Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

biechowianin 09.03.2010 16:32

Winfried Schafer jest z wykształcenia dróżnikiem kolejowym.

arti 09.03.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 866831)
Nic nie wiem o oszczędnościach Schafera, ale on pracuje na bieżąco. Trwająca ponad 3 lata przygoda z reprezentacją Kamerunu, 4 miesiące przerwy, Al Ahli Doha(06.03.2005 - 19.02.2007), Al Alin FC (27.12.2007 - 02.12.2009). Nie wydaje mi się, żeby źle płacili w Katarze, czy ZEA, skoro taki Bąk Jacek miał milion dolarów za sezon kopania.

mea culpa:lol:

tofik 09.03.2010 16:41

No nic się nie stało takiego :)
Teraz zastanówmy się, czym mielibyśmy wpłynąć na Schafera, żeby on tu pracował ?
Jak widać ani pieniędzmi, ani warunkami...
Na logikę, to jest to wymysł dziennikarski, odgrzany kotlet.
E: Tylko jako ciekawostkę podam, że za jego kadencji w Al Ahli (Q) sprowadzono do klubu Martina Kamburova. A ten był również łączony z Wisłą (prasowo:))
---

Gdybym był na miejscu Cupiała i nie chciał wydawać dużych pieniędzy na trenera. To poszukałbym w 2 lidze francuskiej lub 2 bundeslidze niemieckiej kogoś zdolnego. A może nawet w Regionallidze niemieckiej trenera z wynikami.W końcu xhodzi tylko i wyłącznie o profesjonalizm i inne niż polskie podejście.

jachting 09.03.2010 16:55

Żeby dobrze poszukać to pewnie znalazł by się gość , który lubi wyzwania , trzeba by mu tylko ten towar odpowiednia sprzedać , moim zdaniem można byłyby to bez sztuczek ładnie przedstawić .
Ale ja bym się skupił przynajmnie narazie na zarządzaniu i inwestycjach - bo kto by nie był trenerem to i tak trzeba się tym zająć jeśli chce się świadomie celować w LM a nie tylko liczyć na szczęście .
Już w następnych latach , żeby wygrać ligę trzeba będzie mieć kompletnie obsadzony pierwszy skład i przyzwoitą ławkę ....

Gwiaździsty 09.03.2010 17:15

Tak, czy tak trumna z desek sosnowych dla Skorży jest już zbita i czeka na niego. Kiedy Skorża w nią wskoczy zależy już od Bogusia. Nowy prezes, który może się w końcu pojawi klepnie go jeszcze łopatą w dupę na pożegnanie i cześć.
Czas na nowe rozdanie i nowy sposób na dobór zawodników. Dobra by tu była startegia sprowadzania niemieszczących się w swoich drużynach graczy z mocniejszych niż polska liga nawet na wypożyczenia z opcją pierwokupu. Graczy z nawykiem profesjonalnego trenningu i inną niż u nas mentalnością. Wtedy polskim grajkom pokazującym fochy albo olewający stosunek do gry można wtedy podziękować. Narazie to przy Skorży zagraniczni gracze zaczęli równać poziomem do naszych, a nie odwrotnie.

WISŁAZWE 09.03.2010 17:33

Jak dla mnie nie wiem czy ten cały Schäfer czy jakikolwiek inny trener z zagranicy zdecydował by się na pracę pod Wawelem, tak jak wyżej pisał Markus, że Schäfer ma wiedzę jak funkcjonuje profesjonalny klub i jak dla mnie pierwsze co powie to gdzie jest baza treningowa, gdzie są pieniądze na transfery, chcecie dobrej gry to dajcie kasę na transfery, bo bez tego to nic nie ugramy, pierwsze mecze może i będą udane, nowy trener czysta karta, walczymy od nowa... A potem wrócimy do starego, będą przykładowo mocne treningi naszym się nie będzie chciało i znów polecą na skargę, trener wyleci i cała kasa w błoto.
Zmiana trenera w środku sezonu jak dla mnie nie była by dobrym posunięciem, przykład Polonii Warszawa chyba mówi wystarczająco dużo a po za tym chyba pamiętacie jak się i u nas skończyło eksperymentowanie z trenerami 8 miejsce.

Ja osobiście wolałbym rozwiązanie inne na przekór. A mianowicie zostawić Skorżę, wymienić piłkarzy w lecie sprzedać Brożka, Łobodzińskiego, Jirsaka, Marcelo i za te pieniądze lub za ich większość zbudować nowy zespół ze świeżą krwią i zawodnikami głodnymi sukcesu dać trenerowi czas i poczekać na efekty, myślę że w Manchesterze nie żałują, że nie wywalili Fergusona po pierwszym roku pracy a poczekali trochę i od lat 90 MU święci same triumfy a po porażce nikt trenera nie zwalnia.

Zatrudnienie trenera z Polski i tak niczego nie zmieni bo uważam że ani Ulatowski ani żaden inny nie wniósł by do Wisły ''czegoś'' nowego. A pokazałoby to że dalej ograniczamy koszty, nie kupujemy zawodników i wręcz rozkazujemy trenerom pracować z tym co się ma pod ręką wymagając samych sukcesów. Wiadomo tak krawiec kraje jak mu materii staje.

Griszka30KR 09.03.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 866764)
Bóg wybacza Cupiał nigdy (stety czy niestety)

E tam,ze Smudą ponoc było już blisko po raz drugi

tomo 09.03.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1
licze , że w zarządzie Wisły przewija się nazwisko Piotra Nowaka . Facet który bedzie miał ogromna motywację do pracy. Znając jego mentalność będzie chciał pokazać polskiej myśli szkoleniowej , że na Wisłą też można zrobić wyniki piłkarskie.Po spędzeniu kupy czasu w USA na pewno będzie wiedział jak przygotowac zespół od strony fizycznej oraz mentalnej tudzież psychicznej mając dostęp do najlepszej widzy i technologi .

A teraz zejdź na ziemię. Piotr Nowak od nowego sezonu prowadzi Philadeplhia Union - drużyne z MLS, gdzie kasa jest jest 100 razy większa, ma pełną autonomię i ma bazę treningową. Nie widzę powodów żeby chcial przyjść w tym momencie do ligi polskiej, którą od MLS dzielą lata świetlne. Brutalne ale prawdziwe.

Zobaczymy jutro jakiego kolejnego trenera wymyślą pismaki.

Bronex 09.03.2010 17:54

Zastanawia mnie dlaczego zawsze jak jest wymiana trenera to część kibiców tutaj obwinia o to piłkarzy. Nie przesadzajmy. Trener jest od tego ,żeby sobie pewne rzeczy w drużynie ułożyć, zaprowadzić pewne reguły po swojemu. Przecież za złą grę i brak wyników zawsze to on płaci głową . Słyszeliście ,żeby ktoś politykę rozliczeniową zaczął od piłkarzy a zostawił w spokoju trenera. Jeżeli trener nie potrafi kooperować ze swoimi podwładnymi to przecież nikt go w klubie na siłę nie trzyma , podaje się dymisji i po sprawie. Jak wszyscy wiemy Skorża do takich szkoleniowców nie należy , dodatkowo bazuje na degrengoladzie organizacyjnej jaka toczy nasz klub. Warto pamiętać ,że nam potrzebny jest trener ,który będzie pracował "u podstaw". Trener ,który ze względu na mizerie finansową będzie ,wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności , doskonalił to co jest. Takiemu trenerowi też nie można stawiać jakichś abstrakcyjnych celów do realizacji. Istotne jest to ,żeby na przykład młodzi zawodnicy zrobili postępy pod okiem takie trenera. Dodatkowo wszyscy piłkarze muszą zdać sobie sprawę ,że im bardziej taki trener ich dociśnie w Wiśle tym mniej bolesna będzie dla nich ewentualna zmiana otoczenia i ligi. W Wiśle w tej chwili jest co najmniej czterech piłkarzy ,którzy dobrze prowadzeni , mają szansę na transfer a Wisła na zarobek. Wracając do samego Skorży to w mojej ocenie MP jakie zdobył totalnie spaczyły , niektórym tutaj kibicom , trzeźwość osądów. Bez względu na to ile jest prawdy w tych medialnych doniesieniach Skorża i tak musi sobie szukać nowej pracy.

willow 09.03.2010 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 866894)
E tam,ze Smudą ponoc było już blisko po raz drugi

Z Kasperczakiem też :)

Pytacie, po co Schaefer miałby przychodzić do Wisły. Myślę, że na pewno nie dla kasy. Ale może po to, żeby znowu zaistnieć w futbolu?

Gdyby mu się udało wprowadzić Wisłę do Ligi Mistrzów, pewnie znowu byłoby o nim głośno i posypałyby się oferty...

thechris 09.03.2010 19:03

Nie ma takiego trenera który wprowadziłby naszych traktorzystów do LM. Z drugiej strony mało który trener nie potrafiłby wygrać z nimi tak słabej ligi jak nasza... Także czy Skorża zostanie czy nie to kwestia drugorzędna. Pytanie czy Wisła ma większe szanse na MP ze Skorżą czy z kimś innym? Moim zdaniem zmiana trenera w tym momencie to nonsens. Albo trzeba było to zrobić w grudniu albo teraz trzeba poczekać i rozliczyć się w czerwcu. Jak się nie uda zdobyć MP to może np. Puchar Polski, który daje więcej niż vice-majster w kontekście Ligi Europejskiej. Generalnie warto skupić się na grze bo wciąż wszystko mamy do wygrania. Proponuję zebrać się do kupy i zacząć kopać piłkę a nie siebie nawzajem...

koyoot 09.03.2010 19:04

Bronex i Morgenes. Ja wam odpowiem na oba wasze posty krotko. Takie rzeczy to tylko w Erze, a nie pilkarskiej Polsce.

Lemoniadowy Joe 09.03.2010 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 866847)
Oczywiście masz racje i dlatego uważam, że ewentualne zwolnienie Skorży będzie niestety oznaczać najpewniej powierzenie drużyny komuś z grona Kulawik,Moskal,Kleindinst,Cesplar, tudzież Kaczmarek, Stawowy. A to będzie kolejne strzelenie sobie "samobója".
.

No fakt przecież mamy w klubie Csaplara i Edka problem rozwiązany :)

Csaplar to zagraniczny trener kiedyś o mało podobno Milanu nie ograł i odpadł z Tibilisi

a powaznie co do trenerów zagranicznych to chyba mówimy o takich z 2-3 rzędu dla których Wisła jest szansą z drugiej strony Wiśle przydałby sie trener z nazwiskiem który w negocjacjach bedzie miał silna pozycje i taka sobie zapewni w klubie wobec piłkarzy

JOSE 841 09.03.2010 19:23

może Avram Grant podobnie jak Skorży jemu kontrakt wygasa z końcem sezonu a co do niemieckiej myśli szkoleniowej to podobno Klinsman myśli o powrocie do zawodu trenera no i mają lepsze CV niż Schaefer chociaż do Wisły najlepszym kandydatem byłby powrót Petrescue wprowadził mały klub z małego miasta na europejskie stadiony i europejskie puchary jednym słowem zrobił coś z niczego

koyoot 09.03.2010 19:27

Hehe Jose ciekawie przeinaczasz nazwisco Dana Pet-rescue :D:D. Co to znaczy - wole nie tlumaczyc:P.

wisłaWieczysta 09.03.2010 19:27

1) Petrescu dostał parę ładnych milionów euro na wyprowadzenie i stworzenie dobrej drużyny, u nas by dostał co najwyżej 2 darmowych zawodników

2)Zarobki Klinsmanna są jak zarobki połowy naszego składu (razem wzięte) także też nie wchodzi w gre.

wolfy 09.03.2010 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866804)
Znajomosci, CV ciekawe(trener Chelsea Londyn), nazwisko medialne... tylko kompletnie nic poza tym. Ten facet zna sie na trenerece pilkarzy jak moje biurko komputerowe na biochemii.

Tak. Skorża lepszy od Granta.

Poziom absurdu przekroczył granice, tego się nawet skomentować nie da. Gość porównuje trenera najlepszej ligi świata z polskim szamanem i wychodzi mu, że szaman lepszy. Bo mistrzostwa dwa zdobył. W lidze polskiej.

koyoot 09.03.2010 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866947)
Tak. Skorża lepszy od Granta.

Poziom absurdu przekroczył granice, tego się nawet skomentować nie da. Gość porównuje trenera najlepszej ligi świata z polskim szamanem i wychodzi mu, że szaman lepszy. Bo mistrzostwa dwa zdobył. W lidze polskiej.

Az z ciekawosci chcialbym po twoich slowach zobaczyc Granta w Wisle. Chcialbym zobaczyc jak on tutaj przy pomocy cepow buduje autostrade(dla niekumatych to tylko metafora). Akurat Grant moim zdaniem nie ma do tego zdolnosci.

1q2 09.03.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866947)
Bo mistrzostwa dwa zdobył. W lidze polskiej.

Grant też zdobył , Maćkowi tylko brakuje finału LM, ale wszystko przed nim:)

wolfy 09.03.2010 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866950)
Az z ciekawosci chcialbym po twoich slowach zobaczyc Granta w Wisle. Chcialbym zobaczyc jak on tutaj przy pomocy cepow buduje autostrade(dla niekumatych to tylko metafora). Akurat Grant moim zdaniem nie ma do tego zdolnosci.

:rotfl:

Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, co porównujesz? Wiesz, jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby przebić się w takiej lidze jak Premiership!?

Chcesz porównywać Granta do Skorży?
Proszę bardzo - Grant to trener, Skorża to przedstawiciel PMS. Jeden to Rolls-Royce, drugi to Matiz.
Jedyna przewaga Skorży leży w kosztach utrzymania, ale nie wiem, czy trzymanie ludzi tanich, ale niekompetentnych na dłuższą metę nam się kalkuluje.

Marne szanse na ściągnięcie kogoś takiego pod Wawel, ale nie próbujcie nawet porównywać go z waszym idolem. Są pewne granice śmieszności.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 866951)
Grant też zdobył , Maćkowi tylko brakuje finału LM, ale wszystko przed nim:)

Ale Skorża zdobył Mistrzostwa Polski, co stawia go wyżej od trenerów z Premiership.
Ja nie wiem, jak w ogóle można taką prowincję jak nasi trenerzy porównywać z kimś, kto pracuje w profesjonalnym futbolu. Po prostu tego nie rozumiem.

prober 09.03.2010 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866958)
Ale Skorża zdobył Mistrzostwa Polski, co stawia go wyżej od trenerów z Premiership.
Ja nie wiem, jak w ogóle można taką prowincję jak nasi trenerzy porównywać z kimś, kto pracuje w profesjonalnym futbolu. Po prostu tego nie rozumiem.

Armii gimbusów nie przekrzyczysz, takich 'logicznych' wywodów tutaj jest na pęczki. Ale czego wymagasz od ludzi, którzy 100% wiedzy o futbolu zdobywają z czytania Onetu, oglądania co dwa tygodnie meczów Ligi Mistrzów i opinii kilku znajomych z podwórka?

biechowianin 09.03.2010 20:09

Nie wiem jakie trzeba mieć kwalifikacje aby zostać trenerem w Premiership bo Grant ma dosyć kiepskie kwalifikacje i życiorys. Oczywiście w Wiśle by wymiatał.

wolfy 09.03.2010 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 866963)
Armii gimbusów nie przekrzyczysz, takich 'logicznych' wywodów tutaj jest na pęczki. Ale czego wymagasz od ludzi, którzy 100% wiedzy o futbolu zdobywają z czytania Onetu, oglądania co dwa tygodnie meczów Ligi Mistrzów i opinii kilku znajomych z podwórka?

Ale jak oglądają Ligę Mistrzów, to tym bardziej powinni sobie zdawać sprawę z przepaści nas dzielącej od dowolnego klubu Premiership! Przecież to jest jakiś absurd...

Dlatego właśnie piszę o kulcie Skorży - nikt racjonalnie myślący nie uzna go za lepszego od ludzi pracujących dla czołowych klubów świata. Po prostu brak jakichkolwiek przesłanek żeby uznać, że mógłby w ogóle tam cokolwiek zwojować. On by się pewnie nawet w Championship nie załapał.

koyoot 09.03.2010 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866958)
:rotfl:

Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, co porównujesz? Wiesz, jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby przebić się w takiej lidze jak Premiership!?

Tak wiem jakie trzeba miec CV zeby zdobyc prace w premiership. Prawdopodobnie takie jak w zadnej innej lidze. Tylko ze nie porownuje ich osiagniec a realne MOIM zdaniem mozliwosci zbudowania tutaj w tym klubie czegos od nowa a nie bazowania na tym co sie ma w klubie. Grant poki co tego nie pokazal. Osiagnal Final LM, wicemistrzostwo Anglii i final pucharu ligi z Chelsea. Ale moim zdaniem to bylo akurat poklosie tego ze nie zdazyl popsuc pracy Mourinho w Chelsea. Teraz spojrzcie gdzie jest Portsmouth w lidze Angielskiej. Klub ktory nie ma wielkich pilkarzy na skale swiatowa(bo tacy graja w Chelsea).

I jeszcze jedno. W porownaniu grant Shaefer zdecydowanie wieksze noty zbiera u mnie ten drugi bo on udowodnil juz ze umie pilkarzy wytrenowac i przede wszystkim zbudowac druzyne.

P.S. Porownujac kogos kto ma inne zdanie od waszego do ludzi ktorzy udzielaja sie na forach onetopodobnych sami dajecie pokaz swojego poziomu. Ktory widocznie wcale wyzszy nie jest.

St@chu 09.03.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866967)
Ale jak oglądają Ligę Mistrzów, to tym bardziej powinni sobie zdawać sprawę z przepaści nas dzielącej od dowolnego klubu Premiership! Przecież to jest jakiś absurd...

Dlatego właśnie piszę o kulcie Skorży - nikt racjonalnie myślący nie uzna go za lepszego od ludzi pracujących dla czołowych klubów świata. Po prostu brak jakichkolwiek przesłanek żeby uznać, że mógłby w ogóle tam cokolwiek zwojować. On by się pewnie nawet w Championship nie załapał.

Nie zamierzam bronić Skorży, ale te wszystkie wywody o Grancie w kontekście polskiej ligi też mogą być z całym szacunkiem gówno warte...

Mentalność polskiego piłkarza byłaby dla Granta czymś tak, moim zdaniem, nie pojętym, jak dla Ciebie niemożliwe jest bronienie Skorży w obecnej sytuacji.

Nie chce bronić naszego aktualnego trenera , bo uważam że na obecnym stanowisku się skończył, ale chce zwrócić Twoją uwagę że Grant z polskim piłkarzem mógłby sobie po prostu nie poradzić...

Przebrnięcie meandrów psychiki, motywacji, chęci do pracy rodzimych kopaczy to naprawdę nie lada wyzwanie...

DeadOrAlive 09.03.2010 20:16

Nie mówiąc już o tym, że Skorża cały czas gra jednym i tym samym ustawieniem, co sprawia, że z zamkniętymi oczami można przewidzieć naszą taktykę...
Piłka w przód i Brozio walcz ;q

koyoot 09.03.2010 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 866971)
Nie mówiąc już o tym, że Skorża cały czas gra jednym i tym samym ustawieniem, co sprawia, że z zamkniętymi oczami można przewidzieć naszą taktykę...
Piłka w przód i Brozio walcz ;q

Gdyby to bylo takie oczywiste stary to co mecz trzeba by bylo zmieniac taktyke i ustawienie.

St@chu, piwo dla ciebie za trafnego posta.

szczepanwislak 09.03.2010 20:20

Jednak " Przegląd Sportowy " jest wiarygodny i pisze raczej prawdę.
Pozycja Skorży w klubie osłabła po ligowych porażkach (z GKS i Arką po 0:1). Trener najpierw musiał tłumaczyć się prezesowi Ireneuszowi Reszczyńskiemu, przewodniczącemu rady nadzorczej Tomaszowi Turzańskiemu i doradcy Bogusława Cupiała Krystianowi Rogali. Właściciel Wisły z nim nie rozmawiał, bo przebywa w Szwajcarii. Zwierzchnicy szkoleniowca dotąd nie mieli dla niego żadnej alternatywy i z tego powodu trener przetrwał letnią (klęska z Levadią Tallin) i jesienną (prestiżowe porażki z Legią i Cracovią) burzę. Tamte niepowodzenia kosztowały Skorżę odłożenie rozmów o nowym kontrakcie. Obecny wygasa 30 czerwca tego roku.

_ukoL 09.03.2010 20:20

A co tu przewidywać. Petrescu już dawno stwierdził, że piłkarze w Polsce grają by zwolnić trenera. Kulawce cholerne, pobierające 300 - 200 tys. euro rocznie nie wiem za co. Za pysk ich wziąć ale kto ma to zrobić, już był Petrescu i chciał wprowadzić normalność to nagle Baszczyński się urażony poczuł i co zwojował jeden i drugi? Jeden Ligę Mistrzów, a drugi gówniany klub w Grecji. Kim tu grać, jak tu burdel i amatorszczyzna na całej linii. Potrzeba ludzi chcących pracować, a nie patrzeć na kontrakt i liczbę tatuaży oraz ilość żelu na łbie.

1q2 09.03.2010 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866804)
Ten facet zna sie na trenerece pilkarzy jak moje biurko komputerowe na biochemii.

.

Jedna sprawa - nie wiem co się z Tobą dzieje ale Twoja ignorancja osiąga stany szczytowe.
A wystarczyło by byś odpalił sobie wikipedie

Gość pracował najpierw w słabszych klubach izraelskich.Musiało mu iść bo objął Maccabi z którym zdobył 2 mistrzostwa pod rząd, co zaowocowało tym że został selekcjonerem Izraela.Później była liga angielska - asystentura przy Muriniho a później samodzielne prowadzenie drużyny gdzie łatwo nie miał bo w Chelsea żydów nie lubią;) - zamiast zapowiadanej klęski zdobył w-mistrzostwo i awansował do finału Ligi Mistrzów gdzie przegrał dopiero w karnych z MU.

Aktualnie jest trenerem Portsmouth gdzie mu faktycznie nie idzie

Nadal uważasz ignorancie że ten facet zna się na trenerce piłkarzy jak Twoje biurko na biochemii??

Arturo 09.03.2010 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 866958)
:rotfl:

Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, co porównujesz? Wiesz, jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby przebić się w takiej lidze jak Premiership!?

Trzeba znać jakiegoś rosyjskiego oligarchę?:) Nie twierdzę, że jest gorszy od Skorży, ale biorąc pod uwagę ewentualną pensję to byłby to bardzo zły wybór.

Jeśli chodzi o trenera - Skorża powinien zostać do końca sezonu. Gdybyśmy stracili mistrzostwo - następca miałby niezłą sytuację. Po przegranym sezonie raczej nie byłoby wielu chętnych na piłkarzy - skład zostałby utrzymany + wykurowaliby się rekonwalescenci, nowy stadion, nowa miotła - myślę, że byłby podobny efekt jak w I sezonie Skorży.

Sam coraz bardziej skłaniam się do tezy, że problemem nie jest sam Skorża tylko reszta sztabu. Forma bramkarzy, przygotowanie fizyczne, kontuzje, złe rozpracowanie rywali. Tak mi się wydaję. że Skorża musi nadrabiać za resztę i robi zbyt wiele rzeczy na raz. No ale coż - Boguś chciał zwolnić Janasa i ferajnę to Skorża stanął w ich obronie, jego problem.

fond 09.03.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 866979)
J

Nadal uważasz ignorancie że ten facet zna się na trenerce piłkarzy jak Twoje biurko na biochemii??

Ale może biurko Koyoota jest wyjątkowe i biochemię ma w jednym palcu ? Więc w czym problem ? :>

Grant ? Marzyciele z was...

Raczej będzie jakaś opcja pt. 'zamienił stryjek ...'

koyoot 09.03.2010 20:27

1q2 pisze o tym ze moim osobistym zdaniem bez pilkarzy na swiatowym poziomie on nie osiagnie nic. Szkoda ze teraz na szybko nie znajde skladu Maccabi z tamtego okresu by go przeanalizowac pod wzgledem umiejetnosci i potencjalu. W Polsce byc moze by zdobyl mistrzostwo, ale czy awansowal do LM. Juz smiem watpic. I o to mi sie caly czas rozchodzi.

Ignorancie:P.

P.S. Uprzedzajac. Tez nie jestem pewien tego czy Skorza by awansowal do LM ale gdyby zostal tutaj to aspekt mysle psychologiczny by zadzialal i pilkarze zrozumieliby ze trener ma poparcie klubu. Oni sami(prawdopodobnie) by tez uwierzyli w siebie, tak jak to bylo gdy to Kosa tutaj wrocil. Skorza sam zreszta tez tutaj mialby cos do udowodnienia. I byc moze najwiekszym paradoksem tej sytuacji byloby to ze niekonieczna bylaby wymiana ogniw w tej naszej maszynce. Nie chce tutaj pisac w jakis sposob zyczeniowy, ale mam nadzieje, o ile oczywiscie obecny trener zostanie na tym stanowsiku na kolejny rok po zdobyciu mistrzostwa, ze to jest przelomowy sezon, i ze teraz moze byc tylko lepiej. Ale do tego trzeba wielu wielu rzeczy, oraz wiele warunkow musi byc spelnionych by to nastapilo. Narazie te warunki sa spelnione tylko w 10% tzn jestemy liderem.

Baala. Ponownie sie obawiam czy majac tych tutaj za trenerow nie mielibysmy jeszcze wiekszego szpitala niz teraz mamy.

Baala 09.03.2010 20:30

Popatrzyłem z nudów wolnych trenerów, i tacy oto rzucili mi się w oczy:

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

http://www.transfermarkt.co.uk/en/tr...inenblick.html

Dodam tylko, że każdy z nich wywalczył z jakimś klubem awans z II Bundesligi do pierwszej.Nie sa to trenerzy z najwyższej półki, ale solidna Niemiecka szkoła. Każdy z nich w przeszłości był piłkarzem na niezłym poziomie. Ciekaw jestem czy byłoby nas stać na jednego z nich.

Boleck 09.03.2010 20:39

Czyli tandety w Wiśle ciąg dalszy, łatwiej zmienić trenera niż podejście do klubu Właściciela, Cupiał chce tandety to tandetę ma, a Maciek jak miałby jaja to olałby Cupiała już po pierwszym sezonie kiedy się okazało że właściciel go oszukał i nie będzie kasy na transfery. Problem Wisły to Cupiał, a nie kolejny trener.

sqallpl 09.03.2010 20:41

Brozek mowi w wywiadze ze stoja murem z trenerem. Jezeli jest to prawda to zmienia ona cala postac rzeczy.

Biorac pod uwage ze to prawda. Jezeli ktos mi tutaj powie, co moze z aktualnym skladem zrobic inny trener. Jak zmienic gre, taktyke, nastawienie, cokolwiek, chetnie poczytam...?

szczepanwislak 09.03.2010 20:46

Ostatnie porażki spowodowały, że władze rozpoczęły pracę nad planem B, na wypadek, gdyby kryzys zespołu się pogłębił.Skorżą wprawdzie wykazuje zdumiewającą zdolność do odradzania drużyny z popiołów, ale to się w końcu po prostu nie uda. Stąd poszukiwania jego ewentualnego następcy. Póki co jednak, w zaufanym kręgu Cupiała dominuje pogląd, że nową jakość Białej Gwieździe mógłby nadać tylko obcokrajowiec, bo Skorża to ścisła czołówka polskich trenerów i niełatwo go zastąpić kimś odpowiednim z krajowego podwórka.

speedfashion 09.03.2010 20:47

Cytat:

Brozek mowi w wywiadze ze stoja murem z trenerem. Jezeli jest to prawda to zmienia ona cala postac rzeczy.
Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby mówił co innego, no może gdyby miał na celu rozpętanie totalnej burzy wokół Wisły.
Ja tak czasem sobie myślę, że chłopaki nie tworzą drużyny, nie utożsamiają się z tym wszystkim, traktują to jak większość urzędników swoją pracę. Nie chcę tak myśleć, ale czasem wnioskuje to po ich zachowaniu.
Jeśli jest tak jak mi się wydaje, to żaden trener z taką hałastrą cudów nie zdziała.

St@chu 09.03.2010 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 867001)
Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby mówił co innego, no może gdyby miał na celu rozpętanie totalnej burzy wokół Wisły.
Ja tak czasem sobie myślę, że chłopaki nie tworzą drużyny, nie utożsamiają się z tym wszystkim, traktują to jak większość urzędników swoją pracę. Nie chcę tak myśleć, ale czasem wnioskuje to po ich zachowaniu.
Jeśli jest tak jak mi się wydaje, to żaden trener z taką hałastrą cudów nie zdziała.

Bywało już nie raz i nie dwa że Polscy piłkarze w takich sytuacjach zaczynali mówić różnego rodzaju niedomówieniami... aluzjami, które były bardzo jasne do odczytania, jako sprzeciw wobec trenera...

W tej sytuacji jest jednoznaczne opowiedzenie się za Skorżą, więc wydaje sie, że nie jest to wymuszona wypowiedź...

Niemniej jednak to co piłkarze myślą, że jest najlepsze dla nich niekoniecznie musi znaczyć, że faktycznie jest najlepsze dla klubu, kibiców, etc.

Ciężko przewidzieć jakie piłkarze mają priorytety? Żeby ładnie grać? Utopia...

vote-for-mikey 09.03.2010 21:09

Jasio Urban na wylocie z Legii! Dwa wicemistrzostwa Polski! Bierzemy!


a na poważnie - z polski to tylko Smuda
z zagranicy - ktokolwiek z doświadczeniem, nazwiskiem i umiejętnością brania podwładnych za mordę. Niekoniecznie od razu czołówka trenerska z Anglii czy Niemiec, ale trener pokroju Schaefera - facet sprawiający wrażenie dyktatora na emeryturze ;)
Bo Polak lepszy bity niż proszony.
a za pół miliona euro + dwa porządne transfery (czyli to co dostał Skorża plus Jirsak, Niedzielan, Łobo, Diaz, Ćwielong, Matusiak, czyli transfery Maćka w pierwszym sezonie) przyjdzie do nas mnóstwo trenerów z pocałowaniem ręki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl