![]() |
Cytat:
Po drugie z powodu fatalnej jakosci ligi ,pismaki nie maja o czym pisac,a temat Wisły to zawsze pozywka dla mediów .Ciekawy jestem dlaczego nie ma tematu Legii i zwolnienia Urbana,która mysle ,że dała gorszy blamaż.... |
Ciekawe kto przyjdzien a miejsce Skorzy? Pewnie znowu jakis wynalazek typu Engel albo Liczka.
|
Będziecie jeszcze tęsknić za Skorżą jak Wisłę zacznie trenować Engel jr czy innego typu rumun.
|
No ja bardzo bede tesknic za brakiem jakiegokolwiek stylu, kompromitacja z Valerengą, porazka od wieku z Cracovia, klopsami z Legia, Lechem, PGE i Arką.
|
Cytat:
jak Griszka napisał.. do zmiany jest mentalnosc pilkarzy a nie trener.. i tutaj pole do popisu ma boss czy RN.. trener do nich nie dojdzie, chocby byl z zagranicy i z nazwiskiem, skonczy jak Petrescu.. |
Ale o czym tu jest gadka w ogóle.. jakie zwolnienie Skorży? Tu trzeba odpowiedniego gościa odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne i za transfery najlepiej jakiś uczciwy równy gość jak Cleber a nie jakiś stary kręciwał co lubuje siostrzeńców itp. Następnie skład trzeba przewietrzyć, trzeba pożegnać się z kontuzjogennymi, bo to jest główna przyczyna porażek!
|
Cytat:
Hmm chociaż kompromitacji w tym roku było bardzo dużo więc szybkie zwolnienie nowego trenera też by mnie nie zdziwiło. |
Moim zdaniem zmiana trenera w tym momencie jest totalnie bez sensu. Ile razy już to przerabialiśmy? Zmiany szkoleniowców powinny następować przed okresem przygotowawczym. Jak trener który nie zna nawet zawodników swojego nowego zespołu może osiągnąć lepsze wyniki niż ktoś kto jest w klubie od ponad 2 lat? Szansa na nagłą poprawę wyników jest marna. Pierwsze kilka meczów pod wodzą nowego trenera można praktycznie spisać na straty, a na to nie możemy sobie pozwolić.
|
Ze zmianą trenera to jest tak ,że na dwoje babka wrózyła, bo Skorża coraz czesciej przegrywa mecze ,ale poki jest szansa na mistrzostwo to wszyscy sie boja radykalnych zmian.Zreszta jak sie zmieni trenera to pilkarze ,beda mieli alibii w razie nie zdobycia tytulu.
Z Polski jedynym w miare sensownym trenerem jest Bobo Kaczmarek , z zagranicy po kadencji Petrescu to istnieje obawa ,ze pilkarze sie beda buntowac przciwko ciezkim treningom,paranoja. |
Zmiana trenera podczas trwania sezonu to istna głupota... Jak już Skorża ma odejść, to niech wypełni swój kontrakt.
|
Cytat:
Czy teraz zmieniać. Uważam,że sam Cupiał i RN tego nie chciała. Dawali Skorży szans tyle,że mało który trener w Wiśle miał takie poparcie. I pewnie nadal Skorża by się nim cieszył gdyby nie to,że zespół z meczu na mecz gra coraz tragiczniej. Podejrzewam,że gdyby była to tylko kwestia skuteczności sprawy by nie było. Ot zwyczajnie brak szczęścia,w sporcie jest to normalne. Ale my mamy do czynienia z gigantycznym regresem na wielu płaszczyznach i tak naprawdę nie wiadomo jak zespół będzie się prezentował za dwa,trzy mecze. Czy w ogóle będą umieli wymienić kilka celnych podań,bo tak to teraz wygląda. Tak więc zwolnienie Skorzy jest ostatnią rzeczą jaką zapewne chce Skorża,ale widząc co się dzieje nie ma wyboru. Nie dziwie się Cupiałowi,bo za kilka kolejek może być już za późno na zmianę. I tak przez ten czas wykazał się gigantyczną cierpliwością, jak na niego i nasza ligę niespotykaną. Wymieniacie nazwiska kandydatów,a co powiecie na Wojciechowskiego. Co kolejka facet wypowiada się jak i gdzie należy poprawić grę, ma zacięcie do tego nie ma parcie na kasę, jakby trzeba było sam by kupił napastnika a nie patrzył na klub co z tym zrobi. A w razie czego do Slota Tonego by kolnał.:)Memory find.... |
Ja bym trzymał Skorże, do momentu, w którym będziemy mieć jeszcze matematyczne szanse na mistrza.
W międzyczasie szukałbym dobrego trenera z zagranicy, tylko kogoś NAPRAWDĘ konkretnego kto objął drużynę by nawet w przypadku zdobycia przez Wisłę mistrza. |
Cytat:
nie Skorża |
Pomylka, mialo byc Levadia. Tak czy siak jak widac porazki pozostaja w glowie :)
|
dokąd w Wiśle był ten co poleciał za korupcję to coś tam grali, potem przyszedł Janas i zaczęła się stopniowa degrangolada... tak to widzę.
|
Porażki pozostają. Grunt żeby nie zapominać o zwycięstwach.
|
Zatrudnienie w środku rundy nowego trenera może oznaczać, że włodarze naszego klubu liczą się z możliwością straty tytułu, ale chcą dać czas nowemu trenerowi na poznanie drużyny i przygotowanie jej do występu w europejskich pucharach, bo jakbyśmy nie grali, ale miejsce 1-3 raczej na pewno zdobędziemy. Przy dobrym trenerze i kilku miesiącach czasu jest spora szansa, że awansujemy do fazy grupowej PUEFA, a to z kolei wiązało by się z odrobieniem strat finansowych i z możliwością rozpoczęcia walki o tytuł MP w sezonie 2010/2011.
Patrząc długofalowo na ten aspekt, czy nie jest to mądre? A poza tym, a nóż się uda obronić teraz MP nawet z nowym trenerem? |
Cytat:
Zreszta gdyby Probierz mial rzeczywiscie objac stanowisko po Skorzy, to ja sie poddaje i wyciagam rece do gory. Nam jest potrzebny prawdziwy trener jesli juz, a nie jakis pozer, ktory bedac trenerem Widzewa, rozdawal zawodnikom karteczki z poruczeniami w trakcie trwania spotkania :lol: No i jeszcze ta jego filozofia gry - wczesniej na boisku, a obecnie w trenerce - gdzie prowokacja i chamstwo boiskowe to istotna czesc taktyki. No ale tak to jest, gdy sie ma braki w warsztacie i probuje je czyms uzupelnic. A ten caly Szafer to nic innego jak nadworna kaczka dziennikarska i zwykla wypucha. Nie wierze, zeby tak wtedy jak i teraz, brano na powaznie jego kandydature. |
Jeżeli faktycznie zwolnią Skorżę, to oznacza to oddanie walkoverem mistrzostwa... Żenada...
|
Cytat:
Nie, nie bedzei to mądre bo MP jest dużo więcej warte od 2-3 miejsca pewnie pare milionów zł a po drugie w obecnej formule Mistrz Polski ma znacznie większa szanse na sukces w pucharach niz 2,3 druzyna ja zwolnia Skorże i okaże sie że następca bedzie jakiś tymczasowy to stwierdzę że Cupiał nic sie nie nauczył |
Strachy na lachy z ta bojaznia,ze zmiana teraz Skorzy zaskutkuje utrata szans na mistrza.Niby co takiego straci zespoł po jego odejsciu?Utraca fantastyczne koncepcje taktyczne widoczne w kazdym meczu Wisly od 2 lat?Wykopywac srodkowym obroncom do Brozka moze kazac tez np.Tomek Kulawik.A moze ciezar autorytetu Skorzy jest wsrod graczy tak wielki,ze bez niego nie beda sie nawet potrafili przebrac w szatni w stroje meczowe?Dla bojazliwych cytat:...lekliwy odrzekl iz dotarli do tej niedostepnej wyzyny.Ale-powiada-im dalej pojdziemy,tym wieksza napotykac bedziemy groze.Przetosmy zawrocili i oto idziemy z powrotem.John Bunyan-Wedrowka pielgrzyma.Przepraszam za brak polskich znakow.
|
Trener Skorża powinien poprowadzić drużynę do końca sezonu a w tym czasie jest czas na szukanie nowego człowieka i nie powinien to być polski trener.
Najlepiej ktoś z warsztatem holenderskim,lub francuskim. W tej chwili najważniejszą sprawą ,ważniejszą nawet od mistrzostwa jest w miarę jak największe zapełnienie stadionu. Jeśli na stadionie będzie odpowiednia frekwencja łatwiej o reklamy ,sponsora,zainteresowanie medii a co za tym idzie pieniądze. Nie muszę dodawać ,że jeśli one będą ,to i będą odpowiedni ludzie (trenerzy,zawodnicy). Już teraz klub powinien zająć się ,jak największym rozpowszechnieniem kart kibica ,by w odpowiednim momencie łatwo i szybko sprzedać miejsca na stadionie. |
Cytat:
|
Zapewne znaczenie ma też postawa takich piłkarzy jak Jirsak czy Łobodziński.
Może się okazać, że nowy trener znajdzie jednak dla nich miejsce w boiskowym ustawieniu. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Zanosi się na zmianę szkoleniowca. Po pierwsze nie zapowiada się na zwycięztwo w Białymstoku. Po drugie gra Wisły w środku pola przyprawia o ból głowy. Po trzecie zawodnicy biegają po całym boisku w ataku bez żadnej koncepcji(czy przy takim czymś można coś wogóle na pamięć zagrać?) Skorża moim zdaniem rokuje kiepsko. Będzie nowy trener tylko jak przeglądam transfermarkt to Schafer jest jednym z nielicznych "lepszych" kandydatów. Więc obawiam się, że na przeszkodzie może rzeczywiście stać brak następcy. A zwalnianie Skorży żeby przez te 11 meczy prowadził ktoś inny kto później nie będzie trenerem nie ma sensu. Chyba, że Skorża wiedziąc że nie ma już szans na pozostanie nie stałku zacznie robić dywersję:) Np nagle w środku meczu z Lechem wejdzie 3 zawodników z młodej ekstraklasy i przegramy 6:0:) |
Cytat:
przyjdzie od razu konkretny trener to można spróbować a po za tym przypomnijcie sobie tabele z przed roku |
Nie jestem jakims wielkim obronca Skorzy ale...
Bedzie to jueszcze wielki placz na forum, jak za rok jego (prawdopodobnie) Legia przyjedzie i nas ogra przy Reymonta. Wtedy wszyscy powiedza "trener byl dobry, to pilkarze sobie nie radzili i nie chcieli grac". |
Cytat:
|
Cytat:
|
Może faktycznie Legia bądź Lech pod wodzą Skorży wywalczy Mistrza i będzie święcić tryumfy w Europie, ale to wcale nie znaczy, że Skorża zostając w Wiśle też by dalej święcił sukcesy. Wszystko ma swój czas i wszystko się z czasem kończy i wyczerpuje, dlatego może poza Fergusonem wszędzie trenerzy przychodzą i odchodzą.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
to co napisze to zaraz ktoś wyleje na mnie kubeł wymiocin..........
Skorże trza było wywalić na zbyti pysk po Levandii.......... i tyle...... najwyższy czas zmienić trenera... wypalił sie i tyle... i już nic nie będzie z jego poczynań i mam pytanie głupawe: z taką grą po co puchary nam? żeby odpaść w I rundzie eliminacji np z grajkami z San Marino bądź z Wysp Owczych |
Juz pomijajac czy to co pisze Weszlo jest prawda to maja racje co do jednego, struktury w Wisle, ludzie w tej chwili zatrudnieni w jej wladzach... To troche nie przystoi klubowi z takimi ambicjami i tradycja. Kto ma tego trenera szukac ? Ludzie od produkcji kabli czy Jarosz, ktory nie wiem jakie ma doswiadczenie w pilce, ze go zatrudniaja w roznych klubach ?
|
Cytat:
ale... fakt jest faktem i argument to żaden że Legia ze Skorżą... |
Cytat:
Chociaz tyle.. |
W pewnym stopniu rozumiem falę krytyki i rozgoryczenia, ale niektórzy mają chyba nierówno pod sufitem.
Po co Legii drugi Urban , tak? ale to Skorża wywalczył 2 mistrzowskie tytuły, a nie Janek, poza tym o ile pamiętam sezon przed objęciem Wisły przez Skorżę skończyliśmy w tabeli za Cracovią i nawet Koroną Kielce, jeśli się nie mylę na 8 albo 9 miejscu. Nie dokonaliśmy jakichś super wzmocnień a Skorża potrafił zdobyć mistrzostwo z tym klubem. Podejrzewam, że po zwolnieniu Skorży na forum pojawi się sytuacja podobna jak z Petrescu, kiedy mu nie wychodziło wiekszość chciała go wy.......ić, ale zdobywając z Unireą majstra otworzył niektórym oczy i uświadomił, że kiepskim trenerem wcale nie był. Budowanie zespołu na przyszłe lata trzeba zacząć nie od wywalenia trenera a piłkarzy, którym wyraźnie w głowach się popierniczyło od tego dobrobytu. |
Cytat:
Oni na pewno spowodują zapełnienie stadionu, że hohoho.... |
Cytat:
Wówczas przegraliśmy w lidze tylko 4 razy, ale mieliśmy za to 16 remisów!!!!!!!!!! |
odnosnie ludzi zarzadzajacych, to poprsotu Pan Cupial juz tak ma. W artykule http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,...as=3&startsz=x padaja takie oto zdania:
"...Z emisji obligacji nic nie wyszło, bo Cupiał zatrzymał projekt. Wtedy odszedłem. Rozstaliśmy się w przyjaźni, choć to bardzo trudny człowiek do współpracy. Dostałem od niego na pożegnanie piękny stuletni pejzaż Krakowa. Mam tę satysfakcję, że byłem jedynym członkiem zarządu Telefoniki, który sam odszedł, pozostałych pan Cupiał powyrzucał..." ciezko wiec stworzyc jakis stabilny pion zarzadzajacy, kiedy nie ma sie pewnosci co do swojej przyszlosci. Widac w calej TF panuja takie zwyczaje jak u nas w klubie. |
Cytat:
Zatrudnienie trenera może dać ten dodatkowy bodziec do pracy, ale to nie może być "kosa", która najbardziej by się tu przydała - bo piłkarzyki znów skończą sezon na ósmym miejscu. Trzeba kumpla, więc Ulatowski jest na razie najlepszym kandydatem. Bo nie wierzę, że klub sprowadzi solidnego szkoleniowca z zagranicy, który przetrząsłby trochę tą szatnią. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl