![]() |
Tłumów w Łodzi na meczu, to raczej nie ma. Przy takiej grze, to pewnie i w Krakowie znajdą się wolne krzesełka...
|
Szkoda mi tego komentatora. Ciagle musi mówić: gdyBY X trafil do bramki to byłBY gol. GdyBY doszedł do piłki to byłBY gol. Itd...Żenada. 2 piłkarzy na boisku: Jeleń i Błąszczykowski.Ale to ogólnie dramat na jakim my poziomie kopiemy.Oglądam ich raz na pół roku, ale to i tak za dużo o2 razy w roku. Jezeli nie nastąpi cud to będziemy PIERWSZYM W HISTORII gospodarzem MŚ lub ME , który przegra wszystkie 3 mecze w grupie.
|
Cytat:
Jeśli o mnie chodzi to może żadnego nie być, jakoś nie widziałem w ostatnich latach pozytywnego przełożenia gry w reprze na występy w naszym klubie. |
Ja uważam, że Smuda za szybko skreślił Małeckiego wydaje mi się, że w kadrze gorszy od Rybusa nie będzie.
|
GdyBY Ukrainiec się potknął i zabił to nie byłoBY gola dla Ukrainy :D
|
Teraz trzeba sobie powiedzieć, że Jeleń nie jest Diego Forlanem:foch:.
|
A Majdan wygadywal takie glupoty...po kiego zapraszac kogos, kto piastuje wazne stanowisko w jednym z klubow ekstraklasy? Juz mialem dosc zachwalania Mierzejewskiego, czy tez mowieniu o slusznosci powolania SMolarka(ktory jest rezerwowym w Polonii i ktory nie jest jeszcze fizycznie gotowy na ekstraklase, a co dopiero reprezentacje), czy o wzmocnieniu kadry po wyleczeniu sie Jodlowca. ZENADA.
Boruc, Blaszczykowski, Jelen - to inna polka, ale o tym wiedzielismy przed tym spotkaniem. Trzeba sie jeszcze przeprosic z Mariuszem Lewnadowskim i Kamilem Kosowskim, i moze to bedzie jakos wygladalo. Jasina probowal dorownac Majdanowi mowiac np. o Borucu i pozostalych polskich bramkarzach. Panie Tomku, prosze nie porownywac pilkarza, ktory regularnie gral w swoich klubach do takiego Kuszczaka, ktory w calej karierze(a ma juz 28 lat) rozegral moze 50 spotkan(tyle Artur rozgrywal w jednym sezonie w Celticu)... |
Cytat:
Grunt, że ma równo pod kopułą i nie przerosła go ambicja. Auxerre - ekipa mocno średnia, ale Irek jest tam gwiazdą, ma luz psychiczny. To nie Marsylia czy Lyon, które zna cały świat, gdzie od napastnika wymaga się w strzelaniu bramek regularności szwajcarskiego zegarka, bo inaczej czeka go odstawka. A wielkiej regularności on nie gwarantuje - to zawodnik szybki, dobrze odnajdujący się w ekipach grających z kontry. "Instynktu killera" w nim zero (zresztą poza Frankiem takiego instynktu z polskich kopaczy nie ma nikt...). Dzięki temu mamy choć jednego (sic!) napastnika ogranego w dobrej lidze europejskiej. Bo Lewandowski się przeliczył, wszak rywalizacje z Barriosem czy Zidanem wygrać mogą naprawdę dobre kozaki, a nie strzelec kilkunastu goli w (Ekstra)klasie :) I to martwi - bo kibicować Polakom za granicą trzeba dla dobra kadry, a tu widać, że Robert na dortmundzkich wojażach może stracić. |
|
Nie należy popadać w optymizm,bo drużyna z wyższej półki pokazałaby nam miejsce w szeregu.Na pewno jednak cieszy walka i determinacja wszystkich zawodników.Obrona oprócz straconej bramki w końcówce zaprezentowała się o niebo korzystniej niż w poprzednich meczach.Póki co nasza reprezentacja jest europejskim średniakiem pokroju Serbii czy Ukrainy właśnie.Czy będzie lepiej czy gorzej to wyjdzie wszystko w praniu..
|
Mecz z kategorii nudnawych. Aktualnie reprezentacja Polski nie ma żadnego stylu i pomysłu na rozgrywanie ataków. Skrzydła w ogóle nie funkcjonują, obrona jakaś taka "dziurawa" i do tego bardzo nieskuteczny na szpicy Jeleń. W mojej ocenie, Ukraina po prostu nie chciała nas skrzywdzić na naszym terenie i tyle.
ps. Przeczekałem okres 6 miesięcy przymusowej banicji i znowu zaczynam z czystym kontem :) |
Cytat:
Obaj z Borucem są wspaniałymi bramkarzami, i uważam że powinien grać ten który jest w lepszej formie, tyle że teraz obaj grzeją ławy...;/ |
Nie porównywałbym jednak Kuszczaka i jego jednego, autentycznie bardzo dobrego sezonu w WBA do gry Boruca na światowym poziomie w LM z Milanem czy United albo w Reprze z Niemcami czy Austrią (pomijając mnóstwo świetnych wstępów, a w zasadzie wręcz sezonów w lidze szkockiej).
|
Cytat:
Tylko nie pisz mi o Kuszczak- puszczak z Kolumbią, bo to był gol szczególny. Każdy bramkarz świata tak wysoko wychodzi gdy piłka jest na połowie przeciwnika. |
Cytat:
Sytuacja się wyrównała dopiero w dwóch ostatnich latach, gdy Boruc zwariował, przestał trenować, a zajął się jedzeniem, paleniem, piciem i ruchaniem. Nieszczęście są widoki na poprawę tych spraw vide aktualna sylwetka. |
Mnie Kuszczak nie przekonuje kompletnie w kadrze, nie rozumie się z obrońcami i wprowadza chaos w całą linię defensywną. Nie pamiętam ani jednego meczu, gdzie jego interwencje dałyby coś drużynie. Zwyczajny średniak.
|
Jeszcze raz powtorze...Kuszczak 28 lat i moze 60 wystepow(liczac z pucharami) we wszystkich swoich dotychczasowych klubach w sumie. Jakim prawem ktos taki byl powolywany? Nie popelnial bledow w swoich klubach, bo poprostu w nich nie gral...wiec nie mial okazji sie "wykazac" z tej strony(chociaz w Man Utd kilka razy zdazyl zablysnac). W dodatku pozbawiony ambicji, bo inaczej poszukalby sobie klubu, w ktorym by gral, ale jak widac kasa najwazniejsza. Ktos kto pisze, ze kiedy Van Der Saar zakonczy kariere, to Tomek bedzie gral, mija sie z prawda...na miejsce Holendra przyjdzie golkiper swiatowej klasy, ktos z nazwiskiem, a nie Kuszczak ktory w 1 sezonie w karierze gral regularnie.
Boruc natomiast ma 30 lat, wielkie(wrecz ogromne) doswiadczenie miedzynarodowe i w dodatku czeka go jeszcze przynajmniej 6-10 lat gry na wysokim poziomie. Jestem pewny, ze jesli w Fiorentinie nie wygryzie ze skladu Freya, to najpozniej w lecie zmieni klub(chetnych pewnie nie bedzie brakowalo) i to jest podstawowa roznica miedzy tymi bramkarzami, ludzmi. |
Nie przyrownojcie Kuszczakow i Fabianskich do Borubara. Legionista nie jestem wiec sie obiektywnie wypowiadam. Boruc to jest (była ;/) klasa swiatowa albo i galaktyczna). To co on ratowal przez te szmaciarskie defensywy Celticu czy naszej repry to jest po prostu kosmos. Te jego wyjscia 1 vs 1, czy parady (ale szczegolnie efektowne wyjscia) to jest po prostu poezja. Przeciez my bysmy na zadne MS czy ME sie nie zakwalifikowali gdyby nie Boruc. Bronil nam cale mecze, wyjmowal 1,2,3 setki w meczu i dzieki temu jakos to szlo. Pozniej chlopaka dopadl kryzys, problemy z dziewczyna no i sie stoczyl. Jak sie stoczyl i zaczal bronic na normalnym a nie swiatowym poziomie to od razu sie w naszej kadrze wszystko posypalo a i nawet jak pomyslec co Celtic chyba tez jakos super sie nie spisywal. Naprawde Boruc to jest taki czlowiek co Ci wyjmie 2 setki w meczu i zamiast przegrywac 2:0 to wystarczy ze strzelisz jedna bramke i przegrany mecz masz do przodu. A z calym szacunkiem Kuszczak czy Fabian tylko sobie marnuja kariery. Kuszczak jeden dobry sezon w WBA i lawa w ManU. Zupelnie niepotrzebnie, w ManU wiadomo ciezko sie przebic i w ogole czy on byl/jest gotowy zeby bronic w jednym z lepszyhc klubow swiata? Chyba za duzo przeskok. Bylo sobie pobronic w jakims sredniaku typu Tottenham, Everton i dopiero moc walczyc o miejsce w 1 jedenastce w tych najlepszych klubach. A tak to wiadomo lawa, marnowanie sie. Pozniej jak wychodzi na mecz i zawali ta jedna szanse na milion to nie jest wesolo. Fabianski to samo. Co wchodizlw tamtym sezonie w LM czy lidze to zbieral przypal. Az szkoda chlopaka bo niby walczy o nr 1 ale jak juz broni to widac ze mu sporo brakuje i tylko sie wstydu najada ;/ Boruc wiadomo mial swoje slabsze chwile ale to raczej kwestia tego ze byl rozsypany psychicznie i raczej trudno sobie lapac pileczke jak sie cale zycie wokol Ciebie wali.
|
Witam, mam do Was ważne pytanie i proszę o szybką odpowiedź: kiedy do Krakowa przylecą piłkarze Australii i Polski? I w którym hotelu zostaną zameldowani? Proszę o odpowiedź, będę wdzięczny!
|
Cytat:
Sprzedaż Boruca przypominała mi sprzedaż Rogera po Mistrzostwach...kto to go nie chce, a jak przyszło co do czego to 1mln E nikt nie chciał wyłożyć. Nie mówię że Boruc to słaby bramkarz...może rzeczywiście najlepszy jakiego teraz mamy. Ale to nadal bramkarz, któremu wiele brakuje do czołówki europejskiej. Tak samo sprawa ma się z naszym najlepszym napastnikiem obecnie - Jeleniem. felipe świetnie Go opisał. Jak na polskie warunki świetny piłkarz...ale w europie jeden z wielu. Za to w naszej prasie już go do Juve, OM transferowano. Kosztuje 3 mln Euro, niewiele. A jakoś nikt się nie skusił. U nas bardzo lubi się gloryfikować zawodników po kilku świetnych meczach. Jakoś na zachodzie potrafią trzeźwo gościa ocenić... Ale niestety, u nas jest taka posucha, że musimy każdego zawodnika, który GRA na zachodzie cenić. Taki okres w polskiej piłce. |
Przeciez Boruc przebieral w ofertach, co ma kwota transferu do zainteresowania? O Jeleniu nie mowie, bo sami francuscy eksperci wyceniaja go na 7-10 mln euro ;), a oni chyba znaja swoj wlasny rynek :D.
|
Wilk jest chyba na razie naszą największą nadzieją Wisły jeśli chodzi o euro 2012. Już za niedługo pewnie zostanie podstawowym zawodnikiem Wisły i może to zaowocuje w powołanie do kadry gość ma naprawdę spory talent i wiąże z nim spore nadzieje. Fajnie by było, gdyby Małecki pojechał na euro, ale ma na to małe szanse bo wcześniej Smuda powiedział, że go nie potrzebuje.
|
Cytat:
|
Proszę, odpowiedzcie mi!
|
Kwota jest wyznacznikiem wartości zawodnika. Bo co innego obiektywnie nam Go oceni? ilość goli? asyst? sytuacji obronionych?
Jesteś tyle wart, ile za Ciebie ktoś chce dać. Jacy eksperci? Dziennikarze? Skoro nikt nie dał 3mln, a podobno Go chcieli, znaczy że uznali że nie jest wart tych pieniędzy. (tu oczywiście wszystko wchodzi w grę. Wiek, kontuzje również) A Boruc nie wiem za ile poszedł do Fiorentiny. Ale chyba więcej jak 2mln za Niego nie dali. A mówiło się o 5-7 mln. Nawet w funtach :) |
Cytat:
Boruc bronił od meczu Polska - Austria w el. do MŚ 2006. Wcześniej przez kilka lat w bramce stał Dudek. |
Cytat:
|
Skąd info?
Ja słyszałem o marnych groszach. Ale może masz rację. |
Za Boruca nikt raczej duzo nie da bo rzadkoscia jest (tzn ekspertem nie jestem, statystyk nie znam) zeby za bramkarza placono wielkie sumy- raczej sobie nie przypominam takiego czegos.
Z Jeleniem z kolei to jest inna bajka. Moim zdaniem to z niego lepszy sprinter jak pilkarz. Po prostu ma facet szybkosc i to wykorzystuje w takim klubie jak Auxerre, wczesniej w Wisle Plock. Wiekszosc bramek to wyjscie z kontry gdzie wyglada to tak jakby on biegl do pilki a obroncy zamiast go gonic to za nim szli. Dobiega do pilek i wykorzystuje sytuacje. Oczywiscie tez napewno jakies umiejetnosci posiada zeby wykanczac te akcje 1 na 1 ale jak pokazal chociazby dzisiejszy mecz to wlasnie to jest taki napastnik ktory pasuje do stylu gry zkontry. Jak trzeba pilke rozgrywac, kombinowac, szukac sytuacji, samemu je tworzyc, strzelac z dystansu to juz sie nie sprawdza. Mysle ze ciezko by mu sie bylo spisac w jakims mocnym klubie ktory wiadomo nie gra z kontr i tak samo w kadrze. Rzadko gramy z kontry ale jak ktos juz mu zarzuci jakas pilke tak jak ostatnio Mierzejewski to Jelen sie pkazuje. Do tego dochodzi jego problem z kontuzjami. Los go nie oszczedza. Ostatnio ogladalem wywiad z Jeleniem i mowil ze juz byl ugadany z jakims klubem lepszym (pewnie chodzi o OM?) ale doznal kontuzji, mial operacje i klub sie wostatniej chwili rozmyslil. Wiec pewnie te 3 mln by spokojnie ktos wylozyl ale jak go obserwuja powiedzmy sezon a on ma przez 1/5 sezonu kontuzje powazne to im szkoda kasy. |
Przepraszam że post pod postem ale coś mam z edycją postow. Nie mogę edytować ;( pogrubiać tekstu też nie...
wracając do wątku http://www.legia.net/wiadomosci,3771...orentinie.html - 1,2 mln E http://www.igol.pl/article,23258.html - 2mln E http://www.footballblog.pl/blog-artu...-ac-fiorentina - 2mln E http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...74/story.shtml 3 mln funtów http://www.90minut.pl/news/128/news1...iorentina.html - <3 mln E różnie podają. Ale to nie ma znaczenia. Nie chcę się sprzeczać o cenę. Ale chodzi mi o sam fakt, że nie jest to bramkarz o którego biją się zachodnie kluby. |
Cytat:
|
Boruc nie mógł zostać sprzedany za większe pieniądze, bo zarówno Celtic chciał pozbyć najlepiej opłacanego piłkarza ze względu na problemy finansowe, jak i sam bramkarz nie był skory przedłuzać kontraktu, który wygasał w 2011 roku.
Źródło - Nasz Dziennik :) Cytat:
|
Jak mozna pisac, ze Borucem sie nikt nie interesowal :D? Bylo kilka ofert, on sie dogadal akurat z Fiorentina i jak kolega wyzej napisal niedlugo tez konczyl mu sie kontrakt, stad taka suma. Kilka dni po transferze do Fiorentiny, Aston Villa dawala Wlochom 2 x tyle, ale sie nie zgodzili...
Jelen nie rusza sie z Auxerre, bo tam ma szczegolne wzgledy, o ktorych chodza juz "legendy" ;). Teraz jeszcze bedzie gral w LM, wiec temat pewnie wroci wiosna, zwlaszcza jesli bedzie strzelal bramki. |
Dla mnie po prostu zainteresowanie Borucem było takie jak i Rogerem. Nasze gazety je napędzały.
Niech każdy pozostanie przy swoim, bo nie chce mi się tłumaczyć o co mi dokładnie chodzi. Bo rzeczywiście mogłem trochę zamotać. :) pozdrawiam! :) |
Cytat:
Dziś zagraliśmy już bardziej doświadczoną jedenastką, z dwoma DM, lewym obrońcą, Borucem w bramce i od razu zaczęło się to wszystko zazębiać. W sumie brakuje nam jeszcze jednego defensywnego w stylu Murawskiego i pierwsza jedenastka wyglądałaby naprawdę przyzwoicie - tu liczę na to, że jeden z trójki Matuszczyk, Borysiuk, Wilk, rozwinie się na tyle, że będzie w stanie tą lukę wypełnić, do gry w środku pola aspiruje też Jodłowiec, który tak jak Mierzej dobrze zagrał (na tej pozycji) z Finami. Chociaż trzeba powiedzieć, że Bandrowski dziś w defensywie zagrał bardzo poprawnie, zdecydowanie wolę widzieć na tym miejscu jego, niż statycznego, wolnego Dudkę, z którego gry nie ma żadnego pożytku. Ogólnie Bander jest dobrą, sensowną alternatywą na partnera Murasia. Bardzo dobrze dziś prezentowały się boki obrony, przy taktyce z zagęszczonym środkiem pola właśnie gra ofensywna bocznych obrońców jest ważnym elementem gry ofensywnej całego zespołu, a zarówno Piszczek, jak i Boenisch nadają się do tego idealnie - zaskoczył mnie trochę ten pierwszy, widać, że coraz lepiej mu idzie ta rola bocznego obrońcy, sporo poprawił się w ostatnim czasie w grze obronnej. Środek obrony tak sobie, niby poprawnie, oprócz ostatniej akcji meczu bez większych błędów, ale widać gołym okiem, że nie jest to nasza silna strona - Wojtkowiak zawsze przynajmniej raz na mecz zalicza jakąś większą gafę, a Żewłakowowi brakuje już trochę szybkości i przy lepszych rywalach to wychodzi, a E2012 dopiero za dwa lata, kiedy Michał będzie miał już 36 lat...Wydaje mi się, że lepiej tutaj postawić na Głowackiego, też doświadczony, a trochę młodszy, solidna marka w naszej lidze, a teraz jeszcze ma okazję pograć regularnie z lepszymi rywalami niż w Ekstraklasie. W parze z nim powinien grać najlepszy z grona Jodłowiec, Perquis (zapewne obywatelstwo w niedługim czasie otrzyma), od biedy Żewłakow i - o ile któryś zacznie prezentować solidny europejski sezon - Glik, Sadlok, Augustyn. Atak to zdecydowanie Jeleń, pierwszym zmiennikiem Lewandowski - jak się w Borussi przebije i zacznie regularnie strzelać, będzie można pomyśleć o zmianie ról, na razie ten pierwszy jest niekwestionowanym liderem w tym pojedynku. Do tego w ramach uzupełnienia młodzi Sobiech, Grosicki, może też Małecki. W roli playmakera poraz kolejny trochę zawiódł Iwański, gdyby miał 5 lat mniej można by było jego grę zaakceptować, z nadzieją że się rozwinie, ale chyba nie ma co liczyć, że 29-latek zacznie w przyszłości prezentować coś więcej. Zdecydowanie bardziej w tym miejscu podobał mi się Mierzejewski, gdyby jeszcze grał w każdym meczu tak jak z Finami - dużo biegał, fajne prostopadłe piłki, nieźle przyśpieszał grę, dobrze drybluje - to byłby jak dla mnie pewniakiem w to miejsce, szczególnie, że potrafi zdobywać gole, a to cenna i dość rzadka umiejętność u naszym pomocników. Warto też mieć na oku na tą pozycję dwójkę z Championship - Majewski miał świetny poprzedni sezon, Cywka bardzo dobrze rozpoczął aktualny. Obraniak jak dla mnie jest za statyczny i nie pasuje trochę do tej taktyki, gry wysokim pressingiem i szybkiego ataku, do tego w Lille na razie nie gra wcale. Moim zdaniem Peszko lepiej pasuje do takiego ustawienia, a szansę dałbym też Grosickiemu. Na ten moment widzę to tak: Boruc - Piszczek, Głowacki, Żewłakow, Boenisch - Murawski, Bandrowski - Błaszczykowski, Mierzejewski, Grosicki - Jeleń. ...zmiennicy: Kuszczak - Wojtkowiak, Glik, Sadlok, Gancarczyk - Matuszczyk, Jodłowiec - Peszko, Cywka/Majewski, Obraniak - Lewandowski. |
Cytat:
W ogóle to można psioczyć na Smude i słusznie bo gość odleciał na inną galaktykę po wzięciu reprezentacji ale spójrzmy prawdzie w oczy. Jesteśmy jedną wielką pustynią na futbolowej mapie.5 najlepszych lig(Anglia,Hiszpania,Włochy,Niemcy,Francja) - liczba zawodników grających w podstawowym składzie - jeśli się nie mylę to konczy się na 2 - dwóch:>.Jeleń i Błaszczu + dwóch farbowanych ale ich nie liczę bo mają tylko z nami wspólnego co nic. Druga piątka lig - Rosja,Holandia,Portugalia,Turcja,Grecja...kolejnyc h 3 rodzynków.Murawski,Głowa i Baszczu W 10 najlepszych ligach - 5 Polaków a pójść dalej i następną piątkę lepszych od naszej czyli np Belgia,Ukraina(w sumie to liga z drugiej grupy),Austria,Szwajcaria,Rumunia...gra ktoś? Ogólnie dno i 5 metrów mułu - tak wygląda nasza piłka ps może kogoś pominąłem ale to niczego nie zmienia. |
Ogólnie ok rw88, ale nie zapominajmy o Smolarku. Jeśli tylko będzie w formie to pierwszy skład pewny moim zdaniem, jeden z lepszych piłkarzy ostatnich lat, a wciąż stosunkowo młody. Trzeba wierzyć w gościa.
|
Cytat:
|
Na miejscu Smudy bym już zawęził selekcję do ok. 35 zawodników, bo prawdopodobnie nikt inny w tym czasie nie wskoczy już na poziom powyżej średniaka ligowego. Na kolejne cudowne dziecko polskiego futbolu też nie ma co liczyć, więc pozostaje szlifować to co posiadamy. W tej chwili na mój gust to wygląda mniej więcej tak:
GK - Boruc, Kuszczak, Fabiański, Tytoń, Szczęsny LB - Boenisch, Gancarczyk CD - Żewłakow, Sadlok, Glik CD - Głowacki, Wojtkowiak, Jodłowiec RB - Piszczek, Rzeźniczak DM - Murawski, Gol, Wilk DM - Matuszczyk, Bandrowski, Borysiuk LM - Peszko, Grosicki, Rybus AM - Mierzejewski, Obraniak, Iwański, Majewski RM - Błaszczykowski, Kiełb, Małecki ST - Jeleń, Lewandowski, Smolarek, Janczyk, Sobiech Nie biorę pod uwage: Wasilewski - nie wydaje mi się, żeby w wieku 32 lat po takiej kontuzji był w stanie reprezentować nas na ME |
Cytat:
Dodajmy że w eliminacjach do Mundialu w RPA zawalił dwa kluczowe mecze, przez które szybko straciliśmy realne szanse na awans. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl