Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Książki - ktoś je jeszcze czyta?! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=89)

Proud 04.01.2012 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Puchatek (Post 1207178)
gypsy.... dzięki.

A co byście polecili z S. Kinga ? Obecnie przeczytałem Lśnienie, Bezsenność, Desperacja, i Lśnienie najbardziej mi się podobało. Dodam, że nie znoszę fantastyki i czary mary oraz przesadnego zażynania . Co jeszcze z klasyki horroru, thrilleru polecacie ?

"To" - wg mnie najlesza Jego pozycja jaką dotąd przeczytałem
"Miasteczko Salem"
"Zielona Mila"
"Christine"
"Ręka Mistrza"
"Czarna Bezgwiezdna Noc" - 4 opowiadania o merderstwach, każde bardzo wciągające - polecam!
"Cztery pory roku"
Obecnie czytam Dallas'63 i jak na Kinga nawet początek mi się podoba, bo dość szybko przeszedł do meritum :D

Zbychu 19.01.2012 09:19

Puchatek - polecam Wielkie Sekretne Widowisko Cliva Berkera(rekomendacja także od emsi jakiś czas temu).Genialny,wielowątkowy trzymający w napięciu obszerny horror.Najlepsze w tej książce jest to że w kluczowym momencie przechodzisz do innego wątku a gdy tu taki moment następuje wracasz do poprzedniego.Super się czyta.

Keczup 19.01.2012 14:06

horror - zaułek zła
thriller - nasi przyjaciele z florix 8

mic 19.01.2012 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1207042)
Z DeMille'a przeczytałem "Gra Lwa" ,"Powrot Lwa" -dobra wartka akcja.

No i sensacyjno-krymnialny-oczywiscie Larssona Milenium-przeczytalem "Mezczyzn ktorzy nienawidza kobiet" ,super klimat i fabula,zobaczymy jak 2 dalsze tomy.

Zajebiaszcze :) Wszystkie 3 tomy pochlanalem w tydzien :) z 1700 stron :D

Vinci 20.01.2012 15:33

Larsson już zaczyna powoli być męczący, szczególnie teraz ze względu na film, temat został już maksymalnie oklepany.

Kilka miesięcy temu, na rynku wydawniczym pojawiła się sensacja lektura, napisana w zbliżonym stylu, ale przez Polaka pt. NIELEGALNI. Autor swojego prawdziwego nazwiska nie ujawnił,ale sam fikcyjny wątek wydarzeń przedstawił dosyć ciekawe na tle wydarzeń współczesnej Polski. Znajdziemy tam odniesienia do afery Olina, działalności Zacharskiego, spraw związanych z IPN oraz zamieszania z teczkami, które wszyscy tak dobrze znamy.

Książka przyjemna do czytania, opisy schematów i działań służb też sprawiają wrażenie wiarygodnych. Myślę, że na zimowe wieczory w sam raz do poczytania. Poniżej zajawka lektury z YouTube.

http://www.youtube.com/watch?v=M22z5...eature=related

Bronex 24.01.2012 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1206509)
Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej

http://merlin.pl/Zycie-prywatne-elit...11-12149-2.jpg

Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów.

Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców.

W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej.

Tak , przyjemna książeczka. List Witkacego do żony najlepszy. O tym jak postanowił się wylać na łące , zamyślił się i koński bąk "uciął go w kutasa". "Napuchło to to ,jak odpadnie to ci to wyślę".

Swoją drogą. Chciałbym polecić dwie książki. Dla miłośników literatury wojennej.

1) Konarmia - Izaak Babel
2) W polu - Stanisław Rembek (warto)
Tak się zastanawiałem. Hoffman zrobił film o wojnie 1920 roku w oparciu o dość infantylny schemat. Dlaczego nie sięgnięto po bazę jaką była powieść "W polu" Rembeka. Grupa sprawnych fachowców o otwartych umysłach mogłaby zrobić wielkie kino wojenne.

Karamazow 26.01.2012 18:17

Dziś na www.multibook.pl promocja, po przedpłacie na konto wysyłka Pocztą Polską za free.

Puchatek 31.01.2012 11:38

Panowie dramat !

Kobita kazała mi przeczytać ambitną książkę o miłości w której główny wątek to zazdrość. Akcja musi być współczesna . Mam jej dać po przeczytaniu i podyskutować z nią o fabule ;(
Mówi, że to ma być kara dla mnie za ciągłe czytanie ,,wojennych książek,, no i moje zachowanie niekiedy :)

Oczywiście musi być krótka i dostępna w wersji elektronicznej na czytnik.

Mistel 01.02.2012 19:02

Fanom powieści sensacyjnych mogę śmiało polecić książki Lee Child'a. Kolega mi zarekomendował jedną książkę ("Jutro możesz zniknąć") i okazała się na tyle interesująca, że przeczytałem ją w 3 dni.

Powieści autora są średniej długości (ok. 400 stron), ale czyta się je bardzo dobrze i szybko. Każda ma ok. 80 rozdziałów, co daje ok. 5 stron na rozdział, dzięki temu można przyjemnie czytać np. jadąc tramwajem.

Autor ponadto posiada ogromną wiedzę o uzbrojeniu, histroii czy sytuacji geopolitycznej na świecie, i umie tą wiedzę przekazać w sposób przystępny (w przeciwieństwie np. do Toma Clancy'ego którego książki są trudne). Duzo jest objaśnień, dotyczących nawet mechanizmów działania broni której używa bohater (jak działa blokada spustu, dlaczego do tej trzeba nosić rękawiczkę, co dzieje się wewnątrz łuski itp.)


Dla fanów sensacji na pewno obowiązkowy autor do zapoznania się :-)

BlurgH 01.02.2012 19:14

Zgadzam się z Vincim - "Nielegalni" są do przeczytania i są naprawdę niczego sobie ( połknąłem w 2 wieczory ).

Vinci 14.02.2012 22:33

Kiedyś, dawno temu, ktoś pytał o książki, których akcja dzieje się w Krakowie. O ile mnie pamięć nie myli, podano jedną autorstwa Krajewskiego.
Dorzucę dzisiaj jeszcze jedną propozycję autorstwa Małgorzaty i Michała Kuźmińskich pt. "Klątwa Konstantyna".

Bardzo przyjemna w czytaniu, przygodowa z domieszką sensacji. Akcja dzieje się w Krakowie zaraz po zakończeniu wojny. W mieście roi się od NKWD, UB-eków oraz niedobitków wracających do kraju.
Sporo plastycznych opisów, które sprawiają, że dla ludzi znających miasto, akcja jest jeszcze ciekawsza.

Jeżeli szukacie czegoś lekkiego, niekoniecznie ambitnego, a przy tym lubicie historie z przymrużeniem oka, w stylu "Kodu Leonarda da Vinci", to myślę, że po tą pozycję również warto sięgnąć.

http://ecsmedia.pl/c/klatwa-konstant...ext3058010.jpg

Więcej na temat fabuły znajdziecie na stronie Empiku:
http://www.empik.com/klatwa-konstant...6481,ksiazka-p

Wasiu 14.02.2012 22:38

No to jesli chodzi o ksiazki, ktorych akcja rozgrywa sie w Krakowie to rowniez polecam:

http://www.empik.com/amatorka-mostow...3931,ksiazka-p

Przyjemnie sie czyta.

Puchatek 15.02.2012 00:25

A ja szukam książek po angielsku pisanych w oryginale ale takie pozycje jak np. Kubuś Puchatek, Lord Jim, opisy państw, przewodniki, tak ogólnie coś dla dzieci do 15 lat tylko pa angielsku. Jak ktoś ma jakieś namiary na coś takiego w wersji elektronicznej to proszę o namiary (torrent, warez)

LanceTS 15.02.2012 01:25

ewentualnie jak by ktoś miał coś w stylu "kamizelki" w języku angielskim. Czyli zwykłą, najlepiej pisaną prostym jeżykiem książkę po angielsku jak najkrótszą to niech da znać.

gypsy 15.02.2012 09:55

Kubuś Puchatek:
http://chomikuj.pl/makowka25/ksi*c4*...,355435842.pdf

A tu Lord Jim i kilka jeszcze innych pozycji:
http://chomikuj.pl/xpooh/english/LORD.JIM,7781417.pdf

nie sprawdzałam linków, mam nadzieję, że to to ;)

Krzysiek 12.03.2012 17:28

Może będę mało oryginalny, ale chciałbym wszystkim serdecznie polecić sagę Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina. Właśnie zaczynam czytać drugą część piątego tomu (Taniec ze smokami). Świetny pomysł na fabułę A intrygi palce lizać:)

Tylko co po tym? Ostatnia wydana książka. A najnowsza (Winds of Winter) dopiero 'się pisze'. Trzeba będzie wrócić do poczciwego Pratchetta.

Pozdro!

Błaszczu_WIŚLAK 12.03.2012 17:42

pewnie na nastepna część trzeba kilka lat poczekać znając Martina, ciekawe czy dożyje finału ;)
Ale też polecam, nieasmowita saga :)

Krzysiek 12.03.2012 17:50

Z tego co się orientuję to Martin juz pisze kolejną część, ale nie ma daty planowanego wydania jej.

A czy dożyje? Mam nadzieję;)

Błaszczu_WIŚLAK 12.03.2012 17:55

no taniec ze smokami mial pierwotnie premierę miec w 2008r a wyszedł w koncu w 2011/12 :) Poczekamy, zobaczymy :)

Krzysiek 12.03.2012 18:05

Co nie zmienia faktu, że w przeciągu trzech miesięcy przeczytałem 6 książek z całej sagi. Pierwszą, 'Grę o Tron' zacząłem jeszcze w grudniu 2011. No ale czytanie książek wciąga. Jak chodzenie po bagnach.

Błaszczu_WIŚLAK 12.03.2012 18:20

ja Sagę zacząłęm czytac w czerwcu zaraz po emisji serialu :) cześć drugą tańca ze smokami wchłonąłęm w 3 dni :) Uzależnia niemiłosiernie :)

Krzysiek 12.03.2012 18:21

Nie wiem czy widziałeś tę stronę ale wiele ciekawych informacji można wyczytać.

Elendil 12.03.2012 19:00

Zdecydowanie Pieśń Lodu i Ognia uzależnia i jak pomysle, że mam czekać jeszcze ze 3 lata gdzieś na kolejną część, to mnie skręca.

Dla tych, którzy lubią podobne klimaty zdecydowanie polecam naszego Wiedźmina - jeśli chodzi o "dorosłą" fanstasy. Z trochę mniej dorosłej, aczkolwiek wciąż bardzo ciekawej polecam sagę Koło Czasu R. Jordana.

yoda79 13.03.2012 10:32

Jeśli mowa o fantasy to po koło 12 lat odświeżam Pratchetta. Genialny facet, szkoda, że Alzheimer szybko go dopadł.

a_k 13.03.2012 21:26

Moim zdaniem godna polecenia jest książka A.Ossendowskiego - "Lenin". Jedna z pozycji, które najlepiej demaskują komunizm już u jego źródła.

kola12 13.03.2012 21:45

Jeśli chodzi o książki, których akcja toczy się w Krakowie, to polecam "Jedenaście", "Dwanaście" po części "Trzynaście". No i kryminały Gai Grzegorzewskiej... :-)))) Z baaaaaaaardziej poważnych (choć wymienione wyżej są baardzo OK) zawsze Łysiak... W zasadzie przeczytałem wszystko co napisał i 90% jego książek posiadam. Nie czytałem tylko" Malarstwa białego człowieka"; a Jego "MW" zminiło mnie jak człowieka.

Puchatek 13.03.2012 23:37

kola12.... jak chcesz Malarstwa Białego Człowieka 1-4 to mogę pożyczyć bo siostra to kiedyś kupiła jak studiowała archeologię a w zamian byś mi pożyczył jak masz " Napoleon Fortyfikator i Satynowy Magik jak coś to pw.

A ja dodam od siebie, że już mija pół roku odkąd zakupiłem sobie czytnik książek (kindle4) i nie wyobrażam sobie teraz czytania papierowych książek. Jak ktoś dużo czyta i chce mieć książki za darmo to zachęcam do zakupu.

Teraz czytam Marka Krajewskiego min Festung Breslau bo dopiero teraz wyszły jako ebook.

Ja_Kibic 14.03.2012 00:52

Ta cała saga o lodzie o ogniu podobała mi się tylko do Nawałnicy mieczy. Ucztę dla wron zmęczyłem 1 tom i Tańca za smokami też pierwszy tom, a jak pomyślę, że mam wracać do 2 tomu uczy( aby zachować kolejność wydarzeń) to mnie skręca. Dla mnie od uczy dla wron to po prostu nuda. Po za tym czytałem kiedyś wywiad gdzie autor mówi, że sam jeszcze nie wie czy ukończy sagę, a była to odpowiedź na zarzuty czytelników odnośnie długich odstępów czasowych między tomami.

Już bardziej czekam na kontynuacje "Pana lodowego ogrodu" Grzędowicza

PS.
Bardzo fajna stronka o książkach to:

http://lubimyczytac.pl

Jarza 14.03.2012 09:32

Kto nie czytał, to polecam "Achaję" Ziemiańskiego.

Bardzo dobrze zawiązana intryga, wielowątkowość, osadzone w klimatach fantazy. Trzy tomy, które łyka się na wdechu :-)

cfa 14.03.2012 09:54

Ja polecam książki Svena Hassela ale pewnie jest Wam dobrze znany.

yoda79 14.03.2012 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Puchatek (Post 1230411)
kola12.... jak chcesz Malarstwa Białego Człowieka 1-4 to mogę pożyczyć bo siostra to kiedyś kupiła jak studiowała archeologię a w zamian byś mi pożyczył jak masz " Napoleon Fortyfikator i Satynowy Magik jak coś to pw.

A ja dodam od siebie, że już mija pół roku odkąd zakupiłem sobie czytnik książek (kindle4) i nie wyobrażam sobie teraz czytania papierowych książek. Jak ktoś dużo czyta i chce mieć książki za darmo to zachęcam do zakupu.

Teraz czytam Marka Krajewskiego min Festung Breslau bo dopiero teraz wyszły jako ebook.

A jak z dostępnością książek?
Przymierzam się do kindle'a, ale wciąż mam obawy.

Puchatek 14.03.2012 11:12

Książek na czytniki masz pełno. Jak znasz angielski to w amazonie zawsze sobie coś kupisz. Polskie księgarnie internetowe dopiero co raczkują i ceny nie powalają ale wybór jest w miarę przyzwoity. Ale większość książek ściągniesz z internetu za darmo np. z chomikuj.pl. Dodam, że te 300-450zł za czytnik kindla to mała suma. Mi się już zwrócił po przeczytaniu 8 książek. Dodam, kindle to nie tylko czytnik książek a również klient RSS, czytnik gazet, czytnik artykułów z internetu, posiada Wifi i bateria pozwala na przeczytanie około 3-4 ksiazek bez ładowania baterii.

przykładowa księgarnia PL z książkami : virtualo.pl
strona o czytnikach : swiatczytnikow.pl

sanderuss 26.04.2012 22:43

ma kos moze namiary na dobry, darmowy konwerter z rtf/doc/pdf na epub

DrewniaQ 11.05.2012 20:11

Przeczytałem ostatnio "Inny Świat" (tak, teraz http://pentax.org.pl/images/smiles/icon_razz.gif ) Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i poczytałbym więcej o Armii Andersa, jednak nie chcę stricte historycznej pozycji, tylko coś na wzór wspomnień, literaturę jak wyżej wspomniana lektura. Jakieś sugestie?

gress 11.05.2012 21:18

"Bez ostatniego rozdziału" Andersa czytałeś może ? Opis jego przeżyć od rozpoczęcia wojny, spora część książki zajmuje opis armii której dowodził. Choć z drugiej strony z sam z chęcią przeczytałbym jakieś opowieści, relacje zwykłych żołnierzy, niekoniecznie dowódców. "Inny świat" czytałem już chyba 2 lub 3 razy (gimnazjum, liceum i jakoś później jeszcze chyba też). Również proszę o jakiś sprawdzony tytuł relacji z tamtych lat. Jakiś czas temu wpadły mi w ręce "Czarne krzyże nad Polską" Skalskiego - według mnie ciekawa pozycja, jedynie w końcówce namieszana z przyczyn pisania jej w Polsce po wojnie (?).

Vinci 12.05.2012 05:13

Poszukują ebooków S.Kinga. czy ktoś z zaglądających tutaj mógłby się podzielić i jeżeli posiada wrzucić na serwer? Z góry dzięki.

pzkwr 12.05.2012 05:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 1248817)
Przeczytałem ostatnio "Inny Świat" (tak, teraz http://pentax.org.pl/images/smiles/icon_razz.gif ) Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i poczytałbym więcej o Armii Andersa, jednak nie chcę stricte historycznej pozycji, tylko coś na wzór wspomnień, literaturę jak wyżej wspomniana lektura. Jakieś sugestie?

Polecam "Wojenne opowieści porucznika Szemraja". Stara książka, ale może kupisz gdzieś na Allegro:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/89479...znika-szemraja. Czytałem to laaata temu, ale z tego co pamiętam, to jest wciągająca, a niektóre historie i anegdoty pamiętam do dzisiaj.
Z nowszych rzeczy to zdecydowanie polecam Matthew Parker "Monte Cassino". A korpusie Andersa jest tylko mały rozdział, ale plusem jest to, że pisał to zagraniczny autor, więc ciekawe jest spojrzenie z zewnątrz. Poza tym to książka jakich nie pisze się w Polsce: bez zadęcia, mnóstwo wspomnień żołnierzy wszystkich stron, ludności cywilnej, anegdot itp. Czyta się jednym tchem.
Na pewno nie czytaj "Monte Cassino" z serii Bitwy wydawnictwa Bellona. Typowo polska książka historyczna - połowa zawartości, to żywcem przepisane meldunki i raporty. Nie do strawienia, nawet dla pasjonatów.

StelmiOriginal 12.05.2012 09:32

Co polecacie ze skandynawskich kryminałów? Nie ukrywam że trylogię Millennium pochłonąłem dosyć szybko, słyszałem o książkach Lizy Marklund, Ake Edwardsona.. co polecacie?

Watts 12.05.2012 09:56

Ja spytam o takie quasi-podróżnicze tytuły z zacięciem reporterskim, zahaczające może o historię. Coś jak "Pepiki" Mariusza Surosza albo "Gottland" Mariusza Szczygła. Dotyczące Europy :D

zglowki 12.05.2012 10:00

Panowie, ostatnio wznowiono w Polsce rewelacyjną Futbolową Gorączkę Nicka Hornbyego. Chyba pozycja obowiązkowa każdego kibica, szczególnie zainteresowanego dawną sceną kibicowską w Anglii. Nasza świeżo napisana recenzja książki tutaj...

http://zglowki.wordpress.com/2012/05/12 ... zalenstwa/

Cytat:

Piłka nożna to element innego wszechświata, równie poważnego i stresującego jak praca, z takimi samymi zmartwieniami, nadziejami i rozczarowaniami, choć także sporadycznymi radościami. Interesuje się piłka nożną z wielu powodów, ale nie dlatego, że jest ona rozrywkowa. […] to nie jest forma ucieczki ani rozrywki, tylko odmienna wizja świata.
Hornby


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl