![]() |
Niektórzy to już piszą w takim tonie jakby Moskal jasno powiedział coś w stylu "Dopóki Genkov będzie zdrowy to zawsze będzie miał pierwszy skład". Mnie się wydaje, że będzie po prostu spora rotacja i będą grać na przemian zwlaszcza, jeśli mamy grać na trzech frotnach. Tak jak bylo w końcówce tamtej rundy - Biton zagrał z Odense i strzelił gola, a Genkov zagrał z Twente i też strzelił gola. Dotąd Kaziu pokazał, że nikt nie może być pewny miejsca w składzie (może po za Wilkiem i Meliksonem) i dlatego w sparingach stosuje różne warianty. Inna sprawa, że argument pt. "wystawiam Genkova, bo Bitona i tak nie wykupimy" nie miałby absolutnie żadnego sensu - póki co nie ma co rozkminiać co będzie za pół roku, tylko wycisnąć maksimum z tego.
|
Niech rozpoczną się przygotowania do sezonu 2012/2013! - zakrzyknął Probierz, a wraz z jego okrzykiem poczęto pracować.
--- Chyba po raz pierwszy w historii przygotowania do kolejnego sezonu zaczniemy w dzień po zakończeniu obecnego. Możemy się spodziewać, że na treningach ostatecznie zweryfikowane zostaną umiejętności chłopaków Tomka Kulawika: część zostanie włączona do pierwszego zespołu, a z częścią się pożegnamy, jako z nie rokującymi zawodnikami. Na treningach możemy się także spodziewać juniorów, i juniorów starszych, a więc m.in. Lucasa, wobec którego wielu z nas ma spore nadzieje. Na pewno przywitamy kilku zawodników testowanych - moim zdaniem to idealny moment: będziemy testować zapewne zawodników, którym kończą się kontrakty w czerwcu, a którzy do tego momentu normalni grali, albo przynajmniej trenowali w swoich drużynach, a więc teoretycznie powinni być w dobrej formie fizycznej. Zagramy trzy sparingi: z Widzewem w Gutowie, oraz z Podbeskidziem i nie przedstawionym rywalem, nie wiadomo gdzie, mam nadzieję, że na którymś ze stadionów w Krakowie, albo okolicy: Wawel, Nadwiślan, Zabierzów. http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...nowego_sezonu/ |
http://www.futbolnews.pl/informacje/...go-sezonu.html
Cytat:
|
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html
Ostatni akapit: Cytat:
|
Ostatnio Wieszczycki mówił, że minimum to 30 dni. Chyba, że wcześniej zawodnicy wykorzystali coś z tej puli.
|
Cytat:
|
W kodeksie pracy jest z tego co kojarzę 26 dni w roku. Ale mogli już coś wykorzystać na początku roku, w zimie. Więc i tak raczej za długo.
|
Cytat:
|
Cytat:
Imho takie dni wolnego można sporzytkować w salce ucząc sie np. taktyki albo jezykow obcych. |
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ringpartnerow/
Czyli: Widzew w Gutowie Podbeskidzie w Dankowicach Unia w Tarnowie na pewno ten ostatni będzie otwarty. --- Wróżenie z fusów: Pierwszy obóz w Polsce, pewnie w Zakopanem, drugi obóz za granicą czyli zapewne Oliva - http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2,id,t,sa.html Sezon zaczynamy w trzeci weekend sierpnia, czyli: Tydzień treningów w Krakowie (25.06 - 01.07) Dwa tygodnie treningów w Polsce (02.07 -15.07) Tydzień w Krakowie (16.07 - 22.07) Dwa tygodnie zagranicą (23.07 - 05.08) Dwa tygodnie w Krakowie, pewnie z meczem w drugi weekend sierpnia. |
Coś czuję że Widzew sparing będzie zamknięty dla mediów i kibiców :)
|
Cytat:
http://g.co/maps/px6kh http://www.pilka.ptak.com.pl/ Dla dziennikarzy? Pewnie nie. Bo i co tam będzie do ukrywania. Dankowice: http://www.pasjonatdankowice.com/ZDJ...g/z_lotu02.jpg |
Cytat:
Ukryć testy zaczynamy taniec Bednarza pt "Wisła testuję zawodnika X" |
Bednarz trup bo google wprowadziło wyszukiwanie obrazem :D:D
|
nie chce nic mówić, ale jakieś Dankowice mają lepszą baze treningową niż były mistrz Polski.
|
No ale u nas się myśli, że jak baza treningowa, to musi być kopia 1:1 La Masii za pierdyliard dolarów, więc mówią, że się to nie opłaca.
A tu (za Borkiem mówię) wystarczą trzy równe płyty boiska, woda, napompowanie piłki i miejsce do jedzenia. Na początek rzecz jasna. |
Cytat:
Jak Kapka miałby z tego kasę wyciągnąć:D |
A teraz posłużę się cytatem z Mourinho:
Cytat:
|
Cytat:
|
Po pierwszym po sezonowym i przedsezonowym sparingu :)
Wynik wszyscy znamy, gry nie za bardzo. Testowaliśmy 2 nowych chłopaków i zawodników z ME, Widzew we względnie optymalnym zestawieniu. Co powiedział Probierz o meczu? Cytat:
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1014703424.jpg Numer Bitona już powędrował do kogoś innego (Nowak?) http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1014714860.jpg |
Obejrzałem sobie skrót sparingu z Widzewem - wiadomo, skład megarezerwowy itd, ale od tego jest temat żeby oceniać. Więc oceniam - na skrócie wygląda to kiepściutko, Widzew z tą naszą młodą obroną miejscami robił co chciał (niedoświadczenie ok, ale zaangażowania za dużo też tam nie widziałem...), w ofensywie na cały mecz jedna ładna akcja, poza tym kiepsko. Interwencje tego gwiazdora z Milanu na pewno nie "piękne" jak pisali w relacji ale bronił pewnie i skutecznie więc na plus.
|
wybronił takie dwie sytuacje które równie dobrze mógłby puścić i nikt pretensji by nie miał. Uważam że bramkarz zagrał bardzo dobrze, a co do obrony, rzeczywiscie, napad widzewa kręcił ich jak chciał
|
skoro najlepszym w naszych szeregach był średni Jirsak ...to coś jest nie tak.
Miśkiewicz miał bardzo duzo szczeście, mam nadzieje ze go nie podpiszą (interwencja w 29 minucie dobrego świadectwa nie wystawia) Jakbyśmy grali na biało to można by coś napisać, bo czerwoni przesłabi byli. |
Cytat:
Ja bym chłopaka nie skreślał i dał mu szanse w pozostałych sparingach bo jak dla mnie wypadł nieźle. Przede wszystkim rzuciła się w oczy o niebo lepsza niż u Sergeia gra na przedpolu, wyjścia do piłki i trafna ocena sytuacji na boisku - jak trzeba było wyjść to wychodził, jak zostać to zostawał a nie stał jak przyspawany do linii słup. Refleks chłopak tez pokazał niezgorszy i co by nie mówić to ON uratował nam wynik w sparingu. |
Biorąc pod uwagę, w jak dziecinny sposób była czasami ogrywana nasza obrona, nie traktowałbym jednego "wyplucia" piłki przed siebie w wykonaniu Miśkiewicza jako wielkiej tragedii. Ocenianie jego przydatności po jednym sparingu, a właściwie po jednym filmiku wydaje się być jednak pewną przesadą. Niech gość pogra wszystkie 3 sparingi, w tym przynajmniej jeden niech zagra z podstawową linią obrony ( najlepiej z Podbeskidziem ) - wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na jego temat.
|
Cytat:
|
sory, ale dla mnie wyplucie taśtasia z 30 metrów i to przed siebie, centralnie do biegnącego od połowy przeciwnika nie jest dobrym prognostykiem. Zresztą, on nawet w Kmicie nie miał opinii dobrego bramkarza....
czasem jest tak ze widzisz zachowanie bramkarza i stwierdzasz : Niezły, Pewny etc. Miskiewicz jakos Pawełkiem mi zalatuje. |
Co z tego, że wyłapie kilka piłek, jak może być "elektryczny" i emanować brakiem pewności na obronę.
Przecież dobry bramkarz wpływa na grę całej drużyny. Zawodnicy przed nim przekonani o klasie bramkarza mogą sobie pozwolić na więcej z przodu. Dobrym przykładem Jovanić. Może coś wyłapie, ale jak na niego się popatrzy, to nie jest to pewny, spokojny bramkarz. |
Apel - Nie oceniajcie bramkarza po jednym meczu!!!
Wielu bramkarzy zostało skreślonych po jednym słabszym meczu i jeszcze więcej łapaczy zostało zakontraktowanych po jednym lepszym meczu. |
Cytat:
|
a mi wcale Miśkiewicz nie wygląda na elektrycznego, trzeba mu gry po prostu
|
Nie no, ja tylko pisze ze takie wrazenie na mnie zrobił.Probierz niby go chwalił po meczu, a my w skrocie za duzo nie widzielismy, wiec ciezko oceniac jego umiejetnosci. nie wiemy jak celnie wykopuje pilke jak gra nogami itp.
|
Filmik ze sparingu przerażający - Wisła goni futbolówke, Widzew wkreca nas w ziemie... zobaczymy jaki skład na Podbeskidzie i Unie.
Miśkiewicz (po jeszcze kilka meczach), Nowak, Gajos byłoby fajnie. Jakby chociaz jeden z tych młodych (Gajos, Nowak) talentów do Wisły trafiło byłoby miodzio ps. ciekawa byłam czemu w tych młodych - testowanych nie ma Lucasa syna Clebera, ale to chyba kontuzja przynajmniej coś takiego ma na FB |
A odważne wyjście, lub dwa nawet głęboko w pole karne i pewne piąstkowanie? Wypluł raz piłkę, zdarza się. Poza tym bardzo pozytywne wrażenie zrobił.
|
Cytat:
|
co cieszy, to fakt, że Wisła dzisiaj grała w hiper eksperymentalnie testowym składzie, a Podbeskidzie wypuściło chyba najmocniejszą jedenastkę ;>
|
Skład Wisły w meczu z Podbeskidziem
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz (87 Jakub Sypniewski) - Jakub Bartosz (61 Kasjusz Piwowarczyk), Michał Czekaj, Mateusz Arian (71 Kamil Moskal), Piotr Żemło (79 Aleksander Ślęczka) - Ivica Iliev (79 Piotr Karłowicz), Cezary Wilk, Tomáš Jirsák, Damian Buras (46 Patryk Małecki), Ricardinho (73 Łukasz Rojewski) - Romell Quioto (75 Dawid Kamiński). Myślę że na uwagę zasługuje Damian Buras który w 18 meczach w Hutniku strzelił 10 bramek i miał 8 asyst a jest to ofensywny pomocnik |
Cytat:
|
Co do sparingu na pewno na + Miśkiewicz,ciężko oceniać faceta na podstawie 6 minut gry ale sprawia dobre wrażenie,do tego młody chłopak na którym można by kiedyś zarobić,gdyby faktycznie się wybił i na równo z Siergiejem rywalizował.
Quioto-pierwsza bramka ładna,druga to formalność. Jak dla mnie szybki zawodnik,motorycznie też prezentuje sie bardzo dobrze.Siły mu wiecej nie trzeba jak ktoś tu pisał,przy 2 bramce przepchał obrońcę bez większego problemu. Zobaczymy co z Unią pokaże,może Łysy faktycznie miał wyjątkowo w tym przypadku farta. Dobrze dla nas ;) Pączuś Ricardinho niech już pakuje manatki bo to jest pomyłka totalna. Ewentualnie niech podejdzie z cv na drugą stronę błoń. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl