![]() |
ja mam pytanie troche z innej beczki...
orientuje sie ktos na temat siłowni os.Albertynskie (hotel lipsk) "gladiator" os. na lotnisku "eden" jaki klimat, sprzet, jacy ludzi chodza i czy fajnie? mieszkam na jaggielonskim i szukam blisko jakiejs silki:) z góry dzieki za info P.S. a moze ktos z Was tam chodzi/chodził |
Mam takie pytanie. Niedawno robiłem 6 weidera ( bez ostatniego tygodnia, bo sesja niestety wybiła mnie z rytmu ) i mięśnie brzucha na samej górze mam już całkiem ok, ale tych niżej prawie nie widać bo przykrywa je oponka :-/ Niby nie jest jakaś wielka i w oczy sie nie rzuca zupełnie, no ale jednak ćwiczę brzuch między innymi po to żeby dobrze wyglądał, a nie żeby go sadło zakrywało :-P Znacie może jakieś ćwiczenia na zrzucenie opony? Bo bieganie chwilowo odpada z racji warunków atmosferycznych :) Wzrost 172 cm, waga 72 kg
|
Cytat:
W zasadzie to kto co lubi.. :) |
Pod względem ilosći sprzętu to chyba eden lepszy pod względem klimatu na 100 % Niuton. Tak jak wyżej kto co lubi..
|
Cytat:
|
A jak w kontekście zrzucenia "pozimowej" oponki zapatrujecie się na rower?
Wiem, ze google nie gryzie, ale jakos mało znalazłem konkretnych informacji, a liczę , ze może ktoś z własnego doświadczenia udzieli mi odpowiedzi. Po prostu nie lubię biegac niestety, a jeśli chodzi chodzi o "kolarstwo" to wiem, że jestem w stanie z przyjemnością zmobilizować się do systematycznej pracy... Jak jeździć - lepiej spokojnym tempem, a dłużej czy krócej a z "depnięciem" na pedał? Czy w ogóle daje to jakieś w miare szybkie rezultaty (oczywiście jestem realistą i nie oczekuję cudów)? |
felipe - najlepiej sprawdzają się tzw interwały - przeszukaj www.sfd.pl na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.
Interwały mają jeszcze jeden pozytyw - zwiększają twój metabolizm nawet po tym ja przestaniesz już ćwiczyć. Tak jakbyś rozpędził lokomotywę, a później ona już sama jedzie. Poziomej oponki nie zrzucisz tylko interwałami, musisz robić jeszcze ćwiczenia na tą partię mięśniową, tak najlepiej osiągniesz efekty. |
Cytat:
Eden - według mnie dobry sprzęt,fajny klimat,nie brakuje karków :lol: i ogólnie jest fajnie:D - siłownia jak wszędzie,gdzie Ci pasuje tam idziesz. |
Cytat:
|
Siema, cwiczy ktos z was na silce AGH?
|
Cytat:
|
Jak najbardziej możesz jeszcze dodać jakieś ćw. np brzuszki na łace skośnej z obciążeniem. Ja obecnie takie robie i jest dobrze:)
Z tego co słyszałem to dobry jest ABS II, ale sam nie próbowałem. |
jezeli chodzi o dolną partie mm brzucha to wszystkie cwiczenia z podnoszeniem nog. Czy to w zwisie jak kolega wyzej napisal, czy w lezeniu( nozycze poziome, pionowe). A najlepsze cwiczenie (polecana przez znajomego fizjoterapeute) na wzmocnienie dolnych partii brzucha i do wykonania w domu: kladziesz sie na plecach na lozku albo stole, tak ze dupa jest na samym kraju, na nogi dajesz jakies obciazenie( pilka lekarska, cos co mozesz zlapac nogami i trzymac a nie wypadnie) i unoszenie nóg z jak najnizszego poziomu(nogi proste w kolanach!).
http://img207.imageshack.us/img207/939/beztytuuz.png |
Cytat:
|
Wiem, że szukanie nie boli ale w doba ma niestety tylko 24 h, a ja nawet bardziej potrzebuje opinii niż jakichś podstawowych informacji. Szukam siłowni blisko AP (ul. Podchorążych) żeby można było po zajęciach lub przed isc i (spokojnie) pocwiczyć. Znalazlem takie:
- Olimpia Fitness ul. Karmelicka 28 [cennik ?] - Platinum ul. Lea 213 [ 140/miesięcznie <?> ] - Siłownia Kraków ul. Królewska 5 [ 70 zl/m-c ; 190 zł/3 m-ce = studenckie ] inne ? Potrzebuje opinii, ktora z nich byłaby "najlepsza" (najlepszy sprzęt ?) Kryterium to przede wszystkim cena (na studencka kieszen = czyt. najtaniej), odleglosc od AP, znizki dla studentow, klimat ... |
na Wilse masz za 80zł, do AP 10-15min
|
Niestety ze wzgledu na napiety plan zajec musze przejsc na 3 dniowy plan treningowy :/ Co sadzicie o czyms takim:
A 1. Wyciskanie na suwnicy nogami 3 serie 2. Wpięcia siedzac 3 serie 3. Wiosłowanie sztangielka w opadzie 3 serie 4. Wyciskanie sztangi płaska 3 serie 5. Wyciskanie na maszynie 2 serie (barki) 6. Francuskie wycisknie leżąc 2 serie 7. Brzuch B 1. Uginanie nóg na maszynie 3s 2. Prostowanie nóg na maszynie 3 serie 3. Podciąganie sie na drążku (nachwyt) 3s 4. Wznosy tułowia 3 serie (ew. Dzień dobry 3s) 5. Wyciskanie na skosie 3s 6. Wyciskanie na maszynie 2 serie (barki) 7. Uginanie ramion ze sztangą 2s 8. Brzuch |
ale to chyba jest plan 2dniowy?
z resztą nie za bardzo rozumiem,chcesz połączyć np klatę z plecami? Edit W tym sie nie orientuje :) |
Full body workout (FBW) polega wlasnie na tym, ze cwiczymy wszystkie partie miesni podczas jednej sesji. Plan w wersji A i B, na 3 dni w tygodniu.
Tydzien 1: A B A Tydzien 2: B A B Tydzien 3: A B A itd. Treningi w poniedzialki, srody, piatki |
kupię obciążenie, stojaki i gryf prosty - priv
|
Mam prośbę, moglibyście mi ocenić plan? Generalnie zacząłem robić ABS II (dzięki za cynk Bi@ły89 bo wygląda ten program całkiem obiecująco :)) i 3 razy w tygodniu robię trening brzucha i zaraz po nim prostowniki pleców. Chciałbym do tego podpiąć ćwiczenia na inne partie mięśni. W sumie to już zacząłem z początkiem tego tygodnia i wydaje mi się że jest ok, ale wolę się dopytać, więc:
PONIEDZIAŁEK brzuch prostowniki klatka: -przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej - 3x10 -wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej - 3x10 -rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej - 3x10 triceps: -wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie - po 10 na rękę -wyciskanie francuskie sztangielek w leżeniu - 3x10 -prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia - po 10 na rękę -pompki w podporze tyłem 3x8 ŚRODA brzuch prostowniki grzbiet: -podciąganie na drążku z szerokim nachwytem - 8 -podciąganie na drążku podchwytem - 8 -podciąganie sztangielki w opadzie - po 10 na rękę -wznosy barków - 3x10 -ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie podchwytem - 3x10 -ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szrokiem nachwytem - 3x10 biceps i przedramiona: -uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem z supinacją nadgarstka - 3x10 -uginanie ramioin ze sztangielkami stojąc uchwytem młotkowym - 3x10 -uginanie nadgarstków w siadzie podchwytem - 3x15 -uginanie nadgarstków w siadzie nachwytem - 3x15 PIĄTEK brzuch prostowniki barki: -wyciskanie sztangielek siedząc - 3x10 -unoszenie sztangielek bokiem w górę - 3x10 -unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 3x10 nogi: -prostowanie nóg w siadzie - 3x6 -przysiady wykroczne - po 10 na nogę -wspięcia na palce - 3x10 |
Po ile serii i cwiczen robisz kazdego cwiczenia?? Napisz serie i powtórzenia .Czy masz jakis staz treningowy. Jak narazie to wydaje mi sie ze za duzo cwiczen
|
Prostowniki nie powinno sie czasem robić z plecami?!
|
dobra Panowie, potrzebuję rady.
mam u kumpla na siłowni do dyspozycji: ławeczki, modlitewnik, gryf (nawet dwa, taki łamany i zwykły, małe ciężarki(tak do 10kg każdy) drabinkę, ławeczkę do brzuszków i taki ogólny atlas (chyba 12 ćwiczeń można wykonywać, szczególnie na górne partie mięśni, na nogi z 3 ćw) i teraz mam pytanie jak można to najlepiej wykorzystać??(tzn, te przyrządy) ...dodam że mogę ćwiczyć nawet codziennie....ważę 76kg przy 1,80cm...i nie podnoszę swojej wagi:) nie oczekuję jakichś natychmiastowych wyników...mam czas...nie chce też brać żadnych wspomagaczy itp. dodam że jestem zupełnym laikiem w tym temacie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Najwazniejszego nie spytałem. Jaki jest cel?? masa?? siła?? |
Cytat:
Masa. Ale mam inne ćwiczenia podobierać czy te serie inaczej poustawiać? |
Cytat:
Ar222 do jakiego osprzetu masz dostep?? full silka?? hantle w domu?? |
Cytat:
No właśnie nie bardzo mam czas żeby chodzić na siłkę, zwłaszcza, że w tym tygodniu nam kierunek na kampus UJ przenoszą, więc z czasem będzie jeszcze gorzej :/ Mam w domu hantle, bidny stary atlas, na którym można ściągać drążek i prostować nogi i drążek do podciągania mocowany do sufitu. Ławkę prowizorycznie ustawiam z 2 taboretów :D Da się coś na tym sensownego zmontować czy raczej niespecjalnie? |
Ja też robię masę i rozkład mam taki :
Poniedziałek : barki,kaptur,przedramię Środa : plecy,triceps Czwartek : nogi Sobota : klata,biceps |
FBW
Poniedziałek Nogi: Przysiady z sztangą na barkach 3s Plecy: Podciąganie się na drążku szeroko 3s Klatka: Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s Barki: Wznosy ramion w przód z sztangielkami 3s Triceps: Pompki odwrotne 2s Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s Środa Nogi: Prostowanie nóg na maszynie siedząc 3s Plecy: Wiosłowanie Sztangielką w opadzie tułowia 3s Klatka: Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s Barki: Wznosy ramion bokiem w górę 3s Triceps: Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s Biceps: Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s Piątek Nogi: Wspięcia na palcach 3s Plecy: Unoszenie tułowia 3s Klatka: Rozpiętki na ławce poziomej 3s Barki: Podciąganie drążka do brody 3s Triceps: Prostowanie ramion na wyciągu 2s Biceps: Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s na większe partie -12 powtorzen, mniejsze- 9. jakie obciążenia? stałe czy zmienne? ogólnie prosze o ocene. |
Cytat:
Ar222 PONIEDZIAŁEK brzuch klatka: -przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej - 4x10 -wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej - 4x10 -rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej - 3x10 triceps: -wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie - 4x10 -prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia - 3X10 -pompki w podporze tyłem 3x8 ŚRODA brzuch prostowniki grzbiet: -podciąganie na drążku podchwytem - 4x max -ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szrokiem nachwytem - 4x8 -podciąganie sztangielki w opadzie - 4x8 biceps i przedramiona: -uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem z supinacją nadgarstka - 3x10 -uginanie ramioin ze sztangielkami stojąc uchwytem młotkowym - 3x10 -jesli masz gryf łamany to zrob jeszcze uginanie ramion, jesli nie to uginanie ramion z reką opartą o udo 3x10 -uginanie nadgarstków w siadzie podchwytem - 3x15 -uginanie nadgarstków w siadzie nachwytem - 3x15 PIĄTEK brzuch barki: -wyciskanie sztangielek siedząc - 3x10 -unoszenie sztangielek bokiem w górę - 3x10 -unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 3x10 nogi: -prostowanie nóg w siadzie - 3x6 -przysiady wykroczne - po 10 na nogę -wspięcia na palce - 3x10 Na szybkosci pisane bo sie spiesze. Ktos niech sprawdzi czy nie ma błedów. Rozumiem ze staz treningowy jakis masz i ogolnorozwojowka rowniez zakonczona. |
Ok, dzięki wielkie za pomoc. Biorę się do roboty :)
|
Spiecia na palce rób po więcej powtórzeń ok 15 tak bys czuł "pieczenie" mozesz to Cwiczenie zrobic z obciazeniem "hantelkami"
Przedramie rowniez z takim obciazeniem bys kolo13 powtorzenia czul juz pieczenie |
szukam osoby ktora zna sie ktos dobrze na HST pozdr
|
Mam pytanie czy jak trenuje Muay Thai to brac jakies odzywki albo pic napoje izoteniczne ??
Co myslicie o tym : http://www.apteka.senior.pl/41767,iz...-ml-olimp.html http://www.apteka.senior.pl/41768,iz...-ml-olimp.html |
Devan jak najbardziej , trening SW to spore obciazenie dla organizmu !
nie oplaca sie kupowac tych izotonikow za 20 groszy wiecej masz 2 razy tyle w tym : http://mocnysklep.pl/345,iso-plus-174;-500ml.html szersza gama smakow , generalnie olimp zastepuje tego izoplusa puszkowego tym co ci tu wkleilem , to nowszy , lepszy i ekonomiczniejszy produkt jeszcze taniej wyjdzie cie kupno koncentratu i robienie samemu : tu masz na 40 litrow : http://mocnysklep.pl/75,hot-sport-drink-3000g.html wszystkie te rzeczy sa w nowej hucie w dh wanda - z ugorka masz blisko pozdro ps hst : http://www.mocnyblog.pl/2007/10/25/h...-training-hst/ |
robię domową siłownię mam na to 1800 zł chciałbym kupić atlas, ławeczkę, ławeczkę do brzuchów, gryfy, obciążenia, drążek do sufitu. Na razie nie mogę się zdecydować co wybrać, mógłby ktoś pomóć ? Co myślicie o czymś takim: http://allegro.pl/item574600791_atla...er_gratis.html , http://allegro.pl/item571000394_lawk...partan_ii.html, http://allegro.pl/item577506944_zest...ryf_213cm.html ?
|
Według mnie ten atlas jest zbędny,ja mam ławeczkę : prosta,skośna w górę i skośna w dół,drążek do przyciągania (na plecy),mięśnie ud przednie i tylne,modlitewnik
Ta ławeczka jakoś biednie wygląda Ten Twój atlas z ławeczką w pewnym stopniu sie uzupełniają,bo zauważyłem że atlas ma ten drążek,ale chyba nie miałbyś jak robić tylnych mięśni ud. Ogólnie trzeba mieć ławkę z możliwością regulacji,przynajmniej głową w górę,dobrze byłoby na tylne mięśnie ud,gryf prosty + łamany,hantle najlepiej z możliwością zmiany obciążenia i oczywiście obciążenie i można chyba wszystko zrobić - klata,barki,plecy,kaptury,przedramię,nogi,pośladki ,biceps,triceps,brzuch To jest tylko moje zdanie,lepiej niech wypowie sie ktoś 'bardziej obeznany' :) |
mógłbyś pokazać mniej więcej jak wygląda to co Ty masz?
ale ta ławka ma regulację przecież, a stację na nogi mogę dokupić do niej i wpiąć zamiast modlitewnika. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl