Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

szczebrzeszcz 17.08.2010 16:24

Cytat:

- Jeśli chcemy mieć rozeznanie wśród młodych piłkarzy, moja reprezentacja powinna istnieć przynajmniej do zakończenia selekcji przed Euro 2012 - mówi Stefan Majewski, trener kadry U-23



http://www.sport.pl/pilka/1,65037,82...ezentacje.html
:lol:............

w sumie kto by nie bronił swojej posady

bo w lidze już go nie zechcą

AYALA 18.08.2010 07:17

wreszcie Smuda zrozumiał że defensywa kadry bez Głowy nie istnieje
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Rep...379,1,291.html

AS82 18.08.2010 18:34

Gdybym był Smudą i cierpiał na brak obrońców to bym naturalizował Arbolede ,serio

WioReXXX 18.08.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 963030)
Dopiero teraz można docenić to co zrobił Leo.Okazuje się, że awans do EURO to było max co można było wycisnąć z drużyny.Tyle, że jak zwykle jesteśmy mądrzy po fakcie.
2 lata temu byliśmy wśród 16 najlepszych drużyn Europy, a teraz gdzie jesteśmy?
Na takie mecze jak te z Portugalią, czy z Czechami w Chorzowie poczekamy sobie jeszcze długo.

Na taki jak ze Słowenią- jeszcze dłużej...

brylant17 18.08.2010 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 963945)
Gdybym był Smudą i cierpiał na brak obrońców to bym naturalizował Arbolede ,serio

Do tego Koscielny i Boenisch i jako tako obrana załatana,ale sam powiedział, że już nie będzie naturalizował zawodników.

bonawentura 18.08.2010 18:56

Koscielny już zadeklarował, że nie będzie grał dla Polski, więc odpada.

Filippo123321 18.08.2010 18:57

Chcecie taka reprezentacje ogladac naprawde? ;>

POLSKA DLA POLAKÓW!

bonawentura 18.08.2010 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 963962)
Chcecie taka reprezentacje ogladac naprawde? ;>

POLSKA DLA POLAKÓW!

Się znalazł narodowiec - jak mają korzenie polskie, to ja nie widzę przeszkód. A Koscielny i Boenish mają. Inaczej było z Rogerem i Olisadebe. Ale taki Obraniak ma moim zdaniem pełne prawo grać z Orzełkiem na piersi.

matti220 20.08.2010 13:39

Benisz w kadrze Polski
http://www.90minut.pl/news/132/news1...Australia.html

dynek.pl 20.08.2010 13:42

nie spodziewalem sie tego raczej - musimy poczekac jednak az przyjedzie i zagra
ciekawgo co go przekonalo ? moze po ostatnich wystepach naszych pomyslal, ze kadra potrzebuje obroncow
przydaliby sie jeszcze: Jutkiewicz i Aquafrasca bo raczej na powolania w swoich krajach ciezko im liczyc.

jabadabaryba 20.08.2010 13:53

no teraz zakładając że obrona wyglądać będzie Piszczek-Głowacki-Żewłakow-Boenisch to nie jest tak źle, na pewno lepiej niż z Sadlokiem i Wojtkowiakiem na środku ;)

kreseq 20.08.2010 14:02

Dla mnie to porazka... Moze grac jak Gareth Bale, ale po tych wszystkich cyrkach to ja bym go kopnal w dupe i to konkretnie. Zastanawiac to sie mozna jakie buty zalozyc a nie dla jakiej reprezentacji grac. Z drugiej strony niech zagra od 90 minuty i potem zapomniec ze ktos taki kopie pilke.

Jaroo1 20.08.2010 14:20

Moze jeszcze dajmy Koscielnemu milion dolarow, pocalunek w dupe od prezydenta Polski i Bog wie co oby tylko zagral dla nas. Patrzac z punktu sportowego to fajnie ze sciagaja do Polski tych pilkarzy z zagranicy ale gdyby wykroczyc dlaej to wstydem dla Polski jest plaszczenie sie przed takim frajerem ktory 20 lat musial zatsanawiac sie dla kogo chce grac. Przyklad Koscielnego czy Podolskiego jest idealny, niby chcieli grac dla Polski, niby byly szanse ale jak talent sie rozwinal i pojawila sie szansa grac w lepszych reprezentacjach to szybko pozegnali sie z mysla ze sa Polakami. Mysle ze jak ktos jest Polakiem to go nie trzeba namawiac do gry dla Polski (co najwyzej poinformowac ze bylby mile widziany) albo jest sklonny poczekac (Podolski nie poczekal) az dostanie powolanie. Wiem ze z Podolkim to grubsza sprawa ale bdzmy szczerzy. Gdyby chcial to by sie przemeczyl rok bez grania w kadrze i jak juz byl na szczycie to wtedy zamiast przyjac powolanie od Niemcow wybralby Polske... No ale prosmy sie jak swinie, moze kolejne gwiazdy zostana Polakami :)

For_FuN_ 20.08.2010 14:32

Perquis to tez kwestia formalnosci. Wydaje sie, ze niedlugo cala obrona bedzie zlozona z pilkarzy pochodzenia polskiego, tzn. Boenisch, Koscielny, Perquis i Kolodziejczak. Nie zdziwie sie tez, jesli Smuda bedzie chcial naturalizowac Arbolede ;).

jabadabaryba 20.08.2010 14:34

na Koscielnego akurat bym nie liczył, jak dla mnie kwestią czasu jest jego powołanie do kadry francuskiej.

flamengista 20.08.2010 14:37

Alleluja! Boenisch zrobił nam wielką łaskę i przyjął naszą ofertę.

Generalnie to bym się zbyt szybko nie cieszył, po tym co pokazał wcześniej. Nawet 5 minut przed meczem może zrezygnować, jeśli na komórkę zadzwoni Joachim Lew.

bonawentura 20.08.2010 21:09

Boenish... jeszcze wróci nam Roger, Olisadebe, może naturalizują nam Arboledę i może na tym Euro się nie skompromitujemy.

medyk 22.08.2010 21:45

W kontekscie reprezentacji co z Adrianem Sikorą ? zapowiadał się całkiem niezle ale w Murci 25meczy 1 gol a w Apoelu 4mecze i 2gole od 2009 roku ma jakąś kontuzje czy cos ?

kreseq 23.08.2010 10:10

Selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda uzupełnił skład kadry na mecze z Ukrainą i Australią o zawodników występujących w polskiej Ekstraklasie. Po długiej przerwie, w reprezentacji zagra Euzebiusz Smolarek - poinformował PZPN.

Lista powołanych zawodników występujących w Ekstraklasie:

Bramkarz: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok);
Obrońcy: Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań);
Pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Maciej Rybus (Legia Warszawa);
Napastnicy: Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech (obaj Polonia Warszawa).

Wcześniej Franciszek Smuda podał listę zawodników z klubów zagranicznych.

Bramkarze: Artur Boruc (AC Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkade)
Obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (US Palermo), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Łukasz Piszczek (Borussia Dotmund), Michał Żewłakow (Ankaragucu)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (OSC Lille)
Napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Robert Lewandowski ( Borussia Dortmund).

Najbliższe mecze reprezentacja zagra z Ukrainą (4 września) i Australią (7 września).

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Brakuje mi jednak Grosickiego oraz dziwi obecnosc Sadloka po tym co ostatnio pokazal, czyli dramat.

felipe 23.08.2010 10:35

Jak dla mnie mimo wszystko dobrze, że powołał Sadloka.
Na obronie mamy największą bidę (choć w sumie gdzie nie mamy ? :) ), warto więc jednak "chuchać" na każdego młodego zawodnika, który choć trochę wybija się ponad ligową marność. Odstawka po pojedynczych błędach nie jest dobrą drogą.
Grunt, że trochę sie Smuda ogarnął i przeprosilł się (bardziej z konieczności, ale jednak) z Głowackim, Smolarkiem. To mimo wszystko dobrzy kopacze. Jeszcze zgoda z Małym (choć tu wszystko w jego rękach, tzn głowie) i będzie ok.

Zgoda co do Grosickiego. Wymiana za Rybusa wskazana.

Z tego co jest widzę skład:
Boruc
Piszczek, Głowacki, Żewłakow, Boenisch
Błaszczykowski, Murawski, Bandrowski, Obraniak (Smolarek)
Jeleń, Lewandowski (Smolarek)

kreseq 23.08.2010 10:44

W tym momencie widzisz w kadrze Maleckiego a nie widzisz Rybusa? Ciekawe :) Watpie by Smuda zmienil Rybusa na Grosickiego, ewentualnie wstawi go jesli ten naprawde dobrze zacznie grac. Ja nie mowie ze Grosik jest slabszy od Rybusa, bo nie jest, chodzi o to ze nie pokazal w tym sezonie jeszcze nic. Ciekawi mnie jak zagra Smolarek....oby jak najlepiej :D

felipe 23.08.2010 11:02

Rybus, Małecki, Grosicki są z grubsza siebie warci (dośrodkować w biegu to dla każdego z nich za wysokie progi), każdy z nich to co najwyżej joker Błaszczykowskiego, Peszki, Obraniaka czy Smolarka. Legionista natomiast podpadł mi słitaśnymi fotkami, i dlatego go skreśliłem ;)

!!IRIVER!! 23.08.2010 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 966900)
Rybus, Małecki, Grosicki są z grubsza siebie warci (dośrodkować w biegu to dla każdego z nich za wysokie progi), każdy z nich to co najwyżej joker Błaszczykowskiego, Peszki, Obraniaka czy Smolarka. Legionista natomiast podpadł mi słitaśnymi fotkami, i dlatego go skreśliłem ;)

Chyba raczej Walet jak już jesteśmy przy "karcianej" terminologii... :>

Dla mnie dość zadziwiające jest powołanie Smolarka, pomimo faktu, że zdobył on dwa gole. Nie dziwi zaś brak powołań dla naszych gwiazdorów, którzy po prostu na nie w żaden sposób nie zasługują. I Małecki też na ten moment nie jest lepszy ani od Rybusa, ani tym bardziej od Grosickiego.

Filippo123321 23.08.2010 12:20

Kabaretu Smudy ciag dalszy. Sandomierski, Rybus, Wojtkowiak, Sadlok ;o

Gdzie w takim razie: Szczesny, Kupisz czy Grosicki?

Na + powołanie Ebiego.

sessegnon 23.08.2010 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filippo123321 (Post 966980)
Kabaretu Smudy ciag dalszy. Sandomierski, Rybus, Wojtkowiak, Sadlok ;o

Gdzie w takim razie: Szczesny, Kupisz czy Grosicki?

Na + powołanie Ebiego.

Kupisz? 5 meczów i już do kadry? Co prawda wyróżniał się, ale to chyba za mało na reprezentacje.Niech zagra dobrą runde i dopiero wysyłać powołanie.I później się dziwimy, że pół Ekstraklasy ma występ w kadrze...
Szczęsny? Talent ma, ale czy gra w klubie? Już bardziej z Arsenalu pasowałby Fabiański.
A swoją drogą, Tytoń mimo, że gra to dla mnie nieporozumienie.Mając tylu dobrych bramkarzy, raczej nigdy nie będzie podstawowym zawodnikiem kadry.Poza tym jest Załuska z Celticu.
Z Grosickim jak najbardziej się zgadzam.Jakieś zdarzenia poza boiskowe nie mogą go dyskwalifikować z reprezentacji.To samo Mały.

Dean 23.08.2010 12:46

Czeka nas zapewne kolejna kompromitacja i bdb - nie jestem już zwolennikiem Smudy.
Moim zdaniem w reprezentacji zawsze powinni być najlepsi, ja rozumiem selekcja bla bla bla, ale jako kraj, jako reprezentacja jak będziemy cały czas tak dawać... czadu to aż przykro się robi. Ci zawodnicy powinni tworzyć jakiś zespół, kolektyw, walczyć. Denerwuje już mnie ten Smuda, ma super układ, bo pracuje spokojnie do EURO, ale jak przynajmniej z grupy nie wyjdziemy to niech kończy "przygodę" z piłką - żadnego wytłumaczenia nie będzie.

Filippo123321 23.08.2010 12:48

A niby dlaczego nie? Po tych pieciu meczach widac, ze takiego skrzydlowego w naszej lidze nie bylo do czasu Kosy (chociaz sa zupelnie rozni stylem od siebie) w dodatku jest mlody i gra w kadrach mlodziezowych.

Szczesny ma talent i trzeba go powoli ogrywac, Sandomierski to nie ta liga.

Fabianski? :D :D :D To najwieksza ciota jaka grala w Arsenalu w ostatnich kilkunastu latach. Rog na piaty metr i na 99% gol :E

Tyton to w ogole jakas kpina jest. Ktos Smudzie naopowiadal, ze on tam jest gwiazdą, a tak naprawde wpuszcza szmaty.

Kibic_1906 23.08.2010 13:10

Panowie Wisła Kraków sięgnęła dna - chyba od 12 lat się nie zdarzyło żeby nie było ANI JEDNEGO piłkarza Białej Gwiazdy w reprezentacji...

pawelwislak 23.08.2010 13:17

Reprezentacja Polski już dawno przestała być jakimkolwiek wykładnikiem a na pewno brak powołań do niej nie może świadczyć o stoczeniu na dno.

!!IRIVER!! 23.08.2010 13:24

A ja akurat powołaniem Sandomierskiego nie jestem tak zaskoczony. Owszem, to młody chłopak, ale na razie się wyróżnia w naszej buraczanej lidze. Zeszły sezon też był w jego wykonaniu przyzwoity.

Zresztą w ogóle chłopaki z Jagi prezentują się znacznie ciekawiej, niż np. kiedyś wielbieni przez Beenhakkera - Zahorski czy Pazdan.

MiszczMan 23.08.2010 15:34

Smolarek? CO ten pan tam robi? Peszko? Co ten pan tam robi? Sandomierski? Co ten pan tam robi? Sadlok? CO ten pan tam robi? A jelen pewne znowu sie wymiga od reprezentacji, bo w meczu ligowym dosta"ø ürazu"podobno ...

Ogryzek 23.08.2010 17:14

Dzięki Bogu Smuda zlitował się nad Wisłą i nie powołał żadnego naszego kopacza co da szansę nowemu trenerowi przez te 2 tygodnie potrenować z naszymi piłkarzami. Zresztą My idziemy w cudzoziemszczyznę i trzeba się przyzwyczajać że będziemy mieć z 5 reprezentantów różnych Kostaryk czy Hondurasów ale nie Polski. Taki czas nastał więc cóż robić?

BiałaGwiazda 24.08.2010 12:43

http://www.sport.pl/celebrities/1,96...Sport_pl_.html

Nie wiem,czy ktoś już to zamieszczał.Całkiem obszerny i ciekawy wywiad z selekcjonerem naszej kadry Frankiem Smuda.

Krolik 24.08.2010 14:25

:-)))))

http://statichg.demotywatory.pl/uplo...ngWine_500.jpg

szczebrzeszcz 25.08.2010 13:17

UWAGA!
Stefan Majewski ma nową pracę

oprócz U-23 także U-20
(dodam ze pomiędzy nimi jest jeszcze kadra Zamilskiego U-21)

do U-23 powołał sobie piłkarzy ktorzych mogl powloac do U-20:-)(janote czy Stulina, a których nie powołał Zamilski)


zróbmy kadry na każde roczniki, albo jeszcze lepiej do U24 i co pół roku:lol:

U23 kontra Uzbekistan i Iran :lol:
http://www.90minut.pl/news/132/news1...-i-Iranem.html

BiałaGwiazda 25.08.2010 14:13

Lato: mam plan B, a nawet plan C
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Wywiad z prezesem PZPN o selekcjonerze polskiej kadry Franciszku Smudzie

Tomaszewski: Smuda nie trenuje "pipidówki"
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Janek jak zwykle w formie:D

Plaga kontuzji w kadrze Smudy
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Głowacki prawdopodobnie nie zagra,niepewny wystep Mierzejewskiego.Czyżby szykowały się jakieś dodatkowe dwa powołania na najbliższe mecze??

sessegnon 25.08.2010 18:59

Cytat:

- Zagramy z mistrzami świata i brązowymi medalistami mundialu, więc to są rywale z najwyższej półki - mówił w Radiu TOK FM Adam Olkowicz, który nie chciał jednak zdradzić dokładnej daty i miejsca ponownego spotkania drużyny Franciszka Smudy z Ikerem Casillasem, Davidem Villą i resztą gwiazd najlepszej drużyny na świecie.

- Tak się z Hiszpanami umówiliśmy, że najpierw zagramy z nimi 8 czerwca, a za rok przyjadą do nas. Tak z przymrużeniem oka, to po tym 0:6 nasza ekipa zyskała tytuł przyjaciela narodu hiszpańskiego, za życzliwość - zakończył wiceprezes PZPNu.

W radiowej Trójce Lato powiedział, że Polska zagra towarzysko w przyszłym roku także z Włochami, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Rosją. Terminy meczów nie zostały jeszcze ustalone.
Źródło: sport.pl

A więc w przyszłym roku bierzemy rewanż na Hiszpanach:D

Buziek_LG 25.08.2010 19:12

I to prawdopodobnie w Gdańsku ;]

szczebrzeszcz 25.08.2010 22:41

dzisiaj w Uwadze na TVNie był program o PZPNie

okazuje się że działacze wiedzą jak rozwiązać problem polskiej piłki

otóż:

jak paru z nich stwierdziło...

trzeba czekać aż lepsi piłkarze się urodzą :-)

geniusze!
tylko za co oni mają płacone skoro wystarczy tylko ... czekać

ONI SĄ NIEREFORMOWALNI!

BiałaGwiazda 30.08.2010 11:42

Cytat:

Kamil Grosicki, Jacek Kiełb i Dariusz Pietrasiak zostali powołani przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszka Smudę na towarzyskie mecze z Ukrainą i Australią - poinformowała rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska.

22-letni Grosicki na powołanie zasłużył dobrymi występami w barwach Jagiellonii Białystok (m.in. gol w niedzielnym meczu ligowym z Lechem Poznań). Wcześniej rozegrał w narodowych barwach trzy spotkania (ostatni w el. MŚ z Czechami w Pradze w październiku 2009 roku), ale Smuda powołał go po raz pierwszy.

Jego rówieśnik Kiełb z dobrej strony pokazał się w meczach Lecha Poznań z Dnipro Dniepropietrowsk w Lidze Europejskiej. W reprezentacji zadebiutował w styczniu tego roku, występując w dwóch spotkaniach turnieju o Puchar Król Tajlandii.


Obaj ofensywni piłkarze zastąpili w kadrze na najbliższe spotkania Adriana Mierzejewskiego (Polonia Warszawa) i Ludovica Obraniak (OSC Lille), którym występ uniemożliwiły kontuzje.

"Mierzejewski stawił się na zgrupowaniu w Grodzisku Wlkp., ale sztab medyczny uznał, że rehabilitację będzie przechodził w klubie. Obraniak z kolei nie przyjedzie do Polski" - wyjaśniła Olejkowska.

Trzecim z powołanych jest Dariusz Pietrasiak. Obrońca warszawskiej Polonii w kadrze zastąpił Arkadiusza Głowackiego (Trabzonspor), który także jest kontuzjowany.

Piłkarze powołani przez Smudę w poniedziałek rozpoczną zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. Będą tam trenować do czwartku. W piątek udadzą się do Łodzi, gdzie w sobotę 4 września zagrają towarzyski mecz z Ukrainą. Kolejnym rywalem - 7 września w Krakowie - będzie reprezentacja Australii.

Cała kadra na mecze z Ukrainą i Australią:

bramkarze: Artur Boruc (Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok).

obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (US Palermo), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Michał Żewłakow (Ankaragucu), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa);

pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko, Jacek Kiełb (wszyscy Lech Poznań), Maciej Iwański, Maciej Rybus (Legia Warszawa), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok);

napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech (obaj Polonia Warszawa).
Cytat:

Selekcjoner oraz jego współpracownicy ostatnią kolejkę ligową ekstraklasy poświęcili na poszukiwania obrońcy, który miałby zastąpić występującego w Trabzonsporze Głowackiego.

- I nikogo nie udało się znaleźć - bezradnie rozkłada ręce selekcjoner. - Razem z asystentami obejrzeliśmy w tej serii na żywo aż 12 drużyn. I żaden z obrońców nie rzucił nas na kolana. Ja byłem na Wiśle. Nie dość, że w defensywie tego zespołu byli sami obcokrajowcy, to jeszcze poziom spotkania był żenujący. Dlatego będziemy sobie radzić z tymi defensorami, których wcześniej nominowałem - tłumaczy Smuda.
Franz ma racje.W drużynie mamy większość obcokrajowców i grają kiche.Trzeba to powoli zmieniać i dawać szansę Polakom.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl