Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków-Zagłębie Lubin godz. 14.45,21.XI (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7724)

IncognitoTSW 22.11.2010 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nh79 (Post 1015842)
.Malo tego chlop dwa,DWA! razy z rzedu nie trafil w pilke w polu karnym, w jakims tam meczu nie pamietam tez nie trafil w pilke, malo kto to wtedy dostrzegl.

Nie trafił w piłkę... a powiedz mi co robił wczoraj Brożek? Też nie trafił parę razy w piłkę lub potykał się na niej? I świadczy to od razu o tym, że jest słaby? Każdemu się zdarza.

1q2 22.11.2010 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1015822)
Ja też uważam, że miejsce 2 jest ponad ponad stan, widać z resztą po dorobku punktowym. Ale pierwsza piątka ponad stan już nie jest i jak słuchałem tych bredni o bronieniu się przed spadkiem to nie mogłem się zgodzić. Teraz wytykam, a nie mówiłem? - moje prawo. Tym bardziej jeśli osoba, która pisała o tym bronieniu się przed spadkiem rzucała na lewo i prawo inwektywami w stosunku do tych co śmieli się nie zgodzić ;>

Mamy 25 a przy mniejszym szczęściu moglibyśmy mieć 17 czyli 2 ponad kreską.Wiem że to gdybanie ale uzasadnione bo nawet gdybyśmy te 17 mieli to nie mogli byśmy narzekać że mało , w stosunku do naszej gry.

Dlatego zdecydowanie za wcześnie na jakiś duży optymizm.Tabela jest ok, perspektywy są nadal niewiadome.Moim zdaniem nawet pozostanie Maaskanta nie jest dziś przesądzone, a co dopiero to czy będzie miał mocną pozycję jak zostanie.
Ale oczywiście fajnie że wróciliśmy do gry bo jeszcze miesiąc temu wydawało się że na wiosnę to jedynie PP jakieś emocje wywoła.

Jagul 22.11.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1015840)
Jestem za sprzedaniem natychmiastowym: Małeckiego, Brożków, Pawełka przede wszystkim!

Całą drużynę sprzedajmy. ....a mać jak mnie takie rzeczy irytują to się pale nie mieści. Później będziesz lamentować, że nie mamy żadnych klasowych zawodników, bo najlepszych sprzedaliśmy. Osobiście mógłbym się zgodzić na ich transfery tylko i wyłącznie pod warunkiem, że w ich miejsce sprowadzilibyśmy jakiś klasowych piłkarzy. A na takie coś po prostu nie ma szans. Od blisko 4 lat Brożek jest naszym jedynym porządnym napastnikiem i nikt nie dba o to, że miał jakiegoś godnego rywala w walce o pierwszą 11.... Powiedzmy sobie szczerze, że bez Pawła Brożka taka formacja jak atak Wisły Kraków nawet nie istnieje.
Jedyne co bym zrozumiał to odejście Pawełka. Z nim to jest w ogóle jakaś dziwna sprawa. Zaczął mu się palić grunt pod nogami, to nagle pokazuje całkiem niezłe umiejętności. Tylko nasuwa mi się pytanie. Czy jak dostanie nowy kontrakt, to nie spocznie na laurach i znowu nie zaczną wpuszczać baboli??

nh79 22.11.2010 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1015846)
Nie trafił w piłkę... a powiedz mi co robił wczoraj Brożek? Też nie trafił parę razy w piłkę lub potykał się na niej? I świadczy to od razu o tym, że jest słaby? Każdemu się zdarza.

Nie jestem jakims tam wielkim entuzjasta Brozka.Nie jest dla mnie wielkim pilkarzem a porownanie nie ma tu nic do rzeczy, bo Brozek juz udowodnil swoja wartosc a Bunoza po pierwsze jest stoperem pilka byla jak najbardziej do trafienia:) Brozek byl na biegu odwrocony do niej.Poza tym bez sensu porownania takie sa.Wczorajszy mecz uzmyslowil mi jedno.Na tle slabego, anonimowego w Europie zespolu wypadamy blado, na tle ostaniej Cracovii wypadamy blado.Nie potrafimy skonstruowac sensownego ataku pozycyjnego aten konstruuje sie od obrony.To, ze zagralismy trzy mecze z rzedu na zero ze slabymi druzynami nic nie znaczy.Slabi graja ze slabymi i tyle.Liga jest teraz tak slaba, ze jakbysmy przeprowadzili sensowne transfery w lecie i Maaskant (lub jakis inny sensowny trener) byl zatrudniony przed okresem przygotowawczym to teraz bilibysmy na glowe cala lige bo tak jest slaba w tym sezonie.Ja rozumiem, ze na nowych stadionach inaczej sie oglada mecze, ale moim zdaniem liga nie dorasta do piet obiektom, na ktorych teraz gra.Co do obrony to po prostu uwazam, ze zespol z takimi aspiracjami jakie sobie BC nakresla co roku powinna na tych pozycjach miec wartosciowych a nie watpliwie perspektywicznych graczy, ktorzy moze odpala a moze nie a mecze ligowe to taki poligon doswiadczalny dla nich.pozdrawiam

farben 22.11.2010 20:02

Wisła nie traci bramek już od trzech meczów (i co z tego wynika)

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...czow,id,t.html

avangarda 22.11.2010 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1015840)
Jak ktoś nie rozumie ironii niech nie czyta tego posta!
Przepraszam bardzo, że się z wami nie zgadzam. Naprawdę nie wiem jak mogłam się tak głupio wychylić.
Jestem za sprzedaniem natychmiastowym: Małeckiego, Brożków, Pawełka przede wszystkim!
W tym meczu dobitnie wszyscy pokazali, że się nie nadają do Wisły, a Piotrek na pewno nie bez powodu nie wychodzi w pierwszym składzie.

PS. W odniesieniu do Wisły jestem obiektywna, więc nie ma mnie co pouczać. Tym bardziej jeżeli się nie znamy co ma niebagatelne znaczenie.

EDIT: Kurde, znów mój błąd. To co na początku tłustym drukiem, dodane teraz. *Jagul*- nie komentuj moich słów.

Aha - czyli, jeśli przedstawiłem Tobie jakiś argument przeczący Twoim słowom, to znaczy, że Cię pouczam, a tego robić nie mogę bo się nie znamy?
Jeśli ktoś gra kichę to zostanie wygwizdany niezależnie od tego czy na koszulce mu pisze Małecki, Paweł Brożek, Kirm, Pawełek, Bunoza czy Chavez. Po Bunozie wszyscy na początku jechali bo grał kichę, teraz gra lepiej i słów krytyki jest mniej. Zależność jest między grą piłkarza a gwizdami, a nie 'Wiślackością' a gwizdami.

szczebel 22.11.2010 20:33

Bunoze to na początku broniłem , ale to drewno , zagrywa bez sensu długie piłki do przodu bez adresata podania. A nie chce mi się pisać o każdym osobna , właściwie grupowo też mi nie chce się pisać.

avangarda 22.11.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebel (Post 1015899)
Bunoze to na początku broniłem , ale to drewno , zagrywa bez sensu długie piłki do przodu bez adresata podania. A nie chce mi się pisać o każdym osobna , właściwie grupowo też mi nie chce się pisać.

Na przykład na skrzydło do Kirma w meczu z Cracovią w okolicach 93 minuty i 58 sekundy? Chłopak się rozwija, i może się z niego rozwinąć ciekawy grajek.

grogoriogreg 22.11.2010 21:15

Bunoza jest naszym środkowym obrońcą, który stara się brać na siebie ciężar rozgrywania akcji. Marcelo miał beznadziejne długie podania, dlatego za Skorży to Głowa starał się grać długie piłki do Brożka i robił to z podobną skutecznością co Bośniak. Jest to materiał na dobrego obrońcę, jednak przede wszystkim musi przybrać na masie, bo łatwiej jest mając te prawie 2 metry stać się skałą nie do przejścia, od którego rywale będą się tylko odbijali (porównajcie sylwetki Głowy jak przychodził i odchodził z Wisły)od wyrobienia odpowiedniej szybkości mając tak dużo cm.
Chavez nie brał ciężaru rozgrywania, ale jak już posłał piłkę, to Wiśle się poszczęściło i zdobyliśmy bramkę.
W poprzednich 3 meczach jedyną rzeczą, do której możemy się przyczepić jest brak efektywności w stałych fragmentach gry. Poza sytuacją Chaveza z Craxą kompletnie nie stwarzamy zagrożenia.

s1mone 22.11.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1015848)
Mamy 25 a przy mniejszym szczęściu moglibyśmy mieć 17 czyli 2 ponad kreską.Wiem że to gdybanie ale uzasadnione bo nawet gdybyśmy te 17 mieli to nie mogli byśmy narzekać że mało , w stosunku do naszej gry.

No tak, ale jak byśmy wygrali z Górnikiem i zremisowali z Jagą (te mecze były do wygrania - obydwa) to byśmy byli liderem. Takie gadanie nie ma najmniejszego sensu. Mieliśmy szczęście z Cracovią i Zagłębiem (chociaż to było szczęście typu, graliśmy słabo ale prowadziliśmy grę i w końcu wpadło) ale też i pecha, że przegraliśmy z Jagą i Górnikiem ;> Bilans musi wyjść na zero, jak byśmy przegrali z Cracovią i Zagłębiem na dodatek, to pewnie byśmy uchodzili za najbardziej pechową drużynę ligi.

Jak dla mnie to kreowanie rzeczywistości na siłę. Nie jesteśmy już potęgą, gramy w kratkę, ale też nie jesteśmy tacy słabi jak tu niektórzy usiłują ludziom wciskać.

Mówiąc podwórkowo : jakby gdyby na cipce rosły grzyby....

Filippo 22.11.2010 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1015501)
Przestańcie gadać o Riosie, jak nie widzieliście na oczy, jak się ostatnio prezentuje... W derbach MESY zagrał na mizernym poziomie (na tle nastolatków). Nie wychodziły mu dryblingi, nie trafił z głowy z 4 metrów do "pustej" bramki. Podawał do przeciwników itp. W poprzednich meczach nie wyglądało to lepiej...

Grając w 1 składzie też nic wielkiego nie zdziałał, owszem jak mówi Wieszczu, Rios to najlepsza "zastawka" w lidze, umie się utrzymac przy pilce, ale za wiele z tego druzyna nie ma.

Aha, jak dobrze ciagle czytac komentarze kolegów, pseudoznawców jaka to z Brozia cienka dupa...Jak dobrze pojdzie to jeszcze w tym sezonie dobije do 100 bramek w lidze, ale co tam..sprzedac i brac pilkarzy pokroju Riosa lub Beto, wtedy strzelenie gola będzie graniczyło z cudem nad Wisłą i będzie prawdziwym świętem..

1q2 23.11.2010 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1015958)
Bilans musi wyjść na zero, jak byśmy przegrali z Cracovią i Zagłębiem na dodatek, to pewnie byśmy uchodzili za najbardziej pechową drużynę ligi.


Jak dla mnie to kreowanie rzeczywistości na siłę. Nie jesteśmy już potęgą, gramy w kratkę, ale też nie jesteśmy tacy słabi jak tu niektórzy usiłują ludziom wciskać.

.

Mi chodzi o to że w naszej grze jest za dużo przypadku.To przypadek że mamy 25 punktów a nie np 17 a żeby było dobrze to drużyna musi jak najmniej pozostawiać przypadkowi.
Pisząc wprost, nasza gra jest gorsza niż wyniki które osiągamy, dlatego akurat tu bronię wolfego bo nie jest on nostradamusem który przewidział że tak nam się w ostatnich meczach pofarci.
Ok przed spadkiem się nie bronimy ale gramy podobnie słabo jak Ci co się bronią.

ps z tym że ja widzę światełko w tunelu ale to musi zostać spełnionych kilka warunków a czy będą spełnione to zobaczymy po rundzie.

Proximus 23.11.2010 00:46

Apropo rozważań co do przyszłości. Pragnę zauważyć że bardzo ale to bardzo ważne będzie odpowiednie wejśćie w pierwsze mecze. Przykład poprzedniego sezonu pierwsze 3 mecze Wisłty, no cóż...

Generalnie Wisła te 3 pierwsze mecze ma spokojnie do wygrania. To jest Ruch i Widzew u siebie oraz Polonia B. na wyjeździe. Żaden zespoł z obecnej czołówki nie ma tak (teoretycznie) prostego terminarza. Relatywnie prosto ma korona która jednak ma 2 wyjazdy do Łodzi i do Carrefoura.

Na maksa prze**bane ma Jaga która oprócz domowego meczu z Lechią, jedzie do Bełchatowa i Poznania.

Generalnie po tych trzech meczach(gdyby na jesień udało się stratę punktową utrzymać lub nawet odrobić) można nawet po tych 3 pierwszych meczach już wyjść na prowadzenie.

Ale oczywiści to tyllko spekulacje. Poprzednio na wiosnę myślałem że po pierwszej kolejce nasza przewaga nad zespołami 2 i 3 skoczy do 8 i 11 pkt a skończyło się na przewadze odpowiednio 2 i 5...

nh79 23.11.2010 03:26

.[/QUOTE]Aha, jak dobrze ciagle czytac komentarze kolegów, pseudoznawców jaka to z Brozia cienka dupa...Jak dobrze pojdzie to jeszcze w tym sezonie dobije do 100 bramek w lidze, ale co tam..sprzedac i brac pilkarzy pokroju Riosa lub Beto, wtedy strzelenie gola będzie graniczyło z cudem nad Wisłą i będzie prawdziwym świętem..[/QUOTE]

Pseudoznawcow?? a grywasz w ogole lub grywales w pilke? 100 goli, ale gdzie? W lidze , w ktorej z calym szacunkiem emeryt Frankowski przewodzi w klasyfikacji strzelcow.Nasz liga jest tak slaba, ze to zaden wyznacznik.Wyznacznikiem jego "ponadprzecietnych umiejetnosci" byloby jakby trafil do jakiegos w miare znanego europejskiego klubu i gral tam pierwsze skrzypce.Jakos tego nie zauwazylem, zeby sie kluby z zachodu o niego zabijaly.Jesli Wisla ma aspiracje na dominacje w lidze to wystarczy 3,4 graczy i z tym co ma moze sobie dominowac, ale jesli marzy jej sie LM to jak dla mnie tym materialem nic konkretnego nie ugramy i potrzeba 7, 8 klasowych graczy.Na to niestety sie nie zanosi, bo wybiorcza pamiec zarzadu nagle zauwazyla, ze Pawelek to 2gi Buffon i postanowila przedluzyc z nim kontrakt.Nie kumam wybujalych aspiracji BC, bo co roku ta sama gadka i co roku ten sam scenariusz czyli blamaz z "ogorkami" pozdrawiam


p.s. ja nie mowie, ze Brozek jest be, jest taki jakich na zachodzie jest wielu, w reprze tez niczym sie nie wyroznil.Jedyny zawodnik naprawde wartosciowy mentalnie i pilkarsko, to Kuba.profesjonalne podejscie do treningow, samozaparcie a i jemu przypadla rola rezerwowego w Borussi.Jestesmy pilkarska prowincja i pomimo pieknych obiektow to poki stare dziady beda rzadzic w PZPN to nic sie nie zmiani


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl