Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

dynek.pl 29.10.2009 12:33

Franciszek Smuda nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

http://www.90minut.pl/news/106/news1...ji-Polski.html

Ja sie ciesze. Niewazne czy lesne dziadki zrobily to pod publiczke. Nalezalo sie to Franzowi.

Bufon144 29.10.2009 12:38

Moim zdaniem Smuda bedzie dobrym trenerem:) pamietamy jak grał Lech za jego czasów:) aa w reprezentacji ma jeszcze wiekszy wybór zawodników.. :)

Marszałek 29.10.2009 12:44

No to rzeczywiście wybór idealny. Tytan intelektu i mocarz słowa nie jednego z naszych kopaczy zachęci do walki, ciskając w niego bidonem. Uwaga, Bigda idzie.
Widzę,że coraz gorzej być zaczyna.

sandomingo 29.10.2009 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bufon144 (Post 809475)
Moim zdaniem Smuda bedzie dobrym trenerem:) pamietamy jak grał Lech za jego czasów:)

Pamiętamy, pamiętamy!!!Szli na majstra, szli i dojść nie mogli.

For_FuN_ 29.10.2009 12:48

No tak...w ciagu 3 lat w Lechu majac do dyspozycji 40-50 pilkarzy(z dwoch ekip), nie potrafil doprowadzic tej druzyny do MP.

Ale oczywiscie najlepszy kandydat z branych pod uwage. Szkoda, ze nie postarano sie o jakiegos fachowca z zagranicy, ale po historii z Holendrem, to bylo do przewidzenia. Pierwsze wypowiedzi Franza mnie jednak bardzo zaskakuja...10 pilkarzy z U21 do pierwszej reprezentacji? mam nadzieje, ze to zart...bo zaden(za wyjatkiem moze Maleckiego i Grosickiego) z tych grajkow nie prezentuje International Level. Co z tego, ze mlodzi, jak gra w pilke im srednio wychodzi? Nie wyobrazam sobie, zeby zastapic np. Zewlakowa i Glowackiego, stoperami Piasta czy innych tego typu druzyn.

JacaTS 29.10.2009 12:53

Smuda jest jedynym polskim trenerem, ktory moze zrobic cos konstruktywnego z ta reprezentacja. Z drugiej strony mam mieszane uczucia. Boje sie, ze pzpnowskie dziady wytra sobie gebe nim i jego wynikami (o ile bedzie je mial) i dalej bedziemy slyszec patetyczne zapewnienia zlotoustego i Piechniczna, ze wszystko jest spoko.

flamengista 29.10.2009 12:55

Marszałku, przesadzasz. Ja i tak jestem w szoku, że Stefan nie został selekcjonerem. Smuda przy nim to geniusz taktyki.

Smuda cudów nie zrobi, ale lepszy taki selekcjoner niż Doktór. W dodatku dynek na rację. Posada selekcjonera jest zwieńczeniem kariery trenerskiej w Polsce. Dlatego Franek Smuda zwyczajnie na tą posadę zasłużył.

Nie tylko zdobył sporo tytułów MP, ale też miał sukcesy w europejskich pucharach. Nie ma lepszego kandydata wśród polskich szkoleniowców. Należy więc trzymać za niego kciuki, nie ma innego wyjścia.

PS. Ja liczę, że pomysł Majewskiego z zachęcaniem Aquafreski czy Boenisha będzie kontynuowany. Bo licząc na domowych kopaczy daleko nie zajedziemy.

bofff 29.10.2009 12:56

Z jednej strony dobry motywator co w kadrze jest niezbędne. Poza tym co by nie gadać futbol ofensywny preferuje, każdy kibic to lubi. Na plus również to, że przygotowanie kondycyjne, a właściwie większość załatwiona będzie w klubie.
Z drugiej strony siermięga taktyczna w obronie, trzymanie się tej samej 11-tki.

Tak czy inaczej szansę musiał kiedyś dostać, cała nadzieja że jak bedzie słabo to presja kibiców go zwolni tak jak go powołała.

For_FuN_ 29.10.2009 13:10

Przede wszystkim, to Koscielny, Kolodziejczak, Perquis i wlasnie Beonisch...caly blok obronny gotowy ;). A jesli mowimy o mlodych, to ja chce zobaczyc w I-szej reprezentacji Janote i Salamona(odpowiednio 19 i 18 lat).

arti 29.10.2009 13:18

Gratulacje Franz, siłą rzeczy będę trzymał kciuki za Twój i repry sukces.
Nalezało Mu się... 10 lat temu, teraz to gra układów i splot ogólnych warunków.
Smutne że o wyborze zadecydowało to, że trzeba zamknać buzię kibicom, że straciliśmy kasę nie awansując do MŚ, kilku sponsorów spierd..... i być może nie stać nas na porządnego trenera zza granicy, że jak Lato i Piechniczek mieli znaleźć trenera zza granicy jak nie znają języków itd. itp.
Reprę bierze trener ostatniej drużyny w lidze, grającej bez specjalnego ładu, składu i pomysłu...
Profesjonalnie - to nie jest niestety orłem ani w temacie taktyki gry ani fizjologii ani psychologii - współpracy z grupą ludzi...
Szare to wszystko jak dzisiejsza pogoda w Kraku oby mimo wielu pesymistycznych przesłanek przyniosło to fajny efekt.

Olivarez 29.10.2009 13:21

Franciszek Smuda to jeden z lepszych trenerów w Polsce. Ale reprezentacji na ME 2012 nie poprowadzi. 3 lata bez gry o stawkę to zbyt wiele czasu dla tego charakternego szkoleniowca. Prorokuje że przed Euro 2012 będzie jeszcze co najmniej jedna zmiana na stanowisku selekcjonera.

FredzIo 29.10.2009 13:23

Ja byłem za Kasperczakiem. Żaden inny polski trener nie ma takiego CV.

WILU TS 29.10.2009 13:26

CV to nie wszystko jak było to widać na przykładzie Górnika Zabrze

emjot 29.10.2009 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Olivarez (Post 809509)
Franciszek Smuda to jeden z lepszych trenerów w Polsce. Ale reprezentacji na ME 2012 nie poprowadzi. 3 lata bez gry o stawkę to zbyt wiele czasu dla tego charakternego szkoleniowca. Prorokuje że przed Euro 2012 będzie jeszcze co najmniej jedna zmiana na stanowisku selekcjonera.

w temacie "niewaznych" meczy bez stawki wypowiedział się w giewu niedawno Piotr Nowak

W pzpn nikt nawet nie pomyślał o tym by z nim porozmawiać w kontekście pracy w kadrze
Smuda w kadrze to pomyłka
Równa tej z Benkakkerem. Albo i większa.

FredzIo 29.10.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 809511)
CV to nie wszystko jak było to widać na przykładzie Górnika Zabrze

Popatrz na Zagłębie Smudy. Albo Legie w 2000. Nie ma przeciez trenera ktory gwarantuje sukces. No może Mourinho, albo w Polsce Skorza.

MichauSzczu 29.10.2009 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 809514)
Popatrz na Zagłębie Smudy. Albo Legie w 2000. Nie ma przeciez trenera ktory gwarantuje sukces. No może Mourinho, albo w Polsce Skorza.

A popatrz na to samo zaglebie przed przyjciem Smudy, w kazdym meczu po 4 bramki stracone,zadnej strzelonej ( Opócz bramki Caiado z nami, ale jaka to byla bamka to kazdy widzial). A zaglebie gra teraz ciekawa pilke, mysle ze uciulaja jeszcze kilka punktow do konca rundy. Pozdrawiam.

Pan Jotka 29.10.2009 14:39

Mourinho by nie pomógł z takimi kopaczami. Dlatego to teraz koniecpzpn.pl powinien wkroczyć do akcji na całego.Ja nie chce zmian typu Smuda, za Majewskiego, Kasperczka za Smude itp. Ja chciałbym widzieć młodzież mogącą kopać piłkę w szkółkach piłkarskich. Chciałbym ogladac Polakow na MŚ czy ME juniorów w różnych kategoriach wiekowych, a do tego są potrzebne ZMIANY w PZPN a nie na ławce trenerskiej.
Co do Smudy: to piłkarz na miare reprezentacji Polski. Ma charyzmę, potrafi zmobilizować, nie będąc odpowiedzialnym za przygptowanie kondycyjne nic nie spieprzy, lubi i umie wynaleźć młodych i ambitnych.Jestem za jeśli chodzi o jego osobę. ME nie będziemy, ale może podwaliny pod coś lepszego uda się stworzyć.

!!IRIVER!! 29.10.2009 15:13

Chciał lud Smudę to ma. Dalej nas PZPN omamia. Zapłacze lud jeszcze za swoją decyzję.

WILU TS 29.10.2009 15:25

Chciał.nie chciał-wyboru specjalnego nie było,Smuda wydaje się w sumie najodpowiedniejszym kandydatem na chwilę obecną bo jak nie on to kto ? Skorża ? Nowak ?

Kocur 29.10.2009 15:36

Smuda przynajmniej mówi to co myśli więc jest nadzieja że jak mu ktoś z PZPN zacznie grzebać w talerzu to wygarnie bez skrępowania :)

arti 29.10.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 809573)
Smuda przynajmniej mówi to co myśli więc jest nadzieja że jak mu ktoś z PZPN zacznie grzebać w talerzu to wygarnie bez skrępowania :)

Poczytaj jego wypowiedzi z ostatniego miesiąca jak tak uważasz. Jak będzie chciał mieć spokój to będzie grzeczny tak jak w ostatnich dniach.

Wojtas 29.10.2009 17:45

Najbardziej to mi sie smiac chcialo jak wczoraj jakis redaktor pytal Engela o wybor kandydata ...chodzilo konkretnie o kogos z zagranicy??

Engel z uśmiechem na twarzy wydukał ze "taak,powołalismy specjalny zespol,ktory długo i wnikliwie analizowal kazdą kandydature "

:lol: :lol:


Jakby k**** od razu nie mogl powiedziec ze i tak w ramach kolesiostwa i oszczednosci wybiorą Franka Smude :lol:

Tasio1906 29.10.2009 17:51

Ciekawe czy odaważy sie na solidne przebudowanie kadry już w pierwszych meczach...

Marszałek 29.10.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 809641)
Ciekawe czy odaważy sie na solidne przebudowanie kadry już w pierwszych meczach...

Pewnie przebuduje, tylko nie wie mna co,ale to nie jest w tej chwili naistoniejsze. Przecież w grudniu ma być zjazd PZPN-u i mają obalić Latę,ciekawe czy Franka zostawią jeśli dojdzie do zmiany władz.

saklak1906 29.10.2009 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 809745)
Mnie do teraz bebechy rozpierdala z tym Smudą.
Jakiś film, odskocznia, ujebali się chłopa, tylko dlatego że Murawski w 200000 minucie strzelił gola.
Chuja on i reszta ugra. Mimo wszystko życze powodzenia hehe.

Jestem tylko ciekawy za ile Go kupili? znaczy sie Jego calkowite posluszenstwo bo w wolna reke do powolywan nie wierze.
I czy tym manewrem pozbeda sie protestujacych kibicow?

NowaHutaWNH 29.10.2009 21:10

oni (beton znaczy się) teraz będą robili wszystko byleby poprawić swoją opinie u publiki. Chyba sami poczuli że sprawa zaszła już za daleko i teraz będą walczyć o każdy miesiąc pensji.

BiałaGwiazda 30.10.2009 16:52

Cytat:

Franciszek Smuda, nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, powołał 22 zawodników na zgrupowanie i mecze towarzyskie z Rumunią (14 listopada) i Kanadą (18 listopada).
Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się 9 listopada w Grodzisku Wielkopolskim.

Powołania otrzymali:
Bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn).

Obrońcy: Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Adam Kokoszka (Empoli FC), Piotr Brożek (Wisła Kraków), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Janusz Gancarczyk (Śląsk Wrocław), Kamil Kosowski (APOEL Nikozja), Ludovic Obraniak (OSC Lille), Roger Guerreiro (AEK Ateny).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Patryk Małecki (Wisła Kraków).

Źródło: pzpn.pl
Jestem sceptycznie nastawiony do niektórych powołań.Przede wszystkim nie wiem co w kontekście Euro 2012 w kadrze robią Żewłakow,Głowacki i Kosowski.Kuszczak wogóle nie gra w Manchesterze,Dudka,Błaszczykowski i Roger są bez formy,a Seweryn Gancarczyk nie prezentuje nic szczególnego.Brakuje mi Fabiańskiego,Grosickiego,Majewskiego i Rybusa ,ale to tylko moje zdanie.Na plus powołanie Sadloka,Kokoszki i Małeckiego.Oczywiście do Franza mam kredyt zaufania i nie będe go krytykował,w końcu to jego wizja kadry..

madenn 30.10.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 809985)
Jestem sceptycznie nastawiony do niektórych powołań.Przede wszystkim nie wiem co w kontekście Euro 2012 w kadrze robią Żewłakow,Głowacki i Kosowski.Kuszczak wogóle nie gra w Manchesterze,Dudka,Błaszczykowski i Roger są bez formy,a Seweryn Gancarczyk nie prezentuje nic szczególnego.Brakuje mi Fabiańskiego,Grosickiego,Majewskiego i Rybusa ,ale to tylko moje zdanie.Na plus powołanie Sadloka,Kokoszki i Małeckiego.Oczywiście do Franza mam kredyt zaufania i nie będe go krytykował,w końcu to jego wizja kadry..



a kogo widzisz w bramce jak nie Kuszczaka?? Fabianski kolejna kontuzja.... nie wiem co robi tutaj Kokoszka , Roger

vaazon 30.10.2009 17:02

Powołania jak najbardziej na plus. Żewłakow może zagrać na Euro nie widzę przeciwwskazań, ważne żeby grał na poziomie jaki dziś prezentuje. Po to są te mecze towarzyskie żeby przebierać wśród bramkarzy, bo mamy ich sporo.

mitmichael 30.10.2009 17:12

W koncu 4 Wislaków mamy w składzie. Franz docenił prace i poswiecenie "Małego" i Piotrka Brozka. Oczywiscie zastanawiajace sa niektóre powołania.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl