![]() |
Byłem wczoraj na stadionie Pogoni i oglądałem mecz z Kamerunem na żywo,wniosek jaki mi się nasuwa po tym spotkaniu to jak najszybciej zmienić trenera .Reprezentacja grała bez żadnego pomysłu , w ataku wszystkie piłki były grane do Błaszczykowskiego ale on sam nic nie mógł zrobić, zero akcji lewą stroną cały czas uparcie pchanie się prawą flanką. Kameruńczycy grający bez trenera przeczytali naszą grę w ciągu kilku minut więc można się domyślać co zrobiłaby nam lepsza drużyna z lepszym trenerem na ławce.Swoją drogą bardzo fajnie oglądało się akcje Eto i spółki :)
|
- Opowieści Smudy to bajeczki. On robi propagandę sukcesu, którego nie ma. Nie ma nawet nadziei że będzie. Leje nas kto chce, a my nie potrafimy strzelić nawet jednego gola, więc o czym tu mowa... - denerwuje się Tomaszewski.
Jaki ten Tomaszewski to idiota. A kto przed zatrudniueniem Smudy był jego zwolennikiem? On pierwszy za nim stanał, powiedział ze to najlepszy obecnie dla nas wybor a teraz zaczyna krytyke. Powinien sie brac za Late i pozostałych dziadow z PZPN-u by zmienic sytuacje w polskiej pilce a nie pieprzy jak potłuczony. |
Z pustego i Mourinho nie naleje. Taka prawda, że nie ma obecnie piłkarzy z których można by stworzyć nawet przeciętną drużynę nawiązującą poziomem do reprezentacji prowadzonych przez Engela, Janasa czy nawet Beenhakkera ( do turnieju EURO 2008 ).
|
Cytat:
|
Material jest(taki, ktory nie bedzie sie kompromitowal), ale to gora 20-25 pilkarzy(a zdarzaja sie przeciez kontuzje). Na dzisiaj podstawowi stoperzy to Zewlakow i Glowacki(wiadomo, ze to nie Bak, Waldoch czy Jacek Zielinski, ale lepszego partnera dla Zewlaka teraz nie mamy). Z mlodszego pokolenia: Sadlok, Augustyn, Kokoszka, Jodlowiec i Glik, ale zaden nie nadaje sie narazie na pierwsza 11. Mozna tez naturalizowac Arbolede :D. Prawa obrona: Piszczek - poza zasiegiem innych, potem Wasilewski(kiedy wroci do zdrowia), Golanski, Kowalczyk, Baszczynski(wole 33 letniego pilkarza, ktory kopie pilke w profesjonalnej lidze od Wojtkowiaka - drewna). Lewa obrona, tutaj mamy najwiekszy problem, bo jedynie 2 nominalnych pilkarzy na ta pozycje i obaj sa na tym samym poziomie(Brozek i Gancarczyk). Trzeba sie napewno przeprosic z Mariuszem Lewandowskim i z Arturem Borucem, pod warunkiem ze beda grali w swoich klubach. W kadrze nie powinno byc, ani Kuszczaka, ani Fabianskiego(ten jest kompletnie bez formy od jakiegos roku i wpuszcza wszystko co leci w swiatlo bramki). Od kilku lat ci pilkarze grzeja lawy w swoich klubach(wielkich, to fakt) i nie maja ambicji poszukania sobie klubu, gdzie beda grac. Powinnismy grac systemem 4 - 4 - 2, ktory najlepiej sie sprawdzal w ostatnich latach. Jelen i Janczyk z przodu, Lewandowski(chlopak ma problemy ze zdobywaniem bramek w kadrze) na lawce.
|
Mozecie jechac po Smudzie jak po lysym koniu, ale tutaj mowi prawde i nikt chyba nie ma watpliwosci :
http://www.youtube.com/watch?v=PgnYP...xk&feature=sub Tak krawiec kraje jak mu materii staje |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Pomijam już fakt, że reprezentacja nie potrzebuje speca od treningów, a właściwie selekcjonera...bo przez czas zgrupowań to można sobie wspólnie co najwyżej pogwizdać, a nie trenować umiejętności. Cytat:
|
Cytat:
I te łamagi są najlepiej opłacanymi kopaczami w historii. |
Cytat:
Kasa kasą - ich poprzednicy także nie mieli równych boisk, zagranicznch trenerów itp. Po prostu były chęci... |
Po takiej konferencji Smuda powinien zlozyc dymisje(juz nie mowie o wynikach). Facet jednoznacznie stwierdzil, ze niezaleznie od trenera, takie beda wyniki(co jest oczywista nieprawda)...wiec po co on na stanowisku selekcjonera? Po co mu placic ciezkie pieniadze? Za co? Zgadzam sie z panem, panie Smuda, pora konczyc swoja przygode z reprezentacja. Wystarczy spojrzec na druzyny, ktore graly na MS...byly tam tez ekipy znacznie gorsze od naszej. Poza tym trzeba powolywac najlepszych polskich pilkarzy, na poprzednich stronach bylo podane wiele nazwisk. ale Smuda twierdzi, ze na swiecie istnieje jedynie liga polska. Weszlo zreszta juz skomentowalo w odpowiedni sposob te brednie.
|
Jest pierwsze zwycięstwo Smudy! Brawo, teraz powinno być już tylko lepiej.
http://www.weszlo.com/news/5396 |
Cytat:
|
gdyby POLACY walczyli z takim zaangażowaniem na boisku jak o te pieprzone koszulki to już dawno bylibyśmy chyba mistrzami świata :D a tak to pozostaje jedynie schować głowe w piasek ....
|
a jednak :D
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Bramkarze: - Artur Boruc (AC Fiorentina) - Tomasz Kuszczak (Manchester United) - Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - Jerzy Dudek (Real Madryt) (Sandomierski, Pilarz, Sapela...) Prawi obrońcy: - Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa) - Marcin Kuś (Istambul Buyuksehir Belediyespor) (Wojtkowiak, Jędrzejczyk, Rzeźniczak, Wasilewski, Golański...) Środkowi obrońcy: - Arkadiusz Głowacki (Trabzonsport Kulubu) - Michał Żewłakow (Ankaragucu Ankara) - Kamil Glik (US Palermo) - Błażej Augustyn (Catania Calcio) - Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) (Kokoszka, Pietrasiak...) Lewi obrońcy: - Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - Piotr Brożek (Wisła Kraków) - Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań) - Maciej Sadlok (Ruch Chorzów) Prawi pomocnicy: - Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - Sławomir Peszko (Lech Poznań) - Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) Lewi pomocnicy: - Ludovic Obraniak (OSC Lille) - Maciej Rybus (Legia Warszawa) Defensywni pomocnicy: - Rafał Murawski (Rubin Kazań) - Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - Adam Matuszczyk (1.FC Koln) - Tomasz Bandrowski (Lech Poznań) - Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) Ofensywni pomocnicy: - Radosław Majewski (Notthingam Forest) - Maciej Iwański (Legia Warszawa) - Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) Napastnicy: - Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - Artur Sobiech (Polonia Warszawa) Popatrzcie na te kluby, nazwiska - czy naprawdę z tego grona, kadrowo plus minus porównywalnego czy nawet lepszego niż Słowenia, Bułgaria, Szkocja, Izrael, Norwegia, czy nawet Dania, Czechy, Szwajcaria i Grecja nie da się zrobić reprezentacji, która z tymi krajami, plus Chorwacja, Ukraina, Austria, Belgia, Szwecja, Serbia, Portugalia itd. nawiąże równorzędną walkę, wyniki będą na styku, a z tuzami takimi jak Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Holandia itd. będzie honorowo przegrywać, tak jak to do niedawna wyglądało? Czy to tak wiele dobrze ustawić drużynę w defensywie, doszlifować kontry i w miarę możliwości atak pozycyjny - a że potrafią też czasem klepnąć, kilka razy w tym roku już widzieliśmy! Czy naprawdę nie da się z tych zawodników zrobić reprezentacji na miarę tej z MŚ 2006, czy E2008, gdzie prym w ataku wiódł przeciętny w ligach zachodnich Smolarek z drewnianym Rasiakiem u boku, a piłki dogrywali im Dudka, Łobodziński, M.Lewandowski czy Krzynówek? Gdzie obrona to był zlepek zawodników niewiele lepszych od tych, których mamy teraz, jak Jop, Bronowicki czy Golański? W chwili obecnej nie jesteśmy blisko nawet tego poziomu, mając piłkarzy technicznie lepszych niż wtedy! Nikt mi nie wmówi, że Grzesiu Bronowicki prezentował wtedy nieosiągalny poziom dla Sadloka, a Jop dla Glika...Trzeba tutaj po prostu trenera, który zna się na rzeczy, a nie takiego który po wielu latach pracy w lidze polskiej i teoretycznej znajomości jej realiów najpierw opowiada że chce grać jak Hiszpania itd., ofensywnie i nikogo się nie boi i stosując taką tak naraża nas na ogólnoświatową kompromitację w meczach z mistrzami świata czy Kamerunem, a potem po tych niepowodzeniach zdanie zmienia o 360 stopni i mówi, że mamy takie gówno, że ciężko coś z tego wybrać! Prawda jest taka, że gość po prostu nie ma pomysłu na tą reprezentację! Wiem, że łatwo jest powiedzieć "niedasie", to jest typowe, popularne, łatwe, polskie rozwiązanie, ale nikt mi nie wmówi tego, że nie mamy aktualnie zawodników na miarę średniaka europejskiego. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Smuda to idiota (niestety)
Przekonałem się o tym po meczu z Hiszpanią. W ilu meczach na ME będziemy mogli grac otwarty futbol? Pewnie w grupie będą np: Niemcy, Dania i Słowacja. I tylko ze Słowacją zagramy otwarty mecz. A z resztą będzie obrona, stałe fragmenty i kontry. Taka prawda. Stąd zdziwiony jestem że my próbujemy grac otwartą grę z Hiszpanią czy Kamerunem. Nic Smuda nie oglądał MŚ. Mamy taki a nie inny materiał ludzki? To trzeba iść drogą Paragwaju a nie otwarte mecze jak Niemcy. Bo co to będzie za przyjemność przegrać z Niemcami 4-1, Danią 3-1 i może ze Słowacją wygrać? Fajnie by było wyjść z grupy. To byłby sukces dla nas. Taka prawda. Lepiej grać brzydko i coś wygrywać niż silić się na otwartą grę oraz próbę ładne gry i dostawać do zera. Dla mnie żenada! Niech Smuda to przemyśli, bo nasza reprezentacja to nie Lech Poznań w słabej ekstraklasie ale raczej Okocimski Brzesko który chce rywalizować Z Wisłą czy Legią. |
Słabi piłkarze prowadzeni przez słabego trenera nic nie zdziałają. Niestety czekają nas przez dwa kolejne lata głupie konferencje Smudy i jego pantomima przy linii bocznej.
|
|
Cytat:
Do wypowiedzi Janka dodałbym tylko zdanie ..",....na zbity pysk" |
I kto za niego?
Urban? Kasperczak? Leo II? Stefan? :) |
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Po...wiadomosc.html ciekawe czy on by dał rade..
|
Cytat:
|
sumiasty Jerzy Engel pisali że jest faworytem Laty i Piechniczka.Myśle że albo On albo Janas.
|
Cytat:
|
Cytat:
My mamy naprawdę bardzo niewielu piłkarzy coś potrafiących, liczenie że nagle odkryjemy jakąś gwiazdę jest niepoważne. Weźmy choćby stoper - Głowacki, Bosacki, Żewłakow, może Kokoszka. Napastników w formie mamy góra trzech. Można tak długo. Na niepowoływanie rodzimych gwiazd, bo im nie pasują do koncepcji to mogą sobie pozwolić selekcjonerzy Hiszpanii, Holandii czy Brazylii, bo i tak mają z czego wybierać. U nas niepowołanie Boruca sprawia, ze na dobrą sprawę - nie ma kto grać w bramce. Smuda to słaby trener, nam potrzeba kogoś kto ich ustawi jak Nową Zelandię - bo to mniej więcej nasz poziom. Problem w tym, ze nasz obecny selekcjoner to taktyczne zero. |
Ha, ha, ha magiczne słowo selekcja. Zespół gra katastrofalnie bo Smuda prowadzi..selekcję :) On przez następne 2 lata będzie ją prowadził bo jesteśmy...Holandią z setkami młodych, zdolnych graczy i ciężko jest kogoś wybrać od czasu gdy został selekcjonerem (fajna nazwa) :). PZPN powinien mu wyszukać przezd zimą jakiś słaby team (może Wyspy Owcze) i wtedy jakby się udało to przerwa zimowa upłynie Smudzie i miodo- dziadkom w spokoju, w kapciach i przy kominku, ogladajac sobie wydruki bankowe z konta :)
|
Guus Hiddink.. marzenie..
|
Cytat:
O czym innym chciałem - czy Smuda, czy Leo, czy Urban czy X wynik raczej będzie ten sam. Przecież kazdy będzie stawiał na beznadziejnych Rybusów, Brożków, Lewandowskich, Kowalczyków (masakra), Wojtkowiaków czy Peszków. Oczywiscie niezłych (a czasami wręcz niezastąpionych) jak na nasze warunki, ale jak na kadre to raczej pomyłki, co udowadniają każdym kolejnym wstępem. |
Cytat:
a tak wciąż przy kominku będziemy wspominać stare czasy (sorry panie Antoni) |
Cytat:
Taaa jako dziadkowie będziemy wspominać jak to kiedyś reprezentacja dostała się na dwa mundiale z rzędu. |
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Ry...l?ticaid=1ab38
Nawet z amatorami nie potrafimy sobie juz poradzic. Chyba dla polskiej pilki nie ma juz ratunku. Młodzi pilkarze tez przegrywaja mecze to skad wybrac skład na Euro 2012. |
Obszerny wywiad z Tomaszewskim o naszym bagienku:
http://www.naszaliga.pl/news/tomasze...o,gowna,.html? |
Ja sie pod tym podpisuje. Ryba psuje sie od glowy a wiekszosc patrzy tylko na pletwe ogonowa.
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html
No ciekawa lista ;) . |
Cytat:
|
Dopiero teraz można docenić to co zrobił Leo.Okazuje się, że awans do EURO to było max co można było wycisnąć z drużyny.Tyle, że jak zwykle jesteśmy mądrzy po fakcie.
2 lata temu byliśmy wśród 16 najlepszych drużyn Europy, a teraz gdzie jesteśmy? Na takie mecze jak te z Portugalią, czy z Czechami w Chorzowie poczekamy sobie jeszcze długo. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl