praktycznie od dwóch lat i wcake nie zmienia się co kolejkę. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl