![]() |
Cytat:
|
Ja proponuje Hannu Lepisto :pobity:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jedyny polski trener, który coś potrafi ;) |
Cytat:
|
Cieszy mnie , że tylko trener zagraniczny wchodzi w gre . Bogdan Basałaj ma u mnie osobiście naprawde duzy kredyt zaufania i odpadnięcie klubu z Azerami tego nie zmieniło .
Jeśli polskie drużyny siatkarskie , koszykarskie mogą odnosić sukcesy z trenerami zagranicznymi to niby czemu nie piłkarskie ? Taki kierunek nie powinien dziwić i jest jak najbardziej odpowiedni . Oczywiście mówiąc 'zagraniczny ' nie ma m na myśli szkoleniowców przeciętnych , skażonych polska piłka jak Okuka , Radolsky i inni . Kandydatura przekrętu sportowego , czyli H. Larsson to na pewno s-f , chociaz własnie taki szkoleniowców poszukujemy . Znane nazwisko , na początku kariery szkoleniowej z ogromnym doświadczeniem piłkarskim wziętym z najlepszych lig świata , mocny charakter który nie da sobie wejść na głowe . Nie spodziewajmy sie trenera ze 'świezymi ' sukcesami bo tacy do nas nie przyjdą , mam tez nadzieję że nie przyjdzie do nas przebrzmiały trener po 60 . Trener który do nas przyjdzie musi mieć ogromną motywacje do pracy , bo tylko to zagwarantuje że nie ucieknie od nas po pół roku . Osobiście byłbym za powrotem Dana , ale to również s-f ;] |
Nie rozumiem tego waszego 'aby był młody, bo jak młody to ambitny' i 'aby nie stary, bo stary to nieambitny'.
Przecież to jest chore, już nie mówiąc o waszych dziwnych zapatrywaniach na ludzi, to ambicja u trenera to jakiś pusty slogan. On nie będzie przecież gryzł trawy, bo na boisko nie wyjdzie, a po prostu będzie robił swoje, czy jako 30 latek czy jako 60 latek. Chociaż ja wolałbym jednak doświadczonego trenera, bo dopiero co przerabialiśmy dwóch młodych na dorobku, i u nas zdobywali doświadczenie, u nas uczyli się trenerskiego fachu i u nas popełniali błędy. A wnioski z tego wszystkiego wyciągają już dla swoich nowych klubów. Mam na myśli oczywiście Petrescu i Skorżę. Myślę że my nie możemy sobie teraz na to pozwolić, potrzebujemy trenera który 'od kopa' będzie wiedział co z czym się je, a nie dopiero eksperymentował i uczył się. |
Cytat:
1) nikt mu nie zaoferuje gaży jaką zapewne sobie zażyczy 2) kontraktu na spokojne 2 lata pracy , bez presji wyniku ( w razie zwolnienia duże odszkodowanie ) - tego nikt mu nie zaoferuje 3) tacy szkoleniowcy wolą pracować ze średniakami ligi niemieckiej czy francuskiej , niz z drużyna z Polski gdzie nie ma ani bazy szkoleniowej , dobrych boisk treningowych , szwankuje infrastruktuktura na każdym kroku , 4) Leo Beenhakker - bądz co bądz ceniony trener w srodowisku piłkarskim zrobił bardzo 'dobrą reklame' polskiego futbolu , gdzie prezes wyrzuca trenera za pośrednictwem kamer , dziennikarze swoja bezczelnościa podbijają europe , presja wyniku jest nieadykwatna do mozliwości jakimi dysponuje trener 5) Polska piłka jest traktowana jako kraj 3 świata na piłkarskiej mapie Europy , gdzie zarowno kluby jak i reprezentacja nie odnosza żadnych sukcesów od paru dobrych lat . Dlatego jeśli przyjdzie do nas doświadczony trener zaawansowany wiekowo to tylko dlatego - że nikt w Europie nie będzie się nim interesował , jest wypalony i nie osiągał sukcesów w ostatich 10 latach a Polske traktuje jako piłkarska emeryture . Taki trener nie zmieni mentalności i podejścia do pracy polskich zawodników . Dlatego osboście optuję za młodym szkoleniowcem dla którego Wisła jest szansą na kariere trenerską , a nie trenerskim zesłaniem dla doświadczonego szkoleniowca . |
Cytat:
Co do Leo to on właśnie głośno głosił, że to 3 świat i słomiane domki! Jest kiepski i samym wielkim ego wiele się nei da zrobić. |
Simeone takim właśnie trenerem jest :-) uczył się w Argentynie, tam popełniał błędy, które przeplatał spektakularnymi sukcesami. Teraz czas na ustabilizowanie formy (tak jak zrobił to Dan po odejściu z Wisły).
p.s. Dla mnie te wszystkie dywagacje są nieusprawiedliwione, nie mamy pojęcia jakiego typu trenera szuka zarząd, może być stary, może być młody byleby preferował ofensywny techniczny football i potrafił motywować zawodników! A dziś liczę na 3 punkty i grad bramek ;-) |
Powiedzmy sobie tak jeśli Simeone by przyszedł dostał jakąś kasę na transfery i udało mu się przypadkiem np w przyszłym roku po mistrzostwie wejść do grupy LE tam pokazał by się z dobrej strony przypadkowe wyjście z grupy ma otwartą drogę do europejskich średniaków. CV już całkiem niezłe 2 Mistrzostwa Argentyny Mistrzostwo Polski z Wisła która przegrała z Karabachem wyjście z tą Wisłą z grupy zyskał by miano cudotwórcy i jakiś dorobek europejski by miał do tego znane piłkarskie nazwisko i wydaje mi się że to dla niego szybki awans i podwalina pod europejską karierę trenerską.
|
Cytat:
Zagraniczny trener, z odpowiednim warsztatem szkoleniowym ! Lepiej młodszy, gdyż wiadomo wieksza charyzma Idealny byłby wg. mnie ...Slaven Bilić. |
A ja się dalej będe upierał przy tym, żeby Kulawik był trenerem na tą rundę, niech wyciśnie z tych zawodników których mamy aktualnie jak najwięcej sie da. A trenerem od stycznia Wiktor Goncharenko...
|
Cytat:
oj, zeby takiego w wersji pilkarskiej znalesc - to bylby raj na ziemi dla kibicow a napewno pieklo na ziemi dla obecnych graczy Wisly :P |
Wiktor Goncharenko?
Albo wikipedia się myli, albo on ma 33 lata... |
Cytat:
|
Bez przesady. Chcecie mieć 33 letniego trenera? Nie jest waszym zdaniem troszkę za młody?
38 lat minimum. Według mnie. |
Cytat:
|
Dal mnie może być ktokolwiek, byle nasi "piłkarze" po treningach pluli krwią.
|
Cytat:
ale niestety, zarząd ma to w dupie |
Cytat:
Tutaj wzorem jest Jurczyński Jeż który dementował że dementował jakoby miał dementować. |
Cytat:
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zagranicznego trenera. |
Cytat:
Wyobraźcie sobie taką sytuację - macie lekcję W-F w szkole. Waszym nauczycielem jest jakiś chłopak w waszym wieku albo młodszy o rok czy dwa. Karze wam biegać test coopera 12-minutowy. Niektórzy biegają, niektórzy nie. Ci co biegali, dostali słabe oceny. I co? Cała klasa olewa nauczyciela, jeździ po nim jakimiś tekstami, zero przykładania się do treningów i wagarowanie. Wy na prawdę myślicie, że taki Małecki będzie się słuchał jakiegoś trenera tylko dlatego, że on jest od niego o kilka lat starszy? Będzie polecenie biegania, gwiazdor Patryk strzeli focha i taki oto trening zawodnika, który aspiruje do gry w pierwszej 11-stce. To musi być ktoś, kto ma minimum 38, 40 lat i jest wzorem dla zawodników. Dlatego taki Simeone, czy mój faworyt z poprzedniej strony tematu, Bruno Metsu nie pozwoli sobie nikomu podszkoczyć, a szacunek piłkarzy do niego i jego sukcesów z kariery trenerskiej czy piłkarskiej zmusi naszych zawodników do harówy na meczach i treningach. Bo prawda jest tylko jedna - nasi piłkarze mają problem typu moralnego. Oni umieją grać, ale nie chce im się tego robić. I żaden wspaniały trenet taktyk tego nie zmieni, tylko taki, o silnym temperamencie i ostrym charakterze - czyli typ Diego Simeone. |
Cytat:
Zapiszę sobie tego posta, bo jest wielka szansa, ze większych bredni na tym forum już nie będzie. |
Cytat:
Ale ludzie - Basałaj wyraźnie powiedział, że to będzie trener, który zaszczepi w naszych grajkach(o ile da się to oczywiście zrobić) zagraniczny styl z zachodnich lig, więc trop tego białoruskiego specmajstra odpada, no chyba że o czymś nie wiem, że trenował w przeszłości jakiś Manchester United... ;-) |
Cytat:
No to mnie przekonałeś. Jeszcze piłkarze by przynieśli zwolenienia od lekarza i byłoby pozamiatane. |
Cytat:
Ja również uważam że trenerem powinien być człowiek z silną osobowością a nie jakiś odgrzewany dziadziuś. Osobiście odnosiłem wrażenie patrząc na trenera Kasperczaka, że ten się już tak nie angażuje jak podczas jego wcześniejszej kadencji , że jest mu już to troszeczkę w jakiś sposób obojętne, że prowadzenie Wisły już go nie cieszy. Poczekamy i zobaczymy jakiego to nam trenera los podrzuci. Oby to był trafny wybór. |
Cytat:
|
Cytat:
mamy do czynienia z dorosłymi ludzmi , a nie z dziećmi na w-fie w zakładach pracy kierownik/ prezes jest młodszy od swoich pracowników - znaczy że mogą mieć go w dupie ? wprost przeciwnie , są od niego zależni , za takie wybryki jakie wyczyniał Małecki czeka zawodników surowa kara Jeśli tylko ma odpowiedni charakter , kwalifikacje , dobre CV to nie jest istotne czy ma 33 czy 38 lat.Młody trener to w tej chwili pojęcie względne i mozna nim uznac jeszcze ludzi przed 50 . Jeśli daje sobie wejść na głowe to też wiek nie jest istotny . Bo w wieku 50 lat dalej będzie miekkim ch*** robiony . I z drugiej strony . Małecki śmie pyskowac do gościa po 60 ( czyt Kasperczak ) , więc kogo trzeba zatrudnić ? 100 latka idąc takim tokiem rozumowania ? |
Cytat:
|
Cytat:
Czyz on nadal nie menadzeruje Chorwacji?? |
w sumie co do Diego znam tylko tego z Werderu,ale Simeone jak na byłego piłkarza Interu w porównaniu do Larssona ma większe osiągnięcia trenerskie może by ściągnął znajome twarze z Interu lub Atletico do sztabu(wtedy Wisła była już kompletna pod względem sztabu i drużyny która i tak już jest niezła) nie wiem co do Larssona to jako piłkarz grał w wielikch klubach i piłkarzem był bardzo dobrym ale jako trener 2 ligowca zajął 7 miejsce i to mnie martwi nikt by chyba w Krakowie nie podarował blamażu większego od ostatniego z Azerami gdyby Wisła zajęła 7 miejsce w tabeli
|
Cytat:
Wiktor Goncharenko ma na koncie kilka tytułów Mistrza Białorusi, wprowadził BATE do fazy grupowej Ligi Mistrzów, sezon potem grafi bodajże w Lidze Europejskiej... Powinien istnieć jasny regulamin i taryfikator kar... Piłkarz spóźnia się na trening to po kieszeni go... Nieważne czy byłby to Żurawski, Brożek, Małecki czy Kamil Rado... |
Z tej dwójki, która podobno przyjęła wstępne propozycje pracy - Simeone i Larsson - zdecydowanie jestem za tym pierwszym. Mógłby nam wiele więcej pomóc niż Henrik. O ile mi wiadomo, to był defensywnym pomocnikiem, a w defensywie mamy właśnie największe kłopoty. Na pewno zna się na obronie i mógłby nam w tym elemencie pomóc, a i ofensywa by nie straciła na tym, bo jak ktoś już wspominał, mógłby dużo stawiać na Riosa.
|
Cytat:
|
W przerwie zimowej nie będzie przebudoiwy zespołu Basałaj powiedzał że na pytanie w skarbie kibica co chciałby pan pomyślec sobie w grudniu odpowiedział ze będziemy po poł roku pracy w nowym modelu zarzadzania klubem.Będzie dyrektor sportowy, będzie profesjonalny dział skautingu.Wzmicnimy się 2-3 zawodnikami , ale w ten sposob zostaną oni wybrani po naprwade głębokiej analizie .Powinnismy sciągnac na zime stopera dobrego,lewego obronce i jakiegos rozgrywajacego.
Nowy trener nie powinien sie opoerdzielac z naszymi gwiazdkami z koziej dup**** tylko zagonic ich do naprawde cięzkiej roboty bo tak jak grali z Karabachem to była porażka jedynym piłkarze który dorównywał Azerom i ktoremu chciało się grac był Paweł Brożek a reszata to przysłowiowa padlina :/ grali jak cioty :/ Mam nadzieje że przyjdzie trener z zagranicy który zaczepi w nich jakis styl i przgotuje motorycznie do sezonu a jak nasze gwiazdki będą narzekac ze dostaja wycisk i łapac przez to kątuje to będzie to znak że się nie nadaja do grania w piłke na wysokim poziomie i nie ma miejsc dla niech w Wiśle !!!!!! Szukać trenrea który zagoni ich do roboty i piłkarzy z jajami gdzie będza zapier**** na boisku i i grysc trawe bo juz miarka się przebrała za dużo poryty mamy w tych eurpoejskich rozgrywkach polska liga nic nie znaczy bo jest strasznie słaba niestety :/ |
Cytat:
Co do trenera, to pewnie zostanie nim Diego Simeone... jak tak prorok zbymak mówił, to znaczy, że tak będzie. |
Cytat:
plany sie weryfikuje , jakby kolega nie wiedzial |
Cytat:
nic takiego nie pisal, tylko ze wyrazili wstepne zainteresowanie praca w Wisle, co nie oznacza ze ktos z nich obejmie stanowisko trenera.. sa jeszcze inni kandydaci |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl