Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

Charlie 08.02.2012 09:19

Niektórzy to już piszą w takim tonie jakby Moskal jasno powiedział coś w stylu "Dopóki Genkov będzie zdrowy to zawsze będzie miał pierwszy skład". Mnie się wydaje, że będzie po prostu spora rotacja i będą grać na przemian zwlaszcza, jeśli mamy grać na trzech frotnach. Tak jak bylo w końcówce tamtej rundy - Biton zagrał z Odense i strzelił gola, a Genkov zagrał z Twente i też strzelił gola. Dotąd Kaziu pokazał, że nikt nie może być pewny miejsca w składzie (może po za Wilkiem i Meliksonem) i dlatego w sparingach stosuje różne warianty. Inna sprawa, że argument pt. "wystawiam Genkova, bo Bitona i tak nie wykupimy" nie miałby absolutnie żadnego sensu - póki co nie ma co rozkminiać co będzie za pół roku, tylko wycisnąć maksimum z tego.

vote-for-mikey 07.05.2012 18:18

Niech rozpoczną się przygotowania do sezonu 2012/2013! - zakrzyknął Probierz, a wraz z jego okrzykiem poczęto pracować.

---

Chyba po raz pierwszy w historii przygotowania do kolejnego sezonu zaczniemy w dzień po zakończeniu obecnego.
Możemy się spodziewać, że na treningach ostatecznie zweryfikowane zostaną umiejętności chłopaków Tomka Kulawika: część zostanie włączona do pierwszego zespołu, a z częścią się pożegnamy, jako z nie rokującymi zawodnikami. Na treningach możemy się także spodziewać juniorów, i juniorów starszych, a więc m.in. Lucasa, wobec którego wielu z nas ma spore nadzieje.
Na pewno przywitamy kilku zawodników testowanych - moim zdaniem to idealny moment: będziemy testować zapewne zawodników, którym kończą się kontrakty w czerwcu, a którzy do tego momentu normalni grali, albo przynajmniej trenowali w swoich drużynach, a więc teoretycznie powinni być w dobrej formie fizycznej.
Zagramy trzy sparingi: z Widzewem w Gutowie, oraz z Podbeskidziem i nie przedstawionym rywalem, nie wiadomo gdzie, mam nadzieję, że na którymś ze stadionów w Krakowie, albo okolicy: Wawel, Nadwiślan, Zabierzów.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...nowego_sezonu/

Bambo1906 07.05.2012 18:41

http://www.futbolnews.pl/informacje/...go-sezonu.html

Cytat:

W maju drużyna rozegra trzy mecze sparingowe. Pierwszy - z Widzewem Łódź odbędzie się 15 maja w Gutowie Małym.
No chyba, że to wyssane z palca.

vote-for-mikey 07.05.2012 20:31

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html

Ostatni akapit:
Cytat:

Jeszcze w starym składzie, poszerzonym o wybijających się zawodników Młodej Ekstraklasy, wiślacy będą trenować do końca maja. Trener Michał Probierz uznał, że dwa miesiące wakacji to byłaby lekka przesada. Krakowianie nie będą zresztą tylko trenować. W planach mają dwa sparingi. Już wiadomo, że ich rywalami będą inne zespoły ekstraklasy. Wisła zagra zatem z Widzewem Łódź i Podbeskidziem Bielsko-Biała (22 maja w Dankowicach). Dodajmy też, że po wakacjach przygotowania do nowego sezonu ruszą 25 czerwca. Najważniejszym pytaniem na dzisiaj jest to, w jakim składzie?
25 dni urlopów - i tak długo. Pewnie i tak minimum, jakie muszą dać zawodnikom.

Proud 07.05.2012 20:45

Ostatnio Wieszczycki mówił, że minimum to 30 dni. Chyba, że wcześniej zawodnicy wykorzystali coś z tej puli.

vote-for-mikey 07.05.2012 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1247733)
Ostatnio Wieszczycki mówił, że minimum to 30 dni. Chyba, że wcześniej zawodnicy wykorzystali coś z tej puli.

No, z zasady wygląda to tak samo jak w każdej innej pracy, praca na kontrakcie wiele w tej kwestii nie zmienia.

Benan 07.05.2012 21:53

W kodeksie pracy jest z tego co kojarzę 26 dni w roku. Ale mogli już coś wykorzystać na początku roku, w zimie. Więc i tak raczej za długo.

RAFi89 07.05.2012 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1247733)
Ostatnio Wieszczycki mówił, że minimum to 30 dni. Chyba, że wcześniej zawodnicy wykorzystali coś z tej puli.

A w zimie wolnego nie mają, dodatkowo co jakiś czas się słyszy że po meczu trenerzy dają im dzień wolnego.

szprotson 07.05.2012 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 1247764)
A w zimie wolnego nie mają, dodatkowo co jakiś czas się słyszy że po meczu trenerzy dają im dzień wolnego.

ale to jest "dzień wolnego" dlatego że by ich zajechali, w końcu po meczach są az tak zmęczeni..
Imho takie dni wolnego można sporzytkować w salce ucząc sie np. taktyki albo jezykow obcych.

crux.a 08.05.2012 06:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1247778)
ale to jest "dzień wolnego" dlatego że by ich zajechali, w końcu po meczach są az tak zmęczeni..
Imho takie dni wolnego można sporzytkować w salce ucząc sie np. taktyki albo jezykow obcych.

Albo poznając historię Wisły, klubu, z którym się mają identyfikować.

vote-for-mikey 10.05.2012 13:39

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ringpartnerow/

Czyli:

Widzew w Gutowie
Podbeskidzie w Dankowicach
Unia w Tarnowie

na pewno ten ostatni będzie otwarty.

---

Wróżenie z fusów:

Pierwszy obóz w Polsce, pewnie w Zakopanem, drugi obóz za granicą czyli zapewne Oliva - http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2,id,t,sa.html
Sezon zaczynamy w trzeci weekend sierpnia, czyli:
Tydzień treningów w Krakowie (25.06 - 01.07)
Dwa tygodnie treningów w Polsce (02.07 -15.07)
Tydzień w Krakowie (16.07 - 22.07)
Dwa tygodnie zagranicą (23.07 - 05.08)
Dwa tygodnie w Krakowie, pewnie z meczem w drugi weekend sierpnia.

Ajax 10.05.2012 13:44

Coś czuję że Widzew sparing będzie zamknięty dla mediów i kibiców :)

vote-for-mikey 10.05.2012 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1248454)
Coś czuję że Widzew sparing będzie zamknięty dla mediów i kibiców :)

Dla kibiców z pewnością - w Gutowie nie ma żadnych trybun:
http://g.co/maps/px6kh
http://www.pilka.ptak.com.pl/

Dla dziennikarzy? Pewnie nie. Bo i co tam będzie do ukrywania.

Dankowice:
http://www.pasjonatdankowice.com/ZDJ...g/z_lotu02.jpg

Ajax 10.05.2012 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 1248460)
Dla kibiców z pewnością - w Gutowie nie ma żadnych trybun:
http://g.co/maps/px6kh
http://www.pilka.ptak.com.pl/

Dla dziennikarzy? Pewnie nie. Bo i co tam będzie do ukrywania.

Z dwie ławki są to z 4 kibiców się zmieści:D

Ukryć testy zaczynamy taniec Bednarza pt "Wisła testuję zawodnika X"

TOMEK 11 10.05.2012 15:05

Bednarz trup bo google wprowadziło wyszukiwanie obrazem :D:D

najm 10.05.2012 15:06

nie chce nic mówić, ale jakieś Dankowice mają lepszą baze treningową niż były mistrz Polski.

murray 10.05.2012 15:16

No ale u nas się myśli, że jak baza treningowa, to musi być kopia 1:1 La Masii za pierdyliard dolarów, więc mówią, że się to nie opłaca.

A tu (za Borkiem mówię) wystarczą trzy równe płyty boiska, woda, napompowanie piłki i miejsce do jedzenia. Na początek rzecz jasna.

Ajax 10.05.2012 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1248483)
No ale u nas się myśli, że jak baza treningowa, to musi być kopia 1:1 La Masii za pierdyliard dolarów, więc mówią, że się to nie opłaca.

A tu (za Borkiem mówię) wystarczą trzy równe płyty boiska, woda, napompowanie piłki i miejsce do jedzenia. Na początek rzecz jasna.

Taa jasne oszalałeś chyba.....

Jak Kapka miałby z tego kasę wyciągnąć:D

murray 10.05.2012 21:25

A teraz posłużę się cytatem z Mourinho:
Cytat:

Zawsze miałem szczęście dysponować w moich ośrodkach treningowych więcej niż jednym boiskiem i w związku z tym mogłem tak przygotować treningi, żeby szybko przechodzić od jednej sytuacji do drugiej, efektywnie wykorzystując czas i unikając długich przerw na odpoczynek. Naszym celem jest wysoka jakość i intensywność w krótkich okresach. Piłkarze chcą trenować (...) pod warunkiem, że trening jest dobrze zorganizowany i traktowany poważnie, a oni rozumieją cel danego ćwiczenia.

piotrek06 10.05.2012 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1248486)
Taa jasne oszalałeś chyba.....

Jak Kapka miałby z tego kasę wyciągnąć:D

Spokojna twoja rozczochrana, przecież te boiska ktoś musi wybudować( nie wieżę że tak zaradny i wszechstronny człowiek jak niezatapialny Zdzisław nie posiada "znajomych" w branży budowlanej) a po wybudowaniu ktoś musi sprowadzić "młodych perspektywicznych" którzy będą trenować na tych boiskach( głupio przecież żeby stały puste) i tu Zdzisiu może popuścić wodzę fantazji. Powiedział bym nawet że wybudowanie bazy treningowej otworzy przed tym przedsiębiorczym człowiekiem nowe horyzonty:D

vote-for-mikey 15.05.2012 20:56

Po pierwszym po sezonowym i przedsezonowym sparingu :)

Wynik wszyscy znamy, gry nie za bardzo. Testowaliśmy 2 nowych chłopaków i zawodników z ME, Widzew we względnie optymalnym zestawieniu.

Co powiedział Probierz o meczu?

Cytat:

W dzisiejszym meczu postanowiliśmy sprawdzić zaplecze pierwszego zespołu i trzeba przyznać, że niektórzy gracze wypadli pozytywnie. Ważne jest przede wszystkim to, że młodzi piłkarze mogą się pokazać. Jest to okres, w czasie którego możemy ocenić możliwości zawodników i ich przydatność drużynie.

Zrobiliśmy wszystko, żeby pograć i cieszę się, że ci młodzi chłopcy pokazali się. Większość z nich występuje na co dzień w Młodej Ekstraklasie, ale poradzili sobie z Widzewem i zremisowali. Zespół z Łodzi miał kilka dobrych sytuacji, ale my też wypracowaliśmy sobie okazje. Trzeba także pochwalić bramkarza, Michała Miśkiewicza.
A o testowanym Konradzie Nowaku:

Cytat:

Wiedzieliśmy, że jest to chłopak, który posiada warunki do gry w piłkę i myślę, że zalicza się do tych piłkarzy, którzy zaprezentowali się pozytywnie. Postanowiliśmy sprawdzić go i jego umiejętności, dlatego wykonywał stałe fragmenty gry. Chcieliśmy zobaczyć go na tle dobrego zespołu, bo akurat Widzew wystawił graczy, którzy są na co dzień w kadrze pierwszej drużyny.
Mały się nie przemęcza :)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1014703424.jpg

Numer Bitona już powędrował do kogoś innego (Nowak?)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1014714860.jpg

ghost_ 16.05.2012 17:14

Obejrzałem sobie skrót sparingu z Widzewem - wiadomo, skład megarezerwowy itd, ale od tego jest temat żeby oceniać. Więc oceniam - na skrócie wygląda to kiepściutko, Widzew z tą naszą młodą obroną miejscami robił co chciał (niedoświadczenie ok, ale zaangażowania za dużo też tam nie widziałem...), w ofensywie na cały mecz jedna ładna akcja, poza tym kiepsko. Interwencje tego gwiazdora z Milanu na pewno nie "piękne" jak pisali w relacji ale bronił pewnie i skutecznie więc na plus.

aphroditeN 16.05.2012 17:44

wybronił takie dwie sytuacje które równie dobrze mógłby puścić i nikt pretensji by nie miał. Uważam że bramkarz zagrał bardzo dobrze, a co do obrony, rzeczywiscie, napad widzewa kręcił ich jak chciał

szprotson 16.05.2012 17:47

skoro najlepszym w naszych szeregach był średni Jirsak ...to coś jest nie tak.
Miśkiewicz miał bardzo duzo szczeście, mam nadzieje ze go nie podpiszą (interwencja w 29 minucie dobrego świadectwa nie wystawia)

Jakbyśmy grali na biało to można by coś napisać, bo czerwoni przesłabi byli.

riv 16.05.2012 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1250062)
skoro najlepszym w naszych szeregach był średni Jirsak ...to coś jest nie tak.
Miśkiewicz miał bardzo duzo szczeście, mam nadzieje ze go nie podpiszą (interwencja w 29 minucie dobrego świadectwa nie wystawia)

Jakbyśmy grali na biało to można by coś napisać, bo czerwoni przesłabi byli.

Po jednym wypluciu piłki w 1 meczu oceniasz bramkarza? Toż zobacz któryś z ostatnich meczów Pareiki co on czasami w bramce wyczynia, pluje tą piłką przed siebie w połowie interwencji, piłki złapać nie potrafi wypada mu cały czas! Mega szrot! A przecież wiadomo, że to nie prawda.

Ja bym chłopaka nie skreślał i dał mu szanse w pozostałych sparingach bo jak dla mnie wypadł nieźle. Przede wszystkim rzuciła się w oczy o niebo lepsza niż u Sergeia gra na przedpolu, wyjścia do piłki i trafna ocena sytuacji na boisku - jak trzeba było wyjść to wychodził, jak zostać to zostawał a nie stał jak przyspawany do linii słup. Refleks chłopak tez pokazał niezgorszy i co by nie mówić to ON uratował nam wynik w sparingu.

BlurgH 16.05.2012 18:30

Biorąc pod uwagę, w jak dziecinny sposób była czasami ogrywana nasza obrona, nie traktowałbym jednego "wyplucia" piłki przed siebie w wykonaniu Miśkiewicza jako wielkiej tragedii. Ocenianie jego przydatności po jednym sparingu, a właściwie po jednym filmiku wydaje się być jednak pewną przesadą. Niech gość pogra wszystkie 3 sparingi, w tym przynajmniej jeden niech zagra z podstawową linią obrony ( najlepiej z Podbeskidziem ) - wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na jego temat.

syryls 16.05.2012 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1250070)
Po jednym wypluciu piłki w 1 meczu oceniasz bramkarza? Toż zobacz któryś z ostatnich meczów Pareiki co on czasami w bramce wyczynia, pluje tą piłką przed siebie w połowie interwencji, piłki złapać nie potrafi wypada mu cały czas! Mega szrot! A przecież wiadomo, że to nie prawda.

Ja bym chłopaka nie skreślał i dał mu szanse w pozostałych sparingach bo jak dla mnie wypadł nieźle. Przede wszystkim rzuciła się w oczy o niebo lepsza niż u Sergeia gra na przedpolu, wyjścia do piłki i trafna ocena sytuacji na boisku - jak trzeba było wyjść to wychodził, jak zostać to zostawał a nie stał jak przyspawany do linii słup. Refleks chłopak tez pokazał niezgorszy i co by nie mówić to ON uratował nam wynik w sparingu.

Pareiko w meczu ze Śląskiem po prostu nie chciał ryzykować, to zależy od tego że że Wisła wcześniejszy mecz przegrała. Jak drużyna przegrywa bramkarz traci pewność siebie. Proste prawda.

szprotson 16.05.2012 18:59

sory, ale dla mnie wyplucie taśtasia z 30 metrów i to przed siebie, centralnie do biegnącego od połowy przeciwnika nie jest dobrym prognostykiem. Zresztą, on nawet w Kmicie nie miał opinii dobrego bramkarza....
czasem jest tak ze widzisz zachowanie bramkarza i stwierdzasz : Niezły, Pewny etc. Miskiewicz jakos Pawełkiem mi zalatuje.

murray 16.05.2012 19:07

Co z tego, że wyłapie kilka piłek, jak może być "elektryczny" i emanować brakiem pewności na obronę.

Przecież dobry bramkarz wpływa na grę całej drużyny. Zawodnicy przed nim przekonani o klasie bramkarza mogą sobie pozwolić na więcej z przodu.

Dobrym przykładem Jovanić. Może coś wyłapie, ale jak na niego się popatrzy, to nie jest to pewny, spokojny bramkarz.

Qmkwat 16.05.2012 19:22

Apel - Nie oceniajcie bramkarza po jednym meczu!!!
Wielu bramkarzy zostało skreślonych po jednym słabszym meczu i jeszcze więcej łapaczy zostało zakontraktowanych po jednym lepszym meczu.

Manhunt 16.05.2012 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1250086)
sory, ale dla mnie wyplucie taśtasia z 30 metrów i to przed siebie, centralnie do biegnącego od połowy przeciwnika nie jest dobrym prognostykiem. Zresztą, on nawet w Kmicie nie miał opinii dobrego bramkarza....
czasem jest tak ze widzisz zachowanie bramkarza i stwierdzasz : Niezły, Pewny etc. Miskiewicz jakos Pawełkiem mi zalatuje.

Po tym skrócie widać ,że Miskiewicz nie potrafi złapać piłki. Co strzał to odbicie

Acapelo 16.05.2012 20:09

a mi wcale Miśkiewicz nie wygląda na elektrycznego, trzeba mu gry po prostu

szprotson 16.05.2012 20:09

Nie no, ja tylko pisze ze takie wrazenie na mnie zrobił.Probierz niby go chwalił po meczu, a my w skrocie za duzo nie widzielismy, wiec ciezko oceniac jego umiejetnosci. nie wiemy jak celnie wykopuje pilke jak gra nogami itp.

mgła 16.05.2012 20:16

Filmik ze sparingu przerażający - Wisła goni futbolówke, Widzew wkreca nas w ziemie... zobaczymy jaki skład na Podbeskidzie i Unie.
Miśkiewicz (po jeszcze kilka meczach), Nowak, Gajos byłoby fajnie. Jakby chociaz jeden z tych młodych (Gajos, Nowak) talentów do Wisły trafiło byłoby miodzio

ps. ciekawa byłam czemu w tych młodych - testowanych nie ma Lucasa syna Clebera, ale to chyba kontuzja przynajmniej coś takiego ma na FB

xanti1906 16.05.2012 20:54

A odważne wyjście, lub dwa nawet głęboko w pole karne i pewne piąstkowanie? Wypluł raz piłkę, zdarza się. Poza tym bardzo pozytywne wrażenie zrobił.

aNouc 22.05.2012 16:09

Cytat:

Bilety na mecz Unia - Wisła tylko w piątek!

Informujemy, że w najbliższy piątek tj. 25.05.2012 w godzinach 17.00-19.00 w sklepiku Strefa Kiboli w starej hali Wisły dystrybuowane będą bilety na wyjazdowy mecz jaki 29.05.2012 rozegrają nasi piłkarze w Tarnowie z miejscową Unią!

Informujemy, że jest to jedyny termin w jakim będzie można nabyć wejściówki dla kibiców Wisły na to spotkanie. Koszt wejściówki to jedyne 10 zł - cały zysk ze sprzedaży biletów/cegiełek przeznaczony jest na ratowanie finansów drużyny tarnowskich jaskółek. Bardzo prosimy o zakup biletów w Krakowie - przyspieszy to dystrybucję biletów w dniu meczu w miejscowych kasach, a także ułatwi koordynację wszelkich działań jakie planowane będą przed spotkaniem.

Informujemy również, że ze względu na bardzo dobre połączenia autobusowe i pociągowe z Tarnowem - SKWK nie organizuje transportu zorganizowanego na to spotkanie!

Podczas zapisów zaopatrzyć się będzie można w okazjonalne t-shirty (o szczegółach niebawem). Przy zapisach będziemy prowadzili również zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorego małego dawidka - liczymy, że każdy wyjazdowicz będzie w stanie wrzucić do puszki 5 zł, dzięki czemu jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli przekazać rodzicom dawida kolejną pulę pieniędzy jakich niewątpliwie obecnie potrzebują.

Do zobaczenia w Tarnowie!

skwk (.....)

DeadOrAlive 22.05.2012 16:59

co cieszy, to fakt, że Wisła dzisiaj grała w hiper eksperymentalnie testowym składzie, a Podbeskidzie wypuściło chyba najmocniejszą jedenastkę ;>

serek1984 23.05.2012 07:18

Skład Wisły w meczu z Podbeskidziem
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz (87 Jakub Sypniewski) - Jakub Bartosz (61 Kasjusz Piwowarczyk), Michał Czekaj, Mateusz Arian (71 Kamil Moskal), Piotr Żemło (79 Aleksander Ślęczka) - Ivica Iliev (79 Piotr Karłowicz), Cezary Wilk, Tomáš Jirsák, Damian Buras (46 Patryk Małecki), Ricardinho (73 Łukasz Rojewski) - Romell Quioto (75 Dawid Kamiński).
Myślę że na uwagę zasługuje Damian Buras który w 18 meczach w Hutniku strzelił 10 bramek i miał 8 asyst a jest to ofensywny pomocnik

amauri1990 23.05.2012 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek1984 (Post 1251461)
Myślę że na uwagę zasługuje Damian Buras który w 18 meczach w Hutniku strzelił 10 bramek i miał 8 asyst a jest to ofensywny pomocnik

Mamy bardzo podobne spostrzeżenia - jednak u nas był testowany na prawej obronie..

El'kabat 23.05.2012 08:12

Co do sparingu na pewno na + Miśkiewicz,ciężko oceniać faceta na podstawie 6 minut gry ale sprawia dobre wrażenie,do tego młody chłopak na którym można by kiedyś zarobić,gdyby faktycznie się wybił i na równo z Siergiejem rywalizował.

Quioto-pierwsza bramka ładna,druga to formalność. Jak dla mnie szybki zawodnik,motorycznie też prezentuje sie bardzo dobrze.Siły mu wiecej nie trzeba jak ktoś tu pisał,przy 2 bramce przepchał obrońcę bez większego problemu. Zobaczymy co z Unią pokaże,może Łysy faktycznie miał wyjątkowo w tym przypadku farta. Dobrze dla nas ;)

Pączuś Ricardinho niech już pakuje manatki bo to jest pomyłka totalna. Ewentualnie niech podejdzie z cv na drugą stronę błoń.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl