Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Seriale - temat zbiorczy. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=972)

adas123 14.11.2011 21:20

Dextera oglądajcie, zwłaszcza pierwsze serie wymiatają, teraz to juz troche smętne sie robi chociaż niektóre akcje dobre. Californication tez spoko, w ciul lajtowe.How I met Your Mother owszem dobre, troche z Przyjaciół zerżnięte,

StelmiOriginal 14.11.2011 21:53

Dexter 1,2,4,6 zajebiste sezony, 3,5- mozna ogladnac na przyspieszeniu ;P

Breaking Bad wyjebany w kosmos serial, polecam, serio

Californication, j.w.

Boardwalk Empire, dosyć specyficzny serial, lata 20 XXw, nie kazdego interesuja, ale Steve Buscemi nadaje serialowi dobra otoczke :P

szprotson 14.11.2011 23:22

e tam, Ekipy nic nie przebije :)

jcts 15.11.2011 00:14

Dzięki panowie :)
Coś tam juz słyszałem o 'How I met your mother' więc teraz zacznę oglądać.
A 'Joey' mi się nie podobał, do Przyjaciół nie ma co porównywać nawet.

MatMario 15.11.2011 07:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1191697)
e tam, Ekipy nic nie przebije :)

Ekipa to było to.... Niech świadczy o tym mój avatar :D Z najlepszego odcinka jak dla mnie całego serialu. Turtle i E zakład o to kto pierwszy zaliczy :D

How I met.... również bardzo pozytywny. Barney świetna postać, świetnie zagrana, największy podrywacz serialu zagrany przez pedała.

janeknaa12 16.11.2011 11:28

Ja polecam The Big Bang Theory. Rewelacja!

alterego 16.11.2011 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janeknaa12 (Post 1192021)
Ja polecam The Big Bang Theory. Rewelacja!

ja też :D świetny serial z sezonu na sezon lepszy.

bouli76 20.11.2011 12:22

Kilka tygodni temu zaczalem ogladac "Bez tajemnic" na HBO - polski serial - nawet mnie wciagnal.

A z zagranicznych:
Two and a half men - chociaz bez charliego to juz nie to samo.
How I met your mother
House MD
The Event - wszyscy mi polecali wiec sciagnalem i ogladam - nawet ciekawe.

Big Bang Theory nie ogladalem ale wiele osob mi polecalo wiec juz leza na dysku wszystkie sezony i czekaja na chwile wolnego czasu.

Chrisman 22.11.2011 16:58

polecam Hoży doktorzy (Scrubs)
szkoda ze obecnie nie chodzi na CC

mzzzzz 22.11.2011 17:27

The Walking Dead 2 seria to porażka.Na pierwszy plan wysunęli rozterki bohaterów Można całkowicie zapomnieć o zombiakach.Liczyłem że w tym odcinku akcja wróci na dawne tory ,ale nic z tego .Szkoda pierwsza seria była naprawdę dobra

crazykaro 22.11.2011 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mzzzzz (Post 1194492)
The Walking Dead 2 seria to porażka.Na pierwszy plan wysunęli rozterki bohaterów Można całkowicie zapomnieć o zombiakach.Liczyłem że w tym odcinku akcja wróci na dawne tory ,ale nic z tego .Szkoda pierwsza seria była naprawdę dobra

Jakbyś wiedział że serial jest oparty na komiksie to byś mógł sie na to przygotować. Akcja wróci do miasta dopiero w 3. sezonie z tego co mi wiadomo

mzzzzz 22.11.2011 18:14

Błędem nie jest to że akcja oddaliła się od miasta tylko np. poświęcanie całego odcinka Lori.Nie widziałem tego komiksu,ale jeśli rzeczywiście akcja w nim siadła to po co to pokazywać Nie lepiej skupić się na ciekawszych fragmentach?

szprotson 22.11.2011 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1191730)
Ekipa to było to.... Niech świadczy o tym mój avatar :D Z najlepszego odcinka jak dla mnie całego serialu. Turtle i E zakład o to kto pierwszy zaliczy :D

How I met.... również bardzo pozytywny. Barney świetna postać, świetnie zagrana, największy podrywacz serialu zagrany przez pedała.

Ari Gold :) postać nr.1 reszta nr2.
lepszego serialu nie ma nie było i nie będzie.
Kto nie ogladał ...temu zazdroszcze ze ma mozliwosc ogladniecia 8 sezonów które mozna ogladac jednym tchem

Krzysiek 22.11.2011 20:49

Owszem, Ekipa przednia;) Polecę również od siebie Supernatural (od trzeciego bądź czwartego sezonu akcja genialna), Grę o tron, Breaking Bad. Tyle na tę chwilę mi do głowy przychodzi.

yoda79 10.12.2011 12:33

Poszukuję opinii na temat nastepujących seriali:
1. Grimm
2. Homeland
3. Ringer
4. Statek
5. Impersonalni
6. Revenge
7. Justified
8. Żona idealna
9. Filary Ziemi.
Nie ogladam zazwyczaj seriali, ale na długie wieczory moze bym coś obejrzał przy piwku.

arth_ur 10.12.2011 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mzzzzz (Post 1194492)
The Walking Dead 2 seria to porażka.Na pierwszy plan wysunęli rozterki bohaterów Można całkowicie zapomnieć o zombiakach.Liczyłem że w tym odcinku akcja wróci na dawne tory ,ale nic z tego .Szkoda pierwsza seria była naprawdę dobra

Ah gdyby uśmiercili tą vel Sare Tancredi, babka mnie na max wk.....ia.


A co siądźcie o końcówce 2 sezonu Zakazanego Imperium ? Dla mnie końcówka niesamowita, dawno tak dobrego serialu nie widziałem. Ciekawe co wymyślą w ostatnim odcinku.

rav 22.12.2011 10:50

Czarna seria polskich seriali... dopiero co Hanka zeszła, a tu zgon Ryśka z Klanu przewidują.

PS 1. Ogląda ktoś drugą część Zakazanego Imperium? Daje radę?

PS 2. Ogląda ktoś Homeland? O czym to?

PS 3. Jakie wrażenia po ostatnich 10 sekundach Dextera...? :)

avangarda 22.12.2011 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1204202)
Czarna seria polskich seriali... dopiero co Hanka zeszła, a tu zgon Ryśka z Klanu przewidują.

PS 1. Ogląda ktoś drugą część Zakazanego Imperium? Daje radę?

PS 2. Ogląda ktoś Homeland? O czym to?

PS 3. Jakie wrażenia po ostatnich 10 sekundach Dextera...? :)

ad.2.
Agentka CIA wraca z Iraku do USA, pewne nieprawdopodobne informacje od informatora w połączeniu z wydarzeniami które następują układają jej się w pewną całość, dzięki której jest na tropie na prawdę grubej afery, pod warunkiem tylko, że informator mówił prawdę. Polecam serial, jak dla mnie najlepszy debiut jesieni.

rav 22.12.2011 11:22

Dzięki :)

Hmm, trochę nie przepadam za tego typu historiami - cia, fbi, koniecznie zagrożony prezydent usa... strasznie dużo tego wszędzie. Ale jak dobry, to może spróbuję.

Wolę coś z mniej typowym klimatem, jak Dexter właśnie, czy Borgias albo Broadwalk Empire.

Dzinus 22.12.2011 12:32

Homeland raczej nie podchodzi pod typowy serial tego typu, który opisujesz rav. Braku oryginalności mu na bank nie można zarzucić. Opis może sugerować podobieństwo np do 24 godzin a w rzeczywistości oba seriale nie mógłby się bardziej różnić. Homeland polecam bez wahania, szczególnie miłośnikom nieco ambitniejszych seriali niż typowe amerykańskie badziewia.

snyrting 22.12.2011 12:37

Przyłączam się do głosów chwalących Homeland.

Jeżeli macie chwile wolnego w święta, to polecam nadrobić zaległości i obejrzeć najlepszy tegoroczny debiut serialowy.

rav 22.12.2011 12:38

Już nic nie piszę, bo nie ma to jak "recenzować" film, którego się nie widziało. Biorąc pod uwagę, jaka stajnia to produkuje warto obejrzeć ze 2 pierwsze odcinki.

Lemoniadowy Joe 09.01.2012 22:23

a Dexter i Walking Dead to sie juz skończyły czy jakaś przerwa

rav 09.01.2012 22:32

Dexter - przerwa. Ppowrót jesienią 2012 i potem jeszcze przynajmniej jeden sezon w 2013.

Lemoniadowy Joe 09.01.2012 23:08

dzięki,trochę przesadzili z ta przerwa

WD widzę ze w lutym http://www.filmweb.pl/serial/Walking...pisodes#sezon2

xanti1906 09.01.2012 23:24

Trochę może trywialne pytanie, ale czy ktoś ma jakieś informacje na temat tego, czy i kiedy pojawią się odcinki 7 sezonu 'Jak poznałem waszą matkę' z LEKTOREM?

szprotson 09.01.2012 23:35

cos ktoś poleci ? Bo filmów fajnych jak na lekarstwo a coś bym .......nął na wieczór

ja sciagam house of lies, jakas nowosc

Lemoniadowy Joe 09.01.2012 23:41

Luther 2 krótkie sezony ale w fajnym klimacie kryminał ale dobry bo brytyjski :)

martin_6 09.01.2012 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1208368)
Trochę może trywialne pytanie, ale czy ktoś ma jakieś informacje na temat tego, czy i kiedy pojawią się odcinki 7 sezonu 'Jak poznałem waszą matkę' z LEKTOREM?

Pewnie na wiosnę na CC zaczną pokazywać, tak było przynajmniej z 6. sezonem, to będzie lektor. Ale swoją drogą umówmy się - nie ma to jak napisy ;)

Skończyłem oglądać pierwszy sezon Borgias. Im dalej, tym lepsze moim zdaniem, chociaż są i odwrotne opinie. Ale ja lubię wojenne klimaty, szczególnie z początków epoki nowożytnej, więc to pewnie dlatego. :) Nie mogę się doczekać kontynuacji.

Co tu jeszcze polecić? Seriale komediowe - Big Bang Theory, How I Met Your Mother oraz rewelacyjne IT Crowd (szkoda że są tylko 4 sezony po 6 odcinków i nie zapowiada się na więcej, ale te co są, warto obejrzeć). Do tego Boardwalk Empire, którego drugi sezon trzyma poziom z pierwszego, no i Dexter, gdzie fajny póki co (5 odcinków za mną) sezon pozwala zapomnieć o poprzednim, który mocno mnie rozczarował.

Wasiu 09.01.2012 23:43

Dexter to swietny serial, ale w ostatnich 2 sezonach niestety strasznie sie juz bledy mnoza. Mocno zakonczyli ostatni odcinek wiec mam nadzieje, ze w pazdzierniku bedzie ciekawie bo duzo watkow jest otwartych.

Walking dead - producenci moim zdaniem strzelaja sobie w stope ze sposobem emitowania odcinkow. W pierwszym sezonie tylko 6, w drugim juz 13, ale niepotrzebne podzielenie na 2 czesci. Te kilka odcinkow w pazdzierniku strasznie sie ciagnelo, dopiero koncowka 7 trzymala w napieciu i oby to byl rosnacy trend, a nie tylko chwilowy skok dla podtrzymania widowni. Polecam przeczytac komiksy, na podstawie ktorych nakrecono serial.

Ja teraz najbardziej czekam na Gre o tron oraz kolejny sezon Spartakusa, juz z nowym aktorem. Az dziwie sie, ze ten ostatni serial nie byl tutaj ostatnio wymieniany jako godny polecenia bo naprawde scenarzysci staneli na wysokosci zadania i zaserwowali niezle sceny bitewne oraz intrygi. Oby tak dalej.

szprotson 09.01.2012 23:58

Luthera sciagam, mialem go na filmwebie juz zaznaczonego jako "do oglądniecia"

te seriale co np wymiena martin, to ja nawet nie tykam. Moze fajne ale pare lat temu leciały na comedy central i jakos mi nie przypadły szczegolnie IT Crowd i Big bang, wiec moze i sa zajebiste ale ich nie ruszę; )
Lepszego komediowego niz Ekipa nie będzie i tak !
Dexter mi sie znudził po którymś sezonie, Walking Dead jakby nie wprowadzili tej niezłej córki własciciela tego całego folwarku to też bym zostawił bo nic sie nie działo. A pierwsze odcinki były takie ..ciekawe.
Na gre o tron sie zbieram ale nie mam nawet kiedy tego sciagnac. Załuje ze cioty z USA zakonczyli Lie to me, bo takie seriale lubię.
Ostatnio serial który mi sie podobał to Suits. No i teraz wychodzi ciekawy serial - alcatraz.:australopitek:

rav 10.01.2012 01:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1208364)
dzięki,trochę przesadzili z ta przerwa

Zawsze taka jest :) 12-odcinkowy sezon zaczyna się jakoś pod koniec września czy na początku października, koniec w grudniu, a potem kręcą kolejny :]

Kolumbus 10.01.2012 02:02

Dla miłośników horroropodobnych produkcji American Horror Story - rodzinka po przejściach postanawia przenieść się do nowego środowiska no i zaczynają się tam jaja:)

hunter 10.01.2012 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1208381)
Luthera sciagam, mialem go na filmwebie juz zaznaczonego jako "do oglądniecia"

te seriale co np wymiena martin, to ja nawet nie tykam. Moze fajne ale pare lat temu leciały na comedy central i jakos mi nie przypadły szczegolnie IT Crowd i Big bang, wiec moze i sa zajebiste ale ich nie ruszę; )
Lepszego komediowego niz Ekipa nie będzie i tak !
Dexter mi sie znudził po którymś sezonie, Walking Dead jakby nie wprowadzili tej niezłej córki własciciela tego całego folwarku to też bym zostawił bo nic sie nie działo. A pierwsze odcinki były takie ..ciekawe.
Na gre o tron sie zbieram ale nie mam nawet kiedy tego sciagnac. Załuje ze cioty z USA zakonczyli Lie to me, bo takie seriale lubię.
Ostatnio serial który mi sie podobał to Suits. No i teraz wychodzi ciekawy serial - alcatraz.:australopitek:

Co do "Suits" to w lipcu czeka nas 2. sezon.

Jeśli chodzi o "Alcatraz" to za oceanem pompa marketingowa na ten serial jest potężna. Wiadomo - J.J. Abrams. Problem polega tylko na tym, że Abrams na dobrą sprawę nie robi seriali "proceduralnych", a Alcatraz na taki mniej więcej się zapowiada. Zresztą po stworzeniu bubla w postaci "Undercovers" moje zaufanie do tego twórcy nieco spadło, ale wciąż wolę postrzegać go przez pryzmat człowieka który dał światu najpierw "Alias", a potem wpadł na pomysł z "Lost".

Co do seriali wartych uwagi, to już niektórzy tutaj pisali. "Homeland" - naprawdę wysoki poziom serialu, trąci momentami proamerykańskością ale im bliżej końca sezonu tym bardziej punkt widzenia się zmienia. "Boardwalk Empire" - serial w moim uznaniu genialny, kapitalne odwzorowanie lat 20-tych, okresu prohibicji i wszystkich patologii z tego wynikających. Zwracam uwagę na fakt, że 29 stycznia na HBO debiutuje oficjalnie nowa produkcja "Luck". Główną rolę męską gra Dustin Hoffman, a sam serial będzie osadzony w klimatach hazardu związanego z wyścigami konnymi. Pierwszy odcinek (tzw. przedpremierowy wyciek) już gdzieś śmiga po sieci.

szprotson 10.01.2012 14:06

Homeland - ciekawy serial ...ale w ostatnim odcinku jest to czego nie chciałem, czyli zasrana ameryka. Na pewno nie oglądne juz 2 sezonu.

American Horror Story - ciekawy :) Ta wejściówka sama AHS jest straszniejsza niz niektore całe horrory. Tylko ze no tez z biegiem czasu to wszystko staje sie gówno warte.

Boardwalk- oglądnełem 1 sezon, nawet spoko, ale jakos wole seriale w czasach rzeczywistych niz come backi.Ale jak nie bedzie nic na horyzonce to sprawdze co w drugim sezonie wyczynia Buszczemi :einstein:

House of Lies - ciekawy serial o grupie konsultingowej. Na razie 1 odicnek, ale "nice"

The Killing - Twin Peaks 20 lat później

Luu... 16.01.2012 15:30

serial o drużynie futbolowej w teksasie, główna postać to trener, potem tworzą drugą drużynę w mieście , trener obejmuje tą nową biedna ... ktoś kojarzy tytuł ? bo wyleciał mi z głowy ;/

dzięki!

hunter 16.01.2012 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luu... (Post 1210058)
serial o drużynie futbolowej w teksasie, główna postać to trener, potem tworzą drugą drużynę w mieście , trener obejmuje tą nową biedna ... ktoś kojarzy tytuł ? bo wyleciał mi z głowy ;/

Friday Night Lights

janeknaa12 26.01.2012 13:04

Ostatnio oglądam Deadwood. Amerykański western. Niezły, polecam, fajnie przedstawiona jest kolonizacja USA.

Gucio25 29.02.2012 00:45

nie samym LOSTem człowiek żyje, ale powiem wam że brakuje mi serialu właśnie w tym stylu - zagadkowego, pełnego tajemnic - jak się włączało nowy odcinek LOSTa, to siedziało się nieruchomo, czekając jak się zacznie odcinek i co będzie po czarnym ekranie. :)

no i teraz właśnie takie pytanie - znacie jakieś seriale w stylu LOSTa? takie pełne zagadek, z fajnym klimatem? wiem, że ciężko o tak dobry serial, ale powstają co chwila nowe produkcje i zawsze może coś ciekawego się znajdzie, w końcu LOST też nie odrazu miał być wielkim hitem. wiem też, że padają tu co chwile propozycje ciekawych seriali, ale interesowałby mnie ten konkretny kierunek.

dzisiaj wyczaiłem, że ABC zaczęło ostatnio "The River" i zapowiada się strasznie ciekawie. :)

Eryk 29.02.2012 01:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1225163)
nie samym LOSTem człowiek żyje, ale powiem wam że brakuje mi serialu właśnie w tym stylu - zagadkowego, pełnego tajemnic - jak się włączało nowy odcinek LOSTa, to siedziało się nieruchomo, czekając jak się zacznie odcinek i co będzie po czarnym ekranie. :)

no i teraz właśnie takie pytanie - znacie jakieś seriale w stylu LOSTa? takie pełne zagadek, z fajnym klimatem? wiem, że ciężko o tak dobry serial, ale powstają co chwila nowe produkcje i zawsze może coś ciekawego się znajdzie, w końcu LOST też nie odrazu miał być wielkim hitem. wiem też, że padają tu co chwile propozycje ciekawych seriali, ale interesowałby mnie ten konkretny kierunek.

dzisiaj wyczaiłem, że ABC zaczęło ostatnio "The River" i zapowiada się strasznie ciekawie. :)

Takie zagadkowe to Pretty Litlle Liars bodajże. Moja kobieta to namiętnie ogląda i fakt faktem, jest to troche takie dziewczęce, ale nawet się trochę wciągnąłem i co 3ci odcinek oglądne :D .
W każdy razie sezon 2gi się konczy, a dalej nie ma odpowiedzi na pytania z pierwszego odcinka pierwszego sezonu :rotfl:

Natomiast zaczął się niedawno Alcatraz - nowy serial i całkiem fajnie sie zapowiada;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl