![]() |
Cytat:
|
Cytat:
A co do samego karnego, to dla mnie kontrowersja i wcale nie protestowałbym jeśli gwizdek nie zostałby użyty. |
Cytat:
2. Tutaj bez zmian od kilku sezonow;/ 4. Ciezko oceniac Genkova skoro nawet 1 podania nie otrzymal;/ I nawet najlepszy napastnik na swiecie nie strzeli gola jak nie otrzyma pilki;/ Przynajmniej karnego wyciagnal:P Niestety alternatywy nie mamy... |
Nie wiem, czego Wy wszyscy chcecie od Genkowa. Owszem, skutecznością nie razi, ale to chyba jest spowodowane specyficznym sposobem gry. Jak dla mnie - nazywanie go paralitykiem, "Christowem" - jest drobną przesadą. Strzeliliśmy najwięcej bramek w lidze, a Wam i tak coś nie leży. Jeśli Genkow jakoś w tym pomaga, to chyba nie jest z nim najgorzej.
Zwróćcie uwagę na sytuację z końcówki meczu, jak Genkow dograł do Kirma. To, że Słoweniec nie skoczył na tę piłkę, zakrawa odrobinę na żenadę. Co do karnego - sprawa raczej jasna. Obrońca Polonii nie popisał się inteligencją. Mógł zostawić Genkowa i nic by z tego nie było. Jednak wolał błysnąć, a za głupotę się karci. |
Cały zespół zagrał o 2 poziomy niżej niż potrafi, nie było zawodnika, który by prezentował swoją standardową dyspozycje (pomijam Genkova). Co do Bułgara, ma on straszne mało sytuacji podbramkowych, nie wiem czy to wynika z jego stylu gry, braku wystawiania się, czy z tego, że partnerzy mu nie dogrywają - tak jak np. Paljić, który zamiast z pierwszej podać, zrobił to na 2 razy i zmarnował sytuacje. Szkoda, że Chavez ma wypad na repre - przydałoby mu się zgrywanie z Jaliensem.
|
to co koledzy z drużyny nie lubią Genkowa że mu nie podają ? hmmm....wątpie.Musi wyjśc na pozycje,pokazac sie,powalczyc samemu o piłke (przecież kawał chłopa z niego jest wiec power ma),wygrac pojedynek jeden na jeden w polu karnym żeby sobie stworzyc sytuacje bramkową do strzału, wygrac pojedynek główkowy jak jest centra w pole karne a nie stac na 5 metrze i czekac aż piłka mu sama pod nogi spadnie-tak jest najłatwiej.To takie abecadło napastnika jak mnie kiedyś w trampkarzach uczyli
|
Warty odnotowania po tym meczu jedynie gol Kirma
http://www.youtube.com/watch?v=7ydXepZFno0 |
Cytat:
|
To paradoks,że jedyny reprezentant Polski jakiego Wisła ma w składzie (Wilk) nie zagrał ani minuty.Gdzie Maskaant ma oczy??W czym Sobolewski,Sivakov czy Jirsak są od niego lepsi??
|
Jaliens tragedia.
Jeszcze będziecie płakać po Gordanie. |
Zobaczymy za dwa tygodnie i nie ma co siać paniki zdobycz punktowa jest solidna. Więcej optymizmu.
|
Cytat:
Otóż Sobolewski nie jest tym Sobolem z przed dwóch sezonów i wcześniej. Nie daje nam za dużo w ofensywie, zalicza trochę głupich strat nie odbiera piłek z taka skutecznością jak kiedyś. Trzeba sobie powiedzieć, że jest...bezproduktywny. Wilk w meczach, których grał spisywał się naprawdę dobrze. Gość daje bardzo dużo do przodu i odwala kawał dobrej roboty w defensywie vide. mecz z Arką w Gdyni. Środek moim zdaniem powinien wyglądać tak Wilk - Sivakov - Melikson. Jeśli obrona będzie w dalszym ciągu funkcjonować tak jak w meczu z Polonią Bytom potrzeba będzie kolejnych przemeblowań w tej formacji. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak już chcesz płakać... to może też popłacz sobie za Marcelo i nawet za Clebera:-D i oby ten płacz na dobre Ci wyszedł serio |
Niektórzy chyba zapomnieli jak wielu mamy nowych zawodników. Cieszcie się z tego co mamy. Jak do tej pory 10 pkt. w 4 meczach. Martwi trochę poziom gry, ale przecież tylko Kirm, Mały i Sobol są z tej starej Wisły. Nie ma się co dziwić, że tak to wygląda. Niestety rozbicie defensywy jeszcze długo będzie się nam odbijać czkawką. Trzeba liczyć na siłe w ofensywie, bo tam mamy ogromny potencjał.
|
Moje oceny z tego... nooo meczu.
2 Periko - bardzo słabo! Najgorszy jego mecz w Wiśle. Udział przy pierwszej straconej bramce, a druga bramka to już idzie tylko na jego konto. 2 Jaliens - słabo ze hej! 4 Chavez - jeszcze to jako tako wyglądało. 4 Paljić - ujdzie. 2 - Cikos - słabo, albo wręcz bardzo słabo. 4 Sobolewski - słabo 5 Kirm - dobry strzał z wolnego, dobra w miarę 1 połowa, potem słabo. (punkt ekstra za bramkę) 2 - Jirsak - bardzo słabo, jeden strzał (owszem dobry) to za mało w całym meczu. Wielu się śmieje na naszym forum ze Stilića z Amici że Sobolewski go przykrywa i gościa nie ma. Jirsaka nikt nie musi przykrywać, on sam znika! 5 Melikson - niby coś grał, ale jakby nie grał. Najsłabszy jego mecz w Wiśle 6 Małecki - aktywny, ale dzisiaj nie miał tej kluczowej akcji... 5 Genkow - Bułgarski Zahorski wywalczył karnego. Walczył w powietrzu z obrońcami itd. Że nie strzela bramek? Oryginał z Zabrza też nie strzela.... Na poważnie, w takiej formie Genkov nie jest lepszy od Zahorskiego. Ten sam poziom. Musi nadrobić braki fizyczne bo inaczej będziemy grać z walczącym taranem z przodu który nie strzela bramek a nie z snajperem. To za mało, liczę że za 2 tygodnie będzie już lepiej. 3 - Burliga - gorszy od Cikosa nie jest.... i co o tym myśleć? Niech może Łukasz pogra teraz na prawej obronie zamiast Erika? 3 - Sivakow - 1 groźny strzał 2 - Żurawski - no cóż tu napisać.... Generalnie najgorsze jest to że znowu tracimy aż 2 gole! 1 bramka ewidentnie do uniknięcia - brak komunikacji! Bez dobrej obrony nie mamy szans na cokolwiek. Mówię o MP... Kto wie czy gra w środku 2 defensywnymi pomocnikami przy tak niestabilnej obronie to nie jest lepsza opcja? Sobolewski, Wilk, Sivakow... No cóż, jeśli nie możesz wygrać, to chociaż zremisuj. Czekają nas teraz ciężkie mecze, oby Maaskant popracował też nad swoją koncepcją gry i zmianami. Bo zmiany mu dzisiaj kompletnie nie wyszły. |
Kto tak ambitnie przykrył tego gościa z Poloni ktory dobił do pustej bramki na 2:1?
|
Burliga...
|
Tak po ochłonieciu można stwierdzic trudno, zdarza sie
Nie mamy takiej jakości żeby wygrywać wszystkie mecze, 1 remis i 7 zwyciestw to jest tak rewelacyjny wynik, pod warunkiem ze gra sie nieco poprawi prazez te 2 tygodnie Zastanawia mnie tylko w czym Chavez był dziś lepszy od Jaliensa On miał takie problemu z utzrymanie równowagi, że nie był w stanie sie na grze skoncentrować, dla mnie razem z Pareiko i Sobolem najgorszy na placu dzisiaj |
Chavez ma jedną zaletę, ciężko go przepchnąć, jak Choto. Nie jest i pewnie nie będzie wybitnym obrońcą, ale mimo wszystko w obronie 1 na 1 zdecydowanie trudniej go ograć. Jak ma jako taką szybkość, i jako taką zwrotność to w naszej lidze ujdzie. Masa razy siła.... = Choto, Outarra, a jak dodasz szybkość (kiedyś) to masz Chinyame. Gorzej z grą do przodu u Chaveza....
Jaliens zbyt często przegrywa pojedynki... bo szybkość i start do piłki jak widać nie te, a i jakby brak siły fizycznej no i masy.. On gra jak Cleber, ale Cleber 35 letni po powrocie z Rosji. |
Cytat:
Prawdziwy playmaker :rotfl: |
Bramki z meczu
http://www.youtube.com/watch?v=1t6ln9WiwTA |
Cytat:
Cytat:
Na Małeckiego - (??) ? Mamy dwóch bocznych obrońców, z czego jeden zrobiony z pomocnika. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
moim zdaniem Jaliens był dzisaj lepszy, zaryzykuje stwierdzenie ze najlepszy z całej defensywy Co nie zmienia faktu, iż i tak było słabo |
Wypada podziękować sędziemu za karnego i remis, bo zespół na niego nie zasłużył.
Powtórzę jeszcze raz to, co napisałem po Widzewie - szczerze wątpię, czy w tej lidze udałoby się znaleźć trzy zespoły, które mają wyraźnie gorszą obronę od Wisły. Żadne statystyki nie zmieniają faktu, że nasi obrońcy gubią się w prostych sytuacjach i zwyczajnie dają ciała. Niestety dziś zawiódł też Pareiko, który miał udział przy obu golach dla Polonii. W ataku gorzej niż dotąd zaprezentowało się trio Małecki - Melikson - Kirm i tym razem nie byli w stanie samodzielnie wygrać nam spotkania. Bułgarski Mariusz Ujek zagrał tak, jak zwykle. Dobrze, że Maaskant ma trochę czasu by pozbierać zespół i przygotować ich na Jagę. To będzie prawdziwy test, który pokaże nam faktyczną siłę zespołu i umożliwi nam ocenę drużyny i ostatnich transferów. |
Mecz i trybuny w obiektywie
http://www.waszapilka.pl/galleries,684,0 http://www.waszapilka.pl/galleries,683,0 |
Ja trzymam tylko Basałaja za słowo, że proces przebudowy drużny dobiegnie końca wtedy kiedy drużna uzyska odpowiedni poziom sprotowy i będzie pełny stadion. Bo ewidentnie brakuję nam jakości na kilku pozycjach co może skończyć się nie wesoło w europejskich pucharach.
|
Genkov wreszcie trafia (ale niestety nie do bramki) : http://galeria.wislakrakow.com/20110320/md/06.jpg
Podsumowując, następny mecz powinniśmy zacząć z Wilkiem zamiast Sobolewskiego oraz z Sivakow'em zamiast Jirsaka. Na zmiany w 2 połowie wpuścić Jirsaka i... Łobodzińskiego zamiast Genkova, a do ataku przesunąć Małeckiego i sprawdzić wariant z Łobo w pomocy i Małeckim w ataku. Linia obrony to nasz największy problem - nie dość że podstawowi obrońcy są niepewnii to zostaliśmy praktycznie bez żadnej rezerwy. Tutaj jednak są możliwości - może jakiś w miarę solidny stoper pozostaje bez kontraktu i można by go zatrudnić do końca sezonu + opcja przedłużenia umowy?? Stan ma około 10 dni na przeszukanie rynku pod tym względem... |
Cytat:
Z tych 2-3 sytuacji, które Genkov ma w meczu powinien strzelić 1 bramkę, ale z tego co widzę to ma problemy z aklimatyzacją. I to może jeszcze potrwać kilka miesięcy... --------------------------------- Natomiast, jak widze co robi Burliga przy drugiej bramce dla PB to dla mnie to jest kosmos. |
Cytat:
|
Dzimi - już pozyskaliśmy takiego bez kontraktu - "czarnego kowboja" z Kamerunu - niejakiego Branco. Zarabia podobno skromne 180 tysięcy euro.....
Lepiej niech Maaskant przeprosi się z Kowalskim, popatrzy na Czekaja. Tak wiem że Kowalski słaby, ale paradoksalnie nawet z nim w składzie nie musi być tak źle. Przynajmniej ja tak uważam. Prochu nie wymśsli ale wolniejszy od Jaliensa nie jest. Kontraktowanie takich kopaczy bez kontraktu to wywalanie pieniędzy w błoto. Do tego pewnie są bez formy... zanim nadrobią zaległości, to się sezon skończy. Nadzieja w Kowalskim:) BTW Kowalski to taki poziom Dzrzymonta, Nawotczyńskiego.... jak zespół jako całość dobrze broni to i oni nie grają tak tragicznie. Ja tam nie miałbym żadnych oporów postawić na Kowalskiego... gorzej już nie będzie:) Wolfy Piszę tylko o lidze, bo puchary w takim składzie personalnym to byłaby kolejna kompromitacja. Kowalski oczywiście jest za słaby na grę w Europie, ale w naszej lidze może coś dać Wiśle, zwłaszcza w takiej awaryjnej sytuacji. |
Cytat:
|
Skrót meczu http://www.waszapilka.pl/youtube,9232,0
|
Cytat:
To już lepiej grał Małecki w obronie, co prawda raz się tak zapedził, że spalony się nie udał, ale przynajmniej mu się chciało. |
Cytat:
Ciekawe też co będzie, jakby przypadkiem z dzisiejszego składu linii obrony odpadło jeszcze 2 piłkarzy. Taka sytuacja wcale nie jest niemożliwa - wystarczy jeszcze jedna kontuzja + kartki, i kto wtedy zagra? |
Staszek Valckx był obrońcą i to całkiem niezłym :)
|
Panowie, bez paniki.
Gdy Wisła demolowała w lidze w sezonie 2007/08 tez remisowalismy 2-2 z Odrą. Nawet Barcelona po wspanialej serii wygranych zremisowala 1-1 na wyjezdzie z Gijon. Spokojnie. Po 7 zwyciestwach z rzedu mogl przytrafic sie remis. Martwi jednak kontuzja drugiego obroncy... Niezlą lipę mamy w defensywie, a tu jeszcze 2 graczy wypada.. Mam nadzieje, ze uraz Cikosa nie bedzie grozny, a jesli juz to zdazy sie wykurowac Branco. Nie wiem co poniektorzy widzieli dzisiaj w grze Burligi, ale to byla KATASTROFA (w obronie, w ataku ok). Po Jaliensie juz nie chce mi sie nawet jezdzic, bo kazdy oczekiwal od niego znacznie wiecej. Obrona zagrala dzis KOMPROMITUJĄCO. Przy kazdym stalym fragmencie gry dla PB mialem serce w dupie. Szczesliwy remis. Mam nadzieje, ze uda sie szczesliwie wygrac z Jagiellonia, potem wyłuskać 3pkt z beznadziejna Korona i czekac co bedzie dalej. Nie panikowalbym, aczkolwiek jaki dramat jest w obronie to kazdy widzi.. |
Cytat:
Jak to mówią, zawsze jakoś jest. I nie musi być najgorzej. Oczywiście nie mówię żeby nie grał Branco, zwłaszcza że przepracował okres przygotowawczy, ale zdaje się że też jest kontuzjowany, dlatego nie brałem go pod uwagę. Wyleczy się i też jakoś będzie gra z nim wyglądać. Nie ma co panikować. A o zmiennikach trzeba było myśleć zimą. Również przydałby się zmiennik dla Genkova.... |
|
Dobry wynik na otrzeźwienie dla tych, którym wydawało się, że Wisła gra świetnie
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl