![]() |
Moze ktos wkleic te rysunki z zdit / badz wrzucic np. na wyslijto.pl do sciagniecia bo mi sie nie otwieraja.. tylko jakies bledy wyskakuja "&*$U#J#U%#%HU#HJ#NB'
|
Ja to skomentuje tak.Projekt stadionu nie był zły i powiem że mi się podobał.Ale jest jedno ale Obtułowicz zjebał projekt jak tylko sie da.Nie chciał "oponki" spoko tu go popieram bo takie stadiony też mi się nie podobają.Zrobił nam "klocka" który naprawde to klockiem nie jest bo bryłe psuje znany i "lubiany" przez nas okrąglak, dziury między trybunami.Odległość między trybuną C jakoś mnie nie martwi(zawsze chodze na D)ale sprawia że nasz stadion robi się nie funkcjonalny.Szyby pomiędzy sektorami to są dla mnie jaja.Naprawde nie widze potrzeby aby ów szkła znajdowały się na trybunie i w****iały kibiców że im sie boisko odbija.Kolejna rzecz do której się przyczepie to jest elewacja a w zasadzie jej brak.Nie wiem czy ktoś zwrócił uwage ale boczna ściana sektora E tam gdzie były sprzedawane kiełbaski jest wytynkowana i wyglądała o niebio lepiej od gołego betonu.Więc dlaczego nie można zrobić tej piepszonej elewacji a stadion będzie jakoś wyglądał.Kolejna rzecz to miejsca z których nie widać murawy.Przepraszam bardzo ale co to jest za stadion co ma miejsca z ograniczonym widokiem na murawe.No na litość boską na stadionie Odry Wodzisław wszedzie widać boisko a na naszym NOWYM stadionie NIE ?!My żyjemy w XXI wieku a nam takiego ogniota odpierda***ą.
Jedyny pozytyw to to że na wschodniej zostaną zainstalowane rozkładane krzesełka.Przydałby się jeszcze jakiś wzór z krzesełek bo jedna gwiazda na stadion to tak smutno będzie. Teraz moje pytania: 1 Jaka była odległość starego C od murawy. 2 Przy okrąglaku pod tarasem jest wyjście które jest równo z murawą.Jeżeli obniża murawe to bedzie róznica poziomów między okrąglakiem a murawą 80 cm.Moje pytanie jak to wyjście będzie funkcjonowało ?Już się boje że tam drabina albo winda stanie... |
Cytat:
|
Pewnie zrobią jakieś stopnie..
|
mogl by ktos wczucic te szkice?? mam słaby neti nie zabardzo moge to ciagnac.
oczywiscie nie wszystykie, takie ciekawsze, moga byc z wenatrz jak takie sa. |
Może ktoś mi podać link do strony z opisem przetargu bo szukam i nie mogę znaleźć
Z góry dzięki ;) |
Cytat:
Pozdrawiam |
Cytat:
bedzie finish to zarzuce. @ moglby ktos zarzucic fotami z roznych stadionow gdzie sa te fosy / rowy ? |
dzieki.. ja bym sciagal pewnie z 2 dni.... na stadiony.net poszukaj
|
Na trzecim zdejci w artykule na twsd jest render tego polaczenia trybun. jak tak to bedzie wygladac w rzeczywistosci, to nie jest za ciekawie :/
|
Odległość między krzesełkami a linią boiska.
Co myślicie nad tym co opisala nasza strona (Trybuna wschodnia nie będzie połączona ze znajdującymi się za bramkami trybunami północną (D) i południową (E). Od murawy oddzielać ją będzie 70-centymetrowa barierka oraz szeroki na ponad 2 metry rów bezpieczeństwa a ponadto wolna przestrzeń i rząd reklam. Według naszych pobieżnych obliczeń odległość pierwszego rzędu krzeseł linii bocznej boiska wyniesie aż 17-18 metrów)
ja osobiscie uwazam to za skandal!!!! chyba ze nie sa w tym uzwglednione 3 dodatkowe rzedy krzesel i obnizenie murawy czy macie jakies teorie na ten temat?? |
dopóki w Polse będa rządzić ludzie pokroju Majchrowskiego i jego świty w Polse takie rzeczy będą miały miejsce , czyli budowa stadionu który w Anglii 20 lat temu uchodziłby za przestarzały , trzeba mieć nadzieje , że za 10 lat do władzy dojdą ludzie o innej mentalności , słyszał ktoś może o akcji z projektem stadionu Wisły ?? podobno wysłali owy projekt to pewnego biura architektonicznego w Holandii aby Holendrzy ocenili go , ocena jest utajniona , opowiadał mi o tym znajomy jakiś czas temu , podobno projekt został wyśmiany i bardzo krytycznie oceniony , no ale pewnie według pana O. projekt jest przełomowy w dziedzinie projektowania stadionów piłkarskich
|
Cytat:
http://i35.tinypic.com/2ynld2s.jpg http://stadiony.net/stadium.php?s=109 |
makabra z tymi rysunkami, chetnie bym wrzucil ale zajebalo by mi to z pol dnia, strasznie tnie kompa a troche tych szkicow jest.
chcialem wrzucic sam plik z glownymi szkicami na jakis rapidshare czy wyslijto.pl ale nie moge. chyba ze ktos zna jakis serwer gdzie plik z zawartoscia mozna zaladowac? @ thanks Snow. |
To jak my teraz będziemy wbiegać na murawę?:D
|
Cytat:
Cytat:
http://farm1.static.flickr.com/2/181...c80225.jpg?v=0 Fejienoord http://farm2.static.flickr.com/1306/...df1aca.jpg?v=0 O ile pamiętam to UEFA albo FIFa reguluje wymiary tych wymysłów. Cytat:
|
Strasznie chu*owo to wyglada.
a ktos nawijal nie tak dawno ze na D i E tez bedzie ten row / fosa prawda to? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Szkoda, że rzuty (pomijając plan zagospodarowania) nie obejmują także choć częściowo boiska...
Z przekrojów faktycznie wynika te 17 metrów... Ale przez moment miałem nadzieję, że odległości na tych przekrojach poza trybuną, po fosie i utwardzonym terenie, są pokazane schematycznie i nie do końca dokładnie i jest to trochę mniej metrów... Ale na planie zagospodarowania można także zmierzyć tą odległość i także wychodzi ok. 16,5-17 metrów... A jak zaanalizować dokładniej rzuty poziomów to dalej wychodzi niestety te ok. 17 metrów... Pierwszy rząd krzesełek zaczyna się metr dalej od murawy niż skrajny rząd trybun E i D, a że nasze trybuny są tak przerąbanie szerokie i mają prawie 100 metrów to nie za wiele się dało już z tego wyciągnąć i wychodzi te 17 metrów od linii... Dobrze, że chociaż obniżony jest ten poziom o 2 metry i dodano 4 rzędy krzesełek /tu jest dość płasko i każdy poziom to tylko 30 cm wysokości/ bo zamiast tych 16-17 metrów byłoby 20 lub więcej... Narożniki dodatkowych rzędów już nie mają i dochodzą do poziomu 0 tak jak stare trybuny... Ale tak wogóle to trybuny schodzą do poziomu -1,26, więc do poziomu murawy -2,06 /a właściwie -2,11 bo jest jeszcze lekki spadek/ jeszcze 2 rzędy trybun teoretycznie by mogły się zmieścić... Tylko, że siedząc na tych miejscach oczy miałoby się na wysokości jakieś 120-130cm ... To jednak chyba za nisko przy odległości prawie 15 metrów... |
Cytat:
O Jezus Maria, to zrobią zjazd..tak trudno to wymyślić? A co do odległości to tak naprawdę nigdzie trybuna nie jest 2,3 czy nawet 5 metrow od boiska. Tak tylko wygląda, ponieważ wchodzi w zycie skrot kamery. Ale i tak 17 metrow to jest lekka przesada, ale miejmy nadzieje, ze będzie się stamtąd dobrze oglądało. |
Wielkość trybuny C (zapewne i A/B) wynosić będzie 193,1x41,3x42 m.
Mi te wymiary nic nie mówią, a wizualizację wiadomo, że nie oddadzą w pełni rzeczywistości. Wiadomo śą trybuny piętrowe i "trybuny piętrowe" przykład - stadion Dundee Utd. gdzie trybuny są krótkie i niemal pionowe. Inny przykład - stadion Chelsea trybuny długie i poziome. Moje pytanie jak będą wyglądać te trybuny patrząc po wymiarach ?? |
Skoro jest potrzeba to trzeba ja zaspokoić :P Poniżej macie kilka widokow, rzutow ze specyfikacji przetargowej na budowę trybuny wschodniej.
Przekroje nowego C... http://i37.tinypic.com/108i68j.jpg http://i38.tinypic.com/2zzn7kj.jpg ... i jego odległość do boiska http://i36.tinypic.com/2ptpkwn.jpg Rzut na na narożnik... (myślałem, że będzie gorzej z ta widocznością z najwyższych rzędów, chociaż na 3 otatnich moga być problemy, przerywaną linią zaznaczono zarys D/E) http://i36.tinypic.com/2lmosx2.jpg ... i widok z góry (dzięki Bogu, że wiekszość miejsc jest pod kątem a nie tak jak na Lechu) http://i37.tinypic.com/99kr5z.jpg Elewacje trybun wschodniej i zachodniej... http://i38.tinypic.com/300b287.jpg ...północnej i zachodniej http://i38.tinypic.com/ollra.jpg Lokalizacja parkingu naziemnego przy sektorze AB oraz słynny "podjazd dla karetek" http://i36.tinypic.com/7137ur.jpg Lokalizacja parkingu podziemnego przy sektorze D ( wjazd/wyjazd z ulicy Reymonta) http://i37.tinypic.com/20ixcw2.jpg Lokalizacja parkingu podziemnego przy sektorze E ( wjazd/wyjazd od strony ulicy 3-ego Maja) http://i37.tinypic.com/ofsuf4.jpg |
No..teraz to wygląda w miarę czytelnie, chociaż dla człowieka, ktory pierwszy raz ma z czym takim do czynienia to te kreseczki, cyferki, literki to mozna dostac oczojebca.
Plusy -narożniki pod kątem. widoczność z narożników. P.S. To ile wychodzi ta odległość od boiska bo za skarby nie mogę odczytać z tego rysunku. @ Pablo84 No, to wcale nie będzie tak źle jak się na początku moglo wydawac.;P |
Jak dla mnie to 13-14 m max.
|
Ja mam tylko takie pytanie - te 17 metrów, to odległość od linii bocznej boiska czy od płyty, murawy jako takiej?
|
17 metrów to odległość po ewentualnym wyśrodkowaniu murawy ??czyli przesunięciu jej w kierunku trybuny C , stadion Ok ale strasznie boli ta odległość od boiska , dziury między trybunami , niepołączeniu dachu jak np w Anglii oraz zamontowanie oświetlenia, mam nadzieje , że chociaż zabudują okrąglak żeby bryłę stadionu domknąć .
|
Słyszycie co mowi Pablo84..to nie będzie 17 metrów tylko max 13-14. Więc nie będzie już tak źle
|
17m Boże, czemu dopiero teraz o tym wiemy. Przecież to jest w cholerę, nie wyobrażam tego sobie. Qrwa budujemy nowy stadion. Pk nie musi to być stadion taki jak ma Bayern, czy jaki jest w Pekinie. Ale do cholery niech to będzie prosty, ale ładny stadion, a nie że trybuny od boiska będzie dzilić ponad 15 m. Rany Boskie!!!
|
Nie sugeruj się mną. Mówie tak na oko gdy patrzę się na szerokosc pola karnego i odleglość między początkiem trybuny a linią autową ;)
|
ciężko będzie ta odległość zniwelować , obniżenie murawy o 80 cm chyba ma służyć zmniejszeniu owej odległości , niestety winne są trybuny D i E , sa zdecydowanie za szerokie ale jak powstawały projekt znacznie różnił się od dzisiejszego , najchętniej zaorałbym dzisiejszy stadion i budował od podstaw , powstałby w 2 lata , no ale tyle co kasy włożono w budowę ... , oczywsicie ciesze się , że wreszcie Wisła zagra na stadionie którego nie bedziemy sie wstydzić w Europie ale nie oszukujmy się nie będzie to dzieło sztuki lecz najwyżej stadion przeciętny i to nie tylko w skali europejskiej ale i polskiej , gdy powstaną stadiony na Euro
|
Nie ma co płakać. Na rysunkach wygląda tak, że murawa będzie oddalona od C tak samo jak od D i E. A czy teraz kibice na D i E mają na co narzekać? Widoczność i kontakt z piłkarzami są znakomite.
Sam mam karnet na najbardziej piknikowe i najbardziej oddalone miejsce od murawy jakie teraz w ogóle na stadione istnieje (E1, miejsca na samutkiej górze w rogu :) ) i naprawdę nie ma problemu. Widać o wiele lepiej niz w TV. |
Jeszcze tak dla porównania, od linii bocznej do pierwszego rzędu krzesełek w Kielcach jest jakieś 6-7m.
Czyli na Wiśle będzie jakieś 2,5x więcej niż widać na tym zdjęciu (liczone od chorągiewki [żółty 'kij'] do krzesełek) - http://stadiony.net/pictures/pol/sta...y_kielce16.jpg |
a czy boisko nie moze byc szersze? np na barcelonie jest szersze i dłuzsze
|
Wychodzi jakieś 16-17 metrów. Na rysunku macie podane, że fosa ma 2.20, możecie sobie mniej więcej zmierzyć.
Strasznie daleko, pierwsze krzesełko około metra nad murawą. Widoczność nie będzie rewelacyjna. Choć na pewno lepsza niż ze starego C. Szkoda, że tak zjebano ten projekt. Fajnie by było jakby trybuna była 4-5 metrów od linii bocznej. W Bełchatowie trybuna wzdłuż boiska jest właśnie tak fajnie blisko. Ale trudno, teraz już za późno Tak przy okazji. Narożniki będą częścią sektora C? Czy dostaną inną literkę? Sektory F, G i H? :) |
Nic tu nie pomoze rozszerzenie boiska itp.
To samo nic tu do rzeczy nie ma szerokosc D i E (:rotfl:, jest w sam raz!) bo spokojnie mogli by zrobic tak zeby bylo kilka metrow od murawy. Komus po prostu zalezy na tym zeby byl jak najdluzszy odstep od murawy do trybun. Inaczej by nie robili dodatkowo tej fosy. Jakies Barierki podwojne czy o co tam chodzi. 2 (?) rzedzy reklam. Jakby na sile probowali chwytac sie wszystkiego byle ta odleglosc byla jak najdluzsza. I to mnie w sumie dziwi. Przeciez C i A/B bedzie najspokojniejszymi trybunami na Wisle. |
Ale to faktycznie narożnik nie będzie przykryty dachem?:shock: Z rysunku tak wygląda
|
Bedzie. Z tego co widze bedzie to prosty dach (tzn wydluzony) jak na D i E. Nie bedzie sie "lamal" wraz naroznikiem.
Widze jeszcze ze gorne czesci naroznika od strony tylow D i E nie beda zakryte (z 2 metry wolnej przeszczeni) o czym juz wspominalem wczesniej po przejrzeniu wizualizacji. Snieg, deszcz, wiatr - wszystkim tym ktorzy tam beda kitrac bedzie napierdalal po lbach. Ale mysle ze osoby odpowiedzialne za ten projekt sa na tyle madre ze zaslonia to jakąs plachta. Byle tylko wygladalo to estetycznie. Bo juz jedna wpadka z gownem zwanym okraglakiem mamy za soba. Dodatkowo z tych szkicow wynika (przynajmniej na moje oko)ze wysokosc C i A/B bedzie taka sama jak D i E. Gdzie na wizualizacji (jako takiej) widac co innego. Zaraz, zaraz, ile ma rzedow (wzwyz) trybuna D czy tam E ? |
Cytat:
Z którego rysunku? Ja tam widzę, że będzie dach. Obadaj czwarty z wklejonych rysunków, ten z narożnikiem i naniesionym na niego zarysem D. Widać wyraźnie, ze dach nad C idzie do końca, nad narożnik. Z rysunków z parkingiem przy AB też widać, że będzie dach. EDIT: e - AB i C będą wyższe, widać to wyraźnie na 4 rysunku, tym z zarysem D i E. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl