![]() |
Skorża powinien wylecieć bo gość widać ,że nie jest na miarę naszych ambicji.
Problem tylko z tym ,że znaleźć kogoś lepszego będzie niesamowicie trudno. A Skorża powinien dokończyć robotę do końca sezonu bo jak wyleci teraz to jesteśmy w dupie ! |
Cytat:
|
Piłkarzykom potrzebny jest trener o warsztacie podobnym do Felixa Magatha (za pysk trzyma każdą drużynę, którą prowadzi - coś się nie podoba to out), chociaż nie wiem czy gwiazdki wytrzymałyby taki cykl treningów jaki proponuje ten pan.
|
Bez sensu to wszystko, ale do tego w naszym klubie się przyzwyczajam.
Trzeba było pożegnac się ze Skorżą, albo po Levadii, albo przed okienkiem zimowym. Zwalnianie trenera w trakcie rozgrywek jest glupotą. No chyba, że ma sie w zanadrzu przynajmniej Domenecha i kasę na 18 nowych piłkarzy na samym początku okienka letniego. Jednak pocieszam się, że Cupiał uczy się choc opornie. - Po porażce z Tblisi zwolnił Kasperczaka ale dopiero w przerwie zimowej. Sprowadził Liczkę, który niec nie wniósł, ale i niewiele zdążył popsuć i w efekcie byliśmy mistrzem, bo przewaga wypracowana przez Kaspra była wystarczajaca. - Po obawach związanych z Petrescu, chociaż Dan miał lepsze wyniki na początku rundy niż dzisiaj na poczatu rundy ma Skorża, Dana wyrzucono i sprowadzono gościa z nawiskiem, ale bez umiejętności: Okukę. Efektem było rozwalenie drużyny, spadek formy, ósme miejsce. Cenię Skorżę, za dwa MP, za to, że są w grze Wisły od czasu do czasu jakieś przebłyski lepszego, ale niestety Skorża popełnia za dużo błędów. Jesli nawet chce wprowadzić w Wiśle nowy styl gry to popelniane błędy w przygotowaniach, co skłania mnie do wydana opinii, że powinien jeszcze się dlugo uczyć. Jednak nie kosztem Wisły. Oczywiście, dla postawienia drużyny na nowe tory, nauczenia nowej taktyki czy stylu, nie wystarczy rok. Potrzeba co najmniej trzech sezonów, przepracowanych w tym samym, stabilnym skladzie. Jednak nie ma stabilnego składu z czego wniosek, że Skorża nie wyprowadzi Wisły na wyższy poziom jeszcze przez następne dwa, trzy lata. Pytanie czy zrobi to ktoś inny? Kandydatury Probierza czy Ulatowskiego sa po prostu żałosne, Schaefer to taki medialny odwracacz uwagi.A żaden porzadny, młody trener z Zachodu nie przyjdzie bez gwarancji wspołpracy klubu. Mogą przyjśc co najwyżej emeryci trenerscy szukajacy dodatkowej kasy. Jednym słowem: jestesmy w d... Wbrew wszystkiemu licze jednak na Jarosza. On po cos został zatrudniony. Mam nadzieję, że po to by zorganizować nową drużynę wokół nowego sensownego trenera |
Ja tu popieram część osób twierdzących że zmiana 'dziś' , to w dużej mierze szansa na powtórkę 8 miejsca, pewnie nie ósmego, bo niżej niż na 6 to się spaść w tym sezonie nie da ale wiadomo o co chodzi.
Na dziś nie ma w Polsce żadnego wolnego trenera który by dawał cień nadziei na to że będzie lepszym trenerem niż Skorża.Jest kilka nazwisk które można by wziąć pod uwagę ale to są trenerzy zajęci więc oczywistym jest nie nie rzucą swoich klubów z dnia na dzień, szczególnie że komfort pracy w Wiśle nie idzie w parze z wymaganiami. Trenerowi z za granicy potrzeba by kilku miesięcy by ogarnąć w ogóle z kim ma doczynienia.Doniesienia o niemieckim dziadku, traktuje jako chęć zarobienia wierszówki przez dziennikarzy a nie realną szansę.Zresztą ten trener przypomina 'naszego' Heńka i pewnie wynik by miał podobny jak Kasper w Zabrzu. Tak w ogóle to uważam ze trener to nasze mniejsze zmartwienie, większe jest takie że klub wygląda jak firma do likwidacji.Oczywiście to tyko takie porównanie ale żeby firma z budżetem 30 mln miała de facto 2 pracowników, żeby kompletnie nie interesowała się budowaną 'siedzibą', żeby nie miała prezesa, człowieka od spraw sportowych, żeby dała się publicznie ośmieszać przez urzędującego prezydenta. Kompletnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. |
Cytat:
Skorża musi zostać... do końca sezonu. :-P |
Cytat:
|
Jeżeli zwolnią Skorżę to pytanie brzmi: Kulawik czy Janas Jr ? A wtedy wierzycie w puchary? Żaden szanujący się trener nie jest w tym momencie bez pracy, żaden szanujący się trener nie przyjdzie z dupy na 12 meczów przed końcem sezonu i zgodzi się (zapewne) na klauzule o zdobyciu mistrzostwa.
Skorża obiecał że w Białym zobaczymy inna Wisłę. Piłkarze podobnie. Pozostaje czekać do piątku i zobaczyć. Jedno jest pewne, przegrana w Białym będzie oznaczać że to czy drużynę poprowadzi Skorża, czy Janas Jr. nie ma żadnego znaczenia, bo coś nie tak jest z piłkarzami. |
Za tydzień się wiele wyjaśni.Zobaczymy czy nasi są w stanie w ogóle strzelić gola i zobaczymy na co tak na prawdę stać Amike
|
powtórzę to co pisałem kiedyś:
najlepszym momentem na zwolnienie wypadającego przeprosić kibiców był grudzień, teraz to jest już po ptokach. Jedyna nadzieja w nowym trenerze jest taka, że będzie reagował na to co się dzieje na boisku, natchnie kopaczy. Ale czy to starczy do mistrzostwa? wątpię. Komedią wszechczasów będzie jeśli doczłapiemy na tym 1 miejscu i trener z 3 mistrzostwami zostanie zwolniony. na papierze to szaleństwo, w rzeczywistości przykra, zapóźniona w czasie konieczność |
Z tego co mi wiadomo to Heniu Kasperczak jest wolny :D
|
Cytat:
|
Bóg wybacza Cupiał nigdy (stety czy niestety)
|
Weszlo.com dziś wychodzi na najbardziej opiniotwórcze źródło informacji piłkarskiej... Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają ale ja tego nie widzę.
Kasy brak, bazy treningowej brak, drużyna to szpital i wrzucają w to nowego trenera. Ja dobrze myśle że w przyszłym tygodniu gramy PP? |
Cytat:
|
Maciej Skorża w 2007 roku wygrał z Winfriedem Schäferem wyścig o posadę trenera Wisły. Dziś niemiecki szkoleniowiec jest brany pod uwagę jako następca Skorży na Reymonta.
Pisze dziś '' Przegląd Sportowy " No ciekawe na ile jest to wiarygodna wiadomosc |
Acapelo problem w tym ze ide o zaklad ze wtedy trzeba byloby dzwodnic po karetke po kazdym treningu a pierwszy sklad Wisly w pewnym momencie to byliby 17 latkowie lub juniorzy starsi, bo nie byloby kim grac przez kontuzje.
|
Wiarygodna tak jak cały PS...
|
Jakby Lucescu albo Halihodzic zgodzili się przyjść, w 1 sekundzie bez wahania pozegnałbym Maćka (powiedziałem przed porażką z Arką, że jak wystawi taki sam środek pomocy i przegrają to dla mnie jest już skończony).
|
Mi zawsze ta gazeta wydawała się wiarygodna , ale teraz to już także coś i mi tu " smierdzi.."
|
Cytat:
- facet co zna się na robocie, ma swój warsztat i wyniki,nawet w niedalekiej przeszłości. Sheffer.Taki kosztuje a nas na taką osobę nie stać. - młody ambitny trener z zachodu. Na niego nas tez nie stać. On potrzebuje miejsca do wypłynięcia, warunków do pracy. U nas póki co nie ma boiska do treningów,o stadionie,który nie wiadomo kiedy będzie oddany nie wspomnę. Tak osoba z kasy zejdzie,ale musi mieć warunki do pracy. - Wyjadacz. Taki co ma warsztat,wynik na bieżąco, doświadczenie. Nie mamy na takiego kasy. A taka osoba przyszła by tu tylko dla kasy,bo ani to prestiż,ani szansa zaistnienia w Europie. Widzi co jest grane. On liczy na kasę. Jednakże jest jeden facet,nawet w moim odczuciu sensowny,tylko trzeba by mu na nutce sentymentalnej pograć. Avram Grant. Facet ma same problemy, leci z ligi, kasy w klubie średnio. Chciał prowadzić naszą kadrę. Tylko,że pewnie z 200 tysięcy na waciki by chciał. A idąc dalej ,dałbym mu kompetencje GM i faceta który by zbudował struktury klubu zawodowego. Był,widział jak to działa w najlepszej lidze świata. Poza tym z takim nazwiskiem i znajomościami zawsze łatwiej. |
Nie jest tak, że tylko sztab szkoleniowy z Maciejem Skorżą na czele i piłkarze są winni stanowi permanentnej degrengolady w klubie. Winne są też ( może nawet bardziej niż wyżej wymienieni, choć pozostają w cieniu) szkodniki w Radzie Nadzorczej. Ireneusz Reszczyński i Genowefa Borkowska won z Wisły! Przestańcie szkodzić naszemu klubowi!
|
Szkodzi to przede wszystkim pan Rogala...
|
Cytat:
|
Morgenes tego typu myslenie pokazuje tylko w jakim kraju zyjemy, gdzie jest tylko zawisc i msciwosc. Tak to wina jest mojego kumpla ze przechodzil kolo grupki idiotow rozmawiajac przez telefon, a ci mu wpierdal spuscili i ukradli mu telefon. Bardzo madre myslenie morgenes.
Wszystko mozna sprowadzic do tego ze ktos jest winny lub niewinny, ale na litosc boska nie przekraczajmy az takich granic... |
Cytat:
|
O tak dj-ibutti, Rogala również. Pani Borkowska splamiła się "tylko" niemocą, Rogala to perfidny rozbijacz.
|
Znajomosci, CV ciekawe(trener Chelsea Londyn), nazwisko medialne... tylko kompletnie nic poza tym. Ten facet zna sie na trenerece pilkarzy jak moje biurko komputerowe na biochemii.
Olivarez. Borkowska akurat gowno moze zrobic. Musze przeprosic pana Dudiego tutaj za to co mowilem w jednym z tematow na temat tego kto steruje tym klubem. O tym co ten artykul pokazal nie mialem pojecia. |
Cytat:
|
Mam powazne watpliwosci czy Shaefer(czy jak to sie pisze) wyciagnie z tych zawodnikow szczyt mozliwosci.
|
Cytat:
|
Cytat:
I który kopacz się sprzeciwi ?Już nie będzie grania przeciw trenerowi, czy nie angażowania się na treningach. Pierwszy polski klub, w którym trener przetrwa piłkarza. Nowa jakość. |
Cytat:
A zza granicy to może tu przyjść tylko albo ktoś żeby się uczyć (typu Petrescu i tj. wielki znak zapytania) albo ktoś starszy kto potrzebuje kasy i będzie pracował mimo, że jaja sobie z niego będą robić. Bakero (co on naprawdę umie???) Radolsky, Szatałow itp.? Co nas może innego czekać? Albo Schaefer, któremu się może oszczędności z dobrych czasów kończą i potrzeba łyknąć nieco kasy. D.pa zbita po prostu... |
Ten Szkop to już by było coś przez duże "C".
|
Trudno komentować medialne spekulacje prasy, ale oczywiście ewentualna zamiana Skorży na Schäfera byłaby korzystna dla Wisły. Niemiec to doświadczony i utytułowany trener, z sukcesami, autorytetem, sprawdzonym warsztatem i wiedzą, jak funkcjonuje profesjonalny klub, piłkarze itd. Mógłby zaprowadzić trochę porządku w tym bajzlu, a niemiecki "ordung" paru grajkom bardzo przydałby się.
Ale oczywiście, to mało prawdopodobne. Jeśli Skorża wyleci, najpewniej w ramach oszczędności drużynę poprowadzi jakiś Klajndinst lub Kulawik, ewentualnie niewymagający Bobo Kaczmarek. A to będzie ruch w złą stronę, kolejny z tych, które już przerabialiśmy, oznaczający jedynie dalsze grzebanie w stęchłym, zacofanym garniturze polskiego bagienka. A Ulatowski, o którym tez się pisze, to jak go już gdzieś ładnie scharakteryzował Flamengista, następny Skorża bis. |
Cytat:
|
Skorża jeżeli nie przegra to zostanie,
żaden dobry trener teraz nie przyjdzie żaden młody trener też nie przyjdzie bo kto im zapłaci tylko tanie rozwiązanie jest możliwe nie łudźcie się |
W tej chwili dwie kandydatury wydają się rozsądne . Schaefer ma przede wszystkim doświadczenie i wiek przez co na pewno nie pozwoli sobie na kaprysy naszych gwiazd.Świetne kontakty w Afryce co może zaowocować ciekawymi transferami . Ale przede wszystkim wie jak funkcjonuje profesjonalny klub piłkarski . Zapewne sprowadzi przy Reymonta swoją świtę asystentów , trenerów od przygotowania fizycznego czy bramkarskiego itp.Oczywiście nie zapominajmy , że jest to Niemiec a to kolejna gwarancja , że będzie wymagał pełnego profesjonalizmu zarówno od piłkarzy jak i od "góry" . Porażkami jakie ostatnio sbiera W Arabi nie przejmowałby sie zbytnio bo to tylko moze wyjśc na dobre w Wisle - na pewno nie krzyknie sobie tyle kapuchy co w 2007.
Pomimo , że jak dla mnie Schaefer może być strzałem w 10 licze , że w zarządzie Wisły przewija się nazwisko Piotra Nowaka . Facet który bedzie miał ogromna motywację do pracy. Znając jego mentalność będzie chciał pokazać polskiej myśli szkoleniowej , że na Wisłą też można zrobić wyniki piłkarskie.Po spędzeniu kupy czasu w USA na pewno będzie wiedział jak przygotowac zespół od strony fizycznej oraz mentalnej tudzież psychicznej mając dostęp do najlepszej widzy i technologi . Jak dla mnie obecnie nie ma sensu wymieniać Skorży na innego trenera niż wyżej wymieniona dwójka . Chyba , że chodzi o jeszcze innego trenera z zagranicy . Jednak jestem zdania , że Skorży należy dać popracować do końca kontraktu . Zanim nowy trener zapozna się z drużyną i jej możliwościami nie wspominając o realiach polskiej piłki kopanej sezone będzie miał się ku końcowi a Wisła będzie z trudem walczyć o udział w pucharach. |
Ale jaki Schafer? Za co niby?Myślicie że 60 letni gość który kosi kasę od 10 lat u tubylców, przyjdzie tu użerać się za grosze?Do klubu bez pieniędzy, bez żadnej bazy treningowej...Jest temat który elektryzuje klikaczy więc jest i nazwisko.Wygrzebali je z archiwum i oto mamy wielkiego njusa.
|
Cytat:
I stąd mam wielkie obawy dotyczące tego ruchu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl